Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, Ani!! said:

καλωσηλθες @Amugdalo στην παρεα μας ! ολα καλα θα σου πανε θσ δεις! μην αγχωνεσαι κ προσπαθησε να απολαυσεις την εγκυμοσυνη σου! 

@Balloo μπραβο ολα σουπερ!!

ασχετο μα στρωνει κ εσας το στομαχι σας με ΠΑΤΑΤΕΣ ΤΗΓΑΝΙΤΕΣ σπιτικες;; εφτιαξα σουπα κ δεν την ακουμπησα καν :)

Χαχαχα και όχι μόνο σπιτικές ... κάνω και διατροφή χωρίς γλουτένη και δε μπορώ να φάω κανένα κουλουράκι Θεσσαλονίκης να στρώσω και το έχω ρίξει στις τηγανητές πατάτες !!
Μα σούπα (υγρό) σε στομάχι που πονάει ...; Νομίζω χρειάζεσαι κάτι πιο στεγνό και στέρεο .. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Ani!! είπε:

καλωσηλθες @Amugdalo στην παρεα μας ! ολα καλα θα σου πανε θσ δεις! μην αγχωνεσαι κ προσπαθησε να απολαυσεις την εγκυμοσυνη σου! 

@Balloo μπραβο ολα σουπερ!!

ασχετο μα στρωνει κ εσας το στομαχι σας με ΠΑΤΑΤΕΣ ΤΗΓΑΝΙΤΕΣ σπιτικες;; εφτιαξα σουπα κ δεν την ακουμπησα καν :)

Εγώ σήμερα με δύο εμετούς μόνο σούπα έφαγα.... Και τώρα το απόγευμα που ξύπνησα ένα φρουτακι!


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι said:

Εγώ σήμερα με δύο εμετούς μόνο σούπα έφαγα.... Και τώρα το απόγευμα που ξύπνησα ένα φρουτακι!

Αλήθεια ;; 
Η καθεμία είναι διαφορετική ... εγώ σούπα και ανακατωσούρα με τίποτα .. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 είπε:

Χαχαχα και όχι μόνο σπιτικές ... κάνω και διατροφή χωρίς γλουτένη και δε μπορώ να φάω κανένα κουλουράκι Θεσσαλονίκης να στρώσω και το έχω ρίξει στις τηγανητές πατάτες !!
Μα σούπα (υγρό) σε στομάχι που πονάει ...; Νομίζω χρειάζεσαι κάτι πιο στεγνό και στέρεο .. 

χαχαχα αληθεια;; συμπασχουμε!! απλα ανοιξα την κατσαρολα με τη σουπα κ την εκλεισα! χθε; βραδυ που πονουσα παλι την εκανα στεγνη σαν λαπα και καπως εστρωσε το στομαχι μου! Αβυσσος το στομαχι της εγκυου..

Just now, Τουτουνι είπε:

Εγώ σήμερα με δύο εμετούς μόνο σούπα έφαγα.... Και τώρα το απόγευμα που ξύπνησα ένα φρουτακι!

πωπω δεν υπαρζει τιποτα χειροτερο απο τους εμμετους! κουραγιο..

Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 είπε:

Αλήθεια ;; 
Η καθεμία είναι διαφορετική ... εγώ σούπα και ανακατωσούρα με τίποτα .. 

Εμένα είναι το μόνο που έμεινε στο στομάχι μου...

Just now, Ani!! είπε:

χαχαχα αληθεια;; συμπασχουμε!! απλα ανοιξα την κατσαρολα με τη σουπα κ την εκλεισα! χθε; βραδυ που πονουσα παλι την εκανα στεγνη σαν λαπα και καπως εστρωσε το στομαχι μου! Αβυσσος το στομαχι της εγκυου..

πωπω δεν υπαρζει τιποτα χειροτερο απο τους εμμετους! κουραγιο..

Όντως... ελπίζω αύριο να είμαι καλύτερα!!


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Τουτουνι είπε:

Κορίτσια! έχετε κι εσείς ξυροδερμια?

