Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Nels είπε:

      Αυτές που δεν γράφονται είναι το γονιδιακό πακέτο ελέγχου. Μόνο ενα (το MHTFR) από τα περίπου 20 γονίδια γράφεται και σε κάποια κέντρα αφορούν το ποσό αυτό από το πακέτο. Εκεί που τις έκανα πχ εγώ κόστιζε 180 ο πλήρης γονιδιακός έλεγχος και μου αφαίρεσαν τα 50 ευρώ από το MHTFR που γραφόταν μέσω ΕΟΠΠΥ. Όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις θρομβοφιλιας που δικαιολογουνται μέσω ΕΟΠΠΥ και μπορείς να τις κάνεις και στο Ελενα τελείως δωρεάν (χρόνος προθρομβινης, αντιφωσφολιπιδικο κλπ) ήταν μια χαρά αλλά από τον γεννετικο βγήκε ότι είχα το γονίδιο της προθρομβινης που ευθύνεται για θρομβωσεις στην εγκυμοσύνη οπότε και έκανα αντιπηκτικες και με παρακολουθουσε και αιματολογος ανά 2-3 μήνες στην εγκυμοσύνη για να βλεπουμε αν έχει αλλάξει κάτι οπότε  να χρειάζομαι μεγαλύτερη δόση. Η αδερφή μου είχε το γονίδιο Leiden που και αυτό προκαλεί θέματα σε εγκυμοσύνη οπότε πήρε και αυτή αντιπηκτικη αγωγή σε εγκυμοσύνη με φυσική σύλληψη. Να τις κάνεις όλες τις απαραίτητες εξετασεις πριν την ετ γιατί είναι πολύτιμες οι υγιεις βλαστοκυστες, μην αφήσεις τίποτα στην τύχη.

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, Balloo είπε:

@natassaki2006 @Ani!! & @@ngelina81 πολύ καλή επιτυχία στους υπερήχους σας κορίτσια μου! Περιμένουμε τα υπέροχα νέα σας με ανυπομονησία!

Καλημέρα τυροπιτούλες μου! Εγώ σήμερα πρέπει να πάω στο ΙΚΑ γιατί περνάω επιτροπή μεθαύριο και δε θέλω καθόλου να πάω...μόνο ταλαιπώρια και σύγχυση σου προσφέρουν..πφ πφ. 

Σε ευχαριστούμε πολύ κοριτσι μου! Περιμένω κ εγω νεα απο τις υπόλοιπες 2 με λιγο περισσοτερο αγχος απο τη @natassaki2006 η αλήθεια ειναι

Just now, Katzei1982 είπε:

Καλημέρα κοριτσαρες μου όμορφες. Καλή επιτυχία στα κοριτσια μας που χουν σήμερα υπέρηχο. @natassaki2006 @Ani!! @@ngelina81... Περιμένουμε τα όμορφα νέα σας. @natassaki2006μην έχεις καθόλου άγχος. Το φασολάκι σου είναι εκεί και σε περιμένει. Είμαι σίγουρη... Περιμένουμε με αγωνία... ❤️

Καλημέρα κορίτσι μας! Ευχαριστούμε πολυυυυυυυυ

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Balloo είπε:

@natassaki2006 @Ani!! & @@ngelina81 πολύ καλή επιτυχία στους υπερήχους σας κορίτσια μου! Περιμένουμε τα υπέροχα νέα σας με ανυπομονησία!

Καλημέρα τυροπιτούλες μου! Εγώ σήμερα πρέπει να πάω στο ΙΚΑ γιατί περνάω επιτροπή μεθαύριο και δε θέλω καθόλου να πάω...μόνο ταλαιπώρια και σύγχυση σου προσφέρουν..πφ πφ. 

Αααα δεν πάει άλλο πρέπει κάποια στιγμή να φαω και γω τυροπιτουλα.. Χαλάω την φήμη της ομάδας... Αλλά να σου πω πότε δεν μου άρεσε.. 


Ecjtp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Papaki@ είπε:

ολα καλα Νατασάκι μας! περιμένουμε με αγωνία τα αποτελέσματα σου!

κορίτσια εκανα τις εξετασεις μου εχτες, Ζάχαρο 83 και γλυκοζυλιωμένη 5,7 πως σας φαίνονται? 

