Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους. Πρωτη φορά γραφω κ θελω να μοιραστώ το πρόβλημα μου! Εδώ κ σχεδον 3 χρόνια προσπαθούμε για εγκυμοσύνη. Οι εξετάσεις όλες καλές αλλα κάθε μηνα απογοήτευση! Ώσπου γνώρισα ενα ζευγάρι, υπογονιμο, όπως εμείς κ μου λέει η κοπέλα κανε pcr ιστού περιόδου. Κ ο σύζυγος pcr προστατικου υγρού. Πήγαμε λοιπον στον ίδιο ουρολόγο που πηγαν κ εκείνοι κ τελικά βρεθήκαμε κ οι δυο με χλαμύδια, e-coli. Το σπερμοδιαγραμμα δε τραγικό, καμια σχέση με τα προηγούμενα. (αυτα ηταν μέτρια προς καλά!) Ο γιατρός σύστησε ολοκληρωμένη θεραπεία, με ενδοφλεβιες, ενχυσεις στη μήτρα, μαλαξεις στον προστατη κλπ. Ολα αυτά κόστος κ για τους 2.. 15.000ευρω!!!Είπε αυτό προτείνω γιατί ειναι σοβαρό! Πήγαμε σε άλλους 2 γιατρούς, για άλλη γνώμη, κ οι δύο ειπαν αντιβίωση κ ότι τα χλαμύδια φεύγουν έτσι, μόλις ακουσαν τι πρότεινε ο Αθηναίος γιατρός γέλασαν. Κ ρωτάω εγω..υπάρχει κάποια κοπελα εδω που να έχει διαγνωστεί με χλαμύδια κ να έφυγαν με μια αντιβίωση 20ημερων??με τον άντρα μου είμαστε μαζί 7χρονια άρα δεν το κολλήσαμε τώρα, υπάρχει χρόνια ολόκληρα!επίσης να τονίσω ότι είμαστε κ οι δύο ασυμπτωματικοι. Ευχαριστώ εκ των προτέρων!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, GogoT είπε:

Καλησπέρα σε όλους. Πρωτη φορά γραφω κ θελω να μοιραστώ το πρόβλημα μου! Εδώ κ σχεδον 3 χρόνια προσπαθούμε για εγκυμοσύνη. Οι εξετάσεις όλες καλές αλλα κάθε μηνα απογοήτευση! Ώσπου γνώρισα ενα ζευγάρι, υπογονιμο, όπως εμείς κ μου λέει η κοπέλα κανε pcr ιστού περιόδου. Κ ο σύζυγος pcr προστατικου υγρού. Πήγαμε λοιπον στον ίδιο ουρολόγο που πηγαν κ εκείνοι κ τελικά βρεθήκαμε κ οι δυο με χλαμύδια, e-coli. Το σπερμοδιαγραμμα δε τραγικό, καμια σχέση με τα προηγούμενα. (αυτα ηταν μέτρια προς καλά!) Ο γιατρός σύστησε ολοκληρωμένη θεραπεία, με ενδοφλεβιες, ενχυσεις στη μήτρα, μαλαξεις στον προστατη κλπ. Ολα αυτά κόστος κ για τους 2.. 15.000ευρω!!!Είπε αυτό προτείνω γιατί ειναι σοβαρό! Πήγαμε σε άλλους 2 γιατρούς, για άλλη γνώμη, κ οι δύο ειπαν αντιβίωση κ ότι τα χλαμύδια φεύγουν έτσι, μόλις ακουσαν τι πρότεινε ο Αθηναίος γιατρός γέλασαν. Κ ρωτάω εγω..υπάρχει κάποια κοπελα εδω που να έχει διαγνωστεί με χλαμύδια κ να έφυγαν με μια αντιβίωση 20ημερων??με τον άντρα μου είμαστε μαζί 7χρονια άρα δεν το κολλήσαμε τώρα, υπάρχει χρόνια ολόκληρα!επίσης να τονίσω ότι είμαστε κ οι δύο ασυμπτωματικοι. Ευχαριστώ εκ των προτέρων!! 

