Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 43 λεπτά , Angot είπε:

      @Blue Velvet τελικά είναι σάκχαρο αυτό που μ πιάνει! το νιώθω πάλι τώρα και μέτρησα πίεση και εχω 10,1 με 6,3 ! φυσιολογική για τα δεδομένα μ

      Και τι σου είπε ο γιατρός? Πρέπει να αλλάξεις κάτι στη διατροφή σου? Φάε κάτι αλμυρό τώρα πάντως για να σου ανέβει λίγο η πίεση

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, Eirini1988 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!

Βροχερή η Θεσσαλονίκη σήμερα.... Μου κακοφαίνεται γιατί είχα καλομάθει με τις βόλτες τελευταία.

Στα νέα μας τώρα.... Μετά την αποτυχημένη απόπειρα της Τετάρτης για δυο μέρες δεν ξανά επιχείρησα να δώσω φαγητό στο μπέμπη. Το Σάββατο απλά του άφησα κομμάτια καρότου μπροστά του τα οποία έγλυψε έτσι ήρθε σε επαφη με τη γεύση. Την Κυριακή του έδωσα αβοκάντο. Κομμάτια σε στίκ να παίξει και πάτησα λίγο με το πιρούνι. Του έδινα το κουταλάκι κι αυτός το έπαιρνε. Νομίζοντας ότι είναι μασητικο έτρωγε και την ποσοτητα πάνω. Χθες έφαγε σχεδόν μισό αβοκάντο! Το απίστευτο είναι ότι ενθουσιάστηκε με το νερό. Δοκίμασα με το ποτηράκι που έχει το στόμιο που προεξέχει και δεν το άφηνε. Πιο πολύ με ενδιέφερε να το γνωρίσει αλλά τελικά ήπιε μια καλή ποσοτητα μπορώ να πω.

@Despoina Mar χθες μετά το αβοκάντο ήθελε στήθος ο μικρός. Μιλάμε το ρούφηξε με πάθος και μου το άδειασε σε κλάσματα. Νομίζω πως ίσως πίνουν τόσο γάλα μετά γιατί δεν μπορούν να συνειδητοποιήσουν πως και το φαγητό τους χορταίνει. Δεν ξέρω τι να πω...

@Alexandra P. μια χαρά τον βλέπω τον μικρό σου. Για πρώτη φορά τέλειος! Καλή αρχή...

 

Αααα τι τέλεια ααα.. Εχω διαβάσει ότι πολλα παιδακια δεν θέλουν το αλεσμενο κ προτιμουν κομμάτια όπως και της κουμπάρες μου αηδιαζε με τη κρέμα οπότε κ τρωει πατημενα κ μετα κομματάκια.. Με το νερό κ εμείς έχουμε λατρεία το έπινε σαν γάλα από το μπιμπερο βέβαια για αρχή!! 

  • Μου αρέσει 3

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια μου!!!!

Τι κάνετε; Εμείς ετοιμαζόμαστε να πάνε να διαλέξουμε προσκλητήρια για τη βάφτιση. Αμέσως μετά θα πάω να μιλήσω για φόρεμα. Με την κατάσταση που επικρατεί αποφάσισα να ράψω. Δύσκολα με τα μαγαζιά να βρω άκρη... Αν εν τελεί η βάφτιση δεν γίνει θα το έχω για όταν έρθει η ώρα.

Στα του φαγητού τώρα νομίζω ο μικρός μου μισεί το καρότο. Προσπάθησα να του ξαναδωσω χθες αλλά καμμια τύχη. Πάτησα λίγο με το πιρούνι και του έβαλα και κομμάτια μπροστά του. Τα κομμάτια τα έγλειψε με ύφος αηδίας αλλά όσο του έδωσα με το κουτάλι το έφτυσε. Σήμερα θα δοκιμάσω γλυκοπατάτα και βλέπουμε...