Πολύ καλό το ζάχαρο σου.Τόσο ειχα κι εγω  και η γιατρός μου ειπε μια χαρα.

  • Ευχαριστώ 1

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Efinikolaou είπε:

Καλήμερα κοριτσάκια!!!!! Καλή επιτυχία στους υπέρηχους!

@natassaki2006 περιμένω νέα σου!

Σε ευχαριστώ κοπελάρα μου..

Κορίτσια αν δεν σας έχω γράψει έως τις 7...να ξέρετε...

Just now, Ani!! είπε:

Σε ευχαριστούμε πολύ κοριτσι μου! Περιμένω κ εγω νεα απο τις υπόλοιπες 2 με λιγο περισσοτερο αγχος απο τη @natassaki2006 η αλήθεια ειναι

Καλημέρα κορίτσι μας! Ευχαριστούμε πολυυυυυυυυ

Σε ευχαριστώ πολύ καλή μου...άντε να δούμε και τα δικά σου νέα...

Σας έχω αγχωσει η αλήθεια είναι...πφφφ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, natassaki2006 είπε:

Σε ευχαριστώ κοπελάρα μου..

Κορίτσια αν δεν σας έχω γράψει έως τις 7...να ξέρετε...

Σε ευχαριστώ πολύ καλή μου...άντε να δούμε και τα δικά σου νέα...

Σας έχω αγχωσει η αλήθεια είναι...πφφφ...

Βασικά ο γιατρός σου οχι εσυ! Ολα καλα μα πανε! Εννοια σου θα σε βρούμε εμεις!

Θα σου στείλουμε ραβασάκια πανω σε τυροπιτες :)

  • Χαχα 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, Katzei1982 είπε:

Αααα δεν πάει άλλο πρέπει κάποια στιγμή να φαω και γω τυροπιτουλα.. Χαλάω την φήμη της ομάδας... Αλλά να σου πω πότε δεν μου άρεσε.. 

Νομίζεις ότι δε σου αρέσει...χοχοχο

Just now, natassaki2006 είπε:

Σε ευχαριστώ κοπελάρα μου..

Κορίτσια αν δεν σας έχω γράψει έως τις 7...να ξέρετε...

Σε ευχαριστώ πολύ καλή μου...άντε να δούμε και τα δικά σου νέα...

Σας έχω αγχωσει η αλήθεια είναι...πφφφ...

Κοίτα, μη μας στείλεις μήνυμα 7παρα10 ας πούμε, λυπήσου μας, δεν είμαστε για άλλες ρυτίδες! Όλα καλά θα είναι είπαμε ❤️

  • Χαχα 4

MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, natassaki2006 είπε:

Σε ευχαριστώ κοπελάρα μου..

Κορίτσια αν δεν σας έχω γράψει έως τις 7...να ξέρετε...

Σε ευχαριστώ πολύ καλή μου...άντε να δούμε και τα δικά σου νέα...

Σας έχω αγχωσει η αλήθεια είναι...πφφφ...

Άντε μωρέ!!!! Τι ώρα έχεις ακριβώς ραντεβού?

  • Μου αρέσει 1

5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, natassaki2006 said:

Σε ευχαριστώ κοπελάρα μου..

Κορίτσια αν δεν σας έχω γράψει έως τις 7...να ξέρετε...

Σε ευχαριστώ πολύ καλή μου...άντε να δούμε και τα δικά σου νέα...

Σας έχω αγχωσει η αλήθεια είναι...πφφφ...

Έλα τώρα ... μην ακούω τέτοια ... όλα καλά είπαμε !! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλημέρα.  Εχθές δεν κατάφερα να ξαναμπώ,  γύρισα από την δουλειά, έφαγα, μετά μου έκατσε σαν πέτρα και κοιμήθηκα πολύ νωρίς . Η υπνηλία χτύπησε κόκκινο

@Balloo σ'ευχαριστώ πολύ για το καλοσωρισμα. Υπέροχα τα νέα σου.  Τι γλυκιά περιγραφή  με τον υπέρηχο!!! Πάντα τέτοιες χαρές από εδώ και πέρα 

@Katzei1982 και @Joka  συγχαρητήρια! Μας δίνετε και εμάς κουράγιο με τις όμορφες περιγραφές σας και περιμένουμε πως και πως τον επόμενο υπέρηχο. Με το καλό η Αυχενική σας τώρα!

