Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, ΕΥΑ! said:

Αυτο με το μασαζ ειναι οντως βασικο και σιγουρα βοηθητικο,το είπε κ σε εμας στο σεμιναριο.και εχεις πολυ δικιο για την ενημερωση κ εγω ακουσα πραγματα για πρωτη φορα κ μου αλλαξαν το σκεπτικο. Ενα αλλο tip που ειπε να τρωμε μερικους χουρμαδες την ημερα απο την 38η εβδομαδα κ μετα,μαλακωνει τον τραχηλο.θα κοιταξω τις σημειωσεις μου κ αν εχω κατι αλλο θα το γραψω.

χουρμαδες ε; Εχω μπαρες (Αυτες που ανανεωσαμε γιατι τις εφαγε ο αγαπημενος μου απο την τσαντα του μαιευτηριοθ)!!! Ας τα δοκιμασουμε ολα βρε κοριτσια και αυτο εξαλλου δεν ειναι μερος της εμπειριας; Η προετοιμασια;

Just now, Argyroula said:

Το ασπράδι κάνει την δουλειά του!!! Ολα πολύ καλά λοιπόν! Παίρνει βάρος όσο χρειάζεται!! Και το ουρικο θα παραμένει σταθερό λογικά! Μπράβο Γωγουλα τέλεια!! Υπομονή κι εσύ με την διατροφή βρε τι τραβάμε! Εγώ έφαγα χθες δύο μικρά μακαρόν και όλες οι μετρήσεις των γευμάτων μου ήταν τσιμπημενες όλη την ημέρα μετά από αυτό... ΞΙΝΌ ΜΟΥ ΒΓΉΚΕ! :/  Όσο για τον τοκετό κάνε τις σκέψεις σου αλλά ζητά από την γιατρό να σου εξηγήσει το θέμα της συνεργασίας πως το βλέπει. Είναι πολύ σημαντικό πιστεύω! Το σώμα μας είναι προγραμματισμένο για αυτο. Η καισαρική είναι παρεμβατικη ιατρική και ευτυχώς που έχουμε και αυτή την δυνατότητα. Αλλά ο τοκετός από μόνος του αν δεν υπάρχει λόγος παρέμβασης μπορεί να επιτευχθεί. Και σου τονίζω οτι φοβάμαι πάρα πάρα πολύ την διαδικασία δεν το λέω έτσι χαλαρα... Επίσης στα λέω αυτά γιατί όπως είδες από πάνω με βασανίζουν κι εμένα οι σκέψεις... 

Πολύ ωραία τα λες!! Εγώ νομίζω ότι έχω κολλήσει ότι το θέλω τόσο γιατο έτσι ξορκιζω τον φόβο! Εμένα αντίστοιχα η θεραπεύτρια μου μου είπε όσο είμαι σπίτι ενώ έχουν σπάσει νερά η έχω συσπάσεις και περιμένω να γίνουν πιο συχνές και κάνω τις ασκήσεις να φιλιεμαι η έστω να αφήνω τον Σπύρο να με φιλάει και να με αγκαλιάζει..για να αρχίζει να παράγεται η ωκυτοκινη από μόνη της! Νταξει φαντάζομαι γνωρίζοντας με ότι αυτό δεν θα το καταφέρω αλλά οκ... Είναι μια πληροφορία που θεωρησα πολύ χρήσιμη.! Κρατάω το μασάζ και το γκουγκλαρω. 

Κι εμενα μου εοπε φιλια και αγκαλιες και γελιο οτι βοηθαει! Τωρα πώς θα συνδυαστουν ολα αυτα δεν ξερω!!! Χιχιχιχιχι!

Just now, Gogo1994 said:

Χαίρομαι που το συζητάμε κορίτσια μου κ βλέπω ότι κ εσείς έχετε φόβο κ δεν είμαι τρελή που όλες λένε αμέσως όχι στη καισαρική.Αλλα φταίει πιστεύω ότι είναι η πρώτη μας φορά οπότε διακιολογημενα το βλέπουμε βουνό.Ειρηνη @Υβόννη νομίζω έχεις πολύ δίκιο ότι όσο ασχολούμαστε στο μυαλό μας με αυτό το απομυθοποιουμε.Στο κάτω κάτω θα έχουμε στο μυαλό μας ότι είναι φρικτό ώστε εκείνη την ώρα κάθε λίγο που θα περνάει θα νιώθουμε ότι κερδίσαμε μια μικρή νίκη.βλεπετε προσπαθώ κ εγώ να βρω καλές σκέψεις να κάνουμε.

