Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Blue Velvet said:

      Πάντως αν πάρεις τεστ,μην κανεις τη βλακεία που έκανα εγώ.Να ξεκινήσεις τουλάχιστον 7μερες από την εμβρυομεταφορά,γιατί πιο πριν θα βγει αρνητικό,ενώ μπορεί να είσαι έγκυος 

      Ναι αυτό σκεφτόμουν βασικά …. Μήπως κάνω Δευτέρα …

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

πρίν από 7 λεπτά , Eirini1988 είπε:

Καλημέρα σε όλες!!!

Ναι Γωγώ μου κι εγώ αυτό νομίζω. Στεναχωρέθηκα να σου πω την αλήθεια. Ελπίζω και σε μένα τη δεύτερη φορά να πάει καλύτερα. 

Ειρήνη μου καλημέρα κ να μην στεναχωριέσαι. Εμεις που ξεκινήσαμε  με κρέμα κ φρούτα,που όσο να πεις είναι κ πιο γλυκά από τα λαχανικά,κ τρεις εβδομάδες μετά, μια μέρα τρώμε,μια όχι. Οποτε θέλει υπομονή κ γερά νεύρα θα συμπληρώσω.το γεύμα μας εμάς κρατάει πάνω από μισή ώρα σίγουρα. Στην αρχή δοκίμασα να τα κάνω πιο νερουλά,τα έφτυνε,πιο κρύα,πιο ζεστά,τίποτα. Καταλήξαμε τελικά να τα λιώνω με πιρούνι,να είναι αρκετά στερεα κ έτσι τα τρώει πιο εύκολα κ δεν τα φτύνει. Παρ'ολα αυτά συνεχίζουμε να γινομαστε χάλια,στόμα,μύτη,μάγουλα,αλλά κ χέρια,ρούχα,καρεκλακι,μιας κ θέλει η κιουρια να πιάνει τα πάντα,γυρνάει πέρα δώθε το κεφάλι κ πάει λέγοντας. Δεν της αρέσει κ καθόλου το μπάνιο κ κάθομαι μετά άλλο ένα τέταρτο με πανακι που το βρέχω στο χλιαρό νερό κ προσπαθώ να την καθαρίσω. Εχω κ τον Βασίλη από πάνω μου κ όταν μου ξεφεύγει μια 'βρωμιτσα' ,όπως την λέμε, να μου δείχνει με το δάχτυλο 'να να να μαμα' .δεν μπορεί να τα βλέπει , τρελαίνεται ο ψυχαναγκαστικουλης σιχασιαρης μου. Είμαστε ένα όνειρο. Χαχαχαχα

17 ώρες πρίν, Despoina Mar είπε:

Κορίτσια για νερό όσες δίνετε ήδη από το μπιμπερό γ αρχή? Είχα πάρει ποτηρακια με στόμιο αλλά βλέπω έχει κ με καλαμάκι κ κάτι αλλά με 360 μοίρες χωρίς στόμιο.. Τι προτεινετε? 

Εγώ ακόμα δεν δίνω νερό. Συμπληρώνω με γαλατάκι αλλά στον Βασίλη είχα δοκιμάσει τα πάντα. Από 10 μηνών έπινε με κανονικό ποτήρι δικό μας. Πήρα κάποια πλαστικά,όχι γυάλινα,κ πίνει με επίβλεψη για να μην γίνεται λούτσα.αν κ προσέχει. Έξω έχει ποτήρι με στόμιο τρεις τρυπουλες κ δύο χερούλια κ πίνει μόνος του. Τώρα θα ξαναδοκιμασουμε καλαμάκι. Επειδή τα έχω όλα, στην μικρή θα δοκιμάσω τα πάντα κ ο,τι την βολεψει. Είναι κ στο παιδί.

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπερα κοριτσια μου...καλε δεν σας προλαβαινω...τι ωραια που ξεκινησατε τροφουλες...βεβαια ετσι οπως τα λετε μια τεμπελια μου την βγαζεται κ μενα..χχαχαχαχααχ... @Υβόννη δεν μπορω να μην σχολιασω το πρωτο δοντακι...τι τελειαααααα...με το καλο κ τα υπολοιπα...

