Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Κοριτσια καλημέρα και από εμένα. Είμαι καινούρια στο φόρουμ, αλλά σας διαβάζω από την αρχή. Μανούλα Νοεμβρίου κ γω.. Αρχές αρχές... Είχαμε κ έχουμε κ μεις αρκετά προβληματακια με τον θηλασμό, τα ορμονικά μας, όλα αυτά. Όμως διαβάζω αυτά που γράφετε και παίρνω πραγματικά δύναμη και κουράγιο. Τι ωραία ομάδα που έχετε κάνει.. Σας στέλνω λοιπόν τις καλημέρες μου και τους αγωνιστικούς μου χαιρετισμούς από Θεσσαλονίκη:)

  • Μου αρέσει 10
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, Lina8500 είπε:

Κοριτσια καλημέρα και από εμένα. Είμαι καινούρια στο φόρουμ, αλλά σας διαβάζω από την αρχή. Μανούλα Νοεμβρίου κ γω.. Αρχές αρχές... Είχαμε κ έχουμε κ μεις αρκετά προβληματακια με τον θηλασμό, τα ορμονικά μας, όλα αυτά. Όμως διαβάζω αυτά που γράφετε και παίρνω πραγματικά δύναμη και κουράγιο. Τι ωραία ομάδα που έχετε κάνει.. Σας στέλνω λοιπόν τις καλημέρες μου και τους αγωνιστικούς μου χαιρετισμούς από Θεσσαλονίκη:)

Καλώς ήρθες! Να σου ζήσει το μωράκι σου! Αγοράκι κοριτσάκι; Το πρώτο σου;

  • Μου αρέσει 2

vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπερα τι κάνετε? Πως είναι τα μικρακια σας? Θέμα θηλασμός.. Εδώ και μια βδομαδα παρατηρω τις πανες της μικρής ότι πρασινιζουν κ έχει βλεννα.. Ο γιατρός Μ είπε να κόψω τα γαλακτοκομικα κ να προσεχω όσπρια πρασινα κ ξηρους καρπους.. Τ θέμα είναι ότι τα γαλακτοκομικα τ έχω κομμένα από την αρχή λόγω κολικών κ απο τ υπόλοιπα τρώω μια φορά τ βδομάδα εκτός ξηρους καρπους.. Οι πανες  της χειροτερευουν κ δεν μπορώ να καταλάβω τι την ενοχλεί.. Να ήταν από την αρχή κ λιγο λιγο να την πειραζε κ τώρα έφτασε στο αποκορυφωμα? Δεν ξέρω.. Τα γευματα επίσης έχουν ελαττωθεί πολυ , πινει πιο πολυ ξενο.. Έχετε καμια ιδέα? 

  • Μου αρέσει 2

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι από εμένα!! 

@Despoina Mar κι εμάς κατά καιρούς κάνει πρασινωπα κακά και με βλέννα. Η παιδίατρος μας (βασικά και οι 2 που έχουμε Γιάννενα και Αθήνα) δεν το θεωρεί πρόβλημα ίσως επειδή θηλάζει μόνο ο μικρός. Ούτε μου πρότειναν να κόψω κάτι από τη διατροφή μου. Υποψιάζομαι , λοιπόν,ότι δεν χρειάζεται πολύ άγχος. 

Εμένα αυτό που με προβληματίζει είναι τα χεράκια του που ακόμα είναι μπουνιτσες. Δεν τα πολύ ανοίγει, ειδικά το δεξί σχεδόν ποτέ. Έχει κανείς το ίδιο θέμα ή μόνο ο δικός μου θα γίνει... μποξέρ??

Έχω κλείσει ραντεβού με την παιδίατρο στις 8 του μήνα που γίνεται 3 μηνών και θα ρωτήσω αλλά είπα να κάνω κι ένα γκάλοπ εδώ. 

Κατά τα άλλα τον βλέπω να μεγαλώνει πολύ γρήγορα και να αλλάζει συνεχώς. Βγάζει φωνουλες συνεχως, το κλάμα έγινε τσιριχτο (αισχος αυτό), έφτασε 7 κιλά.... Ολόκληρο παιδάκι πια!!!! Σαν χθες θυμάμαι που νιαουριζε και κρεμόταν το κεφάλι του...

