Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Αχ μην κάνεις τεστ τόσο νωρίς,τζάμπα λεφτά ρε συ..Εμένα μέχρι χθες το πρωί έδειχνε αρνητικό,το μεσημέρι έδειξε αχνό θετικο.Περιμενε έξι μέρες τουλάχιστον,γιατί αλλιώς θα σου δείξει αρνητικό και θα στεναχωρεθεις.

      Αυτό βασικά …. 

Μανούλες Ιανουάριος 2021!!!!


Recommended Posts

Just now, Klegeo είπε:

Εγω το πηρα αφου το ανεφερε η μανουλα @enjoy. Εχει ωραια χοανη με σιλικονη. Θεωρω οτι χωραει σε ολα τα στηθη. Ευκολη αντληση.. Εγω πηρα το swing της medela κ εβγαζα 50 ml κ λιγοτερα σε μια ωρα.. Και οχι ολες τις φορες.. Τωρα με το χειροκινητο εχω ηδη στο ψυγειο 300 ml δικο μ γαλα. Τι να πω σωθηκα! Δεν μ πληγωνει το στηθος αφου δεν πιεζει την θηλη αλλα την θηλεα αλω.. Μια πιεση τη νιωθεις.. Δεν γινεται.. 

Κορίτσια ποιο είναι αυτό? Στο σάιτ που κοίταξα,  είναι ένα κάπου στα 7 ευρώ?

Επίσης αν το βάλετε το γάλα σας στο ψυγείο ή εκτός , πόσο διατηρείται σε κάθε περίπτωση? 

Κ για να το δώσετε ,  το ζεσταίνετε σε συγκεκριμένη θερμοκρασία? Αν μπορείτε πει τε λίγο τη διαδικασία..  Γιατί σκέφτομαι κ εγώ μηπωσ αντλώ κάνα γεύμα για να τη ταΐζει λ μπαμπάς της για να μπορώ να κοιμάμαι λίγο

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@enjoy εδώ είμαι!! Σαν αυτούς που πάνε στο περίπτερο για τσιγάρα και δεν γυρνάνε ποτε κι εγώ, είπα θα βάλω τις μικρές για ύπνο επιστρέφω, αλλά δεν επέστρεψα  :D

Ο μικρός όλη νύχτα είναι στο βυζι σχεδόν σερί, τα πρωινά είναι καλύτερα, ας πούμε ανά 2ωρο. Μετα το μεσημέρι πάμε ανά ωρα.. Υπάρχει δηλαδή σταδιακη εξέλιξη :razz: Προς το παρόν τα βγάζω πέρα, αν και ζόρικα, ειδικά τα απογεύματα που έχω και τα διαβάσματα των κοριτσιών. Παρασκευή έχουμε παιδίατρο, ανυπομωνω να δω αν και πόσο βάρος έχει πάρει!

Κατά τα άλλα μου την έχει βαρέσει μέσα μονη μου με το μωρό, ήμουν και τόσους μήνες με την εγκυμοσύνη ξαπλα.. Τωρα έχω αρχίσει να ανακτω δυνάμεις και ανυπομονώ  να τον πάρω να πάμε καμία βόλτα, όμως και ο καιρός εδώ δεν ευνοεί..

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Opheliav είπε:

Κορίτσια ποιο είναι αυτό? Στο σάιτ που κοίταξα,  είναι ένα κάπου στα 7 ευρώ?

Επίσης αν το βάλετε το γάλα σας στο ψυγείο ή εκτός , πόσο διατηρείται σε κάθε περίπτωση? 

Κ για να το δώσετε ,  το ζεσταίνετε σε συγκεκριμένη θερμοκρασία? Αν μπορείτε πει τε λίγο τη διαδικασία..  Γιατί σκέφτομαι κ εγώ μηπωσ αντλώ κάνα γεύμα για να τη ταΐζει λ μπαμπάς της για να μπορώ να κοιμάμαι λίγο

 

Εμας μας ειπε η παιδιατρος 24 ωρες ψυγειο διαφορετικα καταψυξη σε σακουλακια.. Το ζεσταινω σεωθερμοκρασια δωματιου με τον θερμαντηρα.. 

