Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 14 minutes ago, Blue Velvet said:

      Καλημέρα! Ήθελα να ρωτήσω αν έχετε δοκιμάσει κάποιες πολυβιταμινες για τη βελτίωση της ποιότητας των ωαρίων.Εχει δυόμιση χρόνια που έκοψα το τσιγάρο και σκέφτομαι να πάρω και βιταμίνες μπας και βελτιωθεί η κατάσταση.Με αγχωνει το ότι είμαι και 39,έχω και χαμηλή ΑΜΗ..θα πάρει σίγουρα και ο άντρας μου βιταμίνες για το σπέρμα, αυτός έχει τρία χρόνια που έκοψε το τσιγάρο,αν και δεν ξέρω αν παίζει ρόλο,γιατί έχει ολιγοσπερμια και κάνουμε μικρογονιμοποιηση 

      Εγώ πήρα q10 των 200 τρία χάπια  ημερησίως … μας βοήθησαν πολύ αλλά μας φούσκωσαν … εγώ δηλαδή πολύ ο άντρας μ τα σταματησε ένα μήνα πριν την ωοληψια  γιατί τρώγαμε ασύστολα χαχαχα αλλά εδώ στο εξωτερικό είναι πολύ διαδεδομένες με μεγάλα ποσοστά επιτυχίας . 

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, Geo Jo said:

Ήταν πολύ μικρό και αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι ότι το ένιωθα σαν να είναι ελαστικό...στην αρχή το τράβηξα γιατί νόμιζα ότι ήταν τρίχα αλλά μετά κατάλαβα ότι δεν ήταν...συγγνώμη για την περιγραφή κορίτσια! Ναι θα σου πω το απόγευμα όταν γυρίσω @chris79

Ελπίζω να είναι κάτι ασήμαντο ... μπορεί από τις ορμόνες της εγκυμοσύνης να άλλαξε... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Vasiliki10 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου μόλις γύρισα από γιατρό όλα καλά 8και4 σήμερα είχε μεγαλώσει 2,3cm.Μου έκλεισε αυχενική 27/8 μήπως τελικά με έβαλε πολύ αργά;Μαζί με την αυχενική θα κάνουμε και την ίδια μέρα και την εξέταση νιφτ.

Μπραβο για τα αποτελέσματα! Εγώ είμαι 9 ακριβώς, δηλαδή 3 μέρες πιο μπροστά από εσένα και η αυχενική μου είναι 24/8 ( πάλι 3 μέρες πιο πριν από εσένα). Θα είμαστε στις ίδιες εβδομάδες όταν θα κάνουμε τις αυχενικές μας( νομίζω 12+5). 

  • Μου αρέσει 1

OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου έλειπαν και είχα αφήσει το κινητό μου σπίτι. Καμία δεν ξέχασα, απλά έγραψα μόνο όσες μου είχαν δώσει ημερομηνίες. @Τουτουνι μου είχα μείνει στο 10-17/08. Όποια δε βλέπει το όνομά της, αν θέλει μου λέει ημερομηνία και τη βάζω!

Αυχενικές:

@Sani 16/07

@Joann 24/07

@Baloo 27/07

@Νινι2019 27/07

@Joka 28/07

@Renaki80 28/07

@Katerina 11 28/07

@Geo Jo 31/07

@Paris.33 31/07

@@ngelina81 03/08

@chris79 05/08

@Geonutr-mama 07/08

@ioanna27 07/08

@Sofi8 10/08

@Hope.2019 11/08 

@Efinikolaou 11/08

@Τουτουνι 17/08

@Mighty 19/08

@Ladybag20 20/08

@BettySt 24/08

@KateV 25/08

@Vasiliki10 27/08

  • Μου αρέσει 5

MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Geo Jo είπε:

Μπράβο κορίτσι μου! Χαλαρά τώρα και αναμονή μέχρι τότε!

Ρε κορίτσια, κάτι που παρατήρησα χθες...πριν περίπου 2 μήνες εντόπισα με την αφή καθώς έκανα μπάνιο ένα πολύ μικρό σαν κρεατοελιά, εξωτερικά από τον κόλπο έξω από τα μεγάλα χείλη. Προχθές είδα ότι μεγάλωσε και μοιάζει με κρεατοελιά.

Έχω φοβηθεί γιατί στο περσυνό τεστ ΠΑΠ βγήκε ο ιός των κονδυλωμάτων. Βέβαια κάνοντας κολποσκόπηση δεν βρέθηκε τίποτα και ο τράχηλος ήταν πεντακάθαρος και φέτος το τεστ ΠΑΠ πριν 20 μέρες βγήκε καθαρό.

Λέτε να έβγαλα κονδύλωμα??? Το απόγευμα θα πάω σε δερματολόγο-αφροδισιολόγο...Ανάλογη εμπειρία?