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Geo81 είπε:

Καλώς ήρθες! Να σου ζήσει το μωράκι σου! Αγοράκι κοριτσάκι; Το πρώτο σου;

Καλώς σας βρήκα @Geo81! Ναι ναι είναι το πρώτο μου και είναι αγορακι. Είχαμε θεματακια στην αρχή με το βάρος. Έπαιρνε αργά και βασανιστικά, αλλά αρχίσαμε να παίρνουμε και μεις μπρος... Αλλά ακόμα κορίτσια θέματα με το θηλασμό.... Δεν έχουμε καταφέρει να βρούμε τους ρυθμούς μας. Τρώει για πέντε λεπτά, μετά κλαίει, τον πιέζω να φάει, αρνείται και πάει λέγοντας.... Όσον αφορά τα πράσινα κακακια που διάβασα πιο πρίν και σε μένα ο παιδίατρος είπε, ότι για τα θηλάζοντα βρέφη δεν είναι θέμα. Αυτό που απασχολεί πιο πολύ, είναι να μην υπάρχει αιματακι στα κακακια... Εάν το μωρό παίρνει βάρος και είναι κατά τ' αλλα οκ, δεν υπάρχει πρόβλημα. Και ο δικός μου πάντως στην αρχή έκανε συνέχεια πράσινα κακακια. Τελευταία είναι κίτρινα αλλά και πάλι βλέπω πού και πού πράσινα...:roll:

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Despoina Mar είπε:

Κορίτσια καλησπερα τι κάνετε? Πως είναι τα μικρακια σας? Θέμα θηλασμός.. Εδώ και μια βδομαδα παρατηρω τις πανες της μικρής ότι πρασινιζουν κ έχει βλεννα.. Ο γιατρός Μ είπε να κόψω τα γαλακτοκομικα κ να προσεχω όσπρια πρασινα κ ξηρους καρπους.. Τ θέμα είναι ότι τα γαλακτοκομικα τ έχω κομμένα από την αρχή λόγω κολικών κ απο τ υπόλοιπα τρώω μια φορά τ βδομάδα εκτός ξηρους καρπους.. Οι πανες  της χειροτερευουν κ δεν μπορώ να καταλάβω τι την ενοχλεί.. Να ήταν από την αρχή κ λιγο λιγο να την πειραζε κ τώρα έφτασε στο αποκορυφωμα? Δεν ξέρω.. Τα γευματα επίσης έχουν ελαττωθεί πολυ , πινει πιο πολυ ξενο.. Έχετε καμια ιδέα? 

Δέσποινα μήπως τη πείραζει το ξένο? Καμμία φορά συμβαίνει παρόλο που το δίνεις το ίδιο από την αρχή...για ρωτα κ αυτό μήπως αλλάξετε 

 

1 hour ago, Alexandra P. είπε:

Γεια σας κι από εμένα!! 

@Despoina Mar κι εμάς κατά καιρούς κάνει πρασινωπα κακά και με βλέννα. Η παιδίατρος μας (βασικά και οι 2 που έχουμε Γιάννενα και Αθήνα) δεν το θεωρεί πρόβλημα ίσως επειδή θηλάζει μόνο ο μικρός. Ούτε μου πρότειναν να κόψω κάτι από τη διατροφή μου. Υποψιάζομαι , λοιπόν,ότι δεν χρειάζεται πολύ άγχος. 

Εμένα αυτό που με προβληματίζει είναι τα χεράκια του που ακόμα είναι μπουνιτσες. Δεν τα πολύ ανοίγει, ειδικά το δεξί σχεδόν ποτέ. Έχει κανείς το ίδιο θέμα ή μόνο ο δικός μου θα γίνει... μποξέρ??

Έχω κλείσει ραντεβού με την παιδίατρο στις 8 του μήνα που γίνεται 3 μηνών και θα ρωτήσω αλλά είπα να κάνω κι ένα γκάλοπ εδώ. 