Κοιτα διαθεσιμοτητα στα καταστηματα jumbo.. Δεν το εχουν ολα.. Κυριως τα μεγαλα jumbo. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Klegeo είπε:

Εγω το πηρα αφου το ανεφερε η μανουλα @enjoy. Εχει ωραια χοανη με σιλικονη. Θεωρω οτι χωραει σε ολα τα στηθη. Ευκολη αντληση.. Εγω πηρα το swing της medela κ εβγαζα 50 ml κ λιγοτερα σε μια ωρα.. Και οχι ολες τις φορες.. Τωρα με το χειροκινητο εχω ηδη στο ψυγειο 300 ml δικο μ γαλα. Τι να πω σωθηκα! Δεν μ πληγωνει το στηθος αφου δεν πιεζει την θηλη αλλα την θηλεα αλω.. Μια πιεση τη νιωθεις.. Δεν γινεται.. 

Σε ευχαριστώ πολύ! Θα το αγοράσω κι εγώ αύριο. Μαζί με τα σακουλάκια αποθήκευσης που έχουν στα τζάμπο. Όπως και να έχει αφού είναι μια χαρά και κάνει και 9 € μόνο αξίζει.

 

  • Μου αρέσει 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, enjoy είπε:

 

Υγ: 1. @Klegeo

3. @Lottaki

4. @myrina

5. @butterfly1986 πολυ θετικη ενεργεια σ στελνω... περιμενω νεοτερα πως πατε με τα πιτσιρικια, τον πονο, και τους μαραθωνιους θηλασμου??

Τα φιλια μου σε ολες!!

Καλημέρα!!!!πόνο έχω ακόμη αρκετο σε ένα συγκεκριμένο σημείο της τομής. Δεν ξέρω γιατί. Ελπίζω να περάσει γιατί ακόμη όρθια δεν την παλεύω πάνω από κάνα 5 λεπτο.Τα παιδιά έχουν βγάλει περίεργες συμπεριφορές προς εμένα κ το μπαμπά τους... Αλλά πιστεύω σιγά σιγά να συνηθίσουν...τα στέλνουμε και λίγο στους παππούδες τα πρωινά για να αλλάζουν παραστάσεις.

Με το θηλασμό δεν μπορώ να βγάλω άκρη ακόμη... :-/ ο μπεμπουλης μόνο το βράδυ κοιμάται κάνα δυο δίωρα. Όλη την υπόλοιπη μέρα τον έχω στο στήθος. Με το που τον αφήνω κάτω αρχίζει κ ουρλιάζει και δεν σταματά ούτε με αγκαλιά. Είναι τόσο εξαντλητικό που καταλήγω κάθε βράδυ να κλαίω... Προσπαθώ να σκεφτώ μια λύση... 

Να δώσω κ λίγο ξένο??? Να δώσω πιπίλα στο ενδιάμεσο έστω για λίγο? Να κάνω καμιά άντληση? Δεν μπορώ να αποφασίσω τι να κάνω....

2 ώρες πρίν, Lottaki είπε:

Καλημέρα!!!! Μπηκααααα.... ειμαι εδω με μαια,εχω χε....ι ολα τα δωμάτια Αχαχαχ! Όλα καλά προς το παρόν. 

Θα σας ενημερώνω! Όταν μπορώ ! Σας ευχαριστώ για τη σκέψη...υπόψιν πανσέληνος σήμερα, χαμός απο γεννες

Κοριτσακι μου με το καλό!!! Περιμένουμε τα όμορφα νέα σου!

 

  • Μου αρέσει 1

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια καλησπέρα από Μαμάδες Φεβρουαριου.Πλησιαζω κι εγώ με.ΠΗΤ 9/2.

Ήθελα να ρωτήσω κάτι όσες κοπέλες.γεννησαν φυσιολογικά.

Καταρχήν να σας ζήσουν,σε όλες τα μωράκια σας!!!

