Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μωρο 2 μηνων δεν κοιμαται


nikosp

Recommended Posts

Καλημερα εχω μια μπεμπα 2 μηνων η οποια εχει πολλα θεματα. Δεν κοιμαται καθολου το βραδυ παρα οταν παει 9 η ωρα το πρωι απο την εξαντληση. Της δινω μετα απο επικοινωνια με τον παιδιατρο μονο 90 ml γαλα κι αυτο με διαλλειματα πολυ σιγα τλκαι την ρεβω καθε 30 ml Αυτο ξεκιναει γυρω στις 11 καθε μερα το βραδυ. Το πολυ να κοιμηθει 20 λεπτα και μετα κλαιει. Της εχω αλλαξει ενα σωρο γαλατα γτ η γιατρος λεει πως εχει κολικους και καταληξαμε εδω και 20 μερες στο frisolac ac οπου στην αρχη ειδαμε καποια διαφορα αλλα τωρα παλι τπτ. Τα κακακια της εχουν βλεννες μεσα και οι γουλιες της. Ρουθουνιζει απο τη γεννηση της. Εχει δυσκοιλιοτητα εχω αναγκαστει μεχρι και υποθετο να της βαλω. Και το πρωι να ξυπνησει παλι κλαιει. Ησυχαζει μονο μπρουμυτα κι εκει οχι παντα. Δε καθεται καθολου μονη της στην κουνια ξυπνια. Στην αγκαλια μας μονο ησυχαζει κι εκει για λιγο. Εχουμε κουραστει σωματικα και ψυχολογικα. Θελει συνεχεια σε μια ορθια σταση να ειναι. Εχω δοκιμασει να της σηκωσω και το λικνο παλι τπτ. Μια το γδυνω μηπως ζεσταινεται μια το ντυνω μηπως κρυωνει. Το πρωι και το μεσημερι κοιμαται συνεχεια κλαιει μονο για γαλα αλλα αυτο ισως να ναι απο την εξαντληση Ουτε το κιντερτε δεν το πιανει. Εχω απελπιστει... Δεν ξερουμε τι να κανουμε εχω ανησυχησει μηπως εχει κατι το παιδι....Γεννηθηκε προωρη ακριβως 34 εβδομαδων και ειχε και ικτερο. Δεν ξερω αν μπορει καποιος να μου δωσει λιγο κουραγιο που να χει καποια εμπειρια... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, nikosp είπε:

Καλημερα εχω μια μπεμπα 2 μηνων η οποια εχει πολλα θεματα. Δεν κοιμαται καθολου το βραδυ παρα οταν παει 9 η ωρα το πρωι απο την εξαντληση. Της δινω μετα απο επικοινωνια με τον παιδιατρο μονο 90 ml γαλα κι αυτο με διαλλειματα πολυ σιγα τλκαι την ρεβω καθε 30 ml Αυτο ξεκιναει γυρω στις 11 καθε μερα το βραδυ. Το πολυ να κοιμηθει 20 λεπτα και μετα κλαιει. Της εχω αλλαξει ενα σωρο γαλατα γτ η γιατρος λεει πως εχει κολικους και καταληξαμε εδω και 20 μερες στο frisolac ac οπου στην αρχη ειδαμε καποια διαφορα αλλα τωρα παλι τπτ. Τα κακακια της εχουν βλεννες μεσα και οι γουλιες της. Ρουθουνιζει απο τη γεννηση της. Εχει δυσκοιλιοτητα εχω αναγκαστει μεχρι και υποθετο να της βαλω. Και το πρωι να ξυπνησει παλι κλαιει. Ησυχαζει μονο μπρουμυτα κι εκει οχι παντα. Δε καθεται καθολου μονη της στην κουνια ξυπνια. Στην αγκαλια μας μονο ησυχαζει κι εκει για λιγο. Εχουμε κουραστει σωματικα και ψυχολογικα. Θελει συνεχεια σε μια ορθια σταση να ειναι. Εχω δοκιμασει να της σηκωσω και το λικνο παλι τπτ. Μια το γδυνω μηπως ζεσταινεται μια το ντυνω μηπως κρυωνει. Το πρωι και το μεσημερι κοιμαται συνεχεια κλαιει μονο για γαλα αλλα αυτο ισως να ναι απο την εξαντληση Ουτε το κιντερτε δεν το πιανει. Εχω απελπιστει... Δεν ξερουμε τι να κανουμε εχω ανησυχησει μηπως εχει κατι το παιδι....Γεννηθηκε προωρη ακριβως 34 εβδομαδων και ειχε και ικτερο. Δεν ξερω αν μπορει καποιος να μου δωσει λιγο κουραγιο που να χει καποια εμπειρια... 