Επισης να σας ρωτήσω.... Περίοδος ακόμα δεν μου έχει έρθει αλλά όλο αυτό το διάστημα αφού γέννησα κάποιες φορές έχω λίγο αίμα. Σταγονιτσες μην φανταστείτε. Έχει κάποια καμμιά ιδέα τι μπορεί να είναι;

  • Μου αρέσει 3

BwLip2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου γλυκά και αγαπημένα τι μου κάνετε; Τα μπεμπάκια σας ;; Σας διαβάζω που και που.... Η αλήθεια είναι ότι μετά από την υπέροχη περίοδο που περάσαμε μαζί λόγω του τραυματικού τοκετού μου δυσκολευόμουν να μπω.... Το αθλητικό εκείνο έμβρυο είναι πια ένας άντρας 5 μηνών και 9 ημερών, 7670 γρ, 68εκ !!! Σε 10 μερούλες ξεκινάμε κρεμούλες!! Με τον άντρα μου συμφωνήσαμε για ένα 2ο και τελευταίο μωράκι του χρόνου και η αλήθεια είναι πως ανυπομονώ (είμαι τρέλη έτσι? ούτε 6 μήνες δεν έχω ξεφουσκώσει!!!!!) Αύγουστο 2021 γυρνάω στη δουλειά και κανά χρόνο μετά λέω να ξαναφύγω!!! Είναι καμιά άλλη μαζί μου ή μόνο γω τρελάθηκα;;;  

  • Μου αρέσει 5
  • Χαχα 1

4DTxp3.png 47gQp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, MinakiG είπε:

Κορίτσια μου γλυκά και αγαπημένα τι μου κάνετε; Τα μπεμπάκια σας ;; Σας διαβάζω που και που.... Η αλήθεια είναι ότι μετά από την υπέροχη περίοδο που περάσαμε μαζί λόγω του τραυματικού τοκετού μου δυσκολευόμουν να μπω.... Το αθλητικό εκείνο έμβρυο είναι πια ένας άντρας 5 μηνών και 9 ημερών, 7670 γρ, 68εκ !!! Σε 10 μερούλες ξεκινάμε κρεμούλες!! Με τον άντρα μου συμφωνήσαμε για ένα 2ο και τελευταίο μωράκι του χρόνου και η αλήθεια είναι πως ανυπομονώ (είμαι τρέλη έτσι? ούτε 6 μήνες δεν έχω ξεφουσκώσει!!!!!) Αύγουστο 2021 γυρνάω στη δουλειά και κανά χρόνο μετά λέω να ξαναφύγω!!! Είναι καμιά άλλη μαζί μου ή μόνο γω τρελάθηκα;;;  

Χαχα κ εμένα ο άντρας μ θέλει αλλά επειδή η μικρή είναι Ταρζαν εγώ θέλω να περασει σίγουρα 1 χρόνος και 2 μη σου πω... Πρώτα ο θεος!! Να το χαίρεσαι το παλικαρακι σου!! 

3 ώρες πρίν, Eirini1988 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!!

Τι κάνετε; Εμείς ετοιμαζόμαστε να πάνε να διαλέξουμε προσκλητήρια για τη βάφτιση. Αμέσως μετά θα πάω να μιλήσω για φόρεμα. Με την κατάσταση που επικρατεί αποφάσισα να ράψω. Δύσκολα με τα μαγαζιά να βρω άκρη... Αν εν τελεί η βάφτιση δεν γίνει θα το έχω για όταν έρθει η ώρα.

Στα του φαγητού τώρα νομίζω ο μικρός μου μισεί το καρότο. Προσπάθησα να του ξαναδωσω χθες αλλά καμμια τύχη. Πάτησα λίγο με το πιρούνι και του έβαλα και κομμάτια μπροστά του. Τα κομμάτια τα έγλειψε με ύφος αηδίας αλλά όσο του έδωσα με το κουτάλι το έφτυσε. Σήμερα θα δοκιμάσω γλυκοπατάτα και βλέπουμε...

Επισης να σας ρωτήσω.... Περίοδος ακόμα δεν μου έχει έρθει αλλά όλο αυτό το διάστημα αφού γέννησα κάποιες φορές έχω λίγο αίμα. Σταγονιτσες μην φανταστείτε. Έχει κάποια καμμιά ιδέα τι μπορεί να είναι;

Αχ ωραίες ετοιμασιες κ αυτές κ εγώ θα παω από βδομάδα για να μιλήσω για τη βάφτιση βέβαια με τα μέτρα δεν ξέρουμε τι θα γίνει με το κόσμο οπότε η ποσοτητα για όλα θα μείνει στο τέλος.. Μήπως είναι από την ωορρηξία σ οι σταγονες?:roll: Έχεις μιλήσει καθόλου με γυναικολόγο? 

