Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Ιανουάριος 2021!!!!


Recommended Posts

15 ώρες πρίν, Angelvas είπε:

@Mikri Ollandeza @Suzukaki @Roula2021

Να σας ζήσουν τα μωρουλια σας!!!πάντα γερά να είναι και ήσυχα!άντε και σε εμάς όποιες μείναμε...με το καλό.Να έχουμε να λέμε μετά τα του θηλασμού και τους μαραθώνιους αγρυπνίας...:huh:

κορίτσια πραγματικά έχω κουραστεί.40+2 και συσπάσεις καπουτ!πάμε για πρόκληση 2/2 αν δεν έχει κάνει από μόνο του το μωρο τα κόλπα του.Δε ξέρω κι αν θέλω έχω ακούσει και διάφορα για τη πρόκληση..μπορεί να κρατήσει ώρες και τελικά να φάω πονους άδικα και μετά να μπει νυστέρι.Εντωμεταξυ ανησυχώ για το μωρό όσο περνάνε οι μέρες μη τυχόν δυσφορεί και πάει κάτι στραβά.Γτ κάνουμε ανά δευτερη μερα ΝST!ουφ...θα δείξει.

@dpilο γεννησες τελικά ή ακόμα σαν κι εμένα της υπομονής;

 

Ευχαριστουμε πολυ και στα δικα σας!!κ εγω 39 κ 6 γεννησα με προκληση πηγα δεν ειχα συσπασεις δ ειχα τπτ κ κατεληξα καισαρικη επειδη το παιδι λογω περιτυλιξης δ θα κατεβαινε ποτε κ η μητρα μ στην καισαρικη ειδε οτι ηταν πολυ μαλακη για αυτο δεν εκανε συσπασεις κ οτι θα ετρεχα καισαρικη με αιμοραγια.κ σε 2 μελλοντικη γεννα με καισαρικη θα μπορω πλεον μ.ειπε οχι φυσιολογικα.γενικα περασα κ τους πονους του φυσιολ κ επισκληριδιο και σπασιμο νερων κ τελικα εφαγα την τομη αλλα εχω ρην γλυκουλα μ εδω χαλαλι της

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Suzukaki είπε:

Ευχαριστουμε πολυ και στα δικα σας!!κ εγω 39 κ 6 γεννησα με προκληση πηγα δεν ειχα συσπασεις δ ειχα τπτ κ κατεληξα καισαρικη επειδη το παιδι λογω περιτυλιξης δ θα κατεβαινε ποτε κ η μητρα μ στην καισαρικη ειδε οτι ηταν πολυ μαλακη για αυτο δεν εκανε συσπασεις κ οτι θα ετρεχα καισαρικη με αιμοραγια.κ σε 2 μελλοντικη γεννα με καισαρικη θα μπορω πλεον μ.ειπε οχι φυσιολογικα.γενικα περασα κ τους πονους του φυσιολ κ επισκληριδιο και σπασιμο νερων κ τελικα εφαγα την τομη αλλα εχω ρην γλυκουλα μ εδω χαλαλι της

Εντάξει!!!!!! Τι σημασία έχει? Φυσιολογικός η καίσαρ ικη η ίδια μαγεία είναι!!! Το αποτέλεσμα μετράει!!!

Όσες έχετε κάνει καισαρική πονάτε γενικότερα?? Εγώ ρε γμτ ενώ στην πρώτη καισαρική νομίζω μετά το μαιευτήριο δεν είχα πονέσει σχεδόν καθόλου μόνο κατά το σήκωμα από το κρεβάτι τώρα μου έπεσε πιο βαριά. :-( ενώ κατά τη διαδικασία δεν πόνεσα καθόλου πονάει ακόμη πολύ η τομή μου  σε σημείο να μην μπορώ να κάθομαι όρθια πάνω από 5 λεπτά.... :-/

  • Λυπημένη/-ος 1

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Suzukaki είπε:

Ευχαριστουμε πολυ και στα δικα σας!!κ εγω 39 κ 6 γεννησα με προκληση πηγα δεν ειχα συσπασεις δ ειχα τπτ κ κατεληξα καισαρικη επειδη το παιδι λογω περιτυλιξης δ θα κατεβαινε ποτε κ η μητρα μ στην καισαρικη ειδε οτι ηταν πολυ μαλακη για αυτο δεν εκανε συσπασεις κ οτι θα ετρεχα καισαρικη με αιμοραγια.κ σε 2 μελλοντικη γεννα με καισαρικη θα μπορω πλεον μ.ειπε οχι φυσιολογικα.γενικα περασα κ τους πονους του φυσιολ κ επισκληριδιο και σπασιμο νερων κ τελικα εφαγα την τομη αλλα εχω ρην γλυκουλα μ εδω χαλαλι της

Γιατί  μπήκες με πρόκληση??? Το μωράκι σου πόσο  γεννήθηκε???

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , Suzukaki είπε:

Ευχαριστουμε πολυ και στα δικα σας!!κ εγω 39 κ 6 γεννησα με προκληση πηγα δεν ειχα συσπασεις δ ειχα τπτ κ κατεληξα καισαρικη επειδη το παιδι λογω περιτυλιξης δ θα κατεβαινε ποτε κ η μητρα μ στην καισαρικη ειδε οτι ηταν πολυ μαλακη για αυτο δεν εκανε συσπασεις κ οτι θα ετρεχα καισαρικη με αιμοραγια.κ σε 2 μελλοντικη γεννα με καισαρικη θα μπορω πλεον μ.ειπε οχι φυσιολογικα.γενικα περασα κ τους πονους του φυσιολ κ επισκληριδιο και σπασιμο νερων κ τελικα εφαγα την τομη αλλα εχω ρην γλυκουλα μ εδω χαλαλι της

Δε κατάλαβα κάτι όμως πως και πηγές να σε δει,δε είχες πόνους δεν είχες κάτι ύποπτο;σε τυπικό nst πηγες;και η περυτιλιξη που λες την είδαν στον υπέρηχο;όλα μου μοιάζουν περίεργα και αυτό με τη μαλακή μήτρα:confused: πρώτη φορά το ακούω.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Angelvas είπε:

Δε κατάλαβα κάτι όμως πως και πηγές να σε δει,δε είχες πόνους δεν είχες κάτι ύποπτο;σε τυπικό nst πηγες;και η περυτιλιξη που λες την είδαν στον υπέρηχο;όλα μου μοιάζουν περίεργα και αυτό με τη μαλακή μήτρα:confused: πρώτη φορά το ακούω.

Πηγα ιατρειο κ δ ειχα συσπασεις δ ειχα τπτ κ εκλεινα τις 40 κ του λεω να παμε με τεχνητους;;;μ λεει οτι θες εσυ σκεψου το κ αποφασισαμε να μπουμε φαινοταν στον υπερηχο η περιτυλιξη αλλα δ ξερουν ποτε τι περιτυλιξη ειναι εμενα ειχε 2 λαιμο κ μπουτι αλλα στο αυτη στο μπουτι δ την αφηνε να κατεβει κ αυτο το επιβεαιωσε στον τοκετο δεν εβαζε το κεφαλι εκει που επρεπε γτ δ μπορουσε η καημενουλα.αυτο με την μητρα μου το εχει κανει η ενδομητριωση μ ειπε πολυ σπανιο για πρωτοτοκος αλλα μ συνεβη 

πρίν από 17 λεπτά , butterfly1986 είπε:

Εντάξει!!!!!! Τι σημασία έχει? Φυσιολογικός η καίσαρ ικη η ίδια μαγεία είναι!!! Το αποτέλεσμα μετράει!!!

Όσες έχετε κάνει καισαρική πονάτε γενικότερα?? Εγώ ρε γμτ ενώ στην πρώτη καισαρική νομίζω μετά το μαιευτήριο δεν είχα πονέσει σχεδόν καθόλου μόνο κατά το σήκωμα από το κρεβάτι τώρα μου έπεσε πιο βαριά. :-( ενώ κατά τη διαδικασία δεν πόνεσα καθόλου πονάει ακόμη πολύ η τομή μου  σε σημείο να μην μπορώ να κάθομαι όρθια πάνω από 5 λεπτά.... :-/

Ποναω ναι οχι συνεχεια αλλα κ εγω οταν σηκωνομαι κτλ ποναω πολυ παρολο που τα ραμματα ειναι εσωτερικα