Κατά τα άλλα τον βλέπω να μεγαλώνει πολύ γρήγορα και να αλλάζει συνεχώς. Βγάζει φωνουλες συνεχως, το κλάμα έγινε τσιριχτο (αισχος αυτό), έφτασε 7 κιλά.... Ολόκληρο παιδάκι πια!!!! Σαν χθες θυμάμαι που νιαουριζε και κρεμόταν το κεφάλι του...

Αλεξάνδρα μου κ μένα τα κάνει μπουνιτσες κ άλλος μπόξερ εδωωω κυριως στο μπανιο μόλις μπαίνει στο νερό ...νομίζω ότι έτσι νιώθουν δυνατοί όταν νιώθουν ανασφάλεια

 

 

 

  • Μου αρέσει 1

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια μου...

Εμενα ο μπεμπης τα ανοιγει τα χερακια του κ ειναι σαν αστεριας ετσι οπως τα τεντωνει...εχει τις τελευταιες μερες μου βγαζει μεγαλες γουλιες..η παιδιατρος λεει ειναι αυτα που δεν εχει χονεψει αλλα εμενα με τρωει το αγχος ολο το βραδυ μην μου πνιγει κ καθομαι κ τον κοιταω...καμια φορα ρευεται πολυ καλα, αλλες παλι δεν ρευεται καθολου...πλεον κ εμεις κανουμε πρασινα κακακια επειδη αλλαξαμε γαλα, πηραμε για κολικους κ δυσκιλιοτητα γιατι το καημενο απο εκει που εκανε 6 φορες τη μερα τωρα κανει μια κ ολη την υπολοιπη μερα ζοριζεται...


BDoAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εμείς τώρα κορίτσια έχουμε κάποιες αλλαγές εδώ

Αρχικά στο θηλασμό απο εκεί που έκλαιγε τώρα κοιμάται χαχα...πιπιλιζει κ κοιμάται 

Αυξήσαμε κ κατά μία δόση το μπουκάλι γτ το επινε όλο κ δεν ήθελα να παίρνει αέρα στο τέλος.κ αργεί να ξυπνήσει τώρα κ μέσα στη μέρα αν κοιμηθεί.κατα τα άλλα όλες τις άλλες ώρες παιχνίδι κ κουβέντα


yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Gogo1994 είπε:

Δέσποινα μήπως τη πείραζει το ξένο? Καμμία φορά συμβαίνει παρόλο που το δίνεις το ίδιο από την αρχή...για ρωτα κ αυτό μήπως αλλάξετε 

 

Αλεξάνδρα μου κ μένα τα κάνει μπουνιτσες κ άλλος μπόξερ εδωωω κυριως στο μπανιο μόλις μπαίνει στο νερό ...νομίζω ότι έτσι νιώθουν δυνατοί όταν νιώθουν ανασφάλεια

 

 

 

Οχι όταν κάνει κακακια κ είναι από το θηλασμό είναι έτσι μόνο!! Τι να πω θα φανειι

Just now, Depykal είπε:

Καλησπερα κοριτσια μου...

Εμενα ο μπεμπης τα ανοιγει τα χερακια του κ ειναι σαν αστεριας ετσι οπως τα τεντωνει...εχει τις τελευταιες μερες μου βγαζει μεγαλες γουλιες..η παιδιατρος λεει ειναι αυτα που δεν εχει χονεψει αλλα εμενα με τρωει το αγχος ολο το βραδυ μην μου πνιγει κ καθομαι κ τον κοιταω...καμια φορα ρευεται πολυ καλα, αλλες παλι δεν ρευεται καθολου...πλεον κ εμεις κανουμε πρασινα κακακια επειδη αλλαξαμε γαλα, πηραμε για κολικους κ δυσκιλιοτητα γιατι το καημενο απο εκει που εκανε 6 φορες τη μερα τωρα κανει μια κ ολη την υπολοιπη μερα ζοριζεται...

