Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, marmaki είπε:

      Καλημέρα! Μπορώ να προτείνω τον δικό μου, Γ. Παπαγ..ιου, πηγαίνω χρονια και τον εμπιστεύομαι! Φτηνός δεν είναι βέβαια κι είναι στην Αθήνα, στο Μέγαρο μουσικής

      Σε ευχαριστώ πολύ θες να μου πεις το όνομα σε μήνυμα;; 

      Εμείς τόσες μέρες καλά εχτές το βράδυ πόνοι περιόδου σήμερα το πρωί ροζ δεν ξέρουμε τ να κάνουμε να πάμε ξανά για υπέρηχο η μήπως δεν κάνει και συχνά να το ενοχλούμε και να πάμε 30 του μήνα. Μασ κάνει καψονια η μικρή μας 😅😅😅

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, chris79 είπε:

Καλημέρα !

Μηπως κοιμούνται ; 
Εφαγες τίποτα ;
Εμένα συνήθως το πρωί είναι ήσυχα και αν φάω και πιω καφέ αρχίζουν τις σβούρες. Πιο μετά μέσα στη μέρα γίνονται πιο δραστήρια. 

Αν κατάλαβα καλά χθες ποναγε το έντερο σου, σωστά ; Δε νομίζω να έχει κάποια σχέση αυτό πάντως...

Συνήθως τα πρωί να χορεύουν ιδίως όταν είμαι ξαπλωμένη.. Ποιος ξέρει τώρα!!! Ναι ήταν μάλλον το έντερο αλλά παιδιά μην σας τύχει τέτοιος πόνος 

Just now, Τουτουνι είπε:

Εμενα κορίτσια μου τον ρώτησα, γιατί είχα κι εγώ κάποια στιγμή ταχυπαλμιες μου είπε ότι απόλυτα φυσιολογικό γιατί τώρα η καρδιά μου χτυπάει( δουλεύει) για τρεις!!!

Μπράβο κορίτσι μου μένει καλό να κρατήσεις στην αγκαλιά σου το αντράκι σου!!!

Είναι πρωί ακόμα!!! Μην ανησυχείς!!! Μπορεί να τα νιώσεις αργότερα!  Εγώ συνήθως τα νιώθω το βράδυ που ηρεμώ ή το μεσημέρι!

Εγώ όταν είμαι ξαπλωμένη ανάσκελα ! Δηλαδή η το πρωί που ξυπνάω η το βράδυ!!! Διάβασα για τις ταχυπαλμιες και έχω να σου πω ότι έχω και εγώ αρκετες

Just now, mommytobe είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου.. Όσο αφορά τα μωρα και εγώ νομίζω πως δεν το νιώθω κάθε μέρα όμως μου είπε ο γιατρός στην τελευταία επίσκεψη που είχα πάει ότι σημαντικό είναι να νιώθουμε τις κινήσεις πιο μετά γυρς στις 32 εβδομάδες και μετά κάθε μέρα και εκεί θα δώσουμε μεγαλύτερη σημασία.. Τώρα είναι φυσιολογικό είπε να μην τα νιώθουμε κάθε μέρα.. 

Με έχουν μάθει στο καθημερινό κούνημα για αυτό μου κάνει εντύπωση!! Προχθές τα επιασα και σε βίντεο που μου ανασηκωνουν την κοιλιά!

Just now, Geo Jo είπε:

Κοριτσια μου καλημερα! Γυρισα απο την Β επιπεδου & ολα πηγαν τελεια! Ειναι κοριτσακι & το βαρος της 417γρ! Ειμαι πολυ χαρουμενη! Βεβαια ολο το βραδυ δεν κοιμηθηκα. Μ επιασε κολικος στο εντερο & υποφερω. Μου ειπε να προσεξω την διατροφη μου & να σταματησω τον σιδηρο για 3 ημερες. Τετοιον πονο ειχα καιρο να νιωσω

Συγχαρητήρια!!! Έτσι έτσι και εγώ με το έντερο..

