Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 13 ώρες πρίν, Unicorns είπε:

      Καλημέρα σε όλες.Αυριο έχω χοριακη και από χθες το βραδάκι έχουν ξεκινήσει καφέ σταγονιτσες.Μιλησα με τον γιατρό μου και είπε να μην ανησυχώ.Ισως να είναι και εμφύτευσης.Συνεχιζω τα φάρμακα μου και το αποτέλεσμα θα φανεί αύριο.Απλα ήθελα να ρωτήσω έχει συμβεί σε καμία κάτι ανάλογο ;

      Όλα με το καλό αύριο!!!! Θα περιμένουμε τα καλά σου νέα!!!! 

      5 ώρες πρίν, Stef91 είπε:

      Κορίτσια τι κάνετε; Βλέπω πολλές εγκυμοσύνης, άλλες φτάνουν στο τέλος τους, για τις υπόλοιπες που προσπαθούμε ακόμη δεν ξέρω τι να ευχηθώ υπομονή!! Εγώ περιμένω περίοδο να ξεκινήσω την Πέμπτη προσπαθεία, πρώτη φορά με Γκοναλ, για να δούμε.. όλοι λένε να χαλαρώσω, αλλά πώς ;;;; 

      Σε νιώθουμε όλες! Είτε είναι η 1η πρώτη φορά είτε η 1000οστη  αυτό που περνάει η γυναίκα δε μπορεί να το νιώσει κανένας. Άγχος, προσμονή, ελπίδες, απαισιοδοξία...όλα μπερδεύονται! Όλα γίνονται στο δικο μας σώμα  και κατά επέκταση στη δική μας ψυχή....ΟΜΩΣ είμαστε πολύ τυχερες που έχουμε την σωματική και ψυχική υγεία να προσπαθήσουμε για το παιδακι μας! Εγώ κάθε φορά έλεγα ότι είμαι τυχερη που μπορώ να το προσπαθήσω, που μου δίνεται η ευκαιρία να το παλέψω. Υπάρχει κόσμος που δε μπορεί ούτε αυτό για πολλούς λόγους.  Οι γιατροί  και εμεις κάνουμε οτι καλύτερο μπορούμε και ο Θεός αποφασίζει ποτε είναι η στιγμή. Άρα να σκεφτείς ότι είσαι τυχερή που μπορείς να το προσπαθήσεις, να κάνεις θετικές σκέψεις, να το πάρεις αισιόδοξα και θα γίνει!!!! Σου εύχομαι ότι καλύτερο!!! 

      • Μου αρέσει 1
      • Ευχαριστώ 1

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, Paris.33 είπε:

Κορίτσια μου,  αντιμετωπιζει καμια θεμα δυσπνοιας τωρα στην εγκυμοσυνη; γενικα με επιανε καμια φορα κ λαχανιαζα,  αλλα σήμερα παραεγινε.. 

Εγω εγώ. Λαχανιασμα βασικά. Ειδικά άμα κάνω δουλειές είναι λες και έχω σκάψει στα χωραφια:P. Νομίζω όσο περνάν οι μήνες πιέζει και το διάφραγμα γι αυτό. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γυρίσαμε από την Β επίπεδου κορίτσια.

Είναι μια χαρά το αγοράκι μου , 400 γραμμάρια είναι.. μόνο ο τράχηλος με στεναχώρησε που είναι 2.8 Αλλά είπε ο γιατρός δεν ανησυχεί, θα τον παρακολουθουμε και σε αυτές τις εβδομάδες που είμαι περίπου πρόβλημα βγαίνει στην 15η-17η και μετά  στην 28η έχει πιο πολύ φόβο μου είπε. 

  • Μου αρέσει 13

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, valentina23 είπε:

Εγω εγώ. Λαχανιασμα βασικά. Ειδικά άμα κάνω δουλειές είναι λες και έχω σκάψει στα χωραφια:P. Νομίζω όσο περνάν οι μήνες πιέζει και το διάφραγμα γι αυτό. 

