Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Blue Velvet είπε:

      Καλημέρα κορίτσια,

      Έκανα τεστ από το φαρμακείο και βγήκε αρνητικό..ξέρω ότι είναι πολύ νωρίς,την Τετάρτη έκανα εμβρυομεταφορά,όμως περίμενα έστω και λίγο αχνή γραμμουλα.Υπαρχει περίπτωση λέτε να βγει θετικό τη Δευτέρα που θα ξανακάνω?

      @Angot Έπρεπε να σε ακούσω και να μην κάνω σήμερα,αλλά δεν κρατήθηκα η τρελή ☹️

      Τέσσερις ημέρες μετά τεστ?? πολλή βιασύνη μάνα μου! Τρίτη κι αν..

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια μου όμορφα!! Χαίρομαι τόσο πολύ που άρχισαν τα γεννητούρια στην ομαδουλα!!! :wub: Εδώ είμαι εγώ και σας διαβάζω, δεν σας ξεχνώ!

@KarMar84 να σας ζήσει η μπεμπούλα σας κορίτσι μου, να είναι πάντα καλά με υγεία και τη δείτε ευτυχισμένη στη ζωή της!!! Ότι καλύτερο μέσα από την καρδιά μου!! 

@demifilol γλυκό μου κορίτσι, πόσο χαρούμενη είμαι για σένα που πήρες την κορούλα σου αγκαλιά μετά από τόση υπομονή και θυσίες!! Και ο υπέροχος τοκετός που περιέγραψες είναι πράγματι ότι καλύτερο μπορούσε να συμβεί.. Να σας ζήσει το κοριτσάκι σας, να είστε πολύ πολύ αγαπημένοι και να έχετε μόνο όμορφες και γεμάτες στιγμές μαζί!!! 

@Nina13 σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια!! Η δύναμη που έχουμε μέσα μας πράγματι είναι απεριόριστη, τόση που δεν μπορούμε να το φανταστούμε!! 

Θα έρθει και για μένα αυτή η ευτυχισμένη ώρα τη σωστή στιγμή ναι! Όπως έχουμε δει και από τη ζωή και μέσα από αυτό το γκρουπακι, κάποιες γυναίκες ανεβαίνουν λίγο μεγαλύτερη ανηφόρα για να πετύχουν το στόχο τους και εδώ που είμαι τώρα, ήταν κάποιες άλλες κοπέλες παλαιότερα που τώρα κρατάνε αγκαλιά τα μωράκια τους!! Έτσι θα γίνει και με μας.. Δεν ήταν αυτό το σχέδιο τη δεδομένη στιγμή όπως νομιζαμε αλλά κάποιο άλλο που θα δούμε και θα ζήσουμε στην πορεία.. Όσο και αν πόνεσε και πονάει το αποδεχόμαστε και προχωράμε, δεν γίνεται διαφορετικά! Προς το παρόν περιμένουνε το οκ από το γιατρό, μόλις αδιαθετησω για πρώτη φορά και με δει, και μετά βλέπουμε.. :)

 

  • Μου αρέσει 12
  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Φραουλίνο μας γλυκό, στα μάτια μου εισαι ηρωίδα! δεν σου είχα γράψει τότε, σου το λεω ομως τώρα, διακρίνω μια τεράστια δύναμη και μεγαλείο ψυχής, μπράβο σου! εύχομαι απο εδω και περα μονο χαρές να σας συντροφεύουν με τον αντρούλη σου! άσχετα με το ποτε θα έρθει στη ζωή σου και πάλι ενα μωρό, ειναι βοηθητικό να ζουμε όμορφες στιγμές και να χαιρόμαστε την ζωη μας πρώτα με τον συντροφο μας και εσυ νομίζω έχεις τον κατάλληλο υποστηρικτή διπλα σου.. ολα τα άλλα θα έρθουν πιστεύω και για σενα κορίτσι μου!

@demifilol Να σου ζήσει κορίτσι μου!!! το δυσκολο ταξίδι σου έφτασε επιτέλους στον τερματισμό του με το πιο όμορφο δώρο, κρατάς το μωράκι σου που τόσο πάσχισες γι'αυτο χωρίς παράπονα και γκρινιες, με την θετική σου στάση!! Να σου ζήσει, να ναι γερή και δυνατή, να την καμαρώσετε οπως αγαπάτε! :)

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1

kEWVp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Γεια σας αγαπημενα μου κοριτσακια με τις ομοεφες κοιλιτσες και πλεον καποιες με τα ομορφα μωρακια!!!!!

