Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Κακη ποιοτητα ωαριων


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 33
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Καντι είπε:

Και δυστυχώς ισχύει , ενώ πιο μέτριες βλαστοκυστες ειναι φυσιολογικές.

Ετσι ακριβως........τραβαγα τα κοτσιδια μου ....οταν κοιτουσα τις βλαστοκυστουλες μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Ξεκίνησα τις εξωσωματικες στα 30 μου, και τώρα είμαι 35... Έκανα μια φορά με πρωτόκολλο ανταγωνιστών ( αν το λέω σωστά) και πήραμε 12 ωάρια απ' αυτά προχώρησαν τα μισά και τρίτης μέρας έφτασαν μόνο δύο κι αυτά ήταν κακής ποιότητας ( τα βάλαμε έτσι για την εμπειρία). Μετά συνεχίσαμε με φυσικούς τροποποιημένους κάναμε 6 ωοληψιες στο σύνολο και κάναμε 2 εμβρυομεταφορες με έμβρυα την πρώτη φορά πολύ καλά και μέτρια και τη δεύτερη είχαμε ένα άριστο ένα πολύ καλο! Αποτέλεσμα τη μια φορά μηδενικό την επόμενη βιοχημική! Μετά πήγαμε με δανικά....μας κορόιδεψε ο γιατρός τα έμβρυα ήταν σκαρτα και πολύ λιγα...αποτέλεσμα εξωμήτριο...και τώρα στα 35 πια βρήκαμε ένα καλό γιατρό και άνθρωπο πάνω απ' όλα μεσω της ταρζανιτσας και μας περιμένουν στην κατάψυξη 10 βλαστοκυστες αριστες...από κει και πέρα Ο Θεός ξέρει...!!!

Δυστυχώς πολλοί γιατροί κοροϊδεύουν Κ παίζουν με τον πόνο μας. Εγώ όταν πήγα στο Σφ Κ του πα έχω κάνει 4 εμβρυομεταφορες μου λέει φωτογραφίες?? Δεν έχω λέω... DVD από Υστεροσκοπηση? Δυο, ένα στον πρώτο παπάρα το οποίο δεν έπαιζε καθόλου κι έναν στον άλλο γιατρό που όμως δεν έδειχνε μήτρα. 

Just now, Rafaelatarzan είπε:

κ γω ήμουν μια από τις κοπέλες με κακης ποιότητα ωαριων κ χωρίς αποθεμα πλέον....

Σύνολο 7 χαμένα παιδιά το ένα από εξωσωματικη κ πήγα κ γω με δανεικά κ τώρα έχω το μωρό μ...

υγ....τα αυγά μ τα κλουβια ξεκίνησαν από τα 28 μ χρόνια κ τώρα πλέον στα 38 δεν έχω καν....

Καλησπερα

Περίοδο έχεις? 

Just now, Καντι είπε:

Και δυστυχώς ισχύει , ενώ πιο μέτριες βλαστοκυστες ειναι φυσιολογικές.

Καλά κάνω εγώ Κ λέω στον άντρα μου όταν με το καλό τα καταφέρουμε δε λέμε τπτ πριν τον πέμπτο μήνα. Και σε αυτό θα ειμαι πολύ αυστηρή. Εννοώ σε σόγια κλπ


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 4/27/2020 at 4:01 AM, Mammy76 said:

Γεια σας κοριτσια....θα ηθελα τις γνωμες σας για το πώς προχωρατε οταν επιβεβαιωνεται η κακη ποιοτητα ωαριων....υπαρχει πιθανοτητα με φυσικους ή τροποποιημενους φυσικους να εχουμε αποτελεσμα...τι λετε?

Καλημέρα! Κ αυτο το ενα το καλο, ανάμεσα στο 8, δε το μετέφερες; τι απέγινε; Κ έμενα ο γιατρός μου ειπε στην ηλικια μου (42) 1 στα 10 ειναι καλο.... δύσκολο

Just now, Mammy76 said:

Μου προτεινε ....φυσικους κ τροποποιημ.φυσικους να μαζεψουμε παλι 8 με 10....να τα στειλουμε εκ νεου προεμφυτ.κ ο θεος βοηθος!

Εσενα τι σου προτεινε ???

Αφου εχεις ανταπόκριση στα φάρμακα, αν κατάλαβα καλα, γιατί σου πρότεινε φυσικούς; ειναι καλύτερη η ποιότητα; αν έκανες διέγερση παλι κ τα μαζεύες πιο γρήγορα δεν ειναι πιο ευκολο; Ειμαι στην ίδια φάση γι αυτο σε ρωταω. Στο μάζεμα! Προεμφυτευτικο δεν εχω κανει ποτε. Μέχρι τωρα εχω μεταφέρει 4 βλαστοκυστες κ 4 μοριδια κ πάντα αρνητική χοριακη

Link to comment
Share on other sites

Just now, Moana είπε:

Καλημέρα! Κ αυτο το ενα το καλο, ανάμεσα στο 8, δε το μετέφερες; τι απέγινε; Κ έμενα ο γιατρός μου ειπε στην ηλικια μου (42) 1 στα 10 ειναι καλο.... δύσκολο

Αφου εχεις ανταπόκριση στα φάρμακα, αν κατάλαβα καλα, γιατί σου πρότεινε φυσικούς; ειναι καλύτερη η ποιότητα; αν έκανες διέγερση παλι κ τα μαζεύες πιο γρήγορα δεν ειναι πιο ευκολο; Ειμαι στην ίδια φάση γι αυτο σε ρωταω. Στο μάζεμα! Προεμφυτευτικο δεν εχω κανει ποτε. Μέχρι τωρα εχω μεταφέρει 4 βλαστοκυστες κ 4 μοριδια κ πάντα αρνητική χοριακη

Αυτο το ενα το εχουμε καταψυξη!