Κ εγω ετσι ημουν στην αρχη κ δεν εδωσα σημασια μεχρι που εφτασα στο σημείο να μιλαω, να πινω νερο κ να λαχανιαζω..  Να μην πω τώρα σε απόλυτη συνθήκη ηρεμιας ενιωθα να μην μου φτανει το οξυγονο..  Τελικα πηρα τηλέφωνο τον γιατρό κ μ ειπε να κλεισω ραντεβού σε καρδιολογο αυριο κιολας

Just now, Hope.2019 είπε:

Γυρίσαμε από την Β επίπεδου κορίτσια.

Είναι μια χαρά το αγοράκι μου , 400 γραμμάρια είναι.. μόνο ο τράχηλος με στεναχώρησε που είναι 2.8 Αλλά είπε ο γιατρός δεν ανησυχεί, θα τον παρακολουθουμε και σε αυτές τις εβδομάδες που είμαι περίπου πρόβλημα βγαίνει στην 15η-17η και μετά  στην 28η έχει πιο πολύ φόβο μου είπε. 

Αφου εφτασες εως εδω και γνωριζεις το θεμα με ξαπλα πιστευω θα καταπολεμηθει! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Σοφκα7 είπε:

Γεια σας κορίτσια!!! Έχω ένα θέμα το οποίο σκέφτομαι, ίσως να είναι νωρίς αλλά το σκέφτομαι καιρό!!! Για το όνομα του μωρού!!! τν όνομα του πεθερού μου δεν μου αρέσει καθόλου ο άνθρωπος είναι πολύ καλός Κ μας έχει βοηθήσει Κ πάρα πολύ, αλλά το όνομά του είναι άθλιο!! Αυτός δεν μας έχει ρωτήσει το τι όνομα θα βάλουμε αλλά είμαι σίγουρη ότι περιμένει να βάλουμε το δικό του. Ο άντρας μου ούτε Κ αυτός θέλει αλλά μου λέει ότι ίσως πρέπει να βάλουμε το όνομα του γιατί έχει κάνει πολλά για μας!!!   Εγώ λέω να μην βάλουμε κανένα όνομα γονιών Κ να βάλουμε κάποιο που θα αρέσει κ στους δύο!! Εσείς τι λέτε?? Είμαι παράλογη???

Συμφωνώ μαζί σου.. Και εμείς θα βάλουμε ένα άσχετο όνομα όσο και να αγαπάμε τους γονείς μας και να μας έχουν σταθεί.. Δεν μας αρέσουν τα ονόματα τους.. Οπότε διαλέξαμε ένα άσχετο που μας αρέσει και τελείωσε εκεί το θέμα 

Just now, Hope.2019 είπε:

Γυρίσαμε από την Β επίπεδου κορίτσια.

Είναι μια χαρά το αγοράκι μου , 400 γραμμάρια είναι.. μόνο ο τράχηλος με στεναχώρησε που είναι 2.8 Αλλά είπε ο γιατρός δεν ανησυχεί, θα τον παρακολουθουμε και σε αυτές τις εβδομάδες που είμαι περίπου πρόβλημα βγαίνει στην 15η-17η και μετά  στην 28η έχει πιο πολύ φόβο μου είπε. 

Αν δεν ανησυχεί ο γιατρός σου να μην ανησυχείς και εσύ.. Μπράβοοο κορίτσι μου.. Ευχάριστα τα νέα σου.. Να χαίρεσαι το νινακι σου τώρα και να απολαύσεις την εγκυμοσύνη σου 

Link to comment
Share on other sites

Just now, mommytobe είπε:

Συμφωνώ μαζί σου.. Και εμείς θα βάλουμε ένα άσχετο όνομα όσο και να αγαπάμε τους γονείς μας και να μας έχουν σταθεί.. Δεν μας αρέσουν τα ονόματα τους.. Οπότε διαλέξαμε ένα άσχετο που μας αρέσει και τελείωσε εκεί το θέμα 

Αν δεν ανησυχεί ο γιατρός σου να μην ανησυχείς και εσύ.. Μπράβοοο κορίτσι μου.. Ευχάριστα τα νέα σου.. Να χαίρεσαι το νινακι σου τώρα και να απολαύσεις την εγκυμοσύνη σου 

Ακριβως τα ίδια κι εμεις με το όνομα.