  • Μου αρέσει 2

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Despoina Mar said:

Χαχα κ εμένα ο άντρας μ θέλει αλλά επειδή η μικρή είναι Ταρζαν εγώ θέλω να περασει σίγουρα 1 χρόνος και 2 μη σου πω... Πρώτα ο θεος!! Να το χαίρεσαι το παλικαρακι σου!! 

Αχ ωραίες ετοιμασιες κ αυτές κ εγώ θα παω από βδομάδα για να μιλήσω για τη βάφτιση βέβαια με τα μέτρα δεν ξέρουμε τι θα γίνει με το κόσμο οπότε η ποσοτητα για όλα θα μείνει στο τέλος.. Μήπως είναι από την ωορρηξία σ οι σταγονες?:roll: Έχεις μιλήσει καθόλου με γυναικολόγο? 

Ευχαριστω! Έτσι λέμε και μεις.  Να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες όταν ο μικρός θα ναι 1.5 χρόνων όποτε θα χουν κοντά 2.5 χρόνια διαφορά !!

  • Μου αρέσει 1

4DTxp3.png 47gQp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα κοριτσια μου...σημερα ειδαμε τα αποτελεσματα απο το τεστ αλλεργιων..ο μπεμπουκος μου εχει αλλεργια στο γαλα,στο αυγο κ στο σιταρι...θα ξανακανουμε τεστ 9 μηνων...πιο πολυ με πειραξε το σιταρι...ουτε ψωμακι δεν θα μπορει να μασουλαει οπως ολα τα παιδακια...κ αντι για ζυμαρικα θα τρωει κινοα...

Εγω κοριτσια μου νομιζω πως δεν θελω αλλο παιδακι..θα δειξει βεβαια ο χρονος...

  • Μου αρέσει 5

BDoAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Depykal είπε:

Καλησπερα κοριτσια μου...σημερα ειδαμε τα αποτελεσματα απο το τεστ αλλεργιων..ο μπεμπουκος μου εχει αλλεργια στο γαλα,στο αυγο κ στο σιταρι...θα ξανακανουμε τεστ 9 μηνων...πιο πολυ με πειραξε το σιταρι...ουτε ψωμακι δεν θα μπορει να μασουλαει οπως ολα τα παιδακια...κ αντι για ζυμαρικα θα τρωει κινοα...

Εγω κοριτσια μου νομιζω πως δεν θελω αλλο παιδακι..θα δειξει βεβαια ο χρονος...

Κορίτσι μου τι τεστ κάνατε? Εμένα μου είπε ο γιατρός ότι κ να κάνει τόσο νωρίς δε θα φανούν λέει κ να κάνουμε πιο μετά αλλά κ γω το έχω άγχος

  • Μου αρέσει 2

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Depykal είπε:

Καλησπερα κοριτσια μου...σημερα ειδαμε τα αποτελεσματα απο το τεστ αλλεργιων..ο μπεμπουκος μου εχει αλλεργια στο γαλα,στο αυγο κ στο σιταρι...θα ξανακανουμε τεστ 9 μηνων...πιο πολυ με πειραξε το σιταρι...ουτε ψωμακι δεν θα μπορει να μασουλαει οπως ολα τα παιδακια...κ αντι για ζυμαρικα θα τρωει κινοα...

Εγω κοριτσια μου νομιζω πως δεν θελω αλλο παιδακι..θα δειξει βεβαια ο χρονος...

Ωχ μωρέ κορίτσι... Το γλυκουλακι...ειναι όντως πιο δύσκολο στα σιτηρά . Αλλά νομίζω ότι όλα αυτά φεύγουν σε μεγαλο ποσοστό στον χρόνο ή λίγο παραπάνω! Κι εμείς θα κάνουμε σε κάνα μήνα θα σου πω τι θα μας πει κ εμας! Πάντως αν δεν το έχεις δει υπάρχει το site dairyfree που έχει πάρα πολλές συνταγές για αργότερα που θα τρώει διαφορά. Μέχρι τότε μπορεί και να έχει φύγει πάντως ας είμαστε αισιόδοξοι!! 