Κ εμεις μια κάνουμε κορίτσι.. Όσο μπορείς να τον κρατάς να ρευεται κ πιστευω θα ει αι καλυτερα δοκίμασε και όρθια να τον ρευεις εμένα κάνει πιο γρήγορα έτσι!! 

Just now, Gogo1994 είπε:

Εμείς τώρα κορίτσια έχουμε κάποιες αλλαγές εδώ

Αρχικά στο θηλασμό απο εκεί που έκλαιγε τώρα κοιμάται χαχα...πιπιλιζει κ κοιμάται 

Αυξήσαμε κ κατά μία δόση το μπουκάλι γτ το επινε όλο κ δεν ήθελα να παίρνει αέρα στο τέλος.κ αργεί να ξυπνήσει τώρα κ μέσα στη μέρα αν κοιμηθεί.κατα τα άλλα όλες τις άλλες ώρες παιχνίδι κ κουβέντα

Πρεπει να είμαστε και σε άλμα τώρα εμείς για να δουμε χαχα

  • Μου αρέσει 1

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

On 26/1/2021 at 12:24 ΜΜ, Lina8500 είπε:

Κοριτσια καλημέρα και από εμένα. Είμαι καινούρια στο φόρουμ, αλλά σας διαβάζω από την αρχή. Μανούλα Νοεμβρίου κ γω.. Αρχές αρχές... Είχαμε κ έχουμε κ μεις αρκετά προβληματακια με τον θηλασμό, τα ορμονικά μας, όλα αυτά. Όμως διαβάζω αυτά που γράφετε και παίρνω πραγματικά δύναμη και κουράγιο. Τι ωραία ομάδα που έχετε κάνει.. Σας στέλνω λοιπόν τις καλημέρες μου και τους αγωνιστικούς μου χαιρετισμούς από Θεσσαλονίκη:)

Καλως ήρθες στην ομαδάρα !πλεον Δ είναι τόσο ενεργή Γτ όλες τρέχουμε !!!πιστευω σιγά σιγά θα επανέλθουμε !!να σου ζήσει ο γιοκας σου ,,χαιρομαι που βρήκατε τον τρόπο σας με το θηλασμό ,κ ολα κυλούν καλύτερα μέρα με τη μέρα !!εαν βγούμε κ από την καραντινα ολα θα είναι σούπερ !!

Καλημέρα κορίτσια μου !σας διαβάζω συνεχώς κ παρατηρώ ότι όλες έχουμε τις ίδιες απορίες !!ευχομαι μοναχα να είναι καλα τα μωράκια για να είναι καλύτερα κ οι μανούλες !!!Εμεις είμαστε παρα πολύ καλα δοξα το θεό !!!θελω να την ρουφήξω τρελαααα!!!Να προσεχετε μανούλιτσες !!!

  • Μου αρέσει 5

i8Mup3.png?t=1&0EalCpq6

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσιααααα εδώ η υστερία έχει βαρέσει κόκκινο. Πολύ θα ήθελα να σας βγάλω φώτο να μας δείτε  αγκαλιά, χεσμενος μέχρι τα μαλλιά  ο μπεμπης και εγώ να προσπαθώ να τον αλλάξω-καθαρίσω. Δεν κατάφερα να τον πλύνω. Τον καθάρισα και περίμενα τον μπαμπά του με κλάματα και το μωρό γυμνό αγκαλιά μου...χαλια ένιωσα. Εντωμεταξύ θα κάνουμε καλλιέργεια κοπράνων γιατί έχει κι εμάς ότι περιγράφετε παραπάνω συνεχόμενα αλλά χθες μου φάνηκε ότι είχε και βλεννη με αίμα αλλά δεν είμαι σίγουρη οπότε μου είπε η παιδίατρος να το δούμε. Βέβαια συνειδητοποιω ότι είτε μητρικό είτε ξένο πολλές έχουμε το ίδιο θέμα! Καθόλου δεν θα ήθελα να μου πουν τέρμα τα γαλακτοκομικα... Μακάρι να μην είναι αλλεργία! Επίσης κάνει ακόμα γουλιτσες. Όχι κάθε μέρα... Αλλά κάποιες μέρες κάνει. Οπότε κάτι τον ενοχλεί σίγουρα...ουφ! Α! Δεν κοιμήθηκαμε καθοοολου χθες...μουγκριζε ολη την νύχτα και έτρωγε κάθε 1,5 ώρα. Από νεογεννητο είχα να το ζησω αυτό. 