καταρχας πριv δωσετε τα λεφτα σας vα ξερεις οτι το prc περιοδου δεv ειvαι κ η πιο αξιοπιστη εξεταση. τα χλαμυδια φευγουv απλα ισως εχουv δημιουργησει φλεγμοvες στηv μητρα κ τοτε πρεπει vα γιvει θεραπεια με εκχυσεις στηv μητρα  υπαρχουv εξετασεις κ για φλεγμοvες που θα στο δειξουv αυτο . Το θεμα ειvαι οvτως τα εχετε η απλως η εξεταση βγηκε ψευδος θετικη κ θα σας φαvε τα λεφτα. καλο ειvαι vα μιλησετε με γιατρο που εμπιστευεστε πραγματικα για αυτο που σας προτειvει μηv χαvετε χροvο μιληστε με γιατρο που πραγματικα θα εμπιστευεστε. 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, GogoT είπε:

Καλησπέρα σε όλους. Πρωτη φορά γραφω κ θελω να μοιραστώ το πρόβλημα μου! Εδώ κ σχεδον 3 χρόνια προσπαθούμε για εγκυμοσύνη. Οι εξετάσεις όλες καλές αλλα κάθε μηνα απογοήτευση! Ώσπου γνώρισα ενα ζευγάρι, υπογονιμο, όπως εμείς κ μου λέει η κοπέλα κανε pcr ιστού περιόδου. Κ ο σύζυγος pcr προστατικου υγρού. Πήγαμε λοιπον στον ίδιο ουρολόγο που πηγαν κ εκείνοι κ τελικά βρεθήκαμε κ οι δυο με χλαμύδια, e-coli. Το σπερμοδιαγραμμα δε τραγικό, καμια σχέση με τα προηγούμενα. (αυτα ηταν μέτρια προς καλά!) Ο γιατρός σύστησε ολοκληρωμένη θεραπεία, με ενδοφλεβιες, ενχυσεις στη μήτρα, μαλαξεις στον προστατη κλπ. Ολα αυτά κόστος κ για τους 2.. 15.000ευρω!!!Είπε αυτό προτείνω γιατί ειναι σοβαρό! Πήγαμε σε άλλους 2 γιατρούς, για άλλη γνώμη, κ οι δύο ειπαν αντιβίωση κ ότι τα χλαμύδια φεύγουν έτσι, μόλις ακουσαν τι πρότεινε ο Αθηναίος γιατρός γέλασαν. Κ ρωτάω εγω..υπάρχει κάποια κοπελα εδω που να έχει διαγνωστεί με χλαμύδια κ να έφυγαν με μια αντιβίωση 20ημερων??με τον άντρα μου είμαστε μαζί 7χρονια άρα δεν το κολλήσαμε τώρα, υπάρχει χρόνια ολόκληρα!επίσης να τονίσω ότι είμαστε κ οι δύο ασυμπτωματικοι. Ευχαριστώ εκ των προτέρων!! 

15.000 ευρώ??? Ουτε μεταμόσχευση να κανατε! Δεν μπορώ να σε βοηθήσω στην απορία που εχεις αλλα ξεκινήστε με ήπιες θεραπείες και βλέπετε. Και φυσικα επανέλεγχο σε ολες τις εξετασεις που κανατε σε οποιο πιο αξιόπιστο εργαστηριο βρείτε.

 Σπερμοδιαγραμμα στο Λυμπεροπουλο για αρχη.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας. Έχουμε ξεκινήσει θεραπεία με αντιβίωση εγω κ ο συζηγος απο εχθές μήπως κ φευγουν με αυτον τον τρόπο. Θα παω κ σήμερα στον γυναικολόγο μου να τον ρωτήσω για ενχυσεις στη μήτρα αν χρειάζεται να κάνω. Κ μετά το πέρας 2 μηνών θα πάμε σε αλλο εργαστήριο για επανέλεγχο. Τώρα το να βγήκε ψευδές το αποτέλεσμα δε νομίζω γιατί 3 χρόνια προσπάθειας δεν υπήρχε κάτι αλλο που να θεωρήσουμε ότι φταίει. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, GogoT είπε:

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας. Έχουμε ξεκινήσει θεραπεία με αντιβίωση εγω κ ο συζηγος απο εχθές μήπως κ φευγουν με αυτον τον τρόπο. Θα παω κ σήμερα στον γυναικολόγο μου να τον ρωτήσω για ενχυσεις στη μήτρα αν χρειάζεται να κάνω. Κ μετά το πέρας 2 μηνών θα πάμε σε αλλο εργαστήριο για επανέλεγχο. Τώρα το να βγήκε ψευδές το αποτέλεσμα δε νομίζω γιατί 3 χρόνια προσπάθειας δεν υπήρχε κάτι αλλο που να θεωρήσουμε ότι φταίει. 

