Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Angot είπε:

      εμένα πάντως ο εργοδοτουλης μπυ θέλει να με πληρώσει χαχαχα με έχει πάρει 3 φορες να με ρωτήσει αν θα με πληρώσει και ποτέ, του στυλ και τι δε θα πληρώνεσαι εσυ πια; άμα θες πλήρωσε με του ειπα δεν εχω θέμα  χαχαχα

      Ε δεν έχεις γεννήσει ακόμα γι'αυτό ΧΑ ΧΑ !!

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

10 ώρες πρίν, fairy-mary είπε:

Καλησπερα κορίτσια 

ειχα καιρό να μπω διάβασα κάποια πράγματα στα γρηγορα

εγω αφού πέρασα κάποιες πολύ δύσκολες μέρες με φουλ αϋπνία και γκρίνια αποφάσισα να δώσω μια μέρα μόνο ξένο γάλα να δω αν θα είναι διαφορετικά όποτε έβγαλα το δικό μου με θήλαστρο και έδωσα το ξένο και ήταν πιο ήρεμη τώρα θα δοκιμάσω να δώσω μια μέρα το αντλημένο το δικό μου να δω πως θα πάει και αυτό και μετά θα αποφασίσω τι θα κάνω με το θηλασμο

Δε γίνεται να είμαι ξύπνια 2 με 7 το πρωί και να έχω και το νήπιο..έχω καταρρεύσει ψυχικά και σωματικα

ξεκινησα και συνεδρίες με μια ψυχολόγο θα δούμε πως θα πάει και αυτό.

πρεπει να βρω μια ισορροπία γιατί είμαι σε μια φάση που δεν ευχαριστιέμαι τίποτα και είναι κρίμα.

αυτα από εμενα

φιλια σε όλες!

Καλα έκανες κορίτσι Μ κ εγώ έτσι είμαι μόνο π δεν έχω ένα νήπιο από πισω μου οπότε φαντάζομαι τι δυσκολία σου

  • Μου αρέσει 1

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

15 ώρες πρίν, fairy-mary είπε:

Καλησπερα κορίτσια 

ειχα καιρό να μπω διάβασα κάποια πράγματα στα γρηγορα

εγω αφού πέρασα κάποιες πολύ δύσκολες μέρες με φουλ αϋπνία και γκρίνια αποφάσισα να δώσω μια μέρα μόνο ξένο γάλα να δω αν θα είναι διαφορετικά όποτε έβγαλα το δικό μου με θήλαστρο και έδωσα το ξένο και ήταν πιο ήρεμη τώρα θα δοκιμάσω να δώσω μια μέρα το αντλημένο το δικό μου να δω πως θα πάει και αυτό και μετά θα αποφασίσω τι θα κάνω με το θηλασμο

Δε γίνεται να είμαι ξύπνια 2 με 7 το πρωί και να έχω και το νήπιο..έχω καταρρεύσει ψυχικά και σωματικα

ξεκινησα και συνεδρίες με μια ψυχολόγο θα δούμε πως θα πάει και αυτό.

πρεπει να βρω μια ισορροπία γιατί είμαι σε μια φάση που δεν ευχαριστιέμαι τίποτα και είναι κρίμα.

αυτα από εμενα

φιλια σε όλες!

Καλησπέρα κοπέλα μου,πολύ καλά το σκεφτηκες,βλέπεις πως συμπεριφερεται το μπεμπακι σου κ πράττεις ανάλογα κι εσύ.ειναι σημαντικο να είμαστε ήρεμες ,όσο μπορούμε βέβαια, για να μπορούμε να είμαστε κ λειτουργικές με τα μεγάλα μας παιδάκια.θα δεις ότι όσο θα περνάει ο καιρός,οι εβδομάδες,οι μήνες,τα πράγματα θα γίνονται όλο κ πιο εύκολα.οπως κ να χει ,μπράβο σου που πήγες κ σε ψυχολόγο για να σου δώσει μια κατευθυντήριο,πολλές φορές χρειάζεται απλά να μοιραστούμε τις σκέψεις μας.σε φιλώ .

