Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανούλες Ιανουάριος 2021!!!!


Recommended Posts

@butterfly1986 Κ εμένα μου είχαν πει ένα στήθος την φορά να δίνω κ αυτό κάνω.. Είχα προσπαθήσει αφότου τελείωσε με το ένα να τον βάλω στο άλλο αλλά επειδή ήθελε περισσότερη προσπάθεια να ξεκινήσει να ρέει το γάλα σε σχέση με το προηγούμενο, έγινε έξαλλος κ δεν το επιχείρησα ξανά από τότε.. Σήμερα ξεκίνησα να του μειώνω το γάλα που του δίνω στο μπουκάλι για να ξεκινήσει να πίνει περισσότερο στο στήθος.. Κ όντως σήμερα θήλασε πάνω από 30 λεπτά στο ένα στήθος.. Πάντως είναι ταλαιπωρία κ στήθος κ άντληση κ αποστείρωση.. Κάθε βράδυ κυκλοφορώ σαν φάντασμα.

@Lottaki Καλά έκανες κ βγήκες κορίτσι μου!! Θα δεις θα έρθουν κ καλύτερες μέρες.. Είναι πολύ αρχή για όλους μας!!

Εμείς σήμερα κάναμε το πρώτο μας μπάνιο χωρίς κλάματα!! Όλα τα προηγούμενα ήταν αποτυχία.. Μας είχε δείξει η μαία σε τι θερμοκρασία να είναι το νερό κτλ κ όσες φορές τον κάναμε μπάνιο με αυτήν μαζί το παιδί σπαραζε στο κλάμα.. Ίσως φταίει κ το ότι εγώ νευριαζα γιατί μου άλλαζε συνέχεια τα πράγματα όπως την βολεύουν, πχ τις κρέμες τα μαντηλάκια κτλ κ εγώ τα έπαιρνα κρανίο κ το παιδί το διαισθανοταν πιστεύω.. Αλλά σήμερα είπαμε να δοκιμάσουμε με ποιο ζεστό νερό κ τελικά αυτό ήταν.. Ήθελε περισσότερη ζέστη ο μάγκας.. Οπότε το λύσαμε αυτό.. Κ η αλήθεια είναι πόλη το χάρηκα.. 

Όσον αφορά τον ύπνο, στην αγκαλιά πραγματικά σβήνει.. Σαν να λιποθυμάει ένα πράγμα.. Πολύ γελάμε.. Εκεί που κουνάει χέρια πόδια κ κάνει διάφορους ήχους, βλέπεις τα χέρια να πέφτουν δεξιά αριστερά, το κεφάλι να γυρνάει στο πλάι κ να κοιμάται του καλού καιρού.. Μερικές φορές όταν τον βάζουμε στο λίκνο έχει λίγη γκρίνια κ θέλει άλλη μια αγκαλιτσα να ηρεμήσει αλλά τελικά εκεί κοιμάται.. Κ τον παίρνω κ το μεσημέρι μια ωρίτσα μέσα στο δωμάτιο.. Τις υπόλοιπες ώρες είτε στο ρηλαξ είτε αγκαλιά.. Αλλά περισσότερο αγκαλιά.. Είναι γλύκας κ μυρίζει υπέροχα.. Δεν θέλω να μεγαλώσει.. Τον θέλω έτσι μωράκι.. Έχει αρχίσει κ εμένα κ ανοίγει τα μάτια του περισσότερο κ με κοιτάει μέσα στα μάτια όταν του μιλάω η του τραγουδάω.. Κ αν δεν είμαι δίπλα του με το που πάω, γυρνάει σε ενεμα κατευθείαν κ δεν αλλάζει βλέμμα.. Τον λατρεύω.. 

 

  • Μου αρέσει 2

S4WBp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 2/2/2021 at 11:23 ΜΜ, Angelvas είπε:

Γέννησαμε κοριτσουδια... Κυριακή ξημερώματα  03:17 κατέφθασε μια μπουμπού... όλο τρέλα!!! 3490gr!!!