  • Μου αρέσει 3

5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Geo Jo said:

Κοριτσια μου καλημερα! Γυρισα απο την Β επιπεδου & ολα πηγαν τελεια! Ειναι κοριτσακι & το βαρος της 417γρ! Ειμαι πολυ χαρουμενη! Βεβαια ολο το βραδυ δεν κοιμηθηκα. Μ επιασε κολικος στο εντερο & υποφερω. Μου ειπε να προσεξω την διατροφη μου & να σταματησω τον σιδηρο για 3 ημερες. Τετοιον πονο ειχα καιρο να νιωσω

Μπράβο για την εξέταση ! 
Ε όσο προχωράμε το έντερο δυστυχως θα δυσκολεύεται περισσότερο .. θέλει προσοχή η διατροφή όσο γίνεται 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Geo Jo είπε:

Κοριτσια μου καλημερα! Γυρισα απο την Β επιπεδου & ολα πηγαν τελεια! Ειναι κοριτσακι & το βαρος της 417γρ! Ειμαι πολυ χαρουμενη! Βεβαια ολο το βραδυ δεν κοιμηθηκα. Μ επιασε κολικος στο εντερο & υποφερω. Μου ειπε να προσεξω την διατροφη μου & να σταματησω τον σιδηρο για 3 ημερες. Τετοιον πονο ειχα καιρο να νιωσω

Μπραβο κορίτσι μου!!!! Υπέροχα και τα δικά σου τα νέα!!!! 

Αχ αυτός ο σίδηρος....κι εμένα μου έχει δημιουργήσει φοβερό πρόβλημα!

  • Μου αρέσει 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Geo Jo είπε:

Κοριτσια μου καλημερα! Γυρισα απο την Β επιπεδου & ολα πηγαν τελεια! Ειναι κοριτσακι & το βαρος της 417γρ! Ειμαι πολυ χαρουμενη! Βεβαια ολο το βραδυ δεν κοιμηθηκα. Μ επιασε κολικος στο εντερο & υποφερω. Μου ειπε να προσεξω την διατροφη μου & να σταματησω τον σιδηρο για 3 ημερες. Τετοιον πονο ειχα καιρο να νιωσω

Μπράβο κοριτσι μου!! Απόλαυσε την εγκυμοσύνη σου τώρα!! Ο κολικος απ το αγχος σου μαλλον.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γυρισα κ εγω απο τον καρδιολογο..  Αρρυθμιες μου ειπς αλλα μου δινει μια δικαιολογία λογω εγκυμοσύνης και αγχους..  Χαπια εννοείται τωρα δεν μπορω να παρω, αλλα αν επιδεινωθει στον 9ο επιτρέπεται..  Λογικα μου ειπε αρρυθμια ενιωσα και χθες και έτσι πυροδοτηθηκε η κριση πανικου:shock: ξανα ραντεβού στον 9ο 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Paris.33 είπε:

Κορίτσια γυρισα κ εγω απο τον καρδιολογο..  Αρρυθμιες μου ειπς αλλα μου δινει μια δικαιολογία λογω εγκυμοσύνης και αγχους..  Χαπια εννοείται τωρα δεν μπορω να παρω, αλλα αν επιδεινωθει στον 9ο επιτρέπεται..  Λογικα μου ειπε αρρυθμια ενιωσα και χθες και έτσι πυροδοτηθηκε η κριση πανικου:shock: ξανα ραντεβού στον 9ο 

Ειδες κοριτσι που σου το ειπα?Αγχος είναι...

3 ώρες πρίν, Hope.2019 είπε:

Εγώ δεν έχω θέμα με πίεση προς το παρόν απλά δύο τρεις μέρες αντιλήφθηκα ταχυπαλμιες. Έχω βέβαια ένα θέμα που το γνωρίζω εκ γενετής και θα πήγαινα καρδιολογο. Άλλα είναι και στις βασικές εξετάσεις που ο γυναικολόγος μου θέλει να έχω κάνει.. 

Εγώ στον 7ο θα πάω κ οφθαλμίατρο γιατί έχω 12βαθμους μυωπία -φοραω φακούς επαφής για βυθοσκοπιση, αλλά όπως το συζήτησα χθες προς Καισαρικη πάω με τέτοια μυωπία.

Οι ταχυπαλμιες είναι συνηθεις στην εγκυμοσυνη,μου εχει πει η γυναικολογος μου.Δεν ειναι ανησυχητικο.