Επειδή το έχουμε περάσει και εμείς θα σου πω την δικη μου εμπειρία. Εμείς πήγαμε σε ουρολογο ανδρολογο και μας εστειλε να κανει πλήρες σπερμοδιαγρμμα και καλλιεργεια η στον λυμπεροπουλο η στο spermlab. Κ εγώ pcr περιοδου. Εκεινος εδωσε θεραπεια 20 ημερων κ ενημέρωσα τον γυναικολογο μου κ ακολουθησα την ίδια. Αφού τελείωσε η θεραπεία κ πέρασε άλλο ένα χρονικό διαστημα γτ δεν πας κατευθείαν για επανεξέταση κάναμε ξανα εξετασεις. Βγήκαν καθαρές κ όλα καλα. Τώρα για τις εγχύσεις στην μήτρα δεν γνωρίζω πρώτη φορά το ακούω. Ούτε ο γυναικολόγος μου ούτε ο εξωσωματικός μου μου είπαν κάτι. Δεν ξέρω εάν παίζει ρόλο βέβαια η υστεροσκοπηση και το σκράτσιν σε αυτές τις περιπτώσεις. Καλό θα ήταν επίσης να γίνονται οι εξετάσεις σε ένα εργαστήριο για σένα και ένα στον άντρας σου για να μην υπάρχουν διαφορές.


xuBjp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου. Μακάρι κ για εμάς να ειναι εύκολο μόνο με μια αντιβίωση. Ο ανδρολογος-ουρολογος μας είπε μετά από 2 μήνες να κάνουμε επανεξέταση για να ανανεωθεί το σπέρμα. Επίσης να σας πω ότι ειμαι απο Χανιά κ την pcr την κάναμε στην Αθήνα. Τώρα για τον επανέλεγχο θα πάμε Ηράκλειο. Όσο για τις εγχυσεις ο γυναικολόγος μου, μου είπε ότι τίποτα δεν ειναι τεκμηριωμένο, κ του έχει τύχει να κάνει εγχυσεις στη μήτρα κ να μην φύγουν τα μικρόβια. Οπωτε μου είπε να δούμε τα αποτελέσματα κ ανάλογα να προχωρήσουμε. 

 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, GogoT είπε:

Καλησπέρα σε όλους. Πρωτη φορά γραφω κ θελω να μοιραστώ το πρόβλημα μου! Εδώ κ σχεδον 3 χρόνια προσπαθούμε για εγκυμοσύνη. Οι εξετάσεις όλες καλές αλλα κάθε μηνα απογοήτευση! Ώσπου γνώρισα ενα ζευγάρι, υπογονιμο, όπως εμείς κ μου λέει η κοπέλα κανε pcr ιστού περιόδου. Κ ο σύζυγος pcr προστατικου υγρού. Πήγαμε λοιπον στον ίδιο ουρολόγο που πηγαν κ εκείνοι κ τελικά βρεθήκαμε κ οι δυο με χλαμύδια, e-coli. Το σπερμοδιαγραμμα δε τραγικό, καμια σχέση με τα προηγούμενα. (αυτα ηταν μέτρια προς καλά!) Ο γιατρός σύστησε ολοκληρωμένη θεραπεία, με ενδοφλεβιες, ενχυσεις στη μήτρα, μαλαξεις στον προστατη κλπ. Ολα αυτά κόστος κ για τους 2.. 15.000ευρω!!!Είπε αυτό προτείνω γιατί ειναι σοβαρό! Πήγαμε σε άλλους 2 γιατρούς, για άλλη γνώμη, κ οι δύο ειπαν αντιβίωση κ ότι τα χλαμύδια φεύγουν έτσι, μόλις ακουσαν τι πρότεινε ο Αθηναίος γιατρός γέλασαν. Κ ρωτάω εγω..υπάρχει κάποια κοπελα εδω που να έχει διαγνωστεί με χλαμύδια κ να έφυγαν με μια αντιβίωση 20ημερων??με τον άντρα μου είμαστε μαζί 7χρονια άρα δεν το κολλήσαμε τώρα, υπάρχει χρόνια ολόκληρα!επίσης να τονίσω ότι είμαστε κ οι δύο ασυμπτωματικοι. Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!

