Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Ιανουάριος 2021!!!!


Recommended Posts

5 hours ago, vivi24 said:

Γεννησα και εγώ κορίτσια εχθές στης 2 μια τέταρτο  το μεσημέρι....μπήκα με πρόκληση 8 το πρωί... 8:30 μου έβαλαν υποθετο και 9:15 ήδη ειχα συσπάσεις!11 παρα είχα 3 διαστολη 12:20 4 διαστολη 2 παρα πέντε  τέλεια  διαστολη !  Εξελίχθηκε  πολύ γρήγορα ο τοκετός.... ίσως επειδή ήταν ο 2ος! Όλα καλά!ο μπέμπης 3.450κιλα  και ήσυχουλης!

Να σου ζήσει κορίτσι μου ο μικρούλης σου! Γέρος και καλότυχος να είναι και εσείς να είστε καλά να τον καμαρώνετε! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Lottaki Να σου ζήσει κοριτσαρα μου, εύχομαι πάντα γερή κ καλότυχη!! Τι όμορφη εμπειρία κ εσένα.. Κ είδες, αν κ δεν πήγαν όπως τα είχες στο μυαλό σου εκτυλίχθηκαν άψογα..! 

@vivi24 Κορίτσι μου να σου ζήσει.. Σαν τα ψηλά βουνά.. Πάντα υγεία κ χαρές!!

Εμεις κορίτσια παιδευόμαστε ακόμα με τον θηλασμό.. Τουλάχιστον πλέον τα γεύματα του είναι δικό μου γάλα, είτε με άντληση είτε τον έχω στο στήθος.. Βλέπετε βέβαια έχει κ χαρακτήρα κ αποφασίζει κιόλας.. Πότε θέλει κ πότε όχι.. Είναι πολύ νευρικός κ δεν κάθεται σε ησυχία.. Αλλά βλέπουμε διαφορά μέρα με την μέρα.. Συνιθιζουμε όλοι στην νέα καθημερινότητα.. Αλλά εύκολο δεν το λες.. 

Εγώ το μόνο θέμα που αντιμετωπίζω είναι η περινεοτομη, οκ τα ράμματα είναι κομπλέ αλλά εγώ πονάω όταν κάθομαι ώρα, η όταν είμαι όρθια νιώθω μια πίεση κ επίσης το πιο σημαντικό.. Η επίσκεψη στην τουαλέτα.. Πήγα χθες για πρώτη φορά κ το μετάνιωσα.. Κ τώρα φοβάμαι να πάω γιατί ξέρω ότι θα με πεθάνει στον πόνο.. Εσείς πως το αντιμετωπίσατε..? 

  • Μου αρέσει 1

S4WBp1.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mikri Ollandeza είπε:

@Lottaki Να σου ζήσει κοριτσαρα μου, εύχομαι πάντα γερή κ καλότυχη!! Τι όμορφη εμπειρία κ εσένα.. Κ είδες, αν κ δεν πήγαν όπως τα είχες στο μυαλό σου εκτυλίχθηκαν άψογα..! 

@vivi24 Κορίτσι μου να σου ζήσει.. Σαν τα ψηλά βουνά.. Πάντα υγεία κ χαρές!!

Εμεις κορίτσια παιδευόμαστε ακόμα με τον θηλασμό.. Τουλάχιστον πλέον τα γεύματα του είναι δικό μου γάλα, είτε με άντληση είτε τον έχω στο στήθος.. Βλέπετε βέβαια έχει κ χαρακτήρα κ αποφασίζει κιόλας.. Πότε θέλει κ πότε όχι.. Είναι πολύ νευρικός κ δεν κάθεται σε ησυχία.. Αλλά βλέπουμε διαφορά μέρα με την μέρα.. Συνιθιζουμε όλοι στην νέα καθημερινότητα.. Αλλά εύκολο δεν το λες.. 

Εγώ το μόνο θέμα που αντιμετωπίζω είναι η περινεοτομη, οκ τα ράμματα είναι κομπλέ αλλά εγώ πονάω όταν κάθομαι ώρα, η όταν είμαι όρθια νιώθω μια πίεση κ επίσης το πιο σημαντικό.. Η επίσκεψη στην τουαλέτα.. Πήγα χθες για πρώτη φορά κ το μετάνιωσα.. Κ τώρα φοβάμαι να πάω γιατί ξέρω ότι θα με πεθάνει στον πόνο.. Εσείς πως το αντιμετωπίσατε..? 