3 ώρες πρίν, valentina23 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Καλά αποτελέσματα στις εξετάσεις σας!! Εγώ έκανα χτες.. Όλα καλά αν εξαιρέσεις τον αιματοκρίτη από 27,5 πήγε 27..εχω και το στιγμα.. Ούτε εμένα μου χει πει για καρδιολόγο αν και έχω ταχυκαρδία και λαχανιασμα. Μάλλον θα πάω καμία βόλτα να μου φύγει και η ιδέα..

Ναι ειναι φυσιολογικα στην εγκυμοσυνη,ετσι μου εχει πει εμενα,να μην ανησυχω.

Εγω απ το πρωι πηγα στο καπακι 2 βολτες για καφε και το ξεχασα όλα!!!

6 ώρες πρίν, Hope.2019 είπε:

Καλημέρα! Όλες καλές θα είναι! Εγώ έκανα χθες αίμα κ από βδομάδα ουρα.

Εμένα κορίτσια μου είπε οπωσδήποτε καρδιολόγο τριπλεξ και καρδιογράφημα... Βέβαια έχω αρρυθμίες αλλά έτσι κι αλλιώς είναι στις απαραίτητες που ζητά.. εσείς έχετε κάνει;

Οχι,ζητειται επι ενδείξεων ή ιστορικού.

3 ώρες πρίν, valentina23 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Καλά αποτελέσματα στις εξετάσεις σας!! Εγώ έκανα χτες.. Όλα καλά αν εξαιρέσεις τον αιματοκρίτη από 27,5 πήγε 27..εχω και το στιγμα.. Ούτε εμένα μου χει πει για καρδιολόγο αν και έχω ταχυκαρδία και λαχανιασμα. Μάλλον θα πάω καμία βόλτα να μου φύγει και η ιδέα..

Κι εγω εχω στιγμα.Παιρνω φιλισιν,ο σιδηρος στο στιγμα συνηθως ειναι οκ οποτε δε μου εχει δωσει.

29,5 αιματοκριτη τωρα.Αυτο φυσικα ποτε δε με εμποδισε απο το να γυρίζω βόλτες,παντα με προσοχη λογω covid.

Το μωρο εξακολουθω στην 22η βδομαδα να μην το πολυκαταλαβαινω.

Θες ο προσθιος πλακουντας,

θες αυτο το μωρο απ την αρχη πολυ διακριτικό,αυτη την εγκυμοσύνη μπηκα στον 6ο και δεν την εχω καταλαβει!!

  • Μου αρέσει 1

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Ειδες κοριτσι που σου το ειπα?Αγχος είναι...

Οι ταχυπαλμιες είναι συνηθεις στην εγκυμοσυνη,μου εχει πει η γυναικολογος μου.Δεν ειναι ανησυχητικο.

Ναι ειναι φυσιολογικα στην εγκυμοσυνη,ετσι μου εχει πει εμενα,να μην ανησυχω.

Εγω απ το πρωι πηγα στο καπακι 2 βολτες για καφε και το ξεχασα όλα!!!

Οχι,ζητειται επι ενδείξεων ή ιστορικού.

Κι εγω εχω στιγμα.Παιρνω φιλισιν,ο σιδηρος στο στιγμα συνηθως ειναι οκ οποτε δε μου εχει δωσει.

29,5 αιματοκριτη τωρα.Αυτο φυσικα ποτε δε με εμποδισε απο το να γυρίζω βόλτες,παντα με προσοχη λογω covid.

Πόσο φιλισιν παίρνεις; και πότε; και μένα ο σίδηρος μου είναι ο. Κ. Μου χει δώσει 1 φιλισιν τη μέρα και 2 σιδηρο. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, valentina23 είπε:

Πόσο φιλισιν παίρνεις; και πότε; και μένα ο σίδηρος μου είναι ο. Κ. Μου χει δώσει 1 φιλισιν τη μέρα και 2 σιδηρο. 

Γιατι σου εδωσε καλε 2 σιδηρο αφου.ειναι οκ???

Εγω τη ρωτησα αν θα παρω και μου απαντησε οτι εφοσον εχεις στιγμα δεν το χρειαζεσαι.

Τωρα στον 6ο μου εδωσε και πολυβιταμινες.