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Η εξέταση βγήκε θετική, το μάτι μου καλά είχε δει αυτο το λίγο αίματακι δυστυχώς. Η γιατρός μου είπε  απαγόρευση αρχικά όλων των γαλακτοκομικων φανερων και κρυφών και των ιχνων τους(δηλαδή των παντων). Η αλήθεια είναι ότι μ έχει πάρει πολύ από κάτω... Και επειδή αγχώνομαι γιατ το πως θα πάει με τον μικρό, μην έχουμε και τα υπόλοιπα συμπτώματα της αλλεργίας και επειδή δεν ήθελα να κάνω πάλι διατροφή κ αυτή τη φορά πολύ πιο σκληρή για τα δικά μου δεδομένα...και γενικά η όλη φάση μου δημιουργεί ανασφάλεια και άγχος και νεύρα... Αυτά από μένα!! 

  • Λυπημένη/-ος 6

yi9jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Argyroula είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Η εξέταση βγήκε θετική, το μάτι μου καλά είχε δει αυτο το λίγο αίματακι δυστυχώς. Η γιατρός μου είπε  απαγόρευση αρχικά όλων των γαλακτοκομικων φανερων και κρυφών και των ιχνων τους(δηλαδή των παντων). Η αλήθεια είναι ότι μ έχει πάρει πολύ από κάτω... Και επειδή αγχώνομαι γιατ το πως θα πάει με τον μικρό, μην έχουμε και τα υπόλοιπα συμπτώματα της αλλεργίας και επειδή δεν ήθελα να κάνω πάλι διατροφή κ αυτή τη φορά πολύ πιο σκληρή για τα δικά μου δεδομένα...και γενικά η όλη φάση μου δημιουργεί ανασφάλεια και άγχος και νεύρα... Αυτά από μένα!! 

Αργυρουλα είναι δυστυχώς πολύ συνηθισμένο να έχουν αλλεργία τόσο μικρά μωράκια,αλλά να μην ανησυχείς γιατί στην πλειοψηφία τους μέχρι το έτος έχει εξαφανιστεί κ πίνουν γαλατάκι αγελαδινό κ όλα τα γαλακτοκομικά προϊόντα .τώρα για την διατροφή ,μπορώ να καταλάβω την ξενερα σου ,ειδικά αφού μιλάμε κ για ίχνη που είναι σε μια γκάμα τροφίμων.δες το πώς θα πάει κ αν είναι να ζοριζεσαι πολύ, γλυκιά μου ,κ σωματικά αλλά κυρίως ψυχολογικα,υπάρχουν λύσεις.κ η σκόνη γαλατάκι είναι,δεν θα σε κάνει λιγότερο καλή μανούλα.χωρις αυτό να σημαίνει ότι το μητρικό δεν έχει την αξία του,έτσι;βήμα βήμα.εσυ είχες κατά νου πόσο θα ήθελες ιδανικά να θηλάσεις;

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, MumMaria είπε:

Αργυρουλα είναι δυστυχώς πολύ συνηθισμένο να έχουν αλλεργία τόσο μικρά μωράκια,αλλά να μην ανησυχείς γιατί στην πλειοψηφία τους μέχρι το έτος έχει εξαφανιστεί κ πίνουν γαλατάκι αγελαδινό κ όλα τα γαλακτοκομικά προϊόντα .τώρα για την διατροφή ,μπορώ να καταλάβω την ξενερα σου ,ειδικά αφού μιλάμε κ για ίχνη που είναι σε μια γκάμα τροφίμων.δες το πώς θα πάει κ αν είναι να ζοριζεσαι πολύ, γλυκιά μου ,κ σωματικά αλλά κυρίως ψυχολογικα,υπάρχουν λύσεις.κ η σκόνη γαλατάκι είναι,δεν θα σε κάνει λιγότερο καλή μανούλα.χωρις αυτό να σημαίνει ότι το μητρικό δεν έχει την αξία του,έτσι;βήμα βήμα.εσυ είχες κατά νου πόσο θα ήθελες ιδανικά να θηλάσεις;

