Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Nels είπε:

      Πολλή σωστή η απόφαση της φίλης σου, είναι κρίμα να χάσει και άλλο χρόνο με τόσες μικρές πιθανότητες στην ηλικία της. Γενικα στην Ελλάδα ο χρόνος αναμονής στους γιατρούς που ασχολούνται λίγο παραπάνω με τη δωρεά ωαρίων συνηθως δεν είναι πάνω από 6 μήνες, δε βρίσκω λόγο να μπλέξει με Ισπανία.

      Σε ευχαριστώ πολύ! Ναι η δωρεα είναι μονόδρομος. Αρα πρέπει να βρεθεί κοπέλα και μετά να ξεκινήσει ωοληψιες. Είναι στον Σφ. Της είπε περιπου εννέα μηνες

      . Θα μιλησει αυριο με ιακεντρ. 
      ναι με Ισπανία που μίλησα, δεν πολύ θέλει. και εγω συμφωνώ
      Βασικα δεν γνωρίζει τίποτα σχετικά με την δωρεα και έχει πολύ αγχωθει. Της φαίνονται βουνό. Και λογο ηλικίας δεν έχει πολλα περιθώρια. 

       

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

6 ώρες πρίν, Alexandra P. είπε:

Ήθελα να μοιραστώ μαζί σας ( γιατί μόνο εσείς θα καταλάβετε) ότι πριν λίγο γελούσε στον ύπνο του και σχεδόν κατουρηθηκα απ'τη χαρά μου!!! :D

Κατά τα άλλα, αν και μάλλον έχω ένα καλοβολο μωρό και γενικά δεν αντιμετωπίσαμε πολλές δυσκολίες μέχρι στιγμής ( εκτός αν τις ξέχασα ήδη) , υπάρχουν φάσεις που νιώθω ότι δεν θα ξαναειμαι ποτέ η ίδια κι αγχώνομαι. Δεν βοηθάει κι η παλιοκατασταση να νιώσουμε σαν άνθρωποι. Δεν ξέρω! Βλέπω και αναγνωρίζω το θαύμα και την τύχη μας αλλά νιώθω μικρή ( όχι φυσικά ηλικιακά) για να το διαχειριστώ σωστά και να είμαι και ο εαυτός μου. Σαν ακατανόητο παραλήρημα μου βγήκε αλλά πιστεύω ότι εσείς θα καταλάβετε τι εννοώ.

 

Σε σχέση με την αποκατάσταση της καισαρικής κι εγώ έχω έναν πόνο στη μέση πού και πού αλλά νομίζω είναι λογικό. Οι κοιλιακοί μας δεν μας στηρίζουν πια σωστά, επιβαρύνεται λοιπόν η μέση. Βάλε και το μόνιμο πλέον " φορτίο" μας, δε θέλει και πολύ!! Επίσης εγώ έπαθα και μια θλάση κάπου κοντά στα πλευρά. Επιβεβαιωμένη από γιατρό, όχι αστεία!! 7,5 κιλά κοντεύει ο Βούδας μου, σκέψου τι θα γίνει μέχρι να περπατήσει!!!

Σε καταλαβαίνω τοοοσο πολύ!!! ❤️

8 ώρες πρίν, Gogo1994 είπε:

Κορίτσια κ εμένα πονάει η μέση μου που κ πού ούτε εγώ το είχα σκεφτεί ότι είναι από αυτό.Κανω κ γυμναστική τελευταια κ υπέθεσα πως είναι από εκεί ....δε ξέρω...αλλά σίγουρα παίζει ρόλο που σηκώνουμε το μωρό πολλές φορές με πιάνω να έχω σκύψει πολύ λάθος κ να τον σηκώνω 

Αργυρώ μου κ μένα μάλλον λάθος μου τα βάλανε κ εγώ έχω ακόμα θέματα με δυσκοιλιότητα νομίζω αυτά εννοείς κ εσύ πως πάνε λάθος χαχα

Ναι ναι Γωγουλα στομάχι-έντερο κάνουν ο, τι να ναι...! 

Κορίτσια από μαλλιά πως πάμε? Πέφτουν? Παίρνετε σίδηρο ασβέστιο ακόμα?? Εγω παίρνω αλλά πέφτουν αρκετά ακόμα. Φέραμε άνθρωπο να μας ξεβουλωσει όλο το σύστημα στο μπάνιο για να σας εξηγησω... Τόσο πολύ Χάχα! 

  • Χαχα 1

yi9jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα κοριτσια μου...σας διαβαζα ολες αλλα ημουν στις κακες μου...ποτε δεν φανταζομουν οτι το αγχος για ενα μπεμπακι θα με ριξει τοσο πολυ...οχι οτι επαθε κατι αλλα καθε μερα τον περιμενω να κανει κακα κ ζοριζεται ο καημενος κ κλαιει κ δεν μπορω κ μια μερα μου εκανε ενα μπαλακι που ηταν ψιλοσκληρο αλλα την επομενη κανονικα...επισης μαλλον εχει ατοπικη δερματιτιδα στο προσωπακι του.θα μας το πει κ ο γιατρος βεβαια αλλα απ οτι διαβασα μπορει αργοτερα να του δημιουργησει αλεργιες η μπορει κ ασθμα

Σε αλλα νεα πηγα στον γιατρο κ ειναι ολα καλα εκτος απο κατι ραμματα που δεν εχουν αποροφηθει ακομα αλλα μαλλον ηταν απ τη γυμναστικη που εκανα κρυφα..επισης εγω που εκανα ολικη ναρκωση δεν εχω καθολου πονο πουθενα,εχει ψιλοφτιαξει κ η δυσκιλιοτητα.κ εγω ρε κοριτσια δεν μπορω αλλο αυτη την κατασταση θελω να ντυθω να βαφτω να παρω τον μπεμπουκο μου κ να βγω...να νιωσω λιγο οπως ημουν πριν...

Υ.Γ το σεξ ποτε θα ειναι ιδιο;;;;πολυ πονος...

  • Μου αρέσει 3

BDoAp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Argyroula είπε:

Σε καταλαβαίνω τοοοσο πολύ!!! ❤️

Ναι ναι Γωγουλα στομάχι-έντερο κάνουν ο, τι να ναι...! 

Κορίτσια από μαλλιά πως πάμε? Πέφτουν? Παίρνετε σίδηρο ασβέστιο ακόμα?? Εγω παίρνω αλλά πέφτουν αρκετά ακόμα. Φέραμε άνθρωπο να μας ξεβουλωσει όλο το σύστημα στο μπάνιο για να σας εξηγησω... Τόσο πολύ Χάχα! 