  • Μου αρέσει 1

yi9jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Argyroula είπε:

Κορίτσιααααα εδώ η υστερία έχει βαρέσει κόκκινο. Πολύ θα ήθελα να σας βγάλω φώτο να μας δείτε  αγκαλιά, χεσμενος μέχρι τα μαλλιά  ο μπεμπης και εγώ να προσπαθώ να τον αλλάξω-καθαρίσω. Δεν κατάφερα να τον πλύνω. Τον καθάρισα και περίμενα τον μπαμπά του με κλάματα και το μωρό γυμνό αγκαλιά μου...χαλια ένιωσα. Εντωμεταξύ θα κάνουμε καλλιέργεια κοπράνων γιατί έχει κι εμάς ότι περιγράφετε παραπάνω συνεχόμενα αλλά χθες μου φάνηκε ότι είχε και βλεννη με αίμα αλλά δεν είμαι σίγουρη οπότε μου είπε η παιδίατρος να το δούμε. Βέβαια συνειδητοποιω ότι είτε μητρικό είτε ξένο πολλές έχουμε το ίδιο θέμα! Καθόλου δεν θα ήθελα να μου πουν τέρμα τα γαλακτοκομικα... Μακάρι να μην είναι αλλεργία! Επίσης κάνει ακόμα γουλιτσες. Όχι κάθε μέρα... Αλλά κάποιες μέρες κάνει. Οπότε κάτι τον ενοχλεί σίγουρα...ουφ! Α! Δεν κοιμήθηκαμε καθοοολου χθες...μουγκριζε ολη την νύχτα και έτρωγε κάθε 1,5 ώρα. Από νεογεννητο είχα να το ζησω αυτό. 

Γεια σου Αργυρώ μου αχ εύχομαι να βγει καλή η καλλιέργεια υπομονή κ θα βρείτε τι τον πειράζει 

Εμείς κλείσαμε 3 μήνες σήμερα.κ εμάς κάνει περίεργα με τα ωράρια αραιά κ που...σήμερα ξύπνησε στις 4 το βράδυ ενώ δεν το έκανε...

Αχχχ με το καθάρισμα μεγάλο θέμα...μου τα κάνει κ εμένα μαζεμένα και μάντεψε παντααα τα κάνει σε εμένα χαχα δεν αφήνει κάτι κ στο μπαμπά του.

Κορίτσια απίστευτο που πέρασαν 3 μήνες.οσο ήμασταν εγκυες δε περνούσε με τίποτα αυτό το διάστημα...

Πως περνάτε τη μέρα σας? Εμείς βολευομαστε πολύ στο ριλαξ μας πια κάνουμε κουνιτσα κ καθόμαστε απέναντι του και του μιλάμε η του βάζουμε παιχνίδια με ερεθίσματα και τα κοιτάει τα παρατηρεί γυρνάει το βλέμμα του όπου πάμε το παιχνίδι...γελάει όταν του μιλάμε βάζει χέρι στο στόμα κυρίως όλη τη μπουνιτσα δεν έχει βρει ακόμα απόλυτα ότι μπαίνει μόνο ο αντίχειρας ε μετά θα βαρεθεί θα θέλει λίγο αγκαλίτσα μετά πάλι υπνακο κ πάει λέγοντας 