Η ερώτηση μου είναι η εξής?Πόσο συχνά γίνεται περινεοτομη?Ραμματα θα χρειαστούν συνήθως?Πώς είναι με τα ράμματα από κάτω η επούλωση στη συνέχεια?


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Κορίτσια καλησπέρα από Μαμάδες Φεβρουαριου.Πλησιαζω κι εγώ με.ΠΗΤ 9/2.

Ήθελα να ρωτήσω κάτι όσες κοπέλες.γεννησαν φυσιολογικά.

Καταρχήν να σας ζήσουν,σε όλες τα μωράκια σας!!!

Η ερώτηση μου είναι η εξής?Πόσο συχνά γίνεται περινεοτομη?Ραμματα θα χρειαστούν συνήθως?Πώς είναι με τα ράμματα από κάτω η επούλωση στη συνέχεια?

Εγώ αύριο γενναω το 2ο παιδακι μου...Η εμπειρία μου εμένα είναι  έτσι και έτσι...δεν μπορώ να πω ότι υπέφερα από τα ράμματα...πιστεύω η τομη της καισαρικής είναι πιο επώδυνη... εμένα η μικρή  βγήκε με φορα και χρειάστηκαν αρκετά... τώρα σε αυτό που ρωτάς εγώ θα πω ότι  αν δεν θες περινεοτομη μίλα  με τον γιατρό σου τι πιθανότητες υπάρχουν.... πχ μπορεί να είναι μεγάλο το μωρό και να θέλει βοήθεια για να περάσει.... πιστεύω ότι το 90% των γιατρών κάνουν  για διευκόλυνση  και για να μην περάσει το μωρό και σκιστεί  κάπου που δεν πρέπει...στην ουσία  "δίνουν έναν δρόμο " ....Η αναρρωση μετά είναι σχετική.... εμένα με πονούσαν πιο πολύ οι αιμορροΐδες  παρα τα ράμματα.... σε 2 εβδομάδες συνηλθα...

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, butterfly1986 είπε:

Καλημέρα!!!!πόνο έχω ακόμη αρκετο σε ένα συγκεκριμένο σημείο της τομής. Δεν ξέρω γιατί. Ελπίζω να περάσει γιατί ακόμη όρθια δεν την παλεύω πάνω από κάνα 5 λεπτο.Τα παιδιά έχουν βγάλει περίεργες συμπεριφορές προς εμένα κ το μπαμπά τους... Αλλά πιστεύω σιγά σιγά να συνηθίσουν...τα στέλνουμε και λίγο στους παππούδες τα πρωινά για να αλλάζουν παραστάσεις.

Με το θηλασμό δεν μπορώ να βγάλω άκρη ακόμη... :-/ ο μπεμπουλης μόνο το βράδυ κοιμάται κάνα δυο δίωρα. Όλη την υπόλοιπη μέρα τον έχω στο στήθος. Με το που τον αφήνω κάτω αρχίζει κ ουρλιάζει και δεν σταματά ούτε με αγκαλιά. Είναι τόσο εξαντλητικό που καταλήγω κάθε βράδυ να κλαίω... Προσπαθώ να σκεφτώ μια λύση... 

Να δώσω κ λίγο ξένο??? Να δώσω πιπίλα στο ενδιάμεσο έστω για λίγο? Να κάνω καμιά άντληση? Δεν μπορώ να αποφασίσω τι να κάνω....

Κοριτσακι μου με το καλό!!! Περιμένουμε τα όμορφα νέα σου!

 

Ετσι ημουν κ γω.. Μην πω στα προθυρα επιλοχειας.. Αλλα τωρα μια μερα ακολουθω οτι μ πε η παιδιατρος κ βλεπουμε.. Ο μικρος αν τον αφησω θα ναι ολη μερα στηθος.. Δεν μπορουσα να φαω.. να παω τουαλετα.. Τωρα κοιμαται ενα διωρο ξυπνα τρωει κ απο τα δυο στηθη  για μια ωρα το πολυ.. κ ξανακοιμαται.. Για να δουμε.. Στο μεσοδιαστημα κανω αντλησεις.. 