Αργυρώ μου έχουν αρχίσει κ πέφτουν λίγα παίρνω βέβαια κ σίδηρο κ βιταμίνη d ....αλλά θυμάστε που τον είχα κόψει κάποιες μέρες για τις εξετάσεις που δε μπόρεσα να κάνω? Ισψς φράξει κ αυτό.  Τώρα ξαναέκανα εξετάσεις επιτέλους όλα καλά εκτός από το ουρικό πάλι αλλααα δε δίνω σημασία.ειναι λίγο πιο πεσμένο άρα μάλλον θέλει πολυυυυυ χρόνο για να επανέλθει.

 

πρίν από 36 λεπτά , Depykal είπε:

Καλημερα κοριτσια μου...σας διαβαζα ολες αλλα ημουν στις κακες μου...ποτε δεν φανταζομουν οτι το αγχος για ενα μπεμπακι θα με ριξει τοσο πολυ...οχι οτι επαθε κατι αλλα καθε μερα τον περιμενω να κανει κακα κ ζοριζεται ο καημενος κ κλαιει κ δεν μπορω κ μια μερα μου εκανε ενα μπαλακι που ηταν ψιλοσκληρο αλλα την επομενη κανονικα...επισης μαλλον εχει ατοπικη δερματιτιδα στο προσωπακι του.θα μας το πει κ ο γιατρος βεβαια αλλα απ οτι διαβασα μπορει αργοτερα να του δημιουργησει αλεργιες η μπορει κ ασθμα

Σε αλλα νεα πηγα στον γιατρο κ ειναι ολα καλα εκτος απο κατι ραμματα που δεν εχουν αποροφηθει ακομα αλλα μαλλον ηταν απ τη γυμναστικη που εκανα κρυφα..επισης εγω που εκανα ολικη ναρκωση δεν εχω καθολου πονο πουθενα,εχει ψιλοφτιαξει κ η δυσκιλιοτητα.κ εγω ρε κοριτσια δεν μπορω αλλο αυτη την κατασταση θελω να ντυθω να βαφτω να παρω τον μπεμπουκο μου κ να βγω...να νιωσω λιγο οπως ημουν πριν...

Υ.Γ το σεξ ποτε θα ειναι ιδιο;;;;πολυ πονος...

Κορίτσι μου και εγώ κάνω γυμνάστικη ακόμα τα πιάνω κ γωω τα ράμματα φαίνονται...ποτέ άρχισες εσύ? Σιγά σιγά θα επανέλθουμε κορίτσι μου κάνω κ γω απίστευτη υπομονή θέλω μια πιο φυσιολογική ζωή αλλά τα ζορικά πέρασαν καταφέραμε να τα έχουμε αγκαλιά 

  • Μου αρέσει 2

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Depykal είπε:

Καλημερα κοριτσια μου...σας διαβαζα ολες αλλα ημουν στις κακες μου...ποτε δεν φανταζομουν οτι το αγχος για ενα μπεμπακι θα με ριξει τοσο πολυ...οχι οτι επαθε κατι αλλα καθε μερα τον περιμενω να κανει κακα κ ζοριζεται ο καημενος κ κλαιει κ δεν μπορω κ μια μερα μου εκανε ενα μπαλακι που ηταν ψιλοσκληρο αλλα την επομενη κανονικα...επισης μαλλον εχει ατοπικη δερματιτιδα στο προσωπακι του.θα μας το πει κ ο γιατρος βεβαια αλλα απ οτι διαβασα μπορει αργοτερα να του δημιουργησει αλεργιες η μπορει κ ασθμα

Σε αλλα νεα πηγα στον γιατρο κ ειναι ολα καλα εκτος απο κατι ραμματα που δεν εχουν αποροφηθει ακομα αλλα μαλλον ηταν απ τη γυμναστικη που εκανα κρυφα..επισης εγω που εκανα ολικη ναρκωση δεν εχω καθολου πονο πουθενα,εχει ψιλοφτιαξει κ η δυσκιλιοτητα.κ εγω ρε κοριτσια δεν μπορω αλλο αυτη την κατασταση θελω να ντυθω να βαφτω να παρω τον μπεμπουκο μου κ να βγω...να νιωσω λιγο οπως ημουν πριν...

Υ.Γ το σεξ ποτε θα ειναι ιδιο;;;;πολυ πονος...

Αχχχ... Μανούλααα υπομονή! Τα ίδια κι εδώ... Εμάς έφτασε την Τρίτη μέρα σήμερα χωρίς κακα και έχω τρελαθεί! Όλα άλλαξαν μετα το εμβόλιο. Δηλαδή αυτό που ήπιε. Επίσης περιμένω και να τα κάνει για να τα πάμε για καλλιέργεια. Θα κάνει πάλι έναν κουβά.

Για το σεξ τι να σου πω... Εγώ την 5η φορά ένιωσα καλά και δεν πονεσα τοοσο πολυ αλλά με λιπαντικό...απόλαυση νταξει μην πω και ψέματα. Έχω πολλή ενταση κούραση και αϋπνία  για να το ευχαριστηθώ ακόμα (πόσες φορές έχω σκεφτεί ότι μπαίνουν εδώ μέσα άνθρωποι που μπορεί και να με ξέρουν και να διαβάζουν όλα αυτά. Χάχα) 

Just now, Gogo1994 είπε:

Αργυρώ μου έχουν αρχίσει κ πέφτουν λίγα παίρνω βέβαια κ σίδηρο κ βιταμίνη d ....αλλά θυμάστε που τον είχα κόψει κάποιες μέρες για τις εξετάσεις που δε μπόρεσα να κάνω? Ισψς φράξει κ αυτό.  Τώρα ξαναέκανα εξετάσεις επιτέλους όλα καλά εκτός από το ουρικό πάλι αλλααα δε δίνω σημασία.ειναι λίγο πιο πεσμένο άρα μάλλον θέλει πολυυυυυ χρόνο για να επανέλθει.

 

Κορίτσι μου και εγώ κάνω γυμνάστικη ακόμα τα πιάνω κ γωω τα ράμματα φαίνονται...ποτέ άρχισες εσύ? Σιγά σιγά θα επανέλθουμε κορίτσι μου κάνω κ γω απίστευτη υπομονή θέλω μια πιο φυσιολογική ζωή αλλά τα ζορικά πέρασαν καταφέραμε να τα έχουμε αγκαλιά 

Αμάν αυτό το ουρικο πια! Μας έπρηξε πες του! Έλεος! Εγώ δεν τολμάω να κάνω εξετασεις ακόμα... Νομίζω ότι όλα θα είναι στο πάτωμα. Καλά για το ζάχαρο μη σου πω έχω μετρηθεί 5 φορές μόνο αλλά πρέπει να ξανακάνω καμπύλη τώρα σε λίγες μέρες... Μπλιαξ! Πολύ μαρεσει που αρχίζουμε και στέλνουμε ξανά συχνά!!! 

