Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Πιθανή εγκυμοσύνη , τα φώτα σας μανούλες


Recommended Posts

Γεια σας και χαρά σας κ από μένα 

Λοιπόν είναι η τρίτη φορά που κάνω ορμονοθεραπεια και να μη σας τα πολυλογω , επειδή θέλουμε πάρα πολύ ένα παιδί 

Σήμερα το πρωί ξύπνησα με τη διάθεση να κάνω ένα τεστ εγκυμοσύνης 

Φυσικά περιμένω περίοδο σε μια βδομάδα 

Αλλά είναι η πρώτη φορά που μου εμφανίστηκε μια άχνη γραμμή στο τεστ και το έκανα και λίγο αργότερα το ίδιο

Σας παραθέτω φωτό 

Πείτε μου σας παρακαλώ αν μπορείτε , υπάρχει περίπτωση να είναι εγκυμοσύνη;;;

Δε ξέρω πως ν ανεβάσω φωτο☹️

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 43
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα!!! Αφού εμφανίστηκε αχνή γραμμή στο τεστ αυτο σημαίνει εγκυμοσύνη!!! Απλά επειδή είναι νωρίς και οι ορμόνες χαμηλά γιαυτο είναι αχνή.  Τόσο νωρίς κάποιες φορές μπορεί να βγει αρνητικό και να είσαι τελικά έγκυος. Για να είσαι σίγουρη κάνε και μια χοριακή. Συγχαρητήρια ολα καλά να σου πάνε!!!

  • Μου αρέσει 1

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Ellidr είπε:

Γεια σας και χαρά σας κ από μένα 

Λοιπόν είναι η τρίτη φορά που κάνω ορμονοθεραπεια και να μη σας τα πολυλογω , επειδή θέλουμε πάρα πολύ ένα παιδί 

Σήμερα το πρωί ξύπνησα με τη διάθεση να κάνω ένα τεστ εγκυμοσύνης 

Φυσικά περιμένω περίοδο σε μια βδομάδα 

Αλλά είναι η πρώτη φορά που μου εμφανίστηκε μια άχνη γραμμή στο τεστ και το έκανα και λίγο αργότερα το ίδιο

Σας παραθέτω φωτό 

Πείτε μου σας παρακαλώ αν μπορείτε , υπάρχει περίπτωση να είναι εγκυμοσύνη;;;

Δε ξέρω πως ν ανεβάσω φωτο☹️

Συγχαρητήρια κορίτσι μου! Να μην αμφιβαλλεις καθόλου εφόσον κ τα δύο είχαν άχνη γραμμουλα!!

Ξεκινά να συμπεριφέρεσαι σαν έγκυος(εννοω στο τι να προσέχεις κτλ) πάρε κ τον γιατρό σου να κλείσετε σε 2-3 εβδομαδες το πρώτο σας ραντεβού κ όλα τέλεια!! 

Εύχομαι ο,τι καλύτερο!!:)

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Συγχαρητήρια κορίτσι μου! Να μην αμφιβαλλεις καθόλου εφόσον κ τα δύο είχαν άχνη γραμμουλα!!

Ξεκινά να συμπεριφέρεσαι σαν έγκυος(εννοω στο τι να προσέχεις κτλ) πάρε κ τον γιατρό σου να κλείσετε σε 2-3 εβδομαδες το πρώτο σας ραντεβού κ όλα τέλεια!! 

Εύχομαι ο,τι καλύτερο!!:)

Μακάρι να μας βοηθήσει η Παναγία 

Μου έδωσες πολύ κουράγιο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Ellidr είπε:

Γεια σας και χαρά σας κ από μένα 

Λοιπόν είναι η τρίτη φορά που κάνω ορμονοθεραπεια και να μη σας τα πολυλογω , επειδή θέλουμε πάρα πολύ ένα παιδί 

Σήμερα το πρωί ξύπνησα με τη διάθεση να κάνω ένα τεστ εγκυμοσύνης 

Φυσικά περιμένω περίοδο σε μια βδομάδα 

Αλλά είναι η πρώτη φορά που μου εμφανίστηκε μια άχνη γραμμή στο τεστ και το έκανα και λίγο αργότερα το ίδιο

