Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Renaki80 είπε:

Συγχαρητήρια κορίτσι μου! Είδες που ανησυχούσες; Μια χαρά είναι το μωράκι σου! 

Μπράβο κοριτσάρα μου! Αντε τώρα θα ηρεμήσεις! Σε έφαγε η αγωνία! Όλα καλά μπράβο!!!!

Ευχαριστω πολύ κοριτσάκι μου... Ναι η αλήθεια είναι ότι ηρέμησα αρκετα❤️


Ecjtp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Εγω ήμουν η άλλη κοπέλα που είχε σήμερα υπερηχο,επιτέλους,μετά απο 2 βδομάδες!!Αφου δεν επαθα κριση πανικου αυτές τις μέρες,νομίζω δε θα πάθω ποτέ!!!!

3εκατοστα πλασματακι και κουνουσε χερακια και ποδαρακια!!!Αναποδα,κατω το κεφαλάκι κι όμως οι κινησεις του πολύ ευδιάκριτες!!!!Επαθα πλάκα!Εβλεπα την εικονα στον υπερηχο και με τιποτα δε μπορουσα να συνειδητοποιησω ότι είναι μέσα.μου!!!

175 χτυπους η καρδουλα,χτυπούσε γρήγορα και δυνατά!!!

Τι άλλο να πω δεν ξέρω,τα χω χαμένα!!!!!!!!!!

Με το καλό να συνεχιστουν τα υπέροχα νέα και για τα κορίτσια μας αύριο!Θα περιμένουμε!!!

Α ωραια!Τα εχω δει ολα απο χθες!Νιωθω οτι το στομαχι μου έχει τρυπήσει απ τον πονο.Ούτε εγώ παίρνω ορμόνες.Λοιπον,gaviscon σιροπι.Αρχιζω από σημερα.Η γιατρος μου ειπε ότι κάνει θαύματα!!

Μπράβο ρε Jokaaaaaa!!!! Μπράβο ρε κοριτσάρα μου! Άντε να αρχίσουμε να το απολαμβάνουμε λιγάκι ρε παιδί μου ❤️

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα σας!!! Είπα να μπω και εγώ στη παρέα σας γιατί πραγματικά ξέρετε και καταλαβαίνετε αυτό που περνάμε... άγχος χαρά και πάλι από την αρχή. Είμαι 9 εβδομάδες ακριβώς σήμερα και παρόλο που είναι το τρίτο μου πρώτα ο Θεός παιδάκι το άγχος δεν περιγράφεται..

  • Μου αρέσει 7

Xr0Qp3.png

7yzup3.png

Link to comment
Share on other sites

@ioanna27 δηλαδή είτε πρώτο είτε τρίτο δεν υπάρχει σωτηρία...χαχαχαχα! Καλώς όρισες στην ομάδα της παράνοιας και της τυρόπιτας! Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου και να έχεις μια τελειόμηνη και ήρεμη εγκυμοσύνη ❤️ 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 8

MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, ioanna27 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα σας!!! Είπα να μπω και εγώ στη παρέα σας γιατί πραγματικά ξέρετε και καταλαβαίνετε αυτό που περνάμε... άγχος χαρά και πάλι από την αρχή. Είμαι 9 εβδομάδες ακριβώς σήμερα και παρόλο που είναι το τρίτο μου πρώτα ο Θεός παιδάκι το άγχος δεν περιγράφεται..

Καλώς μας ήρθες! εδώ στην ομάδα χρειαζόμαστε την πολύχρονη εμπειρία σου! Να σου ζήσουν τα παιδάκια σου και Με το καλό μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη! 

