Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ έπαιρνα τρία χάπια coq10 των 200 άρα 600 ημερησίως … μου τα εοχε συστήσει η εξωσωματικός .. τα έπαιρνα πολύ καιρό ακόμα κ την περίοδο των ενέσεων μέχρι την ωοληψια .. μετά την ωοληψια τα σταμάτησα .

      Εμένα έβλεπε 8 καταφέραμε να φτάσουμε στα 13 και πήραμε τελικά 14 αλλά τα 10 προχώρησαν τώρα ποσά θα μείνουν δεν ξέρω θα μάθω  σύντομα ..σου εύχομαι πολύ καλή  επιτυχία ! 

      Μην σκέφτεσαι την υπερδιέγερση … εγώ να δεις πως ήμουν … μια κοιλιά τριών μηνών … άστο … στο κέντρο στην αναμονή της ωοληψιας όλες ήταν οκ εγώ σαν μπόγος … μετά συνήλθα λίγο αλλά κ πάλι έχω πρήξιμο …. Όλα καλα Θα πάνε . Κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός αλλά παρτο χαλαρά …0

      Σε ευχαριστώ πολύ πολύ!! Και σε σένα εύχομαι άριστες κ  πολλές βλαστοκυστες κ σύντομα να επανέλθεις! Χρειάζεται ψυχραιμία η αλήθεια και πρώτα θετική σκέψη.. να σκεφτόμαστε τον στόχο γιατί το μυαλό μας κανει παντα τα χειροτερα σενάρια στο καθε σύμπτωμα! Ολα καλα θα πάνε οπως λες! Και εγώ μάλλον για Σάββατο το βλέπω για την ωοληψία... Θα δείξει!!! Με το καλο και η εμβρυομεταφορά σου!!

Μανούλες Ιανουάριος 2021!!!!


Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια! Πως πανε τα μπεμπονια σας?

Εμενα ο μπεμπης αρχιζει κ με κοιταει στα ματια κ να με ακουει π τραγουδαω:x

Σας εχει τυχει να πνιγονται στο θηλασμο η στο μπιμπερο? Τρομαζω τοσο πολυ καθε φορα:sad:

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Klegeo είπε:

Καλησπερα κοριτσια! Πως πανε τα μπεμπονια σας?

Εμενα ο μπεμπης αρχιζει κ με κοιταει στα ματια κ να με ακουει π τραγουδαω:x

Σας εχει τυχει να πνιγονται στο θηλασμο η στο μπιμπερο? Τρομαζω τοσο πολυ καθε φορα:sad:

Και εμένα πνίγηκε εχθές και σήμερα...όντως είναι κάπως τρομακτικό ....

Link to comment
Share on other sites

Just now, Klegeo είπε:

Καλησπερα κοριτσια! Πως πανε τα μπεμπονια σας?

Εμενα ο μπεμπης αρχιζει κ με κοιταει στα ματια κ να με ακουει π τραγουδαω:x

Σας εχει τυχει να πνιγονται στο θηλασμο η στο μπιμπερο? Τρομαζω τοσο πολυ καθε φορα:sad:

Καλημέρα!!!! Ο γλυκούλης μεγάλωσε και σε κοιτάζει!!!! Εγώ λιώνω όταν με κοιτάζει. Του αρέσει να του τραγουδάω.

Στο θηλασμό μερικές φορές κάνει σα να πνίγεται για 1-2 δευτερόλεπτα αλλά συνεχίζει να πίνει συνήθως.

  • Μου αρέσει 1

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια πονατε στα κόκαλα  του θώρακα?? Κάτω από το στήθος?? Δεν ξέρω τι μπορεί να είναι...πιστεύω κακή στάση σώματος  στον θηλασμό ...σφιγγομαι πολύ όταν ξεκινάει 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια πως πατε; κουράγιο σε όλες!!! 

Εγω σημερα βγήκα να παω φούρνο να παρω καφε κ τυρόπιτα, είχε τόσο ωραία μέρα. Μου την εδωσε τρελα. Έβαλα πιπίλα στο μωρό, με βλέπει ο αντρας μου ντυμένη, σου λέει μας παραταει χαχαχαχα!