Στον πρωτο μου γιο ειχα πονο αλλα εφταιγε που πεταξα αιμορροειδες δεν εφταιγε  η περινεοτομη  σε μενα... τα ράμματα  δεν με πονεσαν σε κανενα παιδί.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Klegeo είπε:

Καλημερα σε ολες!! @enjoy πως εισαι?? 

Με το ξενυχτι πως πατε?? :shock:-_-

Με το ξενυχτι εχουμε αριστη σχεση!! Με τον υπνο τσακωθηκαμε!!:lol:

Μ ειπε γυναικολογος Zinadol αντιβιωση για 5 μερες.. πυρετος κατεβηκε.. αλλα μου λεει αν δεν σπασει η πετρα δεν θα γινω καλα....

Πετρες ειχα κ στον πρωτο και εσπαγαν αμεσως... 

Ε αυτη δεν λεει με τιποτα να δυαλυθει... εφαρμοζω αυτο που ειπες βαζω τον μικρο να θηλαζει κατι παει να κανει αλλα δεν βλεπω καμια αξιολογη διαφορα... μ φαινεται θα το τραβηξω μεχρι δευτερα και αν ξεμπλοκάρει ο αδενας θα παω σε γιατρο!! Σε τι γιατρο  πανε σε αυτες τις περιπτωσεις?? Μαια?? Γυναικολογο?? Σε ιδιωτικο?? Μπορω να εξυπηρετηθω απο δημοσιο?? 

Ξερει καμια??

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Klegeo said:

Με το ξενυχτι πως πατε?? :shock:-_-

Έχουμε αναπτύξει άριστη σχέση!! 

 

@Mikri Ollandezaστην αρχή είναι λίγο δύσκολο να κάτσεις αλλά στην βδομάδα θα αρχίσεις να βλέπεις διαφορά, θα πονάς λιγότερο. 

Εγώ με την τουαλέτα είχα σοβαρό θέμα, δυσκοιλιότητα φουλ και όσο ήμουν στο νοσοκομείο μου έβαλαν υπόθετα και έπινα δύο φορές την μέρα ένα σιρόπι για την δυσκοιλιότητα. Επειδή παίρνω τρία χάπια σιδήρου την ημέρα συνεχίζω να πίνω αυτό το σιρόπι όταν το θυμάμαι γιατί ακόμη δεν έχει στρώσει η κατάσταση! 

Μήπως θα σε βοηθούσε και σένα ένα τέτοιο σιρόπι; Αν ρωτούσες τις μαίες να σου πουν τι να κάνεις;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , enjoy είπε:

Με το ξενυχτι εχουμε αριστη σχεση!! Με τον υπνο τσακωθηκαμε!!:lol:

Μ ειπε γυναικολογος Zinadol αντιβιωση για 5 μερες.. πυρετος κατεβηκε.. αλλα μου λεει αν δεν σπασει η πετρα δεν θα γινω καλα....

Πετρες ειχα κ στον πρωτο και εσπαγαν αμεσως... 

Ε αυτη δεν λεει με τιποτα να δυαλυθει... εφαρμοζω αυτο που ειπες βαζω τον μικρο να θηλαζει κατι παει να κανει αλλα δεν βλεπω καμια αξιολογη διαφορα... μ φαινεται θα το τραβηξω μεχρι δευτερα και αν ξεμπλοκάρει ο αδενας θα παω σε γιατρο!! Σε τι γιατρο  πανε σε αυτες τις περιπτωσεις?? Μαια?? Γυναικολογο?? Σε ιδιωτικο?? Μπορω να εξυπηρετηθω απο δημοσιο?? 

Ξερει καμια??

Εμενα ο γυναικολογος μου μου τα ζουληξε κ εγινα καλα.. Αλλα τωρα οτι γρομπαλακι δω βαζω το μωρο να θηλασει με φορα προς την πετρα κ διαλυεται! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Klegeo είπε:

Εμενα ο γυναικολογος μου μου τα ζουληξε κ εγινα καλα.. Αλλα τωρα οτι γρομπαλακι δω βαζω το μωρο να θηλασει με φορα προς την πετρα κ διαλυεται! 

Κορίτσια ακόμα δεν έχω θηλάσει Δευτέρα γεννάω. Αλλά σε μια ομάδα θηλασμού που είμαι λένε τα κορίτσια αυτό που λες Klegeo συν επιπλέον ζεστές κομπρεσες ή ζεστό μπάνιο με μασάζ από την σκληρή περιοχή προς τη θηλή πριν το θηλασμό και μετά το θηλασμό κρύες κομπρεσες ή ακόμα και ένα φύλλο λάχανου από το ψυγείο. Δοκιμάστε το κι αυτό.

