Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 25 λεπτά , Kiddo είπε:

      Μπράβο κοριτσάκι μου! Είσαι και επίσημα έγκυος!! Χορταστικους διπλασιασμους εύχομαι!!

      Μη συγκρίνεις, κάθε κύημα είναι διαφορετικό ακόμα και στην ίδια γυναίκα!! Πολλοί μπορεί να είναι οι παράγοντες, για αυτό άλλωστε δίνουν τόσο μεγάλο εύρος φυσιολογικών τιμών στην εξέταση της χοριακής! Για την ώρα είναι πολύ καλή η τιμή της και να θυμάσαι ότι θέλουμε αύξηση τουλάχιστον 60% σε 72 ώρες..!

      Να σου πάνε όλα κατ'ευχήν γλυκιά μου!!🙏🙏🙏

      Σ' ευχαριστώ πολύ ❤️ Μακάρι να βγεις αληθινή ❤️

      • Ευχή 1

Πιθανή εγκυμοσύνη , τα φώτα σας μανούλες


Recommended Posts

Κορίτσια εγώ θα τρελαθώ , να το ξέρετε

Πρώτη χοριακη 1456

Την επόμενη λίγο καφέ υγρά 

Επανάληψη χοριακης μετα από 3 μέρες ξάπλα 0.62!!!!!

Ο γυναικολογος έξαλλος 

Ότι αυτό δε μπορεί να συμβεί 

Συμπέρασμα

ΟΙ ΧΟΡΙΑΚΕΣ ΚΑΝΟΥΝ ΛΑΘΗ Ή ΟΙ ΜΙΚΡΟΒΙΟΛΟΓΟΙ

ΤΠΤ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΊΓΟΥΡΟ

σήμερα θα πάω για υπέρηχο να ξεμπλέξουμε 

Σε μένα βρήκαν ;;

 

 

 

 

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 43
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Ellidr είπε:

Κορίτσια εγώ θα τρελαθώ , να το ξέρετε

Πρώτη χοριακη 1456

Την επόμενη λίγο καφέ υγρά 

Επανάληψη χοριακης μετα από 3 μέρες ξάπλα 0.62!!!!!

Ο γυναικολογος έξαλλος 

Ότι αυτό δε μπορεί να συμβεί 

Συμπέρασμα

ΟΙ ΧΟΡΙΑΚΕΣ ΚΑΝΟΥΝ ΛΑΘΗ Ή ΟΙ ΜΙΚΡΟΒΙΟΛΟΓΟΙ

ΤΠΤ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΊΓΟΥΡΟ

σήμερα θα πάω για υπέρηχο να ξεμπλέξουμε 

Σε μένα βρήκαν ;;

 

 

 

 

Καλημερα κοπελα μου! Έχεις καθυστέρηση; Το πιο πιθανό είναι το 0. 62 Να είναι λάθος και να είσαι φυσικά έγκυος. Σίγουρα γίνονται λαθη. Σε κάθε περίπτωση να το επισημάνσεις στο κέντρο που έκανες την χοριακη και να μην ξαναπάς!! Και να έπεφτε, τόσο πολυ μεσα σε 3 μέρες αποκλείεται. Οπότε χαλάρωσε εσυ, μη μου συγχυζεσαι και πήγαινε στον γιατρό για τα περαιτέρω 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr said:

Κορίτσια εγώ θα τρελαθώ , να το ξέρετε

Πρώτη χοριακη 1456

Την επόμενη λίγο καφέ υγρά 

Επανάληψη χοριακης μετα από 3 μέρες ξάπλα 0.62!!!!!

Ο γυναικολογος έξαλλος 

Ότι αυτό δε μπορεί να συμβεί 

Συμπέρασμα

ΟΙ ΧΟΡΙΑΚΕΣ ΚΑΝΟΥΝ ΛΑΘΗ Ή ΟΙ ΜΙΚΡΟΒΙΟΛΟΓΟΙ

ΤΠΤ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΊΓΟΥΡΟ

σήμερα θα πάω για υπέρηχο να ξεμπλέξουμε 

Σε μένα βρήκαν ;;

 

 

 

 

καλημέρα! Η χοριακή πρέπει να γίνεται στο ίδιο μικροβιολογικό παντως γιατι οι μετρήσεις αλλάζουν από το ένα μικροβιολογικό στο άλλο. 