Πηγα τελικα πρωτα σουπερ πήρα μια φαρινα να κάνω κεικ (με βοήθεια μαμας με κόβω  ) κ στο φούρνο να παρω ψωμι,καφέ κ γλυκάκι βρε κορίτσια, δεν εχω κεράσει περα του νοσοκομείου κανέναν. Μου είχε φέρει η μαμα μου κατι σοκολατάκια οταν μας υποδέχτηκε σπίτι αλλά ήθελα κ γω η μαμα να κεράσω για την κόρη ωωωωω. Το ευχαριστήθηκα εστω κ λιγο... στο δρόμο παλι μου ερχόταν να βάλω τα κλάματα χαχαχα! Ορμόνες!!! 

Επίσης ο σύζυγος περα απο τις μέρες στο μαιευτήριο δεν έχει πάρει άδεια,την επόμενη εβδομάδα θα μπορεί κ καταλαβαίνετε πως είμαι. Δουλεύει τηλεργασία αλλά τι να το κάνω που δουλεύει απο το πρωί μέχρι τις 10+ το βράδυ. Κ αυτο γίνεται απο το Νοέμβριο κ με πιο βάρβατα ωραρια κ Σκ ασταμάτητα με ξενύχτια.  Οποτε καταλαβαίνετε η περίπτωση μου θέλει όπως λέει κ η enjoy ψυχίατρο, τους αγαπω!!!! Να δώσουν κανα φαρμακακι να σώσουν την κατάσταση. Σόρρυ που γκρινιαζω αλλά ήθελα να το μοιραστώ γιατί θα σκάσω 

Just now, vivi24 είπε:

Κορίτσια πονατε στα κόκαλα  του θώρακα?? Κάτω από το στήθος?? Δεν ξέρω τι μπορεί να είναι...πιστεύω κακή στάση σώματος  στον θηλασμό ...σφιγγομαι πολύ όταν ξεκινάει 

Εμένα ποναει η μεση μου! 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Lottaki είπε:

Κοριτσάκια πως πατε; κουράγιο σε όλες!!! 

Εγω σημερα βγήκα να παω φούρνο να παρω καφε κ τυρόπιτα, είχε τόσο ωραία μέρα. Μου την εδωσε τρελα. Έβαλα πιπίλα στο μωρό, με βλέπει ο αντρας μου ντυμένη, σου λέει μας παραταει χαχαχαχα!

Πηγα τελικα πρωτα σουπερ πήρα μια φαρινα να κάνω κεικ (με βοήθεια μαμας με κόβω  ) κ στο φούρνο να παρω ψωμι,καφέ κ γλυκάκι βρε κορίτσια, δεν εχω κεράσει περα του νοσοκομείου κανέναν. Μου είχε φέρει η μαμα μου κατι σοκολατάκια οταν μας υποδέχτηκε σπίτι αλλά ήθελα κ γω η μαμα να κεράσω για την κόρη ωωωωω. Το ευχαριστήθηκα εστω κ λιγο... στο δρόμο παλι μου ερχόταν να βάλω τα κλάματα χαχαχα! Ορμόνες!!! 

Επίσης ο σύζυγος περα απο τις μέρες στο μαιευτήριο δεν έχει πάρει άδεια,την επόμενη εβδομάδα θα μπορεί κ καταλαβαίνετε πως είμαι. Δουλεύει τηλεργασία αλλά τι να το κάνω που δουλεύει απο το πρωί μέχρι τις 10+ το βράδυ. Κ αυτο γίνεται απο το Νοέμβριο κ με πιο βάρβατα ωραρια κ Σκ ασταμάτητα με ξενύχτια.  Οποτε καταλαβαίνετε η περίπτωση μου θέλει όπως λέει κ η enjoy ψυχίατρο, τους αγαπω!!!! Να δώσουν κανα φαρμακακι να σώσουν την κατάσταση. Σόρρυ που γκρινιαζω αλλά ήθελα να το μοιραστώ γιατί θα σκάσω 

Εμένα ποναει η μεση μου! 