Just now, Σοφκα7 είπε:

Γεια σας κορίτσια!!! Έχω ένα θέμα το οποίο σκέφτομαι, ίσως να είναι νωρίς αλλά το σκέφτομαι καιρό!!! Για το όνομα του μωρού!!! τν όνομα του πεθερού μου δεν μου αρέσει καθόλου ο άνθρωπος είναι πολύ καλός Κ μας έχει βοηθήσει Κ πάρα πολύ, αλλά το όνομά του είναι άθλιο!! Αυτός δεν μας έχει ρωτήσει το τι όνομα θα βάλουμε αλλά είμαι σίγουρη ότι περιμένει να βάλουμε το δικό του. Ο άντρας μου ούτε Κ αυτός θέλει αλλά μου λέει ότι ίσως πρέπει να βάλουμε το όνομα του γιατί έχει κάνει πολλά για μας!!!   Εγώ λέω να μην βάλουμε κανένα όνομα γονιών Κ να βάλουμε κάποιο που θα αρέσει κ στους δύο!! Εσείς τι λέτε?? Είμαι παράλογη???

Καθόλου,η επιλογη ονοματος ειναι καθαρα δικη σας αποφαση.Ομοίως θα πράξουμε κι εμείς και δεν επιτρεπουμε καμια αναμιξη σ αυτό.

Just now, Paris.33 είπε:

Κ εγω ετσι ημουν στην αρχη κ δεν εδωσα σημασια μεχρι που εφτασα στο σημείο να μιλαω, να πινω νερο κ να λαχανιαζω..  Να μην πω τώρα σε απόλυτη συνθήκη ηρεμιας ενιωθα να μην μου φτανει το οξυγονο..  Τελικα πηρα τηλέφωνο τον γιατρό κ μ ειπε να κλεισω ραντεβού σε καρδιολογο αυριο κιολας

Αφου εφτασες εως εδω και γνωριζεις το θεμα με ξαπλα πιστευω θα καταπολεμηθει! 

Αν ελέγχετε το θυρεοειδή που τα προκαλεί αυτά,να ξερεις ότι μπορεί να είναι απλά κι από άγχος,ψυχοσωματικο.


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σας ευχαριστώ κοριτσια. Η αλήθεια είναι ότι αγχώθηκα αλλά ο γιατρός μου είπε είμαστε εντάξει.. Του λέω γιατρέ μήπως μέχρι το άλλο ραντεβού τον Νοέμβριο γίνει κάτι κ μικρύνει πολύ ο τράχηλος, μου είπε δεν ανησυχεί όμως... 


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Ακριβως τα ίδια κι εμεις με το όνομα.

Καθόλου,η επιλογη ονοματος ειναι καθαρα δικη σας αποφαση.Ομοίως θα πράξουμε κι εμείς και δεν επιτρεπουμε καμια αναμιξη σ αυτό.

Αν ελέγχετε το θυρεοειδή που τα προκαλεί αυτά,να ξερεις ότι μπορεί να είναι απλά κι από άγχος,ψυχοσωματικο.

 

Just now, Joka είπε:

Ακριβως τα ίδια κι εμεις με το όνομα.

Καθόλου,η επιλογη ονοματος ειναι καθαρα δικη σας αποφαση.Ομοίως θα πράξουμε κι εμείς και δεν επιτρεπουμε καμια αναμιξη σ αυτό.

Αν ελέγχετε το θυρεοειδή που τα προκαλεί αυτά,να ξερεις ότι μπορεί να είναι απλά κι από άγχος,ψυχοσωματικο.

