Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, Τουτουνι said:

Μ!! Λες μπορεί!! Να δω πως θα ταξιδέψω που με.ενοχλει το αυτοκίνητο!!!

Και εμένα ... και στα καλά μου δηλαδή ζαλίζομαι ... βάλε τώρα ... υπομονή ! 
Τα ζουζουνακια να είναι καλά και όλα τ άλλα ασήμαντα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Τουτουνι είπε:

Μ!! Λες μπορεί!! Να δω πως θα ταξιδέψω που με.ενοχλει το αυτοκίνητο!!!

αχ ισως και να σε ενοχησει..κανε συχνες στασεις και βαλε κ κλιμαστιστικο αν μπορειτε..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Efinikolaou είπε:

Καλημέρα !! Εγώ δεν έχω κανένα σύμπτωμα αν και δίδυμα... μόνο πόνους χαμηλά. 

Τι να πω, εγώ τις δύο τελευταίες βδομάδες είμαι πολύ χάλια από ανακατοσουρες εμετούς και πονακια!

Just now, chris79 είπε:

Και εμένα ... και στα καλά μου δηλαδή ζαλίζομαι ... βάλε τώρα ... υπομονή ! 
Τα ζουζουνακια να είναι καλά και όλα τ άλλα ασήμαντα 

Καλα εννοείται δεν το συζητάω καθόλου!! Ας είναι όλα καλά κι ας είμαι χάλια!!!

Just now, Ani!! είπε:

αχ ισως και να σε ενοχησει..κανε συχνες στασεις και βαλε κ κλιμαστιστικο αν μπορειτε..

Θα ρωτήσω το γιατρό μου μήπως μπορώ να πάρω κανένα πριπεραν...


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας γεια σας ελπίζω να μου είστε καλά όλες :) κορίτσια έχω και εγώ θέμα απίστευτο κάουρα στομάχι τα πάντα ερώτηση: αυτό το mastiha water κάνει καλό? Μπορώ να το. Πιω στην εγκυμοσύνη? Η Μαστίχα ανέκαθεν με βοηθάγε στο στομάχι απλά τώρα δεν ξέρω αν επιτρέπεται.. Ουσιαστικά είναι νερό με μαστιχα και ανθρακικό

Φιλουμπεςςς

Link to comment
Share on other sites

Just now, Νινι2019 είπε:

Γειά σας γεια σας ελπίζω να μου είστε καλά όλες :) κορίτσια έχω και εγώ θέμα απίστευτο κάουρα στομάχι τα πάντα ερώτηση: αυτό το mastiha water κάνει καλό? Μπορώ να το. Πιω στην εγκυμοσύνη? Η Μαστίχα ανέκαθεν με βοηθάγε στο στομάχι απλά τώρα δεν ξέρω αν επιτρέπεται.. Ουσιαστικά είναι νερό με μαστιχα και ανθρακικό

Φιλουμπεςςς

εννοειται γιατι οχι;; αν τωρα το ανθρακουχο νερο προερχεται απο καποια πηγη ακομα καλυτερα.. πχ τα pergier ειναι σε αυτη την κατηγορια

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ani!! said:

εννοειται γιατι οχι;; αν τωρα το ανθρακουχο νερο προερχεται απο καποια πηγη ακομα καλυτερα.. πχ τα pergier ειναι σε αυτη την κατηγορια

 είμαι πολύ προσεκτική η χαζή είχα πάλι καούρες κτλ και αντί για σόδα ήπια tonic water(λέω και αυτο βοηθά χαζηη) και έπαθα σοκ όταν είδα ότι έχει κινινη μέσα οπότε κάθετι που θα πιω η φάω το τσεκάρω!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα τι κανετε?? 

Να ρωτήσω κάτι?? Εμένα αντί να ηρεμούν τα συμπτώματα γιατί χειροτερεύουν???

Είσαι μόνο 9 εβδομάδων!!! Εγώ είχα συμπτώματα μέχρι να κλείσω τον τέταρτο στα δίδυμα! Ανέβαινα στο πλοίο κατά τις 11 και μέχρι να κοιμηθώ το βράδυ κουναγε τρελά! Τώρα που είμαι έγκυος σε ένα μωρό καμία σχέση έχω το 1/10 των συμπτωμάτων που είχα στα δίδυμα!

Κορίτσια σκεφτείτε θετικά! Δεν θα πάρετε πολλά κιλά θα είστε στιλάκια! Έγω πήρα μόνο 10 και όταν γέννησα ήμουν όπως πριν! Τα μωρά μου μια χαρά τα είχαν τα κιλάκια τους. 2600 η κάθε μία!

Επεξεργάστηκαν by Joann
  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Joann said:

Είσαι μόνο 9 εβδομάδων!!! Εγώ είχα συμπτώματα μέχρι να κλείσω τον τέταρτο στα δίδυμα! Ανέβαινα στο πλοίο κατά τις 11 και μέχρι να κοιμηθώ το βράδυ κουναγε τρελά! Τώρα που είμαι έγκυος σε ένα μωρό καμία σχέση έχω το 1/10 των συμπτωμάτων που είχα στα δίδυμα!

