Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

15η εβδομάδα κύησης και αιμοραγια


Thalia30

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες!! Είμαι καινούργια στην ομάδα σας . Είμαι στην 15η εβδομάδα κύησης (την οποία καταφέραμε μετά από σπερματεγχυση) και ενώ όλα είναι εντάξει όλες οι εξετάσεις καλές σήμερα από το πρωί έχω ροή στην αρχή καφέ υγρά σκούρα που στην πορεία έγινε αίμα σκούρο . Εννοείται μίλησα με τον γιατρό μου είπε να πάω το απόγευμα αλλά μέχρι τότε θα σκάσω!! Έχει καμία σας παρόμοια εμπειρία??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Thalia30 είπε:

Καλησπέρα σε όλες!! Είμαι καινούργια στην ομάδα σας . Είμαι στην 15η εβδομάδα κύησης (την οποία καταφέραμε μετά από σπερματεγχυση) και ενώ όλα είναι εντάξει όλες οι εξετάσεις καλές σήμερα από το πρωί έχω ροή στην αρχή καφέ υγρά σκούρα που στην πορεία έγινε αίμα σκούρο . Εννοείται μίλησα με τον γιατρό μου είπε να πάω το απόγευμα αλλά μέχρι τότε θα σκάσω!! Έχει καμία σας παρόμοια εμπειρία??

Καλησπέρα Θάλεια! Δεν μου έχει συμβεί αλλά όσες φορές το έχω ακούσει αυτό σε τόσο προχωρημένη εγκυμοσύνη είναι ή κάποια αποκόλληση και θέλει Ξεκούραση ή απολύτως τίποτα! Δεν νομίζω ότι υπάρχει λόγος ανησυχίας, συνήθως αυτό είναι επικίνδυνο τις πρώτες πρώτες εβδομάδες αλλά πήγαινε να δεις τι θα σου πει και ο γιατρός σου.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίνο είπε:

Καλησπέρα Θάλεια! Δεν μου έχει συμβεί αλλά όσες φορές το έχω ακούσει αυτό σε τόσο προχωρημένη εγκυμοσύνη είναι ή κάποια αποκόλληση και θέλει Ξεκούραση ή απολύτως τίποτα! Δεν νομίζω ότι υπάρχει λόγος ανησυχίας, συνήθως αυτό είναι επικίνδυνο τις πρώτες πρώτες εβδομάδες αλλά πήγαινε να δεις τι θα σου πει και ο γιατρός σου.. 

Just now, Φραουλίνο είπε:

Καλησπέρα Θάλεια! Δεν μου έχει συμβεί αλλά όσες φορές το έχω ακούσει αυτό σε τόσο προχωρημένη εγκυμοσύνη είναι ή κάποια αποκόλληση και θέλει Ξεκούραση ή απολύτως τίποτα! Δεν νομίζω ότι υπάρχει λόγος ανησυχίας, συνήθως αυτό είναι επικίνδυνο τις πρώτες πρώτες εβδομάδες αλλά πήγαινε να δεις τι θα σου πει και ο γιατρός σου.. 

Έτσι μου είπαν και άλλοι μακάρι Παναγία μου να μην είναι κάτι!! Το περιμεναμε 6 χρόνια αυτό το θαυματακι και ειμασταν πολύ τυχεροί που με την πρώτη προσπάθεια σπερματεγχυσης τα καταφέραμε!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thalia30 είπε:

Έτσι μου είπαν και άλλοι μακάρι Παναγία μου να μην είναι κάτι!! Το περιμεναμε 6 χρόνια αυτό το θαυματακι και ειμασταν πολύ τυχεροί που με την πρώτη προσπάθεια σπερματεγχυσης τα καταφέραμε!!

Όλα θα είναι μια χαρά πιστεύω, το έχω ακούσει πάμπολλες φορές! Τι ώρα θα σε δει ο γιατρός σου; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίνο είπε:

Όλα θα είναι μια χαρά πιστεύω, το έχω ακούσει πάμπολλες φορές! Τι ώρα θα σε δει ο γιατρός σου; 

7μιση η ώρα έχουμε ραντεβού και έχω ακόμα αίμα είναι σαν να είμαι στην πρώτη μέρα της περιόδου που πάντα έχω αρκετό αιμα! Μέχρι να πάμε στον γιατρό θα με φάει το άγχος!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Thalia30 είπε:

7μιση η ώρα έχουμε ραντεβού και έχω ακόμα αίμα είναι σαν να είμαι στην πρώτη μέρα της περιόδου που πάντα έχω αρκετό αιμα! Μέχρι να πάμε στον γιατρό θα με φάει το άγχος!!