Να ρωτησω.. Κακα μου κανει μια φορα τη μερα το πολυ.. Μπορει κ καθε δευτερη μερα.. Μου πε η παιδιατρος οτι επειδη θηλαζει μπορει να κανει κ 7 μερες να κανει κακα.. Το χρωμα τους ειναι μουσταρδι και μαλακα.. Τυπου σοκολατα λιωμενη σε μπεν μαρι.. :razz:

Παράθεση

Παράθεση

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Klegeo είπε:

Ετσι ημουν κ γω.. Μην πω στα προθυρα επιλοχειας.. Αλλα τωρα μια μερα ακολουθω οτι μ πε η παιδιατρος κ βλεπουμε.. Ο μικρος αν τον αφησω θα ναι ολη μερα στηθος.. Δεν μπορουσα να φαω.. να παω τουαλετα.. Τωρα κοιμαται ενα διωρο ξυπνα τρωει κ απο τα δυο στηθη  για μια ωρα το πολυ.. κ ξανακοιμαται.. Για να δουμε.. Στο μεσοδιαστημα κανω αντλησεις.. 

Να ρωτησω.. Κακα μου κανει μια φορα τη μερα το πολυ.. Μπορει κ καθε δευτερη μερα.. Μου πε η παιδιατρος οτι επειδη θηλαζει μπορει να κανει κ 7 μερες να κανει κακα.. Το χρωμα τους ειναι μουσταρδι και μαλακα.. Τυπου σοκολατα λιωμενη σε μπεν μαρι.. :razz:

 

Σίγουρα? Μηπωσ μπερδεύτηκε? Εγώ είχα διαβάσει ότι δε κάνουν κάθε μέρα κακα αν τρώνε φόρμουλα.

Αν θηλάζουν εμάς και οι μαιες Και η  παιδίατρος μας.ειπαν ότι για να ξέρουμε.οτι τρώει καλά το μωρό θα πρέπει να λερώνει τουλάχιστον 4 με τσισα κ μερικές με κακα.  Πχ να έχει 7 πάνες τη μέρα..  αλλά αν σου κάνει πολλά τσισα νομίζω είσαι εντάξει 

Εμένα σίγουρα κάνει 4 5 φορές τη μέρα κακα αυτά τα μουστάρδα που λες,  σαν χρυσαφι

Link to comment
Share on other sites

Just now, Opheliav είπε:

Σίγουρα? Μηπωσ μπερδεύτηκε? Εγώ είχα διαβάσει ότι δε κάνουν κάθε μέρα κακα αν τρώνε φόρμουλα.

Αν θηλάζουν εμάς και οι μαιες Και η  παιδίατρος μας.ειπαν ότι για να ξέρουμε.οτι τρώει καλά το μωρό θα πρέπει να λερώνει τουλάχιστον 4 με τσισα κ μερικές με κακα.  Πχ να έχει 7 πάνες τη μέρα..  αλλά αν σου κάνει πολλά τσισα νομίζω είσαι εντάξει 

Εμένα σίγουρα κάνει 4 5 φορές τη μέρα κακα αυτά τα μουστάρδα που λες,  σαν χρυσαφι

Ενα συμπληρωμα τη μερα τ δινω.. Ολο τα υπολοιπο ριναι θηλασμος κ μητρικο γαλα.. Τσισα συνεχεια λερωνει την πανα.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Παράθεση
Just now, Klegeo είπε:

Ετσι ημουν κ γω.. Μην πω στα προθυρα επιλοχειας.. Αλλα τωρα μια μερα ακολουθω οτι μ πε η παιδιατρος κ βλεπουμε.. Ο μικρος αν τον αφησω θα ναι ολη μερα στηθος.. Δεν μπορουσα να φαω.. να παω τουαλετα.. Τωρα κοιμαται ενα διωρο ξυπνα τρωει κ απο τα δυο στηθη  για μια ωρα το πολυ.. κ ξανακοιμαται.. Για να δουμε.. Στο μεσοδιαστημα κανω αντλησεις.. 

