Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλησπέρα. Πριν 1 βδομάδα ειχα παλλινδρομη κυηση απο δωρεά ωάριων η πρώτη μου. Πριν ειχα αλλες 2 με δικά μου ωαρια. Όλες οι παλλινδρομες την ίδια βδομάδα μεταξύ 6-7 βδομάδα. Στείλαμε το έμβρυο για έλεγχο και περιμένω τα αποτελέσματα. Ο γιατρός θεωρεί τυχαίο γεγονός γιατί απο όλα ήμουν καλυμμένη. Εμένα παρόλα αυτά δεν με καλύπτει η απάντηση του. Τι εξετάσεις μου προτείνετε να κάνω;  Πήγα σε αιματολόγο, σε ενδοκρινολόγο.

Κακη ποιοτητα ωαριων


Recommended Posts

Γεια σας κοριτσια....θα ηθελα τις γνωμες σας για το πώς προχωρατε οταν επιβεβαιωνεται η κακη ποιοτητα ωαριων....υπαρχει πιθανοτητα με φυσικους ή τροποποιημενους φυσικους να εχουμε αποτελεσμα...τι λετε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 33
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Mammy76 είπε:

Γεια σας κοριτσια....θα ηθελα τις γνωμες σας για το πώς προχωρατε οταν επιβεβαιωνεται η κακη ποιοτητα ωαριων....υπαρχει πιθανοτητα με φυσικους ή τροποποιημενους φυσικους να εχουμε αποτελεσμα...τι λετε?

Μόνο με φυσικό γιατί με διεγερση ναι μεν ισως να ειναι πολλα αλλα δεν ειναι ποιοτικα λογω ορμονων κ ηλικιας (42)θα ρωτησω το γιατρο μηπως επιχειρησω σε αυτο το κυκλο τροποποιημενο φυσικο αν και φοβαμαι..μου εχει μεινει ψυχολογικό η τελευταια διεγερση του φεβρουαριου με 3 και ακαταλληλα! Αστα. Οποτε προτιμω ενα και πολυ καλο παρα 2 απλα καλά.ποσο fsh εχεις κ αμη ;απο εκει θα καταλαβεις τι σου ταιριαζει..

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Nephelie είπε:

Μόνο με φυσικό γιατί με διεγερση ναι μεν ισως να ειναι πολλα αλλα δεν ειναι ποιοτικα λογω ορμονων κ ηλικιας (42)θα ρωτησω το γιατρο μηπως επιχειρησω σε αυτο το κυκλο τροποποιημενο φυσικο αν και φοβαμαι..μου εχει μεινει ψυχολογικό η τελευταια διεγερση του φεβρουαριου με 3 και ακαταλληλα! Αστα. Οποτε προτιμω ενα και πολυ καλο παρα 2 απλα καλά.ποσο fsh εχεις κ αμη ;απο εκει θα καταλαβεις τι σου ταιριαζει..

Εχω πολυ καλη fsh k amh.....στις διεγερσεις δινω αψογες βλαστοκυστες αλλα εκανα προεμφυτευτικο κ δεν ειναι ποιοτικα τα εμβρυα....7 στα 8 με χρωμοσωμικες....εχω απογοητευτει εντελως....γι'αυτο σας ρωταω!!!

6 ώρες πρίν, Τουτουνι είπε:

Καλημέρα!!! Εγώ έκανα φυσικούς τροποποιημένους κύκλους αλλά χωρίς αποτέλεσμα!!! Τώρα πάω με δανικά!

Ειχες κανει διεγερσεις χωρις αποτελεσμα πρωτυτερα????ή πηγες απευθειας τροποπ.φυσικους....????ποσο ετων εισαι αν επιτρεπεις???

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια! Ηθελα να κανω μια ερωτηση αν ξερετε. Τον προηγουμενο μηνα εκανα παρακολουθηση ωορηξιας και ειχα 14μερα ωαριο 12 εκατοστα. 17 μερα ωαριο 13 εκατοστα. 21 μερα προγεστερονη 10. Εγινε ωορηξια η οχι; Επισης αυτο το κυκλο ωαριο 13 μερα 12 εκατοστα σε κυκλο 30-31 ημερων. Γινετε να μην μεγαλωνουν και να γινετε ωορηξια τι συμβαινει; Εχω μπερδευτει! Αν μπορει καποια να με βοηθησει

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mammy76 είπε:

Εχω πολυ καλη fsh k amh.....στις διεγερσεις δινω αψογες βλαστοκυστες αλλα εκανα προεμφυτευτικο κ δεν ειναι ποιοτικα τα εμβρυα....7 στα 8 με χρωμοσωμικες....εχω απογοητευτει εντελως....γι'αυτο σας ρωταω!!!