18 ώρες πρίν, Angelvas είπε:

@Mikri Ollandeza @Suzukaki @Roula2021

Να σας ζήσουν τα μωρουλια σας!!!πάντα γερά να είναι και ήσυχα!άντε και σε εμάς όποιες μείναμε...με το καλό.Να έχουμε να λέμε μετά τα του θηλασμού και τους μαραθώνιους αγρυπνίας...:huh:

κορίτσια πραγματικά έχω κουραστεί.40+2 και συσπάσεις καπουτ!πάμε για πρόκληση 2/2 αν δεν έχει κάνει από μόνο του το μωρο τα κόλπα του.Δε ξέρω κι αν θέλω έχω ακούσει και διάφορα για τη πρόκληση..μπορεί να κρατήσει ώρες και τελικά να φάω πονους άδικα και μετά να μπει νυστέρι.Εντωμεταξυ ανησυχώ για το μωρό όσο περνάνε οι μέρες μη τυχόν δυσφορεί και πάει κάτι στραβά.Γτ κάνουμε ανά δευτερη μερα ΝST!ουφ...θα δείξει.

@dpilο γεννησες τελικά ή ακόμα σαν κι εμένα της υπομονής;

 

Μην αγχωνεσαι γτ αν κατι δ παει οπως πρεπει με την προκληση σε βαζουν αμεσως καισαρικη οποτε δ υπαρχει περιπτωση να υπαρξει δυσφορια κ να μην την παρετε ειδηση

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

12 ώρες πρίν, Klegeo είπε:

Εγω τ βαζω απο το utube ηχο απορροφητηρα κ παιζει συνεχομενα... 

Εχω ενα γρομπαλακι μικρο στο αριστερο στηθος.. Τι μπορει να ειναι.. Δεν ειναι κοκκινο δεν ποναει.. Δεν εχω πυρετο..με την αντληση φαινεται μειωθηκε.. 

Κανα γρομπαλακι γαλατακι πιθανολογω.. κανε μασαζακι να λιωσει να κατεβει... αν δεν λιωνει... κανε μπανακι και μασαζακι στο μπανιο και μετα αντληση η θηλασμο με μασαζακι στο σημειο η ελαφρια πιεση με τα δαχτυλα η ζουπηγμα...που θα παει θα λιωσει... αν δειε οτι επιμενει πανω αππ 1-2 μερες παρε καμια γνωμη ειδικου η και νωριτερα να εισαι σιγουρη

4 ώρες πρίν, Suzukaki είπε:

Ευχαριστουμε πολυ και στα δικα σας!!κ εγω 39 κ 6 γεννησα με προκληση πηγα δεν ειχα συσπασεις δ ειχα τπτ κ κατεληξα καισαρικη επειδη το παιδι λογω περιτυλιξης δ θα κατεβαινε ποτε κ η μητρα μ στην καισαρικη ειδε οτι ηταν πολυ μαλακη για αυτο δεν εκανε συσπασεις κ οτι θα ετρεχα καισαρικη με αιμοραγια.κ σε 2 μελλοντικη γεννα με καισαρικη θα μπορω πλεον μ.ειπε οχι φυσιολογικα.γενικα περασα κ τους πονους του φυσιολ κ επισκληριδιο και σπασιμο νερων κ τελικα εφαγα την τομη αλλα εχω ρην γλυκουλα μ εδω χαλαλι της

ναι ειναι αυτες οι ειδικες περιπτωσεις πχ περιτυλιξη... η πιθανη αιμοραγγια που λες  που... λες υγεια να εχουμε και χεστηκαμε με τον τροπο  που θα βγει... και εμένα τις φιλης μου ειχε κανει κακα στην κοιλια και δυσφορουσε και το πηρανε με κτ.. δεν πειραζει απο κατω εισαι πιπινι... εμεις σαβουρες μπαλωμενες αχχαχα ειδικα οι δευτεροτοκες....