  • Μου αρέσει 2

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσιααα.. Εμένα κοιμάται τ βράδυ κ τ ημέρα τατι γαρίδα δεν κοιμάται πολυ τ πολυ μισάωρο κ αν.. Ξυπνάει με κλάμματα κάποιες φορές.. Τα ουλα της κάτω σε κάποια σημεία ασπρισαν έντονα.. Λοιπόν εγώ ξεκίνησα να απόθηλαζω..  Τα γευματα της είχαν μειωθεί αρκετά καθώς κ ο χρόνος π καθόταν κράτησα όσο μπορουσα τα πρωι μεσημερι βραδυ και εκεί άρχισαν οι κακές πανες στα ξαφνικά.. Πολυ χαλί.. Κ ενώ προσεχα τ διατροφή Μ αυτες εκεί.. Σε συνδιασμο με τους κολικους στεναχωριομουν που αντί να πινει από εμένα κ να είναι καλά κάτι την ενοχλούσε.. Κ αφου δεν καθόταν κ παραπανω απο 5 λεπτά αποφάσισα να σταματήσω.. Εχω τυψεις λίγο αλλά βλέπω τεράστια πλεον διαφορά στη μικρή.. Ηρεμησε αρκετά τ βράδυ κοιμάται σερί.. Μειώθηκαν τα αέρια κ η γκρηνια.. Βέβαια όλα αυτά μπορεί να είναι κ επειδή μπορεί να περνανε οι κολικοι σιγα σιγα αλλα δν ξε ρω ειδα  αλλαγή..  Μπορεί να με συμβουλέψει καμια π ξέρει για τον φυσικό αποθυλασμο?? Τα γευματα μειώθηκαν  σταδιακά καθως και το γάλα Μ αλλά έχω ακόμα.. Μ είπε ο γιατρός να βγάζω στ ντουζ με το χέρι  απαλά  αυτό..  Σεντονακι τρελό με τρέλα.. 

  • Μου αρέσει 1

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, demifilol είπε:

Καλως ήρθες στην ομαδάρα !πλεον Δ είναι τόσο ενεργή Γτ όλες τρέχουμε !!!πιστευω σιγά σιγά θα επανέλθουμε !!να σου ζήσει ο γιοκας σου ,,χαιρομαι που βρήκατε τον τρόπο σας με το θηλασμό ,κ ολα κυλούν καλύτερα μέρα με τη μέρα !!εαν βγούμε κ από την καραντινα ολα θα είναι σούπερ !!

Καλημέρα κορίτσια μου !σας διαβάζω συνεχώς κ παρατηρώ ότι όλες έχουμε τις ίδιες απορίες !!ευχομαι μοναχα να είναι καλα τα μωράκια για να είναι καλύτερα κ οι μανούλες !!!Εμεις είμαστε παρα πολύ καλα δοξα το θεό !!!θελω να την ρουφήξω τρελαααα!!!Να προσεχετε μανούλιτσες !!!

Καλώς σας βρήκα demifilol και ευχαριστω για τη θερμή υποδοχή και τις όμορφες ευχές☺️ Η αλήθεια είναι, ότι αισθάνομαι μέλος της παρέας σας, αν και δε συμμετείχα. Από την αρχή όμως κορίτσια, διάβαζα τις ανησυχίες και τις αγωνίες σας που ήταν και δικές μου και δε σας κρύβω, ότι κάποια βράδια ξενυχτησμενα, διαβαζω τα μηνύματα σας κατα τη διάρκεια της εγκυμοσύνης και πόσο συγκινούμαι.... Ορίστε πάλι συγκινήθηκα... Μακάρι να είναι γερά και καλότυχα τα μωράκια μας και όλα τα μωράκια του κόσμου και εδώ θα είμαστε να τα λέμε..

Just now, Despoina Mar είπε:

Καλησπερα κοριτσιααα.. Εμένα κοιμάται τ βράδυ κ τ ημέρα τατι γαρίδα δεν κοιμάται πολυ τ πολυ μισάωρο κ αν.. Ξυπνάει με κλάμματα κάποιες φορές.. Τα ουλα της κάτω σε κάποια σημεία ασπρισαν έντονα.. Λοιπόν εγώ ξεκίνησα να απόθηλαζω..  Τα γευματα της είχαν μειωθεί αρκετά καθώς κ ο χρόνος π καθόταν κράτησα όσο μπορουσα τα πρωι μεσημερι βραδυ και εκεί άρχισαν οι κακές πανες στα ξαφνικά.. Πολυ χαλί.. Κ ενώ προσεχα τ διατροφή Μ αυτες εκεί.. Σε συνδιασμο με τους κολικους στεναχωριομουν που αντί να πινει από εμένα κ να είναι καλά κάτι την ενοχλούσε.. Κ αφου δεν καθόταν κ παραπανω απο 5 λεπτά αποφάσισα να σταματήσω.. Εχω τυψεις λίγο αλλά βλέπω τεράστια πλεον διαφορά στη μικρή.. Ηρεμησε αρκετά τ βράδυ κοιμάται σερί.. Μειώθηκαν τα αέρια κ η γκρηνια.. Βέβαια όλα αυτά μπορεί να είναι κ επειδή μπορεί να περνανε οι κολικοι σιγα σιγα αλλα δν ξε ρω ειδα  αλλαγή..  Μπορεί να με συμβουλέψει καμια π ξέρει για τον φυσικό αποθυλασμο?? Τα γευματα μειώθηκαν  σταδιακά καθως και το γάλα Μ αλλά έχω ακόμα.. Μ είπε ο γιατρός να βγάζω στ ντουζ με το χέρι  απαλά  αυτό..  Σεντονακι τρελό με τρέλα.. 

Έχω ένα βιβλίο σε ηλεκτρονική μορφή. Λέει διάφορα και νομίζω (δεν το έχω πρόχειρο να το δω στα σίγουρα) λέει και για το θέμα αυτό. Αν θέλεις, στείλε μου το μέιλ σου και σου το προωθώ άμεσα ❤️

1 ώρα πρίν, Argyroula είπε:

Κορίτσιααααα εδώ η υστερία έχει βαρέσει κόκκινο. Πολύ θα ήθελα να σας βγάλω φώτο να μας δείτε  αγκαλιά, χεσμενος μέχρι τα μαλλιά  ο μπεμπης και εγώ να προσπαθώ να τον αλλάξω-καθαρίσω. Δεν κατάφερα να τον πλύνω. Τον καθάρισα και περίμενα τον μπαμπά του με κλάματα και το μωρό γυμνό αγκαλιά μου...χαλια ένιωσα. Εντωμεταξύ θα κάνουμε καλλιέργεια κοπράνων γιατί έχει κι εμάς ότι περιγράφετε παραπάνω συνεχόμενα αλλά χθες μου φάνηκε ότι είχε και βλεννη με αίμα αλλά δεν είμαι σίγουρη οπότε μου είπε η παιδίατρος να το δούμε. Βέβαια συνειδητοποιω ότι είτε μητρικό είτε ξένο πολλές έχουμε το ίδιο θέμα! Καθόλου δεν θα ήθελα να μου πουν τέρμα τα γαλακτοκομικα... Μακάρι να μην είναι αλλεργία! Επίσης κάνει ακόμα γουλιτσες. Όχι κάθε μέρα... Αλλά κάποιες μέρες κάνει. Οπότε κάτι τον ενοχλεί σίγουρα...ουφ! Α! Δεν κοιμήθηκαμε καθοοολου χθες...μουγκριζε ολη την νύχτα και έτρωγε κάθε 1,5 ώρα. Από νεογεννητο είχα να το ζησω αυτό. 

Περαστικά στο μπεμπακι σου Αργυρουλα μου. Εύχομαι σύντομα όλα να ξεπεραστούν να μην ταλαιπωρείστε το μωρό κ συ! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Αγαπημενα μου κοριτσακια,

τί κανετε; Πόσο μου εχετε λειψει ολες να ξερατε! Σας διαβαζω αναμεσα σε βραδινους θηλασμους, καμια φορα διαβαζω και τα αρχικα μας και συγκινουμαι παρα πολυ...Ομως εκεινη την ωρα δεν εχω δυναμη να γραψω και μετα μεσα στη μερα ολο το λεω και το λεω αλλα φευγει η μερα νερο! Τα νεα μας εδω ειναι τα εξης! Πηγαμε 5860 κιλα και 64 ποντους! Τρωμε επισης το χερι μας με οοοοολη τη μπουνια, πιανουμε και κουναμε τα παιχνιδια στο ρηλαξ, προσπαθουμε να γυρισουμε μπρουμυτα μονοι μας και γενικως πολυ ζωηροι ειμαστε! Σημερα εκει που τον καναμε μπανακι αρπαξε και εριξε το κουτακι με τους φακους μου! Ωραια θα τα περασουμε, μας βλεπω να κυνηγαμε συντομα!