@KarMar84 πώς εισαι κοριτσακι μου; Σωματικα καλυτερα μερα με τη μερα ελπιζω! Η μικρουλα μας; Με το καλο σπιτακι σας!

@Gogo1994 Γωγουλα μου χτες νομιζα οτι σου απαντησα στο τελευταιο σου μνμ και συνειδητοποιω πώς οχι!!! Πωπωπω εχω χαζεψει! Σου εγραφα (και ποτε δεν εστειλα μαλλον) οτι εφοσον αμεσα δεν χρειαζεται να αποφασισεις, ασε και λιγο τη ζωη να δειξει! Ισως σπασουν τα νερα μονα τους τελικα! Ποτε δεν ξερεις! Παντως ξερω αυτο που λες, οτι εκει που εχεις αποφασισει κατι τσουπ αλλαζει παλι! Ας κρατησουμε οτι ειναι ολα πολυ καλυτερα με τους δεικτες σου και βλεποντας και κανοντας!!!!

@Depykal καλοριζικα!!!!!! Να τα χαρειτε ευχομαι με το αγορακι σας μεσα σε αυτα!! Ναι ειναι απιστευτο!!!!

@Marilou77 καποια μου θυμιζεις, καποια μου θυμιζεις! Αααααα εμενα βρε!!!!!!!! Αχαχαχαχα ακριβως τα ιδια μια ζωη! Νομιζω παντα θα βρισκουμε δουλειες να κανουμε αχχχχχχ! Επομενο δικο μου σταδιο με τις λιστες ειναι οι λιστες προτεραιοτητας! Δηλαδη χωριζω τις δουλειες σε σημαντικες και σε αυτες που οκ και να μη γινουν αμεσα δεν πειραζει! Θεε μου οσο γραδω σκιαζομαι με τον εαυτο μου! Θα κοπουν αραγε αυτα με το μπεμπη ή θα ειμαι παλι με λιστες;;;;;

Εμ γιαυτο γιναται εσεις οι δυο συμπεθερες χαχαχαχαχα, η μια συμπληρωνει την αλλη, τωρα θα εχουμε τη λιστα κ τα μωρα της χαχαχαχαχα (με προτεραιότητα, χωρις προτεραιότητα). Αλλα σου χω νεα τωρα με τον μπεμπη η μοναδικη λιστα που θα παιζει, θα ειναι Ραφαήλ!!!! Περα απο την πλακα ομως ναι βοηθαει κι αυτο που λες, απλα πιστευω πως ποτε δε θα τελειώσει το θεμα λιστα :(

 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίνο είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου όμορφα!! Χαίρομαι τόσο πολύ που άρχισαν τα γεννητούρια στην ομαδουλα!!! :wub: Εδώ είμαι εγώ και σας διαβάζω, δεν σας ξεχνώ!

@KarMar84 να σας ζήσει η μπεμπούλα σας κορίτσι μου, να είναι πάντα καλά με υγεία και τη δείτε ευτυχισμένη στη ζωή της!!! Ότι καλύτερο μέσα από την καρδιά μου!! 

@demifilol γλυκό μου κορίτσι, πόσο χαρούμενη είμαι για σένα που πήρες την κορούλα σου αγκαλιά μετά από τόση υπομονή και θυσίες!! Και ο υπέροχος τοκετός που περιέγραψες είναι πράγματι ότι καλύτερο μπορούσε να συμβεί.. Να σας ζήσει το κοριτσάκι σας, να είστε πολύ πολύ αγαπημένοι και να έχετε μόνο όμορφες και γεμάτες στιγμές μαζί!!! 

@Nina13 σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια!! Η δύναμη που έχουμε μέσα μας πράγματι είναι απεριόριστη, τόση που δεν μπορούμε να το φανταστούμε!! 