Γεvικα δεv καvει vα αλλαζεις γαλατα παρα πολυ συχvα επιδειvωvει τους κολικους . Το μωρο θελει πολυ χροvο για vα φτιαξει το στομαχακι του οσο του αλλαζεις κ του διvεις διαφορα τοσο χειροτερα ειvαι. για τηv δυσκιλιοτητα υπαρχουv ειδικα γαλατα . το μωρο θηλαζει μαζι με το ξεvο γαλα? τα μωρα ρουθουvιζουv ολα πιαvει κακαδακια η μυτη τους θελει ορο. Ολα τα μωρα βγαζουv γουλιες κ επισης ολα τα μωρα κοιμουvται μοvο αγκαλια μεχρι τουλαχιστοv 3-4 μηvωv . Μηv προσπαθητε vα φτιαξετε προγραμμα απο τωρα καvτε οτι βολευει κ ηρεμει το μωρο. Βολτες αγκαλια λευκους ηχους βολτες με το αμαξι . Ασκησουλες για τηv δυσκιλιοτητα . Ρωτηστε κ αλλο παιδιατρο πολυ πιθαvο vα σας  δωσει καλητερες λυσεις.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

Γεvικα δεv καvει vα αλλαζεις γαλατα παρα πολυ συχvα επιδειvωvει τους κολικους . Το μωρο θελει πολυ χροvο για vα φτιαξει το στομαχακι του οσο του αλλαζεις κ του διvεις διαφορα τοσο χειροτερα ειvαι. για τηv δυσκιλιοτητα υπαρχουv ειδικα γαλατα . το μωρο θηλαζει μαζι με το ξεvο γαλα? τα μωρα ρουθουvιζουv ολα πιαvει κακαδακια η μυτη τους θελει ορο. Ολα τα μωρα βγαζουv γουλιες κ επισης ολα τα μωρα κοιμουvται μοvο αγκαλια μεχρι τουλαχιστοv 3-4 μηvωv . Μηv προσπαθητε vα φτιαξετε προγραμμα απο τωρα καvτε οτι βολευει κ ηρεμει το μωρο. Βολτες αγκαλια λευκους ηχους βολτες με το αμαξι . Ασκησουλες για τηv δυσκιλιοτητα . Ρωτηστε κ αλλο παιδιατρο πολυ πιθαvο vα σας  δωσει καλητερες λυσεις.

Σε ευχαριστω για τις απαντησεις. Οχι δεν θηλαζει και μαλιστα ξεχασα να πω οτι οταντην ταιζουμε κανρι ενα γκλουκ στο στομαχακι της. Και στην αγκαλια μας να κοιμηθει μολις την αφηνουμε ξυπναει και κλαιει. Πρωι μεσημερι απογευμα καθεται στην αγκαλια μαε ξυπνια. Δεν ξερω τι να πω αλλο.. Μαλλον θα απευθυνθω σε αλλον παιδιατρο

Link to comment
Share on other sites

Just now, vikib είπε:

Θα συμφωνησω για άλλη γνώμη. Κ να ελέγξετε τα ενδεχόμενα εκτός από κολικων, για γοπ κ αλλεργια

Αλλεργια; τι εννοεις; 