Θεωρει οτι με τους φυσικους κ τους τροπ.φυσικους....θα εχουμε καλυτερη ποιοτητα. ...ασχετα που εγω ανταποκρινομαι κ παραγω ωαρια ....αφουωτα εμβρυα που προκυπτουν μετα ειναι με ανωμαλιες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mammy76 said:

Αυτο το ενα το εχουμε καταψυξη!

Θεωρει οτι με τους φυσικους κ τους τροπ.φυσικους....θα εχουμε καλυτερη ποιοτητα. ...ασχετα που εγω ανταποκρινομαι κ παραγω ωαρια ....αφουωτα εμβρυα που προκυπτουν μετα ειναι με ανωμαλιες

Ε εντάξει, εκει ειναι το τυχερό σου, εχεις το σίγουρακι σου... θα τον ρωτήσω κ εγω  για την ποιότητα να δω τι θα μου πει. Εχεις κανει αλλη ετ έως τωρα;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mammy76 είπε:

Καλα καταλαβες....8 εμβρυα....κ τα 7 με χρωμοσωμικες....43 ετων ειμαι

Ειναι οντως η πραγματικοτητα....κ επειδη τυχαινει να ειμαι κ η ιδια γιατρος....οι βλαστοκυστες ηταν τοσο υπεροχες που ελεγες αποκλειεται να μην προχωρησουν.... 

Εμενα δε φτανουν ποτέ βλαστοκυστες ειμαι 42 αλλα καποια 3ης  μερας ειναι καλά μου λενε κ τα καταψυχουμε.το αποτελεσμα θα δειξει ..μεχρι τον δεκεμβρη που εβαλα οριο θα φανει! Οποτε το ιδιο θεμα μπορεί να εχουμε ολες διοτι δε καναμε προεμφυτευτικο οποτε πως να το ξερουμε..ααα επισης εχω χαλια fsh..:-(

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

Δυστυχώς πολλοί γιατροί κοροϊδεύουν Κ παίζουν με τον πόνο μας. Εγώ όταν πήγα στο Σφ Κ του πα έχω κάνει 4 εμβρυομεταφορες μου λέει φωτογραφίες?? Δεν έχω λέω... DVD από Υστεροσκοπηση? Δυο, ένα στον πρώτο παπάρα το οποίο δεν έπαιζε καθόλου κι έναν στον άλλο γιατρό που όμως δεν έδειχνε μήτρα. 

Καλησπερα

Περίοδο έχεις? 

Καλά κάνω εγώ Κ λέω στον άντρα μου όταν με το καλό τα καταφέρουμε δε λέμε τπτ πριν τον πέμπτο μήνα. Και σε αυτό θα ειμαι πολύ αυστηρή. Εννοώ σε σόγια κλπ

Τι να πω...δυστυχώς έτσι είναι... Μακάρι όλες να πέφταμε απ' την αρχή σε καλούς γιατρούς κι όχι μαλακές, αλλά δυστυχώς σπάνια συμβαίνει αυτό!!!

  • Μου αρέσει 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

κ γω ήμουν μια από τις κοπέλες με κακης ποιότητα ωαριων κ χωρίς αποθεμα πλέον....

Σύνολο 7 χαμένα παιδιά το ένα από εξωσωματικη κ πήγα κ γω με δανεικά κ τώρα έχω το μωρό μ...

υγ....τα αυγά μ τα κλουβια ξεκίνησαν από τα 28 μ χρόνια κ τώρα πλέον στα 38 δεν έχω καν....

Γεια σ κορίτσι μου. Μια ερώτηση θέλω να κάνω και αν θες μ απαντάς και οποίο αλλο κορίτσι βέβαια. Πως διαπιστώσατε την κακή ποιότητα των ωαρίων? Εγώ είμαι 35 με ήδη δύο παλλινδρομες από φυσική σύλληψη η μία σίγουρα με χρωμοσωμικη. Ο γιατρός μ είπε ότι φταίνε τα ωάρια μ και να πάω σε εξωσωματική αν θέλω παιδί... Άλλοι γιατροί μ είπαν προσπάθησε όσο μπορείς φυσιολογικά..... Σας ευχαριστώ κοριτσάκια μ εκ των προτέρων. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, basw2 είπε:

Γεια σ κορίτσι μου. Μια ερώτηση θέλω να κάνω και αν θες μ απαντάς και οποίο αλλο κορίτσι βέβαια. Πως διαπιστώσατε την κακή ποιότητα των ωαρίων? Εγώ είμαι 35 με ήδη δύο παλλινδρομες από φυσική σύλληψη η μία σίγουρα με χρωμοσωμικη. Ο γιατρός μ είπε ότι φταίνε τα ωάρια μ και να πάω σε εξωσωματική αν θέλω παιδί... Άλλοι γιατροί μ είπαν προσπάθησε όσο μπορείς φυσιολογικά..... Σας ευχαριστώ κοριτσάκια μ εκ των προτέρων. 

