Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Ιανουάριος 2021!!!!


Recommended Posts

Γειά σας κορίτσια γέννησα κ εγώ την Παρασκευή 29/01!! Την Πέμπτη πήγαμε στον γιατρό το βράδυ και είχα 1 διαστολή και ανά 5 λεπτα συσπάσεις... Την επόμενη το πρωί σπασαν τα νερά και ενώ με χίλια βάσανα φτάσαμε στο 6 διαστολή κόλλησε η διαδικασία και η μπέμπα και τελικά πήγαμε αναγκαστικά για καισαρική... Γεννήθηκε 3,400 κ 55 πόντους... Είναι υπέροχη.. Εγώ βρίσκω τον ρυθμό μ σιγά σιγά και δεν πονάω τόσο πολύ... Όλα τέλεια... 

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 6 λεπτά , vivi24 είπε:

Δηλαδή κορίτσια πόση  ώρα θηλάζετε  στην αρχή??? Εγώ ειναι 3 ημερών και τον θηλάζω  15 και 15 καλά είναι  ?

Εγώ μέχρι 3 ημερών τον θήλαζα 20 λεπτά σε κάθε στήθος. Από 4 μέρα που άρχισε να κατεβαίνει γάλα μου είπαν να δίνω σε κάθε γεύμα ένα στήθος κ μόνο αν δεν χορταινει να δίνω το άλλο. Οπότε δίνω το στήθος για όση ώρα θέλει το μωρό. Μπορεί να είναι από 5 λεπτα μέχρι και 40 λεπτά .

Just now, KwnKwn10 είπε:

Γειά σας κορίτσια γέννησα κ εγώ την Παρασκευή 29/01!! Την Πέμπτη πήγαμε στον γιατρό το βράδυ και είχα 1 διαστολή και ανά 5 λεπτα συσπάσεις... Την επόμενη το πρωί σπασαν τα νερά και ενώ με χίλια βάσανα φτάσαμε στο 6 διαστολή κόλλησε η διαδικασία και η μπέμπα και τελικά πήγαμε αναγκαστικά για καισαρική... Γεννήθηκε 3,400 κ 55 πόντους... Είναι υπέροχη.. Εγώ βρίσκω τον ρυθμό μ σιγά σιγά και δεν πονάω τόσο πολύ... Όλα τέλεια... 

Να σου ζήσει η μπεμπουλα σου! Γερή και τυχερή να είναι πάντα!

Πινακάκι για τις μανούλες Ιανουαρίου 2021 :wub:

 

@Marian91                αγοράκι -- ΠΗΤ 08/01 -- Νοσοκομείο Διαβαλκανικό, Θεσσαλονίκη ♡ γεννήθηκε 15/12!!!!!!!!!!!!!

@Opheliav                ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 09/01 -- (Κλινική δεν έχει αποφασιστεί ακόμη) Θεσσαλονίκη ♡ γεννηθηκε 10/01!!!!!!!!!!!!!!!!

@enjoy                      αγοράκι -- ΠΗΤ 11/01 -- Δημόσιο Νοσοκομείο, Θεσσαλονίκη ♡ γεννήθηκε 9/1!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

@Klegeo                    αγοράκι -- ΠΗΤ 11/01 --  ♡ γεννήθηκε 06/01!!!!!!!!!!!!!!!

@Marialena123         αγοράκι -- ΠΗΤ 17/01 -- Κλινική Μητέρα, Αττική ♡

@myrina                    αγοράκι -- ΠΗΤ 18/01 -- Νοσοκομείο Βενιζέλειο, Κρήτη ♡ γεννήθηκε 9/1!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 @Dhmh4                ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 19/01 -- Νοσοκομείο Διδυμότειχου, Διδυμότειχο ♡ γεννήθηκε 13/1!!!!!!!!!!!!!?

@Suzukaki                ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 20/01 -- Κλινική Γαία, Αττική ♡ γεννήθηκε 22/1!!!!!!!!!!

@Mikri Ollandeza      αγοράκι -- ΠΗΤ 20/01 -- Κλινική Jeroen Bosch, Ολλανδία ♡ γεννήθηκε 24/1!!!!!!!!!!!!!!!!!

