Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 23 λεπτά , Fay_ είπε:

      Νομίζω πως κρίνει βάσει ιστορικού για το τι θα κάνει. Ο πλήρης έλεγχος έχω καταλάβει ότι είναι γονιδιακός και δείχνει ετεροζυγωτια ομοζυγωτια. Οι βασικές γονιδιακές νομίζω είναι fv, το γονίδιο προθρομβινης και μια άλλη που δεν την θυμάμαι. Αν τα έχεις κάνει αυτά είσαι οκ νομίζω.. τι να πω έχω μπερδευτεί κ εγω..

      Αυτές που είπες στο πάνω σχόλια μου τις έκανε η οικονομ αυτές που κες τώρα δεν μ θυμίζουν κάτι θα το ψάξω γιατί εκείνη μ έδωσε το οκ πως δεν έχω κάτι 

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, Mariachi είπε:

ο δικός μου πάλι λατρεύει τον ύπνο ! Κοιμάται 10-12 ώρες συνεχόμενα και το μεσημέρι και λέω μακάρι να μου βγει κ η Μπέμπα έτσι ! Από μωρό βέβαια κοιμόταν πολύ . 
 

κοριτσια τι λέτε , θέλετε να κάνουμε ένα πινακακι με τις ΠΗΤ μας, το φύλο του μωρου και τις κλινικές που θα γεννήσουμε; Εάν θέλετε αρχίστε να μου στέλνετε είτε εδω, είτε σε μήνυμα και το αναλαμβάνω ! 

Τέλειααα.. ΠΗΤ 18/02.. Αγοράκι περιμένουμε:wub:Κορίτσια εύχομαι όλες μας να κρατήσουμε τα μωράκια μας αγκαλιά να είναι γερά και καλότυχα:x

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Hope.2019 είπε:

Τελικά κορίτσια για τον πόνο που νοιώθω χαμηλά μου είπε πιθανότατα είναι από τις κινήσεις του μωρού. Δεν θέλουμε να νοιώθω πόνο περιόδου είπε πάνω από 2-3 φορές τη μέρα αλλά εντάξει εγώ δεν νοιώθω αυτό το τύπο πόνου. 

Μου είπε όμως να ξεκινήσω μαγνήσιο που έτσι κι αλλιώς θα έπαιρνα σε λίγο διάστημα.

Εγώ πάθαινα συνέχεια κράμπες και ας είχα αυξήσει το μαγνήσιο! Έφαγα μπανάνες και δεν έχω τίποτα πια! 

Just now, Paris.33 είπε:

Κορίτσια μου τα μωρακια σας ποσο συχνα τα νιωθετε;;  και ειναι καθε μερα με την ιδια συχνότητα;; 

Είναι μέρες που δεν σταματάει είτε πρωί, είτε βράδυ, ειδικά μετά το φαγητό! σήμερα με είχε από τις 4 στο πόδι από τις κλωτσιές....τρώω πολύ ξύλο και να φανταστείς είναι ακόμα η αρχή. Όμως είναι μέρες που ίσα ίσα 2-3 χτυπηματάκια και τέλος!
Τέλειο συναίσθημα.........

  • Μου αρέσει 2

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renaki80 είπε:

Εγώ πάθαινα συνέχεια κράμπες και ας είχα αυξήσει το μαγνήσιο! Έφαγα μπανάνες και δεν έχω τίποτα πια! 

Είναι μέρες που δεν σταματάει είτε πρωί, είτε βράδυ, ειδικά μετά το φαγητό! σήμερα με είχε από τις 4 στο πόδι από τις κλωτσιές....τρώω πολύ ξύλο και να φανταστείς είναι ακόμα η αρχή. Όμως είναι μέρες που ίσα ίσα 2-3 χτυπηματάκια και τέλος!
Τέλειο συναίσθημα.........

Κανει και εσενα διαλειμματα δηλαδή;;; :P θα το συζητησω και με τον γιατρό μου βέβαια αλλα ηθελα να ακουσω κ αλλες εμπειρίες,  μα λεω ιδεα μου ειναι;;! 

