Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια

Σας διαβάζω που και που στα πεταχτά αλλά δε προλαβαίνω να γράψω γενικά οι μέρες μου κυλούν δύσκολα με τα 2 μικρα

Βλέπω λίγο πολύ ότι όλες τραβάμε ζόρια με το θηλασμο

εγω πλέον δίνω γύρω στα 200 μλ τη μέρα ξένο γάλα και τα υπόλοιπα θηλασμός είμαστε 2 μηνών και κάτι μέρες...

οσες δίνεται μόνο συμπλήρωμα ποσα γεύματα τη μέρα κάνουν τα μωράκια σας και ποσα ml?

Η αλήθεια είναι ότι αύξησα το συμπλήρωμα γιατί δε την πάλευα από την αϋπνία και δε προλάβαινα μα ασχοληθώ με τη μεγάλη η οποία έχει αρχίσει και ζηλεύει λίγο περισσότερο νομίζω.

νιωθω όμως τύψεις που δε κατάφερα αποκλειστικό θηλασμό και γενικά δεν είμαι καλά ψυχολογικά όποτε έκλεισα τη Δευτέρα ένα ραντεβού σε ψυχολόγο μήπως με βοηθήσει.

κατα τα αλλά το μωρό κάπως έχει βελτιωθεί στον ύπνο και γενικά ελπιζω να στρώσει σύντομα.

  • Μου αρέσει 2

aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, fairy-mary είπε:

Καλησπερα κοριτσια

Σας διαβάζω που και που στα πεταχτά αλλά δε προλαβαίνω να γράψω γενικά οι μέρες μου κυλούν δύσκολα με τα 2 μικρα

Βλέπω λίγο πολύ ότι όλες τραβάμε ζόρια με το θηλασμο

εγω πλέον δίνω γύρω στα 200 μλ τη μέρα ξένο γάλα και τα υπόλοιπα θηλασμός είμαστε 2 μηνών και κάτι μέρες...

οσες δίνεται μόνο συμπλήρωμα ποσα γεύματα τη μέρα κάνουν τα μωράκια σας και ποσα ml?

Η αλήθεια είναι ότι αύξησα το συμπλήρωμα γιατί δε την πάλευα από την αϋπνία και δε προλάβαινα μα ασχοληθώ με τη μεγάλη η οποία έχει αρχίσει και ζηλεύει λίγο περισσότερο νομίζω.

νιωθω όμως τύψεις που δε κατάφερα αποκλειστικό θηλασμό και γενικά δεν είμαι καλά ψυχολογικά όποτε έκλεισα τη Δευτέρα ένα ραντεβού σε ψυχολόγο μήπως με βοηθήσει.

κατα τα αλλά το μωρό κάπως έχει βελτιωθεί στον ύπνο και γενικά ελπιζω να στρώσει σύντομα.

Εγω δινω 5 με 6 γευματα 120 ml..ανα 4,5 με 5 ωρες...το βραδυ πλεον τον αφηνω κανα 6ωρο να κοιμαται αφου δεν ξυπναει μονος του να φαει

  • Μου αρέσει 1

BDoAp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Depykal είπε:

Καλησπερα κοριτσια μου...επιτελους το πρωι καναμε τα κακα μας...γεμισε ολη η πανα...μπλιαχ...αλλαξαμε γαλα πηραμε για κολικους κ δυσκηλιοτητα..για να δουμε πως θα παει τωρα...σαλακια ξεκινησε να εχει περισσοτερα τωρα..

Αχ κοριτσια μου μου γελαει κ λιωνω...οταν ειναι να κλαψει βεβαια κ μενα κατευθειαν ουρλιαζει..παει η γλυκια η γκρινια που τον καλμαρα σιγα σιγα...εχει μαθει τωρα κ θελει αγκαλια ορθιος κ γυρναει το κεφαλακι του σαν να κοιταει τριγυρω..δεν νομιζω να βλεπει ομως κ πολλα..χαχααχα

Ρε κοριτσια δακρυα ποτε αρχιζουν να βγαζουν;;

Εμένα βγάζει εδώ και μερες.. Στο πρώτο πλάνταγμα 40 ημερών νομίζω. Ούτε εγώ το πίστευα τόσο νωρίς... Χάχα! Και τα γελάκια του τα τέλεια... Αχχ... 