Στην αρχη μας ελεγε για αλλεργια στην. Πρωτεινη αγελαδινου γαλακτος και μας εδινε το frisolac ha και μετα επειδη δεν εκανε τπτ frisolac ac το οποιο εχει ακομα. Πιο υδρολυμενη πρωτεινη. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@nikosp καλησπέρα...δυστυχώς δεν είμαι ειδικός η κάτι τέτοιο ,μόνο θα πω την εμπειρία μου.οταν γεννήθηκε ο γιος μου ήταν ξύπνιος κάθε μέρα από τις έντεκα το βράδυ ως τις έξι το πρωί κ κοιμόταν το πρωί..καθώς δε, περνούσαν κ οι μέρες ,σταμάτησε κ να κοιμάται στο κρεβάτι του κ τον είχα 24 ώρες το 24ωρο αγκαλιά..δεν υπερβάλλω ούτε λίγο θέλω να σου πω.τον είχα μόνιμα αγκαλιά ακόμα κ το βράδυ καθόμουν στην κρεβάτι καθιστή κ τον είχα αγκαλιά με μαξιλάρια γύρω μου κ το ένα μάτι ανοιχτό κ αυτό ήταν κ ύπνος π έκανα.κυριολεκτικα είχα φορές που μεσα σε 3 μέρες να είχα κοιμηθεί 3 ώρες...το ότι θήλαζα κιόλας δε βοηθούσε μάλλον γιατί ενώ το πάλευψα πολύ δεν χορτσινε με τίποτα ο καημένος οπότε άρχισα να συμπληρωνω μια φορά τη μέρα κ με σκόνη κ όλο αυτό μέχρι 3-4 μηνών όπου μετά σταμάτησα κιόλας τελείως το θηλασμό κ κάπου έχει 4 μηνών τον άφησα στο κρεβάτι του κ έστω για μισή ώρα κατάφερε κ κοιμήθηκε! Βέβαια συνέχιζε να ξυπνάει τα βράδια δε τι συχμζητω καν τώρα είναι 3 μισή κ πάλι θα ξυπνήσει κάνα βράδυ κ θα Μ φωνάξει...κ είχα γνωστές που μου λέγανε ότι στις 40 μέρες κοιμόντουσαν τλχστν 7 Ώρο κ τετοια π με κάναν έξαλλη όπως καταλαβαίνεις:lol:οπότε ρωτά αρχικά τον γιατρό του παιδιού κ έπειτα έχε στο μυαλό σου ότι έτσι είναι το παιδί,δύσκολο στον ύπνο και δεν έχει τίποτα.  

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, nikosp είπε:

Καλημερα εχω μια μπεμπα 2 μηνων η οποια εχει πολλα θεματα. Δεν κοιμαται καθολου το βραδυ παρα οταν παει 9 η ωρα το πρωι απο την εξαντληση. Της δινω μετα απο επικοινωνια με τον παιδιατρο μονο 90 ml γαλα κι αυτο με διαλλειματα πολυ σιγα τλκαι την ρεβω καθε 30 ml Αυτο ξεκιναει γυρω στις 11 καθε μερα το βραδυ. Το πολυ να κοιμηθει 20 λεπτα και μετα κλαιει. Της εχω αλλαξει ενα σωρο γαλατα γτ η γιατρος λεει πως εχει κολικους και καταληξαμε εδω και 20 μερες στο frisolac ac οπου στην αρχη ειδαμε καποια διαφορα αλλα τωρα παλι τπτ. Τα κακακια της εχουν βλεννες μεσα και οι γουλιες της. Ρουθουνιζει απο τη γεννηση της. Εχει δυσκοιλιοτητα εχω αναγκαστει μεχρι και υποθετο να της βαλω. Και το πρωι να ξυπνησει παλι κλαιει. Ησυχαζει μονο μπρουμυτα κι εκει οχι παντα. Δε καθεται καθολου μονη της στην κουνια ξυπνια. Στην αγκαλια μας μονο ησυχαζει κι εκει για λιγο. Εχουμε κουραστει σωματικα και ψυχολογικα. Θελει συνεχεια σε μια ορθια σταση να ειναι. Εχω δοκιμασει να της σηκωσω και το λικνο παλι τπτ. Μια το γδυνω μηπως ζεσταινεται μια το ντυνω μηπως κρυωνει. Το πρωι και το μεσημερι κοιμαται συνεχεια κλαιει μονο για γαλα αλλα αυτο ισως να ναι απο την εξαντληση Ουτε το κιντερτε δεν το πιανει. Εχω απελπιστει... Δεν ξερουμε τι να κανουμε εχω ανησυχησει μηπως εχει κατι το παιδι....Γεννηθηκε προωρη ακριβως 34 εβδομαδων και ειχε και ικτερο. Δεν ξερω αν μπορει καποιος να μου δωσει λιγο κουραγιο που να χει καποια εμπειρια... 

