Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

πρίν από 39 λεπτά , Geo81 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου !!!!! 

Γύρω στις 150 καλά είναι... μετά θα θες το δυο! Δεδομένου ότι αλλάζεις μίνιμουμ 6-7 πάνες την ημέρα μέχρι κ τις 40 μέρες!!! Μετά μεγαλώνει το μωράκι κ πας στο νούμερο 2!! Επίσης από τα κιλά που γράφουν επάνω οι πάνες θα υπολογίζεται μισό έως 1 κιλό πριν τα φτάσουν.. για Να πάρετε το επόμενο νούμερο! 

Τέλεια νέα κορίτσι μου!!! Μπράβο στο αγοράκι σας το όμορφο!!!! Δικαιολογημένα με μεγάλους γονείς να βγει μεγάλος κ ο γιγαντακος σας!!!! Εμείς τον λέγαμε γορίλα όταν γεννήθηκε ο μεγάλος μου!!! Όσο για την πορεία του τοκετού είτε φτ είτε καισαρικη ότι είναι πιο ασφαλές για το μωράκι και τη μανούλα ❤️

Είχαμε και εμείς το ντοπλερ χθες της μικρής μας γοριλίτσας!!! Το κάναμε 30+3 λόγω του ότι είχα γεννήσει αρκετά νωρίς το γιο μου ώστε να είμαστε σίγουροι !!! 1940 η μικρή... είναι σε ορίζονται θέση στην κοιλιά μου λες κ έχω καταπιεί καρπούζι και έχει κάτσει οριζόντια ... ο τράχηλος έφτασε 2,9 που είναι μια χαρά για την ηλικία κύησης και το βάρος του μωρού !!! Αυτή τη φορά ελπίζω να γεννήσω 37+!!!!! όλες οι αιματωσεις μια χαρά πλακούντας ακόμα grade 0!!! 

Θα φτάσεις γεωργία μου σίγουρα μέχρι 38!όλα καλά θα πάνε,αφού τώρα το ξέρετε κ το παρακολουθείτε.τελειο το βάρος της μικρής κ ο τράχηλος μια χαρά.να συνεχίσει ετσι;-)

Just now, ΦαιηΚατς είπε:

Να είσαι καλά κορίτσι μου γλυκό! Και εσύ με το καλό!!! 

Την πέτυχες την κόρη!!! Εμείς μόνο σωβρακοφανελα εδώ μέσα! Αχαχαχαχα

Εννοείται κοριτσια μου! Ότι θέλετε και γνωρίζω να βοηθήσω όσο μπορώ! 

Το νούμερο 1 να τα παίρνεις ένα ενα πακέτο για 2 λόγους. 1ον γιατί μπορεί να έχει αλλεργία στη μάρκα που θα επιλέξεις και 2ον να γεννηθεί μεγάλο και να μην του κάνουν! Μην πάρεις πολλές και σου μείνουν! 

Ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου! Και εσύ με το καλό! 

Να σου πω δεν θα με πείραζε κ δεύτερος γιος!!!έχω τρελό έρωτα με τον Βασίλη μας!!!!αλλά ο άντρας μου την περίμενε πως κ πως την κόρη!!:x

Just now, Depykal είπε:

Καλησπερα κοριτσια μου....τι ωραια τα ντοπλερ σας...ανυπομονω κ εγω να παω στον γιατρο σε δυο βδομαδες να δω το μωρακι μου...

Ξερετε τι επιτρεπεται να κανεις στον οδοντιατρο τωρα στην εγκυμοσυνη; πχ σφραγισμα γινεται;;με εχει πεθανει απο χτες ενα δοντι στον πονο.. 

Νομίζω το σφράγισμα επιτρέπεται κοπέλα μου.γιατι δεν ρωτάς τον γυναικολόγο σου;

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, MumMaria είπε:

Θα φτάσεις γεωργία μου σίγουρα μέχρι 38!όλα καλά θα πάνε,αφού τώρα το ξέρετε κ το παρακολουθείτε.τελειο το βάρος της μικρής κ ο τράχηλος μια χαρά.να συνεχίσει ετσι;-)

Να σου πω δεν θα με πείραζε κ δεύτερος γιος!!!έχω τρελό έρωτα με τον Βασίλη μας!!!!αλλά ο άντρας μου την περίμενε πως κ πως την κόρη!!:x

Νομίζω το σφράγισμα επιτρέπεται κοπέλα μου.γιατι δεν ρωτάς τον γυναικολόγο σου;

Γενικα ο οδοντιατρος ειναι ενας γιατρος που φοβαμαι παρα πολυ κ κοιταω μηπως περασει κ τον γλυτωσω αλλα αν φτασω στο σημειο να παω εννοειται θα ρωτησω κ τον γυναικολογο...απλα σας ρωτησα για να ειμαι λιγο προετοιμασμενη...