Link to comment
Share on other sites

Just now, enjoy είπε:

Κανα γρομπαλακι γαλατακι πιθανολογω.. κανε μασαζακι να λιωσει να κατεβει... αν δεν λιωνει... κανε μπανακι και μασαζακι στο μπανιο και μετα αντληση η θηλασμο με μασαζακι στο σημειο η ελαφρια πιεση με τα δαχτυλα η ζουπηγμα...που θα παει θα λιωσει... αν δειε οτι επιμενει πανω αππ 1-2 μερες παρε καμια γνωμη ειδικου η και νωριτερα να εισαι σιγουρη

ναι ειναι αυτες οι ειδικες περιπτωσεις πχ περιτυλιξη... η πιθανη αιμοραγγια που λες  που... λες υγεια να εχουμε και χεστηκαμε με τον τροπο  που θα βγει... και εμένα τις φιλης μου ειχε κανει κακα στην κοιλια και δυσφορουσε και το πηρανε με κτ.. δεν πειραζει απο κατω εισαι πιπινι... εμεις σαβουρες μπαλωμενες αχχαχα ειδικα οι δευτεροτοκες....

 Εγω με την τομη ενα σημαδι να θα εχω.εχω κ θεμα με το δερμα μου Αλλα ειναι η θυσια του να γινουμε μανες

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ τις ήδη και τις μέλλουσες μανουλες!! 

Βρε @Suzukaki μου σου ευχήθηκα εγώ?? Δεν θυμάμαι.. Αλλά όπως και να έχει σου εύχομαι τα καλύτερα και πάντα υγεία και ευτυχία!! Να την χαίρεστε, σιδερένια!! 

Εγώ να σας πω πως κυλάνε οι μέρες μου.. Χθες που λέτε αφότου γυρίσαμε δεν μπορούσε να πιάσει στήθος κ αντλουσα εγώ με μαλλαξεις, μην φανταστείτε, πολύ μικρή ποσότητα.. Σήμερα η μέρα ξεκίνησε ανέλπιστα καλά, έπιασε κ τα δύο στήθη 3 φορές από το πρωί κ μετά τον θηλασμό αντλουσα με το θήλαστρο για να έχω κ μια ποσότητα για παν ενδεχόμενο.. Ε το βράδυ κατά τις 8 πάω να τον βάλω στο στήθος κ αρχίζει κάτι κλάματα με λυγμούς κ να μην σταματάει με τίποτα, περιττό να πω πως ούτε κατά διάνοια να πιάσει οπότε του έδωσα το ήδη αντλημενο περίπου 25ml. Λέω έτυχε θα προσπαθήσω την επόμενη.. Ήρθε η επόμενη κ ακόμα χειρότερα, είχα αντλήσει ξανά αλλά είχα μόνο 10ml του τα δίνω αλλά ήταν πολύ ανήσυχος κ μιλώντας με τις μαιες του έδωσα κ 20 φόρμουλα.. Κ αν δεν πιάσει στήθος κ στην επόμενη θα του ξαναδωσω φόρμουλα γιατί μπόρεσα κ αντλησα μόνο 5 ml αυτή την φορα.. Επίσης πριν τον ταισω τον αλλάζω, μετράω θερμοκρασία κ όλα κομπλέ.. Τι να πω.. Θα μου βγει τόσο τεμπέλης.. Αντε κ αυτό το κανόνικο το γάλα ποτέ έρχεται.. Έλεγα να μην του δώσω φόρμουλα αλλά δεν μπορώ να τον βλέπω να πεινάει κ να κλαίει.. 

 

  • Μου αρέσει 1

S4WBp1.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , Mikri Ollandeza είπε:

Χαιρετώ τις ήδη και τις μέλλουσες μανουλες!! 

Βρε @Suzukaki μου σου ευχήθηκα εγώ?? Δεν θυμάμαι.. Αλλά όπως και να έχει σου εύχομαι τα καλύτερα και πάντα υγεία και ευτυχία!! Να την χαίρεστε, σιδερένια!! 