  • Μου αρέσει 1

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Katzei1982 είπε:

Κορίτσια μου αγαπημένα.. Λουλούδια μου όμορφα... Είδαμε το μικρο μας μπιζελακι... Είναι τέλειοοοοο. Καλέ μεγάλωσε πολυ...ολα είναι σούπερ μου πε ο γιατρός ακούσαμε ξανά Καρδουλα την είδαμε να παλλεται και κατουρηθηκαμε ξανά και ξανά κλάψαμε και ξανά δεν ξέρω τι άλλο να πω... Χαχαχαχ... Η αλήθεια είναι ότι επειδή δεν ειχα  συμπτώματα  ούτε στήθος τίποτα...  φοβόμουν πολύ αλλά ευτυχώς όλα τέλεια.... Οποτε μην αγχωνεστε καθόλου γιατί το μωράκι μας μεγαλώνει μια χαρά... Κλείσαμε και για αυχενική μαζί με papp-a 1/8  στο ρεα για όποια κοπέλα ενδιαφέρεται με 90 ευρώ... Εύχομαι να ναι όλα καλά και εκεί... ❤️❤️❤️

Τέλεια τελεια νεα! Ωραια νεα εχουμε κ αυτή την εβδομάδα! Άντε με το καλό και η Αυχενική τωρα! Σειρά εχουμε εγω κ η @natassaki2006 σημερα! Δέν θυμαμαι αν είναι κ άλλη κοπέλα για υπέρηχο!

5 ώρες πρίν, ioanna27 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα σας!!! Είπα να μπω και εγώ στη παρέα σας γιατί πραγματικά ξέρετε και καταλαβαίνετε αυτό που περνάμε... άγχος χαρά και πάλι από την αρχή. Είμαι 9 εβδομάδες ακριβώς σήμερα και παρόλο που είναι το τρίτο μου πρώτα ο Θεός παιδάκι το άγχος δεν περιγράφεται..

Καλημέρα κορίτσι μου! Καλωσηλθες στην παρέα μας! Ολα καλ να σου πανε κ σε αυτη την εγκυμοσυνη!  Επισης νομιζω πως πρέπει να σου απονεμηθεί το βραβείο μάνας wannabe 3 παιδιών! Πολλές χαρές και γέλια θα έχει το σπίτι σου! Τι ηλικίες έχουν τα άλλα παιδάκια σου;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Joka είπε:

Εγω ήμουν η άλλη κοπέλα που είχε σήμερα υπερηχο,επιτέλους,μετά απο 2 βδομάδες!!Αφου δεν επαθα κριση πανικου αυτές τις μέρες,νομίζω δε θα πάθω ποτέ!!!!

3εκατοστα πλασματακι και κουνουσε χερακια και ποδαρακια!!!Αναποδα,κατω το κεφαλάκι κι όμως οι κινησεις του πολύ ευδιάκριτες!!!!Επαθα πλάκα!Εβλεπα την εικονα στον υπερηχο και με τιποτα δε μπορουσα να συνειδητοποιησω ότι είναι μέσα.μου!!!

175 χτυπους η καρδουλα,χτυπούσε γρήγορα και δυνατά!!!

Τι άλλο να πω δεν ξέρω,τα χω χαμένα!!!!!!!!!!

Με το καλό να συνεχιστουν τα υπέροχα νέα και για τα κορίτσια μας αύριο!Θα περιμένουμε!!!

Α ωραια!Τα εχω δει ολα απο χθες!Νιωθω οτι το στομαχι μου έχει τρυπήσει απ τον πονο.Ούτε εγώ παίρνω ορμόνες.Λοιπον,gaviscon σιροπι.Αρχιζω από σημερα.Η γιατρος μου ειπε ότι κάνει θαύματα!!

Πωπω τι φανταστικά νέα!!!τέλεια κοριτσάρα μου...Το μπεμπέ σου παίρνει ποζες!!!!

Ζηστο όλο αυτό κοπέλα μου...Είναι μοναδικό!!!

Με το καλό η Αυχενική σου τώρα!!!

7 ώρες πρίν, Renaki80 είπε:

@natassaki2006 με το καλό αύριο! Περιμένουμε νέα σου

καλή επιτυχία και στις υπόλοιπες κοπέλες, μην με παρεξηγείτε, αλλά με το νατασσάκι έχω ένα άγχος! 

