Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, Joann είπε:

Εγώ σου λέω την εμπειρία μου και όσα είχα διαβάσει για τον διπλασιασμό των χοριακων λόγω αυτού που μου συνέβη και εμένα... 

Στα δίδυμα έκανα δύο χοριακες στην αρχή και μετά μου λέει έλα 8η εβδομάδα γιατί πριν δε θα δούμε τίποτα. 

Αυτοί οι γιατροί... Τι να πω! Αν κάτι δεν πάει καλά θα φανεί δεν κρύβεται είναι ανάγκη να τρελαινουν μια γυναίκα που είναι και έγκυος; Τι θα δει την πέμπτη εβδομάδα; Τι θα καταλάβει από τη χοριακή που έχει φτάσει ένα δισεκατομμύριο; Ήμαρτον πια!

Ξέρω ότι είσαι μέσα στην τρέλα άλλα όλα θα πάνε καλά σήμερα και θα ηρεμήσει η ψυχούλα σου θα τα ξεχάσεις όλα!

 

Μπραβο ρε κοριτσι και σε μενα τα ιδια ειπε ο γιατρος, μονο που μου ειπε να παω 6+4 για τον πρωτο υπερηχο..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, FlowerMom είπε:

Koρίτσια μου, οι δικές μου εξελίξεις, όπως ήταν αναμενόμενο, δεν ήταν τόσο θετικές. Δεν προχωρούσε η εγκυμοσύνη και ούτε καρδιακό παλμό βρήκαμε και σήμερα θα έμπαινα στην 10η εβδομάδα! Έχω προγραμματίσει αύριο την απόξεση και ενώ εγώ το έχω πάρει "καλά" εμπιστευόμενη τη φύση και ότι αυτή ξέρει καλύτερα, ο συντροφός μου δεν το έχει παρει και τόσο καλά και τον νταντεύω λίγο :razz:

Ως δημιουργός αυτού του γκρουπ, καθώς μάλλον ήμουν η πρώτη πρώτη που έμαθε ότι ήταν έγκυος, πλέον σας αποχαιρετώ, σας στέλνω όλη μου τη θετική ενέργεια για μια τελειόμηνη και υγιή εγκυμοσύνη και θέλω να σας πω ότι ενώ όλοι μου έλεγαν να μη διαβάζω και να μη γράφω σε forum γιατί δε βοηθάει, εμένα με βοηθούσε πολύ η παρέα σας και σας ευχαριστώ πολύ γι'αυτό. 

Φιλί στο κάθε σποράκι σας ξεχωριστά! :wub:

Κορίτσι μου γλυκό δεν ξέρω πραγματικά το να πω. Θα μείνω μόνο στο γεγονός ότι είσαι ψύχραιμη και να ξέρεις πως όλα θα πάνε καλά και σε λίγο καιρό θα είσαι ξανά εγκυουλα!!!

  • Ευχαριστώ 1
  • Λυπημένη/-ος 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, FlowerMom είπε:

Koρίτσια μου, οι δικές μου εξελίξεις, όπως ήταν αναμενόμενο, δεν ήταν τόσο θετικές. Δεν προχωρούσε η εγκυμοσύνη και ούτε καρδιακό παλμό βρήκαμε και σήμερα θα έμπαινα στην 10η εβδομάδα! Έχω προγραμματίσει αύριο την απόξεση και ενώ εγώ το έχω πάρει "καλά" εμπιστευόμενη τη φύση και ότι αυτή ξέρει καλύτερα, ο συντροφός μου δεν το έχει παρει και τόσο καλά και τον νταντεύω λίγο :razz:

Ως δημιουργός αυτού του γκρουπ, καθώς μάλλον ήμουν η πρώτη πρώτη που έμαθε ότι ήταν έγκυος, πλέον σας αποχαιρετώ, σας στέλνω όλη μου τη θετική ενέργεια για μια τελειόμηνη και υγιή εγκυμοσύνη και θέλω να σας πω ότι ενώ όλοι μου έλεγαν να μη διαβάζω και να μη γράφω σε forum γιατί δε βοηθάει, εμένα με βοηθούσε πολύ η παρέα σας και σας ευχαριστώ πολύ γι'αυτό. 