Είχα πάει το Σάββατο το πρωί για nst είχα παλι 2 διαστολή και τράχηλο μαλακό η μπέμπα ψηλά.Δε γένναμε μου λέει η μαία έλα Δευτέρα και βλέπουμε για πρόκληση την Τετάρτη με εισαγωγή.Εντωμεταξυ εμένα κάτι με έτρωγε είχα σε προαισθηση ότι θα γεννησω αν όχι σμρ έλεγα αύριο.Πηγα έφαγα του σκασμου έφαγα και σοκολατόπιτα και αργά το απόγευμα ήρθαν πόνοι ξαφνικός και πετρώματα λέω μπα θα έτυχαν λόγω κολπικής εξέτασης.Περιμενα περίμενα γίνονταν ανά 5' ίδιας έντασης και κρατούσαν 30" άντεξα έτσι 2 ώρες.Παιρνω τη μαία της λέω το παρακολουθώ εδώ κ 2 ώρες.Εφυγες μου λέει τα λέμε στο μαιευτήριο.Μπαινω με εισαγωγή 12 τα μεσάνυχτα με 3 διαστολη και συσπάσεις ανά 3'.Κοριτσια τι πόνοι ήταν αυτοί?έχανα την ανάσα μου νόμιζα θα μείνω εκεί!μου κάνουν επισκληριδιο στις 1:00 πάει 1:30 να μη νιώθω πόνους.Η μπέμπα ψηλά,τα νερά δ είχαν σπάσει.Διαστολη 7!!!!!μου σπάει τα νερά κατέβηκε η μπέμπα ευτυχώς γτ αλλιώς θα είχαμε επιπλοκή.παει διαστολή 10!!από τις 2:45 αρχίζει η εξώθηση τι πίεση τι πόνος σφιχτηκα τόσο πολύ να βγει κορίτσια έδωσα το 1000% που έσπασαν μικρά αγγείακια στο πρόσωπο Μ και το σώμα...αλλά σε 3 ώρες μέσα όλες κι ολες...βγήκε το θαύματακι μου...όλοι ειχαν να λένε  σαν πρώτοτοκη ήμουν τέλεια.Ισως επειδη ένιωσα τόση δυναμη μέσα μου ρε κορίτσια να τη γέννησω να τη δω να τη φιλήσω....να τη γνωρίσω...κλαίω γαμω τις ορμόνες...είναι ένα αγγελούδι..μακάρι όλες οι γυναίκες να νιώσουν αυτή τη μικρή ευτυχία κι ας τα περάσουν όλα αυτά και ας έχω κοιμηθει 4 ώρες μόνο σε ενα 48ωρο..αξίζει το κόπο για τα παιδάκια μας...

*Συγνώμη για το σεντόνι...

Να χαίρεστε όλες τα μωράκια σας να σας προσέχετε και να παλεύετε να μη τα βάζετε κάτω,ο Θεός μας έχρισε μανουλες γτ ήξερε ότι όλα όσα θα στείλει τα αντέχουμε,είμαι σίγουρη πια.Σας φιλώ.:x

 

 

 

 

 

Να σου η μπέμπα σου να είναι γερή να έχει καλοτυχία στην ζωή της!!!Σιδερένιες να είστε & καλή λοχία!!

13 ώρες πρίν, Klegeo είπε:

Καλησπερα κοριτσια! Πως πανε τα μπεμπονια σας?

Εμενα ο μπεμπης αρχιζει κ με κοιταει στα ματια κ να με ακουει π τραγουδαω:x

Σας εχει τυχει να πνιγονται στο θηλασμο η στο μπιμπερο? Τρομαζω τοσο πολυ καθε φορα:sad:.