@Maria mariaa          αγοράκι -- ΠΗΤ 20/01 -- (Κλινική δεν έχει αποφασιστεί ακόμη) Αττική ♡γεννηθηκε 13/01!!!!!!!!!!!!!!!

@Roula2021              αγοράκι -- ΠΗΤ 22/01 -- Αμερικη♡ γεννήθηκε 15/1!!!!!!

@Angelvas                ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 24/01 -- Κλινική Γαία, Αττική ♡

@dpilo                        αγοράκι -- ΠΗΤ 24/01 -- Κλινικη Μητέρα, Αττική ♡

@Bellitsa!                 ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 26/01 -- Αγγλία ♡ γεννήθηκε 08/01!!!!!!!!!!!!!!!!

@Lottaki                   ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 27/01 -- Κλινική Μητέρα, Αττική ♡ γεννήθηκε 27/01!!!!!!!!!!!!!!!!

@butterfly1986        ♡ αγοράκι -- ΠΗΤ 28/01 -- Κλινική Λητώ , Αττική ♡ γεννήθηκε 20/1!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

@Fotini82                ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 28/01 -- Κλινική Ρέα, Αττική ♡ γεννήθηκε 21/1!!!!!!!!!!!!

@vivi24                     αγοράκι -- ΠΗΤ 28/01 -- Κλινική Ήρα, Κόρινθος ♡ γεννήθηκε 28/01!!!!!!!!!!!!!!!!

@Τουτουνι               ♡ κοριτσάκι   αγοράκι - ΠΗΤ 29/01 -- Κλινική Μητέρα,Αττικη ♡ γεννήθηκαν και τα διδυμακια 5/1!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

@KwnKwn10        ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 30/01 -- Νοσοκομείο Αγίου Νικολάου Κρήτης ♡ γεννήθηκε 29/1!!!!!!!!!!!!!!!?

 

Σύνολο Μανούλες - 20

Σύνολο Αντράκια - 12

Σύνολο Πριγκίπισσες -9


wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, enjoy είπε:

Για τσ κοριτσια που θηλαζετε... και εγω ειδα διαφορα μετα τις 15μερες με το γαλα λιγο υπομονη.... και η κλεγεο απο οτι θυμαμαι και αυτην μετα τις 15-20πρεπει να ειδε διαφορα... 

Διάβασα καπου ρυθμιζεται η παραγωγη μεχρι τις 40-60μερες οπου λενε την εκφραση εδραιωθηκε ο θηλασμος που προφανως σημαινει οτι ρυθμιστηκε η παραγωγη οποτε εχουμε ολες πολλες ευκαιριες να αυξησουμε παραγωγη... και πολλες ημερες μαχης... και εγραφε σε αυτο το διαστημα δινει και απο τα δυο...

Και επειτα λεει αφου εδραιωθει δινεις μονο απο το ενα αδειαζει και στο επομενο γευμα απο το αλλο... και οταν εδραιωθει το παιδι τρωει μπαμ μπαμ σε 5 λεπτα εχει χλαπακιασει... και χορτασει... τωρα ο κορεσμος για ποση ωρα αρκει αλλου παπα ευαγγελιο.....

@κλεγεο μετα την μαστιτιδα αυξηθηκε η παραγωγη σε εκεινο το στηθος...???

Εφαρμοζω αυτο που είπες τον θηλαζω και κατι παει να γινει σιγα σιγα αδειαζει ολο και πολυ... ειχε φραξει για τα καλα... η πετρα μεγαλουτσικη.. και σαν να αυξανει παλι παραγωγη και ερχεται πιο ευκολα... με το σταγονομετρο ερχοταν... αφου οσο ειχα πυρετο και δεν μπορουσα να αδειασω σκεφτομουν να παρω το χαπι να διακοψω... αλλα τωρα που δεν εχω πυρετο ολα γκουντ... την βρισκω με τα θηλαστρα!!!

Σε 2μερες επανηλθε η ροη στο δεξι μαστο κανονικοτατα!! Αυτη τη στιγμη ο μικρος τρωει μονος του απο το ενα στηθος γιατι τον καλυπτω..110 γρ παιρνει καθε τρεις μερες ο μπεμπης..! Κ ελεγα οτι δεν εχω γαλα κ ανησυχουσα.. 