Να ρωτησω.. Κακα μου κανει μια φορα τη μερα το πολυ.. Μπορει κ καθε δευτερη μερα.. Μου πε η παιδιατρος οτι επειδη θηλαζει μπορει να κανει κ 7 μερες να κανει κακα.. Το χρωμα τους ειναι μουσταρδι και μαλακα.. Τυπου σοκολατα λιωμενη σε μπεν μαρι.. :razz:

 

 

Εμένα κάνει κακα κάθε φορά που τρώει σχεδόν αλλά ξέρω ότι με το θηλασμό μπορεί να περάσουν και μερες χωρίς να κάνει γιατί είναι πιο εύπεπτο. Τα δίδυμα για μια περίοδο μου κάναν μια φορά στις 5 μέρες.

Σου είπε να τρώει κι από τα δύο στήθη κάθε φορά? Εγώ έτσι έκανα κ μου είπαν στο μαιευτήριο να δίνω μόνο το ένα στήθος σε κάθε γεύμα.

 


wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Lottaki @vivi24. Με το καλό να μας πείτε τα ευχάριστα!!!Να είστε αισιόδοξες και όλα θα πάνε καλά!

Σε άλλα νέα βρε κορίτσια στις 4 ξημερώματα ξύπνησα με πόνους έντονους περιόδου και στη μέση και έρχονταν κάθε μισάωρο μέχρι τις 530 που με πήρε ο ύπνος.Απο εκείνη την ώρα τπτ μέχρι πριν λίγο πάλι που ξεκίνησαν.... ξανά.Και σταμάτησαν.Τι να είναι;να πάρω τη μαία η απλώς να περιμένω;

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , vivi24 είπε:

Εγώ αύριο γενναω το 2ο παιδακι μου...Η εμπειρία μου εμένα είναι  έτσι και έτσι...δεν μπορώ να πω ότι υπέφερα από τα ράμματα...πιστεύω η τομη της καισαρικής είναι πιο επώδυνη... εμένα η μικρή  βγήκε με φορα και χρειάστηκαν αρκετά... τώρα σε αυτό που ρωτάς εγώ θα πω ότι  αν δεν θες περινεοτομη μίλα  με τον γιατρό σου τι πιθανότητες υπάρχουν.... πχ μπορεί να είναι μεγάλο το μωρό και να θέλει βοήθεια για να περάσει.... πιστεύω ότι το 90% των γιατρών κάνουν  για διευκόλυνση  και για να μην περάσει το μωρό και σκιστεί  κάπου που δεν πρέπει...στην ουσία  "δίνουν έναν δρόμο " ....Η αναρρωση μετά είναι σχετική.... εμένα με πονούσαν πιο πολύ οι αιμορροΐδες  παρα τα ράμματα.... σε 2 εβδομάδες συνηλθα...

Με το καλό κορίτσι μου.Μ ένα πόνο.

Ναι κ άλλες γνωστές που ρώτησα.τα ίδια μου είπαν,ότι δεν είναι κάτι το φοβερό τα ράμματα η τομή της καισαρικής είναι πιο επώδυνη.

Εμένα είναι μικρο το μωράκι μου,μάλλον σχεδόν 3 κιλά θα γεννηθεί.

Ίσως ναι η τομή που σου κάνουν να αποτρέπει το μεγαλύτερο σκίσιμο.

Θα το συζητήσω με.τη γιατρό μου.

Σ ευχαριστώ πολύ!

  • Μου αρέσει 1

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Mikri Ollandeza είπε:

Χαιρετώ τις ήδη και τις μέλλουσες μανουλες!! 

Βρε @Suzukaki μου σου ευχήθηκα εγώ?? Δεν θυμάμαι.. Αλλά όπως και να έχει σου εύχομαι τα καλύτερα και πάντα υγεία και ευτυχία!! Να την χαίρεστε, σιδερένια!! 