Γεια @Klegeo μπαίνουμε στους ρυθμούς εμείς πήραμε και την μισή ευχή και περιμένουμε να πάρουμε και τς 40 για να πάμε βόλτα!!Εμένα πνίγεται συνέχεια από είναι λεμαργος είπε η παιδίατρος...Όταν το παθαίνει κατευθείαν προς τα κάτω το κορμί..Εμένα προχτές το έπαθε το έντονα έβγαλε γάλα μέχρι από την μύτη..Θέλει γρήγορες κινήσεις και ψυχραιμία

 

Κορίτσια που θηλάζετε μπράβο σας!!Είναι δύσκολο και θέλει ώρα και κουράζει βέβαια έχει και τα καλά το δέσιμο με το μωρό σας είναι διαφορετικό!!Εγώ ξεκίνησα θηλασμό αλλά με στη μονάδα που ήταν την πρώτη ημέρα του έδωσαν φόρμουλα την επόμενη ημέρα κατέβηκα να του δώσω εγώ τίποτα δεν το άνοιγε το στόμα.Με το θηλασμό περάσαμε πολλά άσχημα στο μαιευτήριο (δεν θέλω να τα θυμάμαι,μέχρι υπογλυκαιμίες) Μετά έβγαζα με το θηλαστρο και πηγαίναμε καλά αλλά τελικά είναι αλλεργικός στη λακτόζη και μια ημέρα που ξύπνησα πίνω το γάλα μου τα χάπια και ήρθε η ώρα του θηλασμού έγινε μπλε το μωρό και το γάλα το έβγαλε πήρα την παιδίατρο και μου λέει μετά από 3 ώρες κάνε ακριβώς το ίδιο ότι έφαγες και ξανά προσπάθησε να τον θηλάσεις πάλι τα ίδια μου λέει άστο είναι αλλεργικός (Εγώ είμαι αλλεργική από βρέφος στη λακτόζη και σε άλλες ουσίες έχω κάνει τα τεστ)Πήρα χάπι για να κόψω το γάλα και τώρα φόρμουλα ,Humana ... Στεναχωρήθηκα πολύ που δεν μπόρεσα να θηλάσω & μετά ούτε να προσφέρω το γάλα έστω από το μπιμπερο ... Ορμόνες κορίτσια τίποτα πετάω βέβαια η αλήθεια είναι ότι από τς πρώτες ημέρες έκανα της βολτες μου.Απο κιλά πώς πάτε;;εγώ από τα 10 έχουν φύγει τα 8 χωρίς να κάνω κάτι το ιδιαίτερο. Περιμενω να μαζέψει η κοιλιά μου τώρα (Έκανα καισαρική ο γιατρός μου έδωσε μια αλοιφή για την τομή λέγεται strataderm γέλη σιλικόνης την δίνουν οι πλαστικοί μετά από επεμβάσεις για την μείωση τν ούλων βλέπω μεγάλη διαφορά η τιμουλα είναι λίγο τσουχτερή τα 20 gr 45€ .Τα φιλιά μου σε όλες :x καλή μας συνέχεια & Καλή μας αρχή γιατί αυτό είναι ένα όμορφο ταξίδι που κρατάει για χρόνια

 

 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, butterfly1986 είπε:

Τυχερή είσαι! Εμένα λες κι έχει αισθητήρα. Κοιμάται ξερός πάνω μου κ με το που πάω να τον αφήσω αρχίζει να κουνιέται κ ξυπνάει αμέσως.

Εντωμεταξυ η γιατρός που ήρθε σήμερα κ τον είδε μου είπε ότι μπορεί να κλαίει επειδή θέλει λίγα μλ παραπάνω γάλα κ για αυτό να δίνω κ τα δύο στήθη μέχρι τις 40 μέρες. Από το μαιευτήριο μου είχαν πει να δίνω μόνο το ένα στήθος κάθε φορά για να πίνει κ το πιο λιπαρό γάλα. Εσάς τι σας έχουν πει?

Και τα 2 να δίνεις καλύτερα.... το 1 στήθος συνήθως το δίνουν όταν εδραιωθεί ο θηλασμός 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Klegeo είπε:

:roll: απο το 1999 παθαινω.. Γιατι? 