 


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Γιατι σου εδωσε καλε 2 σιδηρο αφου.ειναι οκ???

Εγω τη ρωτησα αν θα παρω και μου απαντησε οτι εφοσον εχεις στιγμα δεν το χρειαζεσαι.

Τωρα στον 6ο μου εδωσε και πολυβιταμινες.

 

Γιατί έχω χαμηλό αιματοκρίτη προφανώς και ν ανεβάσει την αιμοσφαιρινη...που φυσικά δεν ανεβαινει:Pμημπως έλεγα Ν αυξήσω το φιλισιν γι αυτό σε ρώτησα πόσα παίρνεις εσύ. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, valentina23 είπε:

Γιατί έχω χαμηλό αιματοκρίτη προφανώς και ν ανεβάσει την αιμοσφαιρινη...που φυσικά δεν ανεβαινει:Pμημπως έλεγα Ν αυξήσω το φιλισιν γι αυτό σε ρώτησα πόσα παίρνεις εσύ. 

Εμενα η αιμοσφαιρινη,που αυτο τους ενδιαφερει,να μην πεσει κατω απο 8-8,5 κι οχι ο αιματοκριτης, δεν ανεβηκε παρ οτι παιρνω απ την αρχη φιλισιν.Παραμενει σταθερη τουλαχιστον κοντα στο 10 ως τωρα.

Αν πεσει μου ειπε ο γιατρος κι αλλο θα παρω 2 φιλισιν.Ο σιδηρος δε.μου προσφερει κατι.Τωρα τι να σου πω,έτσι μου ειπε εμενα.


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Joka είπε:

Εμενα η αιμοσφαιρινη,που αυτο τους ενδιαφερει,να μην πεσει κατω απο 8-8,5 κι οχι ο αιματοκριτης, δεν ανεβηκε παρ οτι παιρνω απ την αρχη φιλισιν.Παραμενει σταθερη τουλαχιστον κοντα στο 10 ως τωρα.

Αν πεσει μου ειπε ο γιατρος κι αλλο θα παρω 2 φιλισιν.Ο σιδηρος δε.μου προσφερει κατι.Τωρα τι να σου πω,έτσι μου ειπε εμενα.

Εγω αιμοσφαιρινη 8,2....και τρώω και μοσχαρι, μπρόκολα και ένα σωρό τέτοια.. Δεν ξέρω... 

Link to comment
Share on other sites

On 8/10/2020 at 3:48 ΜΜ, valentina23 είπε:

Μπα.. Εγώ μάλλον η τελευταία.. 26-10:-P. Πόσο εβδομάδες είσαι;; απ τη αυχενική;; γιατί τόσο πολύ;; 

20+5 είμαι 

On 8/10/2020 at 6:56 ΜΜ, mommytobe είπε:

Εγω ειμαι 17.10 ούτε μια βδομάδα πριν από σένα... Γιατί έχεις να δεις το μωρό όμως τόσο καιρό? 

Επειδή πάμε για γεννα στο σπίτι πρώτα ο Θεός, δε έχω γιατρό στάνταρ, έχω τη μαία μου κ δεν θέλουμε να κάνουμε περιττους υπερηχους. Πηγαίνω απλά κ το ακούμε με τον καρδιοτοκογραφο! 


mij0p3.png

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Geo Jo είπε:

Κοριτσια μου καλημερα! Γυρισα απο την Β επιπεδου & ολα πηγαν τελεια! Ειναι κοριτσακι & το βαρος της 417γρ! Ειμαι πολυ χαρουμενη! Βεβαια ολο το βραδυ δεν κοιμηθηκα. Μ επιασε κολικος στο εντερο & υποφερω. Μου ειπε να προσεξω την διατροφη μου & να σταματησω τον σιδηρο για 3 ημερες. Τετοιον πονο ειχα καιρο να νιωσω

Καλημέρα! Συγχαρητήρια για την ζουζούνα σου! Καλά μιλάμε για πόνο, σε καταλαβαίνω απόλυτα! Δεν σου έδωσε κάποιο φάρμακο (λάδι) για το έντερο; Εγώ έχω πιεί ένα μπουκάλι τόσες φορές που με έχει πιάσει! 

  • Μου αρέσει 1

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...