  • Μου αρέσει 1

BDoAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, MumMaria είπε:

Θα φτάσεις γεωργία μου σίγουρα μέχρι 38!όλα καλά θα πάνε,αφού τώρα το ξέρετε κ το παρακολουθείτε.τελειο το βάρος της μικρής κ ο τράχηλος μια χαρά.να συνεχίσει ετσι;-)

Να σου πω δεν θα με πείραζε κ δεύτερος γιος!!!έχω τρελό έρωτα με τον Βασίλη μας!!!!αλλά ο άντρας μου την περίμενε πως κ πως την κόρη!!:x

Νομίζω το σφράγισμα επιτρέπεται κοπέλα μου.γιατι δεν ρωτάς τον γυναικολόγο σου;

Εγώ στο δεύτερο ήθελα γιο για να παίζουν... Αλλη σχέση έχουν όταν είναι ίδιο φύλλο. Αλλά το 3ο θα το ήθελα κοριτσάκι, έτσι για αλλαγή! Δεν πειράζει βέβαια, γερό και δυνατό να είναι και να έχουν αδυναμία στη μανούλα τους! 


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΦαιηΚατς είπε:

Εγώ στο δεύτερο ήθελα γιο για να παίζουν... Αλλη σχέση έχουν όταν είναι ίδιο φύλλο. Αλλά το 3ο θα το ήθελα κοριτσάκι, έτσι για αλλαγή! Δεν πειράζει βέβαια, γερό και δυνατό να είναι και να έχουν αδυναμία στη μανούλα τους! 

Σου εύχομαι το τέταρτο τότε αν θελετε:wink: γερά παιδάκια να έχουμε κ τίποτα άλλο δεν με νοιάζει!!

Just now, Depykal είπε:

Γενικα ο οδοντιατρος ειναι ενας γιατρος που φοβαμαι παρα πολυ κ κοιταω μηπως περασει κ τον γλυτωσω αλλα αν φτασω στο σημειο να παω εννοειται θα ρωτησω κ τον γυναικολογο...απλα σας ρωτησα για να ειμαι λιγο προετοιμασμενη...

Καλύτερα πάντως ένα σφραγισματακι από το να καταλήξει απονεύρωση.αν πονάς αρκετά,μην το αφήσεις κοπέλα μου.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια πως είστε;

Δε προλαβαίνω να μπώ και πολύ γιατί εχω φουλ υποχρεώσεις αυτό τον καιρό.

Έκανα χθες το ντοπλερ στις 29+ 5 λόγω ιστορικού και ήταν όλα μια χαρά .

1505 γρ η μικρή στην 58η θέση!

Μου έφυγε τεράστιο βάρος..έχουμε δρόμο βέβαια αλλά ελπίζω αυτή τη φορά θα πάνε όλα καλά.

Ξεκινάω και εγώ από την άλλη βδομάδα πλυσίματα και συμαζέματα, θα σταματήσω επιτέλους και τη δουλειά!

Θέλω να βγώ και για ψώνια αλλά φοβάμαι λίγο λογω ιού..

  • Μου αρέσει 4

aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, MumMaria είπε:

Σου εύχομαι το τέταρτο τότε αν θελετε:wink: γερά παιδάκια να έχουμε κ τίποτα άλλο δεν με νοιάζει!!

Καλύτερα πάντως ένα σφραγισματακι από το να καταλήξει απονεύρωση.αν πονάς αρκετά,μην το αφήσεις κοπέλα μου.

Να είσαι καλά κοπέλα μου αλλά είναι το τελευταίο... Θα κλείσω σάλπιγγες μετά την καισαρική. Δεν το συζητάει ούτε καν ο γιατρός μου για 4η καισαρική. Δεν είμαι και παιδουλα βλέπεις, μπαίνω στα 39 σε λίγο. 


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

Και τελικά τελειώνοντας από την εφιαλτικη καμπύλη ζαχάρου σ ένα καταμεστο νοσοκομείο 3 ώρες... βγήκαν τα αποτελέσματα και είναι η μία τιμή τσιμπημενη (στις 2 ώρες 160 με όριο που βρήκα στο ίντερνετ στα 155, ο γιατρός μου είπε μέχρι 140 έπρεπε) και ξεκινάμε ξανά μάνα τις βόλτες στους διαβητολογους! Αφού έκανα στον 5ο-6ο 1500 εξετάσεις και καταλήξαμε τότε οτι έχω υπογλυκαιμιες τώρα έχω ζάχαρο! Τα νεύρα μου!! Και όχι τίποτα άλλο μ έχει φάει η διατροφή... Τι άλλο να κανω δηλαδή?! Επίσης κορίτσια επειδή μετριέμαι γενικά οπως πολλές φορές σας έχω πει δεν έχω ανέβει Ποτέ πάνω από 135 στην μια ώρα και 120 στην δεύτερη ώρα.!Επίσης το ζάχαρο νηστείας μου είναι χαμηλό 68! Την Πέμπτη έχω ραντεβού στην διαβητολογο. Να μου γράψει διατροφή και να με ενημερώσει αν χρειαστεί στο μέλλον για τις ενέσεις ινσουλίνης! Πως φτασαμε μέχρι εδώ δεν καταλαβαίνω! Έχω εκνευριστεί είναι η αλήθεια! 