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 1

yi9jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Argyroula είπε:

Αχχχ... Μανούλααα υπομονή! Τα ίδια κι εδώ... Εμάς έφτασε την Τρίτη μέρα σήμερα χωρίς κακα και έχω τρελαθεί! Όλα άλλαξαν μετα το εμβόλιο. Δηλαδή αυτό που ήπιε. Επίσης περιμένω και να τα κάνει για να τα πάμε για καλλιέργεια. Θα κάνει πάλι έναν κουβά.

Για το σεξ τι να σου πω... Εγώ την 5η φορά ένιωσα καλά και δεν πονεσα τοοσο πολυ αλλά με λιπαντικό...απόλαυση νταξει μην πω και ψέματα. Έχω πολλή ενταση κούραση και αϋπνία  για να το ευχαριστηθώ ακόμα (πόσες φορές έχω σκεφτεί ότι μπαίνουν εδώ μέσα άνθρωποι που μπορεί και να με ξέρουν και να διαβάζουν όλα αυτά. Χάχα) 

Αμάν αυτό το ουρικο πια! Μας έπρηξε πες του! Έλεος! Εγώ δεν τολμάω να κάνω εξετασεις ακόμα... Νομίζω ότι όλα θα είναι στο πάτωμα. Καλά για το ζάχαρο μη σου πω έχω μετρηθεί 5 φορές μόνο αλλά πρέπει να ξανακάνω καμπύλη τώρα σε λίγες μέρες... Μπλιαξ! Πολύ μαρεσει που αρχίζουμε και στέλνουμε ξανά συχνά!!! 

Και εμεναααα Αργυρώ μου κ από ότι βλέπω έχουμε κ πολλά θέματα για επίλυση.Και εμείς με λιπαντικό ( πάει κάθε ντροπή εδώ έχουμε θέματα χαχα) και εννοείται προφυλάξεις και γω νομίζω μετά τη 5 φορά όπως πριν καλά όλα έχω κ τη περίοδο κάθε τρεις κ λίγο τσουπ ελεοςςς.

Πως ήταν οι μετρήσεις στο ζάχαρο?

Καλά και εμένα ένα κουβά κάνει και όταν έχει να κάνει 2 μέρες μονοκαι ένταση κορίτσια σήμερα πάλι πάρα πολύ δε ξέρει τι του φταίει

 

 

  • Χαχα 1

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Gogo1994 είπε:

Και εμεναααα Αργυρώ μου κ από ότι βλέπω έχουμε κ πολλά θέματα για επίλυση.Και εμείς με λιπαντικό ( πάει κάθε ντροπή εδώ έχουμε θέματα χαχα) και εννοείται προφυλάξεις και γω νομίζω μετά τη 5 φορά όπως πριν καλά όλα έχω κ τη περίοδο κάθε τρεις κ λίγο τσουπ ελεοςςς.

Πως ήταν οι μετρήσεις στο ζάχαρο?

Καλά και εμένα ένα κουβά κάνει και όταν έχει να κάνει 2 μέρες μονοκαι ένταση κορίτσια σήμερα πάλι πάρα πολύ δε ξέρει τι του φταίει

 

 

Αχχ.. Τα ίδια κ εδώ σήμερα και θέλαμε να πάμε και βόλτα αλλά έχει τέτοιο κλάμα...

Οι μετρήσεις καλες ήταν αλλά όχι πολυ χαμηλές όπως πίστευα. Δηλαδή όταν κατεβάζω τα γαλακτομπουρεκα και τα πίτογυρα ίσως βγαίνουμε εκτός. Θα δούμε...Να ρωτήσω εσένα γουλιες κάνει? Σήμερα έκανε πάλι... Έφαγα χθες γλυκο με κρέμα ζαχαροπλαστικης και τυρόπιτακια οπότε μάλλον ισχύει αυτό με τα γαλακτοκομικα. Πφφφ... Πάλι σε διατροφη με βλεπω...

Οσο για την περίοδο νταξει είμαι πολύ τυχερή ακόμα... Δεν είχα επίσκεψη. Θα κλείσω χρόνο σε λίγο! 9 Φλεβάρη η τελευταία μου περίοδος!! 

  • Μου αρέσει 1

yi9jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Gogo1994 είπε:

Αργυρώ μου έχουν αρχίσει κ πέφτουν λίγα παίρνω βέβαια κ σίδηρο κ βιταμίνη d ....αλλά θυμάστε που τον είχα κόψει κάποιες μέρες για τις εξετάσεις που δε μπόρεσα να κάνω? Ισψς φράξει κ αυτό.  Τώρα ξαναέκανα εξετάσεις επιτέλους όλα καλά εκτός από το ουρικό πάλι αλλααα δε δίνω σημασία.ειναι λίγο πιο πεσμένο άρα μάλλον θέλει πολυυυυυ χρόνο για να επανέλθει.

 

Κορίτσι μου και εγώ κάνω γυμνάστικη ακόμα τα πιάνω κ γωω τα ράμματα φαίνονται...ποτέ άρχισες εσύ? Σιγά σιγά θα επανέλθουμε κορίτσι μου κάνω κ γω απίστευτη υπομονή θέλω μια πιο φυσιολογική ζωή αλλά τα ζορικά πέρασαν καταφέραμε να τα έχουμε αγκαλιά 

Στον ενα μηνα περιπου ξεκινησα...μην φανταστεις κατι τραγικο λιγα πραγματα...

 

Κ μενα που κανει μια φορα τη μερα κανει παρα πολλα...σημερα στις 6.30 το πρωι του ειχαν φτασει μεχρι την πλατη...

Επισης μολις παρατγρησα οτι εβγαλε μικρα κοκκινακια στο στηθος..αυριο θα τα στειλω στην παιδιατρο...σας εχουν βγαλει εσας κανα σπυρακι;

  • Μου αρέσει 1

BDoAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Depykal είπε:

Στον ενα μηνα περιπου ξεκινησα...μην φανταστεις κατι τραγικο λιγα πραγματα...

 

Κ μενα που κανει μια φορα τη μερα κανει παρα πολλα...σημερα στις 6.30 το πρωι του ειχαν φτασει μεχρι την πλατη...