 

Επίσης θα ήθελα να σας ευχαριστήσω για το θήλαστρο από τα Jumbo που προτείνατε φαίνεται πολύ καλό και μαλακό. Θα το δω και στην πράξη βέβαια.

πρίν από 36 λεπτά , enjoy είπε:

Με το ξενυχτι εχουμε αριστη σχεση!! Με τον υπνο τσακωθηκαμε!!:lol:

Μ ειπε γυναικολογος Zinadol αντιβιωση για 5 μερες.. πυρετος κατεβηκε.. αλλα μου λεει αν δεν σπασει η πετρα δεν θα γινω καλα....

Πετρες ειχα κ στον πρωτο και εσπαγαν αμεσως... 

Ε αυτη δεν λεει με τιποτα να δυαλυθει... εφαρμοζω αυτο που ειπες βαζω τον μικρο να θηλαζει κατι παει να κανει αλλα δεν βλεπω καμια αξιολογη διαφορα... μ φαινεται θα το τραβηξω μεχρι δευτερα και αν ξεμπλοκάρει ο αδενας θα παω σε γιατρο!! Σε τι γιατρο  πανε σε αυτες τις περιπτωσεις?? Μαια?? Γυναικολογο?? Σε ιδιωτικο?? Μπορω να εξυπηρετηθω απο δημοσιο?? 

Ξερει καμια??

Enjoy μου νομίζω μαστολογος είναι ο κατάλληλος. Διάβασε και παραπανω αυτά που έγραψα. Τα έχω διαβάσει σε μια ομάδα εθελοντών υποστήριξης θηλασμού 

  • Ευχαριστώ 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Mikri Ollandeza είπε:

@Lottaki Να σου ζήσει κοριτσαρα μου, εύχομαι πάντα γερή κ καλότυχη!! Τι όμορφη εμπειρία κ εσένα.. Κ είδες, αν κ δεν πήγαν όπως τα είχες στο μυαλό σου εκτυλίχθηκαν άψογα..! 

@vivi24 Κορίτσι μου να σου ζήσει.. Σαν τα ψηλά βουνά.. Πάντα υγεία κ χαρές!!

Εμεις κορίτσια παιδευόμαστε ακόμα με τον θηλασμό.. Τουλάχιστον πλέον τα γεύματα του είναι δικό μου γάλα, είτε με άντληση είτε τον έχω στο στήθος.. Βλέπετε βέβαια έχει κ χαρακτήρα κ αποφασίζει κιόλας.. Πότε θέλει κ πότε όχι.. Είναι πολύ νευρικός κ δεν κάθεται σε ησυχία.. Αλλά βλέπουμε διαφορά μέρα με την μέρα.. Συνιθιζουμε όλοι στην νέα καθημερινότητα.. Αλλά εύκολο δεν το λες.. 

Εγώ το μόνο θέμα που αντιμετωπίζω είναι η περινεοτομη, οκ τα ράμματα είναι κομπλέ αλλά εγώ πονάω όταν κάθομαι ώρα, η όταν είμαι όρθια νιώθω μια πίεση κ επίσης το πιο σημαντικό.. Η επίσκεψη στην τουαλέτα.. Πήγα χθες για πρώτη φορά κ το μετάνιωσα.. Κ τώρα φοβάμαι να πάω γιατί ξέρω ότι θα με πεθάνει στον πόνο.. Εσείς πως το αντιμετωπίσατε..? 

Αααα οπως λεει κ η βελλιτσσ δυσκιλιοτητα  ειχα κ εγω κ κολικους εντερου πεθαινα κσι τις πρωτες μερες εβσζα υποθετα... θαυματουργά... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


17 ώρες πρίν, Mikri Ollandeza είπε:

@Lottaki Να σου ζήσει κοριτσαρα μου, εύχομαι πάντα γερή κ καλότυχη!! Τι όμορφη εμπειρία κ εσένα.. Κ είδες, αν κ δεν πήγαν όπως τα είχες στο μυαλό σου εκτυλίχθηκαν άψογα..! 

@vivi24 Κορίτσι μου να σου ζήσει.. Σαν τα ψηλά βουνά.. Πάντα υγεία κ χαρές!!