Just now, Gogo1994 είπε:

Κορίτσι μου τι τεστ κάνατε? Εμένα μου είπε ο γιατρός ότι κ να κάνει τόσο νωρίς δε θα φανούν λέει κ να κάνουμε πιο μετά αλλά κ γω το έχω άγχος

Κοίτα πως πάει... Αν είναι αρνητικά μπορεί να είναι ψευδώς αρνητικά επειδή είναι πολύ νωρίς. Ενω αν βγουν θετικά είναι σίγουρα θετικά όσο νωρίς κι αν είναι. Εσυ κορίτσι μου μην το σκέφτεσαι καθόλου αφού δεν έχετε συμπτώματα!! Καταρχην θηλάζεις οπότε κάτι θα είχε φανεί.! 

πρίν από 8 λεπτά , Depykal είπε:

Καλησπερα κοριτσια μου...σημερα ειδαμε τα αποτελεσματα απο το τεστ αλλεργιων..ο μπεμπουκος μου εχει αλλεργια στο γαλα,στο αυγο κ στο σιταρι...θα ξανακανουμε τεστ 9 μηνων...πιο πολυ με πειραξε το σιταρι...ουτε ψωμακι δεν θα μπορει να μασουλαει οπως ολα τα παιδακια...κ αντι για ζυμαρικα θα τρωει κινοα...

Εγω κοριτσια μου νομιζω πως δεν θελω αλλο παιδακι..θα δειξει βεβαια ο χρονος...

Ούτε εγώ νιώθω ότι θέλω άλλο παιδάκι... 

  • Μου αρέσει 4

yi9jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Gogo1994 είπε:

Κορίτσι μου τι τεστ κάνατε? Εμένα μου είπε ο γιατρός ότι κ να κάνει τόσο νωρίς δε θα φανούν λέει κ να κάνουμε πιο μετά αλλά κ γω το έχω άγχος

Καναμε το patch test..του κολανε αυτοκολητα με τροφες στην πλατη για 2 μερες κ μετα τα βγαζουν κ βλεπουν τι εχει γινει...παντως εμας στη μερια που ηταν το γαλα,το σιταρι κ το αυγο ειχε γεμισει σπυρακια..το μοσχαρι ας πουμε ηταν λιγο κοκκινο οποτε θα το εισαγουμε τελευταιο κ θα δουμε τι θα γινει τοτε...

  • Μου αρέσει 3

BDoAp3.png

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, MinakiG said:

Κορίτσια μου γλυκά και αγαπημένα τι μου κάνετε; Τα μπεμπάκια σας ;; Σας διαβάζω που και που.... Η αλήθεια είναι ότι μετά από την υπέροχη περίοδο που περάσαμε μαζί λόγω του τραυματικού τοκετού μου δυσκολευόμουν να μπω.... Το αθλητικό εκείνο έμβρυο είναι πια ένας άντρας 5 μηνών και 9 ημερών, 7670 γρ, 68εκ !!! Σε 10 μερούλες ξεκινάμε κρεμούλες!! Με τον άντρα μου συμφωνήσαμε για ένα 2ο και τελευταίο μωράκι του χρόνου και η αλήθεια είναι πως ανυπομονώ (είμαι τρέλη έτσι? ούτε 6 μήνες δεν έχω ξεφουσκώσει!!!!!) Αύγουστο 2021 γυρνάω στη δουλειά και κανά χρόνο μετά λέω να ξαναφύγω!!! Είναι καμιά άλλη μαζί μου ή μόνο γω τρελάθηκα;;;  