Φιλί στο κάθε σποράκι σας ξεχωριστά! :wub:

Λυπάμαι πολύ κορίτσι μου. Εύχομαι πολύ γρήγορα να χεις να μοιραστείς μαζί μας μόνο ευχάριστα. Σε φιλω

  • Ευχαριστώ 1

Ecjtp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, FlowerMom είπε:

Koρίτσια μου, οι δικές μου εξελίξεις, όπως ήταν αναμενόμενο, δεν ήταν τόσο θετικές. Δεν προχωρούσε η εγκυμοσύνη και ούτε καρδιακό παλμό βρήκαμε και σήμερα θα έμπαινα στην 10η εβδομάδα! Έχω προγραμματίσει αύριο την απόξεση και ενώ εγώ το έχω πάρει "καλά" εμπιστευόμενη τη φύση και ότι αυτή ξέρει καλύτερα, ο συντροφός μου δεν το έχει παρει και τόσο καλά και τον νταντεύω λίγο :razz:

Ως δημιουργός αυτού του γκρουπ, καθώς μάλλον ήμουν η πρώτη πρώτη που έμαθε ότι ήταν έγκυος, πλέον σας αποχαιρετώ, σας στέλνω όλη μου τη θετική ενέργεια για μια τελειόμηνη και υγιή εγκυμοσύνη και θέλω να σας πω ότι ενώ όλοι μου έλεγαν να μη διαβάζω και να μη γράφω σε forum γιατί δε βοηθάει, εμένα με βοηθούσε πολύ η παρέα σας και σας ευχαριστώ πολύ γι'αυτό. 

Φιλί στο κάθε σποράκι σας ξεχωριστά! :wub:

Κοριτσι καλά κανεις και σωστα το παιρνεις και ο αντρουλης σου σε λιγο θα του περασει !θα πατε διακοπουλες θα περασετε τελεια και πολυ συντομα θα ειστε με ενα μωρακι ! Αυτο ειναι το μονο σιγουρο! Να εισαι παντα καλά! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, natassaki2006 είπε:

Πόσο λυπάμαι δεν φαντάζεσαι...

Και μάλλον ειμαστε στην ίδια μοιρα...

Να είσαι καλά κ εννοείται μην  το βάλεις κάτω...!!!!

Βρε νατασσου ήμαρτον. Τι απαισιοδοξία είναι αυτή βρε παιδί μου... Κάνε όμορφες και θετικές σκέψεις και όλα θα πάνε σούπερ. Θα το δεις ότι θα διαψευστεί ο γιατρός και το μωράκι σου θα ναι εκεί και θα μεγαλώνει. Σε παρακαλώ σταματά πια να σκέφτεσαι αρνητικά. Πήγαινε μπροστά στον καθρέφτη σου και πες στον εαυτό σου εγώ θα τα καταφερω❤️

  • Μου αρέσει 2

Ecjtp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, FlowerMom said:

Koρίτσια μου, οι δικές μου εξελίξεις, όπως ήταν αναμενόμενο, δεν ήταν τόσο θετικές. Δεν προχωρούσε η εγκυμοσύνη και ούτε καρδιακό παλμό βρήκαμε και σήμερα θα έμπαινα στην 10η εβδομάδα! Έχω προγραμματίσει αύριο την απόξεση και ενώ εγώ το έχω πάρει "καλά" εμπιστευόμενη τη φύση και ότι αυτή ξέρει καλύτερα, ο συντροφός μου δεν το έχει παρει και τόσο καλά και τον νταντεύω λίγο :razz:

Ως δημιουργός αυτού του γκρουπ, καθώς μάλλον ήμουν η πρώτη πρώτη που έμαθε ότι ήταν έγκυος, πλέον σας αποχαιρετώ, σας στέλνω όλη μου τη θετική ενέργεια για μια τελειόμηνη και υγιή εγκυμοσύνη και θέλω να σας πω ότι ενώ όλοι μου έλεγαν να μη διαβάζω και να μη γράφω σε forum γιατί δε βοηθάει, εμένα με βοηθούσε πολύ η παρέα σας και σας ευχαριστώ πολύ γι'αυτό. 