Επισης μολις παρατγρησα οτι εβγαλε μικρα κοκκινακια στο στηθος..αυριο θα τα στειλω στην παιδιατρο...σας εχουν βγαλει εσας κανα σπυρακι;

Από τα φιλιά του μπαμπά με τα γεννια που κ πού κάνει λίγα σπυράκια στο πρόσωπο κ παίρνω της frezyderm για σπυράκια κ του βάζω 2 φορές τη μέρα

Εγώ ξεκίνησα στους 2.5 μήνες περίπου γυμναστική αλλά ακόμα τα ράμματα φαίνονται τα πιάνω δηλαδή και έβαζα κ κρέμα φαντάσου

Ναι βγάζει γουλιτσες που κ πού κ χθες μια μεγάλη αλλά μάλλον ήταν γιατί είχε φάει πολύ επειδή τον είχε πιάσει το άλμα δύο μέρες τώρα.αχ τι ωραία που τα περιέγραψες τα γλυκάκια και τα τυροπιτάκια χαχαχα είμαι σε δίαιτα όπως καταλαβαίνετε 

Just now, Argyroula είπε:

Αχχ.. Τα ίδια κ εδώ σήμερα και θέλαμε να πάμε και βόλτα αλλά έχει τέτοιο κλάμα...

Οι μετρήσεις καλες ήταν αλλά όχι πολυ χαμηλές όπως πίστευα. Δηλαδή όταν κατεβάζω τα γαλακτομπουρεκα και τα πίτογυρα ίσως βγαίνουμε εκτός. Θα δούμε...Να ρωτήσω εσένα γουλιες κάνει? Σήμερα έκανε πάλι... Έφαγα χθες γλυκο με κρέμα ζαχαροπλαστικης και τυρόπιτακια οπότε μάλλον ισχύει αυτό με τα γαλακτοκομικα. Πφφφ... Πάλι σε διατροφη με βλεπω...

Οσο για την περίοδο νταξει είμαι πολύ τυχερή ακόμα... Δεν είχα επίσκεψη. Θα κλείσω χρόνο σε λίγο! 9 Φλεβάρη η τελευταία μου περίοδος!! 

Ναι βγάζει γουλιτσες που κ πού κ χθες μια μεγάλη αλλά μάλλον ήταν γιατί είχε φάει πολύ επειδή τον είχε πιάσει το άλμα δύο μέρες τώρα.αχ τι ωραία που τα περιέγραψες τα γλυκάκια και τα τυροπιτάκια χαχαχα είμαι σε δίαιτα όπως καταλαβαίνετε 

  • Μου αρέσει 2

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, MumMaria είπε:

Καλώς όρισες γλυκιά μου κοπέλα.σε λίγο θα επανέλθουμε όλες λίγο λίγο...από Θεσσαλονίκη κι εσύ ε;;;;-) μπορεί κ να τα πούμε σε καμία βόλτα,αν δεις μια τρελή με μάρσιπο,καρότσι κ να κυνηγάει ένα σγουρομαλλικο μοικανακι ,εγώ θα είμαι να ξέρεις!αχαχαχαχαχα

Κορίτσια μου καλησπέρα..

Σας διαβάζω,μπαίνω κάθε μέρα αλλά δυστυχώς ο χρόνος είναι ελάχιστος.κ το βράδυ ξεραίνομαι οπότε ξεραίνεται κ η μικρή.εμεις απ'οταν κλείσαμε τον τρίτο μήνα,λίγο ότι μεγάλωσε κ κάθεται ριλαξ κ γυμναστηριο,λίγο ότι μας αποχαιρετούν οι κολικοί,είναι πιο εύκολα τα πράγματα.καταφερα κ την βάζω κ κάποιες ώρες λικνο να κοιμάται οπότε δεν είναι κ συνέχεια πάνω μου,κάνω καμιά δουλειά στο σπίτι,αφιερώνω ,πιο ηρεμη πλέον, χρόνο στον 'μεγαλο' μου,ας πούμε ότι μπαίνουν όλα σε μια σειρά. 

Για τις μανουλες που έχουν λίγο πιο απαιτητικά μωράκια,θα σας πω ότι έρχονται καλυτερες μέρες.εμας η μικρή έκλαιγε ώρες ατελείωτες,μέρες απανωτές,πέρασε φάσεις που δεν έτρωγε ή που έτρωγε κ τα έβγαζε μετά από τα νεύρα της κ το σφίξιμο.που δεν μπορούσε να κάτσει πουθενά ούτε λεπτό μόνη της,ήθελε αγκαλιά κ κούνημα(έπιασα τον εαυτό μου να μην την έχω πάνω μου ,αλλά να συνεχίζω να κουνιεμαι πέρα δώθε μόνη μου,από συνήθειο), να κανει πολλά κακά συνέχεια,να μην κάνει καθόλου,να έχει συνέχεια το μάτι γαρίδα αλλά κ στιγμές που κοιμόταν παααρα πολλές ώρες σε σημειο ανησυχητικό..τι θέλω να πω; Με αυτό το μωρό νιώθω σαν πρωτομανουλα.ο γιος μου λες κ ήρθε με μανουαλ,όλα τα έκανε όπως 'επρεπε' όταν 'επρεπε' τώρα τα είδα κωλυόμενα, που λέμε,χααχαχαχα!

Τώρα όμως σιγά σιγά στρώνει η κατάσταση ή ίσως να αρχίζω κι εγώ να μαθαίνω πράγματα.να μαθαίνω το παιδί μου.αυτο το παιδί μου.γιατι κάθε μωράκι ειναι διαφορετικό.

Σκέφτομαι πόσο τυχερή είμαι που αξιώθηκα να γίνω μαμά.αληθεια σας το λέω,το σκέφτομαι κάθε μέρα.ακομα κ τις δύσκολες μέρες που ο κύκλος από την αϋπνία έχει φτάσει στο σαγόνι.

Το φόρουμ με έχει βοηθήσει αρκετά σε αυτό.κ η ομάδα μας αλλά κ διάφορες άλλες ιστορίες που έχω διαβάσει τους μήνες που καθόμουν στην εγκυμοσύνη μου.για γυναίκες που ζοριστηκανε να κάνουν παιδάκια,που έχασαν μωράκια,που δεν τα κατάφεραν ακόμα. Σκέφτομαι το απόγευμα που πήγα τουαλέτα κ είδα το αίμα ποτάμι κι όμως τώρα κρατάω το βασανακι μου αγκαλιά.ειμαστε τυχερές.γιατι για να είμαστε σε αυτήν την ομαδα,πάει να πει ότι είμαστε μαμάδες.