Σας παραθέτω φωτό 

Πείτε μου σας παρακαλώ αν μπορείτε , υπάρχει περίπτωση να είναι εγκυμοσύνη;;;

Δε ξέρω πως ν ανεβάσω φωτο☹️

Εύχομαι τα καλύτερα και όλα να πανε όπως τα θες! Κάνε ξανά το τεστ σε 2 μέρες αν και εφόσον είναι αχνή το πιο λογικό είναι να είσαι έγκυος! Αν έχεις αμφιβολίες κάνε Β χοριακη 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

9 ώρες πρίν, Ellidr είπε:

Γεια σας και χαρά σας κ από μένα 

Λοιπόν είναι η τρίτη φορά που κάνω ορμονοθεραπεια και να μη σας τα πολυλογω , επειδή θέλουμε πάρα πολύ ένα παιδί 

Σήμερα το πρωί ξύπνησα με τη διάθεση να κάνω ένα τεστ εγκυμοσύνης 

Φυσικά περιμένω περίοδο σε μια βδομάδα 

Αλλά είναι η πρώτη φορά που μου εμφανίστηκε μια άχνη γραμμή στο τεστ και το έκανα και λίγο αργότερα το ίδιο

Σας παραθέτω φωτό 

Πείτε μου σας παρακαλώ αν μπορείτε , υπάρχει περίπτωση να είναι εγκυμοσύνη;;;

Δε ξέρω πως ν ανεβάσω φωτο☹️

Γεια σου κοριτσι η ορμονοθεραπεια τι ειναι;ευχομαι να εισαι !!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Nephelie είπε:

Γεια σου κοριτσι η ορμονοθεραπεια τι ειναι;ευχομαι να εισαι !!

Επειδή είμαι ήδη 38 και ο άντρας μου 39 τα ωάρια μου , ήταν λίγα δηλαδή η amh μια εξέταση που δείχνει τα ωοθυλάκια σου ήταν στο όριο 

Οπότε με τη βοήθεια γυναικολόγου παίρνεις κάποια χάπια ( ορμόνες) για να σου αυξήσει τα ωοθυλάκια στο κύκλο σου 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Επειδή είμαι ήδη 38 και ο άντρας μου 39 τα ωάρια μου , ήταν λίγα δηλαδή η amh μια εξέταση που δείχνει τα ωοθυλάκια σου ήταν στο όριο 

Οπότε με τη βοήθεια γυναικολόγου παίρνεις κάποια χάπια ( ορμόνες) για να σου αυξήσει τα ωοθυλάκια στο κύκλο σου 

Και εγώ παω με εξωσω 42 ειμαι εχω αμη πατωμα και fsh 17, κλομιφαινη εννοεις;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nephelie είπε:

Και εγώ παω με εξωσω 42 ειμαι εχω αμη πατωμα και fsh 17, κλομιφαινη εννοεις;

Ναι ναι και πρόκληση ωορρηξίας

Είναι η τρίτη φορά που κάνω αυτή τη μέθοδο και μετά μια σπερματεγχυση και αν όχι κ εμείς εξωσωματική 

Αλλά ελπίζω να είμαι αυτή τη φορά έγκυος 

Ξανά έκανα και σήμερα το πρωί τεστ και βγήκε πάλι θετικό

Να πας και θα πετύχει , θέλει αισιοδοξία , ηρεμία και υπομονή 

Και τα λέω για να τα ακούω κ εγω

Link to comment
Share on other sites

Πηρε μια φιλη μου και ειναι ακριβως στην ιδια φαση με σενα.της εδωσε απο την 2η εως και την 6η μερα περιοδου ενα πρωι και ενα βραδυ.εκανε επαφες και τωρα ειναι στην 12η μερα.ο γιατρος της ειπε να κανει χοριακη την 14 και μαλιστα ειναι στην ηλικια των 44.ειναι ο πρωτοα μηνας που το κανει.αν δε πιασει θα ξανακανει αλλο ενα κυκλο το ιδιο πραγμα και μετα θα την δει.Μια χαρα θα πας ! Το θετικο λεει πολλα!!! ποσα ωαρια ειδατε στον υπερηχο; Εκανες κ οβιτρελ ή οχι;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