Οσο για το νερο πινω ποταμια ολοκληρα! Εγω π με παρακαλουσαν να πιω! :razz:

1 hour ago, vivi24 είπε:

Δηλαδή κορίτσια πόση  ώρα θηλάζετε  στην αρχή??? Εγώ ειναι 3 ημερών και τον θηλάζω  15 και 15 καλά είναι  ?

Εγω θηλαζα απεριοριστα.. Αλλα... Κοντεψα να παθω καταθλιψη.. Τωρα πια καθε 2 ωρες απο μιση ωρα το καθε στηθος.. Ομως ο μπεμπης μερικες φορες αρκειται απο το ενα μονο κ πεφτει ξερος! Βεβαια τον ζυγιζω για να ξερω οτι ολα πανε καλα.. Αλλα αντλω κιόλας! 

Just now, KwnKwn10 είπε:

Γειά σας κορίτσια γέννησα κ εγώ την Παρασκευή 29/01!! Την Πέμπτη πήγαμε στον γιατρό το βράδυ και είχα 1 διαστολή και ανά 5 λεπτα συσπάσεις... Την επόμενη το πρωί σπασαν τα νερά και ενώ με χίλια βάσανα φτάσαμε στο 6 διαστολή κόλλησε η διαδικασία και η μπέμπα και τελικά πήγαμε αναγκαστικά για καισαρική... Γεννήθηκε 3,400 κ 55 πόντους... Είναι υπέροχη.. Εγώ βρίσκω τον ρυθμό μ σιγά σιγά και δεν πονάω τόσο πολύ... Όλα τέλεια... 

55 ποντους!! Wow!  Να σου ζησει!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, vivi24 είπε:

Δηλαδή κορίτσια πόση  ώρα θηλάζετε  στην αρχή??? Εγώ ειναι 3 ημερών και τον θηλάζω  15 και 15 καλά είναι  ?

Εγω τον ξεκινησα μεικτό μην σε μπερδευω....  να σου πουν τα αλλα κοριτσια...

Νομιζω τις πρωτες 2-3 μερες αρκει... μετα απο μονο του ζηταει συνεχεια... τις 3-4 μερες κατεβαινει πιο πολυ... εγω με το θήλαστρο συνολο 50λεπτα εβγαζα ανα 3ωρο στις αρχες και εβγαινε κουτσα κουτσα σταγονιτσα σταγονιτσα... και τωρα βγαζω σύνολο  20λεπτα τρεχει αμεσως και σταματαει.. λενε μετα στα 5 λεπτα απο το ενα χορταινει.. αλλα για ποση ωρα θα χορταινει.... θα φανει...

 

πρίν από 15 λεπτά , KwnKwn10 είπε:

Γειά σας κορίτσια γέννησα κ εγώ την Παρασκευή 29/01!! Την Πέμπτη πήγαμε στον γιατρό το βράδυ και είχα 1 διαστολή και ανά 5 λεπτα συσπάσεις... Την επόμενη το πρωί σπασαν τα νερά και ενώ με χίλια βάσανα φτάσαμε στο 6 διαστολή κόλλησε η διαδικασία και η μπέμπα και τελικά πήγαμε αναγκαστικά για καισαρική... Γεννήθηκε 3,400 κ 55 πόντους... Είναι υπέροχη.. Εγώ βρίσκω τον ρυθμό μ σιγά σιγά και δεν πονάω τόσο πολύ... Όλα τέλεια... 

Να το και επόμενο αγαπακι.... καλως το... υγεια να εχει σιδερενιο γερο!!!! Καλη αναρρωση ψυχουλα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Klegeo είπε:

Σε 2μερες επανηλθε η ροη στο δεξι μαστο κανονικοτατα!! Αυτη τη στιγμη ο μικρος τρωει μονος του απο το ενα στηθος γιατι τον καλυπτω..110 γρ παιρνει καθε τρεις μερες ο μπεμπης..! Κ ελεγα οτι δεν εχω γαλα κ ανησυχουσα.. 

