Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Fay_ είπε:

      Μέτρησες ποτε προγεστερονη μαζί με τις χοριακες; Εγω σήμερα που πήγα για χοριακη μέτρησα και προγεστερονη (από μόνη μου χωρίς να μου το ζητήσουν). Τώρα ήρθε το αποτέλεσμα και είναι μόνο 12, με το κατώτερο φυσιολογικό στο πρώτο τρίμηνο να ξεκινά από 3. Πολύ χαμηλή είναι και αγχώθηκα πάλι. Να τους το αναφέρω ότι έκανα την εξέταση; 

      εγώ δεν ειχα μετρήσει ποτέ προγεστερονη δεν το ειχα σκεφτεί άλλιως θα το εκανα! φυσικά και να το αναφέρεις!  αλλά νομίζω ότι ο οργανισμός ειδικά στην εξωσωματική θέλει τον χρόνο του για να μπουσταρει! να τους το πεις όμως 

      πρίν από 59 λεπτά , Fay_ είπε:

      Απλά δεν καταλαβαίνω γιατί δεν μου αυξάνουν τα ούτρο ή γιατί δε μου είπαν οι ίδιοι να μετρήσω προγεστερονη εφόσον είναι σημαντική απ όσο ξέρω. Δηλαδή θα γίνω εγω από μόνη μου η γιατρος..Έτσι μου έρχεται να πιω από μόνη μου παραπάνω ουτρο. Ξέρεις αν απορροφάται καλύτερα κολπικά; Εγω παίρνω και τα τρία από το στόμα. Σ ευχαριστώ παρεπιμπτοντως για όλες σου τις απαντήσεις 💕

      δεν σου αύξησαν την prolutex ; προγεστερονη δεν είναι ή κάνω λάθος;

      • Ευχαριστώ 1

Eγκυμοσύνη ή απλή καθυστέρηση?


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια, σας διαβάζω όλες τόσους μήνες και μου φαίνεται αδιανόητο ότι γράφω εδώ τώρα. 

Πολύ χαλαρά, είπαμε την περασμένη πρωτοχρονιά, ότι θα ήμασταν έτοιμοι να γίνουμε γονείς εάν προέκυπτε αλλά ότι θα το προσεγγίσουμε χαλαρά, χωρίς να μετράμε θερμοκρασίες σώματος και να κάνουμε μηνιαίες επισκέψεις στο γυναικολόγο. Έτσι κι έγινε. Το θέμα είναι ότι ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ πιστεύω ότι είμαι έγκυος με την παραμικρή καθυστέρηση και όταν τελικά αδιαθετώ η απογοήτευση είναι μεγάλη. Ούτε περίμενα ότι θα είμαι από αυτές τις γυναίκες και τελικά κάθε μήνα μπαίνω στον πειρασμό να κάνω τεστ εγκυμοσύνης από την αγωνία μου.

Αυτό το μήνα συμβαίνει το ίδιο. Εν ολίγοις:

* Tελευταία περίοδος: 12/5

*Ωορηξία (σύμφωνα με το flo application): 27/5

*Ερωτικές επαφές: 26/5 & 27/5 

*Σήμερα, ημέρα 31, και ακόμα να φανεί η περίοδος. Ούτε σταγόνα κοκκινοκάφε που να προειδοποιεί για περίοδο, όπως έχω συνήθως 2-3 μέρες πριν έρθει. 

* Έκανα εάν τεστ, από την αγωνία μου, την 25η μέρα, και βγήκε αρνητικό. Ήταν το self clear που ισχυρίζεται ότι δείχνει αποτελέσματα 5 μέρες μετά την πιθανή σύλληψη. 

*Δεν έχω κανένα σύμπτωμα πέρα από μια έξτρα κόπωση και υπνηλία τα μεσημέρια & πρησμένο στήθος, πόνο στις θηλές όταν τις ακουμπάω, σε σημείο πολύ ενοχλητικό, εδώ και μέρες. 

Σκέφτομαι να ξανακάνω τεστ σήμερα αλλά φοβάμαι πάλι αυτή τη στιγμή που βγαίνει αρνητικό και απογοητεύομαι. Εάν υπάρχει εγκυμοσύνη είμαι 5w3d. 

Λέτε να υπάρχει?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!!!

Τα συμπτώματα της περιόδου με της εγκυμοσύνης είναι πολλές φορές τα ίδια οπότε μη δίνεις βάση...

Εγώ θα σου πρότεινα να πας για μια χοριακη που είναι σίγουρο το αποτέλεσμα! 

Σου εύχομαι ολόψυχα να είσαι έγκυος! 


l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πας σε ένα μικροβιολογικό και την κάνεις! Έχει κάνα 15€! Τα αποτελέσματα άμα τους πεις ότι καίγεσαι μπορούν να βγουν σε λίγες ώρες...

Η χοριακη μπορεί να δείξει 10 μέρες μετά την τελευταία επαφή. Σκέψου πότε είχες τελευταία επαφή σε αυτόν τον κύκλο και μέτρα... Γιατί μπορεί να έκανες ωορρηξία αργότερα κ να έχεις καθυστερημένη σύλληψη!


l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, FlowerMom είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, σας διαβάζω όλες τόσους μήνες και μου φαίνεται αδιανόητο ότι γράφω εδώ τώρα. 