Αχ εγώ εγώ!εδώ άλλη μια τρελή! Όλο κοιτάω την κοιλιά μου και μετά την μπέμπα και αναπολώ το πόσο ωραία ήταν η εγκυμοσύνη, αν και είχα πολύ δύσκολο 1ο τρίμηνο, ανυπομονώ να το ξαναπεράσω! Αν δεν είχα την δουλειά θα ξαναπροσπαθουσα άμεσα για δεύτερο γιατί η μπέμπα μας ήρθε πολύ δύσκολα μετά από 2 χρόνια προσπάθειας... Κορίτσια για τα ολιγοφαγα παιδάκια βελτιωθηκατε καθόλου με τις στερεές; Εμάς τρώει λιγουλακι η μικρή μας αν και σήμερα που πήγαμε στον γιατρό 4 μηνών και 6 ημερων πήρε 550γρ, μας βλέπει πάρα πολύ καλά ο γιατρός..είμαστε 6,400 και 63 εκ..κάθε παιδί διαλέγει πόσο θέλει να φάει μου είπε και να μην ανησυχώ..ελπίζω να φτιάξει με τις στερεές...

  • Μου αρέσει 6

kEWVp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


17 hours ago, Eirini1988 said:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!!

Τι κάνετε; Εμείς ετοιμαζόμαστε να πάνε να διαλέξουμε προσκλητήρια για τη βάφτιση. Αμέσως μετά θα πάω να μιλήσω για φόρεμα. Με την κατάσταση που επικρατεί αποφάσισα να ράψω. Δύσκολα με τα μαγαζιά να βρω άκρη... Αν εν τελεί η βάφτιση δεν γίνει θα το έχω για όταν έρθει η ώρα.

Στα του φαγητού τώρα νομίζω ο μικρός μου μισεί το καρότο. Προσπάθησα να του ξαναδωσω χθες αλλά καμμια τύχη. Πάτησα λίγο με το πιρούνι και του έβαλα και κομμάτια μπροστά του. Τα κομμάτια τα έγλειψε με ύφος αηδίας αλλά όσο του έδωσα με το κουτάλι το έφτυσε. Σήμερα θα δοκιμάσω γλυκοπατάτα και βλέπουμε...

Επισης να σας ρωτήσω.... Περίοδος ακόμα δεν μου έχει έρθει αλλά όλο αυτό το διάστημα αφού γέννησα κάποιες φορές έχω λίγο αίμα. Σταγονιτσες μην φανταστείτε. Έχει κάποια καμμιά ιδέα τι μπορεί να είναι;

Ειρηνακι μου με το καλο η βαφτιση αας!!!! Ευχομαι το φορεματακι σου να γινει οπως το ονειρευεσαι! Οσο για το φαγητο, εχει τοσα λαχανικα να δοκιμασεις! Ειμαι σιγουρη με αλλο λαχανικο θα παει πολυ καλυτερα! Και δοκιμαζεις ξανα καροτο σε λιγο καιρο ή μαζι με κατι αλλο!!! Το αιματακι ισως ριναι απο το θηλασμο παντως απο τος συσπασεις της μητρας. Εμενα ηρθε η ατιμη και δεν ηταν ροζ αλλα ωραιοτατο κοκκινο! 

16 hours ago, MinakiG said:

Κορίτσια μου γλυκά και αγαπημένα τι μου κάνετε; Τα μπεμπάκια σας ;; Σας διαβάζω που και που.... Η αλήθεια είναι ότι μετά από την υπέροχη περίοδο που περάσαμε μαζί λόγω του τραυματικού τοκετού μου δυσκολευόμουν να μπω.... Το αθλητικό εκείνο έμβρυο είναι πια ένας άντρας 5 μηνών και 9 ημερών, 7670 γρ, 68εκ !!! Σε 10 μερούλες ξεκινάμε κρεμούλες!! Με τον άντρα μου συμφωνήσαμε για ένα 2ο και τελευταίο μωράκι του χρόνου και η αλήθεια είναι πως ανυπομονώ (είμαι τρέλη έτσι? ούτε 6 μήνες δεν έχω ξεφουσκώσει!!!!!) Αύγουστο 2021 γυρνάω στη δουλειά και κανά χρόνο μετά λέω να ξαναφύγω!!! Είναι καμιά άλλη μαζί μου ή μόνο γω τρελάθηκα;;;  

Καλως το το κοριτσι!!!! Καλε τι αντρακι μεγαλο ειναι αυτο; Με το καλο τις κρεμουλςς του ο αθλητης μας!!! Κι εγω στο κλαμπ με τις τρελες!!!! Εμενα εγκυος ανετα τωρα ξανα, αλλα ο συζυγος ουτε να ακουσει για επομενη εξωσωματικη και δυστυχως δεν εχουμε και κανενα εμβρυακι απο την προηγουμενη προσπαθεια...Οποτε κρυοφοελπιζω σε κανενα θαυμα!!!!