Εγώ έλεγα μέχρι το καλοκαίρι πριν γυρίσω κανονικά στο φουλ ωράριο της δουλειάς. Δηλαδή μέχρι 8-9 μηνών. Αλλά η παιδίατρος δεν συζήτησε για σκόνη καν. Μου είπε οτι αν είναι αλλεργικό όντως το παιδί το ιδανικό είναι το μητρικό γάλα κι οτι μπορεί να τραβήξουμε δρόμο μέχρι να βρούμε γάλα σκόνη που να μην τον ενοχλεί και αν βρούμε... (Ο ανιψιός μου ας πουμε άλλαζε συνέχεια και απλά 8 μηνων σταμάτησε να έχει αίμα και βλεννες μια μέρα. Δεν μάθαμε ποτέ σε τι είχε αλλεργία). Πφφφ...δεν ξέρω πως θα πάει θα δούμε! Σ ευχαριστώ πολύ που μου απάντησες!! 


yi9jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Argyroula είπε:

Εγώ έλεγα μέχρι το καλοκαίρι πριν γυρίσω κανονικά στο φουλ ωράριο της δουλειάς. Δηλαδή μέχρι 8-9 μηνών. Αλλά η παιδίατρος δεν συζήτησε για σκόνη καν. Μου είπε οτι αν είναι αλλεργικό όντως το παιδί το ιδανικό είναι το μητρικό γάλα κι οτι μπορεί να τραβήξουμε δρόμο μέχρι να βρούμε γάλα σκόνη που να μην τον ενοχλεί και αν βρούμε... (Ο ανιψιός μου ας πουμε άλλαζε συνέχεια και απλά 8 μηνων σταμάτησε να έχει αίμα και βλεννες μια μέρα. Δεν μάθαμε ποτέ σε τι είχε αλλεργία). Πφφφ...δεν ξέρω πως θα πάει θα δούμε! Σ ευχαριστώ πολύ που μου απάντησες!! 

Αργυρουλα υπάρχουν ειδικά υποαλλεργικα γάλατα που συνταγογραφουνται κιόλας αν υπάρχει διαπιστωμενη αλλεργία όπως στην περίπτωση σας.παρ'ολα αυτά εννοείται να συνεχίσεις κοπέλα μου να θηλάζεις,ο λόγος που το αναφέρω αυτό με την σκόνη είναι για να σου πάρω όσο μπορώ το έξτρα άγχος στο ότι δεν υπάρχει κάποια άλλη λύση.θα την βρεις την άκρη.βαθιες ανάσες κ μήνα τον μήνα θα ειναι καλύτερα.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Argyroula said:

Καλησπέρα κορίτσια! Η εξέταση βγήκε θετική, το μάτι μου καλά είχε δει αυτο το λίγο αίματακι δυστυχώς. Η γιατρός μου είπε  απαγόρευση αρχικά όλων των γαλακτοκομικων φανερων και κρυφών και των ιχνων τους(δηλαδή των παντων). Η αλήθεια είναι ότι μ έχει πάρει πολύ από κάτω... Και επειδή αγχώνομαι γιατ το πως θα πάει με τον μικρό, μην έχουμε και τα υπόλοιπα συμπτώματα της αλλεργίας και επειδή δεν ήθελα να κάνω πάλι διατροφή κ αυτή τη φορά πολύ πιο σκληρή για τα δικά μου δεδομένα...και γενικά η όλη φάση μου δημιουργεί ανασφάλεια και άγχος και νεύρα... Αυτά από μένα!! 