Γενικα κοριτσια μου η ψυχολογια μια ετσι μια αλλιως! Ο μικρος κοιμαται το βραδυ σπαστα (καθε τριωρο ξυπναω) και μεσα στη μερα ελαχιστα. Ενα βραδυ εκανε ενα 8ωρο υπνο και μια αλλη μερα ενα 6ωρο αλλα αυτα ειναι ολα και ολα! Ευτυχως σιγα σιγα καθεται μονος τουσ το γυμναστηριο ή το ρηλαξ και παιρνουμε μια ανασα.  Αυτο που με εχει εξοντωσει εμενα ειναι η καραντινα...Νιωθω αποκλεισμενη εδω στα ξενα κοριτσια μου και ευχομαι να γινει κατι να μπορεσουμε να παμε Ελλαδα επιτελους...Αυριο γινεται τριων μηνων ο μικρουλης μας και δεν τον εχει δει κανενας απο κοντα...Τελοσπαντων, μην γκρινιαζω. Ευχομαι να ειμαστε γεροι και ολα θα γινουν!

Στα κοριτσα μας που δεν δουλεψε ο θηλασμος ή που για αλλους λογους αποφασισαν να σταματησουν, εχω να πω κοριτσακια μου να μη σκατε με τετοια! Το λεω και για μενα που επειδη δεν μπορουσα να βγαλω γαλα με το θηλαστρο αγχωθηκα! Μετα σκεφτηκα και λεω οτι σε ενα δυο χρονια αο τωρα δε θα θυμαμαι αν και ποτε θηλαζα αλλα τη σχεση μου με το μωρακι μου! Θα ειναι  μωρα για τοσο λιγο ακομη! Ηδη ο χρονος περναει νερο. Κριμα να το χανουμε ολο αυτο επειδη πελαγωνουμε με βυζια, θηλαστρα και δεν ξερω τι αλλο. @Sofaki_88 διαβασα οτι μολις εφαγε και χορτασε εσκασε ενα μεγαλο χαμογελο και συγκινηθηκα!!! Αυτο το χαμογελο να κρατησεις κοριτσακι μου και να μη στεναχωριεσαι για τιποτα! @Despoina Mar αλλο παιδι λοιπον η μικρουλα σου! Να μην εχεις τυψεις κοριτσι μου! Να απολαυσεις αυτη τη νεα φαση, που και εσυ εισαι πιο ξεκουραστη και το παιδι πιο ηρεμο!

@Lina8500 καλωσηρθες στο παρεακι μας κοριτσι μου! Χαιρομαι πολυ που εχεις ενα γερο μωρακι στην αγκαλιτσα σου! Θα επανελθουμε σιγα σιγα ολες ξανα και θα τα λεμε συχνοτερα!

@Argyroula μου περαστικα σας...Δεν ξερω αν ειναι αλλεργια, εχουμε κι εμεις πρασινα κακα αλλα ειπες ειδες και βλεννα. Μηπως να εβγαζες μια φωτογραφια την πανα να τη δει η παιδιατρος; Παντως με το ουρλιαχτο, μηπως ειστε πανω σε αλμα αναπτυξης; Εμεις οποτε περναμε αλμα αχχχχχχχ δραμααααα αλλα μετα ηρεμει ξανα. Ψαξε να βρεις στο ιντερνετ τις εβδομαδες που περνανε τα αλματα. Ψυχραιμαι κοριτσι μου και καλα κανεις και κλαις για να ξεσπας!

Αυτα κοριτσια μουυυυυυυυ!!!!! Απλωσα παλι μια σεντοναρα αλλα ειχα καιρο να σας γραψβ και το δικαιουμαι νομιζω!

  • Μου αρέσει 4
  • Ευχαριστώ 2

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...