@Ani!!  Με το καλό σήμερα ο υπέρηχος 

@ngelina81 σ'ευχαριστώ και σένα για το καλωσόρισμα.  Επίσης με το καλό σήμερα ο υπέρηχος σου! (Δεν ξέρω αλλά εσένα με παιδεψε το όνομα σου,  δεν μου το βγάζει στην αναζήτηση , κάτι κάνω λάθος)

@natassaki2006  κορίτσι μου θα προσευχομαι να πάνε κατ' ευχήν όλα. Και το πιστεύω ότι έτσι θα είναι. Θα τον διαψεύσουμε τον γιατρό 

 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Efinikolaou είπε:

Άντε μωρέ!!!! Τι ώρα έχεις ακριβώς ραντεβού?

5μιση ζουζου..

Just now, Ladybag20 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα.  Εχθές δεν κατάφερα να ξαναμπώ,  γύρισα από την δουλειά, έφαγα, μετά μου έκατσε σαν πέτρα και κοιμήθηκα πολύ νωρίς . Η υπνηλία χτύπησε κόκκινο

@Balloo σ'ευχαριστώ πολύ για το καλοσωρισμα. Υπέροχα τα νέα σου.  Τι γλυκιά περιγραφή  με τον υπέρηχο!!! Πάντα τέτοιες χαρές από εδώ και πέρα 

@Katzei1982 και @Joka  συγχαρητήρια! Μας δίνετε και εμάς κουράγιο με τις όμορφες περιγραφές σας και περιμένουμε πως και πως τον επόμενο υπέρηχο. Με το καλό η Αυχενική σας τώρα!

@Ani!!  Με το καλό σήμερα ο υπέρηχος 

@ngelina81 σ'ευχαριστώ και σένα για το καλωσόρισμα.  Επίσης με το καλό σήμερα ο υπέρηχος σου! (Δεν ξέρω αλλά εσένα με παιδεψε το όνομα σου,  δεν μου το βγάζει στην αναζήτηση , κάτι κάνω λάθος)

@natassaki2006  κορίτσι μου θα προσευχομαι να πάνε κατ' ευχήν όλα. Και το πιστεύω ότι έτσι θα είναι. Θα τον διαψεύσουμε τον γιατρό 

 

Αγάπη μου μακάρι....!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, natassaki2006 είπε:

Σε ευχαριστώ κοπελάρα μου..

Κορίτσια αν δεν σας έχω γράψει έως τις 7...να ξέρετε...

Σε ευχαριστώ πολύ καλή μου...άντε να δούμε και τα δικά σου νέα...

Σας έχω αγχωσει η αλήθεια είναι...πφφφ...

Φυσικά και θα μας έχεις στείλει μέχρι τότε και θα χαιρόμαστε όλες μαζί!!!


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου τα πράγματα δεν πάνε καλά...

Έκανα χοριακη σήμερα και ήταν 44278.Δεν διπλασιάζεται σωστά...

Είχα ξανακάνει την προηγ Τετάρτη και ηταν 19000.

Κακο σημάδι..ο γιατρός είπε να περιμένω να δούμε τον υπέρηχο...Αλλά εγώ πλέον νιώθω ότι το έχασα το μωράκι...

  • Λυπημένη/-ος 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, natassaki2006 said:

Κορίτσια μου τα πράγματα δεν πάνε καλά...

Έκανα χοριακη σήμερα και ήταν 44278.Δεν διπλασιάζεται σωστά...

Είχα ξανακάνει την προηγ Τετάρτη και ηταν 19000.

Κακο σημάδι..ο γιατρός είπε να περιμένω να δούμε τον υπέρηχο...Αλλά εγώ πλέον νιώθω ότι το έχασα το μωράκι...

από ένα νούμερο και πάνω δεν διπλασιάζεται ακριβώς ... στο είπε ο γιατρός ότι δεν είναι καλό το νούμερο ή το υπέθεσες  εσυ ; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 είπε:

από ένα νούμερο και πάνω δεν διπλασιάζεται ακριβώς ... στο είπε ο γιατρός ότι δεν είναι καλό το νούμερο ή το υπέθεσες  εσυ ; 

Μου είπε ότι έπρεπε να είναι κοντά στο 80000..Έτσι που ανέβαινε πριν..Αλλά καλό θα είναι να το δούμε στον υπέρηχο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...