Ειχες κανει διεγερσεις χωρις αποτελεσμα πρωτυτερα????ή πηγες απευθειας τροποπ.φυσικους....????ποσο ετων εισαι αν επιτρεπεις???

Αα περιεργο μου φαινεται..δε τη ξερω αυτη τη περιπτωση! Ελεγξες 8 εμβρυα με προεμφυτευτικο;;και βγηκε μονο ενα καλό!; Καλά καταλαβα;ποσο ετων εισαι; Και τι σου ειπε ο γιατρος;κανε ενα φυσικο τωρα να δεις.τι να πω δεν εχω ιδεα. :-(

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Mammy76 είπε:

Εχω πολυ καλη fsh k amh.....στις διεγερσεις δινω αψογες βλαστοκυστες αλλα εκανα προεμφυτευτικο κ δεν ειναι ποιοτικα τα εμβρυα....7 στα 8 με χρωμοσωμικες....εχω απογοητευτει εντελως....γι'αυτο σας ρωταω!!!

Ειχες κανει διεγερσεις χωρις αποτελεσμα πρωτυτερα????ή πηγες απευθειας τροποπ.φυσικους....????ποσο ετων εισαι αν επιτρεπεις???

Ξεκίνησα τις εξωσωματικες στα 30 μου, και τώρα είμαι 35... Έκανα μια φορά με πρωτόκολλο ανταγωνιστών ( αν το λέω σωστά) και πήραμε 12 ωάρια απ' αυτά προχώρησαν τα μισά και τρίτης μέρας έφτασαν μόνο δύο κι αυτά ήταν κακής ποιότητας ( τα βάλαμε έτσι για την εμπειρία). Μετά συνεχίσαμε με φυσικούς τροποποιημένους κάναμε 6 ωοληψιες στο σύνολο και κάναμε 2 εμβρυομεταφορες με έμβρυα την πρώτη φορά πολύ καλά και μέτρια και τη δεύτερη είχαμε ένα άριστο ένα πολύ καλο! Αποτέλεσμα τη μια φορά μηδενικό την επόμενη βιοχημική! Μετά πήγαμε με δανικά....μας κορόιδεψε ο γιατρός τα έμβρυα ήταν σκαρτα και πολύ λιγα...αποτέλεσμα εξωμήτριο...και τώρα στα 35 πια βρήκαμε ένα καλό γιατρό και άνθρωπο πάνω απ' όλα μεσω της ταρζανιτσας και μας περιμένουν στην κατάψυξη 10 βλαστοκυστες αριστες...από κει και πέρα Ο Θεός ξέρει...!!!

  • Μου αρέσει 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Mammy76 είπε:

Εχω πολυ καλη fsh k amh.....στις διεγερσεις δινω αψογες βλαστοκυστες αλλα εκανα προεμφυτευτικο κ δεν ειναι ποιοτικα τα εμβρυα....7 στα 8 με χρωμοσωμικες....εχω απογοητευτει εντελως....γι'αυτο σας ρωταω!!!

Ειχες κανει διεγερσεις χωρις αποτελεσμα πρωτυτερα????ή πηγες απευθειας τροποπ.φυσικους....????ποσο ετων εισαι αν επιτρεπεις???

Λογικό αν ισχύει το 76 ως ημερομηνία γέννησης. Ο γενετιστής εμενα στα 38 μου ειπε ενα στα τρία θα ειναι φυσιολογικο. Τελικα ηταν 2 στα 4. Αυτο το ενα σου ομως μπορει να ειναι το μωράκι σου που θα φέρεις στον κόσμο. Αν εχεις τις αντοχές ξανάκανε την διαδικασία μηπως μαζέψεις κανένα ακομα.