Εμεις σημερα ειχαμε παιδιατρο...7300 ο μπεμπης κ 62 ποντους..εκτοξεθτηκε ειπε η γιατρος στις καμπυλες..επρεπε να παιρνει 10-15 γραμμαρια τη μερα κ αυτος επερνε 47...οποτε οσως κοιμηθω κ εγω λιγο παραπανω το βραδυ...οι γουλιες λεει ειναι σε φυσιολογικα επιπεδα οποτε αυξανω το γαλα την ημερα κ βλεπω πως παει...τωρα φοβαμαι λιγο μην μου κανει πυρετο απ τα εμβολια..επισης εξεφρασα κ τις ανησυχιες μου για το ποσιμο εμβολιο αλλα τελικα το καναμε..την δευτερα εχουμε κ το τεστ για τις αλλεργιες..

Εκλεισα εκκλησια κ φωτογραφο για την βαφτιση 3 οκτωμβριου..ωραια θα ηταν να ερχοσασταν ολες...

  • Μου αρέσει 5

BDoAp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Eirini1988 said:

Καλημέρα σε όλες!!!

Ναι Γωγώ μου κι εγώ αυτό νομίζω. Στεναχωρέθηκα να σου πω την αλήθεια. Ελπίζω και σε μένα τη δεύτερη φορά να πάει καλύτερα. 

Καλημερα Ειρηνακι μου! Να μη στεναχωριεσαι κοριτσι μου θα το βρειτε! Μπορει να μην ηθελε το καροτο συγκεκριμενα και με αλλο λαχανικο να παει καλυτερα! Μπορει να μη του αρεσε η υφη, το ποσο ζεστο ηταν, χιλια δυο μπορει! Δεν ειναι ολα τα παιδακια ετοιμα την ιδια στιγμη, μην κοιτας που εχουμε οροσημο καποιες ηλικιες και λεμε ξεκιναω τοτε! Θα δοκιμασετε ξανα και θα το βρειτε! Να μη στεναχωριεσαι κορτσι μου, το φαγητο ειναι ενστικτο καποια στιγμη ολα θα φανε!

Just now, Depykal said:

Καλησπερα κοριτσια μου...καλε δεν σας προλαβαινω...τι ωραια που ξεκινησατε τροφουλες...βεβαια ετσι οπως τα λετε μια τεμπελια μου την βγαζεται κ μενα..χχαχαχαχααχ... @Υβόννη δεν μπορω να μην σχολιασω το πρωτο δοντακι...τι τελειαααααα...με το καλο κ τα υπολοιπα...

Εμεις σημερα ειχαμε παιδιατρο...7300 ο μπεμπης κ 62 ποντους..εκτοξεθτηκε ειπε η γιατρος στις καμπυλες..επρεπε να παιρνει 10-15 γραμμαρια τη μερα κ αυτος επερνε 47...οποτε οσως κοιμηθω κ εγω λιγο παραπανω το βραδυ...οι γουλιες λεει ειναι σε φυσιολογικα επιπεδα οποτε αυξανω το γαλα την ημερα κ βλεπω πως παει...τωρα φοβαμαι λιγο μην μου κανει πυρετο απ τα εμβολια..επισης εξεφρασα κ τις ανησυχιες μου για το ποσιμο εμβολιο αλλα τελικα το καναμε..την δευτερα εχουμε κ το τεστ για τις αλλεργιες..

Εκλεισα εκκλησια κ φωτογραφο για την βαφτιση 3 οκτωμβριου..ωραια θα ηταν να ερχοσασταν ολες...

τελειος ο μπεμπαρος κοριτσι μου!!!! Με το καλο η βαφτιση του μικρουλη σου και αχ μακαρι να ερχομασταν ολες ναι...Να πανε ολα καλα και με το τεστ για τις αλλεργιες! Σιγα σιγα μπαινετε σε σειρα και ευχομαι να εισαι κι εσυ πιο ηρεμη!!