Link to comment
Share on other sites


Το ανανεώσαμε με όσες μελλοντικές μανούλες δεν ήταν μέσα ! 

@Τουτουνι ΠΗΤ :22-29/01 , διδυμάκια (αγοράκι και κοριτσάκι ), Μαιευτήριο : Μητέρα
@Renaki80 ΠΗΤ :6/2, κοριτσάκι , Μαιευτήριο : Μητέρα 

@Joka ΠΗΤ :9/2 , κοριτσάκι , Μαιευτήριο : μάλλον Λητώ 

@Paris.33 ΠΗΤ :10/2 , κοριτσάκι , Μαιευτήριο : Ιασώ 

@chris79 ΠΗΤ:11/2 ,διδυμάκια (αγοράκι και κοριτσάκι ) , Μαιευτήριο : Λητώ 

@Geo Jo ΠΗΤ :11-16/2, κοριτσάκι , Μαιευτήριο: Μητέρα 

@Mariachi ΠΗΤ :14/2, κοριτσάκι , Μαιευτήριο : Διαβαλκανικό 

@Hope.2019 ΠΗΤ :16/2 , αγοράκι , Μαιευτήριο : Ρέα

 @Sofi8 ΠΗΤ 17/2 , κοριτσάκι , Μαιευτήριο : Αρεταίειο 
@mommytobe ΠΗΤ :18/2, αγοράκι
@Ani!! ΠΗΤ :14/3 , μάλλον κοριτσάκι ,Μαιευτήριο : Έλενα
 

Με το καλό να φέρουμε στον κόσμο τα θαυματακια μας,
καλές και τελειομηνες εγκυμοσύνες σε όλες ! 

  • Μου αρέσει 6
  • Ευχαριστώ 2

S4bRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια βάλτε κ εμένα στην λίστα σας: κοριτσάκι 5/2 ιδιωτική κλινική στην επαρχία! Σε οτι αφορά τις κινήσεις κ εγω την νιώθω πλέον καθε μέρα αρκετές φορές κυρίως όταν είμαι σε κατάσταση ηρεμίας. Όταν είμαι πολλές ώρες στο γραφείο δεν την νιώθω, έπειτα σκληραίνει αρκετά η κοιλιά μου και νιώθω δυσφορία. Σε ότι αφορά τα πράγματα τις βαλίτσες κλπ ομολογώ ότι με αγχώσατε! Δεν έχω αγοράσει τπτ ούτε για εμενα ουτε για την μικρή. Έχω κάνει μια μικρή έρευνα αγοράς για τα ρουχαλάκια σίγουρα hm, επίσης ένα λικνο και καρότσι pegperego. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mariachi είπε:


Το ανανεώσαμε με όσες μελλοντικές μανούλες δεν ήταν μέσα ! 

@Τουτουνι ΠΗΤ :22-29/01 , διδυμάκια (αγοράκι και κοριτσάκι ), Μαιευτήριο : Μητέρα
@Renaki80 ΠΗΤ :6/2, κοριτσάκι , Μαιευτήριο : Μητέρα 

@Joka ΠΗΤ :9/2 , κοριτσάκι , Μαιευτήριο : μάλλον Λητώ 

@Paris.33 ΠΗΤ :10/2 , κοριτσάκι , Μαιευτήριο : Ιασώ 

@chris79 ΠΗΤ:11/2 ,διδυμάκια (αγοράκι και κοριτσάκι ) , Μαιευτήριο : Λητώ 

@Geo Jo ΠΗΤ :11-16/2, κοριτσάκι , Μαιευτήριο: Μητέρα 

@Mariachi ΠΗΤ :14/2, κοριτσάκι , Μαιευτήριο : Διαβαλκανικό 

@Hope.2019 ΠΗΤ :16/2 , αγοράκι , Μαιευτήριο : Ρέα

 @Sofi8 ΠΗΤ 17/2 , κοριτσάκι , Μαιευτήριο : Αρεταίειο 
@mommytobe ΠΗΤ :18/2, αγοράκι
@Ani!! ΠΗΤ :14/3 , μάλλον κοριτσάκι ,Μαιευτήριο : Έλενα
 

Με το καλό να φέρουμε στον κόσμο τα θαυματακια μας,
καλές και τελειομηνες εγκυμοσύνες σε όλες ! 