Οσο για το νερο πινω ποταμια ολοκληρα! Εγω π με παρακαλουσαν να πιω! :razz:

Εγω θηλαζα απεριοριστα.. Αλλα... Κοντεψα να παθω καταθλιψη.. Τωρα πια καθε 2 ωρες απο μιση ωρα το καθε στηθος.. Ομως ο μπεμπης μερικες φορες αρκειται απο το ενα μονο κ πεφτει ξερος! Βεβαια τον ζυγιζω για να ξερω οτι ολα πανε καλα.. Αλλα αντλω κιόλας! 

55 ποντους!! Wow!  Να σου ζησει!! 

Σου κάθεται ξύπνιος για να πιει μισή ώρα από το κάθε στήθος???? Εμένα ρε γμτ τις περισσότερες φορές μετά τα 10-15 λεπτά τον παίρνει ο ύπνος με αποτέλεσμα να μην τρώει καλά κ να μην αντέχει δίωρο. Δηλαδή συχνά ξυπνάει κ μετά από κάνα μισάωρο θέλει να ξαναφάει.


wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1.Κοριτσια πως τα πατε;λογικα γεννησαμε ολες καθοτι αυριο μπαινουμε φλεβαρη.......να σας ρωτησω αν εχετε στο ψυγειο μητρικο το ζεστανετε κ δ το φαει ολο ξερετε εκτος ποση ωρα μπορει να μεινει εκτος μεχρι να το φαει ξανα;;;;

2.εμενα κοριτσια καμια αυξηση στην παραγωγη δεν ξερω τι γινεται.....κ με τις μαλλαξεις βια να βγαλω 40 ml απο το 1 στηθος μεσα στην ημερα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , Klegeo είπε:

Σε 2μερες επανηλθε η ροη στο δεξι μαστο κανονικοτατα!! Αυτη τη στιγμη ο μικρος τρωει μονος του απο το ενα στηθος γιατι τον καλυπτω..110 γρ παιρνει καθε τρεις μερες ο μπεμπης..! Κ ελεγα οτι δεν εχω γαλα κ ανησυχουσα.. 

Οσο για το νερο πινω ποταμια ολοκληρα! Εγω π με παρακαλουσαν να πιω! :razz:

Εγω θηλαζα απεριοριστα.. Αλλα... Κοντεψα να παθω καταθλιψη.. Τωρα πια καθε 2 ωρες απο μιση ωρα το καθε στηθος.. Ομως ο μπεμπης μερικες φορες αρκειται απο το ενα μονο κ πεφτει ξερος! Βεβαια τον ζυγιζω για να ξερω οτι ολα πανε καλα.. Αλλα αντλω κιόλας! 

55 ποντους!! Wow!  Να σου ζησει!! 

Αυτο φοβαμαι κ εγω γτ με πιανουν κατι κλαμματα απο χθες καθε βραδυ....σε καλο να μου βγει..

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, butterfly1986 είπε:

Σου κάθεται ξύπνιος για να πιει μισή ώρα από το κάθε στήθος???? Εμένα ρε γμτ τις περισσότερες φορές μετά τα 10-15 λεπτά τον παίρνει ο ύπνος με αποτέλεσμα να μην τρώει καλά κ να μην αντέχει δίωρο. Δηλαδή συχνά ξυπνάει κ μετά από κάνα μισάωρο θέλει να ξαναφάει.

Στην αρχη ετσι ειναι.. Θελει να φαει συχνα.. Μετα θα βρει το ρυθμο τουB)

Μη νομιζεις οτι εμενα δεν κοιμαται κ δεν πιπιλαει.. Αλλα του κανω διαφορα.. Του χαιδευω το αυτακι.. Τον βγαζω κ τσαντιζεται οποτε ξαναπιανει με μανια.. Κανω οτι τον ξεντυνω κ γκρινιαζει.. Οποτε ξυπναει. Αλλα το καλύτερο γευμα το κανει τα πρωτα 10-15 λεπτά.. Οσο τον αφηνω καταπινει και το πιο λιπαρο μερος.. Τωρα τελευταια αρκειται στο ενα στηθος κ ταβλιαζεται.. 

