Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 44 λεπτά , Antonia_ είπε:

      Απλά το καλοκαίρι πιστεύω δεν είναι τόσο καλή περίοδος με ζεστη κλπ άντε να δούμε

      Ναι μεν αλλά από την άλλη το αφήνεις από Σεπτέμβριο - Οκτωβρίο; Αυτά σκέφτομαι, και θα το δούμε αν όλα πάνε καλά. Σου εύχομαι να είναι καλύτερα τότε και ας είναι κ κατακαλόκαιρο!

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, chris79 είπε:

Καλημέρα !!

Ναι κι εγώ πηγα γιατί μου μέτρησε κάποιες φορές υψηλή πίεση και ήταν όλα οκ. Μου έκανε και καρδιογράφημα και triplex. Ε νομίζω μια φορά στη διάρκεια της εγκυμοσύνης μια επίσκεψη στον καρδιολόγο επιβάλλεται. 

Εγώ δεν έχω θέμα με πίεση προς το παρόν απλά δύο τρεις μέρες αντιλήφθηκα ταχυπαλμιες. Έχω βέβαια ένα θέμα που το γνωρίζω εκ γενετής και θα πήγαινα καρδιολογο. Άλλα είναι και στις βασικές εξετάσεις που ο γυναικολόγος μου θέλει να έχω κάνει.. 

Εγώ στον 7ο θα πάω κ οφθαλμίατρο γιατί έχω 12βαθμους μυωπία -φοραω φακούς επαφής για βυθοσκοπιση, αλλά όπως το συζήτησα χθες προς Καισαρικη πάω με τέτοια μυωπία.


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια!! Καλά αποτελέσματα στις εξετάσεις σας!! Εγώ έκανα χτες.. Όλα καλά αν εξαιρέσεις τον αιματοκρίτη από 27,5 πήγε 27..εχω και το στιγμα.. Ούτε εμένα μου χει πει για καρδιολόγο αν και έχω ταχυκαρδία και λαχανιασμα. Μάλλον θα πάω καμία βόλτα να μου φύγει και η ιδέα..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, valentina23 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Καλά αποτελέσματα στις εξετάσεις σας!! Εγώ έκανα χτες.. Όλα καλά αν εξαιρέσεις τον αιματοκρίτη από 27,5 πήγε 27..εχω και το στιγμα.. Ούτε εμένα μου χει πει για καρδιολόγο αν και έχω ταχυκαρδία και λαχανιασμα. Μάλλον θα πάω καμία βόλτα να μου φύγει και η ιδέα..

Να αλλαξεις σιδηρο κοριτσι αν δεν ανεβαινει.ειχα 38 παντα,πηγε στην εγκυμοσυνη στο 31 κ επαιρνα ομαλιν καθε μερα κ επεσε στο 29 ( εχω κ εγω στιγμα ) μου αλλαξε η αιματολογος το ομαλιν σε φεροσανολ κ ο αιματοκριτης σε 2 βδομαδες πηγε 32.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nephele78 είπε:

Να αλλαξεις σιδηρο κοριτσι αν δεν ανεβαινει.ειχα 38 παντα,πηγε στην εγκυμοσυνη στο 31 κ επαιρνα ομαλιν καθε μερα κ επεσε στο 29 ( εχω κ εγω στιγμα ) μου αλλαξε η αιματολογος το ομαλιν σε φεροσανολ κ ο αιματοκριτης σε 2 βδομαδες πηγε 32.

Να σας υπενθυμησω πως ειναι σημαντικο αν το παιρνετε σωστα..πχ το δικο μου που ειναι αναβραζων πρεπει να το παιρνω 30 λεπταρθν το γευμα μου. Καλημερα!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ani!! είπε:

Να σας υπενθυμησω πως ειναι σημαντικο αν το παιρνετε σωστα..πχ το δικο μου που ειναι αναβραζων πρεπει να το παιρνω 30 λεπταρθν το γευμα μου. Καλημερα!