πρίν από 4 λεπτά , fairy-mary είπε:

Καλησπερα κοριτσια

Σας διαβάζω που και που στα πεταχτά αλλά δε προλαβαίνω να γράψω γενικά οι μέρες μου κυλούν δύσκολα με τα 2 μικρα

Βλέπω λίγο πολύ ότι όλες τραβάμε ζόρια με το θηλασμο

εγω πλέον δίνω γύρω στα 200 μλ τη μέρα ξένο γάλα και τα υπόλοιπα θηλασμός είμαστε 2 μηνών και κάτι μέρες...

οσες δίνεται μόνο συμπλήρωμα ποσα γεύματα τη μέρα κάνουν τα μωράκια σας και ποσα ml?

Η αλήθεια είναι ότι αύξησα το συμπλήρωμα γιατί δε την πάλευα από την αϋπνία και δε προλάβαινα μα ασχοληθώ με τη μεγάλη η οποία έχει αρχίσει και ζηλεύει λίγο περισσότερο νομίζω.

νιωθω όμως τύψεις που δε κατάφερα αποκλειστικό θηλασμό και γενικά δεν είμαι καλά ψυχολογικά όποτε έκλεισα τη Δευτέρα ένα ραντεβού σε ψυχολόγο μήπως με βοηθήσει.

κατα τα αλλά το μωρό κάπως έχει βελτιωθεί στον ύπνο και γενικά ελπιζω να στρώσει σύντομα.

Εννοείται ότι τραβάμε ζόρια. Δεν σταματούν ποτέ μου φαίνεται... Κάνεις το καλύτερο που μπορεις!!! Είναι πολύ σημαντικό να το θυμίζεις στον εαυτό σου συνέχεια!!! Σ έχει όντως ανάγκη το άλλο σου παιδάκι τώρα...χαιρομσι που στον ύπνο τα πάτε καλύτερα! Και μπράβο σου που θα πας να φροντίσεις κ εσένα!! Θέλει πολύ θάρρος αυτό οπότε είμαι σίγουρη ότι θα πάει πολύ καλα!! 

Just now, Depykal είπε:

Εγω δινω 5 με 6 γευματα 120 ml..ανα 4,5 με 5 ωρες...το βραδυ πλεον τον αφηνω κανα 6ωρο να κοιμαται αφου δεν ξυπναει μονος του να φαει

Αλήθεια??? Και ενδιάμεσα τι κάνει δεν κλαιει δεν ξανά πειναει?? Χριστέ μου εμένα γιατί τρώει ανά 2 ώρες? Μαρεσει που έχω και υπερπαραγωγή...τι στο καλό?! Πόσο είναι τώρα το μπεμπακι? 

  • Μου αρέσει 1

yi9jp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Argyroula είπε:

Εμένα βγάζει εδώ και μερες.. Στο πρώτο πλάνταγμα 40 ημερών νομίζω. Ούτε εγώ το πίστευα τόσο νωρίς... Χάχα! Και τα γελάκια του τα τέλεια... Αχχ... 

Εννοείται ότι τραβάμε ζόρια. Δεν σταματούν ποτέ μου φαίνεται... Κάνεις το καλύτερο που μπορεις!!! Είναι πολύ σημαντικό να το θυμίζεις στον εαυτό σου συνέχεια!!! Σ έχει όντως ανάγκη το άλλο σου παιδάκι τώρα...χαιρομσι που στον ύπνο τα πάτε καλύτερα! Και μπράβο σου που θα πας να φροντίσεις κ εσένα!! Θέλει πολύ θάρρος αυτό οπότε είμαι σίγουρη ότι θα πάει πολύ καλα!! 