Λοιπόν κοριτσι μου,  υπάρχουν τα Κονδυλωματα που ειναι εσωτερικα κ φαίνονται με το τεστ παπ,  υπαρχουν κ τα εξωτερικα που φαίνονται με γυμνο ματι.  Αν πριν τον τοκετο φανουν στο τεστ παπ αλλοιωσεις,  δηλαδή εσωτερικα να εχεις κατι πας σε καισαρικη.  Τωρα αν ειναι εξωτερικα υποθετω οτι μπορεις να κανεις κ λειζερ κ πολυ απλα να απαλλαγεις.  Ξερω φιλες μου που ειχαν εμφανισει παλιά εσωτερικα στη μια ο γιατρος της εκανε καισαρική στην αλλη φυσιολογικά.  Ολα ειναι σχετικα! Σε καθε περίπτωση μακάρι να φτάσουμε στο τελος,  τελικα μπορεί να καταληξεις καισαρικη για 1000 λογους,  το μωρακι παντως δεν κινδυνεύει σε καμια περίπτωση!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Paris.33 είπε:

Λοιπόν κοριτσι μου,  υπάρχουν τα Κονδυλωματα που ειναι εσωτερικα κ φαίνονται με το τεστ παπ,  υπαρχουν κ τα εξωτερικα που φαίνονται με γυμνο ματι.  Αν πριν τον τοκετο φανουν στο τεστ παπ αλλοιωσεις,  δηλαδή εσωτερικα να εχεις κατι πας σε καισαρικη.  Τωρα αν ειναι εξωτερικα υποθετω οτι μπορεις να κανεις κ λειζερ κ πολυ απλα να απαλλαγεις.  Ξερω φιλες μου που ειχαν εμφανισει παλιά εσωτερικα στη μια ο γιατρος της εκανε καισαρική στην αλλη φυσιολογικά.  Ολα ειναι σχετικα! Σε καθε περίπτωση μακάρι να φτάσουμε στο τελος,  τελικα μπορεί να καταληξεις καισαρικη για 1000 λογους,  το μωρακι παντως δεν κινδυνεύει σε καμια περίπτωση!! 

Σ' ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Απλά δεν ξέρω κατά πόσο είναι εφικτό το λέιζερ (αννννν είναι όντως κονδύλωμα) στην κατάστασή μας! Και εκτός αυτού πως εμφανίστηκε αφού είναι καθαρό το τεστ . Ότι και να είναι, το απόγευμα θα μάθω! Εύχομαι να είναι απλά μία κρεατοελιά!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Geo Jo είπε:

Σ' ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Απλά δεν ξέρω κατά πόσο είναι εφικτό το λέιζερ (αννννν είναι όντως κονδύλωμα) στην κατάστασή μας! Και εκτός αυτού πως εμφανίστηκε αφού είναι καθαρό το τεστ . Ότι και να είναι, το απόγευμα θα μάθω! Εύχομαι να είναι απλά μία κρεατοελιά!

Συνηθως στην εγκυμοσυνη πεφτει το ανοσοποιητικο κ κανουν την εμφάνιση τους κατι.... Τετοια..  Ισα για το σπασιμο.  Νομίζω λειζερ επιτρέπεται.  Οπως σ ειπα αν ειναι εξωτερικα το τεστ θα ειναι καθαρο δεν εχει καμια σχεση..  Εσυ σε καθε περίπτωση καλα κανεις κ κοιτιεσαι δεν ειναι να τα αφήνουμε στη μοιρα τους:-| κ εγω ολη την ωρα ψαχνομαι ειδικα τωρα! :razz: σ ευχομαι να ειναι μια ελιτσα!! :) καλα αποτελέσματα!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

Συνηθως στην εγκυμοσυνη πεφτει το ανοσοποιητικο κ κανουν την εμφάνιση τους κατι.... Τετοια..  Ισα για το σπασιμο.  Νομίζω λειζερ επιτρέπεται.  Οπως σ ειπα αν ειναι εξωτερικα το τεστ θα ειναι καθαρο δεν εχει καμια σχεση..  Εσυ σε καθε περίπτωση καλα κανεις κ κοιτιεσαι δεν ειναι να τα αφήνουμε στη μοιρα τους:-| κ εγω ολη την ωρα ψαχνομαι ειδικα τωρα! :razz: σ ευχομαι να ειναι μια ελιτσα!! :) καλα αποτελέσματα!! 

Σ' ευχαριστω πολυ κοριτσι μου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Μόλις φύγαμε από το γιατρό είναι όλα καλά, το μωρό δεν έχει κανένα πρόβλημα, μας είπε 1 προς 1000 για down και μάλλον για αγόρι!!!! Χοροπήδαγε ολόκληρο!!!! Μια τρέλα, ένα όνειρο που γίνεται πραγματικότητα!!! Μια λέξη με χαρακτηρίζει αυτή την στιγμή: ΕΥΤΥΧΙΑ!!!!