Αργυρουλα μου μολις σε διαβασα γλυκια μου. Κοριτσι μου ομορφο καταρχην η αλλεργια δυστυχως για τα παιδακια αλλα ευτυχως για τις μανουλες ριναι κατι συνηθες. Δεν εισαι η μονη κοριτσι μου...Διαβασα οτι η παιδιατρος συστηνει μητρικο γαλα αλλα θελει.διατροφη απο σενα. Κοριτσι μου γλυκο ναι ειναι μανικι, αλλα σκεψου οτι και εγω λογω δυσανεξιας αποφευγω γαλακτοκομικα, ακομη και ιχνη. Μου ειχαν σπασει τα νευρα στην αρχη να διαβασω συστατικα αλλα απαξ και το κανεις ενα διαστημα μετα μαθαινεις απεξω τι να αγοραζεις χωρις να κοιτας. Ευτυχως στο εμποριο λογω μοδας κυοφορουν απειρα βιγκαν υποκατστατα. Κανε ενα κουραγιο και θα δεις θα πανε ολα καλα. Ξεκινας με αυτο το βηματακι τωρα και ελπιζω να εινια η λυση η αποχη απο τα γαλακτοκομικα και να ξεμπερδευετε. Βημα βημα και με ψυχραιμια οσο γινεται θα βρειτε την ακρη σας κοριτσι μου

 

 

23 hours ago, fairy-mary said:

Καλησπερα κορίτσια 

ειχα καιρό να μπω διάβασα κάποια πράγματα στα γρηγορα

εγω αφού πέρασα κάποιες πολύ δύσκολες μέρες με φουλ αϋπνία και γκρίνια αποφάσισα να δώσω μια μέρα μόνο ξένο γάλα να δω αν θα είναι διαφορετικά όποτε έβγαλα το δικό μου με θήλαστρο και έδωσα το ξένο και ήταν πιο ήρεμη τώρα θα δοκιμάσω να δώσω μια μέρα το αντλημένο το δικό μου να δω πως θα πάει και αυτό και μετά θα αποφασίσω τι θα κάνω με το θηλασμο

Δε γίνεται να είμαι ξύπνια 2 με 7 το πρωί και να έχω και το νήπιο..έχω καταρρεύσει ψυχικά και σωματικα

ξεκινησα και συνεδρίες με μια ψυχολόγο θα δούμε πως θα πάει και αυτό.

πρεπει να βρω μια ισορροπία γιατί είμαι σε μια φάση που δεν ευχαριστιέμαι τίποτα και είναι κρίμα.

αυτα από εμενα

φιλια σε όλες!

Κοριτσι μου γλυκο εγω τα ακουω μια χαρα τα νεακια σας. Καταρχην μπραβο ππυ πειραματιστηκες με το γαλα της μικρουλας σου. Ευχομαι η λυση να ειναι τοσο απλη οσο υο οτι θελει να τρωει περισσοτερο και να εχετε ηρεμα βραδια απο δω και περα. Το σημαντικο ειναι να ειναι καλα τα μωρακια μας. Γιατι.και αυτα αυπνα υποφερουν...

Επισης κοριτσι μου εκανες παρα πολυ καλα που μιλησες με ψυχολογο. Μπραβο σου, γιατι δεν αφησες το χρονο να κυλισει. Εκανες τη μιση δουλεια! Θα πανε τωρα ολα καλα! Μην ξεχνας και τις ορμονες μας.κοριτσι μου...Παιζουν και αυτες περιεργα παιχνιδια. Το σημαντικο ειναι οτι ψαχνεις λυσεις σε ολα! Και οποιος ψαχνει.λυσεις συντομα αφηνει πισω το οποιο.προβλημα!

Τα φιλια μου στις κουκλιτσες σου! Θα πανε ολα καλα!