9 ώρες πρίν, GogoT είπε:

Καλησπέρα σε όλους. Πρωτη φορά γραφω κ θελω να μοιραστώ το πρόβλημα μου! Εδώ κ σχεδον 3 χρόνια προσπαθούμε για εγκυμοσύνη. Οι εξετάσεις όλες καλές αλλα κάθε μηνα απογοήτευση! Ώσπου γνώρισα ενα ζευγάρι, υπογονιμο, όπως εμείς κ μου λέει η κοπέλα κανε pcr ιστού περιόδου. Κ ο σύζυγος pcr προστατικου υγρού. Πήγαμε λοιπον στον ίδιο ουρολόγο που πηγαν κ εκείνοι κ τελικά βρεθήκαμε κ οι δυο με χλαμύδια, e-coli. Το σπερμοδιαγραμμα δε τραγικό, καμια σχέση με τα προηγούμενα. (αυτα ηταν μέτρια προς καλά!) Ο γιατρός σύστησε ολοκληρωμένη θεραπεία, με ενδοφλεβιες, ενχυσεις στη μήτρα, μαλαξεις στον προστατη κλπ. Ολα αυτά κόστος κ για τους 2.. 15.000ευρω!!!Είπε αυτό προτείνω γιατί ειναι σοβαρό! Πήγαμε σε άλλους 2 γιατρούς, για άλλη γνώμη, κ οι δύο ειπαν αντιβίωση κ ότι τα χλαμύδια φεύγουν έτσι, μόλις ακουσαν τι πρότεινε ο Αθηναίος γιατρός γέλασαν. Κ ρωτάω εγω..υπάρχει κάποια κοπελα εδω που να έχει διαγνωστεί με χλαμύδια κ να έφυγαν με μια αντιβίωση 20ημερων??με τον άντρα μου είμαστε μαζί 7χρονια άρα δεν το κολλήσαμε τώρα, υπάρχει χρόνια ολόκληρα!επίσης να τονίσω ότι είμαστε κ οι δύο ασυμπτωματικοι. Ευχαριστώ εκ των προτέρων!! 

Αχ αυτο το pcr με ιστό περιόδου! Δε θα σε κουράσω με τη δική μου ιστορια θα σου πω απλά ότι έκανα αυτή την εξέταση και βγήκε ότι και εγώ έχω χλαμύδια. Ο γιατρός μου βέβαια με μάλωσε που την έκανα γιατί μου είπε οτι είναι μια εφεύρεση του κ@λου από μια ομάδα γιατρών Ελλήνων. Δεν γίνεται πουθενα άλλου μονο στην Ελλάδα από κάτι σκιντζηδες γιατρούς! Ένας αλλος γιατρός που με έβαλε να την κάνω μου είπε ότι δε θα μείνω έγκυος ποτέ όσο και αν προσπαθώ γιατί είναι μολυσμένη η μήτρα μου. Σήμερα που μιλάμε έχω δίδυμα κοριτσάκια και πολλές φορές σκέφτομαι να τον πάρω τηλέφωνο να τον βρίσω που με είχε κανει ράκος!

Εγώ πάντως έκανα εξέταση αίματος για χλαμύδια στο ινστιτούτο Παστέρ και έδειξε ότι ουδέποτε πέρασα χλαμύδια ούτε εγώ ούτε ο άνδρας μου...

 

 

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλα σοβαρά?? Έχει γούστο.. Καλα κ που αλλού να οφείλετε η υπογονιμοτητα? Εγω εκεί ρίχνω το φταίξιμο. Δλδ τι εξέταση αίματος ηταν αυτή? Πως λέγεται? Τα διδυμακια με εξωσωματική τα έκανες? Εσύ δλδ δεν ακολουθησες καμία θεραπεία για χλαμυδια? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , GogoT είπε:

Καλα σοβαρά?? Έχει γούστο.. Καλα κ που αλλού να οφείλετε η υπογονιμοτητα? Εγω εκεί ρίχνω το φταίξιμο. Δλδ τι εξέταση αίματος ηταν αυτή? Πως λέγεται? Τα διδυμακια με εξωσωματική τα έκανες? Εσύ δλδ δεν ακολουθησες καμία θεραπεία για χλαμυδια? 

Έκανα εξέταση αίματος για χλαμύδια igg και igm και έδειξε ότι δε νοσω από χλαμύδια ούτε νοσησα στο παρελθόν. Δεν έκανα καμία θεραπεία γιατί πολύ απλά η εξέταση αυτή είναι της πλακας. Κάνε μια ψακτικη σε ξένα σάιτ και θα δεις ότι δεν την κάνουν πουθενα. Ούτε καν στην Αμερική που είναι κορυφή σε τέτοια θέματα. 

Είχα μείνει μια φορά έγκυος το 2015 και παλλινδρομησε το έμβρυο. Εκτοτε προσπαθούσα για 2 χρόνια και δεν εμένα με τίποτα. Όλες οι εξετάσεις φυσιολογικες. Είχα την ατυχία μετά την αποξεση της παλλινδρομης να κλείσουν οι σάλπιγγες και να μην μπορώ να μεινω. Μέχρι να το βρω είχα απελπιστεί! Είχα ήδη κάνει μια σαλπιγγογραφια πριν μείνω έγκυος και ήταν ανοικτές. Έκανα εξωσωματική και έμεινα έγκυος σε δίδυμα...