Ουφ!δεν ξέρω τι με έπιασε,ήθελα να ξετυλιξω λίγο τις σκέψεις μου.να προσέχετε τους εαυτούς σας,οι πρώτοι μήνες είναι δύσκολοι κ φροντίζουμε τα μωρα μαε 24 ώρες το 24ωρο αλλά πρέπει να φροντίζουμε κ εμάς.ελπιζω να μην κούρασα.σας φιλώ.

 

Θα χαρώ πολύ Μαράκι μου να σε συναντήσω σε μια βολτουλα με τα μπεμπακια μας έξω. Πόσο πολύ ταυτίστηκα με όσα είπες... Εμείς προς το παρόν είμαστε ακόμα στην φάση όλη μέρα αγκαλιά (δεν προλαβαίνω να κάνω τίποτα στο σπίτι), ύπνος ελάχιστος την ημέρα και το βράδυ εκεί που κοιμόταν και δεν μπορούσα να τον ξυπνήσω, τώρα ξυπνά συχνά και δε μ αφήνει να κλείσω μάτι, ενώ και με το φαγητό του, ακόμα δεν το έχουμε βρει 100%. Δεν πειράζει όμως. Σε λίγες μέρες κλείνουμε και μεις τους 3 μήνες και θέλω να πιστεύω ότι σιγά σιγά θα αρχίσουμε να βρίσκουμε τους ρυθμούς μας.

Πολύ συγκινήθηκα με αυτά που έγραψες. Πράγματι ευγνωμοσύνη μόνο για τα μωράκια μας που ήρθαν στη ζωή μας και πολλές ευχές και προσευχές στις γυναίκες που προσπαθούν να γίνουν (και θα γίνουν με λίγο περισσότερο υπομονή και πίστη) μανούλες.

Πολλά φιλάκια σε όλες κορίτσια μου. Να είμαστε όλες πολύ καλά και ήρεμες και όλα θα πάρουν τον δρόμο τους αργά ή γρήγορα, πού θα πάει! Όλα είναι μέσα στο πρόγραμμα. Γέλια, κλάματα κ όλα όμως θα γίνουν..

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια,δυναμικές σήμερα!μου έλειψε αυτό.ο μπέμπης μια χαρά είναι κοιμάται κ παραπάνω τα βράδια.περιοδο ακόμα δεν έχω,Αργυρουλα πάω για χρόνο κ εγώ χαχα 8 Φλεβάρη η τελευταία.γυμναστικη θέλω απεγνωσμένα πονάει η μέση μου κ νοιωθω πολύ πιασμένη.να δω πως θα το βάλω σε πρόγραμμα κ αυτο.το σεξ μια από τα ίδια δύσκολα κ με αϋπνία δεν γίνεται εύκολα χαχα.

 

  • Μου αρέσει 6

oru1p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Lina8500 είπε:

Θα χαρώ πολύ Μαράκι μου να σε συναντήσω σε μια βολτουλα με τα μπεμπακια μας έξω. Πόσο πολύ ταυτίστηκα με όσα είπες... Εμείς προς το παρόν είμαστε ακόμα στην φάση όλη μέρα αγκαλιά (δεν προλαβαίνω να κάνω τίποτα στο σπίτι), ύπνος ελάχιστος την ημέρα και το βράδυ εκεί που κοιμόταν και δεν μπορούσα να τον ξυπνήσω, τώρα ξυπνά συχνά και δε μ αφήνει να κλείσω μάτι, ενώ και με το φαγητό του, ακόμα δεν το έχουμε βρει 100%. Δεν πειράζει όμως. Σε λίγες μέρες κλείνουμε και μεις τους 3 μήνες και θέλω να πιστεύω ότι σιγά σιγά θα αρχίσουμε να βρίσκουμε τους ρυθμούς μας.

Πολύ συγκινήθηκα με αυτά που έγραψες. Πράγματι ευγνωμοσύνη μόνο για τα μωράκια μας που ήρθαν στη ζωή μας και πολλές ευχές και προσευχές στις γυναίκες που προσπαθούν να γίνουν (και θα γίνουν με λίγο περισσότερο υπομονή και πίστη) μανούλες.

Πολλά φιλάκια σε όλες κορίτσια μου. Να είμαστε όλες πολύ καλά και ήρεμες και όλα θα πάρουν τον δρόμο τους αργά ή γρήγορα, πού θα πάει! Όλα είναι μέσα στο πρόγραμμα. Γέλια, κλάματα κ όλα όμως θα γίνουν..

Καλώς ήρθες κορίτσι μου με το αντράκι σου το όμορφο!!!! 
 

Κοριτσια θα ξανά πω άλλη μια φορά ότι συμπάσχω μαζί μας... διαβάζω τα πάντα και λέω και αυτό μας συμβαίνει και το άλλο... τελικά όλες τα ίδια περνάμε !!! Εγώ έχω καταντήσει σαν πρωτόμανουλα δε.... @Argyroula αυτό το μοτίβο ακολουθούμε και εμείς ... μια μέρα με πόνους ακεφιά ανορεξία και μετά την επόμενη αναρωτιέμαι γιατί κοιμάται 15 ώρες την ημέρα ... τί της συμβαίνει(ο Γιώργος δεν κοιμόταν ποτέ); Η παιδίατρος μου με κράζει έτσι... χιχιχιχι  τι θες μου λέει; Έχει αποθέματα βάρους αρκετά για να κάνει δίαιτα το κορίτσι ... κ από ύπνο παραπονιέστε όταν δεν κοιμούνται , παραπονιέστε κ όταν κοιμούνται ;;;; Έχει δίκιο ... 

και εμείς το άθλημα με λίπανση κορίτσια αχαχαχαχαχ 

@Alexandra P. Η περιγραφή σου μου θύμισε τόσο πολύ τους πρώτους μήνες με τον Γιώργο!!! Το ίδιο αισθανόμουν κ εγώ! Άλλαξαν τα πράγματα όμως όταν επανήλθα στην δουλειά ! Και μπορώ να σου πω ότι εκεί γύρω στους 10 μήνες ξεκαθάρισαν πολλά μέσα μου οσον αφορά τον εαυτό μου και τη μητρότητα και το μωρό! Όποτε στην πορεία θα καλυτερέψουν τα πράγματα!!! 
@Depykal εμάς φαντάσου η μικρή κάνει μια φορά στις 3 μέρες κακά πια... μια φορά έφτασε στις 7 ... αλλά τα ζορισματα στην κοιλιτσα τους και οι γουλιές είναι φυσιολογικές μέχρι και το τέλος του τρίτου έως τέταρτου μήνα ζωής τους ! Ωριμάζει το πεπτικό τους σύστημα !