Προσωπικά και χωρίς να θέλω να σε αποθαρρύνω γιατι σαφέστατα δεν είμαι γιατρός, μου είχε συμβεί αντίστοιχο με 4 ημέρες καθύστερηση, 1η ημέρα χοριακή γυρω στα 1900, την 3η ημέρα επανάληψη με λίγο καφέ στο ενδιάμεσο ήταν γύρω στα 50. Ο γιατρός μου είπε βιοχημική κύηση, δηλαδή αυτή που αποδεικνύεται ορμονολογικά αλλά όχι υπερηχογραφικά. Εύχομαι σε εσένα να μην ισχύει αυτό, βέβαια πέρνεις και ορμόνες οπότε ίσως να αλλάζει το πράγμα. Ελπίζω στον υπέρηχο να δείτε σάκο και όλα να είναι σουπερ! Με αγωνία θα περιμένουμε να μας πεις τα καλά νεα <3

 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Είχα λίγα καφέ υγρά για μιάμιση μέρα και δυο μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο μου 

Απογοητευτηκαμε και οι δύο πολύ 

Αυτό που λες για τις ΧΟΡΙΑΚΕΣ μου το είπε κ ο γυναικολόγος ότι αποκλείεται σε τρεις μέρες να πέσει τόσο κάποιο από τα δύο είναι λάθος 

Βέβαια η αλήθεια είναι ότι παίρνω ultrogestan από την ημέρα που είδα τα καφέ και εκανα και μια ενδομυϊκή 

Οπότε όλα είναι μπερδεμένα ακόμα 

Εχθές δε μπορούσα να σταματήσω να κλαίω 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr said:

Είχα λίγα καφέ υγρά για μιάμιση μέρα και δυο μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο μου 

Απογοητευτηκαμε και οι δύο πολύ 

Αυτό που λες για τις ΧΟΡΙΑΚΕΣ μου το είπε κ ο γυναικολόγος ότι αποκλείεται σε τρεις μέρες να πέσει τόσο κάποιο από τα δύο είναι λάθος 

Βέβαια η αλήθεια είναι ότι παίρνω ultrogestan από την ημέρα που είδα τα καφέ και εκανα και μια ενδομυϊκή 

Οπότε όλα είναι μπερδεμένα ακόμα 

Εχθές δε μπορούσα να σταματήσω να κλαίω 

κορίτσι μου γλυκό θα πας σήμερα στον γιατρό για υπέρηχο, αφου ο γιατρός σου είπε οτι κάποιο λάθος έγινε σίγουρα αυτός ξέρει παραπάνω, αλλιώς θα σου έλεγε απευθείας ότι δεν είσαι. Σου είπε να σε δει και νομίζω αυτο δίνει πολλές ελπίδες. Καταλαβαίνω την απογοήτευση και την στενοχώρια, αλλά περίμενε τίποτα δεν έχει κριθεί θα πας για υπέρηχο και θα δείτε! Οι γυναικολόγοι ξέρουν παραπάνω από τον κάθε μικροβιολόγο και απο εμάς εδώ μεσα.....Εύχομαι από καρδιάς να δειτε το πολυπόθητο σποράκι <3

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, smaro30 είπε:

καλημέρα! Η χοριακή πρέπει να γίνεται στο ίδιο μικροβιολογικό παντως γιατι οι μετρήσεις αλλάζουν από το ένα μικροβιολογικό στο άλλο. 

Προσωπικά και χωρίς να θέλω να σε αποθαρρύνω γιατι σαφέστατα δεν είμαι γιατρός, μου είχε συμβεί αντίστοιχο με 4 ημέρες καθύστερηση, 1η ημέρα χοριακή γυρω στα 1900, την 3η ημέρα επανάληψη με λίγο καφέ στο ενδιάμεσο ήταν γύρω στα 50. Ο γιατρός μου είπε βιοχημική κύηση, δηλαδή αυτή που αποδεικνύεται ορμονολογικά αλλά όχι υπερηχογραφικά. Εύχομαι σε εσένα να μην ισχύει αυτό, βέβαια πέρνεις και ορμόνες οπότε ίσως να αλλάζει το πράγμα. Ελπίζω στον υπέρηχο να δείτε σάκο και όλα να είναι σουπερ! Με αγωνία θα περιμένουμε να μας πεις τα καλά νεα <3

 

Η χοριακη δεν πέφτει απότομα , πέφτει σιγά σιγά 

Δεν είναι φυσιολογικό 

Κάπου έχει γίνει λάθος 

Προφανώς και σε σένα το ίδιο λάθος θα έγινε

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr said:

Η χοριακη δεν πέφτει απότομα , πέφτει σιγά σιγά 

Δεν είναι φυσιολογικό 

Κάπου έχει γίνει λάθος 

Προφανώς και σε σένα το ίδιο λάθος θα έγινε

υποθέτω ότι μάλλον θα είχαν κάνει λάθος, δεν ξέρω να σου πω αλλά δεν έπαιρνα utrogestan οπότε και οι συνθήκες αλλάζουν. Πάντως τα καφέ υγρά αποτελούν και ένδειξη εμφύτευσης, δηλαδή δεν ειναι αρνητικό δείγμα αλλά αντιθέτως μερικές φορές προμηνύουν εγκυμοσύνη. Αχ αυτές οι χοριακές, ποτέ δεν τις συμπαθούσα, δημιουργούν περιττό άγχος θα έλεγα. Τι ώρα έχεις ραντεβού με τον γιατρό σου;;;; Εύχομαι να έχεις καλά νέα, κατανοώ το άγχος σου απόλυτα και το καρδιοχτύπι, 3 φορές το πέρασα και δεν είναι εύκολο. Οι περισσότερες εδώ μέσα μπορούμε να μοιραστούμε αυτα τα συναισθήματα αλλά να ξέρεις ότι στο τέλος κάποια στιγμή σε αποζημιώνουν, εύχομαι για εσάς να είναι τώρα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, smaro30 είπε:

υποθέτω ότι μάλλον θα είχαν κάνει λάθος, δεν ξέρω να σου πω αλλά δεν έπαιρνα utrogestan οπότε και οι συνθήκες αλλάζουν. Πάντως τα καφέ υγρά αποτελούν και ένδειξη εμφύτευσης, δηλαδή δεν ειναι αρνητικό δείγμα αλλά αντιθέτως μερικές φορές προμηνύουν εγκυμοσύνη. Αχ αυτές οι χοριακές, ποτέ δεν τις συμπαθούσα, δημιουργούν περιττό άγχος θα έλεγα. Τι ώρα έχεις ραντεβού με τον γιατρό σου;;;; Εύχομαι να έχεις καλά νέα, κατανοώ το άγχος σου απόλυτα και το καρδιοχτύπι, 3 φορές το πέρασα και δεν είναι εύκολο. Οι περισσότερες εδώ μέσα μπορούμε να μοιραστούμε αυτα τα συναισθήματα αλλά να ξέρεις ότι στο τέλος κάποια στιγμή σε αποζημιώνουν, εύχομαι για εσάς να είναι τώρα.

Έχω 9 με 10 το βράδυ 

Μακάρι να πάνε όλα κατά ευχήν 

Κ αν δε πάνε την επόμενη φορά 

Με τη βοήθεια του θεού 

Απλά με πειράζει που το πέρασα αυτό 

Αν έβγαινε από την αρχή αρνητική θα έλεγα εντάξει προχωράμε 

Αλλά αυτό ;;;;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Ellidr είπε:

Έχω 9 με 10 το βράδυ 

Μακάρι να πάνε όλα κατά ευχήν 

Κ αν δε πάνε την επόμενη φορά 

Με τη βοήθεια του θεού 

Απλά με πειράζει που το πέρασα αυτό 

Αν έβγαινε από την αρχή αρνητική θα έλεγα εντάξει προχωράμε 

Αλλά αυτό ;;;;

Καλησπερα ,  

ειχα κ εγω μια βιοχημικη αλλα η χοριακη ηταν 115 κ επεσε σιγα σιγα κ μετα απο 1 εβδομαδα μου ηρθε περιοδος. Μηπως πηρες χαπια για προκληση ωορηξιας? γτ αυτα σου δειχνουν λαθος χοριακη . ( συνηθως αυξημενη ) . Εχω ακουσει οτι οταν τα παιρνουμε δεν πρεπει να κανουμε χοριακη πολυ νωρις γτ μπορει να βγει λαθος.. 

τωρα διαβασα οτι εχεισ κανει ενεση οτριβελ...( για αυτο κ τα θετικα τεστ  οπως σου ειπαν κ τα κοριτσια πρεπει να περασουν συγκεκριμενες μερες για να μην εχεις ψευδη αποτελεσματα δυστυχως .. αυτο επρεπε να στο πει ο γυναικολογος σου απλα καποιοι δεν σου εξηγουν πολλα ...κ παντα να κανεισ στο μικροβιολογικο τις χοριακες γιατι το καθενα εχει αλλη μονοδα μετρησης.