  • Ευχαριστώ 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Υβόννη είπε:

Αργυρουλα μου μολις σε διαβασα γλυκια μου. Κοριτσι μου ομορφο καταρχην η αλλεργια δυστυχως για τα παιδακια αλλα ευτυχως για τις μανουλες ριναι κατι συνηθες. Δεν εισαι η μονη κοριτσι μου...Διαβασα οτι η παιδιατρος συστηνει μητρικο γαλα αλλα θελει.διατροφη απο σενα. Κοριτσι μου γλυκο ναι ειναι μανικι, αλλα σκεψου οτι και εγω λογω δυσανεξιας αποφευγω γαλακτοκομικα, ακομη και ιχνη. Μου ειχαν σπασει τα νευρα στην αρχη να διαβασω συστατικα αλλα απαξ και το κανεις ενα διαστημα μετα μαθαινεις απεξω τι να αγοραζεις χωρις να κοιτας. Ευτυχως στο εμποριο λογω μοδας κυοφορουν απειρα βιγκαν υποκατστατα. Κανε ενα κουραγιο και θα δεις θα πανε ολα καλα. Ξεκινας με αυτο το βηματακι τωρα και ελπιζω να εινια η λυση η αποχη απο τα γαλακτοκομικα και να ξεμπερδευετε. Βημα βημα και με ψυχραιμια οσο γινεται θα βρειτε την ακρη σας κοριτσι μου

 

 

Κοριτσι μου γλυκο εγω τα ακουω μια χαρα τα νεακια σας. Καταρχην μπραβο ππυ πειραματιστηκες με το γαλα της μικρουλας σου. Ευχομαι η λυση να ειναι τοσο απλη οσο υο οτι θελει να τρωει περισσοτερο και να εχετε ηρεμα βραδια απο δω και περα. Το σημαντικο ειναι να ειναι καλα τα μωρακια μας. Γιατι.και αυτα αυπνα υποφερουν...

Επισης κοριτσι μου εκανες παρα πολυ καλα που μιλησες με ψυχολογο. Μπραβο σου, γιατι δεν αφησες το χρονο να κυλισει. Εκανες τη μιση δουλεια! Θα πανε τωρα ολα καλα! Μην ξεχνας και τις ορμονες μας.κοριτσι μου...Παιζουν και αυτες περιεργα παιχνιδια. Το σημαντικο ειναι οτι ψαχνεις λυσεις σε ολα! Και οποιος ψαχνει.λυσεις συντομα αφηνει πισω το οποιο.προβλημα!

Τα φιλια μου στις κουκλιτσες σου! Θα πανε ολα καλα!

Σ ευχαριστώ κορίτσι μου!!! Θα σου στείλω pm να μου πεις κι εσύ καμιά ιδέα για 2-3 πράγματακια που δεν βρήκα από το ίντερνετ στην ολονύχτια αναζήτηση μου!! Χάχα. Νομίζω ότι αντί να εστιάζω στον στόχο μου χάνομαι ωρες ώρες. Τώρα ας πούμε πρέπει να εστιασω στην αποχη για 15 μέρες για να δούμε αν είναι τα γαλακτοκομικα και όχι να σκέφτομαι τι θα γίνει μετά και πόσο θα κρατήσει κλπ κλπ. Οι 15 μέρες είναι μια πολύ καλή ευκαιρία για αποχη από γλυκά θα χάσω και τα κιλάκια που σιχτιριζω! Ουφ!! Θα δούμε!!! 


yi9jp3.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Argyroula είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Η εξέταση βγήκε θετική, το μάτι μου καλά είχε δει αυτο το λίγο αίματακι δυστυχώς. Η γιατρός μου είπε  απαγόρευση αρχικά όλων των γαλακτοκομικων φανερων και κρυφών και των ιχνων τους(δηλαδή των παντων). Η αλήθεια είναι ότι μ έχει πάρει πολύ από κάτω... Και επειδή αγχώνομαι γιατ το πως θα πάει με τον μικρό, μην έχουμε και τα υπόλοιπα συμπτώματα της αλλεργίας και επειδή δεν ήθελα να κάνω πάλι διατροφή κ αυτή τη φορά πολύ πιο σκληρή για τα δικά μου δεδομένα...και γενικά η όλη φάση μου δημιουργεί ανασφάλεια και άγχος και νεύρα... Αυτά από μένα!! 