Σημερα κατάλαβα ποσό πιο  απαίσια είναι η καραντίνα για τα παιδάκια αφού έγινα μάρτυρας ενός τραγικού meltdown του Γιώργου που δεν ήθελε να γυρίσει από την «μετακίνηση 6» μας με φίλους ... φώναζε συνέχεια μη φύγεις φίλε μου σε παρακαλώ... και δεν έμπαινε στο σπίτι... έκλαιγα κ εγώ μαζί του... εντάξει μετά από ώρα κ μια kinder του πέρασε και μου έκανε υπόδειξη να ράψω το τζιν μου που το «έσκισα» εχαχαχαχαχα 

παρτε κ ολόκληρο πάπλωμα από μένα σήμερα γιατί είχα καιρό να γράψω κ μου λείψατε όλες ❤️

 

 

  • Μου αρέσει 10

vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, Geo81 είπε:

Καλώς ήρθες κορίτσι μου με το αντράκι σου το όμορφο!!!! 
 

Κοριτσια θα ξανά πω άλλη μια φορά ότι συμπάσχω μαζί μας... διαβάζω τα πάντα και λέω και αυτό μας συμβαίνει και το άλλο... τελικά όλες τα ίδια περνάμε !!! Εγώ έχω καταντήσει σαν πρωτόμανουλα δε.... @Argyroula αυτό το μοτίβο ακολουθούμε και εμείς ... μια μέρα με πόνους ακεφιά ανορεξία και μετά την επόμενη αναρωτιέμαι γιατί κοιμάται 15 ώρες την ημέρα ... τί της συμβαίνει(ο Γιώργος δεν κοιμόταν ποτέ); Η παιδίατρος μου με κράζει έτσι... χιχιχιχι  τι θες μου λέει; Έχει αποθέματα βάρους αρκετά για να κάνει δίαιτα το κορίτσι ... κ από ύπνο παραπονιέστε όταν δεν κοιμούνται , παραπονιέστε κ όταν κοιμούνται ;;;; Έχει δίκιο ... 

και εμείς το άθλημα με λίπανση κορίτσια αχαχαχαχαχ 

@Alexandra P. Η περιγραφή σου μου θύμισε τόσο πολύ τους πρώτους μήνες με τον Γιώργο!!! Το ίδιο αισθανόμουν κ εγώ! Άλλαξαν τα πράγματα όμως όταν επανήλθα στην δουλειά ! Και μπορώ να σου πω ότι εκεί γύρω στους 10 μήνες ξεκαθάρισαν πολλά μέσα μου οσον αφορά τον εαυτό μου και τη μητρότητα και το μωρό! Όποτε στην πορεία θα καλυτερέψουν τα πράγματα!!! 
@Depykal εμάς φαντάσου η μικρή κάνει μια φορά στις 3 μέρες κακά πια... μια φορά έφτασε στις 7 ... αλλά τα ζορισματα στην κοιλιτσα τους και οι γουλιές είναι φυσιολογικές μέχρι και το τέλος του τρίτου έως τέταρτου μήνα ζωής τους ! Ωριμάζει το πεπτικό τους σύστημα !

Σημερα κατάλαβα ποσό πιο  απαίσια είναι η καραντίνα για τα παιδάκια αφού έγινα μάρτυρας ενός τραγικού meltdown του Γιώργου που δεν ήθελε να γυρίσει από την «μετακίνηση 6» μας με φίλους ... φώναζε συνέχεια μη φύγεις φίλε μου σε παρακαλώ... και δεν έμπαινε στο σπίτι... έκλαιγα κ εγώ μαζί του... εντάξει μετά από ώρα κ μια kinder του πέρασε και μου έκανε υπόδειξη να ράψω το τζιν μου που το «έσκισα» εχαχαχαχαχα 

παρτε κ ολόκληρο πάπλωμα από μένα σήμερα γιατί είχα καιρό να γράψω κ μου λείψατε όλες ❤️

 

 

Καλή μου... Κλαίω κι εγώ με την περιγραφή σου... Είναι τραγικό για όλα τα παιδιά! Εμείς στο κέντρο (που έχουμε ειδική αγωγή λόγο- έργο- και ψυχοθεραπεία η δουλειά έχει αυξηθεί κατά 70% από πέρσι) Δεν προλαβαίνουν να κανουν αξιολογήσεις. Και προς θεού σίγουρα όλα αυτά τα παιδια δεν έχουν κάτι διαγνωσιμο.

Just now, ΕΥΑ! είπε:

Γεια σας κορίτσια,δυναμικές σήμερα!μου έλειψε αυτό.ο μπέμπης μια χαρά είναι κοιμάται κ παραπάνω τα βράδια.περιοδο ακόμα δεν έχω,Αργυρουλα πάω για χρόνο κ εγώ χαχα 8 Φλεβάρη η τελευταία.γυμναστικη θέλω απεγνωσμένα πονάει η μέση μου κ νοιωθω πολύ πιασμένη.να δω πως θα το βάλω σε πρόγραμμα κ αυτο.το σεξ μια από τα ίδια δύσκολα κ με αϋπνία δεν γίνεται εύκολα χαχα.

 

Παμε μαζί! ❤️

  • Μου αρέσει 3

yi9jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Geo81 είπε:

Καλώς ήρθες κορίτσι μου με το αντράκι σου το όμορφο!!!! 
 

Κοριτσια θα ξανά πω άλλη μια φορά ότι συμπάσχω μαζί μας... διαβάζω τα πάντα και λέω και αυτό μας συμβαίνει και το άλλο... τελικά όλες τα ίδια περνάμε !!! Εγώ έχω καταντήσει σαν πρωτόμανουλα δε.... @Argyroula αυτό το μοτίβο ακολουθούμε και εμείς ... μια μέρα με πόνους ακεφιά ανορεξία και μετά την επόμενη αναρωτιέμαι γιατί κοιμάται 15 ώρες την ημέρα ... τί της συμβαίνει(ο Γιώργος δεν κοιμόταν ποτέ); Η παιδίατρος μου με κράζει έτσι... χιχιχιχι  τι θες μου λέει; Έχει αποθέματα βάρους αρκετά για να κάνει δίαιτα το κορίτσι ... κ από ύπνο παραπονιέστε όταν δεν κοιμούνται , παραπονιέστε κ όταν κοιμούνται ;;;; Έχει δίκιο ... 