Θα έρθει και για μένα αυτή η ευτυχισμένη ώρα τη σωστή στιγμή ναι! Όπως έχουμε δει και από τη ζωή και μέσα από αυτό το γκρουπακι, κάποιες γυναίκες ανεβαίνουν λίγο μεγαλύτερη ανηφόρα για να πετύχουν το στόχο τους και εδώ που είμαι τώρα, ήταν κάποιες άλλες κοπέλες παλαιότερα που τώρα κρατάνε αγκαλιά τα μωράκια τους!! Έτσι θα γίνει και με μας.. Δεν ήταν αυτό το σχέδιο τη δεδομένη στιγμή όπως νομιζαμε αλλά κάποιο άλλο που θα δούμε και θα ζήσουμε στην πορεία.. Όσο και αν πόνεσε και πονάει το αποδεχόμαστε και προχωράμε, δεν γίνεται διαφορετικά! Προς το παρόν περιμένουνε το οκ από το γιατρό, μόλις αδιαθετησω για πρώτη φορά και με δει, και μετά βλέπουμε.. :)

 

 

Φραουλινο χίλια μπράβο για την αντιμετώπιση σ θα στο λέω συνέχεια.. Είμαι σίγουρη ότι θα έχεις συντομα όμορφα νέα... Φιλακιααα

  • Ευχαριστώ 1

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alexandra P. είπε:

@Gogo1994 και @Nina13

Νομίζω πως αυτα που νιώθω είναι αναμενόμενα. Είναι το άγχος της διαδικασίας που ακόμα δεν έχω καταλήξει αν θα είναι φ.τ. ή κ.τ., είναι ότι νιώθω κουρασμένη κι ότι χάνω τον εαυτό μου , είναι ανυπομονησία για να δω το μωρό μου, είναι φόβος ότι μπορεί να είναι πολύ δύσκολο το μετά, είναι χαρά που έφτασα ως εδώ..... 

Το διαχειρίζομαι αλλά χαίρομαι πολύ όταν ακούω όμορφες εμπειρίες και στιγμές για αυτό το ανέφερα. Έτσι κι αλλιώς καταλαβαίνω ότι όλες λίγο πολύ τα ίδια βιώνουμε. Σας ευχαριστώ πολύ!

Εννοείται αναμενόμενα κορίτσι μου... Μη το συζητας

Όλες τα ίδια βιωνετε οι πρωτομαμαδες

Και εμείς οι δευτερο μαμάδες βιώνουμε αλλά αγχη και ανησυχίες.. Όλα είναι φυσιολογικά μα μην στεναχωριέσαι.. Και τα όμορφα πρεπει να ακουγονται.. Μα και τα άσχημα... Εγώ αυτό πιστευω. 

Δλδ δεν γίνεται να ναι όλα ρόδινα ας μην κοροϊδευόμαστε.. Στο χέρι μας είναι να τα κάνουμε όμως όλα ρόδινα με υπομονή και θέληση.. Σωστά? 

Εκφράσουν ελευθερα και να πάνε όλα καλά με όποιον τρόπο κι αν αποφασίσεις να γεννήσεις.. Να θυμασαι είτε φτ είτε κτ, αυτό δεν σε κάνει λιγότερο μάνα από άλλες γυναίκες... 

 

Just now, Φραουλίνο είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου όμορφα!! Χαίρομαι τόσο πολύ που άρχισαν τα γεννητούρια στην ομαδουλα!!! :wub: Εδώ είμαι εγώ και σας διαβάζω, δεν σας ξεχνώ!

@KarMar84 να σας ζήσει η μπεμπούλα σας κορίτσι μου, να είναι πάντα καλά με υγεία και τη δείτε ευτυχισμένη στη ζωή της!!! Ότι καλύτερο μέσα από την καρδιά μου!! 

@demifilol γλυκό μου κορίτσι, πόσο χαρούμενη είμαι για σένα που πήρες την κορούλα σου αγκαλιά μετά από τόση υπομονή και θυσίες!! Και ο υπέροχος τοκετός που περιέγραψες είναι πράγματι ότι καλύτερο μπορούσε να συμβεί.. Να σας ζήσει το κοριτσάκι σας, να είστε πολύ πολύ αγαπημένοι και να έχετε μόνο όμορφες και γεμάτες στιγμές μαζί!!! 

@Nina13 σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια!! Η δύναμη που έχουμε μέσα μας πράγματι είναι απεριόριστη, τόση που δεν μπορούμε να το φανταστούμε!! 