Κοριτσι Μ τουλάχιστον βρήκατε τι συμβαίνει.. Κ εμένα πιστευω οτι ειχε.. Λογικό να αισθάνεσαι έτσι γιατί στερηθηκες από την αρχή πόσα κ τωρα παλι τα ίδια κ ίσως πιο δυσκολα.. Σκέψου ότι η επιλογή του θηλασμου θα είναι υπό αυτές τις συνθήκες πλεον για το καλό του μωρου σ.. Τ θέμα είναι εσυ πως νιώθεις και τι θέλεις.. Ας κρατήσουμε το σημαντικό ότι προλαβατε τα χειρότερα κ μπορείτε να τ αντιμετωπισετε

  • Μου αρέσει 2

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Argyroula είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Η εξέταση βγήκε θετική, το μάτι μου καλά είχε δει αυτο το λίγο αίματακι δυστυχώς. Η γιατρός μου είπε  απαγόρευση αρχικά όλων των γαλακτοκομικων φανερων και κρυφών και των ιχνων τους(δηλαδή των παντων). Η αλήθεια είναι ότι μ έχει πάρει πολύ από κάτω... Και επειδή αγχώνομαι γιατ το πως θα πάει με τον μικρό, μην έχουμε και τα υπόλοιπα συμπτώματα της αλλεργίας και επειδή δεν ήθελα να κάνω πάλι διατροφή κ αυτή τη φορά πολύ πιο σκληρή για τα δικά μου δεδομένα...και γενικά η όλη φάση μου δημιουργεί ανασφάλεια και άγχος και νεύρα... Αυτά από μένα!! 

Αργυρώ μου απόλυτα καταλαβαίνω τη πίεση που νιώθεις και όσον αφορά τη διατροφή διότι ακόμα πιεζομαι και όσον αφορά φυσικά την αγωνία σου για τον μικρό.Κοιτα έχεις δίκιο που είπες ότι πρέπει να επικεντρωθείς στο τώρα στις 15 αυτές μέρες.Βημα βήμα κάθε φορά και όπως σου είπαν κ τα κορίτσια πολύ σωστά θα σου γίνει συνήθεια ποια τρόφιμα έχουν ίχνη και δε θα τα παίρνεις πια.Στο λέω με σιγουριά γιατί το ίδιο είχε γίνει κ με εμένα με το αλάτι αν θυμάσαι εμένα είχαν όλα κ φαντάσου είχα μάθει απ' έξω ποια είχαν λιγότερο φαντάσου

  • Μου αρέσει 2

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σας ευχαριστώ τόσο πολύ κορίτσια μου!! Αυτό θέλω τώρα ένα μπουσταρισμα κουράγιου (και να μην ξαναδώ αίμα στις πάνες γιατί έχει ο καημενουλης λίγο και σήμερα). Σήμερα ο μπεμπης με κοιτάει αλλιώς ρε παιδί μου. Είμαι λίγο πεσμένηκι αυτός  ολη μέρα μου κάνει γελάκια και με κοιτάει στα μάτια. Επίσης ο Σπύρος μου ζυμωσε πρωί πρωί ένα ελιοψωμο και εφτιαξε ζυμάρι για τηγανιτές... Μάλλον θα παρω κιλά! Χαχα

  • Χαχα 5

yi9jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Argyroula said:

Σας ευχαριστώ τόσο πολύ κορίτσια μου!! Αυτό θέλω τώρα ένα μπουσταρισμα κουράγιου (και να μην ξαναδώ αίμα στις πάνες γιατί έχει ο καημενουλης λίγο και σήμερα). Σήμερα ο μπεμπης με κοιτάει αλλιώς ρε παιδί μου. Είμαι λίγο πεσμένηκι αυτός  ολη μέρα μου κάνει γελάκια και με κοιτάει στα μάτια. Επίσης ο Σπύρος μου ζυμωσε πρωί πρωί ένα ελιοψωμο και εφτιαξε ζυμάρι για τηγανιτές... Μάλλον θα παρω κιλά! Χαχα