1 hour ago, Suzukaki είπε:

Αυτο φοβαμαι κ εγω γτ με πιανουν κατι κλαμματα απο χθες καθε βραδυ....σε καλο να μου βγει..

Suzukaki δεν θυμαμαι αν εχεις παρει θηλαστρο.. Σιγα σιγα θα αυξηθει το γαλα.  Κ γω ετσι ειχα απογοητευτει.. Θα δεις ομως! Απλα αυτο το συνεχομενο με κουρασε ψυχολογικα κ σωματικα.. Ποναγαν οι θηλες μ παρα πολυ! Η παιδιατρος μ πε.. Οτι ο μπεμπης οταν πεινασει θα παρει αυτο π θελει με μανια.. Κ να τον βαζω με ωραριο καθε δυο ωρες στο στηθος.. Για να κανουμε προγραμμα.. Ειδαλως θα τα παρατησω οπως κανουν πολλες μανουλες π ξερει λογω ταλαιπωριας κ εξαντλησης.. Τωραβτο δοκιμαζω κ παρακολουθω πως παει.. Το μωρο πηρε συνολικα απο την τεταρτη 220 γραμμαρια! Αρα λογικα πινει το γαλα μου.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Klegeo είπε:

Στην αρχη ετσι ειναι.. Θελει να φαει συχνα.. Μετα θα βρει το ρυθμο τουB)

Μη νομιζεις οτι εμενα δεν κοιμαται κ δεν πιπιλαει.. Αλλα του κανω διαφορα.. Του χαιδευω το αυτακι.. Τον βγαζω κ τσαντιζεται οποτε ξαναπιανει με μανια.. Κανω οτι τον ξεντυνω κ γκρινιαζει.. Οποτε ξυπναει. Αλλα το καλύτερο γευμα το κανει τα πρωτα 10-15 λεπτά.. Οσο τον αφηνω καταπινει και το πιο λιπαρο μερος.. Τωρα τελευταια αρκειται στο ενα στηθος κ ταβλιαζεται.. 

Suzukaki δεν θυμαμαι αν εχεις παρει θηλαστρο.. Σιγα σιγα θα αυξηθει το γαλα.  Κ γω ετσι ειχα απογοητευτει.. Θα δεις ομως! Απλα αυτο το συνεχομενο με κουρασε ψυχολογικα κ σωματικα.. Ποναγαν οι θηλες μ παρα πολυ! Η παιδιατρος μ πε.. Οτι ο μπεμπης οταν πεινασει θα παρει αυτο π θελει με μανια.. Κ να τον βαζω με ωραριο καθε δυο ωρες στο στηθος.. Για να κανουμε προγραμμα.. Ειδαλως θα τα παρατησω οπως κανουν πολλες μανουλες π ξερει λογω ταλαιπωριας κ εξαντλησης.. Τωραβτο δοκιμαζω κ παρακολουθω πως παει.. Το μωρο πηρε συνολικα απο την τεταρτη 220 γραμμαρια! Αρα λογικα πινει το γαλα μου.. 

Εχω ενα της  nuk αλλα δεν.....ισως δεν πιανει το στηθος μου δ ξερω τι αλλο μπορει να φταιει.αν πιεζεις το στηθος μ βγαζει συνεχεια αλλα σταγονα σταγονα.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, KwnKwn10 said:

Γειά σας κορίτσια γέννησα κ εγώ την Παρασκευή 29/01!! Την Πέμπτη πήγαμε στον γιατρό το βράδυ και είχα 1 διαστολή και ανά 5 λεπτα συσπάσεις... Την επόμενη το πρωί σπασαν τα νερά και ενώ με χίλια βάσανα φτάσαμε στο 6 διαστολή κόλλησε η διαδικασία και η μπέμπα και τελικά πήγαμε αναγκαστικά για καισαρική... Γεννήθηκε 3,400 κ 55 πόντους... Είναι υπέροχη.. Εγώ βρίσκω τον ρυθμό μ σιγά σιγά και δεν πονάω τόσο πολύ... Όλα τέλεια... 