Καλησπέρα!! Εγώ έχω ένα μωρό 29 ημερών το θηλάζω αποκλειστικά μια φορά αναγκαστικά να του δώσω ξένο γάλα επειδή μου είχε πληγώσει πάρα πολύ τις θηλες και τον πείραξε έκανε έναν εμετο που με τον θηλασμό ούτε είχε ούτε έχει ξανά κάνει μάλλον του έπεσε βαρύ, σύμβουλος θηλασμού μου είχε πει πως τα μωρά που πίνουν με μπιμπερό κάνουν συνηθως κολικούς γιατί καταπινουν αέρα σε αντίθεση με το στήθος τώρα αν έχει κολικούς υπομονή νομίζω κρατάνε ένα 3μηνο συνήθως μέχρι να φτιάξει το εντερο έτσι μου είχε πει ο παιδίατρος κάποιες μέρες τον είχε πιάσει και τον δικό μου να μην μπορεί να τα κάνει και να μην κοιμάται το βράδυ νομίζω 3 φορές μέχρι τώρα αλλά θέλει υπομονή λίγο μασάζ στην κοιλιά εγώ του πιεζα και τα πόδια προς την κοιλιά και βοηθούσε!! Τι να κάνουμε κάποια μωράκια είναι εύκολα αλλά πιο δύσκολα υπομονή θα πω εγώ μόνο και θα φτιάξει!!! Και μένα ρουθουνιζει θέλει η μύτη καθάρισμα γτ μαζεύει μέσα!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , nikosp είπε:

Αλλεργια; τι εννοεις; 

Στην αρχη μας ελεγε για αλλεργια στην. Πρωτεινη αγελαδινου γαλακτος και μας εδινε το frisolac ha και μετα επειδη δεν εκανε τπτ frisolac ac το οποιο εχει ακομα. Πιο υδρολυμενη πρωτεινη. 

Ναι στην πρωτεΐνη του γάλακτος. Υπάρχουν κ ακομη πιο ειδικα γαλατα. Που συνταγογραγουνται. Σιγουρα οι πολλές αλλαγές στο γάλα δ βοηθανε, ευχομαι να βρείτε κάποιο που θα της ταιριαξει

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, nikosp είπε:

Σε ευχαριστω για τις απαντησεις. Οχι δεν θηλαζει και μαλιστα ξεχασα να πω οτι οταντην ταιζουμε κανρι ενα γκλουκ στο στομαχακι της. Και στην αγκαλια μας να κοιμηθει μολις την αφηνουμε ξυπναει και κλαιει. Πρωι μεσημερι απογευμα καθεται στην αγκαλια μαε ξυπνια. Δεν ξερω τι να πω αλλο.. Μαλλον θα απευθυνθω σε αλλον παιδιατρο

