Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Ιανουάριος 2021!!!!


Recommended Posts

Just now, butterfly1986 είπε:

Κι εμένα πάντως  πολλές φορές μετά το θηλασμό συνεχίζει και κλαίει. Και πιπιλαει δάχτυλο. Αλλά θέλω να τσεκαρω αν παίρνει κανονικά βάρος. Γενικά κι εγώ μπερδεμένη είμαι. Πολλές φορές με πιάνει απελπισία κι  έχω μπει στον πειρασμό να δώσω ξένο γαλα η πιπίλα . Έχει τύχει να θηλάζω και 4 ώρες σερί επειδη κλαίει. Αλλά μου έχουν πει ότι τις πρώτες 40 μέρες τα μωρά δεν έχουν πρόγραμμα. Ότι μπορεί να θηλάζουν και 20 ώρες το 24 Ώρο.

Εγω τις προσθεσα κ ξενο γτ αελπιστηκα προχθες δ ετρωγε ουτε απο στηθος ουτε εβγαζα στο θηλαστρο κ ο γιατρος μ μ ειπε δωστης κ ξενο μην αφυδατωθει το παιδι.δεν της δινω παντα αναλογως πως παει η ημερα βλεποντας κ κανοντας το παω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 20 λεπτά , butterfly1986 είπε:

Κι εμένα πάντως  πολλές φορές μετά το θηλασμό συνεχίζει και κλαίει. Και πιπιλαει δάχτυλο. Αλλά θέλω να τσεκαρω αν παίρνει κανονικά βάρος. Γενικά κι εγώ μπερδεμένη είμαι. Πολλές φορές με πιάνει απελπισία κι  έχω μπει στον πειρασμό να δώσω ξένο γαλα η πιπίλα . Έχει τύχει να θηλάζω και 4 ώρες σερί επειδη κλαίει. Αλλά μου έχουν πει ότι τις πρώτες 40 μέρες τα μωρά δεν έχουν πρόγραμμα. Ότι μπορεί να θηλάζουν και 20 ώρες το 24 Ώρο.

Θελει πολυ υπομονη κ γενικως ποσο ορεξη εχεις να θηλασεις.εγω ενω ξεκινησα αισιοδοξα αρχιζω κ ξενερωνω που δ χορταινει,που απο το ενα στηθος δεν πιανει την θηλη κ ειμαι ολο κ πιο κοντα στο να τα παρατησω.

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Suzukaki είπε:

Θελει πολυ υπομονη κ γενικως ποσο ορεξη εχεις να θηλασεις.εγω ενω ξεκινησα αισιοδοξα αρχιζω κ ξενερωνω που δ χορταινει,που απο το ενα στηθος δεν πιανει την θηλη κ ειμαι ολο κ πιο κοντα στο να τα παρατησω.

Έχεις δίκιο! Θέλει πολύ υπομονή τον πρώτο καιρό αλλά λένε ότι μετά που εδραιώνεται ο θηλασμός  ότι είναι πιο εύκολο από τα μπουκάλια. Εγώ δεν έχω εμπειρία γιατί έκανα μεικτή διατροφή στα δίδυμα. Και μεταξύ μας είχα συνηθίσει να τρώνε κάθε 3-4 ώρες κ τώρα το κάθε 1-2 ώρες μου φαίνεται λίγο βουνό. Θα δούμε!!! Τα μωράκια μας  να είναι καλά κι εμείς και όλα θα γίνουν!!!!

  • Μου αρέσει 1

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Klegeo είπε:

Καλησπερα κοριτσια! Εχουμε αερια φουλ.. Κ μαλλον κανουμε κ κολικους γιατι εχουμε απιστευτη γκρινια.. Δεν εχει κοιμηθει καθολου σφιγγεται.. Ενα δραμα!! :(

Εγω εχω ξενυχτησει χωρις κολικους σκεψου!!!!κοιμαται την μερα κ το βραδυ ειδικα χθες με το που την εβαζα στο πορτ μπεμπε γκρινιαααα ημουν με μια ωρα υπνο.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια καλησπέρα  !!! Κ εγώ  παλεύω  με τον θηλασμός... τα κακα του μωρού  σας πως είναι??? Σήμερα  έκανε κίτρινα με σπόρους αν θυμάμαι  καλά  είναι φυσιολογικό  αύριο θα μιλήσω. Με την παιδίατρο για συμβουλές 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , Klegeo είπε:

Καλησπερα κοριτσια! Εχουμε αερια φουλ.. Κ μαλλον κανουμε κ κολικους γιατι εχουμε απιστευτη γκρινια.. Δεν εχει κοιμηθει καθολου σφιγγεται.. Ενα δραμα!! :(

Δοκιμασε να περιορισεις τ φαγητο 10-20μλ σε καθε γευμα μεχρι να αποσυμφορηθει το εντερο μονο αυτο μας σωζει εμας!!