Πως θηλάζεις  :?? Εγώ κακώς  αλλα σκύβω προς  το μωρό.... 

Link to comment
Share on other sites

Κάθομαι στον καναπέ ή σε πολυθρόνα πισω στην πλάτη κ βάζω το μαξιλάρι θηλασμού κ τη γερνω προς τα εμένα. Αλλα εχω παρατηρήσει ότι επειδή με τραβάει η τομη πολλές φορές γερνω κ γω. 

 


Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω καθομαι καναπε με μαξιλαρες.. Και καποιες φορες σκυβω κ γω στο μωρο.. Επισης τον βαζω κ στο πλαι football που λενε.. 

Απο ορμονες  αλλο τιποτα! Νιωθω ψιλοαχρηστη.. Δεν κανω πολλα πραγματα..ζω τη μερα της μαρμοτας.. Καθεμερα τα ιδια πραγματα.. Πλεον δεν βλεπω τηλεοραση ταινιες, το σκυλακι μου ειναι λιγο παραμελημενο .. Μεχει καταβάλει η αλλαγη ρουτινας.. Εννοειται δεν θα αλλαζα με τιποτα τον μπεμπη. 

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μια από τα ίδια..  όση τηλεόραση δεν είχα δει τόσα χρόνια την βλέπω τώρα..  επειδή θηλάζω με τις ώρες τι άλλο να κάνω..  

Και εγώ οπωσ είπατε και εσείς @Lottaki @vivi24 κάνω αυτό το λάθος πολλές φορές Κ σκύβω προς το μέρος της αν κ τώρα το ψιλό έμαθα. Πονάω όμως πάρα πάρα πολύ τις τελευταίες μέρες στις ρωγες. Δε ξέρω τι να κάνω..  έχουν γίνει πολύ έντονα ροζ και ειδικά από το ένα στήθος πονάω σχεδόν σε όλη τη διάρκεια που θηλάζω. Τόσο έντονος πόνος που χτυπάει μέχρι πίσω τη μέση.  Κ με έχει πιάσει ο αυχένας από τόσο που σφιγγομαι.   :(

 

επισησ,  κοιμούνται εσάς τα μωράκια σας στα κρεβατακια/καλαθουνες/λικνα τους ? Εμάς στην αγκαλιά κοιμάται με τις ώρες, αλλά με το που την αφήσουμε ξυπνάει έξαλλη κ θέλει πάλι θηλασμό για να ηρεμήσει.  Οπότε δε μπορούμε να κάνουμε τίποτα όλη μέρα, από αγκαλιά σε αγκαλιά είναι

Link to comment
Share on other sites

Just now, Opheliav είπε:

Και εγώ μια από τα ίδια..  όση τηλεόραση δεν είχα δει τόσα χρόνια την βλέπω τώρα..  επειδή θηλάζω με τις ώρες τι άλλο να κάνω..  

Και εγώ οπωσ είπατε και εσείς @Lottaki @vivi24 κάνω αυτό το λάθος πολλές φορές Κ σκύβω προς το μέρος της αν κ τώρα το ψιλό έμαθα. Πονάω όμως πάρα πάρα πολύ τις τελευταίες μέρες στις ρωγες. Δε ξέρω τι να κάνω..  έχουν γίνει πολύ έντονα ροζ και ειδικά από το ένα στήθος πονάω σχεδόν σε όλη τη διάρκεια που θηλάζω. Τόσο έντονος πόνος που χτυπάει μέχρι πίσω τη μέση.  Κ με έχει πιάσει ο αυχένας από τόσο που σφιγγομαι.   :(

 

επισησ,  κοιμούνται εσάς τα μωράκια σας στα κρεβατακια/καλαθουνες/λικνα τους ? Εμάς στην αγκαλιά κοιμάται με τις ώρες, αλλά με το που την αφήσουμε ξυπνάει έξαλλη κ θέλει πάλι θηλασμό για να ηρεμήσει.  Οπότε δε μπορούμε να κάνουμε τίποτα όλη μέρα, από αγκαλιά σε αγκαλιά είναι