Χαχαχα και εγώ για φιλιά κ αγκαλιές δε ξέρω.μη τσακωθούμε κιόλας γιατί δε ξέρω τι θα του λεω

Γωγουλα μου εσυ οταν πριν λιγες μερες ακουσες οτι μαλλον πας με καισαρικη πώς ενιωσες; Ανακουφιση ή ξενερωσες; Ισως δηλαδη εχεις την απαντηση μεσα σου αυτο θελω να πω! Δεν χρειαζεται παντως να αποδειξεις τιποτα σε κανεναν! Θα κανεις οτι νιωθεις οχι οτι θ αεκανα εγω ή η κολλητη σου κτλ! Εγω μονο ενα θελω να σου ξαναπω! Παρε την αποφαση ΕΣΥ με ενημερωση και με θαρρος της γνωμης σου και οχι αυτη που σου επιβαλλει εμμεσα η γιατρος ή η τριτη θεια ή η ξαδερφη του μπατζανακη κτλ!!

Αχαχαχα να τσακωθουμε λεει! Μοναδικες στιγμες τον περιμενουν τον μελλοντικο πατερα!

  • Μου αρέσει 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας κορίτσια μου!!!!

Πιαστηκαμε με δουλειές και απ το πρωί τώρα έπιασα κινητό να δω τα νέα της ομάδας... 

@Υβόννη φαντάζομαι τρομάρα που πήρατε. Σημασία έχει ότι όλα είναι καλά και καμαρώσει και ο άντρας σου το μπέμπη ο οποίος μεγάλωσε απίστευτα...

@Marilou77 υπομονή χρειάζεται σπο εδώ και πέρα και δόξα το Θεό κάναμε κάμποση. Λίγο μας έμεινε ακόμα και τελικά μάλλον τα μωράκια μας θα αποφασίσουν ποτέ θα έρθουν.. Εγώ πίστευα με το που θα έκοβα προγεστερονη και τοκολυτικα τσουπ θα ερχόταν ο μπέμπης αλλά τελικά με διάψευσε...

@Gogo1994 Υπέροχα τα νέα σου.. Να σου φύγει λίγο το άγχος γιατί πιέστηκες τελευταία η αλήθεια είναι...

Τωρα κορίτσια οσον αφορά τον τοκετό κι εγώ φυσιολογικό θέλω. Κι ελπίζω να τα καταφέρω. Αυτό που με φοβίζει είναι ότι εδώ στην Ελλάδα με το παραμικρό σου κάνουν καισαρική ενώ χρειάζεται μόνο σε πολύ λίγες περιπτώσεις... Εμπιστεύομαι βέβαια το γιατρό μου ο οποίος ευτυχώς είναι πολύ υπέρ του φυσιολογικού τοκετού. Βέβαια ποτέ δεν ξέρεις τι θα προκύψει και νομίζω πως σημασία έχει να εμπιστευόμαστε το γιατρό μας έτσι ώστε ότι και να γίνει να είμαστε σίγουρες ότι κάναμε το καλύτερο.

  • Μου αρέσει 2

BwLip2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

χουρμαδες ε; Εχω μπαρες (Αυτες που ανανεωσαμε γιατι τις εφαγε ο αγαπημενος μου απο την τσαντα του μαιευτηριοθ)!!! Ας τα δοκιμασουμε ολα βρε κοριτσια και αυτο εξαλλου δεν ειναι μερος της εμπειριας; Η προετοιμασια;

Κι εμενα μου εοπε φιλια και αγκαλιες και γελιο οτι βοηθαει! Τωρα πώς θα συνδυαστουν ολα αυτα δεν ξερω!!! Χιχιχιχιχι!

Γωγουλα μου εσυ οταν πριν λιγες μερες ακουσες οτι μαλλον πας με καισαρικη πώς ενιωσες; Ανακουφιση ή ξενερωσες; Ισως δηλαδη εχεις την απαντηση μεσα σου αυτο θελω να πω! Δεν χρειαζεται παντως να αποδειξεις τιποτα σε κανεναν! Θα κανεις οτι νιωθεις οχι οτι θ αεκανα εγω ή η κολλητη σου κτλ! Εγω μονο ενα θελω να σου ξαναπω! Παρε την αποφαση ΕΣΥ με ενημερωση και με θαρρος της γνωμης σου και οχι αυτη που σου επιβαλλει εμμεσα η γιατρος ή η τριτη θεια ή η ξαδερφη του μπατζανακη κτλ!!