Σε ευχαριστώ τόσο πολύ που με έχεις έννοια...

Φοβάμαι τόσο πολύ.. ξύπνησα πηγα έκανα χοριακη..κ το μεσημέρι θα φύγω για Αθήνα!!

Τρέμω...παρακαλάω κ προσεύχομαι να ειναι όλα καλά σημερα...

Αν δεν έχετε νέα μου έως τις 7...να ξέρετε...δε θα είναι μάλλον καλά... !!!

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Joka said:

Υπομονή λίγο ακόμα!Τετάρτη δεν πάς?Ερχεται κι η σειρα σου!:x

Καλημέρα ! Ναι Τετάρτη και σιγά σιγά οι παλμοί ανεβαίνουν μέχρι να έρθει η ώρα :) 

5 hours ago, ioanna27 said:

Κορίτσια καλησπέρα σας!!! Είπα να μπω και εγώ στη παρέα σας γιατί πραγματικά ξέρετε και καταλαβαίνετε αυτό που περνάμε... άγχος χαρά και πάλι από την αρχή. Είμαι 9 εβδομάδες ακριβώς σήμερα και παρόλο που είναι το τρίτο μου πρώτα ο Θεός παιδάκι το άγχος δεν περιγράφεται..

Καλώς μας ήρθες ! 
Ευχομαι μια ήρεμη εγκυμοσύνη και ένα γερό παιδάκι! Και βλέπω τα έχεις κάνει και κοντά κοντά .. χαρά στο κουράγιο σου  :) 

Πρωτα ο Θεός θα γεμίσει το σπίτι σας παιδάκια  !! Τέλεια !! 

8 hours ago, natassaki2006 said:

Όσο ήμουν εγώ όταν πήγα...

Λεκιθικο ασκο είδατε?

Έχω 5μιση το απόγευμα ραντεβού.. το πρωί θα πάω για χοριακη...Έχω τόσο άγχος κ φόβο τι να σας λέω...Μακάρι το μωράκι μου να είναι εκεί κ να μου δείξει τη παρουσία του!!!

Όχι έχει κ η Ani κ η Angelina..

@natassaki2006 Μου ήρθε μια φλασιά όταν είδα αυτή σου την ερώτηση ... τον πρώτο υπέρηχο στο γιο μου τον ειχα κάνει 5w3d και είχαμε δει μόνο λεκιθικό σάκο ... καθόλου έμβρυο ... το ίδιο με εσένα! 
Τωρα πρώτος υπέρηχος ήταν 5w6d και είχαμε δει πάλι λεκιθικους και εμβρυακια 2 χιλιοστών ... οι διάφορες ελάχιστες και για μερικές μέρες είχαν μόλις εμφανιστεί κι αυτά ... :) 

Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 είπε:

Καλημέρα ! Ναι Τετάρτη και σιγά σιγά οι παλμοί ανεβαίνουν μέχρι να έρθει η ώρα :) 

Καλώς μας ήρθες ! 
Ευχομαι μια ήρεμη εγκυμοσύνη και ένα γερό παιδάκι! Και βλέπω τα έχεις κάνει και κοντά κοντά .. χαρά στο κουράγιο σου  :) 

Πρωτα ο Θεός θα γεμίσει το σπίτι σας παιδάκια  !! Τέλεια !! 

@natassaki2006 Μου ήρθε μια φλασιά όταν είδα αυτή σου την ερώτηση ... τον πρώτο υπέρηχο στο γιο μου τον ειχα κάνει 5w3d και είχαμε δει μόνο λεκιθικό σάκο ... καθόλου έμβρυο ... το ίδιο με εσένα! 
Τωρα πρώτος υπέρηχος ήταν 5w6d και είχαμε δει πάλι λεκιθικους και εμβρυακια 2 χιλιοστών ... οι διάφορες ελάχιστες και για μερικές μέρες είχαν μόλις εμφανιστεί κι αυτά ... :) 

Σε ευχαριστω πολυ γλυκια μου...προσπαθω να παρω κουραγιο απο ολα οσα μου λετε..αλλα μου εχουν καρφωθεί οι κουβέντες του γιατρού στο μυαλό κ δεν με αφήνουν να κάνω έστω μια θετική σκέψη.. 