Μακαρι να εισαι αλλιως να μεινεις πολυ συντομα σου ευχομια 

  • Ευχαριστώ 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ada32 είπε:

Καλησπερα ,  

ειχα κ εγω μια βιοχημικη αλλα η χοριακη ηταν 115 κ επεσε σιγα σιγα κ μετα απο 1 εβδομαδα μου ηρθε περιοδος. Μηπως πηρες χαπια για προκληση ωορηξιας? γτ αυτα σου δειχνουν λαθος χοριακη . ( συνηθως αυξημενη ) . Εχω ακουσει οτι οταν τα παιρνουμε δεν πρεπει να κανουμε χοριακη πολυ νωρις γτ μπορει να βγει λαθος.. 

τωρα διαβασα οτι εχεισ κανει ενεση οτριβελ...( για αυτο κ τα θετικα τεστ  οπως σου ειπαν κ τα κοριτσια πρεπει να περασουν συγκεκριμενες μερες για να μην εχεις ψευδη αποτελεσματα δυστυχως .. αυτο επρεπε να στο πει ο γυναικολογος σου απλα καποιοι δεν σου εξηγουν πολλα ...κ παντα να κανεισ στο μικροβιολογικο τις χοριακες γιατι το καθενα εχει αλλη μονοδα μετρησης.

Μακαρι να εισαι αλλιως να μεινεις πολυ συντομα σου ευχομια 

Το ξέρω για την οβιτρελ

Και θα συμφωνήσω ότι τα τεστ του φαρμακείου ήταν ψευδώς θετικά 

Αλλά την χοριακη την έκανα μετά από 12 μέρες 

Και σύμφωνα με τον γυναικολόγο μου δεν δείχνει τόσο υψηλή χοριακη και μετά από τόσες μέρες κιόλας

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


15 hours ago, Ellidr said:

Το ξέρω για την οβιτρελ

Και θα συμφωνήσω ότι τα τεστ του φαρμακείου ήταν ψευδώς θετικά 

Αλλά την χοριακη την έκανα μετά από 12 μέρες 

Και σύμφωνα με τον γυναικολόγο μου δεν δείχνει τόσο υψηλή χοριακη και μετά από τόσες μέρες κιόλας

Καλημέρα κορίτσι μου! Πως πήγε με τον γιατρό;;; Εύχομαι όλα καλά και να μας πεις θετικά νέα!

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
On 17/6/2020 at 2:23 ΜΜ, smaro30 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου! Πως πήγε με τον γιατρό;;; Εύχομαι όλα καλά και να μας πεις θετικά νέα!

 

Καλημέρα δυστυχώς όλα λάθος του δεν έγινε 

Περιμένω αυτόν το μήνα τι θα γίνει χωρίς καμμία φαρμακευτική αγωγή 

Μακάρι να είμαι τυχερή

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On June 27, 2020 at 2:10 PM, Ellidr said:

Καλημέρα δυστυχώς όλα λάθος του δεν έγινε 

Περιμένω αυτόν το μήνα τι θα γίνει χωρίς καμμία φαρμακευτική αγωγή 

Μακάρι να είμαι τυχερή

Δεν πειράζει κοπέλα μου, αυτά είναι μέσα στο πρόγραμμα δυστυχώς.... Να έχεις θετική σκέψη και εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να έχεις το θετικότερο τεστ ever αυτόν τον μήνα!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Γειας σας κορίτσια...θα ήθελα να μοιραστώ την ιστορία μου μαζί σας...προσπαθούμε 2 χρόνια για δεύτερο παιδάκι λόγω ανεξήγητης υπογονιμότητας βρέθηκα να κάνω σπερματεχυνση τον Νοέμβριο του 21 θετικη αλλά βιοχημική τώρα έκανα την δεύτερη κ περιμένω την Τετάρτη με Πέμπτη να χοριακη γιατι είναι 14η-15η μέρα μετά την οωρηξια αλλά αυτή τη φορά  ο γιατρός μου έκανε ακόμα μια ένεση οβιτρελ την 17η ημέρα και ακόμα μία την 21η ημέρα .πότε πιστεύετε ότι πρέπει να κάνω χοριακη για να δείξει σωστά το αποτέλεσμα?

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...