Αχαχαχα να τσακωθουμε λεει! Μοναδικες στιγμες τον περιμενουν τον μελλοντικο πατερα!

Ξέρεις τι παθαίνω? Συμβιβάζομαι με τη κάθε ιδέα κ τσουπ κάτι γίνεται κ αποσυντονιζομαι.δηαλδη πριν συμβεί όλο αυτό ήξερα φυσιολογικός κ δεν είχα άλλη σκέψη.μετα αναγκαστικά συμβιβάστηκα με την ιδέα της καισαρικής κ είδα τα θετικά.τβρα πάλι το μπαλάκι σε εμενα


yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ ολες για τα ενθαρρυντικά σας λογια, η αληθεια είναι οτι τα χρειαζομουν!!! Τωρα στο θεμα φ.τ. η κ.τ. παρολο που με θεωρω ανεκτική στον πονο, η έτσι πιστευω για μενα, θα σας πω πως οταν δεν μπορω να επιλεξω εγω για μενα αφηνομαι στα χερια του ειδικου, αν κ δεν με θεωρω ευθυνοφοβο ατομο, στο συγκεκριμένο θεμα με ανακουφιζει που για το τι θα γινει το εχει αποφασίσει η γιατρος μου, αλλα κυρίως ο μπεμπης αφου ειναι ισχιακος.

Κορίτσια νεα απο τη Δημητρουλα εχουμε;

@Υβόννη σαυτο με τον πονο εχεις απολυτο δικιο, ο φοβος εξαλείφει τον πονο, εγω το βιωσα διαφορετικα κάνοντας κεικ εσκυψα να το μυρισω κ πιάστηκε μια τουφα απο τα μαλλια μου στο μιξερ χειρος, οπου την εβλεπα να τυλιγεται κ οταν κατορθωσα να το βγαλω απο τη μπριζα ειδα ότι ειχε ξεριζωθει ολοκληρη τουφα απο τη ριζα, αφου ειπα παει δε θα ξαναβγαλω μαλλια εκει, φυσικα εβγαλα, αλλα μου εκανε εντύπωση που δεν αισθανθηκα καθολου πονο, μα καθολου γιαυτο το αναφερω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, demifilol είπε:

Κορίτσια μου γλυκά γέννησα το πρωί κ η εμπειρία μου ήταν μοναδική !!!!Ειχα έναν οξύ τοκετό ,,,σχεδόν το έφτυσα το μωράκι μου !!!ευχομαι όλες να έχετε τέτοιο τοκετό !!!το κορίτσακι μου γεννήθηκε 3250γρ κ είναι μια κούκλα !!!Αυτο που βίωσα σήμερα ,,,ήταν κάτι αξιοθαύμαστο ,,,δεν έχω λόγια ,,,όταν την πήρα αγκαλιά μου(Δ το πιστευα ποτέ )κλαίγαμε με λυγμούς δεν ξέρω για πόση ώρα !!!!συγγνωμη που άργησα να σας ενημερώσω αλλα η χαρά μου ήταν απερίγραπτη !!!!!

Σας ευχομαιιι τα καλύτερα με έναν πόνο σε όλες !!!!!

Πωπω τι όμορφη περιγραφή.Μας μετεφερες στη στιγμή σου.Να σου ζήσει η κορακλα Δήμητρα μου να τη χαίρεσαι.Συγκινηθηκα...ενα όμορφο ταξίδι τελείωσε κ ξεκινάει ένα άλλο ονειρεμένο.Φιλακια στα πατουσακια της.Ο Θεός να στη βλέπει

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, demifilol είπε:

Κορίτσια μου γλυκά γέννησα το πρωί κ η εμπειρία μου ήταν μοναδική !!!!Ειχα έναν οξύ τοκετό ,,,σχεδόν το έφτυσα το μωράκι μου !!!ευχομαι όλες να έχετε τέτοιο τοκετό !!!το κορίτσακι μου γεννήθηκε 3250γρ κ είναι μια κούκλα !!!Αυτο που βίωσα σήμερα ,,,ήταν κάτι αξιοθαύμαστο ,,,δεν έχω λόγια ,,,όταν την πήρα αγκαλιά μου(Δ το πιστευα ποτέ )κλαίγαμε με λυγμούς δεν ξέρω για πόση ώρα !!!!συγγνωμη που άργησα να σας ενημερώσω αλλα η χαρά μου ήταν απερίγραπτη !!!!!