  • Μου αρέσει 4

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσιααα!!! Μ έπιασε ένα άγχος βραδιάτικα μήπως δεν έχω καταλάβει κάτι σωστά! Νομίζω ότι η παιδίατρος μας είπε αν θηλάζει μετά το γεύμα ότι δεν χρειάζεται νέρο. Όταν δεν τον θηλάζω να του δίνω. Εγώ λοιπόν δεν δίνω νέρο... Θηλάζει πολύ λίγο όμως μετά το φρούτο. Εσάς πόσο νερό είπε να πίνουν? Θα την ρωτήσω ξανά αύριο. Αλλά σας λέει κατι αυτή η οδηγία που έχω εγώ? (ώρες ώρες νομίζω ότι χαζεύω) 

8 ώρες πρίν, Depykal είπε:

Καλησπερα κοριτσια μου...καλε δεν σας προλαβαινω...τι ωραια που ξεκινησατε τροφουλες...βεβαια ετσι οπως τα λετε μια τεμπελια μου την βγαζεται κ μενα..χχαχαχαχααχ... @Υβόννη δεν μπορω να μην σχολιασω το πρωτο δοντακι...τι τελειαααααα...με το καλο κ τα υπολοιπα...

Εμεις σημερα ειχαμε παιδιατρο...7300 ο μπεμπης κ 62 ποντους..εκτοξεθτηκε ειπε η γιατρος στις καμπυλες..επρεπε να παιρνει 10-15 γραμμαρια τη μερα κ αυτος επερνε 47...οποτε οσως κοιμηθω κ εγω λιγο παραπανω το βραδυ...οι γουλιες λεει ειναι σε φυσιολογικα επιπεδα οποτε αυξανω το γαλα την ημερα κ βλεπω πως παει...τωρα φοβαμαι λιγο μην μου κανει πυρετο απ τα εμβολια..επισης εξεφρασα κ τις ανησυχιες μου για το ποσιμο εμβολιο αλλα τελικα το καναμε..την δευτερα εχουμε κ το τεστ για τις αλλεργιες..

Εκλεισα εκκλησια κ φωτογραφο για την βαφτιση 3 οκτωμβριου..ωραια θα ηταν να ερχοσασταν ολες...

Αχχχ τι ωραία!!! Με το καλοοο!!!! Τι ωραία που θα ήταν!!! 

On 7/4/2021 at 8:28 ΜΜ, Eirini1988 είπε:

Γεια σας κορίτσια μου!!!

Η εισαγωγή καρότου στέφθηκε με αποτυχία... Έφαγε 4 κουταλιές με ύφος αηδίας και μετά τις έκανε εμετό. Μίλησα με την παιδίατρο. Ο εμετός σημαίνει είτε αλλεργία ή είναι τυχαίο γεγονός. Βέβαια επειδή μιλάμε για καρότο δύσκολα να υπάρχει αλλεργία. Προς το παρόν όμως για μερικές μέρες το αφήνουμε και από βδομάδα ξεκιναμε πάλι.

@Despoina Mar εμείς γεγονός είναι ότι μπιμπερό δεν χρησιμοποιούμε, βέβαια η παιδίατρος μου ειπε ότι σε κάθε περίπτωση είναι υπέρ στη χρήση ποτηριού ώστε το μωρό να κάνει τη σωστή σύνδεση. Εγω πήρα ένα 360° κι ένα ακόμη με πλαστικό στόμιο. Θα δούμε τι θα βολέψει. Για αρχή μου ειπε πως ακόμα και σφηνοποτηρο μπορώ να χρησιμοποιήσω. Βέβαια επειδή άλλος παιδίατρος λέει το ένα κι άλλος το άλλο δες τι βολεύει εσένα περισσότερο. Απ ότι καταλαβαίνω εγώ δεν υπάρχει σωστό και λάθος.

@Gogo1994 μπράβο το αγόρι σου! Κι όσο πάει όλο και καλύτερα από δω και πέρα...  Ελπίζω την επόμενη φορά να έχουμε κι εμείς καλύτερη τύχη.