  • Λυπημένη/-ος 1

yi9jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια μου!!!! Ποσο χαιρομαι που μαθαινουμε πραγματακια απο τις παλιες μανουλες, μεγαλη υποθεση κ μεγαλη βοηθεια κορίτσια @MumMaria & @Geo81, sorry αν ξεχναω καμια. Συγχαρητήρια κ για τα ωραια ντοπλερ εγω θα κλεισω για παρασκευη 32+1, παει κ αυτο το μαξιλαρακι :razz:.

Κοριτσια χθες εκανα πρωτη φορα εμετο, τρωω το μεσημερι κανονικα πεφτω κοιμαμαι, ξυπναω κ ενω νιώθω φουλ το στομαχι, συν το οτι ξαναπροεκυψε θεμα με την τουαλετα.... δλδ το σωμα φωναζει που θα το βαλεις μαρη τοσο φαγητο, εγω για καποιο λογο να πειναω, ε κ φυσικα εφαγα, μια χαρα ημουν παω μετα απο αφου περασαν φυο ωριτσες να ξαπλωσω να δω τν κ το νιωθω να ανεβαινει στο λαιμο, κι άλλη φορα το χα παθει βραδυ, αλλα δεν εκανα, ω ρε κ παω τουαλετα λες κ ειχα κάνουλα στο στομα που την ανοιξα στο τερμα, σημερα εφαγα λιγο, απλα σεν καταλαβαινω πως γινεται να πειναω τοσο παρολο που το στομάχι μου δεν αντεχει αλλο.

Επισης κοριτσια του Γένεσις, επιβεβαιωμενο απο φιλη που γρννησε προχθες, ο μπαμπας βλεπει μια το μωρο που γεννιέται κ μια που έρχεται να το παρει, μαζι με τη μαμα φυσικα, επισκεπτηριο γιοκ, μονο σε μονοκλινο επιτρέπεται με 2750€ οκ ευχαριστω αλλα δε θα παρω, ας του λειψω λιγακι, οποτε παρτε σνακ βιβλια να περναει η ωρα. Αυτα κ σορυ για το σεντονι....

 

 

Just now, Argyroula είπε:

Και τελικά τελειώνοντας από την εφιαλτικη καμπύλη ζαχάρου σ ένα καταμεστο νοσοκομείο 3 ώρες... βγήκαν τα αποτελέσματα και είναι η μία τιμή τσιμπημενη (στις 2 ώρες 160 με όριο που βρήκα στο ίντερνετ στα 155, ο γιατρός μου είπε μέχρι 140 έπρεπε) και ξεκινάμε ξανά μάνα τις βόλτες στους διαβητολογους! Αφού έκανα στον 5ο-6ο 1500 εξετάσεις και καταλήξαμε τότε οτι έχω υπογλυκαιμιες τώρα έχω ζάχαρο! Τα νεύρα μου!! Και όχι τίποτα άλλο μ έχει φάει η διατροφή... Τι άλλο να κανω δηλαδή?! Επίσης κορίτσια επειδή μετριέμαι γενικά οπως πολλές φορές σας έχω πει δεν έχω ανέβει Ποτέ πάνω από 135 στην μια ώρα και 120 στην δεύτερη ώρα.!Επίσης το ζάχαρο νηστείας μου είναι χαμηλό 68! Την Πέμπτη έχω ραντεβού στην διαβητολογο. Να μου γράψει διατροφή και να με ενημερώσει αν χρειαστεί στο μέλλον για τις ενέσεις ινσουλίνης! Πως φτασαμε μέχρι εδώ δεν καταλαβαίνω! Έχω εκνευριστεί είναι η αλήθεια! 

Κορίτσι μου ο διαβήτης κύησης δεν φευγει με το που γεννας; δε νομιζω να κανεις ενέσεις ινσουλίνης. Κι εγω που με βρηκε τοτε καλα στην καμπύλη, κατι μου ειπε για να ξανακανουμε, γιατι θελει κ δευτερη φορα; δε τη ρωτησα το προσπερασα λέγοντας πως αφου βγηκε καλη η καμπυλη γιατι να ξανακανω.

Υπομονή κορίτσι μου, λιγο εμεινε κανε κι εσυ οτι χρειαζεται για το μωρακι σου κ όλα θα πανε μια χαρα!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, fairy-mary είπε:

Γεια σας κορίτσια πως είστε;

Δε προλαβαίνω να μπώ και πολύ γιατί εχω φουλ υποχρεώσεις αυτό τον καιρό.