Μην αγχώνεσαι τόσο θα δεις ότι θα είναι κάτι που θέλει απλά προσοχή! Και απο τις άλλες κοπέλες που έχω ακούσει το ίδιο μιλάγανε για πολύ αιμορραγία, όχι για σταγόνες αλλά όλα πήγαν μια χαρά!! 

Link to comment
Share on other sites

Κοπέλα μου μάλλον τώρα θα πηγαίνεις ήδη γιατρό,παρολα αυτά να σου πω ότι εγώ στην 13η εβδομάδα είχα αίμα κόκκινο κ καφέ σαν περιόδου όπως λες,τον είδαμε στον υπέρηχο κ είχα μια μικρή αποκόλληση πλακούντα μιας κ ο πλακούντας μου είναι ακόμα χαμηλά κ εφάπτεται στον τράχηλο.μετα από δύο μέρες μου πέρασε το αίμα,είχα λίγα καφετιά κ τώρα δεν έχω καθόλου.περιμενω να ανέβει ο πλακούντας για να ηρεμήσω κι εγώ.το μωράκι να σου πω ότι ήταν σούπερ,δεν επηρεάζεται από αυτό κ έτσι καλά θα είναι κ το δικό σου.ολα καλα να είναι σου εύχομαι!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίνο είπε:

Μην αγχώνεσαι τόσο θα δεις ότι θα είναι κάτι που θέλει απλά προσοχή! Και απο τις άλλες κοπέλες που έχω ακούσει το ίδιο μιλάγανε για πολύ αιμορραγία, όχι για σταγόνες αλλά όλα πήγαν μια χαρά!! 

Να σαι καλά κορίτσι μου μου δίνεις δύναμη μέχρι να έρθει η ώρα να πάμε!! Θα σε ενημερώσω μόλις γυρίσουμε και εύχομαι να έχουμε καλά νέα!!

Just now, MumMaria είπε:

Κοπέλα μου μάλλον τώρα θα πηγαίνεις ήδη γιατρό,παρολα αυτά να σου πω ότι εγώ στην 13η εβδομάδα είχα αίμα κόκκινο κ καφέ σαν περιόδου όπως λες,τον είδαμε στον υπέρηχο κ είχα μια μικρή αποκόλληση πλακούντα μιας κ ο πλακούντας μου είναι ακόμα χαμηλά κ εφάπτεται στον τράχηλο.μετα από δύο μέρες μου πέρασε το αίμα,είχα λίγα καφετιά κ τώρα δεν έχω καθόλου.περιμενω να ανέβει ο πλακούντας για να ηρεμήσω κι εγώ.το μωράκι να σου πω ότι ήταν σούπερ,δεν επηρεάζεται από αυτό κ έτσι καλά θα είναι κ το δικό σου.ολα καλα να είναι σου εύχομαι!

Να σαι καλά κορίτσι μου σε ευχαριστώ για την απάντηση σου! Και εγώ θέλω να πιστεύω ότι το μωράκι μου είναι καλά γιατί ούτε πόνους είχα ούτε ενοχλήσεις τίποτα παρά μόνο αίμα λες και έχω και περίοδο! Σε λίγο φεύγουμε για τον γιατρό και ο θεός βοηθός!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thalia30 είπε:

Να σαι καλά κορίτσι μου μου δίνεις δύναμη μέχρι να έρθει η ώρα να πάμε!! Θα σε ενημερώσω μόλις γυρίσουμε και εύχομαι να έχουμε καλά νέα!!

Να σαι καλά κορίτσι μου σε ευχαριστώ για την απάντηση σου! Και εγώ θέλω να πιστεύω ότι το μωράκι μου είναι καλά γιατί ούτε πόνους είχα ούτε ενοχλήσεις τίποτα παρά μόνο αίμα λες και έχω και περίοδο! Σε λίγο φεύγουμε για τον γιατρό και ο θεός βοηθός!!