Αλήθεια??? Και ενδιάμεσα τι κάνει δεν κλαιει δεν ξανά πειναει?? Χριστέ μου εμένα γιατί τρώει ανά 2 ώρες? Μαρεσει που έχω και υπερπαραγωγή...τι στο καλό?! Πόσο είναι τώρα το μπεμπακι? 

44 ημερων...οχι κοιμαται του καλου καιρου...εγω τον ξυπναω να τον ταισω γιατι φοβαμαι μην παθει τιποτα τοσες ωρες....

Εμενα δεν εζει βγαλει ακομα δακρυα..

  • Μου αρέσει 2

BDoAp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Depykal είπε:

44 ημερων...οχι κοιμαται του καλου καιρου...εγω τον ξυπναω να τον ταισω γιατι φοβαμαι μην παθει τιποτα τοσες ωρες....

Εμενα δεν εζει βγαλει ακομα δακρυα..

Αχχ το καλούλης! Φτου του! Λοιπόν Θα πάω να τον ξανά μαλώσω τον δικό μου να τρώει πιο αραιά μήπως πιάσει όπως προχθές με τον ύπνο. :P:P

Θα βγάλει τώρα όπου να ναι λογικά....εμάς εχει και πολλές τσιμπλες από το ένα μάτι από νεογέννητο και μια υγρασία υπήρχε γενικά δεν πολυκατάλαβα ποτέ ήταν η πρώτη φορά. 

  • Μου αρέσει 3

yi9jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

15 hours ago, fairy-mary said:

Καλησπερα κοριτσια

Σας διαβάζω που και που στα πεταχτά αλλά δε προλαβαίνω να γράψω γενικά οι μέρες μου κυλούν δύσκολα με τα 2 μικρα

Βλέπω λίγο πολύ ότι όλες τραβάμε ζόρια με το θηλασμο

εγω πλέον δίνω γύρω στα 200 μλ τη μέρα ξένο γάλα και τα υπόλοιπα θηλασμός είμαστε 2 μηνών και κάτι μέρες...

οσες δίνεται μόνο συμπλήρωμα ποσα γεύματα τη μέρα κάνουν τα μωράκια σας και ποσα ml?

Η αλήθεια είναι ότι αύξησα το συμπλήρωμα γιατί δε την πάλευα από την αϋπνία και δε προλάβαινα μα ασχοληθώ με τη μεγάλη η οποία έχει αρχίσει και ζηλεύει λίγο περισσότερο νομίζω.

νιωθω όμως τύψεις που δε κατάφερα αποκλειστικό θηλασμό και γενικά δεν είμαι καλά ψυχολογικά όποτε έκλεισα τη Δευτέρα ένα ραντεβού σε ψυχολόγο μήπως με βοηθήσει.

κατα τα αλλά το μωρό κάπως έχει βελτιωθεί στον ύπνο και γενικά ελπιζω να στρώσει σύντομα.

Καλησπέρα κορίτσι μου! Να μην νιώθεις τύψεις, αν και το πέρασα πολύ πρόσφατα, σε νιωθω απόλυτα!εμάς έτρωγε ελαχιστα από το στήθος..30 πρώτες μέρες και πήρε μόνο 200γρ οπότε πήγαμε στο συμπλήρωμα..είμαστε 45 ημερών, θηλάζω μισή ώρα και μετά της δίνω πάντα 90ml..αν έχει φάει καλουτσικα από το στήθος(έχω λίγη ροή) το φτύνει μόνη της το μπιμπερο, αλλιώς τα καταβροχθίζει και τα 90..τα ξημερώματα της δίνει ο άντρας μου ένα ολόκληρο γεύμα 120ml για να κοιμηθώ..οπότε γύρω στα 700ml σύνολο συμπλήρωμα παίρνει εμάς..αρκετό για να πάρει τα πάνω της..κατά την γνώμη μου καλά έκανες και αποφάσισες να πας σε ψυχολόγο.. εντόπισες το θέμα και ψάχνεις για λύση!μπράβο σου! Όσο θα είσαι χαρούμενη εσύ μανούλα θα είναι και τα παιδάκια σου..τα καλύτερα μόνο από εδώ και πέρα!!!