Ναι βρε κορίτσια αλλά ο πεθερός μου ίσως θυμώσει αλλά δεν είμαι κ σίγουρη!!! Ο Άνδρας μου έχει Αλλά δύο αδέρφια κ κάνεις δεν έβαλε το όνομα του στα παιδιά τους!! Μόνο τις πεθεράς μου έβαλαν η οποία δεν ζει!!! Τι να πω θα δούμε τι θα κάνουμε!! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Just now, Σοφκα7 είπε:

 

Ναι βρε κορίτσια αλλά ο πεθερός μου ίσως θυμώσει αλλά δεν είμαι κ σίγουρη!!! Ο Άνδρας μου έχει Αλλά δύο αδέρφια κ κάνεις δεν έβαλε το όνομα του στα παιδιά τους!! Μόνο τις πεθεράς μου έβαλαν η οποία δεν ζει!!! Τι να πω θα δούμε τι θα κάνουμε!! :rolleyes:

Κι εμενα ο πεθερος μου δεν του εχουν βγαλει και δε θ αποκτησει αλλο εγγονι εκτος απο αυτο,πρωτα ο Θεος!

Θα το αγαπανε,είτε ετσι είτε αλλιως το ίδιο!


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Ακριβως τα ίδια κι εμεις με το όνομα.

Καθόλου,η επιλογη ονοματος ειναι καθαρα δικη σας αποφαση.Ομοίως θα πράξουμε κι εμείς και δεν επιτρεπουμε καμια αναμιξη σ αυτό.

Αν ελέγχετε το θυρεοειδή που τα προκαλεί αυτά,να ξερεις ότι μπορεί να είναι απλά κι από άγχος,ψυχοσωματικο.

Πριν ενα μηνα τσεκαραμε θυροειδη,  ολα καλα ηταν..  Γενικα δεν νιωθω καποιο ιδιαίτερα αγχος,  ο γιατρος ειπε μαλλον δεν ειναι κατι σοβαρό αλλα να το ελέγξω καλου κακου..  Θα παω στον οικογενειακό καρδιολογο μιας κ εχουμε ιστορικό ως οικογένεια..  Πιο πολυ να ησυχασω, αν κ το ειχα στο πρόγραμμα για 3ο τρίμηνο 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Hope.2019 είπε:

Γυρίσαμε από την Β επίπεδου κορίτσια.

Είναι μια χαρά το αγοράκι μου , 400 γραμμάρια είναι.. μόνο ο τράχηλος με στεναχώρησε που είναι 2.8 Αλλά είπε ο γιατρός δεν ανησυχεί, θα τον παρακολουθουμε και σε αυτές τις εβδομάδες που είμαι περίπου πρόβλημα βγαίνει στην 15η-17η και μετά  στην 28η έχει πιο πολύ φόβο μου είπε. 

Μπράβο κορίτσι μου!!! Να ηρεμήσεις κι εσύ τώρα!!!! Για τον τράχηλο σου έδωσε προγεστερόνη???

Just now, Joka είπε:

Κι εμενα ο πεθερος μου δεν του εχουν βγαλει και δε θ αποκτησει αλλο εγγονι εκτος απο αυτο,πρωτα ο Θεος!

Θα το αγαπανε,είτε ετσι είτε αλλιως το ίδιο!

Εμένα τα ονόματα δεν με απασχολούν ξέρουμε από τώρα πως πρώτα ο Θεός το αγόρι θα πάρει το όνομα του πεθερού μου + Γεράσιμος( που το έχουμε τάξει στον Άγιο) και το κορίτσι Μυρτώ που είναι Θεοτοκονυμιο (εχουμε τάξει τη μικρή στην Παναγία) . Οι γιαγιάδες έχουν ακούσει και οι δύο τα ονόματα τους οπότε μια χαρά! 

 

  • Μου αρέσει 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


6 ώρες πρίν, Τουτουνι είπε:

Μπράβο κορίτσι μου!!! Να ηρεμήσεις κι εσύ τώρα!!!! Για τον τράχηλο σου έδωσε προγεστερόνη???