Να σου ζήσει η μπεμπούλα σου! Όλα τα καλά να έχει με υγεία και τύχη στη ζωή της!

@Angelvas και @dpilo εσείς γεννήσατε;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 30/01/2021 at 3:00 PM, Bellitsa! said:

Έχουμε αναπτύξει άριστη σχέση!! 

 

@Mikri Ollandezaστην αρχή είναι λίγο δύσκολο να κάτσεις αλλά στην βδομάδα θα αρχίσεις να βλέπεις διαφορά, θα πονάς λιγότερο. 

Εγώ με την τουαλέτα είχα σοβαρό θέμα, δυσκοιλιότητα φουλ και όσο ήμουν στο νοσοκομείο μου έβαλαν υπόθετα και έπινα δύο φορές την μέρα ένα σιρόπι για την δυσκοιλιότητα. Επειδή παίρνω τρία χάπια σιδήρου την ημέρα συνεχίζω να πίνω αυτό το σιρόπι όταν το θυμάμαι γιατί ακόμη δεν έχει στρώσει η κατάσταση! 

Μήπως θα σε βοηθούσε και σένα ένα τέτοιο σιρόπι; Αν ρωτούσες τις μαίες να σου πουν τι να κάνεις;

Πήρα ένα τέτοιο σιρόπι, το οποίο βοηθάει να τα κάνει πιο μαλακά, αλλά προχθές ενώ ήθελα να πάω κ αφού είχα πάρει το σιρόπι παιδευτηκα πααααρα πολύ για ώρες με πολύ πόνο κ τελικά μπόρεσα αλλά δεν είδα διαφορά στην υφή, ήταν σκληρά δλδ κ πάλι πονεσα πολύ, σήμερα ήταν ελαφρώς καλύτερα αλλά κ πάλι πονεσα.. 

@enjoy Τελικά κ εγώ νομίζω ότι το πρόβλημα οφείλεται σε αιμορροΐδες τελικά.. 

@Suzukakiαναφορικά με το γάλα, οι μαιες με καθοδηγησαν στο εξής, αφότου θηλάσω να το βάζω κατευθείαν ψυγείο, όταν θα βγάλω να ζεστάνω μπορεί να μείνει θερμοκρασία δωματίου από 8 έως 12 ώρες κ δεν μπορώ να ζεστάνω το ίδιο γάλα πάνω από δύο φορές, πχ αν δεν πιει όλο το μπουκάλι την πρώτη φορά μπορώ να το ξανά ζεστάνω για ακόμη μια κ αυτό ήταν. Από εκεί κ πέρα τα γάλατα που έχω σε διαφορετικά μπουκάλια ψυγείο εάν είναι μεταξύ 12 κ 24 ωρών μπορούν να ενωθούν στα σακουλάκια κ να μπουν κατάψυξη για Μαξ 4 μήνες.. Θα ξεκινήσω από αύριο να παγωνω.. Αλλά αν θέλω να χρησιμοποιήσω από την κατάψυξη να το βγάζω από την προηγούμενη να το βάζω ψυγείο μετά εκτός ψυγείου κ μετά ζέσταμα, δηλ η διαδικασία να γίνεται σταδιακά..

 

Εμείς συνεχίζουμε την ταλαιπωρία μας ή όποια έχει μετριαστει στις νύχτες.. Όταν πάω να του δώσω στήθος κάνει σαν τρελός, οπότε του δίνω μπιμπερό με το. Δικό μου.. Κατά την διάρκεια της μέρας τα πάμε πολύ καλά με το στήθος.. Τι να πω.. Άβυσσος η ψυχή του μωρού μου... 

Επίσης για αντλήσεις μου είπαν όχι πάνω από 20 με 30 λεπτά το στήθος, ενώ το μωρό μπορεί να μείνει για όσο θέλει αυτό.. 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

S4WBp1.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, vivi24 είπε:

Κορίτσια είναι λογικό 4 ημερών να πινει 100μλ αντλημενο?? Δεν περνανε 2 ώρες πεινάει 

4 ημερων εμενα πειναγε συνεχεια.. Ολο στηθος ηταν! Το θεωρω πολυ βεβαια. 

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...