Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , Angot είπε:

      με 2,4 να σπάσουν τα νερά; και γω 2,4 εχω αλλά δεν μπυ τα είπε τόσο τραβηγμένα!   α και συ δηλαδή το χειροκρότημα , κατάλαβα! 

      Είναι δύο τα μωρά καλέ ! Το λέω για να μην ανχωθουν Κ άλλες κοπέλες . Στα δίδυμα σχεδόν καμία δεν μπαίνει στο μήνα της .

Μωρο 2 μηνων δεν κοιμαται


nikosp

Recommended Posts

Αν ειναι να δινω καποιο φαρμακο δεν εχω προβλημα αρκει να μην βλεπω το παιδι μου να υποφερει. Το παιδι τρωει καλα 120 μλ καθε φορα. Δεν κλαιει οταν βλεπει μπουκαλι. Εχει ορεξη αρκετη. Μια παλινδρομηση πρεπει να την εχει γτ βγαζει γουλιες απλα το προβλημα επιδεινωνεται το βραδυ πολυ. Τωρα για ειδικο γαλα δεν μπορω να ξερω αν πρεπει να παρει. Θα πρεπει να μας το πει η παιδιατρος. Το παιδι υποφερει φαινεται... Μακαρι να εχω αυριο καποια απαντηση αλλιως θα παω και σε μια παιδοατρο που ειναι καθηγητρια στο πανεπισγημιο του ριου παοδιατρικης

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να σου πω και τη δικιά μου εμπειρία, απλα να το έχεις στο πίσω μέρος του μυαλού σου. Ο δεύτερος γιος μου με ταλαιπώρησε πάρα πολύ σαν νεογέννητο. Δεν κοιμόταν με τίποτα, όλο το βράδυ ξύπνιος. Θηλαζε αποκλειστικά. Δεν μπορούσα να καταλάβω αν πονάει, αν πεινάει, τι θέλει. Τον έπαιρνε ο ύπνος πάνω μου κι αν τολμούσα να τον βάλω στο κρεβάτι του πεταγοταν. Ένα βράδυ οταν ηταν πια 4,5 μηνων και εγω τελείως ρακος, πετάχτηκα πάνω κ συνειδητοποιώ ότι κοιμοταν κ αυτος κ εγω κ ειλικρινά το μυαλο μου πήγε στο κακό. Ο μικρός είχε καταφέρει να γυρίσει μπρούμυτα μόνος του και κοιμόταν ήσυχος. Τελικά το προβλημα του ήταν αυτο: δεν βολευοταν.  Από τότε βρήκαμε μια ηρεμία. Εννοείται συνέχισε να ξυπνάει, αλλά μόνο για φαΐ, όχι να μένει ξύπνιος μέχρι το πρωί. Το ίδιο έπαθε και μια φίλη μου, το μωρό της κοιμόταν μόνο μπρούμυτα από τις πρώτες του μέρες. Μιλα με τον παιδίατρο αν συμφωνεί και σε ποια ηλικία να το δοκιμάσεις. Γνωρίζω τον κίνδυνο και σε καμία περίπτωση δεν προτρέπω κατι τέτοιο, αλλά λέω μήπως τελικά είναι τόσο απλό όσο το να μη βολεύεται το μωρό (επειδη αναφέρεις ότι μπρούμυτα λίγο ηρεμει) και δεν έχει κάτι άλλο παθολογικό το παιδακι. 

Να σε ρωτησω κιόλας μήπως την κοιμιζετε μόνη της και την αφήνετε στην απόλυτη ησυχια; αν το παιδί την ημέρα που έχει πιο πολύ φασαρία ηρεμεί, θέλει παρέα, φοβάται μονο του στην απόλυτη ησυχία. 


okVgp3.pngf0C9p3.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, nikosp είπε:

Αν ειναι να δινω καποιο φαρμακο δεν εχω προβλημα αρκει να μην βλεπω το παιδι μου να υποφερει. Το παιδι τρωει καλα 120 μλ καθε φορα. Δεν κλαιει οταν βλεπει μπουκαλι. Εχει ορεξη αρκετη. Μια παλινδρομηση πρεπει να την εχει γτ βγαζει γουλιες απλα το προβλημα επιδεινωνεται το βραδυ πολυ. Τωρα για ειδικο γαλα δεν μπορω να ξερω αν πρεπει να παρει. Θα πρεπει να μας το πει η παιδιατρος. Το παιδι υποφερει φαινεται... Μακαρι να εχω αυριο καποια απαντηση αλλιως θα παω και σε μια παιδοατρο που ειναι καθηγητρια στο πανεπισγημιο του ριου παοδιατρικης

πίστεψε με αν το παιδι σ ειχε οισοφαγιτιδα θα το καταλαβαινες αμεσως ....( εμεις εχουμε ) η μαλλον είχαμε..κ ναι υπαρχει φάρμακο πες τ παιδίατρο σ ...το παιρνουμε εμείς εδω κ ενα μηνα....