εγω οχι κατι ιδιαιτερο.. στα ποδια ανεκαθεν ειχα χειμωνα καλοκαιρι..οποτε δεν το φορτωνω ατην εγκυμοσυνη.. εχεις στο προσωπο ή στο σωμα;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ani!! είπε:

εγω οχι κατι ιδιαιτερο.. στα ποδια ανεκαθεν ειχα χειμωνα καλοκαιρι..οποτε δεν το φορτωνω ατην εγκυμοσυνη.. εχεις στο προσωπο ή στο σωμα;;

Στα πόδια έχω κι εγώ οπότε δεν μου κάνει εντύπωση...στο κούτελο είδα πρώτη φορά! Λέω μήπως είναι από τους εμετούς! Τ


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!! 

Και εγώ έχω ακόμα αναγούλες και εμετούς και σήμερα είμαι πολύ χάλια! Γενικά τη βγάζω με σάντουιτς πίτες και τουμπαλι.. Φαγητό πλην τα μακαρόνια δεν ξέρω και εγώ από πότε έχω να φάω! Και από αυτά που τρώω τίποτα δε μένει στομάχι κάποιες μέρες! 

Στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν είχα κανένα σύμπτωμα, ούτε που καταλάβαινα ότι είμαι έγκυος. Στο δεύτερο λίγες αναγούλες. Τώρα στο τρίτο αναγούλες, εμετούς, ζαλαδες.. 

Ας είναι όλα καλά και χαλάλι 


Xr0Qp3.png

7yzup3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ioanna27 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! 

Και εγώ έχω ακόμα αναγούλες και εμετούς και σήμερα είμαι πολύ χάλια! Γενικά τη βγάζω με σάντουιτς πίτες και τουμπαλι.. Φαγητό πλην τα μακαρόνια δεν ξέρω και εγώ από πότε έχω να φάω! Και από αυτά που τρώω τίποτα δε μένει στομάχι κάποιες μέρες! 

Στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν είχα κανένα σύμπτωμα, ούτε που καταλάβαινα ότι είμαι έγκυος. Στο δεύτερο λίγες αναγούλες. Τώρα στο τρίτο αναγούλες, εμετούς, ζαλαδες.. 

Ας είναι όλα καλά και χαλάλι 

Σίγουρα Ιωάννα μου, πάνω απ' όλα να είναι καλά τα μωράκια μας!! Και όλα θα περάσουν σε λίγο!!!!

  • Μου αρέσει 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Τουτουνι είπε:

Στα πόδια έχω κι εγώ οπότε δεν μου κάνει εντύπωση...στο κούτελο είδα πρώτη φορά! Λέω μήπως είναι από τους εμετούς! Τ

ισως να χρειαζεσαι ενυδατωαη πραγματι.. στο σωμα βοηθα το αμυγδαλελαιο το οποιο θα σου χρειαζεται αργοτερα και για τα μωρακια σου..και ειναι κ αοσμο επισης.. στο κουτελο ισως σου ειναι λιπαρο θεωρω

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ani!! είπε:

ισως να χρειαζεσαι ενυδατωαη πραγματι.. στο σωμα βοηθα το αμυγδαλελαιο το οποιο θα σου χρειαζεται αργοτερα και για τα μωρακια σου..και ειναι κ αοσμο επισης.. στο κουτελο ισως σου ειναι λιπαρο θεωρω

Ναι! Γενικά έχω λιπαρή επιδερμίδα! Λες να πάρω αμυγδαλελαιο ε?


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Ναι! Γενικά έχω λιπαρή επιδερμίδα! Λες να πάρω αμυγδαλελαιο ε?

για το σωμα ναι ειναο οκ! χυμα μπορεις να  παρεις απο φαρμακειο και μετα το χρησιμοποιεις στα μωρακια στον ποπο αν δεν θελουν κρεμα συγκαματος και γα τυχον ενυδατωση τους στο σωμα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ani!! είπε:

για το σωμα ναι ειναο οκ! χυμα μπορεις να  παρεις απο φαρμακειο και μετα το χρησιμοποιεις στα μωρακια στον ποπο αν δεν θελουν κρεμα συγκαματος και γα τυχον ενυδατωση τους στο σωμα.

Θα πω στον άντρα μου να πάει αύριο να μου πάρει!

  • Μου αρέσει 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη τώρα για το αηδιαστικό του ποστ.περα από τις συνεχείς αναγουλες κ τους εμετους εμένα κ το χρώμα από τα κακακια μου δεν είναι καλό.ειναι κάπως μπεζ κίτρινο.σκεφτομαι αν είναι αυτά που τρώω σε συνδυασμό με τα ουλτρο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...