Σωστά!!Το ομαλιν ηθελε με το φαγητό και κατα προτιμηση χυμο με βιταμινη c και με καλαμακι γιατί μαυριζει τα δοντια(ειναι ποσιμο)και το φεροσανολ(χαπι)θελει νηστική κ μετα απο 30 φαγητό.ειναι και τι σου ταιριαζει..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

11 ώρες πρίν, Hope.2019 είπε:

Γυρίσαμε από την Β επίπεδου κορίτσια.

Είναι μια χαρά το αγοράκι μου , 400 γραμμάρια είναι.. μόνο ο τράχηλος με στεναχώρησε που είναι 2.8 Αλλά είπε ο γιατρός δεν ανησυχεί, θα τον παρακολουθουμε και σε αυτές τις εβδομάδες που είμαι περίπου πρόβλημα βγαίνει στην 15η-17η και μετά  στην 28η έχει πιο πολύ φόβο μου είπε. 

Συγχαρητήρια για το αντράκι σου! Για να στο λέει ο γιατρός κάτι ξέρει! Μην αγχώνεσαι!

  • Μου αρέσει 2

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nephele78 είπε:

Να αλλαξεις σιδηρο κοριτσι αν δεν ανεβαινει.ειχα 38 παντα,πηγε στην εγκυμοσυνη στο 31 κ επαιρνα ομαλιν καθε μερα κ επεσε στο 29 ( εχω κ εγω στιγμα ) μου αλλαξε η αιματολογος το ομαλιν σε φεροσανολ κ ο αιματοκριτης σε 2 βδομαδες πηγε 32.

Γειά σου κορίτσι όμορφο!! Έπαιρνα το hemafer fol και από 29 πήγε 27,5..μου το άλλαξε σε mikrofer και κατέβηκε 27..τουλαχιστον δεν κατέβηκε πολύ. Πίνω και χυμό πορτοκάλι και κόκκινο κρέας, μπρόκολα, παντζάρια αλλά... Επισης έκοψα τελείως τα γαλακτομικα. Τον παίρνω μιση ώρα πριν φαγητό 2 φορές τη μέρα...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εμείς καναμε χθες την β επιπεδου στο Ιασώ ! Ολα καλα ηταν! 480γρ και 26 εκ το αγοράκι μας! Έβαλε και τον 3D υπέρηχο και οι φωτογραφίες είναι πεντακάθαρες! Φαίνονται τα χαρακτηριστικά του κλπ! Οχι οτι εχει σημασία αλλα δεν μπορω να σταματήσω να τις κοιτάω! Απλα μέχρι τώρα μου ελεγε η γιατρός μου οτι ο πλακουντας ειναι χαμηλά κατι που επιβεβαίωσε και αυτος που εκανε την β επίπεδου αλλά επειδή ο τράχηλος ειναι 3,3 εκ λεει ότι δεν ειναι ανησυχητικό.. δεν κατάλαβα ομως πως συνδέονται αυτα τα δύο.. αν ξέρει καμια να με διαφωτίσει!!

Οσο για το όνομα εμεις ξεκαθαρισαμε ότι δεν θα δώσουμε όνομα απο τους γονείς μας.. έχουμε βρει με τον σύζυγό μου ενα όνομα που μας αρέσει και θα δώσουμε αυτό...

  • Μου αρέσει 11
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Andri23 είπε:

Κορίτσια εμείς καναμε χθες την β επιπεδου στο Ιασώ ! Ολα καλα ηταν! 480γρ και 26 εκ το αγοράκι μας! Έβαλε και τον 3D υπέρηχο και οι φωτογραφίες είναι πεντακάθαρες! Φαίνονται τα χαρακτηριστικά του κλπ! Οχι οτι εχει σημασία αλλα δεν μπορω να σταματήσω να τις κοιτάω! Απλα μέχρι τώρα μου ελεγε η γιατρός μου οτι ο πλακουντας ειναι χαμηλά κατι που επιβεβαίωσε και αυτος που εκανε την β επίπεδου αλλά επειδή ο τράχηλος ειναι 3,3 εκ λεει ότι δεν ειναι ανησυχητικό.. δεν κατάλαβα ομως πως συνδέονται αυτα τα δύο.. αν ξέρει καμια να με διαφωτίσει!!