Αργυρουλα μου κρατα τα θετικα! Βρηκατε αμεσα τι ειναι, το μητρικο σου ενστικτο δουλευει φουλ (κατι δεν σου πηγαινε καλα και ειχες δικιο), τα αγορια σου σε λατρευουν!!!! Οντως κοριτσι κου εχεις τοσο στερηθει τοσους μηνες που ναι σε νιωθω οτι αλλη μια στερηση τωρα σε ζοριζει. Αλλα θα το δεις θα ειναι πιο ευκολο απ'οσο νομιζεις! Και οτι θες απο συνταγες κτλ εδω! Θυμασαι το ψευτορυζογαλο που τρωγαμε στην εγκυμοσυνη; Εχεχεχεχεχ! Ολα μια ιδεα ειναι Αργυρουλα μου! Σιγα σιγα και ολα θα γινουν! Απολαυσε εκει τηγανιτες και χαμογελα!!! 

Κοριτσακια μου γλυκα εμεις χτες και προχτες ειχαμε κολικους...Μιλαμε χτες ειδικα ουρλιαξε οχι αστεια...Εγινε κοκκινος και ετρεμε...Φυσικα το χειριστηκα ψυχραιμα! Εκλαιγα με λυγμους αχαχααα! Ρε κοριτσια τι πραγμα ειναι αυτο; Εγω παντα το επαιζα δυνατη στα οποια δυσκολα και τωρα ενας κολικος ετυχε και εκλαιγα χειροτερα απο το μωρο...απογοητευομαι ωρες ωρες γιατι δε με αναγνωριζω...Δηλαδη αν τυχει τιποτε αλλο πιο σοβαρο, τι θα κανω; 

  • Μου αρέσει 3

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Αργυρουλα μου κρατα τα θετικα! Βρηκατε αμεσα τι ειναι, το μητρικο σου ενστικτο δουλευει φουλ (κατι δεν σου πηγαινε καλα και ειχες δικιο), τα αγορια σου σε λατρευουν!!!! Οντως κοριτσι κου εχεις τοσο στερηθει τοσους μηνες που ναι σε νιωθω οτι αλλη μια στερηση τωρα σε ζοριζει. Αλλα θα το δεις θα ειναι πιο ευκολο απ'οσο νομιζεις! Και οτι θες απο συνταγες κτλ εδω! Θυμασαι το ψευτορυζογαλο που τρωγαμε στην εγκυμοσυνη; Εχεχεχεχεχ! Ολα μια ιδεα ειναι Αργυρουλα μου! Σιγα σιγα και ολα θα γινουν! Απολαυσε εκει τηγανιτες και χαμογελα!!! 

Κοριτσακια μου γλυκα εμεις χτες και προχτες ειχαμε κολικους...Μιλαμε χτες ειδικα ουρλιαξε οχι αστεια...Εγινε κοκκινος και ετρεμε...Φυσικα το χειριστηκα ψυχραιμα! Εκλαιγα με λυγμους αχαχααα! Ρε κοριτσια τι πραγμα ειναι αυτο; Εγω παντα το επαιζα δυνατη στα οποια δυσκολα και τωρα ενας κολικος ετυχε και εκλαιγα χειροτερα απο το μωρο...απογοητευομαι ωρες ωρες γιατι δε με αναγνωριζω...Δηλαδη αν τυχει τιποτε αλλο πιο σοβαρο, τι θα κανω; 

Αχχχ.... Μανούλαααα... αυτό αναρωτιέμαι κι εγώ τι θα κάνω όταν πέσει η όταν ανεβάσει πυρετό... Δεν θέλω να το σκέφτομαι.! 

(υπάρχει το ριμαδιασμενο το μητρικό ένστικτο κι ας με έλεγαν όλοι τρελοί που ψηριζα τις πάνες

Αχχ το ρυζόγαλο σου.... Με κινοα ήταν?? Τι μου θύμισες τώρα... )


yi9jp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Argyroula αφου βρηκατε το προβλημα ευχομαι να πανε ολα καλα...αυτο ειναι που λενε η θυσια της μανας...για τα μωρακια μας θα βρουμε τη δυναμη για ολα ακομα κ αν τρωμε σκετο ψωμι...