Ούτε εγώ είχα πόνο. Ή καμία αποκολλησουλα θα έχεις κ με ξεκούραση θα στρώσει ή αγγειακια που σπάσανε.να μας ενημερωσεις;-)

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλησπερα. Πριν λίγο γυρίσαμε δόξα τον Θεό όλα είναι πολύ καλά!! Η καρδούλα του χτυπούσε τέλεια και δεν υπήρχε καν αποκολληση. Ο γιατρός λέει μάλλον από τον τράχηλο ήταν όλο αυτό γιατί κουράστηκα λίγο χθες! Προγεστερόνη τρεις φορές την μέρα ξεκούραση μπόλικη και όλα θα πάνε καλά λέει!! Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τα σχόλια σας!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Thalia30 είπε:

Κορίτσια μου καλησπερα. Πριν λίγο γυρίσαμε δόξα τον Θεό όλα είναι πολύ καλά!! Η καρδούλα του χτυπούσε τέλεια και δεν υπήρχε καν αποκολληση. Ο γιατρός λέει μάλλον από τον τράχηλο ήταν όλο αυτό γιατί κουράστηκα λίγο χθες! Προγεστερόνη τρεις φορές την μέρα ξεκούραση μπόλικη και όλα θα πάνε καλά λέει!! Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τα σχόλια σας!!

Είδες όλα τέλεια!!! Εννοείται πως η καθεμία θα τρελαινοταν από το φόβο της είναι φυσιολογικό αλλά μια χαρά είναι το μωρακι σου!! :x Σου εύχομαι να ήταν η τελευταία σου αγωνία μέχρι να το κρατήσεις στην αγκαλίτσα σου! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Thalia30 είπε:

Κορίτσια μου καλησπερα. Πριν λίγο γυρίσαμε δόξα τον Θεό όλα είναι πολύ καλά!! Η καρδούλα του χτυπούσε τέλεια και δεν υπήρχε καν αποκολληση. Ο γιατρός λέει μάλλον από τον τράχηλο ήταν όλο αυτό γιατί κουράστηκα λίγο χθες! Προγεστερόνη τρεις φορές την μέρα ξεκούραση μπόλικη και όλα θα πάνε καλά λέει!! Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τα σχόλια σας!!

Σούπερ!!!άντε είδες ξανά κ το μωράκι σου επί ευκαιρίας!!!καλή συνέχεια κ με το καλό σου εύχομαι!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίνο είπε:

Είδες όλα τέλεια!!! Εννοείται πως η καθεμία θα τρελαινοταν από το φόβο της είναι φυσιολογικό αλλά μια χαρά είναι το μωρακι σου!! :x Σου εύχομαι να ήταν η τελευταία σου αγωνία μέχρι να το κρατήσεις στην αγκαλίτσα σου! 

Αμήν Παναγία μου γιατί έχασα δέκα χρόνια πο την ζωή μου μέχρι να πάω στον γιατρό!! Μόνο που άκουσα την καρδούλα του ξαναγεννήθηκα!! Ο πιο όμορφος χτύπος!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...
On 1/5/2020 at 2:46 ΠΜ, Thalia30 είπε:

Αμήν Παναγία μου γιατί έχασα δέκα χρόνια πο την ζωή μου μέχρι να πάω στον γιατρό!! Μόνο που άκουσα την καρδούλα του ξαναγεννήθηκα!! Ο πιο όμορφος χτύποςλ

On 30/4/2020 at 5:00 ΜΜ, Thalia30 είπε:

Καλησπέρα σε όλες!! Είμαι καινούργια στην ομάδα σας . Είμαι στην 15η εβδομάδα κύησης (την οποία καταφέραμε μετά από σπερματεγχυση) και ενώ όλα είναι εντάξει όλες οι εξετάσεις καλές σήμερα από το πρωί έχω ροή στην αρχή καφέ υγρά σκούρα που στην πορεία έγινε αίμα σκούρο . Εννοείται μίλησα με τον γιατρό μου είπε να πάω το απόγευμα αλλά μέχρι τότε θα σκάσω!! Έχει καμία σας παρόμοια εμπειρία??

Θαλεια μου καλησπερα! Εννοείται πως είμαι σίγουρη πως είχες μια τέλεια έκβαση και τώρα λογικά είσαι αγκαλιά με το μωράκι σου  αν τυχει και μπεις στο σάιτ για κάποιο λόγο κ το δεις σε παρακαλω πες μου ποτε περασαν οι αιμοραγιες... Είμαι στην 15η βδομάδα και έχω πάθει ακριβώς το ίδιο απ το πουθενα... Βέβαια την πρώτη φορά ο γιατρός δεν μπορουσε να δει απο που προερχεται , μου είπε όμως ότι έχει την υποψία οτι ο πλακουντας ακουμπάει τράχηλο κ γι αυτό γίνεται όλο αυτό.... Την μέρα που είχα αίμα έντονο κ εγώ  με ροή κόκκινο είδε όντως ότι είναι από εκεινο το σημείο... Σαν μια μικρή αποκόλληση μου το είπε κ μένα... Εμένα βέβαια δεν είναι τόσο καθυσηχαστικος είναι περιμένουμε κ βλέπουμε.... 

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...