Εμεις κορίτσια παιδευόμαστε ακόμα με τον θηλασμό.. Τουλάχιστον πλέον τα γεύματα του είναι δικό μου γάλα, είτε με άντληση είτε τον έχω στο στήθος.. Βλέπετε βέβαια έχει κ χαρακτήρα κ αποφασίζει κιόλας.. Πότε θέλει κ πότε όχι.. Είναι πολύ νευρικός κ δεν κάθεται σε ησυχία.. Αλλά βλέπουμε διαφορά μέρα με την μέρα.. Συνιθιζουμε όλοι στην νέα καθημερινότητα.. Αλλά εύκολο δεν το λες.. 

Εγώ το μόνο θέμα που αντιμετωπίζω είναι η περινεοτομη, οκ τα ράμματα είναι κομπλέ αλλά εγώ πονάω όταν κάθομαι ώρα, η όταν είμαι όρθια νιώθω μια πίεση κ επίσης το πιο σημαντικό.. Η επίσκεψη στην τουαλέτα.. Πήγα χθες για πρώτη φορά κ το μετάνιωσα.. Κ τώρα φοβάμαι να πάω γιατί ξέρω ότι θα με πεθάνει στον πόνο.. Εσείς πως το αντιμετωπίσατε..? 

Εγω εκανα καιαρικη κ ετσι βιωνω αλλου ειδους πονο δεν ξερω να σου πω..παντως ναι για την τουαλετα ξερω οτι πονας μετα τον φυσιολ τοκετο οταν ενεργεισαι υπομονη τρωγε τροφες που σε βοηθουν.εγω με τον θηλασμο νιωθω μπερδεμενη στο πως να κινηθω πλεον της δινω κ συμπληρωμα δν της αρκει το δικο απο οτι βλεπω κ πιανει μονο την μια θηλη απο το αλλο στηθος δεν με πιανει κ δεν βγαζω ουτε με το θηλαστρο μαλλον δεν πιανει την θηλη μ με πιεση οση θα επρεπε κ βρηκαμε αλλη πατεντα  με τον αντρα μ με πιεζει με μαλλαξεις  κ βγαινει μεαα στο μπιμπερο του θηλαστρου οσο βγαζω δηλ γτ δεν βγαζω πολυ max με μια τετοια προσπαθεια 20 με 30 ml αν εξαιρεσεις οτι νιωθω σαν αγελαδα που με αρμεγουν ειναι ενας τροπος να βγαλω γαλα απο κει που δ μπορει μονη της η μπεμπα και ετσι δ θα παθω κ μαστιτιδα γτ γινεται αποσυμφορηση του στηθους........ετσι προς το παρον πινει κ το ξενο πινει κ το δικο μ οσο μπορει να παρει τα αντισωματα .....τι αλλο να κανω η μανα πια!

*απο κιλα πως πατε;εγω εχασα τα τα 7 κ μ μενουν αλλα 4

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Σουζουκακι  αισιοδοξία  στην αρχη βγαινει λιγο... πρόσφατα  γεννησες... θα αυξήθει σιγα σιγα...

Με κιλα καλα... με την γεννα εχασα 7... και αλλα 2 μετα... με το θηλασμό συνηθως χανουν κιλά οι κοπελες!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Suzukaki είπε:

Εγω εκανα καιαρικη κ ετσι βιωνω αλλου ειδους πονο δεν ξερω να σου πω..παντως ναι για την τουαλετα ξερω οτι πονας μετα τον φυσιολ τοκετο οταν ενεργεισαι υπομονη τρωγε τροφες που σε βοηθουν.εγω με τον θηλασμο νιωθω μπερδεμενη στο πως να κινηθω πλεον της δινω κ συμπληρωμα δν της αρκει το δικο απο οτι βλεπω κ πιανει μονο την μια θηλη απο το αλλο στηθος δεν με πιανει κ δεν βγαζω ουτε με το θηλαστρο μαλλον δεν πιανει την θηλη μ με πιεση οση θα επρεπε κ βρηκαμε αλλη πατεντα  με τον αντρα μ με πιεζει με μαλλαξεις  κ βγαινει μεαα στο μπιμπερο του θηλαστρου οσο βγαζω δηλ γτ δεν βγαζω πολυ max με μια τετοια προσπαθεια 20 με 30 ml αν εξαιρεσεις οτι νιωθω σαν αγελαδα που με αρμεγουν ειναι ενας τροπος να βγαλω γαλα απο κει που δ μπορει μονη της η μπεμπα και ετσι δ θα παθω κ μαστιτιδα γτ γινεται αποσυμφορηση του στηθους........ετσι προς το παρον πινει κ το ξενο πινει κ το δικο μ οσο μπορει να παρει τα αντισωματα .....τι αλλο να κανω η μανα πια!