Οσο για το όνομα εμεις ξεκαθαρισαμε ότι δεν θα δώσουμε όνομα απο τους γονείς μας.. έχουμε βρει με τον σύζυγό μου ενα όνομα που μας αρέσει και θα δώσουμε αυτό...

Μπραβο ολα καλα!!!Ο τραχηλος σου ειναι τελειος !!για το πλακουντα δε γνωριζω,αλλα θεωρω ολα θα ειναι μια χαρααα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!

Συγχαρητήρια για τις β σας !!

Σήμερα δεν νιώθω καθόλου τα μωρά και έχω ανησυχήσει.. Υπάρχει η περίπτωσή να μην τα νιώσουμε 1 μερα? Τράβηξα και ζόρι χθες βράδυ γιατί ποναγα υπερβολικά αριστερά χαμηλά..είχα διπλωσει από τον πόνο.. Τελικά πήγα τουαλέτα μετά από πολύ ζόρι αλλά ηρέμησα..


5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Efinikolaou said:

Καλημέρα κορίτσια!!

Συγχαρητήρια για τις β σας !!

Σήμερα δεν νιώθω καθόλου τα μωρά και έχω ανησυχήσει.. Υπάρχει η περίπτωσή να μην τα νιώσουμε 1 μερα? Τράβηξα και ζόρι χθες βράδυ γιατί ποναγα υπερβολικά αριστερά χαμηλά..είχα διπλωσει από τον πόνο.. Τελικά πήγα τουαλέτα μετά από πολύ ζόρι αλλά ηρέμησα..

Καλημέρα !

Μηπως κοιμούνται ; 
Εφαγες τίποτα ;
Εμένα συνήθως το πρωί είναι ήσυχα και αν φάω και πιω καφέ αρχίζουν τις σβούρες. Πιο μετά μέσα στη μέρα γίνονται πιο δραστήρια. 

Αν κατάλαβα καλά χθες ποναγε το έντερο σου, σωστά ; Δε νομίζω να έχει κάποια σχέση αυτό πάντως...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, valentina23 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Καλά αποτελέσματα στις εξετάσεις σας!! Εγώ έκανα χτες.. Όλα καλά αν εξαιρέσεις τον αιματοκρίτη από 27,5 πήγε 27..εχω και το στιγμα.. Ούτε εμένα μου χει πει για καρδιολόγο αν και έχω ταχυκαρδία και λαχανιασμα. Μάλλον θα πάω καμία βόλτα να μου φύγει και η ιδέα..

Εμενα κορίτσια μου τον ρώτησα, γιατί είχα κι εγώ κάποια στιγμή ταχυπαλμιες μου είπε ότι απόλυτα φυσιολογικό γιατί τώρα η καρδιά μου χτυπάει( δουλεύει) για τρεις!!!

Just now, Andri23 είπε:

Κορίτσια εμείς καναμε χθες την β επιπεδου στο Ιασώ ! Ολα καλα ηταν! 480γρ και 26 εκ το αγοράκι μας! Έβαλε και τον 3D υπέρηχο και οι φωτογραφίες είναι πεντακάθαρες! Φαίνονται τα χαρακτηριστικά του κλπ! Οχι οτι εχει σημασία αλλα δεν μπορω να σταματήσω να τις κοιτάω! Απλα μέχρι τώρα μου ελεγε η γιατρός μου οτι ο πλακουντας ειναι χαμηλά κατι που επιβεβαίωσε και αυτος που εκανε την β επίπεδου αλλά επειδή ο τράχηλος ειναι 3,3 εκ λεει ότι δεν ειναι ανησυχητικό.. δεν κατάλαβα ομως πως συνδέονται αυτα τα δύο.. αν ξέρει καμια να με διαφωτίσει!!