Εγώ να σας πω πως κυλάνε οι μέρες μου.. Χθες που λέτε αφότου γυρίσαμε δεν μπορούσε να πιάσει στήθος κ αντλουσα εγώ με μαλλαξεις, μην φανταστείτε, πολύ μικρή ποσότητα.. Σήμερα η μέρα ξεκίνησε ανέλπιστα καλά, έπιασε κ τα δύο στήθη 3 φορές από το πρωί κ μετά τον θηλασμό αντλουσα με το θήλαστρο για να έχω κ μια ποσότητα για παν ενδεχόμενο.. Ε το βράδυ κατά τις 8 πάω να τον βάλω στο στήθος κ αρχίζει κάτι κλάματα με λυγμούς κ να μην σταματάει με τίποτα, περιττό να πω πως ούτε κατά διάνοια να πιάσει οπότε του έδωσα το ήδη αντλημενο περίπου 25ml. Λέω έτυχε θα προσπαθήσω την επόμενη.. Ήρθε η επόμενη κ ακόμα χειρότερα, είχα αντλήσει ξανά αλλά είχα μόνο 10ml του τα δίνω αλλά ήταν πολύ ανήσυχος κ μιλώντας με τις μαιες του έδωσα κ 20 φόρμουλα.. Κ αν δεν πιάσει στήθος κ στην επόμενη θα του ξαναδωσω φόρμουλα γιατί μπόρεσα κ αντλησα μόνο 5 ml αυτή την φορα.. Επίσης πριν τον ταισω τον αλλάζω, μετράω θερμοκρασία κ όλα κομπλέ.. Τι να πω.. Θα μου βγει τόσο τεμπέλης.. Αντε κ αυτό το κανόνικο το γάλα ποτέ έρχεται.. Έλεγα να μην του δώσω φόρμουλα αλλά δεν μπορώ να τον βλέπω να πεινάει κ να κλαίει.. 

 

Ψυχουλα εγω καθισα 3 μερες στο νοσοκομειο και ειχα ανφερθει πως κυλησε η ιστορία  μου με το γαλα εδω σε εσας.... η μνημη μου με απατα θα πω οτι θυμαμαι και αν θυμαμαι λαθος συγχωρατε με!!! 

1η μερα γενναω 3μιση... ειχα στην εγκυμοσύνη  πρωτογαλα και το καθαριζα.στο μπανιο... ενω 1η μερα τοκετου στηθος καθαρο μιλαμε για γκαντεμια... λεω την μαια οκ δεν θα το θηλασω αφου δεν εχω γαλα δεν πειραζει.. μου λεει ισα ισα θα το βαλεις γ να ερθει.. το βαζω εγω κανονικα πιανει παραλληλα το εδινα και φορμουλα που μας εδιναν στο νοσοκομειο ξεκινησε με 20 το πρωτο γευμα και μετα απο μερικα χτυοουσε 40μλ γουρουνακι.. ε λεω δεν θα θηλασω ποτε ετσι οπως τρωει... κλαιν μαιν συμεχιζω φορμουλα και βαζω στηθος και οτι γινει...

2η μερα: ερχεται μαια ξαναπαταει στηθος αρχιζει να τρεχει  πρωτογαλα χαρα εγω... συνεχιζω φορμουλα..

Καπου απογευμα ερχεται ξανα παταει στηθος εγω τπτ... της διπλανης μου π γενησαμε μαζι ερχεται γαλα.. της λεει σταματα φορμουλα να ξεκινησεις θηλασμο... εεε και λεω αυτο ηταν δεν προκειται να ερθει ολο το βραδυ δεν εδωσα στηθος... λεω οκ.. κλαιν μαιν...

3η μερα: της διπλανης μου κατεβαινει γαλα... εγω τα εχω παρατησει... ερχεται μαια μου μιλαει και προσπαθει να με πεισει να ξεκινησω θηλασμο... μα χθες λεω με πατησες και δεν ειχα ουτε πρωτογαλα... και με το μπιρι μπιρι με ξαναπαταει και τρέχει  οχι πρωτογαλα αλλα γάλα.. το κοιταω εμεινα κοκκαλο... 

4η μερα που θα βγαιναμε την λεω θα βαλω θηλαστρο να αποσυμφορηθω ειχα πρηστει μου λεει ουτε να το σκεφτεσαι η καλυτερη αποσυμφορηση ειναι το παιδι.... και καταληξαμε 4η μερα ετρωγε στηθος και χορταινε ολα καλα...

Μετα σπιτι για ευκολια δικη μου και να μετραω μλ ξεκινησα θηλαστρο οπως ξερετε... 