Εγώ να σας πω πως κυλάνε οι μέρες μου.. Χθες που λέτε αφότου γυρίσαμε δεν μπορούσε να πιάσει στήθος κ αντλουσα εγώ με μαλλαξεις, μην φανταστείτε, πολύ μικρή ποσότητα.. Σήμερα η μέρα ξεκίνησε ανέλπιστα καλά, έπιασε κ τα δύο στήθη 3 φορές από το πρωί κ μετά τον θηλασμό αντλουσα με το θήλαστρο για να έχω κ μια ποσότητα για παν ενδεχόμενο.. Ε το βράδυ κατά τις 8 πάω να τον βάλω στο στήθος κ αρχίζει κάτι κλάματα με λυγμούς κ να μην σταματάει με τίποτα, περιττό να πω πως ούτε κατά διάνοια να πιάσει οπότε του έδωσα το ήδη αντλημενο περίπου 25ml. Λέω έτυχε θα προσπαθήσω την επόμενη.. Ήρθε η επόμενη κ ακόμα χειρότερα, είχα αντλήσει ξανά αλλά είχα μόνο 10ml του τα δίνω αλλά ήταν πολύ ανήσυχος κ μιλώντας με τις μαιες του έδωσα κ 20 φόρμουλα.. Κ αν δεν πιάσει στήθος κ στην επόμενη θα του ξαναδωσω φόρμουλα γιατί μπόρεσα κ αντλησα μόνο 5 ml αυτή την φορα.. Επίσης πριν τον ταισω τον αλλάζω, μετράω θερμοκρασία κ όλα κομπλέ.. Τι να πω.. Θα μου βγει τόσο τεμπέλης.. Αντε κ αυτό το κανόνικο το γάλα ποτέ έρχεται.. Έλεγα να μην του δώσω φόρμουλα αλλά δεν μπορώ να τον βλέπω να πεινάει κ να κλαίει.. 

 

Ευχαριστω παρα πολυ και εσενα να σου ζησει!!!περασα ακριβως τα ιδια ενω μεχρι χθες θηλαζα αποκλειστικα κ τι καλα χορταινε κοιμοταν καλα δ γκρινιαζε αλλαζαμε πανες λεω παμε τελεια χθες δ επιανε την μια θηλη με τπτ κ σημερα ουτε την αλλη εφαγε μονο το πρωι απο την μια θηλη στενοχωρια εγω πηγα να σκασω βαζω το θηλαστρο τπτ απελπιστηκα πηρα τον γιατρο μ ειπε να κανω ζεστο μπανιο μαλλαξεις κ μετα θηλαστρο το εκανα κ δ εβγαλα κ απο τα 2 ουτε 8  ml δ ξερω αν επρεπε να εχω κατεβασει γαλα η τωρα θα ξεκινησει η απλα δ θα εχω γαλα ..θα παω σημερα να τον δω απο κοντα να δει να μ πει...αναγκαστικα της εδωσα συμπληρωμα...φοβαμαι μην μ πετρωσει αν κ αφου βγαζω με το θηλαστρο θεωρω πως θα το γλιτωσω ......

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Angelvas είπε:

@Lottaki @vivi24. Με το καλό να μας πείτε τα ευχάριστα!!!Να είστε αισιόδοξες και όλα θα πάνε καλά!

Σε άλλα νέα βρε κορίτσια στις 4 ξημερώματα ξύπνησα με πόνους έντονους περιόδου και στη μέση και έρχονταν κάθε μισάωρο μέχρι τις 530 που με πήρε ο ύπνος.Απο εκείνη την ώρα τπτ μέχρι πριν λίγο πάλι που ξεκίνησαν.... ξανά.Και σταμάτησαν.Τι να είναι;να πάρω τη μαία η απλώς να περιμένω;

Εμένα μου είχε πει ο γιατρός να τον πάρω τηλ όταν έχω πόνους αν 10-15 λεπτά αλλά δεν χάνεις κάτι να πάρεις τη μαία για μια γνώμη. Εγώ θα την έπαιρνα.

  • Μου αρέσει 1

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...