  • Μου αρέσει 13

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renaki80 είπε:

Μόλις φύγαμε από το γιατρό είναι όλα καλά, το μωρό δεν έχει κανένα πρόβλημα, μας είπε 1 προς 1000 για down και μάλλον για αγόρι!!!! Χοροπήδαγε ολόκληρο!!!! Μια τρέλα, ένα όνειρο που γίνεται πραγματικότητα!!! Μια λέξη με χαρακτηρίζει αυτή την στιγμή: ΕΥΤΥΧΙΑ!!!!

Μπραβοοοοοοοοο κοριτσαρα μουυυυυυ!!!!!!Κι εμείς όλες μαζί σου στη χαρά!!!Τέλειο το ποσοστό σου!Έσπασες τη μπάνκα!

Απόλαυσε το τώρα!!

Αντε ν ανασανουμε επιτέλους κι εμείς οι "μεγαλες" !!!Αρκετό μπούλινγκ έχουμε φαει ότι είμαστε μεγαλες για μάνες!!!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Renaki80 είπε:

Μόλις φύγαμε από το γιατρό είναι όλα καλά, το μωρό δεν έχει κανένα πρόβλημα, μας είπε 1 προς 1000 για down και μάλλον για αγόρι!!!! Χοροπήδαγε ολόκληρο!!!! Μια τρέλα, ένα όνειρο που γίνεται πραγματικότητα!!! Μια λέξη με χαρακτηρίζει αυτή την στιγμή: ΕΥΤΥΧΙΑ!!!!

Κοριτσάκι μου συγχαρητήρια!!! Καιρός να ησυχάσεις κι εσύ και να απολαύσεις το υπόλοιπο της εγκυμοσύνης σου!!!

 

  • Ευχαριστώ 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renaki80 said:

Μόλις φύγαμε από το γιατρό είναι όλα καλά, το μωρό δεν έχει κανένα πρόβλημα, μας είπε 1 προς 1000 για down και μάλλον για αγόρι!!!! Χοροπήδαγε ολόκληρο!!!! Μια τρέλα, ένα όνειρο που γίνεται πραγματικότητα!!! Μια λέξη με χαρακτηρίζει αυτή την στιγμή: ΕΥΤΥΧΙΑ!!!!

Τέλεια ! Μπραβοοοοοο ! 

Just now, Joka said:

Μπραβοοοοοοοοο κοριτσαρα μουυυυυυ!!!!!!Κι εμείς όλες μαζί σου στη χαρά!!!Τέλειο το ποσοστό σου!Έσπασες τη μπάνκα!

Απόλαυσε το τώρα!!

Αντε ν ανασανουμε επιτέλους κι εμείς οι "μεγαλες" !!!Αρκετό μπούλινγκ έχουμε φαει ότι είμαστε μεγαλες για μάνες!!!!!

Πραγματικά πολύ καλό νούμερο ... για την ηλικία μας ... χαχα ! 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renaki80 είπε:

Μόλις φύγαμε από το γιατρό είναι όλα καλά, το μωρό δεν έχει κανένα πρόβλημα, μας είπε 1 προς 1000 για down και μάλλον για αγόρι!!!! Χοροπήδαγε ολόκληρο!!!! Μια τρέλα, ένα όνειρο που γίνεται πραγματικότητα!!! Μια λέξη με χαρακτηρίζει αυτή την στιγμή: ΕΥΤΥΧΙΑ!!!!

Μπράβο κοπέλα μου!!! Υπέροχα νέα!!! ❤️


MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τι υπέροχα νέα από χθες που έχω να μπω!! 

@Mighty  @chris79  @Vasiliki10 συγχαρητήρια είδατε τα μωράκια σας και όλα πάνε κατ' ευχήν!  Είδες Mighty άδικα ανησυχουσες,  μια χαρά μεγαλώνει το μωράκι σου 

@Balloo  @Νινι2019  @Renaki80 τέλεια τα νέα σας!!!  Απολαύστε τώρα το υπόλοιπο της εγκυμοσύνης σας 

Κορίτσια μην με  κοροϊδέψετε,  αν δεν πάρω  χαρτί και στυλό να κρατήσω σημειώσεις,  δεν θυμάμαι τίποτα για να σας γραψω, με τη ζαλάδα που έχω .  Είμαι 9+3 και νομίζω αυτή η εβδομάδα είναι η χειρότερη από συμπτώματα Πολύ έντονες αναγουλες, ζαλάδες, γενικώς σέρνομαι.  Εχθές δεν είχα κουράγιο ούτε να μπω να διαβάσω. 

 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια και παλι! μετα το hangover επεστρεψα! τελικα ακουσαμε καρδουλα σημερα και ειμαι 7w6d συμφωνα με τον τελευτάιο υπερηχο. το αρνητικο ειναι πως εχω μια αποπολληση δεξια χωρις αιμοραγια οποτε μου ειπε να κατσω σπιτι στα αυγα μου καθολου ηλιο θαλασσα και βαρος.. σε 2 εβδομαδες θα με ξαναδει επισης με φουλαρε με φαρμακακια οπως και D3. 

αυχενική στο επομενο ραντεβου θα μου πει!! ευχαριστουμε πολυ @Balloo για το πινανακι που μας εφτιαξες!! 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...