Πλεον ειμαι σε πολυ καλο δρομο εκει που ειχαμε ξεκινησει σχεδον περιπου 2 γευματα μητρικο και υπολοιπα φορμουλα μετα μισα γευματα ξενο μισα μητρικό... τωρα ειμαι στην φαση τα 2/3 μητρικο και 1/3ξενο...

Ξεκινησα να βγαζω καπου 20μλ και τωρα βγαζω 70μλ/2ωρο γτ τον ταιζω ανα διωρο... και 4 γευματα απο τα 12/24ωρο δεν αντλω γτ κοιμαμαι η λογω αυπνιας δεν παραγω οποτε λογω κουρασης τ δινω ξενο...

Ομως αυξανεται παραγωγη βδομαδα με την βδομαδα... 

Καπως ετσι κυλησαν τα πραγματα αμα συνεχισει  ετσι θα τ δινω μονο μητρικο στο τελος... οικονομια στην σκονη 20€/συσκευασια...:shock:

Συμπέρασμα: υπομονη!!! Την 3-4 κατεβαινει γαλα λενε και μενα 3 μου ηρθε!! 4 πρηστηκα!! Μην τα παρατας και ολα θα γινουν εχω καλο ένστικτο :wink:

Και εγω εδωσα φόρμουλα  και αντλήσεις... που λενε και τα δυο μειωνουν τη παραγωγη αλλα ολα καλα κυλανε εν τελει... θεληση να υπάρχει μην τα παρατας, επίμονη πολυ, αφιερωνε πολυ χρονο ειτε θηλασμο ειτε αντλησεις και θα ενεργοποιηθει το συστημα!! Και επισης υπνο χρειαζεται καλη διατροφη και πανω απο ολα καλη ψυχολογια... με ολα αυτα και με τη μαια διπλα σου θα θηλασεις που τοσο το θες!! Εχω καλο ενστικτο για σενα!!!:wink: γτ βλεπω οτι  το προσπαθεις πολυ και οποιος πεισμωνει και προσπαθει οσο εσυ χωρις να τα παρατησει τα καταφέρνει  στο τελος!!

Υγ: 1. @Klegeo εσυ πως τα πας??

2.Και μια κοπελα που εδωσε πιπιλα εκανε αντλησεις λογω πληγης κ τελικα τεμπελιασε ειπε το μωρακι μου διαφεύγει  το ονομα πως παει τι νεα??? Προσπαθησε οταν ειναι ηρεμο πριν πεινασει και με πολυ επιμονη θα την ξαναπιασει... ο Δικος μου τρωει μπουκαλι ολη μερα σημερα στις 4 το πρωι δεν μπορουσα να αντλησω το γευμα των 5!! Ειχα πρηστει και τον εβαλα να θηλασει!! Σαν μυριζε μανουλα εφαγε και ταβλιαστηκε... και μπηκα να σας διαβασω... Ισχυει οτι τεμπελιαζουν αλλα σαν την μανουλα δεν εχει προσπαθησε να τον βαζεις και που θα παει θα ξαναπιασει..!!

3. @LottakiΑνυπομονω να ακουσω νεα σου καλη λευτερια φουσκοκοιλιτσα!!

4. @myrina ολα καλα?? Τα νεα σας??

5. @butterfly1986 πολυ θετικη ενεργεια σ στελνω... περιμενω νεοτερα πως πατε με τα πιτσιρικια, τον πονο, και τους μαραθωνιους θηλασμου??

Τα φιλια μου σε ολες!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα!!!! Μπηκααααα.... ειμαι εδω με μαια,εχω χε....ι ολα τα δωμάτια Αχαχαχ! Όλα καλά προς το παρόν. 

Θα σας ενημερώνω! Όταν μπορώ ! Σας ευχαριστώ για τη σκέψη...υπόψιν πανσέληνος σήμερα, χαμός απο γεννες

  • Μου αρέσει 5

Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites

@enjoy καλημερα!!  Εχω πολυ γαλα κοντα στα 100ml το διωρο.. Τη νυχτα αντλω καθως το μωρο πινει το δικο μ με μπιμπερο.. Δινω και ενα γευμα συμπληρωμα.  Μεχρι στιγμης ζηταει μανιωδως στηθος δεν εχει μπερδευτει. Κιλακια παιρνουμε φουλ.. 100γρ καθε τρεις μερες.. Ο κοντος χαλινος μας ειπαν οι γιατροι οτι δεν τον εμποδιζει. 