Θα έρθει και για μένα αυτή η ευτυχισμένη ώρα τη σωστή στιγμή ναι! Όπως έχουμε δει και από τη ζωή και μέσα από αυτό το γκρουπακι, κάποιες γυναίκες ανεβαίνουν λίγο μεγαλύτερη ανηφόρα για να πετύχουν το στόχο τους και εδώ που είμαι τώρα, ήταν κάποιες άλλες κοπέλες παλαιότερα που τώρα κρατάνε αγκαλιά τα μωράκια τους!! Έτσι θα γίνει και με μας.. Δεν ήταν αυτό το σχέδιο τη δεδομένη στιγμή όπως νομιζαμε αλλά κάποιο άλλο που θα δούμε και θα ζήσουμε στην πορεία.. Όσο και αν πόνεσε και πονάει το αποδεχόμαστε και προχωράμε, δεν γίνεται διαφορετικά! Προς το παρόν περιμένουνε το οκ από το γιατρό, μόλις αδιαθετησω για πρώτη φορά και με δει, και μετά βλέπουμε.. :)

 

 

Μην ευχαριστείς.. Είναι η αλήθεια. Σε άλλες έρχονται δυσκολα... Η απόκτηση ενός παιδιου μοιάζει ανηφόρα και Γολγοθάς.. Σε άλλες φαντάζει Γολγοθάς η ανατροφή... Ολα στη ζωή είναι δυστυχώς... Και ολα συμβαίνουν... Απλά καλό είναι από ολα αυτα να πενρουμε μαθήματα για να γινόμαστε καλύτεροι... 

Ευχομαι συντομα να στο χαρισει απλόχερα ο θεος.. Και όχι μόνο ένα.. Και δυο και τρία γιατί θα σαι μια πολυ σπουδαία μαμά και θα σε θαυμαζουμε όλες μας!!! 

Να προσεχεις και να αγαπιεσαι κάθε μέρα και πιο πλ με τον άντρα σου   

  • Ευχαριστώ 1

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Υβόννη είπε:

Γεια σας αγαπημενα μου κοριτσακια με τις ομοεφες κοιλιτσες και πλεον καποιες με τα ομορφα μωρακια!!!!!

@KarMar84 πώς εισαι κοριτσακι μου; Σωματικα καλυτερα μερα με τη μερα ελπιζω! Η μικρουλα μας; Με το καλο σπιτακι σας!

@Gogo1994 Γωγουλα μου χτες νομιζα οτι σου απαντησα στο τελευταιο σου μνμ και συνειδητοποιω πώς οχι!!! Πωπωπω εχω χαζεψει! Σου εγραφα (και ποτε δεν εστειλα μαλλον) οτι εφοσον αμεσα δεν χρειαζεται να αποφασισεις, ασε και λιγο τη ζωη να δειξει! Ισως σπασουν τα νερα μονα τους τελικα! Ποτε δεν ξερεις! Παντως ξερω αυτο που λες, οτι εκει που εχεις αποφασισει κατι τσουπ αλλαζει παλι! Ας κρατησουμε οτι ειναι ολα πολυ καλυτερα με τους δεικτες σου και βλεποντας και κανοντας!!!!

@Depykal καλοριζικα!!!!!! Να τα χαρειτε ευχομαι με το αγορακι σας μεσα σε αυτα!! Ναι ειναι απιστευτο!!!!

@Marilou77 καποια μου θυμιζεις, καποια μου θυμιζεις! Αααααα εμενα βρε!!!!!!!! Αχαχαχαχα ακριβως τα ιδια μια ζωη! Νομιζω παντα θα βρισκουμε δουλειες να κανουμε αχχχχχχ! Επομενο δικο μου σταδιο με τις λιστες ειναι οι λιστες προτεραιοτητας! Δηλαδη χωριζω τις δουλειες σε σημαντικες και σε αυτες που οκ και να μη γινουν αμεσα δεν πειραζει! Θεε μου οσο γραδω σκιαζομαι με τον εαυτο μου! Θα κοπουν αραγε αυτα με το μπεμπη ή θα ειμαι παλι με λιστες;;;;;

Ναι ειρηνακι χαίρομαι πολύ που δεν υπάρχει κάτι να πιέζει το χρόνο σίγουρα.Απλα το βάρος πέφτει τώρα σε εμένα 

  • Μου αρέσει 1

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίνο said:

Καλησπέρα κορίτσια μου όμορφα!! Χαίρομαι τόσο πολύ που άρχισαν τα γεννητούρια στην ομαδουλα!!! :wub: Εδώ είμαι εγώ και σας διαβάζω, δεν σας ξεχνώ!