Το αν εχεις πιθανοτητες να συλλαβεις φυσικολογικα δε το οριζουμε απο την ηλικία..απο τις ορμονολογικες εξετασεις  το βλεπουμε ..εμενα μου ειπαν ουτε 1 στο εκαταομυριο να πιασω φυσικολογικα.η κακη ποιοτητα φαινεται απο τη μορφη αλλα σου λενε τη ποιοτητα απο το εργαστηριο πχ 4αα ή 3βα (ετσι  το μαθαινουμε)αλλα  για σιγουρα μονο απο τον προεμφυτευτικο ελεγχο των εμβρυων.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Τουτουνι είπε:

Τι να πω...δυστυχώς έτσι είναι... Μακάρι όλες να πέφταμε απ' την αρχή σε καλούς γιατρούς κι όχι μαλακές, αλλά δυστυχώς σπάνια συμβαίνει αυτό!!!

Αυτό ξαναπες το... 

  • Μου αρέσει 1

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, basw2 είπε:

Γεια σ κορίτσι μου. Μια ερώτηση θέλω να κάνω και αν θες μ απαντάς και οποίο αλλο κορίτσι βέβαια. Πως διαπιστώσατε την κακή ποιότητα των ωαρίων? Εγώ είμαι 35 με ήδη δύο παλλινδρομες από φυσική σύλληψη η μία σίγουρα με χρωμοσωμικη. Ο γιατρός μ είπε ότι φταίνε τα ωάρια μ και να πάω σε εξωσωματική αν θέλω παιδί... Άλλοι γιατροί μ είπαν προσπάθησε όσο μπορείς φυσιολογικά..... Σας ευχαριστώ κοριτσάκια μ εκ των προτέρων. 

Από εξετάσεις κτλ που μ έκανε ο ντοκ μ....

Just now, Thia1985 είπε:

Δυστυχώς πολλοί γιατροί κοροϊδεύουν Κ παίζουν με τον πόνο μας. Εγώ όταν πήγα στο Σφ Κ του πα έχω κάνει 4 εμβρυομεταφορες μου λέει φωτογραφίες?? Δεν έχω λέω... DVD από Υστεροσκοπηση? Δυο, ένα στον πρώτο παπάρα το οποίο δεν έπαιζε καθόλου κι έναν στον άλλο γιατρό που όμως δεν έδειχνε μήτρα. 

Καλησπερα

Περίοδο έχεις? 

Καλά κάνω εγώ Κ λέω στον άντρα μου όταν με το καλό τα καταφέρουμε δε λέμε τπτ πριν τον πέμπτο μήνα. Και σε αυτό θα ειμαι πολύ αυστηρή. Εννοώ σε σόγια κλπ

περίοδο ναι είχα κανονικά....τώρα που γέννησα δεν ξέρω τι θα βρω μπροστά μ....

πρίν από 19 λεπτά , AndMosch είπε:

Έχω ραντεβού στις 18/5, για να δούμε τι θα μου προτείνει...

Θα ήθελα να κάνω άλλη μια (2η) προσπάθεια με δικά μου και μετά είναι το επόμενο βήμα τα δανεικά...

Αυτό πρώτη φορά το ακούω!!

Φυσικά κ να κάνεις προσπάθεια με τα δικά σ κ ότι θες εσύ...εμείς είμαστε εδώ να σ σε βοηθήσουμε σε ό,τι θες ....Φιλάκια 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, basw2 είπε:

Γεια σ κορίτσι μου. Μια ερώτηση θέλω να κάνω και αν θες μ απαντάς και οποίο αλλο κορίτσι βέβαια. Πως διαπιστώσατε την κακή ποιότητα των ωαρίων? Εγώ είμαι 35 με ήδη δύο παλλινδρομες από φυσική σύλληψη η μία σίγουρα με χρωμοσωμικη. Ο γιατρός μ είπε ότι φταίνε τα ωάρια μ και να πάω σε εξωσωματική αν θέλω παιδί... Άλλοι γιατροί μ είπαν προσπάθησε όσο μπορείς φυσιολογικά..... Σας ευχαριστώ κοριτσάκια μ εκ των προτέρων. 

Κι εμένα από συνδιασμό εξετάσεων που μου έκανε μου είπε πως δεν έχω κακής ποιότητας ωαρίων...


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

On 28/4/2020 at 4:52 ΜΜ, Τουτουνι είπε:

Κι εμένα από συνδιασμό εξετάσεων που μου έκανε μου είπε πως δεν έχω κακής ποιότητας ωαρίων...

Τι εξετασεις σου εκανε δηλαδη???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...