Εγώ θα σου πρότεινα να βρεις έναν καλό γιατρό όχι απλά γυναικολόγο αλλά ειδικό γιατρό υπογονιμότητας και όλα να σου πάνε δεξιά.

Όσο για τον γιατρό που ήθελε 15.000 ασχολιαστο! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δυστυχώς κορίτσι μου εδω στα Χανιά λυπάμαι που το λεω αλλα δεν έχουμε καλούς γιατρούς! Μακάρι να βγεις αληθινή, να είναι έτσι όπως τα λες κ ας πίνω αντιβίωση χωρίς λόγο!! Στην επανεξέταση θα φανεί. 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, GogoT είπε:

Καλα σοβαρά?? Έχει γούστο.. Καλα κ που αλλού να οφείλετε η υπογονιμοτητα? Εγω εκεί ρίχνω το φταίξιμο. Δλδ τι εξέταση αίματος ηταν αυτή? Πως λέγεται? Τα διδυμακια με εξωσωματική τα έκανες? Εσύ δλδ δεν ακολουθησες καμία θεραπεία για χλαμυδια? 

Πηγαινε να παρεις και αλλες γνωμες δεν ειναι δυνατον να ακουμε τετοια ποσά! Προσεχε γιατί υπαρχει εκμεταλλευση φουλ.τωρα για το που οφειλεται η υπογονιμοτητα που λες ,μπορεί απο οτιδηποτε.εχεις κανει ολες τις εξετασεις για να το βρεις; Ειναι παρα παρα πολλες και επειδη εγω εχω κανει δε βρισκω κατι και ας μην εχω χλαμυδια..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, GogoT said:

Δυστυχώς κορίτσι μου εδω στα Χανιά λυπάμαι που το λεω αλλα δεν έχουμε καλούς γιατρούς! Μακάρι να βγεις αληθινή, να είναι έτσι όπως τα λες κ ας πίνω αντιβίωση χωρίς λόγο!! Στην επανεξέταση θα φανεί. 

Όπως είπε κ μια κοπέλα πιο πάνω κάνε τη εξέταση αίματος για αντισώματα χλαμύδια igg και igm τα μεν αντισώματα είναι αν νιώσεις τώρα τα δε είναι αν έχεις νοσήσει παλιότερα (δλδ το ανοσοποιητικό έχει χρειαστεί να αντιμετωπίσει το μικρόβιο κ άρα έχει αντισώματα μνήμης) αντίστοιχες εξετάσεις με αντισώματα υπάρχουν για άπειρα νοσήματα ,hiv ηπατίτιδες τοξόπλασμα κλπ...

Δλδ θεωρώ ότι αν πας σε ένα μικροβιολογικό κ ζητήσεις την εξέταση αίματος για αντισώματα για χλαμύδια θα ξέρουν τι πρέπει να κάνουν(κόστος ιδιωτικά δε ξέρω πόσο μπορεί να είναι αν έχεις ασφάλεια ζητά να στα γράψει γιατρός) από κει κ πέρα ένα ταξίδι στην Αθήνα να μιλήσεις με κάποιο ειδικό γιατρό να δει τις εξετάσεις που έχεις κάνει γενικά κ να σ γράψει έξτρα αν χρειάζεται η να σ πει μια γνώμη για το κομμάτι της υπογονιμότητας νομίζω επιβάλεται εφόσον στα Χανιά δεν υπάρχει κάποιος που να νιώθεις εμπιστοσύνη και ασφάλεια!

 

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, GogoT είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου. Μακάρι κ για εμάς να ειναι εύκολο μόνο με μια αντιβίωση. Ο ανδρολογος-ουρολογος μας είπε μετά από 2 μήνες να κάνουμε επανεξέταση για να ανανεωθεί το σπέρμα. Επίσης να σας πω ότι ειμαι απο Χανιά κ την pcr την κάναμε στην Αθήνα. Τώρα για τον επανέλεγχο θα πάμε Ηράκλειο. Όσο για τις εγχυσεις ο γυναικολόγος μου, μου είπε ότι τίποτα δεν ειναι τεκμηριωμένο, κ του έχει τύχει να κάνει εγχυσεις στη μήτρα κ να μην φύγουν τα μικρόβια. Οπωτε μου είπε να δούμε τα αποτελέσματα κ ανάλογα να προχωρήσουμε. 

 

Gogo T έχεις γιατρο υπογονιμότητας στα Χανιά?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...