Έκανα χθες το ντοπλερ στις 29+ 5 λόγω ιστορικού και ήταν όλα μια χαρά .

1505 γρ η μικρή στην 58η θέση!

Μου έφυγε τεράστιο βάρος..έχουμε δρόμο βέβαια αλλά ελπίζω αυτή τη φορά θα πάνε όλα καλά.

Ξεκινάω και εγώ από την άλλη βδομάδα πλυσίματα και συμαζέματα, θα σταματήσω επιτέλους και τη δουλειά!

Θέλω να βγώ και για ψώνια αλλά φοβάμαι λίγο λογω ιού..

Τέλεια νέα με το ντοπλερ γλυκιά μου!!εννοείται ότι θα πάνε όλα καλά,ήμουν σίγουρη!!!

Με λίγη προσοχή μπορείς να βγεις μια βόλτα στα μαγαζιά,διάλεξε μια ώρα που να μην έχει φουλ κόσμο κ συνωστιζεσαι,μασκουλα κ ολα καλά θα είναι.αντε κ καλή άδεια σιγά σιγά!!

Just now, ΦαιηΚατς είπε:

Να είσαι καλά κοπέλα μου αλλά είναι το τελευταίο... Θα κλείσω σάλπιγγες μετά την καισαρική. Δεν το συζητάει ούτε καν ο γιατρός μου για 4η καισαρική. Δεν είμαι και παιδουλα βλέπεις, μπαίνω στα 39 σε λίγο. 

Συγνώμη ξέχασα για τις τρεις καισαρικές κ να πω κ την αλήθεια δεν ήξερα ότι έχει όριο κ δεν μπορείς να κάνεις παραπάνω.οπως κ να χει έχεις τρία τέλεια γερά παιδάκια ,όνειρο για κάθε γυναίκα κ μαμα!!:x 

Just now, Argyroula είπε:

Και τελικά τελειώνοντας από την εφιαλτικη καμπύλη ζαχάρου σ ένα καταμεστο νοσοκομείο 3 ώρες... βγήκαν τα αποτελέσματα και είναι η μία τιμή τσιμπημενη (στις 2 ώρες 160 με όριο που βρήκα στο ίντερνετ στα 155, ο γιατρός μου είπε μέχρι 140 έπρεπε) και ξεκινάμε ξανά μάνα τις βόλτες στους διαβητολογους! Αφού έκανα στον 5ο-6ο 1500 εξετάσεις και καταλήξαμε τότε οτι έχω υπογλυκαιμιες τώρα έχω ζάχαρο! Τα νεύρα μου!! Και όχι τίποτα άλλο μ έχει φάει η διατροφή... Τι άλλο να κανω δηλαδή?! Επίσης κορίτσια επειδή μετριέμαι γενικά οπως πολλές φορές σας έχω πει δεν έχω ανέβει Ποτέ πάνω από 135 στην μια ώρα και 120 στην δεύτερη ώρα.!Επίσης το ζάχαρο νηστείας μου είναι χαμηλό 68! Την Πέμπτη έχω ραντεβού στην διαβητολογο. Να μου γράψει διατροφή και να με ενημερώσει αν χρειαστεί στο μέλλον για τις ενέσεις ινσουλίνης! Πως φτασαμε μέχρι εδώ δεν καταλαβαίνω! Έχω εκνευριστεί είναι η αλήθεια! 

Κοπέλα μου ψυχραιμία αρχικά.το καταλαβαίνω ότι είναι σπαστικό κ αυτό το σκωτσέζικο ντους σου την δίνει στα νεύρα αλλά να σκέφτεσαι ότι ο,τι είναι ,είναι για λίγο καιρό ακόμα κ λύσεις ευτυχώς υπάρχουν χωρίς να επηρεαστεί καθόλου το μπεμπακι σου.θα κάνεις διατροφουλα κ μπορεί να μην χρειαστείς καν ινσουλίνη.εγω πέρσι με τιμές καμπύλης πολύ χειρότερες από τις δικές σου κ με διατροφή κ μόνο τα κατάφερα.θα δεις,όλα θα γίνουν.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Geo81 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου !!!!! 

Γύρω στις 150 καλά είναι... μετά θα θες το δυο! Δεδομένου ότι αλλάζεις μίνιμουμ 6-7 πάνες την ημέρα μέχρι κ τις 40 μέρες!!! Μετά μεγαλώνει το μωράκι κ πας στο νούμερο 2!! Επίσης από τα κιλά που γράφουν επάνω οι πάνες θα υπολογίζεται μισό έως 1 κιλό πριν τα φτάσουν.. για Να πάρετε το επόμενο νούμερο! 