"Μεγάλος σάκος έπρεπε να ακούμε καρδιά.. 

Του δίνουμε 2-3 μέρες περιθώριο..."

Καταλαβαίνεις πως νιώθω από τότε?διαλυμένη...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, natassaki2006 είπε:

Σε ευχαριστω πολυ γλυκια μου...προσπαθω να παρω κουραγιο απο ολα οσα μου λετε..αλλα μου εχουν καρφωθεί οι κουβέντες του γιατρού στο μυαλό κ δεν με αφήνουν να κάνω έστω μια θετική σκέψη.. 

"Μεγάλος σάκος έπρεπε να ακούμε καρδιά.. 

Του δίνουμε 2-3 μέρες περιθώριο..."

Καταλαβαίνεις πως νιώθω από τότε?διαλυμένη...

 Νατασακι μου όλα θα πάνε καλά σήμερα!!! Περιμένουμε νέα σου!!!! Τι ώρα πας?

  • Μου αρέσει 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, natassaki2006 said:

Σε ευχαριστω πολυ γλυκια μου...προσπαθω να παρω κουραγιο απο ολα οσα μου λετε..αλλα μου εχουν καρφωθεί οι κουβέντες του γιατρού στο μυαλό κ δεν με αφήνουν να κάνω έστω μια θετική σκέψη.. 

"Μεγάλος σάκος έπρεπε να ακούμε καρδιά.. 

Του δίνουμε 2-3 μέρες περιθώριο..."

Καταλαβαίνεις πως νιώθω από τότε?διαλυμένη...

Καταλαβαίνω κορίτσι μου... Λίγο κουράγιο ακόμη και ας ελπίσουμε ότι ο δικός σου ο γιατρός έχει δίκιο που σου είπε να τον εμπιστευτείς ... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

 Νατασακι μου όλα θα πάνε καλά σήμερα!!! Περιμένουμε νέα σου!!!! Τι ώρα πας?

5μιση έχω ραντεβού...Και σας ευχαριστώ όλες για το ενδιαφέρον...!!!

Just now, chris79 είπε:

Καταλαβαίνω κορίτσι μου... Λίγο κουράγιο ακόμη και ας ελπίσουμε ότι ο δικός σου ο γιατρός έχει δίκιο που σου είπε να τον εμπιστευτείς ... 

Μακάρι Παναγία μου!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!

@Joka μπράβο κορίτσι μου τέλεια τα νέα σου. Εχω μια απορια επειδή είμαστε και οι δύο περίπτωση με δύο σάκους που ο ένας δεν προχωράει. Ο γιατρός μου είπε ότι σιγά σιγά θα μεγαλώνει ο δεύτερος και ο άλλος θα απορροφηθεί. Εσένα τι σου έχει πει; Εχω Πέμπτη υπέρηχο κα έχω πολύ αγωνία! Μακάρι να έχει μεγαλώσει το μωρό μου και να ακούσουμε πάλι καρδούλα!

@natassaki2006 Όλα θα πάνε καλά σήμερα. Αλήθεια το πιστεύω... Να μας γράψεις μόλις τελειώσεις! Θα δεις τζάπα το κλάμα που έριξες! Ηταν πολυ νωρίς οταν πήγες.. Αφού κορίτσι μου κι εγώ πήγα μετά την 6η εβδομάδα πρώτη φορά γιατί ο γιατρός δεν περίμενε να δούμε κάτι σημαντικό και θα αγχωνόμουν τζάπα..

Επίσης και στα υπόλοιπα κορίτσιασήμερα που έχουν υπέρηχο εύχομαι όλα να πάνε τέλεια!

  • Μου αρέσει 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...