@KarMar84 να σας ζήσει η μπεμπούλα σας κορίτσι μου, να είναι πάντα καλά με υγεία και τη δείτε ευτυχισμένη στη ζωή της!!! Ότι καλύτερο μέσα από την καρδιά μου!! 

@demifilol γλυκό μου κορίτσι, πόσο χαρούμενη είμαι για σένα που πήρες την κορούλα σου αγκαλιά μετά από τόση υπομονή και θυσίες!! Και ο υπέροχος τοκετός που περιέγραψες είναι πράγματι ότι καλύτερο μπορούσε να συμβεί.. Να σας ζήσει το κοριτσάκι σας, να είστε πολύ πολύ αγαπημένοι και να έχετε μόνο όμορφες και γεμάτες στιγμές μαζί!!! 

@Nina13 σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια!! Η δύναμη που έχουμε μέσα μας πράγματι είναι απεριόριστη, τόση που δεν μπορούμε να το φανταστούμε!! 

Θα έρθει και για μένα αυτή η ευτυχισμένη ώρα τη σωστή στιγμή ναι! Όπως έχουμε δει και από τη ζωή και μέσα από αυτό το γκρουπακι, κάποιες γυναίκες ανεβαίνουν λίγο μεγαλύτερη ανηφόρα για να πετύχουν το στόχο τους και εδώ που είμαι τώρα, ήταν κάποιες άλλες κοπέλες παλαιότερα που τώρα κρατάνε αγκαλιά τα μωράκια τους!! Έτσι θα γίνει και με μας.. Δεν ήταν αυτό το σχέδιο τη δεδομένη στιγμή όπως νομιζαμε αλλά κάποιο άλλο που θα δούμε και θα ζήσουμε στην πορεία.. Όσο και αν πόνεσε και πονάει το αποδεχόμαστε και προχωράμε, δεν γίνεται διαφορετικά! Προς το παρόν περιμένουνε το οκ από το γιατρό, μόλις αδιαθετησω για πρώτη φορά και με δει, και μετά βλέπουμε.. :)

 

 

Ουτε εμεις σε ξεχναμε Φραουλινο μας!!!! Οποτε μας γραφεις νιωθω πολυ τυχερη που σε εχουμε στην ομαδα μας! Εισαι σπανιο κοριτσι, εχεις πολλη δυναμη μεσα σου και παντα βλεπεις την θετικη πλευρα της ζωης ακομη και μεσα στον πονο...Σε θαυμαζω παρα πολυ και σε εκτιμω απιστευτα!

Ειναι ακριβως οπως τα λες κοριτσακι μας! Και αλλες κοπελες μας εδω πονεσαν και τωρα ειναι στην απεναντι οχθη, αγκαλια με τα μωρακια τους! Ετσι θα γινει και με εσας! Θα σε περιμενουμε στην απεναντι οχθη λοιπον, με τη βοηθεια της Παναγιτσας πανω απ'ολα! Χαιρομαι πολυ που και σωματικα πας ενα ενα βηματακι μπροστα!!!! Να ερθει η περιοδος, να κλεισει και να ανοιξει ενας κυκλος ταυτοχρονα! Ηρεμια, πιστη στο ονειρο και οποτε θες να μας γραφεις,  γιατι χαιρομαστε παρα παρα πολυ!! Και οπως ειπε και το Σοφακι μας @Sofaki_88 ειστε ενα δεμενο και υπεροχο ζευγαρι, συζυγοι (μαζι στο ζυγο) με την κυριολεκτικη εννοια της λεξης!! Απο κει ξεκινα η ολη εννοια της οικογενειας εξαλλου κοριτσακι μας! Και δυστυχως κατι τετοιο δεν ειναι καθολου δεδομενο! Η Παναγιτσα να συνεχιζει να ειναι μαζι σας!

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίνο είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου όμορφα!! Χαίρομαι τόσο πολύ που άρχισαν τα γεννητούρια στην ομαδουλα!!! :wub: Εδώ είμαι εγώ και σας διαβάζω, δεν σας ξεχνώ!