Υπέροχη λιστα με υπέροχα χρώματα!!!! Με το καλο τα ζουζουνακια μας! ❤️ 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Hope.2019 είπε:

Δεν έχω ιδέα για αυτό έστειλα μήνυμα στη μαία μήπως βγάλω άκρη.. το βάρος θεωρώ είναι αναμενόμενο... Αλλά τα πονακια με τρομάζουν.

Κάτι άσχετο κορίτσια τώρα με τον κορονοϊό όταν θα έρθει η ώρα να κάνουμε τα χαρτιά μας για την άδεια μητρότητας όσες είμαστε του ιδιωτικού τι γίνεται; Είδα τώρα ούτε με ραντεβού δεν έχει πια. Ραντεβού έχουν μόνο για συγκεκριμένες περιπτώσεις.. Μόνο μια φόρμα που τους στέλνεις μηνύμα και απαντάνε ποιος ξέρει πότε. Τον Δεκέμβριο λογικά θα είναι και χειρότερα τα πράγματα.. Νωρίς είναι αλλά αγχώνομαι και για αυτό.

Και γω εχω αγχωθει για την αδεια. Τι εννοεις οτι δεν εχει με ραντεβου; εγω τους παιρνω τηλ να ρωτησω και δεν το σηκωνει κανεις!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mari@nna είπε:

Κορίτσια βάλτε κ εμένα στην λίστα σας: κοριτσάκι 5/2 ιδιωτική κλινική στην επαρχία! Σε οτι αφορά τις κινήσεις κ εγω την νιώθω πλέον καθε μέρα αρκετές φορές κυρίως όταν είμαι σε κατάσταση ηρεμίας. Όταν είμαι πολλές ώρες στο γραφείο δεν την νιώθω, έπειτα σκληραίνει αρκετά η κοιλιά μου και νιώθω δυσφορία. Σε ότι αφορά τα πράγματα τις βαλίτσες κλπ ομολογώ ότι με αγχώσατε! Δεν έχω αγοράσει τπτ ούτε για εμενα ουτε για την μικρή. Έχω κάνει μια μικρή έρευνα αγοράς για τα ρουχαλάκια σίγουρα hm, επίσης ένα λικνο και καρότσι pegperego. 

Ουτε εγω αγορασα μην νομιζεις..  Καροτσι κ εγω ενα peg perego εβαλα στο ματι! Ελπίζω απο εβδομάδα να μπορεσουμε να το δούμε από κοντα,  αυτο και το λικνο να τσεκαρω στρωματακι.. γιατι μας βλέπω για τοπικο lockdown εδω! Μετα τα υπόλοιπα ίντερνετ! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

Ουτε εγω αγορασα μην νομιζεις..  Καροτσι κ εγω ενα peg perego εβαλα στο ματι! Ελπίζω απο εβδομάδα να μπορεσουμε να το δούμε από κοντα,  αυτο και το λικνο να τσεκαρω στρωματακι.. γιατι μας βλέπω για τοπικο lockdown εδω! Μετα τα υπόλοιπα ίντερνετ! 