Συμφωνώ με όσα σας ειπαν για το γάλα καθώς και στο να συμβουλευτείτε και άλλον γιατρό. Για την αγκαλιά ωστόσο να σας πω μόνο ότι ο γιος μου (που δεν είχε και θέμα με το γάλα) μέχρι τεσσάρων μηνών σχεδόν κοιμόταν μόνο αγκαλιά. Μόλις τον ακουμπούσαμε ξυπνούσε. Τη νύχτα μισοκοιμόμουν σχεδόν καθιστή και τον είχα επίσης αγκαλιά. Σχεδόν τεσσάρων μηνών άρχισε να κοιμάται στο λίκνο του. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, vikib είπε:

Ναι στην πρωτεΐνη του γάλακτος. Υπάρχουν κ ακομη πιο ειδικα γαλατα. Που συνταγογραγουνται. Σιγουρα οι πολλές αλλαγές στο γάλα δ βοηθανε, ευχομαι να βρείτε κάποιο που θα της ταιριαξει

Εχω ακουσει οτι η συνταγογραφηση θελει να εχεις διαγνωση αλλεργιας και υπογραφη απο διευθυντη κλινικης παιδιατρικης... Ισχυει; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα,και εγώ θα πρότεινα να πάρετε μια δεύτερη γνώμη μηπως υπάρχει κάποια αλλεργία η γοπ,θυμάμαι και εμένα ο γιος μου μέχρι 3 μηνών που υπεφερε απο κολικους κοιμότανε στης 4 τα ξημερώματα με τη μόνη διαφορά πως δεν ήθελε αγκαλιά.τα γάλατα δεν είναι καλό να  τα αλλάξετε συνεχώς,αυτό το κιντερτε που αναφέρεις σε γνωρίζω τι είναι και πως βοηθάει.παντως το μωράκι είναι πολύ μικρούλι και είναι λογικό να θέλει συνέχεια αγκαλιά 

Link to comment
Share on other sites

Αν δίνετε κιντερτε θα πρότεινα να το ξανά σκεφτείτε. Δ προσφέρει κτ

Επειδη γνωμάτευση σε αυτην την ηλικια δ γινεται για αλλεργια, το συμπεραινουν οι γιατροί με βάση την εικόνα του μωρου

Θα πρότεινα παιδοαλλεργιολογο η παιδογαστρεντερολογο

Γνώση για την διαδικασία δ εχω

Αλλα συμφωνώ με τα κορίτσια, πολλα μωρα κ χώρος κολικούς, αλλεργίες, γοπ κοιμοντουσαν μόνο αγκαλια

Είστε στο 4ο τρίμηνο, λογικο ειναι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, nikosp είπε:

Καλημερα εχω μια μπεμπα 2 μηνων η οποια εχει πολλα θεματα. Δεν κοιμαται καθολου το βραδυ παρα οταν παει 9 η ωρα το πρωι απο την εξαντληση. Της δινω μετα απο επικοινωνια με τον παιδιατρο μονο 90 ml γαλα κι αυτο με διαλλειματα πολυ σιγα τλκαι την ρεβω καθε 30 ml Αυτο ξεκιναει γυρω στις 11 καθε μερα το βραδυ. Το πολυ να κοιμηθει 20 λεπτα και μετα κλαιει. Της εχω αλλαξει ενα σωρο γαλατα γτ η γιατρος λεει πως εχει κολικους και καταληξαμε εδω και 20 μερες στο frisolac ac οπου στην αρχη ειδαμε καποια διαφορα αλλα τωρα παλι τπτ. Τα κακακια της εχουν βλεννες μεσα και οι γουλιες της. Ρουθουνιζει απο τη γεννηση της. Εχει δυσκοιλιοτητα εχω αναγκαστει μεχρι και υποθετο να της βαλω. Και το πρωι να ξυπνησει παλι κλαιει. Ησυχαζει μονο μπρουμυτα κι εκει οχι παντα. Δε καθεται καθολου μονη της στην κουνια ξυπνια. Στην αγκαλια μας μονο ησυχαζει κι εκει για λιγο. Εχουμε κουραστει σωματικα και ψυχολογικα. Θελει συνεχεια σε μια ορθια σταση να ειναι. Εχω δοκιμασει να της σηκωσω και το λικνο παλι τπτ. Μια το γδυνω μηπως ζεσταινεται μια το ντυνω μηπως κρυωνει. Το πρωι και το μεσημερι κοιμαται συνεχεια κλαιει μονο για γαλα αλλα αυτο ισως να ναι απο την εξαντληση Ουτε το κιντερτε δεν το πιανει. Εχω απελπιστει... Δεν ξερουμε τι να κανουμε εχω ανησυχησει μηπως εχει κατι το παιδι....Γεννηθηκε προωρη ακριβως 34 εβδομαδων και ειχε και ικτερο. Δεν ξερω αν μπορει καποιος να μου δωσει λιγο κουραγιο που να χει καποια εμπειρια... 