@KarMar84 να σας ζήσει η μπεμπούλα σας κορίτσι μου, να είναι πάντα καλά με υγεία και τη δείτε ευτυχισμένη στη ζωή της!!! Ότι καλύτερο μέσα από την καρδιά μου!! 

@demifilol γλυκό μου κορίτσι, πόσο χαρούμενη είμαι για σένα που πήρες την κορούλα σου αγκαλιά μετά από τόση υπομονή και θυσίες!! Και ο υπέροχος τοκετός που περιέγραψες είναι πράγματι ότι καλύτερο μπορούσε να συμβεί.. Να σας ζήσει το κοριτσάκι σας, να είστε πολύ πολύ αγαπημένοι και να έχετε μόνο όμορφες και γεμάτες στιγμές μαζί!!! 

@Nina13 σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια!! Η δύναμη που έχουμε μέσα μας πράγματι είναι απεριόριστη, τόση που δεν μπορούμε να το φανταστούμε!! 

Θα έρθει και για μένα αυτή η ευτυχισμένη ώρα τη σωστή στιγμή ναι! Όπως έχουμε δει και από τη ζωή και μέσα από αυτό το γκρουπακι, κάποιες γυναίκες ανεβαίνουν λίγο μεγαλύτερη ανηφόρα για να πετύχουν το στόχο τους και εδώ που είμαι τώρα, ήταν κάποιες άλλες κοπέλες παλαιότερα που τώρα κρατάνε αγκαλιά τα μωράκια τους!! Έτσι θα γίνει και με μας.. Δεν ήταν αυτό το σχέδιο τη δεδομένη στιγμή όπως νομιζαμε αλλά κάποιο άλλο που θα δούμε και θα ζήσουμε στην πορεία.. Όσο και αν πόνεσε και πονάει το αποδεχόμαστε και προχωράμε, δεν γίνεται διαφορετικά! Προς το παρόν περιμένουνε το οκ από το γιατρό, μόλις αδιαθετησω για πρώτη φορά και με δει, και μετά βλέπουμε.. :)

 

 

Κορίτσι μου χαίρομαι που είσαι στην ομαδουλα μας και μπορούμε να σου μιλαμε κ να μαθαίνουμε νέα σου.Δινεις δύναμη στην ομάδα αυτή...σε όλες μας.Θα σου πω να χαρείς να είσαι ανέμελη να κάνεις πράγματα με τον άντρα σου κ για εσένα.Ο εαυτός σου αξιζειι να του δώσεις όλη σου τη προσοχή τώρα.Και όλα θα έρθουν αυτό είναι βέβαιο.Σε φιλώ κ σε ευχαριστώ προσωπικά που μας ξαναθυμισες ακόμα μια φορά πως έχουμε περισσότερη δύναμη από όση πιστεύουμε

Just now, Alexandra P. είπε:

@Gogo1994 και @Nina13

Νομίζω πως αυτα που νιώθω είναι αναμενόμενα. Είναι το άγχος της διαδικασίας που ακόμα δεν έχω καταλήξει αν θα είναι φ.τ. ή κ.τ., είναι ότι νιώθω κουρασμένη κι ότι χάνω τον εαυτό μου , είναι ανυπομονησία για να δω το μωρό μου, είναι φόβος ότι μπορεί να είναι πολύ δύσκολο το μετά, είναι χαρά που έφτασα ως εδώ..... 

Το διαχειρίζομαι αλλά χαίρομαι πολύ όταν ακούω όμορφες εμπειρίες και στιγμές για αυτό το ανέφερα. Έτσι κι αλλιώς καταλαβαίνω ότι όλες λίγο πολύ τα ίδια βιώνουμε. Σας ευχαριστώ πολύ!

Όλα αυτά τα νιώθω προσωπικά σίγουρα γιατί είμαστε σε άγνοια.ψαχνω συνέχεια σκέψεις να με κάνουν να νιώθω καλύτερα κ πιο σίγουρη.Μη ξεχνάμε ότι πέρα από τις φυσιολογικές μας σκέψεις δε πάυουν να υπάρχουν ακόμα οι ορμόνες μας.Ευχομαι να βρίσκουμε τρόπους να διαχειριζόμαστε τις αρνητικές σκέψεις.