  • Μου αρέσει 2

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Nephelie είπε:

Αα περιεργο μου φαινεται..δε τη ξερω αυτη τη περιπτωση! Ελεγξες 8 εμβρυα με προεμφυτευτικο;;και βγηκε μονο ενα καλό!; Καλά καταλαβα;ποσο ετων εισαι; Και τι σου ειπε ο γιατρος;κανε ενα φυσικο τωρα να δεις.τι να πω δεν εχω ιδεα. :-(

Καλα καταλαβες....8 εμβρυα....κ τα 7 με χρωμοσωμικες....43 ετων ειμαι

Just now, Καντι είπε:

Λογικό αν ισχύει το 76 ως ημερομηνία γέννησης. Ο γενετιστής εμενα στα 38 μου ειπε ενα στα τρία θα ειναι φυσιολογικο. Τελικα ηταν 2 στα 4. Αυτο το ενα σου ομως μπορει να ειναι το μωράκι σου που θα φέρεις στον κόσμο. Αν εχεις τις αντοχές ξανάκανε την διαδικασία μηπως μαζέψεις κανένα ακομα.

Ειναι οντως η πραγματικοτητα....κ επειδη τυχαινει να ειμαι κ η ιδια γιατρος....οι βλαστοκυστες ηταν τοσο υπεροχες που ελεγες αποκλειεται να μην προχωρησουν.... 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mammy76 said:

Καλα καταλαβες....8 εμβρυα....κ τα 7 με χρωμοσωμικες....43 ετων ειμαι

Φιλενάδα, είμαστε ακριβώς στην ίδια κατάσταση...

κανω βλαστοκυστες αλλά κακής ποιότητας.

τι θα κανείς τώρα? Έχεις μιλήσει με τον γιατρό σου?

Με ποιον γιατρό είσαι?


LZ71p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, AndMosch είπε:

Φιλενάδα, είμαστε ακριβώς στην ίδια κατάσταση...

κανω βλαστοκυστες αλλά κακής ποιότητας.

τι θα κανείς τώρα? Έχεις μιλήσει με τον γιατρό σου?

Με ποιον γιατρό είσαι?

Μου προτεινε ....φυσικους κ τροποποιημ.φυσικους να μαζεψουμε παλι 8 με 10....να τα στειλουμε εκ νεου προεμφυτ.κ ο θεος βοηθος!

Εσενα τι σου προτεινε ???

Link to comment
Share on other sites

κ γω ήμουν μια από τις κοπέλες με κακης ποιότητα ωαριων κ χωρίς αποθεμα πλέον....

Σύνολο 7 χαμένα παιδιά το ένα από εξωσωματικη κ πήγα κ γω με δανεικά κ τώρα έχω το μωρό μ...

υγ....τα αυγά μ τα κλουβια ξεκίνησαν από τα 28 μ χρόνια κ τώρα πλέον στα 38 δεν έχω καν....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mammy76 είπε:

Καλα καταλαβες....8 εμβρυα....κ τα 7 με χρωμοσωμικες....43 ετων ειμαι

Ειναι οντως η πραγματικοτητα....κ επειδη τυχαινει να ειμαι κ η ιδια γιατρος....οι βλαστοκυστες ηταν τοσο υπεροχες που ελεγες αποκλειεται να μην προχωρησουν.... 

Θα ακούσεις να λένε οτι το downaki ειναι η τελεια βαλστοκυστη!


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mammy76 said:

Μου προτεινε ....φυσικους κ τροποποιημ.φυσικους να μαζεψουμε παλι 8 με 10....να τα στειλουμε εκ νεου προεμφυτ.κ ο θεος βοηθος!

Εσενα τι σου προτεινε ???

Έχω ραντεβού στις 18/5, για να δούμε τι θα μου προτείνει...

Just now, Rafaelatarzan said:

κ γω ήμουν μια από τις κοπέλες με κακης ποιότητα ωαριων κ χωρίς αποθεμα πλέον....

Σύνολο 7 χαμένα παιδιά το ένα από εξωσωματικη κ πήγα κ γω με δανεικά κ τώρα έχω το μωρό μ...

υγ....τα αυγά μ τα κλουβια ξεκίνησαν από τα 28 μ χρόνια κ τώρα πλέον στα 38 δεν έχω καν....

Θα ήθελα να κάνω άλλη μια (2η) προσπάθεια με δικά μου και μετά είναι το επόμενο βήμα τα δανεικά...

Just now, Καντι said:

Θα ακούσεις να λένε οτι το downaki ειναι η τελεια βαλστοκυστη!

Αυτό πρώτη φορά το ακούω!!


LZ71p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...