Εμένα μόνο το βράδυ κοιμάται κάνα δυο δίωρα στην κούνια του. Όλη τη μέρα κοιμάται στην αγκαλιά μετά το θηλασμό και με το που πάω να τον ακουμπήσω είτε σε καναπέ είτε σε ρηλαξ ουρλιάζει. Οπότε αναγκαστικά όλη μέρα αγκαλιά η πάνω στο μαξιλάρι θηλασμού που το έχω γύρω μου για να μην πιάνονται τα χέρια μου...


wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κι εγώ όλη μέρα καναπέ και τηλεόραση. Δεν προλαβαίνω να κάνω σχεδόν τίποτα αφού το μωρό θηλάζει ανά δύο ώρες για 40-50 λεπτά κ μετά θέλει αγκαλιά αλλιώς κλαιει. Ελπίζω μετά τις 40 μέρες να αραιώσουν λίγο τα διαστήματα να κάνω και καμία δουλειά η να έχω λίγο χρόνο για τα δίδυμα μου....


wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ευτυχώς κοιμάται στο λικνο ! Μόλις την παιρνει ο ύπνος, περιμένω λιγο κ τη βάζουμε. Αν έχει πονακια σε κοιλιά ή βγάλει γουλια τοτε αναστατώνεσαι κ ξανα εξω αγκαλίτσα κλπ αλλα μετα αν ηρεμήσει μενει λίκνο. Κ τξν αφήνω μόνη της πχ αλλά κ την παίρνω καναπέ να ειναι κ μαζί μας ... γενικά θέλω κ να ηρεμήσει μόνη της αλλά παράλληλα να νιώθει κοντά μας .

Το σκυλάκι μου κ γω το εχω αμελήσει κ το γατάκι επισης! Αλλα κανω υπομονή να μπορω να βγω κ να ειμαι λειτουργική ωστε να μπορεσω να μαζέψω κακα. Πάντως σήμερα που πηγα κ πήρα καφέ μου έκανε πολυ καλο 


Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Lottaki είπε:

Εμένα ευτυχώς κοιμάται στο λικνο ! Μόλις την παιρνει ο ύπνος, περιμένω λιγο κ τη βάζουμε. Αν έχει πονακια σε κοιλιά ή βγάλει γουλια τοτε αναστατώνεσαι κ ξανα εξω αγκαλίτσα κλπ αλλα μετα αν ηρεμήσει μενει λίκνο. Κ τξν αφήνω μόνη της πχ αλλά κ την παίρνω καναπέ να ειναι κ μαζί μας ... γενικά θέλω κ να ηρεμήσει μόνη της αλλά παράλληλα να νιώθει κοντά μας .

Το σκυλάκι μου κ γω το εχω αμελήσει κ το γατάκι επισης! Αλλα κανω υπομονή να μπορω να βγω κ να ειμαι λειτουργική ωστε να μπορεσω να μαζέψω κακα. Πάντως σήμερα που πηγα κ πήρα καφέ μου έκανε πολυ καλο 

Τυχερή είσαι! Εμένα λες κι έχει αισθητήρα. Κοιμάται ξερός πάνω μου κ με το που πάω να τον αφήσω αρχίζει να κουνιέται κ ξυπνάει αμέσως.

Εντωμεταξυ η γιατρός που ήρθε σήμερα κ τον είδε μου είπε ότι μπορεί να κλαίει επειδή θέλει λίγα μλ παραπάνω γάλα κ για αυτό να δίνω κ τα δύο στήθη μέχρι τις 40 μέρες. Από το μαιευτήριο μου είχαν πει να δίνω μόνο το ένα στήθος κάθε φορά για να πίνει κ το πιο λιπαρό γάλα. Εσάς τι σας έχουν πει?

  • Μου αρέσει 1

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω δίνω κ σκονη οπότε δε ξέρω αν θα σε βοηθήσει να σου πω τη φόρμουλα μου είπε ο γιατρός. Δίνω 10-15 λεπτά το καθε στήθος Κ κάποια μλ σκονη. Στα 30-40 μλ χορταίνει...

 


Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...