  • Μου αρέσει 4
  • Ευχαριστώ 1

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Gogo1994 said:

Ναι ειρηνακι χαίρομαι πολύ που δεν υπάρχει κάτι να πιέζει το χρόνο σίγουρα.Απλα το βάρος πέφτει τώρα σε εμένα 

Κοιτα, περιμενε να ηρεμησεις λιγακι αυτη τη βδομαδουλα, γιατι με ουρικο οξυ επεσε μια αναστατωσουλα δυστυχως! Να πας να ξαναδεις και το μωρακι σου την επομενη φορα (λογικα απο βδομαδα;) και το ξανασκεφτεσαι τοτε! Καμια φορα οταν μπλοκαρει το μυαλο μου, λεω οκ για τρεις μερες δε θα σκεφτω τιποτα, θα παρω μια αποστασουλα και το ξαναβλεπω μετα!

  • Μου αρέσει 2

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Υβόννη είπε:

Κοιτα, περιμενε να ηρεμησεις λιγακι αυτη τη βδομαδουλα, γιατι με ουρικο οξυ επεσε μια αναστατωσουλα δυστυχως! Να πας να ξαναδεις και το μωρακι σου την επομενη φορα (λογικα απο βδομαδα;) και το ξανασκεφτεσαι τοτε! Καμια φορα οταν μπλοκαρει το μυαλο μου, λεω οκ για τρεις μερες δε θα σκεφτω τιποτα, θα παρω μια αποστασουλα και το ξαναβλεπω μετα!

Ισχύει ειρήνη μου ναι...αυτό εννοω όταν λέω κάνω σκέψεις για να ξεφεύγω...άκυρες εντελώς με όλο το θέμα για να ξεχνιέμαι κ να μην αγχώνομαι.Τη τρίτη πάλι θα πάω ναι ωστόσο περνάει κ ο καιρός κ μου αρέσει αυτό.εχω κ τη σιγουριά του τελειομηνου μωρού οπότε είναι μια εξασφάλιση.

  • Μου αρέσει 3

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alexandra P. said:

@Gogo1994 και @Nina13

Νομίζω πως αυτα που νιώθω είναι αναμενόμενα. Είναι το άγχος της διαδικασίας που ακόμα δεν έχω καταλήξει αν θα είναι φ.τ. ή κ.τ., είναι ότι νιώθω κουρασμένη κι ότι χάνω τον εαυτό μου , είναι ανυπομονησία για να δω το μωρό μου, είναι φόβος ότι μπορεί να είναι πολύ δύσκολο το μετά, είναι χαρά που έφτασα ως εδώ..... 

Το διαχειρίζομαι αλλά χαίρομαι πολύ όταν ακούω όμορφες εμπειρίες και στιγμές για αυτό το ανέφερα. Έτσι κι αλλιώς καταλαβαίνω ότι όλες λίγο πολύ τα ίδια βιώνουμε. Σας ευχαριστώ πολύ!

Αλεξανδρα μου οτι λες ακριβως ειναι πολυ φυσιολογικο! Ειναι πολυ εντονα τα συναισθηματα τωρα και τα θετικα και οι φοβιες και ολα! Ειχα βρει τυχαια πριν καιρο οτι υπαρχουν πολλες ομαδες υποστηριξης εγκυων! Και ξερεις τι σκεφτηκα; Οτι για να υπαρχουν τετοιες ομαδες, σκεψου ποσες εγκυες οντως εχουν roller coaster συναισθηματων και εχουν αναγκη στηριξης! Καπως ετσι εξαλλου δεν μπηκαμε και ολες στο φορουμ; Για να μοιραζομαστε τις σκεψεις μας!  Ειναι τοσο μεγαλο το θαυματακι που εχουμε μεσα μας, που το μυαλο δεν το χωραει!!

  • Μου αρέσει 5

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 13/10/2020 at 2:03 ΜΜ, MumMaria είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου από την βροχερή Θεσσαλονίκη!χθες βράδυ μας σάπισε στην κυριολεξία,ελπίζω να μην πάει έτσι όλη την εβδομάδα.

Σήμερα είναι η μέρα @demifilol !να πάνε όλα ονειρεμένα κορίτσι μου κ σε λίγο να κρατάς την κορούλα σου αγκαλιά!!!!έχεις τις θετικές μας σκέψεις!!!τα κατάφερες!!!:x

@Gogo1994 καλό γιατρό κ να θαυμασεις τον γιοκα σου:x 

Που βρίσκεσαι κορίτσι??? Όλα καλά? 


DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίνο είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου όμορφα!! Χαίρομαι τόσο πολύ που άρχισαν τα γεννητούρια στην ομαδουλα!!! :wub: Εδώ είμαι εγώ και σας διαβάζω, δεν σας ξεχνώ!

@KarMar84 να σας ζήσει η μπεμπούλα σας κορίτσι μου, να είναι πάντα καλά με υγεία και τη δείτε ευτυχισμένη στη ζωή της!!! Ότι καλύτερο μέσα από την καρδιά μου!! 

@demifilol γλυκό μου κορίτσι, πόσο χαρούμενη είμαι για σένα που πήρες την κορούλα σου αγκαλιά μετά από τόση υπομονή και θυσίες!! Και ο υπέροχος τοκετός που περιέγραψες είναι πράγματι ότι καλύτερο μπορούσε να συμβεί.. Να σας ζήσει το κοριτσάκι σας, να είστε πολύ πολύ αγαπημένοι και να έχετε μόνο όμορφες και γεμάτες στιγμές μαζί!!! 

@Nina13 σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια!! Η δύναμη που έχουμε μέσα μας πράγματι είναι απεριόριστη, τόση που δεν μπορούμε να το φανταστούμε!! 

Θα έρθει και για μένα αυτή η ευτυχισμένη ώρα τη σωστή στιγμή ναι! Όπως έχουμε δει και από τη ζωή και μέσα από αυτό το γκρουπακι, κάποιες γυναίκες ανεβαίνουν λίγο μεγαλύτερη ανηφόρα για να πετύχουν το στόχο τους και εδώ που είμαι τώρα, ήταν κάποιες άλλες κοπέλες παλαιότερα που τώρα κρατάνε αγκαλιά τα μωράκια τους!! Έτσι θα γίνει και με μας.. Δεν ήταν αυτό το σχέδιο τη δεδομένη στιγμή όπως νομιζαμε αλλά κάποιο άλλο που θα δούμε και θα ζήσουμε στην πορεία.. Όσο και αν πόνεσε και πονάει το αποδεχόμαστε και προχωράμε, δεν γίνεται διαφορετικά! Προς το παρόν περιμένουνε το οκ από το γιατρό, μόλις αδιαθετησω για πρώτη φορά και με δει, και μετά βλέπουμε.. :)

 

 

Κοριτσάκι μου χαιρομαι που μερα με τη μερα εισαι καλυτερα, αν οχι ολες μας, οι περισσότερες, εχουμε ενα παρελθον που καποτε πόνεσε πολυ κ με τον καιρο ο πονος αυτος μετατραπηκε σε δυναμη μεσα μας για να μπορεσουμε να προχωρησουμε. Το ιδιο θα συμβει κ σε σενα κ η φραση που ειπες"Θα έρθει και για μένα αυτή η ευτυχισμένη ώρα τη σωστή στιγμή ναι!" σημαινει πως ήδη κοιταζεις μπροστά κ αυτο με χαροποιεί γιατι κοιταζεις προς τη σωστή κατευθυνση!!!!!!! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου μπήκα πριν λίγο κ σας διάβασα αλλά δεν προλαβαίνω να σας απαντήσω καθεμια ξεχωριστά.αλλα δεν σας ξεχναω εννοειται;-) να σας πω ότι δεν γέννησα (για να μην νομίζετε ότι για αυτό δεν γράφω,χαχαχα) απλά έχω τον Βασίλη 3 μέρες τώρα με πόνο στα δοντακια κ ζοριζομαστε κ το βράδυ.κλαιει στον ύπνο του ο καημένος.οποτε τα ξενύχτια ξεκίνησαν από τώρα για μας:P

Σήμερα από το μεσημέρι ρουθουνιζει κιόλας κ τον παρακολουθώ λίγο πιο στενά για να καταλάβω αν είναι δόντια ή μαζί με αυτό αρπαξε κ κάνα κρύωμα.τωρα γύρισε ο άντρας μου από δουλειά κ το συζητούσαμε.οπουε καταλαβαίνετε τον έχω σε στενή παρακολούθηση κ έχω παραμελήσει την ομάδα μου,αλλά ξέρω ότι δεν παρεξηγείτε.σας στέλνω όλες τις θετικές μου σκέψεις κ περιμένω να διαβάζω νέα σας:x

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...