Τέλεια νέα κορίτσι μου!!! Μπράβο στο αγοράκι σας το όμορφο!!!! Δικαιολογημένα με μεγάλους γονείς να βγει μεγάλος κ ο γιγαντακος σας!!!! Εμείς τον λέγαμε γορίλα όταν γεννήθηκε ο μεγάλος μου!!! Όσο για την πορεία του τοκετού είτε φτ είτε καισαρικη ότι είναι πιο ασφαλές για το μωράκι και τη μανούλα ❤️

Είχαμε και εμείς το ντοπλερ χθες της μικρής μας γοριλίτσας!!! Το κάναμε 30+3 λόγω του ότι είχα γεννήσει αρκετά νωρίς το γιο μου ώστε να είμαστε σίγουροι !!! 1940 η μικρή... είναι σε ορίζονται θέση στην κοιλιά μου λες κ έχω καταπιεί καρπούζι και έχει κάτσει οριζόντια ... ο τράχηλος έφτασε 2,9 που είναι μια χαρά για την ηλικία κύησης και το βάρος του μωρού !!! Αυτή τη φορά ελπίζω να γεννήσω 37+!!!!! όλες οι αιματωσεις μια χαρά πλακούντας ακόμα grade 0!!! 

Κ άλλη μπαμπατσικη στη παρεα χαχα.. Μια χαρά λοιπόν όλα.. Ευχομαι ν μπεις στο μήνα σ αρχικά κ όλα να έρθουν βολικά!! 


k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Marilou77 είπε:

Γεια σας κορίτσια μου!!!! Ποσο χαιρομαι που μαθαινουμε πραγματακια απο τις παλιες μανουλες, μεγαλη υποθεση κ μεγαλη βοηθεια κορίτσια @MumMaria & @Geo81, sorry αν ξεχναω καμια. Συγχαρητήρια κ για τα ωραια ντοπλερ εγω θα κλεισω για παρασκευη 32+1, παει κ αυτο το μαξιλαρακι :razz:.

Κοριτσια χθες εκανα πρωτη φορα εμετο, τρωω το μεσημερι κανονικα πεφτω κοιμαμαι, ξυπναω κ ενω νιώθω φουλ το στομαχι, συν το οτι ξαναπροεκυψε θεμα με την τουαλετα.... δλδ το σωμα φωναζει που θα το βαλεις μαρη τοσο φαγητο, εγω για καποιο λογο να πειναω, ε κ φυσικα εφαγα, μια χαρα ημουν παω μετα απο αφου περασαν φυο ωριτσες να ξαπλωσω να δω τν κ το νιωθω να ανεβαινει στο λαιμο, κι άλλη φορα το χα παθει βραδυ, αλλα δεν εκανα, ω ρε κ παω τουαλετα λες κ ειχα κάνουλα στο στομα που την ανοιξα στο τερμα, σημερα εφαγα λιγο, απλα σεν καταλαβαινω πως γινεται να πειναω τοσο παρολο που το στομάχι μου δεν αντεχει αλλο.

Επισης κοριτσια του Γένεσις, επιβεβαιωμενο απο φιλη που γρννησε προχθες, ο μπαμπας βλεπει μια το μωρο που γεννιέται κ μια που έρχεται να το παρει, μαζι με τη μαμα φυσικα, επισκεπτηριο γιοκ, μονο σε μονοκλινο επιτρέπεται με 2750€ οκ ευχαριστω αλλα δε θα παρω, ας του λειψω λιγακι, οποτε παρτε σνακ βιβλια να περναει η ωρα. Αυτα κ σορυ για το σεντονι....

 

 

Κορίτσι μου ο διαβήτης κύησης δεν φευγει με το που γεννας; δε νομιζω να κανεις ενέσεις ινσουλίνης. Κι εγω που με βρηκε τοτε καλα στην καμπύλη, κατι μου ειπε για να ξανακανουμε, γιατι θελει κ δευτερη φορα; δε τη ρωτησα το προσπερασα λέγοντας πως αφου βγηκε καλη η καμπυλη γιατι να ξανακανω.

Υπομονή κορίτσι μου, λιγο εμεινε κανε κι εσυ οτι χρειαζεται για το μωρακι σου κ όλα θα πανε μια χαρα!!

Λοιπόν φίλη μαριλου,τα ίδια κι εγώ ..σε αυτήν την εγκυμοσύνη τρώω σαν ζώον κ νιώθω να πεινάω κι άλλο αλλά μετά έρχονται οι καούρες κ η παλινδρόμηση.φρικη!!μεγαλώνει η κοιλιά κ πιεζονται όλα.αν έχουμε κ μεγάλα μωράκια ένα παραπάνω..