@Υβόννη μου σε καταλαβαινω απολυτα..εγω μπορει να μην κλαιω αλλα απο το αγχος κ τη στεναχωρια με ποναει το στομαχι...αχ το μικρουλι σου το ομορφο..

@fairy-mary ολα θα πανε καλα κοριτσι μου απ τη στιγμη που μονη σου εκανες το βημα με τον ψυχολογο..ολες μας λιγο πολυ χρειαζομαστε καποια υποστηριξη,αλλες περισσοτερο κ αλλες λιγοτερο..

Σε αλλα νεα το προσωπακι του εχει φτιαξει παρα ποκυ απ τη δερματιτιδα, τωρα βεβαια εχουμε να αντιμετωπισουμε τη νινιδα αλλα λεω τοσα να ναι τα προβληματα..ας εχει αυτα κ ας μην μου παθει τιποτα αλλο...εμας εβγαλε 2 σταγονιτσες αιμα ροζ στα κακα προχτες κ μου ειπε η παιδιατρος μαλλον επειδη ηταν λιγο σφιχτα...προς το παρον δινουμε αλκη μια ευκαιρια στο γαλα μας γιατι το πινει πολυ ευκολα αλλα αμα ξανακανει σκληρα θα το αλλαξουμε...

Αφηστε σημερα τα ξημερωματα τον ταισα κ εκανε κακα κ οπως τον αλαζα μεχρι να κλεισω την πανα κατουρισε,εφτασε μεχρι κ στο κεφαλι του κ αυτος κυριος να κοιταει με ορθανοιχτα ματια...

Υ.Γ τι βρωμα κανουν αυτα τα κακα πλεον...αχχχ

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 3

BDoAp3.png

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Argyroula είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Η εξέταση βγήκε θετική, το μάτι μου καλά είχε δει αυτο το λίγο αίματακι δυστυχώς. Η γιατρός μου είπε  απαγόρευση αρχικά όλων των γαλακτοκομικων φανερων και κρυφών και των ιχνων τους(δηλαδή των παντων). Η αλήθεια είναι ότι μ έχει πάρει πολύ από κάτω... Και επειδή αγχώνομαι γιατ το πως θα πάει με τον μικρό, μην έχουμε και τα υπόλοιπα συμπτώματα της αλλεργίας και επειδή δεν ήθελα να κάνω πάλι διατροφή κ αυτή τη φορά πολύ πιο σκληρή για τα δικά μου δεδομένα...και γενικά η όλη φάση μου δημιουργεί ανασφάλεια και άγχος και νεύρα... Αυτά από μένα!! 

Αργυρουλα μου κάτι ήξερες κ το έψαχνες,το ένστικτο τελικά.θα τα πας τέλεια είμαι σίγουρη.οπως είπαν κ τα κορίτσια επειδή είναι κ λίγο μόδα αυτή η διατροφή θα βρεις αρκετά προϊόντα,είναι αλλαγή συνηθειών που σίγουρα θέλει προσπάθεια για να συνηθίσεις.κ ότι θες γράφε εδώ κ για τα νεύρα κ για όλα,και άσε τον Σπύρο να σου φτιάχνει όμορφες συνταγές όπως είδα ξεκίνησε από σήμερα!!

@Depykal και έμενα έχει λίγο νινιδα μας είπε ο γιατρός να βάζουμε ελαιόλαδο λίγο μασάζ να το αφήνουμε λίγα λεπτά κ μετά με το σαμπουάν.και πάει καλύτερα έχει φύγει σε κάποια σημεία.

Σε άλλα νεα από το πρωί λέει αγκου και έχουμε λιώσει στο γέλιο.πως τους έρχεται αυτή η λέξη κ την λένε τα μωρά δεν ξέρω χαχα.

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 1

oru1p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...