και εμείς το άθλημα με λίπανση κορίτσια αχαχαχαχαχ 

@Alexandra P. Η περιγραφή σου μου θύμισε τόσο πολύ τους πρώτους μήνες με τον Γιώργο!!! Το ίδιο αισθανόμουν κ εγώ! Άλλαξαν τα πράγματα όμως όταν επανήλθα στην δουλειά ! Και μπορώ να σου πω ότι εκεί γύρω στους 10 μήνες ξεκαθάρισαν πολλά μέσα μου οσον αφορά τον εαυτό μου και τη μητρότητα και το μωρό! Όποτε στην πορεία θα καλυτερέψουν τα πράγματα!!! 
@Depykal εμάς φαντάσου η μικρή κάνει μια φορά στις 3 μέρες κακά πια... μια φορά έφτασε στις 7 ... αλλά τα ζορισματα στην κοιλιτσα τους και οι γουλιές είναι φυσιολογικές μέχρι και το τέλος του τρίτου έως τέταρτου μήνα ζωής τους ! Ωριμάζει το πεπτικό τους σύστημα !

Σημερα κατάλαβα ποσό πιο  απαίσια είναι η καραντίνα για τα παιδάκια αφού έγινα μάρτυρας ενός τραγικού meltdown του Γιώργου που δεν ήθελε να γυρίσει από την «μετακίνηση 6» μας με φίλους ... φώναζε συνέχεια μη φύγεις φίλε μου σε παρακαλώ... και δεν έμπαινε στο σπίτι... έκλαιγα κ εγώ μαζί του... εντάξει μετά από ώρα κ μια kinder του πέρασε και μου έκανε υπόδειξη να ράψω το τζιν μου που το «έσκισα» εχαχαχαχαχα 

παρτε κ ολόκληρο πάπλωμα από μένα σήμερα γιατί είχα καιρό να γράψω κ μου λείψατε όλες ❤️

 

 

Ο γλυκούλης μωρέ ,απαιχτος όμως τίποτα δεν του ξεφεύγει.προσεχει την μανούλα του.

 

  • Μου αρέσει 2

oru1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου,

τί καλα βλεπω την ομαδουλα μας σημερα ξανα ενεργη! Πολυ χαιρομαι κοριτσια μου! Κυριως βλεπω οτι περναμε ολες τα ιδια. Συναισθηματα αχταρμας. Απεραντη χαρα και ευγνωμοσυνη αλλα και πελαγωμα και νευρα και μπουχτισμα απο την κλεισουρα...

Εγω κοριτσια μου ωρες ωρες δεν με αναγνωριζω. Βλεπω οτι εχω νευρα πολυ ευκολα πχ αν ο αντρας μου δεν μαζεψει το πλυντηριο πιατων, νιωθω να πνιγομαι μεσα στο σπιτι, απελπιζομαι αν ο μικρος ουρλιαζει και νιωθω ανημπορη οταν δεν ηρεμει αμεσως. Μου λειπει πολυ η δουλεια μου το ομολογω και το να μπορω να παω μια βολτα να δω ενα ανθρωπο. Και νιωθω τυψεις...Γιατι παλεψαμε τοσο γι'αυτο το μωρακι και οταν δεν ειμαι καλα νιωθω οτι ειμαι αχαριστη.

Στα αλλα θεματακια, εγω κανω γιογκα 2 φορες την εβδομαδα, σεξ επανηλθε σωματικα μετα τις 5-6 φορες αλλα η χαλαρωση ακομη θελει δουλεια, αφου το ενα αυτι το εχω στο μωρο. Η περιοδος ηρθε αυτο το μηνα σε μενα γκρρρρρ ηθελα να την ξεφορτωθω λιγο! Κακα κανουμε καθε μερα μια με δυο φορες μετα απο καποιους μαραθωνιους θηλασμους.

@Gogo1994 γελασα με τα μουσια του μπαμπα σας! Τα ιδια και εδω και μαλιστα τα τραβαμε πλεον! Επισης διαιτα εδω οποτε προσπερασα τα φαγητα που ανεφερε η @Argyroula

@Geo81μου σπαραξε η καρδια το "μη φυγεις φιλε μου σε παρακαλω"...΄Γκρινιαζουμε κι εμεις αλλα τι να πουν τα παιδακια; Και τι να του εξηγησεις;

2 hours ago, Lina8500 said:

Θα χαρώ πολύ Μαράκι μου να σε συναντήσω σε μια βολτουλα με τα μπεμπακια μας έξω. Πόσο πολύ ταυτίστηκα με όσα είπες... Εμείς προς το παρόν είμαστε ακόμα στην φάση όλη μέρα αγκαλιά (δεν προλαβαίνω να κάνω τίποτα στο σπίτι), ύπνος ελάχιστος την ημέρα και το βράδυ εκεί που κοιμόταν και δεν μπορούσα να τον ξυπνήσω, τώρα ξυπνά συχνά και δε μ αφήνει να κλείσω μάτι, ενώ και με το φαγητό του, ακόμα δεν το έχουμε βρει 100%. Δεν πειράζει όμως. Σε λίγες μέρες κλείνουμε και μεις τους 3 μήνες και θέλω να πιστεύω ότι σιγά σιγά θα αρχίσουμε να βρίσκουμε τους ρυθμούς μας.

Πολύ συγκινήθηκα με αυτά που έγραψες. Πράγματι ευγνωμοσύνη μόνο για τα μωράκια μας που ήρθαν στη ζωή μας και πολλές ευχές και προσευχές στις γυναίκες που προσπαθούν να γίνουν (και θα γίνουν με λίγο περισσότερο υπομονή και πίστη) μανούλες.

Πολλά φιλάκια σε όλες κορίτσια μου. Να είμαστε όλες πολύ καλά και ήρεμες και όλα θα πάρουν τον δρόμο τους αργά ή γρήγορα, πού θα πάει! Όλα είναι μέσα στο πρόγραμμα. Γέλια, κλάματα κ όλα όμως θα γίνουν..

Κοριτσι μου ισως ειναι σε αλμα! Λιγο πριν τον 3 μηνα ειναι ενα αλμα, το οποιο το περασαμε μολις και μου θυμιζεις ακριβως τα ιδια με οσα περιγραφεις! Θα ηρεμησει ξανα πιστευω!