Τι τιμές είναι αυτές ρε συ για μονοκλινο;;;πάντως μην αποκαρδιωνεσαι ακόμα ,κάθε βδομάδα αλλάζουν αυτά οπότε μέχρι να γεννησουμε ποτέ δεν ξέρεις.μην αγχώνεσαι από τώρα άδικα.παρ'ολα αυτά να σας πω ότι πραγματικά στην γενική κλινική τουλάχιστον οι μαίες βοηθάνε πολύ με το μωρό κ δεν σου λείπει τίποτα σε πρακτικό επίπεδο.καταλαβαινω το ψυχολογικό κομμάτι κ το να θες να έχεις μέσα σε ολο αυτό τον σύντροφό σου σαν στήριγμα κ παρεούλα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, fairy-mary είπε:

Γεια σας κορίτσια πως είστε;

Δε προλαβαίνω να μπώ και πολύ γιατί εχω φουλ υποχρεώσεις αυτό τον καιρό.

Έκανα χθες το ντοπλερ στις 29+ 5 λόγω ιστορικού και ήταν όλα μια χαρά .

1505 γρ η μικρή στην 58η θέση!

Μου έφυγε τεράστιο βάρος..έχουμε δρόμο βέβαια αλλά ελπίζω αυτή τη φορά θα πάνε όλα καλά.

Ξεκινάω και εγώ από την άλλη βδομάδα πλυσίματα και συμαζέματα, θα σταματήσω επιτέλους και τη δουλειά!

Θέλω να βγώ και για ψώνια αλλά φοβάμαι λίγο λογω ιού..

Παει κ αυτό κοπέλα Μ  όλα καλά λοιπον με τ μωράκι σ τέλεια..όλα θ γίνουν σιγά σιγά μην αγχώνεσαι.. Καλη άδεια να έχεις.. 

Just now, Argyroula είπε:

Και τελικά τελειώνοντας από την εφιαλτικη καμπύλη ζαχάρου σ ένα καταμεστο νοσοκομείο 3 ώρες... βγήκαν τα αποτελέσματα και είναι η μία τιμή τσιμπημενη (στις 2 ώρες 160 με όριο που βρήκα στο ίντερνετ στα 155, ο γιατρός μου είπε μέχρι 140 έπρεπε) και ξεκινάμε ξανά μάνα τις βόλτες στους διαβητολογους! Αφού έκανα στον 5ο-6ο 1500 εξετάσεις και καταλήξαμε τότε οτι έχω υπογλυκαιμιες τώρα έχω ζάχαρο! Τα νεύρα μου!! Και όχι τίποτα άλλο μ έχει φάει η διατροφή... Τι άλλο να κανω δηλαδή?! Επίσης κορίτσια επειδή μετριέμαι γενικά οπως πολλές φορές σας έχω πει δεν έχω ανέβει Ποτέ πάνω από 135 στην μια ώρα και 120 στην δεύτερη ώρα.!Επίσης το ζάχαρο νηστείας μου είναι χαμηλό 68! Την Πέμπτη έχω ραντεβού στην διαβητολογο. Να μου γράψει διατροφή και να με ενημερώσει αν χρειαστεί στο μέλλον για τις ενέσεις ινσουλίνης! Πως φτασαμε μέχρι εδώ δεν καταλαβαίνω! Έχω εκνευριστεί είναι η αλήθεια! 

Αχ κοπέλα Μ υπομονη.. Δεν ξέρω από. Ζάχαρο καθόλου θα σε συμβουλεψουν σίγουρα τ κορίτσια!! 

Just now, MumMaria είπε:

Λοιπόν φίλη μαριλου,τα ίδια κι εγώ ..σε αυτήν την εγκυμοσύνη τρώω σαν ζώον κ νιώθω να πεινάω κι άλλο αλλά μετά έρχονται οι καούρες κ η παλινδρόμηση.φρικη!!μεγαλώνει η κοιλιά κ πιεζονται όλα.αν έχουμε κ μεγάλα μωράκια ένα παραπάνω..

Τι τιμές είναι αυτές ρε συ για μονοκλινο;;;πάντως μην αποκαρδιωνεσαι ακόμα ,κάθε βδομάδα αλλάζουν αυτά οπότε μέχρι να γεννησουμε ποτέ δεν ξέρεις.μην αγχώνεσαι από τώρα άδικα.παρ'ολα αυτά να σας πω ότι πραγματικά στην γενική κλινική τουλάχιστον οι μαίες βοηθάνε πολύ με το μωρό κ δεν σου λείπει τίποτα σε πρακτικό επίπεδο.καταλαβαινω το ψυχολογικό κομμάτι κ το να θες να έχεις μέσα σε ολο αυτό τον σύντροφό σου σαν στήριγμα κ παρεούλα!

Εχεις δίκιο κοπέλα Μ θ παρω λίγες Γ αρχη κ βλέπουμε!! 

Κορίτσια εγώ έπαθα ένα σοκ σήμερα Μ τ κιλά.. Ξεκίνησα 63 σχεδόν κ σμρ ήμουν 77 + κοντεψα να τρελαθω.. Δεν μπορώ ν καταλάβω πως ανεβαίνει έτσι η ζυγαριά.. 