Σας ευχομαιιι τα καλύτερα με έναν πόνο σε όλες !!!!!

Να σας ζησει το κοριτσακι σας να ναι γερη κ καλοτυχη...

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

BDoAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, demifilol είπε:

Κορίτσια μου γλυκά γέννησα το πρωί κ η εμπειρία μου ήταν μοναδική !!!!Ειχα έναν οξύ τοκετό ,,,σχεδόν το έφτυσα το μωράκι μου !!!ευχομαι όλες να έχετε τέτοιο τοκετό !!!το κορίτσακι μου γεννήθηκε 3250γρ κ είναι μια κούκλα !!!Αυτο που βίωσα σήμερα ,,,ήταν κάτι αξιοθαύμαστο ,,,δεν έχω λόγια ,,,όταν την πήρα αγκαλιά μου(Δ το πιστευα ποτέ )κλαίγαμε με λυγμούς δεν ξέρω για πόση ώρα !!!!συγγνωμη που άργησα να σας ενημερώσω αλλα η χαρά μου ήταν απερίγραπτη !!!!!

Σας ευχομαιιι τα καλύτερα με έναν πόνο σε όλες !!!!!

Περίμενα πως κ πως τα νέα σου!!

να σας ζήσει η κούκλα σας, να είναι γερη κ χαρούμενη..κάθε καλό να έχει..κ εσείς να την καμαρώνετε πάντα!

πολυ συγκινήθηκα με την περιγραφή σου, ξεχειλίζει αγάπη!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, demifilol είπε:

Κορίτσια μου γλυκά γέννησα το πρωί κ η εμπειρία μου ήταν μοναδική !!!!Ειχα έναν οξύ τοκετό ,,,σχεδόν το έφτυσα το μωράκι μου !!!ευχομαι όλες να έχετε τέτοιο τοκετό !!!το κορίτσακι μου γεννήθηκε 3250γρ κ είναι μια κούκλα !!!Αυτο που βίωσα σήμερα ,,,ήταν κάτι αξιοθαύμαστο ,,,δεν έχω λόγια ,,,όταν την πήρα αγκαλιά μου(Δ το πιστευα ποτέ )κλαίγαμε με λυγμούς δεν ξέρω για πόση ώρα !!!!συγγνωμη που άργησα να σας ενημερώσω αλλα η χαρά μου ήταν απερίγραπτη !!!!!

Σας ευχομαιιι τα καλύτερα με έναν πόνο σε όλες !!!!!

Συγχαρητήρια Δήμητρα!!!!!! Μπαμπατσικια η μικρη κι εσυ την εφτυσες; χαχαχαχαχα, το εχω ακουσει αυτο στο δευτερο παντα πιο ευκολα, πιασαν τοπο οι ευχες μας με εναν πονο, η με ενα φτυσιμο, χαχαχαχαχα, μαρεσε αυτη η περιγραφη!!!! Ευχομαι οτι καλυτερο για τη μικρη σου πριγκίπισσα, καλοτυχη να ειναι στη ζωη της, γερη κ δυνατη!!!!!! Κι εσυ κορίτσι μου να σαι γερή κ να τη χαίρεσαι!!!!!! Τα λογια νομιζω ειναι περιττά.......συγκίνηση κ μονο συγκίνηση..........

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, demifilol είπε:

Κορίτσια μου γλυκά γέννησα το πρωί κ η εμπειρία μου ήταν μοναδική !!!!Ειχα έναν οξύ τοκετό ,,,σχεδόν το έφτυσα το μωράκι μου !!!ευχομαι όλες να έχετε τέτοιο τοκετό !!!το κορίτσακι μου γεννήθηκε 3250γρ κ είναι μια κούκλα !!!Αυτο που βίωσα σήμερα ,,,ήταν κάτι αξιοθαύμαστο ,,,δεν έχω λόγια ,,,όταν την πήρα αγκαλιά μου(Δ το πιστευα ποτέ )κλαίγαμε με λυγμούς δεν ξέρω για πόση ώρα !!!!συγγνωμη που άργησα να σας ενημερώσω αλλα η χαρά μου ήταν απερίγραπτη !!!!!