Just now, vivi24 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα  !!! Κ εγώ  παλεύω  με τον θηλασμός... τα κακα του μωρού  σας πως είναι??? Σήμερα  έκανε κίτρινα με σπόρους αν θυμάμαι  καλά  είναι φυσιολογικό  αύριο θα μιλήσω. Με την παιδίατρο για συμβουλές 

Ναι αυτα ειναι τ θηλασμου!!!

Just now, Suzukaki είπε:

Εγω εχω ξενυχτησει χωρις κολικους σκεψου!!!!κοιμαται την μερα κ το βραδυ ειδικα χθες με το που την εβαζα στο πορτ μπεμπε γκρινιαααα ημουν με μια ωρα υπνο.....

Και εμεις κολικουςδρν εχουμε 1στις 5 μερες να κανει αλλα ειναι αγκαλιτσας και εχει μπερδεψει την νυχτα με την μερα!!! Κοιτιομαστε πολλα βραδυα!!!

Ειναι φυσιολογικο ομως να ξερειςτις πρωτες μερες αν οχι ολαη πλειοψηφια τ παθαινει

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολα τα κοριτσια!

Vivi να σου ζήσει!!!! Να είναι γερό πανω απ όλα Κ παντα τυχερο με ευτυχία!!!!! Τι καλά που δεν ταλαιπωρήθηκες πολυ.

Κορίτσια μου λείψατε κ ήθελα να στείλω αλλά ξέρετε πως είναι... εμας μας έδιωξαν απο Παρασκευή μεσημέρι, δε θυμάμαι αν σας το είπα. Λόγω covid εφόσον μαμα κ παιδι είναι οκ δε θέλουν να διακινδυνεύουν.

Διάβασα για πυρετους κ μαστιτιδα. Ουφ! Περαστικά κοριτσάκια μου...δε ξέρω τι αλλο να πω ειλικρινά! 

Εμείς κάνουμε μεικτο πρόγραμμα. Απο το μαιευτήριο κιόλας γιατί είναι Κ μικρούλα κ δε θέλαμε να το διακινδυνεύουμε. Ευτυχώς όμως το κοριτσάκι μας έχασε μονο 100 γρ . Κ αυτα μονο την πρώτη μέρα μετα ηταν σταθερη. Καλά πάει μπορώ να πω, ξυπνάει καθε 2 ή 2.5 με 3 ωρες . Το βράδυ ξύπνησε 2 φορές στη μια ώρα αλλά ηταν επειδή έκανε γουλια κ η αλλη έκανε κακακια κ είχε λερωθει. Δε μπορώ να δώσω συμβουλες θηλασμού γιατί δεν κάνω αποκλειστικά αλλά επίσης έπιασε κ αμέσως θηλή. Το μονο που ξέρω για το γάλα που μου το είπαν πολλοί γιατροί είναι να πινω πολυ νερο!!! Επίσης κ χυμούς! Αυτο θα βοηθήσει κ οσες έχουν θεμα με έντερο . Δυστυχώς καταλαβαίνω που λέτε ότι πονατε με το θεμα τουαλέττα εγω πηγα σήμερα κ οκ τα κατάφερα.  Αλλα είχα κίνητικοτητα κ απο τη μέρα που έκανα την καισαρικη. Οσο για το νερο ,φανταστείτε ότι κάθε φορά που θηλάζω κ είναι κανα 40 λεπτο προς το παρόν χονδρικά πινω σχεδόν 1 λίτρο νερό.  Τα κακακια διάβαζα στη μερα που είμαστε ειναι σα μουστάρδα ντιζον.

Κατα τ αλλά εχω πάθει Κ γω με τη μικρή....Χιχι! Ακόμα Επίσης δεν το πιστευω χαχαχα. Να κάνω μια ερώτηση;;; έχετε πάρει ζώνη λοχείας;;;;

 

  • Μου αρέσει 2

Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Για τσ κοριτσια που θηλαζετε... και εγω ειδα διαφορα μετα τις 15μερες με το γαλα λιγο υπομονη.... και η κλεγεο απο οτι θυμαμαι και αυτην μετα τις 15-20πρεπει να ειδε διαφορα... 

Διάβασα καπου ρυθμιζεται η παραγωγη μεχρι τις 40-60μερες οπου λενε την εκφραση εδραιωθηκε ο θηλασμος που προφανως σημαινει οτι ρυθμιστηκε η παραγωγη οποτε εχουμε ολες πολλες ευκαιριες να αυξησουμε παραγωγη... και πολλες ημερες μαχης... και εγραφε σε αυτο το διαστημα δινει και απο τα δυο...