Απο πορδιτσες εχουμε αρκετες, κ η παιδιατρος μ βγαλε την πορτοκαλαδα κ το μοσχαρι απο τα φαγητα μ,  μηπως κ φτιαξει η κατάσταση. 

Κατα ταλλα κλαμα κ γκρινια κυριως γιατι θελει βυζι. 

Μου ειπε η παιδιατρος το max 20 λεπτα θηλασμος γιατι μετα ταλαιπωρουμαι κ θα τα παρατησω. Ολη μερα στηθος πιπιλα η αληθεια ειναι με επιασε μια καταθλιψη. Μ λεει ας κλαιει για λιγο μετα θα συνηθισει. Θα δουμε πως θα παει... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Lottaki said:

Καλημέρα!!!! Μπηκααααα.... ειμαι εδω με μαια,εχω χε....ι ολα τα δωμάτια Αχαχαχ! Όλα καλά προς το παρόν. 

Θα σας ενημερώνω! Όταν μπορώ ! Σας ευχαριστώ για τη σκέψη...υπόψιν πανσέληνος σήμερα, χαμός απο γεννες

Με το καλό κορίτσι μου !! 
Ολα να πάνε τέλεια !! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια να σας ζήσουν σε όλες τα μωράκια σας! 

Διάβασα ότι κάποιες πήρατε το θήλαστρο του τζάμπο. Επειδή το σκεφτόμουν κι εγώ όταν πήγα αλλά δείλιασα γιατί σκέφτηκα ότι θα πληγώνει το στήθος και γενικά δεν θα είναι καλο πείτε μου γνώμες αν θέλετε. Δεν θέλω να δώσω πολλά λεφτά. Σκέφτηκα μήπως το αγοράσω για αρχή μην τυχόν και χρειαστώ αν δεν καταφέρω να θηλάσω ή αν θέλω να αποσυμφορηθώ και αν δεν μου κάνει τότε να πάω σε κάτι πιο ακριβό. Διάβασα όμως τραβάει πιο καλά και από γνωστό θήλαστρο; Επίσης η χοάνη του πως είναι; Γιατί λένε ότι πρέπει να κάνει και η χοάνη στο στήθος ! Γενικά πείτε μου ότι άποψη έχετε για αυτό. Μάλλον θα το αγοράσω αύριο! 


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 είπε:

Κορίτσια να σας ζήσουν σε όλες τα μωράκια σας! 

Διάβασα ότι κάποιες πήρατε το θήλαστρο του τζάμπο. Επειδή το σκεφτόμουν κι εγώ όταν πήγα αλλά δείλιασα γιατί σκέφτηκα ότι θα πληγώνει το στήθος και γενικά δεν θα είναι καλο πείτε μου γνώμες αν θέλετε. Δεν θέλω να δώσω πολλά λεφτά. Σκέφτηκα μήπως το αγοράσω για αρχή μην τυχόν και χρειαστώ αν δεν καταφέρω να θηλάσω ή αν θέλω να αποσυμφορηθώ και αν δεν μου κάνει τότε να πάω σε κάτι πιο ακριβό. Διάβασα όμως τραβάει πιο καλά και από γνωστό θήλαστρο; Επίσης η χοάνη του πως είναι; Γιατί λένε ότι πρέπει να κάνει και η χοάνη στο στήθος ! Γενικά πείτε μου ότι άποψη έχετε για αυτό. Μάλλον θα το αγοράσω αύριο! 

Εγω το πηρα αφου το ανεφερε η μανουλα @enjoy. Εχει ωραια χοανη με σιλικονη. Θεωρω οτι χωραει σε ολα τα στηθη. Ευκολη αντληση.. Εγω πηρα το swing της medela κ εβγαζα 50 ml κ λιγοτερα σε μια ωρα.. Και οχι ολες τις φορες.. Τωρα με το χειροκινητο εχω ηδη στο ψυγειο 300 ml δικο μ γαλα. Τι να πω σωθηκα! Δεν μ πληγωνει το στηθος αφου δεν πιεζει την θηλη αλλα την θηλεα αλω.. Μια πιεση τη νιωθεις.. Δεν γινεται.. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...