απ την στιγμή που έχει  ορεξη δεν βρισκω τον λόγο να ανησυχείς τόσο...βαρος παίρνει??? οι Γιούλες δεν ειναι θέμα. 

υποαλλεργικο γαλα γαιτι πίνει???

Link to comment
Share on other sites

Μας το συστησε η παιδιατρος γτ πιστευει πως εχει αλλεργια στο αγελαδινο γαλα. Η μικρη εχει κι αλλα θεματα εκτος απο γουλιες οπως δυσκοιλιοτητα και μολις τρωει βγαζει αρκετο γαλα. Βαρος παιρνει. Υπαρχει και καποιο αλλο πιο. Ειδικο γαλα απο το frisolac ac? Εχω ακουσει και για συνταγογραφουμενα γαλατα. Σκεφτομαι να την παω στο νοσοκομειο για εξετασεις. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, nikosp είπε:

Μας το συστησε η παιδιατρος γτ πιστευει πως εχει αλλεργια στο αγελαδινο γαλα. Η μικρη εχει κι αλλα θεματα εκτος απο γουλιες οπως δυσκοιλιοτητα και μολις τρωει βγαζει αρκετο γαλα. Βαρος παιρνει. Υπαρχει και καποιο αλλο πιο. Ειδικο γαλα απο το frisolac ac? Εχω ακουσει και για συνταγογραφουμενα γαλατα. Σκεφτομαι να την παω στο νοσοκομειο για εξετασεις. 

απ τα συμπτώματα που μ γραφεις δεν καταλαβαινω να εχει αλλεργεια το παιδι ...βεβαια γιατρός δεν ειμαι αλλα μιλαω απ την δική μ.πειρα μιας κ μεις εχουμε δεδομενη αλλεργεια ....κ εχει πολλα συπτωματα....η δυσκοιλιοτητα δεν ειναι μεσα να ξες....

ναι υπάρχουν τετοια γαλατα κ μεις παίρνουμε τέτοιο ποια...μας το εδωσε ομως αλλεργιολογος μιλοντας με τον παιδίατρο μας...

το γαλα που παιρνεις τωρα το πίναμε κ μεις ...κ μεις βγάζαμε γαλα οπως σ ειπα αλλα αν παίρνει βαρος δεν ανησυχούμε....ειναι λογικο...

μην ανχωνεσαι οσο μπορείς το μεταδιδεις στο παιδι σ ολο αυτο κ το καταλαβαινει...

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 46 λεπτά , Rafaelatarzan είπε:

απ τα συμπτώματα που μ γραφεις δεν καταλαβαινω να εχει αλλεργεια το παιδι ...βεβαια γιατρός δεν ειμαι αλλα μιλαω απ την δική μ.πειρα μιας κ μεις εχουμε δεδομενη αλλεργεια ....κ εχει πολλα συπτωματα....η δυσκοιλιοτητα δεν ειναι μεσα να ξες....

ναι υπάρχουν τετοια γαλατα κ μεις παίρνουμε τέτοιο ποια...μας το εδωσε ομως αλλεργιολογος μιλοντας με τον παιδίατρο μας...

το γαλα που παιρνεις τωρα το πίναμε κ μεις ...κ μεις βγάζαμε γαλα οπως σ ειπα αλλα αν παίρνει βαρος δεν ανησυχούμε....ειναι λογικο...

μην ανχωνεσαι οσο μπορείς το μεταδιδεις στο παιδι σ ολο αυτο κ το καταλαβαινει...

 

Αυτα τα γαλατα οπως το alfare η το almiron pepti ειναι πιο ειδικα απο αυτα που παιρνω... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, nikosp είπε:

Αυτα τα γαλατα οπως το alfare η το almiron pepti ειναι πιο ειδικα απο αυτα που παιρνω... 

τα συγκεκρινενα δεν τα γνωριζω ....παντως αυτο που παίρνετε τωρα ειναι πολύ καλό..

μιλα ξανα με την παιδοατροσ κ θα σ πει αυτη...

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...