Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Lila ki είπε:

      Κ εμένα μόνο η ουρα με ενοχλεί ελάχιστα … κοιλιά όχι ιδιαίτερα … είμαι 4η ημέρα σήμερα ….. δεν τολμάω καν να κάνω τεστ νωρίτερα δ ξέρω … βλέπω βίντεο που τους δείχνουν πολύ νωρίς τα τεστ δ ξέρω πως γίνεται αυτό … τι να πω καλή μας  επιτυχία ..να είναι ευλογημένο .

      Αχ μην κάνεις τεστ τόσο νωρίς,τζάμπα λεφτά ρε συ..Εμένα μέχρι χθες το πρωί έδειχνε αρνητικό,το μεσημέρι έδειξε αχνό θετικο.Περιμενε έξι μέρες τουλάχιστον,γιατί αλλιώς θα σου δείξει αρνητικό και θα στεναχωρεθεις.

Eγκυμοσύνη ή απλή καθυστέρηση?


Recommended Posts

Καλησπέρα κοριτσια και απο μένα. Εγώ είχα τελευταία περίοδο 21.05 η οποία περίοδος ήρθε απο μόνη της μετά από αρκετούς μηνες. Λόγω πρόωρης εμμυνόπαυσης εκανα θεραπεία prp στις οωθηκες τον Νοεμβριο του 19 και πραγματικά πρώτη φορά χάρηκα τοσο πολύ που ήρθε απο μόνη της τον προηγούμενο μήνα. Ουσιαστικά σμρ έπρεπε να ερθει και πάλι, αλλα  από προχθές μέχρι σμρ το μεσημερι είχα ελάχιστα  ροζ και καφέ στο σκουπισμα. Τώρα τίποτα. Να κανω λετε τεστ ή να περιμένω μήπως και κατέβει η περίοδος? Σας ευχαριστώ και εύχομαι σε ολες να μεινουμε γρήγορα εγκυούλες:x


91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

13 ώρες πρίν, Klelia81 είπε:

Καλησπέρα κοριτσια και απο μένα. Εγώ είχα τελευταία περίοδο 21.05 η οποία περίοδος ήρθε απο μόνη της μετά από αρκετούς μηνες. Λόγω πρόωρης εμμυνόπαυσης εκανα θεραπεία prp στις οωθηκες τον Νοεμβριο του 19 και πραγματικά πρώτη φορά χάρηκα τοσο πολύ που ήρθε απο μόνη της τον προηγούμενο μήνα. Ουσιαστικά σμρ έπρεπε να ερθει και πάλι, αλλα  από προχθές μέχρι σμρ το μεσημερι είχα ελάχιστα  ροζ και καφέ στο σκουπισμα. Τώρα τίποτα. Να κανω λετε τεστ ή να περιμένω μήπως και κατέβει η περίοδος? Σας ευχαριστώ και εύχομαι σε ολες να μεινουμε γρήγορα εγκυούλες:x

Κάνε ένα τεστακι με τα πρώτα πρωινά ουρα δεν έχεις να χάσεις κάτι !αν δείξει αρνητικό που πολλες φορεσ Αν δεν ανεβεί η ορμόνη βγαίνει αρνητικό και εξακολουθείς να έχεις καθυστέρηση κάνε πάλι η αλλιώς μια χοριακη για πιο σίγουρα !σου εύχομαι ολόψυχα να είσαι !


aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pepi88 είπε:

Κάνε ένα τεστακι με τα πρώτα πρωινά ουρα δεν έχεις να χάσεις κάτι !αν δείξει αρνητικό που πολλες φορεσ Αν δεν ανεβεί η ορμόνη βγαίνει αρνητικό και εξακολουθείς να έχεις καθυστέρηση κάνε πάλι η αλλιώς μια χοριακη για πιο σίγουρα !σου εύχομαι ολόψυχα να είσαι !

Σ ευχαριστω πολύ για την απάντηση. Πριν απο λιγο είδα παλι ενα ελαφρυ καφε στο σκουπισμα οποτε θα περιμένω λίγο ακόμα. Εκνευριστικη η αναμονή αλλα τι να κάνουμε.


91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Klelia81 είπε:

Σ ευχαριστω πολύ για την απάντηση. Πριν απο λιγο είδα παλι ενα ελαφρυ καφε στο σκουπισμα οποτε θα περιμένω λίγο ακόμα. Εκνευριστικη η αναμονή αλλα τι να κάνουμε.

Σε καταλαβαίνω απόλυτα !αν σου έχει ξανατύχει περίμενε !θα χαρώ να μάθω τα νέα σου !

  • Μου αρέσει 1

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pepi88 είπε:

Σε καταλαβαίνω απόλυτα !αν σου έχει ξανατύχει περίμενε !θα χαρώ να μάθω τα νέα σου !

Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι!! Ευχομαι και σε σένα γρηγορα με ενα σποράκι στη κοιλίτσα σου!!:tongue:

  • Ευχαριστώ 1

91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια μου γεια σας....Αν και σας διαβάζω καιρό πρώτη φορά πήρα το θάρρος να γράψω...γιατι με έχει καταβάλλει το άγχος και θέλω να μοιραστώ τις ανησυχίες μου με κάποιες κοπέλες που μπορούν να το καταλάβουν χωρίς να με θεωρούν τρελή (Αν και είμαι λίγο.. ) εν τάχει είμαι 33 χρονών με πρωορη ωοθηκικη ανεπάρκεια,μη λειτουργική δεξιά ωοθηκη (είναι πολύ μικρή) και με την αμη μου στο 0.2...στα τάρταρα δηλαδή...προς το παρον κάνουμε προσπάθεια με τον άντρα μου με φυσικό τρόπο μέχρι τον Αύγουστο που θα παμε για εξωσωματική έτσι κ αυτόν τον μήνα έτυχε να έχω ραντεβού στον γυναικολόγο μου τις μέρες που πλησίαζε η ωορρηξία μου...αυτο συνεβει στις 15 του μήνα.. κάναμε λοιπόν μια βελόνα για να βοηθήσουμε την ωορρηξία και ξεκίνησα φυλλικο και προγεστερόνη κατευθείαν....γενικά όλο το καιρό έχω κάτι τραβήγματα χαμηλά,δυσπεψία και είμαι λίγο πιο ευσυγκινητη και πάρα πολύ πρησμενη..τόσο στο στήθος όσο και στο πρόσωπο...όμως τώρα δύο μέρες με έχει πεθάνει η μέση μου...περιμένω περίοδο κανονικά 1 με 2 του Ιούλη...λετε αν κάνω κάποιο τεστ να δείξει?Η θεωρείτε πως πρεπει να περιμένω μέχρι τη Δευτέρα???το ότι πονάει η μέση μου είναι σημάδι πως περιμένω περίοδο?? (Αυτό το λίγο τρελή που είπα κ νωρίτερα να το!!)συγγνώμη για το τόσο μεγάλο κείμενο!!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, *Vasoula είπε:

Κορίτσια μου γεια σας....Αν και σας διαβάζω καιρό πρώτη φορά πήρα το θάρρος να γράψω...γιατι με έχει καταβάλλει το άγχος και θέλω να μοιραστώ τις ανησυχίες μου με κάποιες κοπέλες που μπορούν να το καταλάβουν χωρίς να με θεωρούν τρελή (Αν και είμαι λίγο.. ) εν τάχει είμαι 33 χρονών με πρωορη ωοθηκικη ανεπάρκεια,μη λειτουργική δεξιά ωοθηκη (είναι πολύ μικρή) και με την αμη μου στο 0.2...στα τάρταρα δηλαδή...προς το παρον κάνουμε προσπάθεια με τον άντρα μου με φυσικό τρόπο μέχρι τον Αύγουστο που θα παμε για εξωσωματική έτσι κ αυτόν τον μήνα έτυχε να έχω ραντεβού στον γυναικολόγο μου τις μέρες που πλησίαζε η ωορρηξία μου...αυτο συνεβει στις 15 του μήνα.. κάναμε λοιπόν μια βελόνα για να βοηθήσουμε την ωορρηξία και ξεκίνησα φυλλικο και προγεστερόνη κατευθείαν....γενικά όλο το καιρό έχω κάτι τραβήγματα χαμηλά,δυσπεψία και είμαι λίγο πιο ευσυγκινητη και πάρα πολύ πρησμενη..τόσο στο στήθος όσο και στο πρόσωπο...όμως τώρα δύο μέρες με έχει πεθάνει η μέση μου...περιμένω περίοδο κανονικά 1 με 2 του Ιούλη...λετε αν κάνω κάποιο τεστ να δείξει?Η θεωρείτε πως πρεπει να περιμένω μέχρι τη Δευτέρα???το ότι πονάει η μέση μου είναι σημάδι πως περιμένω περίοδο?? (Αυτό το λίγο τρελή που είπα κ νωρίτερα να το!!)συγγνώμη για το τόσο μεγάλο κείμενο!!!!

Θα σου ελεγα επειδη η αγωνια μονο με τα τεστ φευγει, προμηθευσου μερικα τεστ απο το φαρμακειο η ον λαιν, απο τα νεοτερα που δειχνουν νωρις και καντο  κατα προτιμηση με τα πρωτα πρωινα ουρα. Στο διαδικτυο μπορεις να αγορασεις και ποσοτητα τεστ εγκυμοσυνης σε συμφερουσα τιμη, εμενα π ειμαι νησι απο θεσσαλονικη νομιζω μου τα στελνουν σε δυο εργασιμες.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, *Vasoula είπε:

Κορίτσια μου γεια σας....Αν και σας διαβάζω καιρό πρώτη φορά πήρα το θάρρος να γράψω...γιατι με έχει καταβάλλει το άγχος και θέλω να μοιραστώ τις ανησυχίες μου με κάποιες κοπέλες που μπορούν να το καταλάβουν χωρίς να με θεωρούν τρελή (Αν και είμαι λίγο.. ) εν τάχει είμαι 33 χρονών με πρωορη ωοθηκικη ανεπάρκεια,μη λειτουργική δεξιά ωοθηκη (είναι πολύ μικρή) και με την αμη μου στο 0.2...στα τάρταρα δηλαδή...προς το παρον κάνουμε προσπάθεια με τον άντρα μου με φυσικό τρόπο μέχρι τον Αύγουστο που θα παμε για εξωσωματική έτσι κ αυτόν τον μήνα έτυχε να έχω ραντεβού στον γυναικολόγο μου τις μέρες που πλησίαζε η ωορρηξία μου...αυτο συνεβει στις 15 του μήνα.. κάναμε λοιπόν μια βελόνα για να βοηθήσουμε την ωορρηξία και ξεκίνησα φυλλικο και προγεστερόνη κατευθείαν....γενικά όλο το καιρό έχω κάτι τραβήγματα χαμηλά,δυσπεψία και είμαι λίγο πιο ευσυγκινητη και πάρα πολύ πρησμενη..τόσο στο στήθος όσο και στο πρόσωπο...όμως τώρα δύο μέρες με έχει πεθάνει η μέση μου...περιμένω περίοδο κανονικά 1 με 2 του Ιούλη...λετε αν κάνω κάποιο τεστ να δείξει?Η θεωρείτε πως πρεπει να περιμένω μέχρι τη Δευτέρα???το ότι πονάει η μέση μου είναι σημάδι πως περιμένω περίοδο?? (Αυτό το λίγο τρελή που είπα κ νωρίτερα να το!!)συγγνώμη για το τόσο μεγάλο κείμενο!!!!

Γεια σου και από εμας! Τα παραπάνω που περιγράφεις θα μπορούσαν να είναι συμπτώματα εγκυμοσύνης αν και εειναι λιγο νωρις.. Δυστυχώς τα συμπτώματα εγκυμοσύνης μοιάζουν πολύ με της περιόδου, Σε ένοχλει και η κοιλιά σου μηπως κατω χαμηλα;; Προσωπικά στο πρώτο μου παιδάκι ειχα αυτούς τους πόνους που περιμένεις να σου έρθει περίοδος,,  Περιμενε μεχρι 2 3 Ιούλη αν μπορέσεις και κανε μετα το τεστ με πρωινα ουρά! Σου ευχομαι οτι καλυτερο! 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας!!Ναι έχω κάτι μικρές ενοχλήσεις χαμηλά...σαν να έχω ένα βάρος...ξέρω πως είναι λίγες μέρες ακόμα..Αλλά όσο πλησιάζουν οι μέρες για την περίοδο τόσο πιο πολύ με κυριεύει το άγχος και μου φαίνεται τόσο μακρινό....

Link to comment
Share on other sites

On 21/6/2020 at 11:19 ΜΜ, Voulitsavou είπε:

Κ έτσι να συνεχίζεις να λες γιατί έτσι είναι κοριτσάκι μου :) στον 5ο χρόνο προσπάθειας είμαι!για όλες μας έρχεται η κατάλληλη στιγμή να το θυμάσαι αυτό! Απλά πρέπει να μάθουμε να έχουμε υπομονή! Κ ξέρω ότι έχεις κουραστεί να στο λένε όπως κ εγώ, αλλά δν θέλει άγχος! Ισχύει αυτό τελικά.. κ εγώ σου ευχομαι ειλικρινά να έρθει όσο πιο γρήγορα γίνεται ❤️❤️

Είχα θετικό τεστ σήμερα το πρωί !!μακάρι να πάνε όλα καλά !και σε σένα και σε μένα και σε ολες μας!!

  • Μου αρέσει 3

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Pepi88 είπε:

Είχα θετικό τεστ σήμερα το πρωί !!μακάρι να πάνε όλα καλά !και σε σένα και σε μένα και σε ολες μας!!

Μπράβο σου κοπέλα μου...συγχαρητήρια...

Τι είχες βάλει κ τη μέρα είσαι σήμερα???

Link to comment
Share on other sites

Just now, natassaki2006 είπε:

Μπράβο σου κοπέλα μου...συγχαρητήρια...

Τι είχες βάλει κ τη μέρα είσαι σήμερα???

Σήμερα ειμαι στην 23 ημέρα του κύκλου 6 μερεσ πριν την αναμενόμενη !βγήκε αχνό αλλά σίγουρα θετικό !με βοήθησαν τα τεστ ωορρηξίας πολύ !


aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pepi88 είπε:

Σήμερα ειμαι στην 23 ημέρα του κύκλου 6 μερεσ πριν την αναμενόμενη !βγήκε αχνό αλλά σίγουρα θετικό !με βοήθησαν τα τεστ ωορρηξίας πολύ !

Μπράβο σου κοριτσάρα άντε κ με μια τέλεια χοριακη!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, natassaki2006 είπε:

Μπράβο σου κοριτσάρα άντε κ με μια τέλεια χοριακη!!!

Ευχαριστώ πολύ!!!μακάρι !!

Just now, *Vasoula είπε:

Μπράβο σου κορίτσι μου!!!!!σου εύχομαι να πάνε όλα περίφημα!!!!

Ευχαριστώ και σε σένα εύχομαι να σου έρθουν εύκολα  μέσα από την καρδιά μου !!!

  • Μου αρέσει 1

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...