Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 14 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Βγήκε η αμη και είναι στα πατώματα..2,40pmol/L..πως γίνεται μέσα σε 2,5 χρόνια να έπεσε από το 9 στο 2,40? Δεν ξέρω αν αξίζει να κάνω διέγερση..από βδομάδα θα κλείσω ραντεβού με το γιατρό να δούμε πως θα πορευτούμε..πάντως το ένα εμβρυακι που μου έμεινε,φοβάμαι να το βάλω,για κάποιο λόγο πιστεύω πως δεν θα πιάσει,οπότε προτιμώ να κάνω πρώτα ωοληψια-ες..Ήδη με τον άντρα μου κάνουμε εξετάσεις και μαζεύουμε τα δικαιολογητικα..Μεγάλο χαστούκι η ΑΜΗ,ειλικρινά τόσο χαμηλή δεν την περίμενα με τπτ...

      Καλημέρα!

      Εγώ στα 32 μου είχα ΑΜΗ 3,κάτι pmol/L και η fsh ήταν πάντα πάνω απο 12 κι είχε φτάσει και 26, στο τέλος που την κοιτούσα ήταν γύρω στο 18. 

      Κι έμεινα φυσιολογικά έγκυος στον 4ο μήνα προσπαθειών ενώ είχα αυτές τις χάλια εξετάσεις. Μην απογοητεύεσαι από το νούμερο της ΑΜΗ, δεν λέει κάτι.

      • Ευχαριστώ 1

Αίμα


Γεωργιαjo

Recommended Posts

Γεια σας! 

Έχω ένα θεματάκι εδώ και 2 εβδομάδες όταν πηγαίνω τουαλέτα δυσκολεύομαι διότι πονάω και έχω αίμα μετά , αρκετό σχετικά.

( Αίμα από τον πρωκτό ) 

Έχω και πολλές ζαλάδες και με βάζει σε σκέψη μήπως είναι από αυτό.

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Γεωργιαjo είπε:

Γεια σας! 

Έχω ένα θεματάκι εδώ και 2 εβδομάδες όταν πηγαίνω τουαλέτα δυσκολεύομαι διότι πονάω και έχω αίμα μετά , αρκετό σχετικά.

( Αίμα από τον πρωκτό ) 

Έχω και πολλές ζαλάδες και με βάζει σε σκέψη μήπως είναι από αυτό.

 

Λογικά όπως είπε η Βίκυ είναι από αιμορροΐδες κ εγώ το παθαίνω ενίοτε σε φάσεις δυσκοιλιότητας..

Είσαι έγκυος? Ρωτάω μήπως οι ζαλάδες οφείλονται εκεί..αλλιώς ναι εννοείται μίλησε με τον γιατρό σου..

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Λογικά όπως είπε η Βίκυ είναι από αιμορροΐδες κ εγώ το παθαίνω ενίοτε σε φάσεις δυσκοιλιότητας..

Είσαι έγκυος? Ρωτάω μήπως οι ζαλάδες οφείλονται εκεί..αλλιώς ναι εννοείται μίλησε με τον γιατρό σου..

Όχι δεν είμαι έγκυος... 

Θα επικοινωνήσω με έναν γιατρό, χειρουργό ή παθολόγο;; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Γεωργιαjo είπε:

Όχι δεν είμαι έγκυος... 

Θα επικοινωνήσω με έναν γιατρό, χειρουργό ή παθολόγο;;

Παθολογο καλύτερα,δε νομίζω να είναι κάτι σοβαρό ούτε να σχετίζονται αλλά καλό είναι να προλαμβάνουμε ο,τι μπορούμε..αν χρειαστεί ο παθολόγος θα σε παραπέμψει σε πιο εξειδικευμένο ιατρό..

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 59 λεπτά , Γεωργιαjo είπε:

Γεια σας! 

Έχω ένα θεματάκι εδώ και 2 εβδομάδες όταν πηγαίνω τουαλέτα δυσκολεύομαι διότι πονάω και έχω αίμα μετά , αρκετό σχετικά.

( Αίμα από τον πρωκτό ) 

Έχω και πολλές ζαλάδες και με βάζει σε σκέψη μήπως είναι από αυτό.

 

Καλησπέρα!! Εμένα αυτό μου θυμίζει όταν είχα ραγαδα πρωκτου! Βέβαια έχει πάρα πολύ πόνο (ο γιατρός μου είχε πει δεν συγκρίνεται με αιμορροΐδες), δεν ξέρω αν πονάς τόσο πολύ. Είχα ζαλάδες και δεν καταλάβαινα αν είναι από την απώλεια αίματος ή από το φόβο μου.!! Ειδικός πρωκτολογος πρέπει να σε δει.. Πάντως μην το αφήσεις γιατί ΑΝ είναι αυτό έτσι κ χρονισει μετά θέλει επέμβαση.. 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Φραουλίνο είπε:

Καλησπέρα!! Εμένα αυτό μου θυμίζει όταν είχα ραγαδα πρωκτου! Βέβαια έχει πάρα πολύ πόνο (ο γιατρός μου είχε πει δεν συγκρίνεται με αιμορροΐδες), δεν ξέρω αν πονάς τόσο πολύ. Είχα ζαλάδες και δεν καταλάβαινα αν είναι από την απώλεια αίματος ή από το φόβο μου.!! Ειδικός πρωκτολογος πρέπει να σε δει.. Πάντως μην το αφήσεις γιατί ΑΝ είναι αυτό έτσι κ χρονισει μετά θέλει επέμβαση.. 

Καλημέρα!

Πονάω μόνο όταν πάω τουαλέτα και μετά για λίγο νιώθω μουδιασμενη.... Θα πάω οπωσδήποτε σε παθολόγο να με δει και βλέπουμε αν με στείλει και που...

Ευχαριστώ πολύ σε όλες σας!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...