Εύχομαι να πάει καλύτερα την επόμενη φορά...Να σου πω την αλήθεια αυτό που θα σκεφτόμουν είναι ότι ένα πεπτικό ήδη ερεθισμένο από την αλλεργία θα μπορούσε απλά να αντιδράσει σε κάτι καινούριο χωρίς αυτό να σημαίνει κάτι κακό.! Βασικά είμαι σίγουρη ότι θα πάει καλύτερα! Η αλλιώς θα ξεκινήσετε με κάτι άλλο! Πολλή πολλή θετική σκέψη από εμάς τους αγνώστου προελεύσεως και μέλλοντος αλλεργικους! Αύριο δοκιμάζουμε μπανάνα και είμαι έτοιμη για όλα! 

On 7/4/2021 at 6:14 ΜΜ, Gogo1994 είπε:

Δέσποινα εμάς μας είπε από το μπιμπερο για την ώρα 

Κορίτσια τα νέα μας είναι ότι το προσπαθήσαμε κ φάγαμε 10 κουταλιές χωρίς κλαμμα... καταχαρηκα 

10???? Καλέ Γωγουλα τεεελειος!!! Μπράβο σας!!! 

  • Μου αρέσει 3

yi9jp3.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Argyroula είπε:

Κοριτσιααα!!! Μ έπιασε ένα άγχος βραδιάτικα μήπως δεν έχω καταλάβει κάτι σωστά! Νομίζω ότι η παιδίατρος μας είπε αν θηλάζει μετά το γεύμα ότι δεν χρειάζεται νέρο. Όταν δεν τον θηλάζω να του δίνω. Εγώ λοιπόν δεν δίνω νέρο... Θηλάζει πολύ λίγο όμως μετά το φρούτο. Εσάς πόσο νερό είπε να πίνουν? Θα την ρωτήσω ξανά αύριο. Αλλά σας λέει κατι αυτή η οδηγία που έχω εγώ? (ώρες ώρες νομίζω ότι χαζεύω) 

Αχχχ τι ωραία!!! Με το καλοοο!!!! Τι ωραία που θα ήταν!!! 

Εύχομαι να πάει καλύτερα την επόμενη φορά...Να σου πω την αλήθεια αυτό που θα σκεφτόμουν είναι ότι ένα πεπτικό ήδη ερεθισμένο από την αλλεργία θα μπορούσε απλά να αντιδράσει σε κάτι καινούριο χωρίς αυτό να σημαίνει κάτι κακό.! Βασικά είμαι σίγουρη ότι θα πάει καλύτερα! Η αλλιώς θα ξεκινήσετε με κάτι άλλο! Πολλή πολλή θετική σκέψη από εμάς τους αγνώστου προελεύσεως και μέλλοντος αλλεργικους! Αύριο δοκιμάζουμε μπανάνα και είμαι έτοιμη για όλα! 

10???? Καλέ Γωγουλα τεεελειος!!! Μπράβο σας!!! 

εμένα ακόμα αργυρουλα δεν μου είπε τίποτα για νεράκι. Κ να σου πω δεν αγχώνομαι για αυτό. Εστω κ λίγο γαλατάκι κάνει δουλειά,επίσης τα φρούτα κ τα λαχανικά περιέχουν τα ίδια νερό. Ο Βασίλης μέχρι 10 μηνών ούτε να το φτύσει το νερό κ ποτέ δεν είχε πρόβλημα δυσκοιλιότητας ή ενυδάτωσης γενικά.επινε πρωί βράδυ γαλατάκι κ φρουτοκρεμα,χορτοσουπα,κρεατοσουπα,όλα αυτά με νεράκι.10μηνων που καλοκαιριασει ,άρχισε να διψάει κ έτσι το ξεκίνησε.. δίνω έστω κ λίγο στήθος αν ζητάει το ίδιο,κ είσαι μια χαρουλα.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

13 ώρες πρίν, Argyroula είπε:

Κοριτσιααα!!! Μ έπιασε ένα άγχος βραδιάτικα μήπως δεν έχω καταλάβει κάτι σωστά! Νομίζω ότι η παιδίατρος μας είπε αν θηλάζει μετά το γεύμα ότι δεν χρειάζεται νέρο. Όταν δεν τον θηλάζω να του δίνω. Εγώ λοιπόν δεν δίνω νέρο... Θηλάζει πολύ λίγο όμως μετά το φρούτο. Εσάς πόσο νερό είπε να πίνουν? Θα την ρωτήσω ξανά αύριο. Αλλά σας λέει κατι αυτή η οδηγία που έχω εγώ? (ώρες ώρες νομίζω ότι χαζεύω) 

Αχχχ τι ωραία!!! Με το καλοοο!!!! Τι ωραία που θα ήταν!!! 

Εύχομαι να πάει καλύτερα την επόμενη φορά...Να σου πω την αλήθεια αυτό που θα σκεφτόμουν είναι ότι ένα πεπτικό ήδη ερεθισμένο από την αλλεργία θα μπορούσε απλά να αντιδράσει σε κάτι καινούριο χωρίς αυτό να σημαίνει κάτι κακό.! Βασικά είμαι σίγουρη ότι θα πάει καλύτερα! Η αλλιώς θα ξεκινήσετε με κάτι άλλο! Πολλή πολλή θετική σκέψη από εμάς τους αγνώστου προελεύσεως και μέλλοντος αλλεργικους! Αύριο δοκιμάζουμε μπανάνα και είμαι έτοιμη για όλα! 

10???? Καλέ Γωγουλα τεεελειος!!! Μπράβο σας!!! 

Συμφωνώ με τη Μαρία επειδή θηλάζεις νομίζω δεν χρειάζεται.. Εγώ που δίνω σκόνη μ είπε να τη δίνω μετά το γευμα κ όσο πιει, να μην στεναχωρηθώ αμα δεν πινει γιατί το παιρνει απο ολα τα αλλά.. 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα κοριτσια μου αγαπημένα. Στέλνω τα φιλιά μου και τους χαιρετισμούς μου, σε κάθε μία ξεχωριστά ❤️ Είχα λίγες μέρες να μπω είναι η αλήθεια με κάποια τρεχαματα που είχα, αλλά διάβασα τα νέα σας και χάρηκα, συγκινήθηκα, όλα μαζί. Εμείς σε λίγες ημέρες θα πάμε παιδίατρο, να δούμε τί θα μας πει... Κατά τ' άλλα, είμαστε τα ίδια σε γενικές γραμμές, με τη μόνη διαφορά, ότι πλέον για να κοιμηθεί, ανεξαρτήτου ώρας, με θέλει δίπλα του. Αλλιώς δεν κοιμάται με τίποτα... Δεν ξέρω βρε κορίτσια. Λέω μήπως εγώ τον έμαθα έτσι και δεν ξέρω πώς να το χειριστω το όλο θέμα.. μέχρι τότε βέβαια, ρίχνω κ γω λίγους υπνακους μαζί του:roll:

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια !!!

ελπιζω να είστε όλες καλά κ τα μωράκια μας καλύτερα..

εμεις λίγη γκρίνια έχουμε..δεν έχω καταλάβει ακόμη τι της φταίει..δαγκώνει κ τα χεράκια της αλλά όχι όπως τις προηγούμενες μέρες!

πηραμε κ γυαλιά ηλίου σήμερα κ το μωρό χάρηκε βόλτα γιατί τις προηγούμενες φορές με το που την έβλεπε ο ήλιος έκλεινε τα μάτια της!

ηθελα να πω αν κάποια μανούλα έχει τα μπιμπερό αβεντ τα νατουραλ κ δε βρίσκει τις καταραμένες θηλές που είναι για τριών μηνών συν , να πάρει της dr brown s! Ταιριαζουν..

τι τέλεια μέρα σήμερα για βόλτες!