Λίκνο έχεις βρει; ψάχνω να βρω έναν μεγάλο σχετικά, αλλα πάνω κάτω όλοι ιδέες διαστάσεις έχουν. Εγώ σκέφτομαι να τα πάρω όταν πλησιάζει η Black Friday μήπως υπάρξει καμιά καλύτερη προσφορά. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Mari@nna είπε:

Κορίτσια βάλτε κ εμένα στην λίστα σας: κοριτσάκι 5/2 ιδιωτική κλινική στην επαρχία! Σε οτι αφορά τις κινήσεις κ εγω την νιώθω πλέον καθε μέρα αρκετές φορές κυρίως όταν είμαι σε κατάσταση ηρεμίας. Όταν είμαι πολλές ώρες στο γραφείο δεν την νιώθω, έπειτα σκληραίνει αρκετά η κοιλιά μου και νιώθω δυσφορία. Σε ότι αφορά τα πράγματα τις βαλίτσες κλπ ομολογώ ότι με αγχώσατε! Δεν έχω αγοράσει τπτ ούτε για εμενα ουτε για την μικρή. Έχω κάνει μια μικρή έρευνα αγοράς για τα ρουχαλάκια σίγουρα hm, επίσης ένα λικνο και καρότσι pegperego. 

Α μην αγχωνεσαι.Κι εγω τιποτα δεν εχω κάνει αλλα εχουμε καιρό.

Συμφωνώ για h&m και λίκνο.Έρευνα απο ίντερνετ εχω κανει κι εγώ.

  • Μου αρέσει 1

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mari@nna είπε:

Λίκνο έχεις βρει; ψάχνω να βρω έναν μεγάλο σχετικά, αλλα πάνω κάτω όλοι ιδέες διαστάσεις έχουν. Εγώ σκέφτομαι να τα πάρω όταν πλησιάζει η Black Friday μήπως υπάρξει καμιά καλύτερη προσφορά. 

Ναι ναι κ εγω,  για αυτο θελω να τα δω απο κοντα τωρα κ να τσεκαρω προσφορες ίντερνετ Νοέμβριο! Ειδα ενα (θα τσεκαρω μαρκα να σ πω), ηταν στις διαστάσεις που ηθελα γιατι εχω κ έλλειψη χώρου και ειχε γυρω γυρω διχτυ. Δεν θελω να είναι κλειστό, θελω να παίρνει αερα το μωρακι μ προκαλουν κλειστοφοβια αυτα που εχουν υφασμα στις 3 απο τις 4 πλευρες.. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mari@nna είπε:

Λίκνο έχεις βρει; ψάχνω να βρω έναν μεγάλο σχετικά, αλλα πάνω κάτω όλοι ιδέες διαστάσεις έχουν. Εγώ σκέφτομαι να τα πάρω όταν πλησιάζει η Black Friday μήπως υπάρξει καμιά καλύτερη προσφορά. 

Εκπτώσεις θα περιμένω κι εγω,εννοειται.

Just now, Paris.33 είπε:

Ναι ναι κ εγω,  για αυτο θελω να τα δω απο κοντα τωρα κ να τσεκαρω προσφορες ίντερνετ Νοέμβριο! Ειδα ενα (θα τσεκαρω μαρκα να σ πω), ηταν στις διαστάσεις που ηθελα γιατι εχω κ έλλειψη χώρου και ειχε γυρω γυρω διχτυ. Δεν θελω να είναι κλειστό, θελω να παίρνει αερα το μωρακι μ προκαλουν κλειστοφοβια αυτα που εχουν υφασμα στις 3 απο τις 4 πλευρες.. 

Πολλά εχουν γυρω γυρω δίχτυ.Διαφορες μαρκες,παρομοιες τιμες.Εννοειται η μια να πλευρα κατεβαινει και προσαρμοζεται στο κρεβατι.Εκει θα κοιμομαστε εμεις τους πρωτους μηνες.

Αρα δεν υπαρχει λογος για παιδικο δωματιο και κουνια απ την αρχη.

 

  • Ευχαριστώ 1

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Geo Jo είπε:

Και γω εχω αγχωθει για την αδεια. Τι εννοεις οτι δεν εχει με ραντεβου; εγω τους παιρνω τηλ να ρωτησω και δεν το σηκωνει κανεις!

Ολες 2 μηνες πριν απο γιατρο εοπυ παιρνουμε αδεια.


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...