  • Ευχαριστώ 1

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ κορίτσια μου πολύ! Κάνω ήδη πολλη προσπάθεια με την διατροφή και δεν είχαμε και κανένα πρόβλημα. Το ότι δεν θα φτάσω στις ενέσεις το ξέρω γιατί και η αδερφή μου μια φορά μόνο έκανε και είχε πολύ χειρότερες τιμές! Απλά ξενέρωσα! Τώρα θα δώσω αλλά 100 ευρώ σε μια καινούρια διαβητολογο (καθηγήτρια πανεπιστημίου στο υγεία γιατί μόνο με τέτοιους συνεργάζεται ο γιατρός μου) για να μου πει νομίζω αυτό που κάνω ήδη...για το μωρό μου όλα θα τα κάνω σιγουρα απλά νιώθω πως κατά βάθος είναι τζάμπα η ταλαιπωρία και τα λεφτά και τα σκαμπανεβασματα! Ένα παγωτάκι με στεβια τρώω και τόσο δεν ανεβάζω μέχρι πριν 15 μέρες βαραγα υπογλυκαιμιες στις 2 ώρες με τα περισσότερα φαγητα... Τι στο καλό άλλαξε γαμωτο. Ο γιατρός μου αν εξαιρέσεις το θέμα των ενέσεων που ανέφερε,  πρώτη φορά ήταν καθησυχαστικος. Και μου είπε οτι όλα είναι καλά και δεν τρέχει τίποτα και ότι είναι λίγο τσιμπημένο και τέτοια! Σας είπα μ έχουν πιασει τα νεύρα μου τώρα γιατι τόσο καιρό όλοι μου λένε ότι είμαι υπερβολική με την διατροφή και έλεος πια και θα βγάλεις μικρό μωρό και πως θα αντέξεις έτσι Γέννα και τέτοια και τελικά τώρα θα μαζευτώ ακόμα πιο πολύ! 


yi9jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Despoina Mar είπε:

Παει κ αυτό κοπέλα Μ  όλα καλά λοιπον με τ μωράκι σ τέλεια..όλα θ γίνουν σιγά σιγά μην αγχώνεσαι.. Καλη άδεια να έχεις.. 

Αχ κοπέλα Μ υπομονη.. Δεν ξέρω από. Ζάχαρο καθόλου θα σε συμβουλεψουν σίγουρα τ κορίτσια!! 

Εχεις δίκιο κοπέλα Μ θ παρω λίγες Γ αρχη κ βλέπουμε!! 

Κορίτσια εγώ έπαθα ένα σοκ σήμερα Μ τ κιλά.. Ξεκίνησα 63 σχεδόν κ σμρ ήμουν 77 + κοντεψα να τρελαθω.. Δεν μπορώ ν καταλάβω πως ανεβαίνει έτσι η ζυγαριά.. 

Γεια σε όλες σας κοριτσάκια μου τα νέα μου είναι ότι άρχισα πλυσίματα κ σίδερο κ γεμίζω σιγά σιγά τη βαλίτσα σήμερα νομίζω ολοκληρώσαμε κ τις αγορές μας τσάντα καροτσιου ακόμα θέλουμε θα ήθελα και τη γνώμη σας γιατί προτιμώ πλάτης κ δε πήρα της inglesina που είναι το καρότσι μας.Αυριο έχω το ραντεβού μου και περιμένω να δω κιλακια αν κ πλέον δεν ανησυχώ μια χαρά ξέρει τι κάνει ο λεπτουλης μου.Εγω πλάι @Despoina Mar παίρνω κ παραπαιρνω.σε νιώθω.και εγώ 62 ξεκίνησα κ πριν 10 μέρες ήμουν 74 τώρα αύριο θα δείξει αν κ νομίζω κ εγώ σοκ θα πάθω.αποφευγω να ζυγιζομαι σπίτι η αλλού για να έχω ένα μπουσουλα μόνο από της γιατρου τη ζυγαριά.η αλήθεια είναι όλο σκέφτομαι το μετά άντε να ξεκινήσω τη διατροφουλα μου.κ να ξέρω ότι θα κάνω θυσίες αλλά θα βλέπω να μειώνεται τουλάχιστον.Επισης σήμερα που κάναμε κάτι τελευταία ψώνια είδα κ κάτι τζιν κ λέω δε δοκιμάζω? Πω τι το θελα? Αρχικά ταλαιπωρία μεγάλη με τη κοιλιά με τα νούμερα που δεν ήξερα τι νούμερο θέλω κ το ένα ήταν στενό το άλλο σακουλιαζε γενικά αποφάσισα ότι θα φοράω φορέματα για καιρό ακόμα.προτιμω κ μετά να πάρω καλσόν κ να φοράω φορέματα.αφηστε που είδα κ τα μπουτακια τσίμπημενα κ λέω άστο καλυτερααα φορέματα μια χαρά χειμερινά φορέματα θα υπάρχουν χαχα