  • Μου αρέσει 3

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Depykal είπε:

Καλημερα κοριτσια μου...σας διαβαζα ολες αλλα ημουν στις κακες μου...ποτε δεν φανταζομουν οτι το αγχος για ενα μπεμπακι θα με ριξει τοσο πολυ...οχι οτι επαθε κατι αλλα καθε μερα τον περιμενω να κανει κακα κ ζοριζεται ο καημενος κ κλαιει κ δεν μπορω κ μια μερα μου εκανε ενα μπαλακι που ηταν ψιλοσκληρο αλλα την επομενη κανονικα...επισης μαλλον εχει ατοπικη δερματιτιδα στο προσωπακι του.θα μας το πει κ ο γιατρος βεβαια αλλα απ οτι διαβασα μπορει αργοτερα να του δημιουργησει αλεργιες η μπορει κ ασθμα

Σε αλλα νεα πηγα στον γιατρο κ ειναι ολα καλα εκτος απο κατι ραμματα που δεν εχουν αποροφηθει ακομα αλλα μαλλον ηταν απ τη γυμναστικη που εκανα κρυφα..επισης εγω που εκανα ολικη ναρκωση δεν εχω καθολου πονο πουθενα,εχει ψιλοφτιαξει κ η δυσκιλιοτητα.κ εγω ρε κοριτσια δεν μπορω αλλο αυτη την κατασταση θελω να ντυθω να βαφτω να παρω τον μπεμπουκο μου κ να βγω...να νιωσω λιγο οπως ημουν πριν...

Υ.Γ το σεξ ποτε θα ειναι ιδιο;;;;πολυ πονος...

Αλλαξατε το γάλα για δυσκοιλιότητα??? Κ εμένα μια 2 φορές Μ έχει κάνει σαν μπαλάκι αλλά ήταν μαλακό όταν τ πατησα με τη πανα.. Συζητά το με το γιατρό μήπως σ αλλάξει εταιρία στο γάλα.. Επίσης δοκίμασε να δώσεις λίγο χαμομηλι κανα δυο φορες π σφιγγοταν όλη μέρα Μ δεν έκανε με το που την έδωσα έκανε μετά από δέκα λεπτα

2 ώρες πρίν, Geo81 είπε:

Καλώς ήρθες κορίτσι μου με το αντράκι σου το όμορφο!!!! 
 

Κοριτσια θα ξανά πω άλλη μια φορά ότι συμπάσχω μαζί μας... διαβάζω τα πάντα και λέω και αυτό μας συμβαίνει και το άλλο... τελικά όλες τα ίδια περνάμε !!! Εγώ έχω καταντήσει σαν πρωτόμανουλα δε.... @Argyroula αυτό το μοτίβο ακολουθούμε και εμείς ... μια μέρα με πόνους ακεφιά ανορεξία και μετά την επόμενη αναρωτιέμαι γιατί κοιμάται 15 ώρες την ημέρα ... τί της συμβαίνει(ο Γιώργος δεν κοιμόταν ποτέ); Η παιδίατρος μου με κράζει έτσι... χιχιχιχι  τι θες μου λέει; Έχει αποθέματα βάρους αρκετά για να κάνει δίαιτα το κορίτσι ... κ από ύπνο παραπονιέστε όταν δεν κοιμούνται , παραπονιέστε κ όταν κοιμούνται ;;;; Έχει δίκιο ... 

και εμείς το άθλημα με λίπανση κορίτσια αχαχαχαχαχ 

@Alexandra P. Η περιγραφή σου μου θύμισε τόσο πολύ τους πρώτους μήνες με τον Γιώργο!!! Το ίδιο αισθανόμουν κ εγώ! Άλλαξαν τα πράγματα όμως όταν επανήλθα στην δουλειά ! Και μπορώ να σου πω ότι εκεί γύρω στους 10 μήνες ξεκαθάρισαν πολλά μέσα μου οσον αφορά τον εαυτό μου και τη μητρότητα και το μωρό! Όποτε στην πορεία θα καλυτερέψουν τα πράγματα!!! 
@Depykal εμάς φαντάσου η μικρή κάνει μια φορά στις 3 μέρες κακά πια... μια φορά έφτασε στις 7 ... αλλά τα ζορισματα στην κοιλιτσα τους και οι γουλιές είναι φυσιολογικές μέχρι και το τέλος του τρίτου έως τέταρτου μήνα ζωής τους ! Ωριμάζει το πεπτικό τους σύστημα !

Σημερα κατάλαβα ποσό πιο  απαίσια είναι η καραντίνα για τα παιδάκια αφού έγινα μάρτυρας ενός τραγικού meltdown του Γιώργου που δεν ήθελε να γυρίσει από την «μετακίνηση 6» μας με φίλους ... φώναζε συνέχεια μη φύγεις φίλε μου σε παρακαλώ... και δεν έμπαινε στο σπίτι... έκλαιγα κ εγώ μαζί του... εντάξει μετά από ώρα κ μια kinder του πέρασε και μου έκανε υπόδειξη να ράψω το τζιν μου που το «έσκισα» εχαχαχαχαχα 

παρτε κ ολόκληρο πάπλωμα από μένα σήμερα γιατί είχα καιρό να γράψω κ μου λείψατε όλες ❤️

 

 

Χαχα όντως απίστευτη περιγραφη στη σεντοναρα... Υπομονή και δυναμηηηη

4 ώρες πρίν, Argyroula είπε:

Αχχ.. Τα ίδια κ εδώ σήμερα και θέλαμε να πάμε και βόλτα αλλά έχει τέτοιο κλάμα...

Οι μετρήσεις καλες ήταν αλλά όχι πολυ χαμηλές όπως πίστευα. Δηλαδή όταν κατεβάζω τα γαλακτομπουρεκα και τα πίτογυρα ίσως βγαίνουμε εκτός. Θα δούμε...Να ρωτήσω εσένα γουλιες κάνει? Σήμερα έκανε πάλι... Έφαγα χθες γλυκο με κρέμα ζαχαροπλαστικης και τυρόπιτακια οπότε μάλλον ισχύει αυτό με τα γαλακτοκομικα. Πφφφ... Πάλι σε διατροφη με βλεπω...

Οσο για την περίοδο νταξει είμαι πολύ τυχερή ακόμα... Δεν είχα επίσκεψη. Θα κλείσω χρόνο σε λίγο! 9 Φλεβάρη η τελευταία μου περίοδος!! 

Καπου νομίζω διάβασα για τα είδη ζαχαροπλαστικής ότι μπορεί να επηρεάζουν.. Αχ τα γαλακτομπουρεκα πηραν φωτιά σήμερα έφαγα 5 κομμάτια με βλέπω στο κέντρο υγείας με ζαχαρο.. Τα μαλλιά Μ εμένα προς τ παρων είναι εντάξει κ δεν παιρνω κ το σίδηρο δεν ξέρω τι φάση.. 

  • Μου αρέσει 1

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...