 

Με έπιασε ένας πόνος δεξιά στην κοιλιά...που στην αρχή φοβήθηκα για σκωλικοειδη, αλλά μετά υποψιάστηκα για κολικο εντέρου ήταν ήταν σαν να ήθελα να πάω στην τουαλέτα  και δεν μπορούσα πήρα  buscopan  από τον πόνο αλλα ξεχάστηκα να ρωτήσω τον γιατρό για τον θηλασμό... γνωρίζει κάποια πως λειτουργεί  το. E lactancia;

Link to comment
Share on other sites

Just now, vivi24 είπε:

Με έπιασε ένας πόνος δεξιά στην κοιλιά...που στην αρχή φοβήθηκα για σκωλικοειδη, αλλά μετά υποψιάστηκα για κολικο εντέρου ήταν ήταν σαν να ήθελα να πάω στην τουαλέτα  και δεν μπορούσα πήρα  buscopan  από τον πόνο αλλα ξεχάστηκα να ρωτήσω τον γιατρό για τον θηλασμό... γνωρίζει κάποια πως λειτουργεί  το. E lactancia;

Πας στη σελίδα του e lactancia βάζεις το όνομα του φαρμάκου που θες και σου βγάζει κατά πόσο επικίνδυνο είναι για το θηλασμό. Αν σου βγάλει low risk πχ σημαίνει ότι το φάρμακο είναι οκ για το θηλασμό, αν σου βγάλει high risk σημαίνει δεν είναι οκ.

  • Μου αρέσει 1

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , vivi24 είπε:

Με έπιασε ένας πόνος δεξιά στην κοιλιά...που στην αρχή φοβήθηκα για σκωλικοειδη, αλλά μετά υποψιάστηκα για κολικο εντέρου ήταν ήταν σαν να ήθελα να πάω στην τουαλέτα  και δεν μπορούσα πήρα  buscopan  από τον πόνο αλλα ξεχάστηκα να ρωτήσω τον γιατρό για τον θηλασμό... γνωρίζει κάποια πως λειτουργεί  το. E lactancia;

Ο πονος του κολικου ειναι συνεχομενος γενικευμενος και οξυς..κουλουριαζεις απο τους πονους Εγω εκανα buscopan κ zantac ενεσιμα γιατι εκανα κ εμετους.. 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, butterfly1986 είπε:

Πας στη σελίδα του e lactancia βάζεις το όνομα του φαρμάκου που θες και σου βγάζει κατά πόσο επικίνδυνο είναι για το θηλασμό. Αν σου βγάλει low risk πχ σημαίνει ότι το φάρμακο είναι οκ για το θηλασμό, αν σου βγάλει high risk σημαίνει δεν είναι οκ.

Το κάνω για το  buscopan  αλλα δεν μου βγάζει...

Just now, Lottaki είπε:

Πω πω τι έπαθες!!!! Πως είσαι τωρα;;

Καλύτερα  ευτυχώς...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, vivi24 είπε:

Το κάνω για το  buscopan  αλλα δεν μου βγάζει...

Καλύτερα  ευτυχώς...

Είσαι σίγουρη???? Γιατί τώρα που δοκίμασα να βάλω buscopan το έβγαλε κανονικά. Low risk έβγαλε.


wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν ήξερα καν ότι υπάρχει αυτο το site.  :roll:  το έντερο προσπάθει να συνέλθει! 

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι προσωπικό; θα μου πείτε προσωπικά δεν ειναι ολα αυτά που λέμε... οι σύζυγοι πήραν αδεια να σας βοηθήσουν; είστε μονες; ή με μαμα ;


Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Maria mariaa said:

Έκανα καισαρική ο γιατρός μου έδωσε μια αλοιφή για την τομή λέγεται strataderm γέλη σιλικόνης την δίνουν οι πλαστικοί μετά από επεμβάσεις για την μείωση τν ούλων βλέπω μεγάλη διαφορά η τιμουλα είναι λίγο τσουχτερή τα 20 gr 45€ .Τα φιλιά μου σε όλες :x καλή μας συνέχεια & Καλή μας αρχή γιατί αυτό είναι ένα

Καλησπερα μανουλιτσα!