 

  • Μου αρέσει 3

kEWVp2.png

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, fairy-mary είπε:

Καλησπερα κοριτσια

Σας διαβάζω που και που στα πεταχτά αλλά δε προλαβαίνω να γράψω γενικά οι μέρες μου κυλούν δύσκολα με τα 2 μικρα

Βλέπω λίγο πολύ ότι όλες τραβάμε ζόρια με το θηλασμο

εγω πλέον δίνω γύρω στα 200 μλ τη μέρα ξένο γάλα και τα υπόλοιπα θηλασμός είμαστε 2 μηνών και κάτι μέρες...

οσες δίνεται μόνο συμπλήρωμα ποσα γεύματα τη μέρα κάνουν τα μωράκια σας και ποσα ml?

Η αλήθεια είναι ότι αύξησα το συμπλήρωμα γιατί δε την πάλευα από την αϋπνία και δε προλάβαινα μα ασχοληθώ με τη μεγάλη η οποία έχει αρχίσει και ζηλεύει λίγο περισσότερο νομίζω.

νιωθω όμως τύψεις που δε κατάφερα αποκλειστικό θηλασμό και γενικά δεν είμαι καλά ψυχολογικά όποτε έκλεισα τη Δευτέρα ένα ραντεβού σε ψυχολόγο μήπως με βοηθήσει.

κατα τα αλλά το μωρό κάπως έχει βελτιωθεί στον ύπνο και γενικά ελπιζω να στρώσει σύντομα.

Κορίτσι μου σίγουρα η κούραση με δυο παιδιά δεν παλευεται ... άυπνια νεογέννητο ένα απαιτητικό μεγαλύτερο παιδάκι.. χωρίς βοήθεια ; Σε νιώθω απόλυτα !!! Οι ορμόνες επίσης που έχουν πέσει στα τάρταρα επιδεινώνουν την κατάσταση όποτε έκανες το καλύτερο να απευθυνθείς σε ειδικό! Έχεις κάνει ήδη την Μισή πορεία για να αισθανθείς καλύτερα! Ότι και να σου λέμε εμείς για τον θηλασμό για το ποσό αξια μανούλα είσαι πρέπει πάνω από όλα να το αποδεχτείς μέσα σου εσυ πρώτα για να αισθανθείς όμορφα χωρίς τύψεις! Όλα θα πάνε καλά όμως , το σημαντικό είναι ότι έχεις δυο υγιέστατα κοριτσάκια !! Πολλές φορές τα σχεδια μας και τα πλάνα μας δεν πάνε όπως τα έχουμε σχεδιάσει δυστυχώς, γιατί η ζωή είναι απρόβλεπτη και δεν είναι πάντα ιδανικές οι συνθήκες! Εμείς σαν μανούλες κάνουμε το καλύτερο που μπορούμε για τα παιδάκια μας , αλλά πρέπει να φροντίζουμε κ τον εαυτό μας που και που ❤️

  • Μου αρέσει 5

vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, Geo81 είπε:

Κορίτσι μου σίγουρα η κούραση με δυο παιδιά δεν παλευεται ... άυπνια νεογέννητο ένα απαιτητικό μεγαλύτερο παιδάκι.. χωρίς βοήθεια ; Σε νιώθω απόλυτα !!! Οι ορμόνες επίσης που έχουν πέσει στα τάρταρα επιδεινώνουν την κατάσταση όποτε έκανες το καλύτερο να απευθυνθείς σε ειδικό! Έχεις κάνει ήδη την Μισή πορεία για να αισθανθείς καλύτερα! Ότι και να σου λέμε εμείς για τον θηλασμό για το ποσό αξια μανούλα είσαι πρέπει πάνω από όλα να το αποδεχτείς μέσα σου εσυ πρώτα για να αισθανθείς όμορφα χωρίς τύψεις! Όλα θα πάνε καλά όμως , το σημαντικό είναι ότι έχεις δυο υγιέστατα κοριτσάκια !! Πολλές φορές τα σχεδια μας και τα πλάνα μας δεν πάνε όπως τα έχουμε σχεδιάσει δυστυχώς, γιατί η ζωή είναι απρόβλεπτη και δεν είναι πάντα ιδανικές οι συνθήκες! Εμείς σαν μανούλες κάνουμε το καλύτερο που μπορούμε για τα παιδάκια μας , αλλά πρέπει να φροντίζουμε κ τον εαυτό μας που και που ❤️

Εσύ μας τα λες πάντα τέλεια εε.. Το ξέρεις?! 

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

yi9jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Κορίτσια τα μπεμπακια σας ποσα κιλα κ εκατοστά ήταν τελευταία φορά? Σήμερα έπαθα σοκ φοραω στη μικρή μ ρουχακια π είναι για 6 μηνών 68 εκ.. Κ την είναι ίσα ισα.. Μήπως είναι κ η μάρκα στενή η θα πρεπει να παιρνω για 3 μήνες μεγαλυτερο? 


k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Despoina Mar είπε:


Κορίτσια τα μπεμπακια σας ποσα κιλα κ εκατοστά ήταν τελευταία φορά? Σήμερα έπαθα σοκ φοραω στη μικρή μ ρουχακια π είναι για 6 μηνών 68 εκ.. Κ την είναι ίσα ισα.. Μήπως είναι κ η μάρκα στενή η θα πρεπει να παιρνω για 3 μήνες μεγαλυτερο? 

Κ μένα Δέσποιναααα του κάνει καλά το 6.ανετο αλλά καλό.Εμενα ήταν 5700 8/1 εκατοστά δε θυμάμαι τώρα.

  • Μου αρέσει 1

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

@Despoina MarΟ μπεμπακος ηταν 62 εκατοστά και 6κιλα χθες (2, 5 μηνών) ! Κι εμείς φοράμε πια μόνο 3-6 και σε κάποιες εταιρίες του είναι κανονικότατα. Στα mothercare του είναι πιο άνετο το 3-6 αν θες. 

  • Μου αρέσει 1

yi9jp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Argyroula είπε:

@Despoina MarΟ μπεμπακος ηταν 62 εκατοστά και 6κιλα χθες (2, 5 μηνών) ! Κι εμείς φοράμε πια μόνο 3-6 και σε κάποιες εταιρίες του είναι κανονικότατα. Στα mothercare του είναι πιο άνετο το 3-6 αν θες. 

Χαχα εμένα τ 3 με 6 είναι τσίτα.. 6 με 9 τη φοραω.. Κ σκέτο τ 6 αρι είναι ίσα ίσα.. 2 μηνών ήταν 59 εκ κ 6.150 κιλά.. @Gogo1994 Άρα τώρα μετά από ένα μήνα που παει ν περασει υπολογίζω ότι πηρε αρκετό Γ αυτο:roll:

  • Μου αρέσει 1

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Despoina Mar είπε:

Χαχα εμένα τ 3 με 6 είναι τσίτα.. 6 με 9 τη φοραω.. Κ σκέτο τ 6 αρι είναι ίσα ίσα.. 2 μηνών ήταν 59 εκ κ 6.150 κιλά.. @Gogo1994 Άρα τώρα μετά από ένα μήνα που παει ν περασει υπολογίζω ότι πηρε αρκετό Γ αυτο:roll:

Ναι ναι σε εταιρείες που έχουν σκέτο το 6 πάρε 6 σε άλλες παίρνε Δεσποινάκι 6-9 το 3-6 με τίποτα πολύ λίγο έβαλε κ τώρα τεντωνουν

  • Μου αρέσει 1

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...