Και επειτα λεει αφου εδραιωθει δινεις μονο απο το ενα αδειαζει και στο επομενο γευμα απο το αλλο... και οταν εδραιωθει το παιδι τρωει μπαμ μπαμ σε 5 λεπτα εχει χλαπακιασει... και χορτασει... τωρα ο κορεσμος για ποση ωρα αρκει αλλου παπα ευαγγελιο.....

@κλεγεο μετα την μαστιτιδα αυξηθηκε η παραγωγη σε εκεινο το στηθος...???

Εφαρμοζω αυτο που είπες τον θηλαζω και κατι παει να γινει σιγα σιγα αδειαζει ολο και πολυ... ειχε φραξει για τα καλα... η πετρα μεγαλουτσικη.. και σαν να αυξανει παλι παραγωγη και ερχεται πιο ευκολα... με το σταγονομετρο ερχοταν... αφου οσο ειχα πυρετο και δεν μπορουσα να αδειασω σκεφτομουν να παρω το χαπι να διακοψω... αλλα τωρα που δεν εχω πυρετο ολα γκουντ... την βρισκω με τα θηλαστρα!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 28/1/2021 at 11:28 ΠΜ, Maria mariaa είπε:

@Suzukaki & @Mikri Ollandeza Να σας ζήσουν τα μωράκια σας να είναι γερά και καλοτυχα στην ζωή τους να είστε σιδερένιες και να απολαύσετε το νέο ρόλο τς μαμας!!Ευχομαι βα έχετε ήρεμα βραδάκια και όσο λιγότερο ξύπνημα 

@Lottaki Να σου ζήσω η πριγκίπισσα σου να είναι γερή,καλοτυχη και ευτυχισμένη στην ζωή τς Καλή λοχεία να έχετε :wub:

Ευχαριστώ πολυ!!! Κ εσείς τα καλύτερα 

@Klegeo σε ευχαριστώ παρα πολυ για τις ευχές!!

 @butterfly1986 ευχαριστώ επίσης για τα όμορφα λόγια! 

@enjoy δεν πειράζει φιλενάδα που έπεσες εκτός! Αλλα μέχρι ενα σημείο ησουν μέσα στις προβλέψεις σου. Ημουν στο τσακ για φτ. χεχε! Απλά οντως μας την έκανε! 

@Mikri Ollandeza  Επίσης ευχαριστω πολυ για τις θερμές ευχές! Επειδη κ εμένα πρωτο παιδι ...Σε καταλαβαίνω είναι δυσκολα.  Θα το βρούμε όμως κ πιστευω οτι θα παει καλύτερα. Έχεις κ ανθρώπους δίπλα σου, σε στηρίζουν. 

 

  • Μου αρέσει 1

Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Lottaki είπε:

Καλησπέρα σε ολα τα κοριτσια!

Vivi να σου ζήσει!!!! Να είναι γερό πανω απ όλα Κ παντα τυχερο με ευτυχία!!!!! Τι καλά που δεν ταλαιπωρήθηκες πολυ.

Κορίτσια μου λείψατε κ ήθελα να στείλω αλλά ξέρετε πως είναι... εμας μας έδιωξαν απο Παρασκευή μεσημέρι, δε θυμάμαι αν σας το είπα. Λόγω covid εφόσον μαμα κ παιδι είναι οκ δε θέλουν να διακινδυνεύουν.

Διάβασα για πυρετους κ μαστιτιδα. Ουφ! Περαστικά κοριτσάκια μου...δε ξέρω τι αλλο να πω ειλικρινά! 

Εμείς κάνουμε μεικτο πρόγραμμα. Απο το μαιευτήριο κιόλας γιατί είναι Κ μικρούλα κ δε θέλαμε να το διακινδυνεύουμε. Ευτυχώς όμως το κοριτσάκι μας έχασε μονο 100 γρ . Κ αυτα μονο την πρώτη μέρα μετα ηταν σταθερη. Καλά πάει μπορώ να πω, ξυπνάει καθε 2 ή 2.5 με 3 ωρες . Το βράδυ ξύπνησε 2 φορές στη μια ώρα αλλά ηταν επειδή έκανε γουλια κ η αλλη έκανε κακακια κ είχε λερωθει. Δε μπορώ να δώσω συμβουλες θηλασμού γιατί δεν κάνω αποκλειστικά αλλά επίσης έπιασε κ αμέσως θηλή. Το μονο που ξέρω για το γάλα που μου το είπαν πολλοί γιατροί είναι να πινω πολυ νερο!!! Επίσης κ χυμούς! Αυτο θα βοηθήσει κ οσες έχουν θεμα με έντερο . Δυστυχώς καταλαβαίνω που λέτε ότι πονατε με το θεμα τουαλέττα εγω πηγα σήμερα κ οκ τα κατάφερα.  Αλλα είχα κίνητικοτητα κ απο τη μέρα που έκανα την καισαρικη. Οσο για το νερο ,φανταστείτε ότι κάθε φορά που θηλάζω κ είναι κανα 40 λεπτο προς το παρόν χονδρικά πινω σχεδόν 1 λίτρο νερό.  Τα κακακια διάβαζα στη μερα που είμαστε ειναι σα μουστάρδα ντιζον.