Η μικρή μας είναι 2,5 μηνών και έχει όλα όσα περιγράφεις....Και εγώ πρόωρα γέννησα στις 33 εβδομάδες,  έχει κρυφή παλινδρόμηση,  ακούμε το γάλα να ανεβοκατεβαίνει και δεν βγάζει καθόλου γουλιές...Εμείς στην αρχή δεν δίναμε φάρμακο ενώ από το νοσοκομείο μας έδιωξαν με φάρμακα,  ο παιδίατρος τα έκοψα για να δούμε πως θα πάει χωρίς...Τελικά έφτασε σε σημείο να κλαίει συνέχεια και να πίνει μόνο 30μλ γάλα....αναγκαστήκαμε να δώσουμε φάρμακο για το στομάχι...Την κρατάμε τουλάχιστον μια ώρα όρθια μετά το φαγητό και γενικά όποτε αυτή νιώθει δυσφορία και κλαίει...δίνω δικό μου γάλα σε συνδυασμό με ένα για παλινδρόμηση...ψαξτο λίγο μήπως το παιδί απλά έχει καμία παλινδρόμηση, μπορεί να της δημιουργήσει και οισοφαγιτιδα όλο αυτό....


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 8/6/2020 at 3:02 ΠΜ, Ξένη είπε:

Η μικρή μας είναι 2,5 μηνών και έχει όλα όσα περιγράφεις....Και εγώ πρόωρα γέννησα στις 33 εβδομάδες,  έχει κρυφή παλινδρόμηση,  ακούμε το γάλα να ανεβοκατεβαίνει και δεν βγάζει καθόλου γουλιές...Εμείς στην αρχή δεν δίναμε φάρμακο ενώ από το νοσοκομείο μας έδιωξαν με φάρμακα,  ο παιδίατρος τα έκοψα για να δούμε πως θα πάει χωρίς...Τελικά έφτασε σε σημείο να κλαίει συνέχεια και να πίνει μόνο 30μλ γάλα....αναγκαστήκαμε να δώσουμε φάρμακο για το στομάχι...Την κρατάμε τουλάχιστον μια ώρα όρθια μετά το φαγητό και γενικά όποτε αυτή νιώθει δυσφορία και κλαίει...δίνω δικό μου γάλα σε συνδυασμό με ένα για παλινδρόμηση...ψαξτο λίγο μήπως το παιδί απλά έχει καμία παλινδρόμηση, μπορεί να της δημιουργήσει και οισοφαγιτιδα όλο αυτό....