Εμένα τα ονόματα δεν με απασχολούν ξέρουμε από τώρα πως πρώτα ο Θεός το αγόρι θα πάρει το όνομα του πεθερού μου + Γεράσιμος( που το έχουμε τάξει στον Άγιο) και το κορίτσι Μυρτώ που είναι Θεοτοκονυμιο (εχουμε τάξει τη μικρή στην Παναγία) . Οι γιαγιάδες έχουν ακούσει και οι δύο τα ονόματα τους οπότε μια χαρά! 

 

Καλημέρα Τουτουνάκι. Ευχαριστώ πολύ. Όχι δεν μου έδωσε.. Δεν τον ανησυχεί καθόλου. Επειδή τα έχω διαβάσει από εδώ ανησύχησα και τον ρώτησα αν υπάρχει περίπτωση να έχω πρόβλημα μέχρι τον άλλο μήνα που θα με δει και μου είπε όχι. Πρόβλημα συνήθως βλέπουμε γύρω στη 16η βδομάδα και μετά αργότερα κατά την 28η. Μου είπε θα ανησυχούσε αν είχα γύρω στο 2.

Γενικά τον εμπιστεύομαι γιατί ότι έχει πει ισχύει ως τώρα σε ότι ανησυχία έχω. Αλλά φοβάμαι γενικά. Ευτυχώς που κάνω τηλεργασια τον Οκτώβριο. Αν δεν συνεχίσει το μέτρο θα ζητήσω και τον Νοέμβριο.  Να είμαι ξαπλωμένη και καθιστή όσο μπορώ.

  • Μου αρέσει 2

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια.. Παρασκευή σήμερα οπότε καλό πσκ σε όλες εύχομαι:) εγώ πάω για τις μηνιαίες αιματολογικες/ουρολογικες εξετάσεις και εύχομαι να είναι όλες όπως πάντα μια χαρά:)

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, mommytobe είπε:

Καλημέρα κορίτσια.. Παρασκευή σήμερα οπότε καλό πσκ σε όλες εύχομαι:) εγώ πάω για τις μηνιαίες αιματολογικες/ουρολογικες εξετάσεις και εύχομαι να είναι όλες όπως πάντα μια χαρά:)

Καλημέρα! Όλες καλές θα είναι! Εγώ έκανα χθες αίμα κ από βδομάδα ουρα.

Εμένα κορίτσια μου είπε οπωσδήποτε καρδιολόγο τριπλεξ και καρδιογράφημα... Βέβαια έχω αρρυθμίες αλλά έτσι κι αλλιώς είναι στις απαραίτητες που ζητά.. εσείς έχετε κάνει;

  • Μου αρέσει 2

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 είπε:

Καλημέρα! Όλες καλές θα είναι! Εγώ έκανα χθες αίμα κ από βδομάδα ουρα.

Εμένα κορίτσια μου είπε οπωσδήποτε καρδιολόγο τριπλεξ και καρδιογράφημα... Βέβαια έχω αρρυθμίες αλλά έτσι κι αλλιώς είναι στις απαραίτητες που ζητά.. εσείς έχετε κάνει;

Εμένα δεν μου έχουν ζητήσει καθόλου!!!! 


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 said:

Καλημέρα! Όλες καλές θα είναι! Εγώ έκανα χθες αίμα κ από βδομάδα ουρα.

Εμένα κορίτσια μου είπε οπωσδήποτε καρδιολόγο τριπλεξ και καρδιογράφημα... Βέβαια έχω αρρυθμίες αλλά έτσι κι αλλιώς είναι στις απαραίτητες που ζητά.. εσείς έχετε κάνει;

Καλημέρα !!

Ναι κι εγώ πηγα γιατί μου μέτρησε κάποιες φορές υψηλή πίεση και ήταν όλα οκ. Μου έκανε και καρδιογράφημα και triplex. Ε νομίζω μια φορά στη διάρκεια της εγκυμοσύνης μια επίσκεψη στον καρδιολόγο επιβάλλεται. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...