Φιλί στο κάθε σποράκι σας ξεχωριστά! :wub:

Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ ... δεν πήγε καλά αυτή , θα πάει η επόμενη. Θα το δεις. Πολλά πολλά φιλιά ! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Καλημέρα κοριτσούδια!Πως είστε?   @Katerina 11 εγώ και σήμερα δε βλέπω μπροστα μου από ζαλάδα μαζί με πονοκέφαλο φοβερο,3η μέρα σερί!!!Πηρα ντεπον κι ελπίζω να περάσει!!

Ειδαμε και το 2ο σάκο,όσο πάει μικραίνει αλλά με αργούς ρυθμους.Δεν ασχολουμαστε είπε η γιατρός.

Περιμένουμε τους σημερινούς υπέρηχους κορίτσια με χαρά!!

Και γω εδώ και τέσσερις μέρες φοβερό πονοκέφαλο και ημικρανίες φίλη μου. Ειδικά το βράδυ δεν μπορώ καθόλου. Ας ελπίσουμε να υποχωρήσουν γρηγορα


Ecjtp3.png

Link to comment
Share on other sites

@natassaki2006 το ίδιο θα σου πω και εγώ..μη σκέφτεσαι αρνητικά.. κάνε υπομονή να πας το απόγευμα για υπέρηχο!! Ξέρω ότι είναι δύσκολο αλλά χαμόγελο και να λες όλα θα πάνε καλά...

Κορίτσια εγώ έχω πολλές αναγουλες.. είτε φάω είτε όχι το ίδιο είναι! Έχω κάνει και αρκετές φορές εμετό. Με το primperan δεν είδα καμιά φοβερή διαφορά. Απλά λέω στον εαυτό μου υπομονή και να είναι όλα καλά με το σπορακι..


Xr0Qp3.png

7yzup3.png

Link to comment
Share on other sites

Kοριτσια μου όσες είστε ήδη μανούλες και το χετε περάσει στην αυχενική τι γίνεται? Ξέρω ότι είναι υπέρηχος αλλά ο γιατρός σας εξηγεί τι βλέπει και πως είναι το μωράκι? 


Ecjtp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katzei1982 είπε:

Kοριτσια μου όσες είστε ήδη μανούλες και το χετε περάσει στην αυχενική τι γίνεται? Ξέρω ότι είναι υπέρηχος αλλά ο γιατρός σας εξηγεί τι βλέπει και πως είναι το μωράκι? 

Γίνεται χαμος! Βλέπεις χεράκια ποδαράκια κεφαλάκι χειλάκια όμορφα κ αν είσαι τυχερή κ το φύλλο του μωρού...ενδεχομενως επισης να κοιμαται οποτε θα σου πει να φας και κανένα σοκολατακι κ να κανεις καμια βολτα ή για να ξυπνήσει ή να αλλάξει θεση αν δεν το βλέπετε καλα..τωρα ο γιατρός βεβαια βλεπει ποιο επιστημονικά πραγματα..αν θα έχει σύνδρομο down κ.α. και εάν γενικά ολα αναπτύσσονται ομαλά..  λογικά θα σου τον φωτογραφισει κιολας!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Katzei1982 said:

Kοριτσια μου όσες είστε ήδη μανούλες και το χετε περάσει στην αυχενική τι γίνεται? Ξέρω ότι είναι υπέρηχος αλλά ο γιατρός σας εξηγεί τι βλέπει και πως είναι το μωράκι? 

Φαντάσου έναν μεγάλο υπέρηχο ... και σε διάρκεια και σε λεπτομέρειες 

τσεκαρει το μωράκι όλο ... τώρα αν εξηγεί είναι και ανάλογα τον άνθρωπο που την κάνει αλλά μπορείς να ρωτάς και βλέπεις αν έχει διάθεση να απαντήσει 

γενικα είναι εξέταση χορταστική ... 

θυμαμαι σε μια φάση κάτι ήθελε να δει και ήταν το μωρό γυρισμένο αλλιώς και μου δίνει μια με το υπέρηχο στην κοιλιά (σαν σφαλιάρα για να το κουνήσει φαντάσου απ έξω) και τον αγριοκοιτάζω .... και του λέω «του ρίξατε σφαλιάρα ή νομίζω ;;» Και μου λέει «βρε σύ ... ποια είναι η βασική ιδιότητα των υγρών ;;;» (Επειδη σε υγρό είναι το μωρό ...)