Just now, Argyroula είπε:

Σας ευχαριστώ κορίτσια μου πολύ! Κάνω ήδη πολλη προσπάθεια με την διατροφή και δεν είχαμε και κανένα πρόβλημα. Το ότι δεν θα φτάσω στις ενέσεις το ξέρω γιατί και η αδερφή μου μια φορά μόνο έκανε και είχε πολύ χειρότερες τιμές! Απλά ξενέρωσα! Τώρα θα δώσω αλλά 100 ευρώ σε μια καινούρια διαβητολογο (καθηγήτρια πανεπιστημίου στο υγεία γιατί μόνο με τέτοιους συνεργάζεται ο γιατρός μου) για να μου πει νομίζω αυτό που κάνω ήδη...για το μωρό μου όλα θα τα κάνω σιγουρα απλά νιώθω πως κατά βάθος είναι τζάμπα η ταλαιπωρία και τα λεφτά και τα σκαμπανεβασματα! Ένα παγωτάκι με στεβια τρώω και τόσο δεν ανεβάζω μέχρι πριν 15 μέρες βαραγα υπογλυκαιμιες στις 2 ώρες με τα περισσότερα φαγητα... Τι στο καλό άλλαξε γαμωτο. Ο γιατρός μου αν εξαιρέσεις το θέμα των ενέσεων που ανέφερε,  πρώτη φορά ήταν καθησυχαστικος. Και μου είπε οτι όλα είναι καλά και δεν τρέχει τίποτα και ότι είναι λίγο τσιμπημένο και τέτοια! Σας είπα μ έχουν πιασει τα νεύρα μου τώρα γιατι τόσο καιρό όλοι μου λένε ότι είμαι υπερβολική με την διατροφή και έλεος πια και θα βγάλεις μικρό μωρό και πως θα αντέξεις έτσι Γέννα και τέτοια και τελικά τώρα θα μαζευτώ ακόμα πιο πολύ! 

Εντάξει μας έχουν τρελάνει αλήθεια...έχεις τόσο δίκιο να έχεις νεύρα.Μπορει να ζοριστουμε στην αρχή με τα μωράκια αλλά πιστεύω θα είναι μια καινούρια αρχή με το σώμα μας πάλι να μπορούμε να το διαχειριστούμε αλλιώς.Τωρα έχουμε το φόβο για να είναι καλά το μωράκι μας κ κάνουμε ότι μας λένε.

  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 1

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!!

Τι ωραίες δροσερές μέρες κάνει τελευταία... Επιτέλους ξεκουράζομαι σαν άνθρωπος! Εμείς όλη μέρα πιαστήκαμε με δουλειές. Πρέπει να ετοιμάσουμε το μικρό δωμάτιο για τον μικρό και έχει πολύ σαβούρα να φύγει. Αυτό που με προβληματίζει είναι πως και που να οργανώσω τα βιβλία μου. Βλέπετε έχω άπειρα.. 

Ολοκληρωσα επιτέλους και τη βαλίτσα του μαιευτηρίου... Έβαλα και μερικά σνακ μέσα. Έβαλα μπισκότα digestive, caprice, μια συσκευασία ρολακια κανέλας του ικεα και δυο σακουλάκια haribo. Όλα τα υγιεινά :razz:. @Υβόννη νομίζω ήδη ευγνωμονώ τη μαία σου.

@Marilou77 αυτή την ενημέρωση έχω κι εγώ για γένεσις. Δυστυχώς έτσι έχουν τα πράγματα και η αλήθεια είναι δεν ελπίζω σε ιδιαίτερες αλλαγές μέχρι τότε. Το καλό είναι ότι τουλάχιστον στον τοκετό μπορούν οι σύζυγοι να είναι μέσα να μη χάσουν τη στιγμή και να έχουμε κι εμείς κάποιον πλάι μας. Το ποσό για μονόκλινο δεν το συζητώ είναι αστρονομικό. Διακοπές να πηγαίναμε σε πολυτελές resort φθηνότερο θα έβγαινε. Βέβαια συζήτησα με το γιατρό μου κι αν όλα είναι καλά θα με κρατήσει μόνο μια βραδιά όποτε τουλάχιστον θα είναι για λίγο.

@Argyroula σημασία έχει ότι ο γιατρός είναι καθυσηχαστικος. Σε αυτό να σταθείς. Το σώμα μας η αλήθεια είναι ότι λειτουργεί με πολύ διαφορετικό τρόπο τώρα..Υπομονή..

@ΦαιηΚατς καλώς μας ήρθες!! Να χαίρεσαι τα αγοράκια σου και με το καλό και ο τρίτος της παρέας..

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 2

BwLip2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...