Σας ευχομαιιι τα καλύτερα με έναν πόνο σε όλες !!!!!

Δημητρουλα μου!!!ποση συγκινηση,χαιρομαι τοσο που ειχες τοσο καλο τοκετο!!να την χαιρεστε την κουκλα σας!!!πολλα φιλια!!:wub::wub:

  • Ευχαριστώ 1

oru1p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, demifilol είπε:

Κορίτσια μου γλυκά γέννησα το πρωί κ η εμπειρία μου ήταν μοναδική !!!!Ειχα έναν οξύ τοκετό ,,,σχεδόν το έφτυσα το μωράκι μου !!!ευχομαι όλες να έχετε τέτοιο τοκετό !!!το κορίτσακι μου γεννήθηκε 3250γρ κ είναι μια κούκλα !!!Αυτο που βίωσα σήμερα ,,,ήταν κάτι αξιοθαύμαστο ,,,δεν έχω λόγια ,,,όταν την πήρα αγκαλιά μου(Δ το πιστευα ποτέ )κλαίγαμε με λυγμούς δεν ξέρω για πόση ώρα !!!!συγγνωμη που άργησα να σας ενημερώσω αλλα η χαρά μου ήταν απερίγραπτη !!!!!

Σας ευχομαιιι τα καλύτερα με έναν πόνο σε όλες !!!!!

Να σου ζήσει Δημητρουλα να σας γεμίσει με ομορφές στιγμές η μικρούλα σας!!γερή δυνατη να τα χαίρεστε τα παιδάκια σας καλή ανάρρωση κ με το καλό να βγείτε σπιτάκι σας!!!

  • Ευχαριστώ 1

i0cXp3.png?t=1&L0kq4ho6

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Sadri09 said:

Eκανα ενα τεστακι σημερα αρνητικο... Δν πειραζει.. Παλι εξετασεις... Θελω νεο ντουλαπι για ιατρικους φακελους χαχαχα

Άστα να πάνε με αυτές τις εξετάσεις.

Υπομονή, σου εύχομαι σύντομα να έχεις τα ευχάριστα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Aurela είπε:

Άστα να πάνε με αυτές τις εξετάσεις.

Υπομονή, σου εύχομαι σύντομα να έχεις τα ευχάριστα

Ευχαριστω πολυυυ... ❤ κ σε σενα αν εισαι στη ιδια φαση δν ξερω ❤

Link to comment
Share on other sites

Just now, demifilol είπε:

Κορίτσια μου γλυκά γέννησα το πρωί κ η εμπειρία μου ήταν μοναδική !!!!Ειχα έναν οξύ τοκετό ,,,σχεδόν το έφτυσα το μωράκι μου !!!ευχομαι όλες να έχετε τέτοιο τοκετό !!!το κορίτσακι μου γεννήθηκε 3250γρ κ είναι μια κούκλα !!!Αυτο που βίωσα σήμερα ,,,ήταν κάτι αξιοθαύμαστο ,,,δεν έχω λόγια ,,,όταν την πήρα αγκαλιά μου(Δ το πιστευα ποτέ )κλαίγαμε με λυγμούς δεν ξέρω για πόση ώρα !!!!συγγνωμη που άργησα να σας ενημερώσω αλλα η χαρά μου ήταν απερίγραπτη !!!!!

Σας ευχομαιιι τα καλύτερα με έναν πόνο σε όλες !!!!!

Αχχχ!!! Να σας ζήσει!! Με το καλό να πάτε σπίτι σας!! Τι όμορφα νέα!! Κοριτσάρα η μπέμπα!! 

  • Ευχαριστώ 1

yi9jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sadri09 said:

Ευχαριστω πολυυυ... ❤ κ σε σενα αν εισαι στη ιδια φαση δν ξερω ❤

Σ'ευχαριστώ πολύ,εγώ σε δύο μέρες μπενω για καισαρική

 

@demifilol να σας ζήσει η κορούλα σας. Ευλογία για σας να είναι και ο Θεός να την προστατέψει!!!!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...