εμενα ο γιατρος για την τομη μου εδωσε την stratamed, και μου ειπε οταν κλεισω τριμηνο τοτε να γυρισω σε strataderm

Πραγματικα πανακριβες αλλα εχουν πολυ καλα reviews - τσεκαρε και σκρουτζ τη βρισκεις κ λιγο πιο οικονομικα

  • Μου αρέσει 1

D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Lottaki είπε:

Εγω δεν ήξερα καν ότι υπάρχει αυτο το site.  :roll:  το έντερο προσπάθει να συνέλθει! 

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι προσωπικό; θα μου πείτε προσωπικά δεν ειναι ολα αυτά που λέμε... οι σύζυγοι πήραν αδεια να σας βοηθήσουν; είστε μονες; ή με μαμα ;

Εμένα του έδωσαν από τη δουλειά 2 βδομάδες άδεια οπότε μόλις χτες ξεκίνησε ξανά. Ευτυχώς από το σπίτι λόγω ιού. Οι γονείς μου με βοηθάνε με τα δίδυμα. Επειδή τώρα τα έχουμε σταματήσει από το σχολείο για κάποιο διάστημα για να μην φέρουν καμία ίωση τα παίρνουν σπίτι τους 4-5 ώρες κάθε μέρα! Δόξα το Θεό γιατί και αυτά ξεδινούν κι εμείς προσπαθούμε να προσαρμοστούμε με το νέο μωράκι.

  • Μου αρέσει 2

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, vivi24 είπε:

Με έπιασε ένας πόνος δεξιά στην κοιλιά...που στην αρχή φοβήθηκα για σκωλικοειδη, αλλά μετά υποψιάστηκα για κολικο εντέρου ήταν ήταν σαν να ήθελα να πάω στην τουαλέτα  και δεν μπορούσα πήρα  buscopan  από τον πόνο αλλα ξεχάστηκα να ρωτήσω τον γιατρό για τον θηλασμό... γνωρίζει κάποια πως λειτουργεί  το. E lactancia;

Περαστικά κορίτσι!

Ωραίο αυτό το site, e lactancia. Δε το ήξερα , αχρείαστο να'ναι βέβαια για όλες μας 

πρίν από 46 λεπτά , Lottaki είπε:

Εγω δεν ήξερα καν ότι υπάρχει αυτο το site.  :roll:  το έντερο προσπάθει να συνέλθει! 

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι προσωπικό; θα μου πείτε προσωπικά δεν ειναι ολα αυτά που λέμε... οι σύζυγοι πήραν αδεια να σας βοηθήσουν; είστε μονες; ή με μαμα ;

Εμένα ευτυχώς δουλεύει τώρα από το σπίτι λόγω κατάστασης,  οπότε τον φωνάζω αν θέλω να πάω Κα μια τουαλέτα ή να φάω.  Γιατί οπωσ σας είπα η μικρή θέλει μόνο αγκαλιά και δε κάθεται με τίποτα στο λίκνο ή στην καλαθουνα..  Κ το βράδυ την κρατάει να κοιμηθώ 1 2 ώρες... 

Φοβόμουν να έρχεται η μαμά μου , αλλά επειδή άρχισα να μη την παλεύω , ήρθε 2 3 φορές για κάποιες ώρες για να μπορέσω να κάνω κάνα μπάνιο κ να ξαπλώσω λίγο κ να μας φέρει κάνα φαι..  

Κορίτσια κ εσείς έτσι είστε? Κλαίω κάθε μέρα..  νοιώθω ότι δε τα καταφέρνω οπωσ θα ήθελα.. 

Επισησ έχει καμία σας ριλαξ? Κάθονται καθόλου? Στο φουλ ξαπλωμένο τα βάζετε ? Αγοράσαμε.σημερα ένα σαν ριλαξ-κούνια 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...