7 hours ago, Depykal said:

Καλησπερα κοριτσια μου...σημερα ειδαμε τα αποτελεσματα απο το τεστ αλλεργιων..ο μπεμπουκος μου εχει αλλεργια στο γαλα,στο αυγο κ στο σιταρι...θα ξανακανουμε τεστ 9 μηνων...πιο πολυ με πειραξε το σιταρι...ουτε ψωμακι δεν θα μπορει να μασουλαει οπως ολα τα παιδακια...κ αντι για ζυμαρικα θα τρωει κινοα...

Εγω κοριτσια μου νομιζω πως δεν θελω αλλο παιδακι..θα δειξει βεβαια ο χρονος...

Κοριτσακι μου εγω λεω παλι που ειναι μονο αυτα να σου πω και που τα βρηκατε γιατι αρκετα ταλαιπωρηθηκατε με τις ατιμες αλλεργιες. Οσο για τα σιτηρα ναι ειναι δυσκολο αλλα εχει παρα πολλες εναλλακτικες ακομη και σε ψωμακι αργοτερ, αν συνεχισει η αλλεργια! Μεχρι να μασουλαει βεβαια οπως το λες ισως εχει φτιαξει! Το καλο ειναι οτι στις μερες μας η εναλλακτικη διατροφη εχει παραγινει της μοδας οποτε εχει απειρα προιοντα!! Οσο για κρεμουλες εχει με βρωμη, με κεχρι, θα βρειτε σιγουρα κατι να αρεσει ατο αντρακι σου!

 

3 hours ago, Sofaki_88 said:

Αχ εγώ εγώ!εδώ άλλη μια τρελή! Όλο κοιτάω την κοιλιά μου και μετά την μπέμπα και αναπολώ το πόσο ωραία ήταν η εγκυμοσύνη, αν και είχα πολύ δύσκολο 1ο τρίμηνο, ανυπομονώ να το ξαναπεράσω! Αν δεν είχα την δουλειά θα ξαναπροσπαθουσα άμεσα για δεύτερο γιατί η μπέμπα μας ήρθε πολύ δύσκολα μετά από 2 χρόνια προσπάθειας... Κορίτσια για τα ολιγοφαγα παιδάκια βελτιωθηκατε καθόλου με τις στερεές; Εμάς τρώει λιγουλακι η μικρή μας αν και σήμερα που πήγαμε στον γιατρό 4 μηνών και 6 ημερων πήρε 550γρ, μας βλέπει πάρα πολύ καλά ο γιατρός..είμαστε 6,400 και 63 εκ..κάθε παιδί διαλέγει πόσο θέλει να φάει μου είπε και να μην ανησυχώ..ελπίζω να φτιάξει με τις στερεές...

Σοφακι μου τι τελςια μεγαλωνει η μικρουλα σου!!!! Αφου παιρνει βαρος και υψος να μην ανησυχεις!!! Ισως ειναι μοντελο και κανει διατροφη απο τωρα να ειναι κομψη χιχιχι!!! Αλγθεια τωρα, τα μωρα εχουν ενστικτο ποσο φαγητο εχουν αναγκη και εφοσον της το προσφερεις και επιλεγει να σταματησει, τοσο χρειαζεται! Αν τη βλεπεις καο κοιμαται, παιζει, γελαει, κατουραει, κανει κακα ειναι καλα και τρωει καλα! Το καλα δε σημαινει πολυ απαραιτητα!!!