*απο κιλα πως πατε;εγω εχασα τα τα 7 κ μ μενουν αλλα 4

Εγώ είχα πάρει 11 κιλά. Προς το παρόν έχω χάσει σαν κι εσένα 7 κιλά κ μου μένουν αλλά 4.

Να σου πω ... Με το θηλαστρο έχεις δοκιμάσει να κάνεις μαλαξεις στο στήθος την ώρα που το έχεις? Γιατί κι εγώ παλιά που έκανα θηλαστρο αν το άφηνα έτσι μερικές φορές δεν έβγαζε τίποτα. Έπρεπε να κάνω μασάζ κ μαλαξεις στο στήθος για να βγαίνει γάλα.

Επίσης πως κατάλαβες ότι δεν της φτάνει το γάλα σου;ρωταω γιατί κι εγώ αναρωτιομουν αν του φτάνει το γάλα μου. Αλλά αφού βρέχει και λερώνει πάνες υποθεσα ότι πάει καλά. Τον ζύγισα κ πριν λίγες μέρες κ θα τον ξαναζυγισω σε μια βδομάδα. Μου είπαν από το μαιευτήριο πρέπει να παίρνει γύρω στα 150-200 τη βδομάδα.


wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, butterfly1986 είπε:

Εγώ είχα πάρει 11 κιλά. Προς το παρόν έχω χάσει σαν κι εσένα 7 κιλά κ μου μένουν αλλά 4.

Να σου πω ... Με το θηλαστρο έχεις δοκιμάσει να κάνεις μαλαξεις στο στήθος την ώρα που το έχεις? Γιατί κι εγώ παλιά που έκανα θηλαστρο αν το άφηνα έτσι μερικές φορές δεν έβγαζε τίποτα. Έπρεπε να κάνω μασάζ κ μαλαξεις στο στήθος για να βγαίνει γάλα.

Επίσης πως κατάλαβες ότι δεν της φτάνει το γάλα σου;ρωταω γιατί κι εγώ αναρωτιομουν αν του φτάνει το γάλα μου. Αλλά αφού βρέχει και λερώνει πάνες υποθεσα ότι πάει καλά. Τον ζύγισα κ πριν λίγες μέρες κ θα τον ξαναζυγισω σε μια βδομάδα. Μου είπαν από το μαιευτήριο πρέπει να παίρνει γύρω στα 150-200 τη βδομάδα.

Κ με.μαλαξεις κ χωρις δεν βγαζει με το θηλαστρο ισως δεν εχει κατεβει ακομα το πολυ η δεν θα εχω πολυ ποτε...θα δειξει.μετα απο καθε θηλασμο πλεον γκρινιαζει ανοιγει το στομα πιπιλαει το δαχτυλο κτλ κτλ κ ας.λερωνει πανες θεωρω πως δεν χορταινει ειναι ανησυχη...στην αρχη χορταινε πιο πολυ λογω πιο μικρου στομαχου κ επεφτε κατευθειαν για υπνο ελεγες εφαγε χορτασε!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Suzukaki είπε:

Κ με.μαλαξεις κ χωρις δεν βγαζει με το θηλαστρο ισως δεν εχει κατεβει ακομα το πολυ η δεν θα εχω πολυ ποτε...θα δειξει.μετα απο καθε θηλασμο πλεον γκρινιαζει ανοιγει το στομα πιπιλαει το δαχτυλο κτλ κτλ κ ας.λερωνει πανες θεωρω πως δεν χορταινει ειναι ανησυχη...στην αρχη χορταινε πιο πολυ λογω πιο μικρου στομαχου κ επεφτε κατευθειαν για υπνο ελεγες εφαγε χορτασε!

Κι εμένα πάντως  πολλές φορές μετά το θηλασμό συνεχίζει και κλαίει. Και πιπιλαει δάχτυλο. Αλλά θέλω να τσεκαρω αν παίρνει κανονικά βάρος. Γενικά κι εγώ μπερδεμένη είμαι. Πολλές φορές με πιάνει απελπισία κι  έχω μπει στον πειρασμό να δώσω ξένο γαλα η πιπίλα . Έχει τύχει να θηλάζω και 4 ώρες σερί επειδη κλαίει. Αλλά μου έχουν πει ότι τις πρώτες 40 μέρες τα μωρά δεν έχουν πρόγραμμα. Ότι μπορεί να θηλάζουν και 20 ώρες το 24 Ώρο.

  • Μου αρέσει 2

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...