Οσο για το όνομα εμεις ξεκαθαρισαμε ότι δεν θα δώσουμε όνομα απο τους γονείς μας.. έχουμε βρει με τον σύζυγό μου ενα όνομα που μας αρέσει και θα δώσουμε αυτό...

Μπράβο κορίτσι μου μένει καλό να κρατήσεις στην αγκαλιά σου το αντράκι σου!!!

Just now, Efinikolaou είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!

Συγχαρητήρια για τις β σας !!

Σήμερα δεν νιώθω καθόλου τα μωρά και έχω ανησυχήσει.. Υπάρχει η περίπτωσή να μην τα νιώσουμε 1 μερα? Τράβηξα και ζόρι χθες βράδυ γιατί ποναγα υπερβολικά αριστερά χαμηλά..είχα διπλωσει από τον πόνο.. Τελικά πήγα τουαλέτα μετά από πολύ ζόρι αλλά ηρέμησα..

Είναι πρωί ακόμα!!! Μην ανησυχείς!!! Μπορεί να τα νιώσεις αργότερα!  Εγώ συνήθως τα νιώθω το βράδυ που ηρεμώ ή το μεσημέρι!

  • Μου αρέσει 2

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Efinikolaou είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!

Συγχαρητήρια για τις β σας !!

Σήμερα δεν νιώθω καθόλου τα μωρά και έχω ανησυχήσει.. Υπάρχει η περίπτωσή να μην τα νιώσουμε 1 μερα? Τράβηξα και ζόρι χθες βράδυ γιατί ποναγα υπερβολικά αριστερά χαμηλά..είχα διπλωσει από τον πόνο.. Τελικά πήγα τουαλέτα μετά από πολύ ζόρι αλλά ηρέμησα..

Καλημέρα κορίτσι μου.. Όσο αφορά τα μωρα και εγώ νομίζω πως δεν το νιώθω κάθε μέρα όμως μου είπε ο γιατρός στην τελευταία επίσκεψη που είχα πάει ότι σημαντικό είναι να νιώθουμε τις κινήσεις πιο μετά γυρς στις 32 εβδομάδες και μετά κάθε μέρα και εκεί θα δώσουμε μεγαλύτερη σημασία.. Τώρα είναι φυσιολογικό είπε να μην τα νιώθουμε κάθε μέρα.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι said:

Εμενα κορίτσια μου τον ρώτησα, γιατί είχα κι εγώ κάποια στιγμή ταχυπαλμιες μου είπε ότι απόλυτα φυσιολογικό γιατί τώρα η καρδιά μου χτυπάει( δουλεύει) για τρεις!!!

Μπράβο κορίτσι μου μένει καλό να κρατήσεις στην αγκαλιά σου το αντράκι σου!!!

Είναι πρωί ακόμα!!! Μην ανησυχείς!!! Μπορεί να τα νιώσεις αργότερα!  Εγώ συνήθως τα νιώθω το βράδυ που ηρεμώ ή το μεσημέρι!

Το ίδιο μου είπε και εμένα ο καρδιολόγος! Ειχα 90 παλμούς και μου λέει «είναι απόλυτα φυσιολογικό .. εδώ σε μια εγκυμοσύνη η καρδιά δουλεύει υπερωρία για 2 ... ποσό μάλλον η δίκη σου που δουλεύει για 3!!!» 
 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου καλημερα! Γυρισα απο την Β επιπεδου & ολα πηγαν τελεια! Ειναι κοριτσακι & το βαρος της 417γρ! Ειμαι πολυ χαρουμενη! Βεβαια ολο το βραδυ δεν κοιμηθηκα. Μ επιασε κολικος στο εντερο & υποφερω. Μου ειπε να προσεξω την διατροφη μου & να σταματησω τον σιδηρο για 3 ημερες. Τετοιον πονο ειχα καιρο να νιωσω

  • Μου αρέσει 12
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...