6 ώρες πρίν, Elli S είπε:

Εύχομαι τα καλύτερα και όλα να πανε όπως τα θες! Κάνε ξανά το τεστ σε 2 μέρες αν και εφόσον είναι αχνή το πιο λογικό είναι να είσαι έγκυος! Αν έχεις αμφιβολίες κάνε Β χοριακη 

Ξαναέκανα και σήμερα το πρωί πάλι το ίδιο η γραμμή ευδιάκριτη 

Θέλω να είμαι αισιόδοξη 

Αλλά σίγουρα είμαι συγκρατημένα πολύ χαρούμενη

Just now, Nephelie είπε:

Πηρε μια φιλη μου και ειναι ακριβως στην ιδια φαση με σενα.της εδωσε απο την 2η εως και την 6η μερα περιοδου ενα πρωι και ενα βραδυ.εκανε επαφες και τωρα ειναι στην 12η μερα.ο γιατρος της ειπε να κανει χοριακη την 14 και μαλιστα ειναι στην ηλικια των 44.ειναι ο πρωτοα μηνας που το κανει.αν δε πιασει θα ξανακανει αλλο ενα κυκλο το ιδιο πραγμα και μετα θα την δει.Μια χαρα θα πας ! Το θετικο λεει πολλα!!! ποσα ωαρια ειδατε στον υπερηχο; Εκανες κ οβιτρελ ή οχι;

Λοιπόν είδαμε 4 καλά 2 αριστερά και δύο δεξιά 

Ναι έκανα και την ένεση 

Στην 14 μέρα χοριακη δεν είναι νωρίς;;

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Ξαναέκανα και σήμερα το πρωί πάλι το ίδιο η γραμμή ευδιάκριτη 

Θέλω να είμαι αισιόδοξη 

Αλλά σίγουρα είμαι συγκρατημένα πολύ χαρούμενη

Λοιπόν είδαμε 4 καλά 2 αριστερά και δύο δεξιά 

Ναι έκανα και την ένεση 

Στην 14 μέρα χοριακη δεν είναι νωρίς;;

 

Α ειδατε πολλα..εκεινη ειχε 3 καλά..τα αλλα ηταν μικρα.. Οχι καλε δεν ειναι νωρις, ποτε σου ειπε εσενα;;;!ποτε ειχες τις γομινες;;14 μερα να πας για χοριακη κατα τη γνωμη μου..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nephelie είπε:

Α ειδατε πολλα..εκεινη ειχε 3 καλά..τα αλλα ηταν μικρα.. Οχι καλε δεν ειναι νωρις, ποτε σου ειπε εσενα;;;!ποτε ειχες τις γομινες;;14 μερα να πας για χοριακη κατα τη γνωμη μου.

Just now, Nephelie είπε:

Α ειδατε πολλα..εκεινη ειχε 3 καλά..τα αλλα ηταν μικρα.. Οχι καλε δεν ειναι νωρις, ποτε σου ειπε εσενα;;;!ποτε ειχες τις γομινες;;14 μερα να πας για χοριακη κατα τη γνωμη μου..

30 Μαίου με 3 Ιουνίου

Just now, Ellidr είπε:

 

29 με 24 μαϊου τελευταία περίοδος 

30 Μαίου με 3 Ιουνίου οι γόνιμες

Με κύκλο 25 ημερών όμως

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Ellidr είπε:

29 με 24 μαϊου τελευταία περίοδος 

30 Μαίου με 3 Ιουνίου οι γόνιμες

Με κύκλο 25 ημερών όμως

20 με 24 περίοδο λάθος

Τώρα εσείς λέτε την 14 μέρα χοριακη από μετρώντας από την πρώτη μέρα περιόδου;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...