του λέω «ποια;;;»

Και μου απαντάει «δεν συμπιέζονται .... δεν έπαθε κάτι το μωρό» ... 

  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ani!! είπε:

Γίνεται χαμος! Βλέπεις χεράκια ποδαράκια κεφαλάκι χειλάκια όμορφα κ αν είσαι τυχερή κ το φύλλο του μωρού...ενδεχομενως επισης να κοιμαται οποτε θα σου πει να φας και κανένα σοκολατακι κ να κανεις καμια βολτα ή για να ξυπνήσει ή να αλλάξει θεση αν δεν το βλέπετε καλα..τωρα ο γιατρός βεβαια βλεπει ποιο επιστημονικά πραγματα..αν θα έχει σύνδρομο down κ.α. και εάν γενικά ολα αναπτύσσονται ομαλά..  λογικά θα σου τον φωτογραφισει κιολας!

Να τα είδες και συ να σου τον φωτογραφίσει είπες.. Χαχαχα άμα σας λέω εγώ ότι θα ναι παιδαρος... Δηλ αν κατι δεν πάει καλά στο λέει? Παναγία μου τι άγχος και αυτό? 

  • Χαχα 2

Ecjtp3.png

Link to comment
Share on other sites

@FlowerMom αχ κορίτσι μου, πόσο λυπήθηκα με τα νέα σου.. Χαίρομαι όμως που "ακούγεσαι" οκ. Εύχομαι σύντομα να ξαναγίνεις η δημιουργός μιας νέας ομάδας μελλοντικών μαμάδων ❤️ Θα μας λείψεις..Να προσέχεις τον εαυτό σου!

  • Ευχαριστώ 1

MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 είπε:

Φαντάσου έναν μεγάλο υπέρηχο ... και σε διάρκεια και σε λεπτομέρειες 

τσεκαρει το μωράκι όλο ... τώρα αν εξηγεί είναι και ανάλογα τον άνθρωπο που την κάνει αλλά μπορείς να ρωτάς και βλέπεις αν έχει διάθεση να απαντήσει 

γενικα είναι εξέταση χορταστική ... 

θυμαμαι σε μια φάση κάτι ήθελε να δει και ήταν το μωρό γυρισμένο αλλιώς και μου δίνει μια με το υπέρηχο στην κοιλιά (σαν σφαλιάρα για να το κουνήσει φαντάσου απ έξω) και τον αγριοκοιτάζω .... και του λέω «του ρίξατε σφαλιάρα ή νομίζω ;;» Και μου λέει «βρε σύ ... ποια είναι η βασική ιδιότητα των υγρών ;;;» (Επειδη σε υγρό είναι το μωρό ...)

του λέω «ποια;;;»

Και μου απαντάει «δεν συμπιέζονται .... δεν έπαθε κάτι το μωρό» ... 

Χαχαχα είσαι θεααααα.. Ε μα καλά του είπε ακούς εκεί... Ευτυχώς εμένα μου τα κανόνισε όλα ο γιατρός μου και του λέω δεν πιστεύω ο εμβρυολογος να ναι κανένας ξυνομ@@@@@(καταλαβες τι εννοώ) και να μην είναι ομιλητικος? Και μου πε ότι είναι πάρα πολύ καλος.. Ομιλητικος και επεξηγηματικος... Για να δούμε τι θα δούμε... 

  • Χαχα 1

Ecjtp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katzei1982 said:

Χαχαχα είσαι θεααααα.. Ε μα καλά του είπε ακούς εκεί... Ευτυχώς εμένα μου τα κανόνισε όλα ο γιατρός μου και του λέω δεν πιστεύω ο εμβρυολογος να ναι κανένας ξυνομ@@@@@(καταλαβες τι εννοώ) και να μην είναι ομιλητικος? Και μου πε ότι είναι πάρα πολύ καλος.. Ομιλητικος και επεξηγηματικος... Για να δούμε τι θα δούμε... 

Μωρέ πολύ καλός ήταν και κάναμε πλάκα ... άλλο αυτό άλλο η σφαλιάρα ... χαχαχα

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...