@Lina8500 κορίτσι μου γλυκό είναι πιθανό να έμαθε έτσι, να κοιμάται μαζί σου..μην στεναχωριεσαι όμως μπορείς να το αλλάξεις αυτό..εμείς πχ όταν ήταν πιο μικρή την κουνουσα με για να κοιμηθεί είτε στα χέρια είτε καρότσι ..Ε ώσπου δεν αντέξαμε άλλο με τον άντρα μου κ έχοντας διαβάσει κ 2-3 βιβλία βάλαμε στόχο να μάθει να αποκοιμιεται μόνη της..στην αρχή τη βάλαμε στο κρεβάτι της κ καθόμασταν κ την κοιτούσαμε ώσπου να κοιμηθεί..έκλαιγε , ψέματα δε θα σοτ πω..στην αρχή έκλαιγε κανένα εικοσάλεπτο.κ σταδιακά φεύγαμε πριν αποκοιμηθεί..αν έκλαιγε μετά γυρνούσαμε της λέγαμε ότι πρέπει να κοιμηθεί κτλ κ φεύγαμε..δίναμε το παρόν δλδ για μη νιώθει μόνη κ φεύγαμε..κ τώρα αποκοιμιεται μόνη της..ξέρω ότι πολλες είναι κατά του να αφήνουν το παιδί να κλαίει (δε λέω να σπαράζει)..αλλά εμένα μου φαινόταν εξουθενωτικό αυτό το κουνά κουνά για να κοιμηθεί.ειχα φτάσει στο σημείο με το πόδι να κουνάω το καρότσι κ ταυτόχρονα να πλένω πιάτα η να ζυμώνω μπιφτέκια ..

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κορίτσια μου!

βλΕπω έχετε ξεκινήσει οι περισσότερες με τος τροφές!

τι καλά!

εμεις λογικά αρχές Μαΐου θα ξεκινήσουμε με ρυζάλευρο και μετά με φρούτα, τουλάχιστον στη μεγάλη έτσι κάναμε.

την Τρίτη έχουμε ραντεβού με την παιδίατρο για το εμβόλιο μας και θα πάρω αναλυτικές οδηγίες για το φαγητό.

ελπιζω πάντως να είναι τόσο καλόβολη όπως η μεγάλη και να μη με ζορίσει.

κατα τα αλλά αυτό που σκέφτομαι έντονα είναι πως το Σεπτέμβρη που θα γυρίσω στη δουλειά θα πρέπει να πάνε και οι 2 στον παιδικό σταθμό και με ζορίζει που θα είναι τόσο μικρή η μπεμπουλα αλλά δεν έχω άλλη επιλογή.

αυτα κορίτσια μου!

σας φιλώ!

  • Μου αρέσει 3

aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου 

Εμείς συνεχίζουμε με τη φρουτοκρεμαα μας ...ψιλοσυνηθισαμε από ότι φαίνεται...άλλαξαν κ τα κακα μας κ τα νέα μας είναι ότι προσπαθώ να τον εκπαιδεύσω σιγά σιγά με το δωμάτιο του κ τη κούνια του..Τον βάζω τα μεσημέρια κ σε ότι μικρό υπνακο πάρει μέσα στη μέρα.Ευκολα συνήθισε μπορώ να πω γιατί του έβαλα όλα τα μεγάλα μέσα ...περιστρεφόμενα σύννεφα με ήχους ένας χαμός για να αγαπήσει τη κούνια του χαχα αλλαααα έχω να σας πω πως μου έλειπε το μεσημέρι που πήγα να ξαπλώσω εγώ το έχω πάρει χειρότερα τόσο καψουρα βλέπετε με τον γιο μου.

  • Μου αρέσει 2

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Sousamaki μου γλυκό, ευχαριστω πολύ για τις συμβουλές ❤️ Θα κοιτάξω κ γω να δω πώς να το χειριστω και θα το πάω σιγά σιγά... Γιατί όλο αυτό, κουράζει και τον μικρούλη, ο οποίος δεν μπορεί να κοιμηθεί αλλιώς και είναι κριμα... Φιλάκια πολλά κορίτσια μου... Έτσι θέλω να μας ακούω.. Με τα άγχη μας μεν, χαρούμενες δε...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κορίτσια τι κάνετε?? Ήθελα να ρωτήσω μετά το γευμα δίνεται γάλα?? Εμένα χτες έφαγε αρκετά καλά κ δοκίμασα να τη δώσω για να δω ποσο θα πιει κ άφησε λίγο και καραφλιασα.. Σαν να μην έφαγε ας πουμε ενα πραγμα ηταν:roll:


k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Despoina Mar είπε:

Καλημερα κορίτσια τι κάνετε?? Ήθελα να ρωτήσω μετά το γευμα δίνεται γάλα?? Εμένα χτες έφαγε αρκετά καλά κ δοκίμασα να τη δώσω για να δω ποσο θα πιει κ άφησε λίγο και καραφλιασα.. Σαν να μην έφαγε ας πουμε ενα πραγμα ηταν:roll:

Καλημέρα Δέσποινα.Μου το έχει κάνει κ εμένα κ μάλιστα όλο το ήπιε κ έλεγα στο μπαμπά του να φτιάξει λιγότερο κ έφτιαξε ολόκληρο κ τελικά έφυγε όλο....άλλες μέρες όμως πίνει πολύ λίγες γουλιες

 

 

  • Ευχαριστώ 1

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

Δοκιμάσαμε κι εμείς σήμερα πρώτη μέρα μήλο! Αλεσμένο με χλιαρό νερό, μια αηδία! Παρόλα αυτά, έφαγε 4-5 κουταλιές χωρίς να αηδιάζει πολύ. Μετά αηδιασε σαν να κάνει εμετό και μετά ....ρευτηκε. :D

Εννοείται ότι θήλασε και κανονικά στη συνέχεια. Εγώ ακόμα γελάω με τη φάτσα του πάντως! Ο στόχος μας είναι ,λέει η γιατρός, να φάει μέσα σε ένα μήνα περίπου 200ml  φρουτοκρεμα και στην επόμενη επίσκεψη θα πάρω οδηγίες για μεσημεριανό. 

Είμαι συγκρατημένα αισιόδοξη , μου φαίνεται αρκετά ομαλή η προσαρμογή αυτή. Θα επανέλθω με νεότερα! Καλή τύχη σε όλες μας με την νέα κατάσταση. Φιλιά πολλά!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!!

Βροχερή η Θεσσαλονίκη σήμερα.... Μου κακοφαίνεται γιατί είχα καλομάθει με τις βόλτες τελευταία.

Στα νέα μας τώρα.... Μετά την αποτυχημένη απόπειρα της Τετάρτης για δυο μέρες δεν ξανά επιχείρησα να δώσω φαγητό στο μπέμπη. Το Σάββατο απλά του άφησα κομμάτια καρότου μπροστά του τα οποία έγλυψε έτσι ήρθε σε επαφη με τη γεύση. Την Κυριακή του έδωσα αβοκάντο. Κομμάτια σε στίκ να παίξει και πάτησα λίγο με το πιρούνι. Του έδινα το κουταλάκι κι αυτός το έπαιρνε. Νομίζοντας ότι είναι μασητικο έτρωγε και την ποσοτητα πάνω. Χθες έφαγε σχεδόν μισό αβοκάντο! Το απίστευτο είναι ότι ενθουσιάστηκε με το νερό. Δοκίμασα με το ποτηράκι που έχει το στόμιο που προεξέχει και δεν το άφηνε. Πιο πολύ με ενδιέφερε να το γνωρίσει αλλά τελικά ήπιε μια καλή ποσοτητα μπορώ να πω.

@Despoina Mar χθες μετά το αβοκάντο ήθελε στήθος ο μικρός. Μιλάμε το ρούφηξε με πάθος και μου το άδειασε σε κλάσματα. Νομίζω πως ίσως πίνουν τόσο γάλα μετά γιατί δεν μπορούν να συνειδητοποιήσουν πως και το φαγητό τους χορταίνει. Δεν ξέρω τι να πω...

@Alexandra P. μια χαρά τον βλέπω τον μικρό σου. Για πρώτη φορά τέλειος! Καλή αρχή...

 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

BwLip2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...