Κατα τ αλλά εχω πάθει Κ γω με τη μικρή....Χιχι! Ακόμα Επίσης δεν το πιστευω χαχαχα. Να κάνω μια ερώτηση;;; έχετε πάρει ζώνη λοχείας;;;;

 

Καλως την αγαπημενη μου!! Ισχυει επινα τουλαχιστον 1.5λιτρο νερο και 1λιτρο χυμο την ημερα... αλλες και 2λιτρα χυμο... και εβγαζα ολο κ οιο πολυ μεα τα σταμάτησα  γτ ο μισθος με τοσους χυμους και σοκολατες που ετρωγα αποδεκατιστηκε... και απο τοτε εμεινε στασιμη η παραγωγη γτ νερο δεν μπορω να πιω πανω αππ 1.5 λιτρο/μερα..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 28/1/2021 at 5:48 ΜΜ, KwnKwn10 είπε:

Τέλεια!!! Χαίρομαι πολύ για σένα.. Να χαίρεσαι τ θαύματα κι σ τώρα!! 

Αυτο κάνω ναι!!! Σε ευχαριστώ πολυυυυυυ

Just now, enjoy είπε:

Καλως την αγαπημενη μου!! Ισχυει επινα τουλαχιστον 1.5λιτρο νερο και 1λιτρο χυμο την ημερα... αλλες και 2λιτρα χυμο... και εβγαζα ολο κ οιο πολυ μεα τα σταμάτησα  γτ ο μισθος με τοσους χυμους και σοκολατες που ετρωγα αποδεκατιστηκε... και απο τοτε εμεινε στασιμη η παραγωγη γτ νερο δεν μπορω να πιω πανω αππ 1.5 λιτρο/μερα..

Μου έλειψες όπως κ οι υπόλοιπες ! Ορμόνες στο φουλ της ευσυγκινισιας χαχαχα! Έχεις δίκιο Αν δε μπορεις να πιεις νερο . Εγώ πάντα ήμουν του νερού οπότε δε με ενοχλεί; αν τρως λιγο αυτα τα μπαστουνακια που είναι πολυ αλμυρα; για να σου δημιουργείται διψα; αυτα μωρέ που τα εχουμε κ σε πάρτυ καφετια με αλάτι πανω. Με τη δοσολογία αυτη που αναφέρω παραπάνω φτανω να πινω τουλάχιστον 3 λτ τη μέρα. Οπότε μάλλον για αυτο κατεβαίνει καλά το γάλα....


Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Lottaki είπε:

Ευχαριστώ πολυ!!! Κ εσείς τα καλύτερα 

@Klegeo σε ευχαριστώ παρα πολυ για τις ευχές!!

 @butterfly1986 ευχαριστώ επίσης για τα όμορφα λόγια! 

@enjoy δεν πειράζει φιλενάδα που έπεσες εκτός! Αλλα μέχρι ενα σημείο ησουν μέσα στις προβλέψεις σου. Ημουν στο τσακ για φτ. χεχε! Απλά οντως μας την έκανε! 

@Mikri Ollandeza  Επίσης ευχαριστω πολυ για τις θερμές ευχές! Επειδη κ εμένα πρωτο παιδι ...Σε καταλαβαίνω είναι δυσκολα.  Θα το βρούμε όμως κ πιστευω οτι θα παει καλύτερα. Έχεις κ ανθρώπους δίπλα σου, σε στηρίζουν. 

 

Αγαπαρα μου επεσα εκτος βεβαιως βεβαιως!!! γτ εβγαλες μια σελεμπριτι!!! Με τους παπαρατσι να παραμονευουν!! Σιγα μην εβγαινε απο την πισω εξοδο... Ολοι οι σελεμπριτι κανουν εμφανιση απο μπροστα!!! :x love u!! 

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κ γω τόσο αλλά δε της φτανει κ δινω 20 μλ κ σκονη 

Just now, enjoy είπε:

Αγαπαρα μου επεσα εκτος βεβαιως βεβαιως!!! γτ εβγαλες μια σελεμπριτι!!! Με τους παπαρατσι να παραμονευουν!! Σιγα μην εβγαινε απο την πισω εξοδο... Ολοι οι σελεμπριτι κανουν εμφανιση απο μπροστα!!! :x love u!! 

 

Γελάω πολυ!!!!!! Έχεις δίκιο.... μου ήρθε το σουξέ κ στο αφιερώνω αγαπω σημαίνει..λαλα

  • Μου αρέσει 2

Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...