Κορίτσια σκεφτείτε θετικά! Δεν θα πάρετε πολλά κιλά θα είστε στιλάκια! Έγω πήρα μόνο 10 και όταν γέννησα ήμουν όπως πριν! Τα μωρά μου μια χαρά τα είχαν τα κιλάκια τους. 2600 η κάθε μία!

Μας έδωσες ένα κουράγιο ... χαχαχα :) 

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Νινι2019 είπε:

Γειά σας γεια σας ελπίζω να μου είστε καλά όλες :) κορίτσια έχω και εγώ θέμα απίστευτο κάουρα στομάχι τα πάντα ερώτηση: αυτό το mastiha water κάνει καλό? Μπορώ να το. Πιω στην εγκυμοσύνη? Η Μαστίχα ανέκαθεν με βοηθάγε στο στομάχι απλά τώρα δεν ξέρω αν επιτρέπεται.. Ουσιαστικά είναι νερό με μαστιχα και ανθρακικό

Φιλουμπεςςς

Εννοειται,γιατι όχι?Κι εγώ πινω!Εμενα τιποτα δε μου απαγορευσε η γιατρός.Τρωω και πινω τα παντα,όπως πριν.

Βεβαια,αν εξαιρεσεις την κουραση και την αδυναμια λόγω στιγματος εγω εδω και 2 βδομαδες δεν εχω κανενα άλλο σύμπτωμα.

Τωρα βεβαια μπαινω και στο 2ο τριμηνο.

Κλεισαμε και 5 μερες σε νησακι κι αλλες 2 βδομαδες στην υπεροχη πολη καταγωγης μου κι ανυπομονωωωωωωω!!!

Πιστευω φετος θα είναι απ.τις καλυτερες διακοπες μας!!!!

Αλλωστε και το επόμενο ραντεβου για υπερηχο αργεί ειναι 31/8!!

  • Μου αρέσει 2

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joann είπε:

Είσαι μόνο 9 εβδομάδων!!! Εγώ είχα συμπτώματα μέχρι να κλείσω τον τέταρτο στα δίδυμα! Ανέβαινα στο πλοίο κατά τις 11 και μέχρι να κοιμηθώ το βράδυ κουναγε τρελά! Τώρα που είμαι έγκυος σε ένα μωρό καμία σχέση έχω το 1/10 των συμπτωμάτων που είχα στα δίδυμα!

Κορίτσια σκεφτείτε θετικά! Δεν θα πάρετε πολλά κιλά θα είστε στιλάκια! Έγω πήρα μόνο 10 και όταν γέννησα ήμουν όπως πριν! Τα μωρά μου μια χαρά τα είχαν τα κιλάκια τους. 2600 η κάθε μία!

Να σου ζήσουν τα μωρακια σου και με το καλό να δεχτείς το καινούριο μωράκι!!!!!

Οπότε έχουμε καιρό ακομα χαχαχαχαχαχαχαχα!!! Πραγματικά δεν με πειράζει καθόλου!! Ας είναι καλά τα μωράκια μου και δεν πειράζει !!!!!


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Joka said:

Εννοειται,γιατι όχι?Κι εγώ πινω!Εμενα τιποτα δε μου απαγορευσε η γιατρός.Τρωω και πινω τα παντα,όπως πριν.

Βεβαια,αν εξαιρεσεις την κουραση και την αδυναμια λόγω στιγματος εγω εδω και 2 βδομαδες δεν εχω κανενα άλλο σύμπτωμα.

Τωρα βεβαια μπαινω και στο 2ο τριμηνο.

Κλεισαμε και 5 μερες σε νησακι κι αλλες 2 βδομαδες στην υπεροχη πολη καταγωγης μου κι ανυπομονωωωωωωω!!!

Πιστευω φετος θα είναι απ.τις καλυτερες διακοπες μας!!!!

Τέλεια ! 
Τελικά βγήκαν οι αιματολογικές σου ; 
Το ποσοστό άλλαξε ; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 είπε:

Α ναι ; Γιατί όταν ρώτησα το γιατρό μου είπε την επόμενη ... αχ βαχ να μην τελειώνει η αγωνία !! 

Κι εμενα η γιατρος μου ετσι μου ειχε πει.Πάντως,μου φαινεται κουλό οι αιματολογικες να διαφοροποιηθουν κατα πολύ απο την υπολοιπη εικόνα...

Απ οτι εχω καταλαβει δλδ...


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka said:

Κι εμενα η γιατρος μου ετσι μου ειχε πει.Πάντως,μου φαινεται κουλό οι αιματολογικες να διαφοροποιηθουν κατα πολύ απο την υπολοιπη εικόνα...

Απ οτι εχω καταλαβει δλδ...

Τι να σου πω ... εμένα μου είπε ότι επειδή στα δίδυμα η αιματολογική δεν είναι ενδεικτική (το ένα επηρεάζει το άλλο και οι τιμές στο αίμα μου θα είναι mix και για τα 2) θα βασιστούμε κυρίως στον υπέρηχο. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...