Πολύ χαλαρά, είπαμε την περασμένη πρωτοχρονιά, ότι θα ήμασταν έτοιμοι να γίνουμε γονείς εάν προέκυπτε αλλά ότι θα το προσεγγίσουμε χαλαρά, χωρίς να μετράμε θερμοκρασίες σώματος και να κάνουμε μηνιαίες επισκέψεις στο γυναικολόγο. Έτσι κι έγινε. Το θέμα είναι ότι ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ πιστεύω ότι είμαι έγκυος με την παραμικρή καθυστέρηση και όταν τελικά αδιαθετώ η απογοήτευση είναι μεγάλη. Ούτε περίμενα ότι θα είμαι από αυτές τις γυναίκες και τελικά κάθε μήνα μπαίνω στον πειρασμό να κάνω τεστ εγκυμοσύνης από την αγωνία μου.

Αυτό το μήνα συμβαίνει το ίδιο. Εν ολίγοις:

* Tελευταία περίοδος: 12/5

*Ωορηξία (σύμφωνα με το flo application): 27/5

*Ερωτικές επαφές: 26/5 & 27/5 

*Σήμερα, ημέρα 31, και ακόμα να φανεί η περίοδος. Ούτε σταγόνα κοκκινοκάφε που να προειδοποιεί για περίοδο, όπως έχω συνήθως 2-3 μέρες πριν έρθει. 

* Έκανα εάν τεστ, από την αγωνία μου, την 25η μέρα, και βγήκε αρνητικό. Ήταν το self clear που ισχυρίζεται ότι δείχνει αποτελέσματα 5 μέρες μετά την πιθανή σύλληψη. 

*Δεν έχω κανένα σύμπτωμα πέρα από μια έξτρα κόπωση και υπνηλία τα μεσημέρια & πρησμένο στήθος, πόνο στις θηλές όταν τις ακουμπάω, σε σημείο πολύ ενοχλητικό, εδώ και μέρες. 

Σκέφτομαι να ξανακάνω τεστ σήμερα αλλά φοβάμαι πάλι αυτή τη στιγμή που βγαίνει αρνητικό και απογοητεύομαι. Εάν υπάρχει εγκυμοσύνη είμαι 5w3d. 

Λέτε να υπάρχει?

βασικα οι εφαρμογες πεφτουv παvτα εξω στηv ωορηξια οποτε μηv εχεις επαφες συμφωvα με αυτες. Θελει πολυ συχvες επαφες ολο τοv μηvα κ κυριως απο τηv στιγμη που τελειωvει η περιοδος κ μεχρι κ 20 μερες μετα με κυκλο 28-31 ημερωv περιπου. Το μερα παρα μερα ειvαι μια λυση επιτυχημεvη. Γεvικα συμπτωματα δεv υπαρχουv πριv τηv καθηστερηση πολυ σπαvια βγαζεις ακρη. Υπομοvη κ συvτομα θα εχεις θετικα αποτελεσματα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, FlowerMom είπε:

Τελικά δεν κρατήθηκα. Έκανα ξανά test και μάλιστα 2 (Predictor) και βγήκαν και τα 2 θετικα!!

 

Υπάρχει περίπτωση να είναι και τα 2 ψευδώς θετικά?!

Μπράβο σου!!!!Κάνε κ μια χοριακη να είσαι εντελώς σίγουρη!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, marianna1986 said:

Όχι δεν υπάρχει τέτοια περίπτωση:-D

Συγχαρητήρια!!!! Με το καλό το μωράκι σου!

Επίσης, με τελευταία περίοδο 12/5 δεν είσαι 5 εβδ+3 αλλά 4 εβδ+2.

Το application μου δείχνει 5w3d. Εσύ πως το υπολογίζεις 4εβδ+2? :shock:

Just now, natassaki2006 said:

Μπράβο σου!!!!Κάνε κ μια χοριακη να είσαι εντελώς σίγουρη!!!

Πήγα πριν λίγο για χοριακή! Αύριο πρωί τα αποτελέσματα! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


13 ώρες πρίν, FlowerMom είπε:

Το application μου δείχνει 5w3d. Εσύ πως το υπολογίζεις 4εβδ+2? :shock:

Πήγα πριν λίγο για χοριακή! Αύριο πρωί τα αποτελέσματα! 

Περιμένουμε τα νέα της χοριακης κοριτσάκι!!!

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, FlowerMom είπε:

Το application μου δείχνει 5w3d. Εσύ πως το υπολογίζεις 4εβδ+2? :shock:

Πήγα πριν λίγο για χοριακή! Αύριο πρωί τα αποτελέσματα! 

Από τις 12/5 έχει περασει ένας μήνας ακριβώς! Ένας μήνας είναι 4 εβδομάδες και κάτι λίγο. Σήμερα είσαι 4ε+3! Θα το δεις και στη χοριακη αλλά πιο καθαρά όταν πας στο γιατρό! Καλά αποτελέσματα!


l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...