Λοιπον αυτο το σκεφτηκα το ειπα στην παιδιατρο και μου πε πως δεν υπαρχει φαρμακο. Μαλιστα οτι υπηρχε ενα αλλα ανακαλυψαν πως δημιουργει προβλημα στην καρδια. Επισης μου ειπε πως μπορει να εχει και οισοφαγιτιδα αλλα δεν εδειξε να ανησυχει να μας στειλει εστω για καποια εξεταση. Μπορει να το ανακαλυψει με εξεταση κλινικη αν εχει οισοφαγιτιδα η κρυφη παλινδρομηση; εμας ειδικα τα βραδυα εχει αρκετες γουλιες. Τι να πω εχω κουραστει πολυ σημερα 10 το πρωι κοιμηθηκε η μικρη. Την βλεπω να ταλαιπωρειται και δεν ξερω τι να κανω να την βοηθησω. Το παιδι εχει αγριεψει και το βλεμμα του... Απλα αν εχει κρυφη γοπ οπως λες θα επρεπε να το εχει ολη μερα. Εμας γκρινιαζει απο βραδυ 10 η ωρα ολη νυχτα και μεχρι το πρωι... Το γαλα που της δινω ειναι και αρκετα νερουλο... Frisolac ac κι εμεις της δινουμε λιγο την κοβουμε την ρευουμε την κραταμε ορθια. Ολα αυτα καπως δουλευουν την ημερα αν και αν ξυπνησει δεν καθεται καθολου μονη της ετσι ησυχη μες τη κουνια... Κλαιει σχεδον κατευθειαν ακομα και το πρωι... Εσας κανει παρομοια πραγματα; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, nikosp είπε:

Λοιπον αυτο το σκεφτηκα το ειπα στην παιδιατρο και μου πε πως δεν υπαρχει φαρμακο. Μαλιστα οτι υπηρχε ενα αλλα ανακαλυψαν πως δημιουργει προβλημα στην καρδια. Επισης μου ειπε πως μπορει να εχει και οισοφαγιτιδα αλλα δεν εδειξε να ανησυχει να μας στειλει εστω για καποια εξεταση. Μπορει να το ανακαλυψει με εξεταση κλινικη αν εχει οισοφαγιτιδα η κρυφη παλινδρομηση; εμας ειδικα τα βραδυα εχει αρκετες γουλιες. Τι να πω εχω κουραστει πολυ σημερα 10 το πρωι κοιμηθηκε η μικρη. Την βλεπω να ταλαιπωρειται και δεν ξερω τι να κανω να την βοηθησω. Το παιδι εχει αγριεψει και το βλεμμα του... Απλα αν εχει κρυφη γοπ οπως λες θα επρεπε να το εχει ολη μερα. Εμας γκρινιαζει απο βραδυ 10 η ωρα ολη νυχτα και μεχρι το πρωι... Το γαλα που της δινω ειναι και αρκετα νερουλο... Frisolac ac κι εμεις της δινουμε λιγο την κοβουμε την ρευουμε την κραταμε ορθια. Ολα αυτα καπως δουλευουν την ημερα αν και αν ξυπνησει δεν καθεται καθολου μονη της ετσι ησυχη μες τη κουνια... Κλαιει σχεδον κατευθειαν ακομα και το πρωι... Εσας κανει παρομοια πραγματα; 

Δ ξερω αν με αυτα τα συμπτώματα θα σας πρότειναν υπερηχο για γοπ

Αλλα ενας παιδιατρος θα κρίνει αρχικά από την κλινική εικονα

Αφου φαει κατά την διάρκεια της ημέρας είναι ηρεμη; κοιμαται καλά; 

Γενικα οι οποίοι πόνοι είναι πιο έντονοι βράδυ η γίνονται πιο έντονα αντιληπτοί 

Θέλει κλίση στο στρώμα του κρεβατιού, μικρα κ συχνα γευματα, ειδικό γαλα, ενδιαμεσα ρεψιματα, κ να την κρατάτε κανένα μισάωρο σε όρθια θέση μετά το φαι

Αν φτάσει να έχει οισοφαγιτιδα θα το καταλάβετε γτ θα μειώσει την ποσότητα γάλακτος, θα βλέπει μπουκάλι κ θα κλαίει, θα προσπαθείτε να την ταισετε κ θα κάνει το σώμα της τοξο

Εκεί έχει λόγο ο γιατρος, να κρίνει την σοβαρότητα της κατάστασης κ να δώσει κατεύθυνση. Καμια φορα το φάρμακο ειναι μονοδρομος

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...