Εμεις κοριτσια μου έχουμε δυο δοντια πλεον, τρωμε μιξ λαχανικων για μεσημερι και απο σημερα θα βαλουμε και κρεμα δημητριακων. Εδω τσ φρουτα μπαινουν τελευταια.Μολις  μπουν και φρουτα θα βαλουμε και κρεατακι! Νερο πινει σε κανονικο ποτηρακι που μοιαζει με σφηνοποτηρο αχχααχα και πινει σαν σκυλακι, πολυ γελαμε!!! Ανυπομονω να παμε παιδιατρο τελος του μηνα να δω τι κανει απο κιλα. Εχω να οαω απο 1/3 ελεοςςςςς με το συστημα! Ειναι φαγανος πολυ, ψηλος αλλα κοριτσια μου αδυνατουλης! Ειχα αγχωθει λιγο πριν κανα μηνα, αλλα αποφασισα να μην ανησυχω! Το βλεπω το.παιδακι, ειναι καλα και ζωηρος ζωηρος, οποτε ισως ειναι η δικαιωση της ζωης να τρωει και να μην παχαινει οπως παντα ηθελα για μενα αχαχαχχ! 

  • Μου αρέσει 8
  • Ευχαριστώ 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Depykal είπε:

Καλησπερα κοριτσια μου...σημερα ειδαμε τα αποτελεσματα απο το τεστ αλλεργιων..ο μπεμπουκος μου εχει αλλεργια στο γαλα,στο αυγο κ στο σιταρι...θα ξανακανουμε τεστ 9 μηνων...πιο πολυ με πειραξε το σιταρι...ουτε ψωμακι δεν θα μπορει να μασουλαει οπως ολα τα παιδακια...κ αντι για ζυμαρικα θα τρωει κινοα...

Εγω κοριτσια μου νομιζω πως δεν θελω αλλο παιδακι..θα δειξει βεβαια ο χρονος...

Τώρα θα ξέρετε κ θα έχετε μια κατευθητηρια γραμμή το σημαντικό.. Τελικά πολλα παιδακια έχουν.. Τι σημάδια είχατε εσείς??? 


k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Despoina Mar είπε:

Τώρα θα ξέρετε κ θα έχετε μια κατευθητηρια γραμμή το σημαντικό.. Τελικά πολλα παιδακια έχουν.. Τι σημάδια είχατε εσείς??? 

Την πολυ εντονη δερματιτιδα,δυσκιλιοτητα κ πολλες γουλιες...επειδη ηταν ολα μαζι μου ειπαν οτι ειναι σημαδια που πληρουν τις προυποθεσεις για να κανει τεστ..

  • Μου αρέσει 1

BDoAp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Υβόννη αχ Ειρηνακι μου τι ωραία που τα περιγράφεις για τον Ραφαηλακο σας ανυπομονώ και εγώ να έρθει η ώρα μας για στερεές και νεράκι και δοντακια και όλα!:-D πάντως να ελπίζεις όντως στο θαύμα, ποτέ δεν ξέρεις! Εύχομαι πραγματικά να έρθει εκεί που δεν το περιμένετε, σαν μια όμορφη εκπληξουλα!:wub:

  • Μου αρέσει 6

kEWVp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα αγαπημένα μου κοριτσια! @Υβόννη μου, πολύ συγκινήθηκα με το μήνυμά σου κορίτσι μου. Στη συνείδηση μου, όσες μανούλες κάνουν εξωσωματική, είναι ηρωίδες.. Θέλει μεγάλα αποθέματα ψυχής, για να μπεις σ' αυτή τη διαδικασία... Θα έρθει και το άλλο θαυματακι, είμαι σίγουρη! Μπράβο και σε όλες τις μανούλες της ομάδας μας, που παλεύουν με τις αλλεργίες. Είστε φοβερές και σιγά σιγά, με υπομονή, επιμονή, ε και λίγη στενοχώρια πού και πού, θα βρεθεί, όπως και βρίσκεται άκρη τελικά... Εμείς θα ξεκινήσουμε σε δύο εβδομάδες στερεές με το καλό. Με τα κιλά είμαστε πίσω ακόμα δυστυχώς... Παίρνει βάρος, αλλά εντελώς οριακά και λίγο πιο κάτω. Τι να κάνουμε... Έχει χαρακτήρα ο ατιμουλης! Δεν μπορώ να του δώσω να φάει παραπάνω, που να χτυπιέμαι στο πάτωμα! :shock:

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...