Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , linaa είπε:

      Οι εξετάσεις για την θρομβοφιλια δεν αλλάζουν αν είχες κάνει πριν δύο χρόνια δεν έχει θρομβολια . Είναι γονιδιακές εξετάσεις Κ είναι στάνταρ από τότε που γεννήθηκες 

      Συμφωνώ! @η ζωή είναι όμορφη οι εξετάσεις θρομβοφιλιας δεν αλλάζουν. Ρώτησε γιατρό αλλά είμαι σίγουρη. @Angot εύχομαι ότι καλύτερο!!!! 🙏

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, Renaki80 είπε:

Στο ίδιο έργο θεατές....ξανά αιμορραγία στα ξαφνικά....χωρίς να κάνω τίποτα, είχα πονάκια από το μεσημέρι και τώρα πήγα τουαλέτα να τσεκάρω και τσουπ να το αιματάκι.....τι να πω ρε γαμώτο.....:(

πήρα μαία, είπε να πάρω 2 utrogestan Π-Μ-Β, ξάπλα και θα ξαναμιλήσουμε αργότερα να δούμε πως πάει η αιμορραγία....

 

Αχ Ρενακι μου, πάλι? Μήπως έκανες κάτι και κουραστικές??


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, chris79 είπε:

Όχι ρε παιδί μου πάλι ... καμία αποκολλήσουλα λες ; Κουράστηκες καθόλου αυτές τις μέρες  ; 
 

Τίποτα δεν έκανα....δηλαδή θα τρελαθώ...με βλέπω για κρεββάτι....ευτυχώς το μωρό το ψιλοακούω χαλαρά αλλά όχι σαν την τρέλα της προηγούμενης φοράς που δεν το ένιωθα καθόλου...πολύ ευαίσθητη βγήκα τελικά :shock:

  • Μου αρέσει 1

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renaki80 είπε:

Στο ίδιο έργο θεατές....ξανά αιμορραγία στα ξαφνικά....χωρίς να κάνω τίποτα, είχα πονάκια από το μεσημέρι και τώρα πήγα τουαλέτα να τσεκάρω και τσουπ να το αιματάκι.....τι να πω ρε γαμώτο.....:(

πήρα μαία, είπε να πάρω 2 utrogestan Π-Μ-Β, ξάπλα και θα ξαναμιλήσουμε αργότερα να δούμε πως πάει η αιμορραγία....

 

Γιατί βρε παιδί μου πάλι? Μήπως δεν έχει κλείσει η αποκόλληση ακόμα. Ελπίζω να μην ξανά δεις άλλο από αυτό σήμερα! Θα πας να σε δει καθόλου π γιατρός να ηρεμήσεις;

  • Ευχαριστώ 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 είπε:

Γιατί βρε παιδί μου πάλι? Μήπως δεν έχει κλείσει η αποκόλληση ακόμα. Ελπίζω να μην ξανά δεις άλλο από αυτό σήμερα! Θα πας να σε δει καθόλου π γιατρός να ηρεμήσεις;

Μου είπε να μιλήσουμε αργότερα για να δω πως τα πάω με το αίμα (εάν έχω πολύ ή λίγο) Μπορεί να μην είχε κλείσει τι να πω; Και εγώ έχω μείνει άφωνη και άναυδη.....όπως και να έχει θα σας ενημερώσω....

  • Μου αρέσει 1

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renaki80 είπε:

Στο ίδιο έργο θεατές....ξανά αιμορραγία στα ξαφνικά....χωρίς να κάνω τίποτα, είχα πονάκια από το μεσημέρι και τώρα πήγα τουαλέτα να τσεκάρω και τσουπ να το αιματάκι.....τι να πω ρε γαμώτο.....:(

πήρα μαία, είπε να πάρω 2 utrogestan Π-Μ-Β, ξάπλα και θα ξαναμιλήσουμε αργότερα να δούμε πως πάει η αιμορραγία....

 

Όχι ρε γμτ πάλι... Μήπως κουραστικες τις προηγούμενες μέρες? Μην πανικόβαλεσε κορίτσι μου, ακόλουθα οδηγίες και όλα θα είναι καλα

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Renaki80 είπε:

Στο ίδιο έργο θεατές....ξανά αιμορραγία στα ξαφνικά....χωρίς να κάνω τίποτα, είχα πονάκια από το μεσημέρι και τώρα πήγα τουαλέτα να τσεκάρω και τσουπ να το αιματάκι.....τι να πω ρε γαμώτο.....:(

πήρα μαία, είπε να πάρω 2 utrogestan Π-Μ-Β, ξάπλα και θα ξαναμιλήσουμε αργότερα να δούμε πως πάει η αιμορραγία....

 

Αμαν βρε κοριτσι μου..  Λοιπον μια φιλη μ ειχε αποκολληση πλακουντα, ολα καλα της πηγανε,  απλα θυμάμαι μ ειχε πει οτι ειχε για πολυ καιρο αιματακι κ καφε, βέβαια αυτη ειχε τρελη αιμορραγία στην αρχικη αποκολληση, κ της πηρε μηνες να καθαρισει. Θελει πολυ ξεκούραση, ξαπλα, υπομονη και θετικη σκεψη!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renaki80 είπε:

Τίποτα δεν έκανα....δηλαδή θα τρελαθώ...με βλέπω για κρεββάτι....ευτυχώς το μωρό το ψιλοακούω χαλαρά αλλά όχι σαν την τρέλα της προηγούμενης φοράς που δεν το ένιωθα καθόλου...πολύ ευαίσθητη βγήκα τελικά :shock:

Κοριτσι,η γιατρος μου ειχε πει οτι οταν παθεις μια αποκολληση.ειναι πολυ πιθανο να ξαναπαθεις και συνηθως συμβαινει τυχαια.Ουτε το περπατημα ουτε τιποτα δε φταιει.

Τωρα ξερεις οτι δεν ειναι τιποτα.Ψυχραιμια και ηρεμια..

  • Ευχαριστώ 1

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια ειλικρινά έχω σαπίσει στον καναπέ! Μόνο δουλειά στον υπολογιστή έκανα με την τηλεεργασία και αυτή όχι συνέχεια, λούφαρα πολύ! σήμερα βγήκα και σε άδεια....ειλικρινά στο τέλος θα γίνω άγαλμα....ευτυχώς δεν έχω την πλημμύρα που είχα και ακούω και την μικρούλα και έτσι παραμένω ήρεμη....ααα μην ξεχνάμε Παρασκευή και 13 σήμερα... (κάνω και λίγο πλάκα γιατί θα τρελαθώ στο τέλος) 

  • Μου αρέσει 4

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renaki80 είπε:

Βρε κορίτσια ειλικρινά έχω σαπίσει στον καναπέ! Μόνο δουλειά στον υπολογιστή έκανα με την τηλεεργασία και αυτή όχι συνέχεια, λούφαρα πολύ! σήμερα βγήκα και σε άδεια....ειλικρινά στο τέλος θα γίνω άγαλμα....ευτυχώς δεν έχω την πλημμύρα που είχα και ακούω και την μικρούλα και έτσι παραμένω ήρεμη....ααα μην ξεχνάμε Παρασκευή και 13 σήμερα... (κάνω και λίγο πλάκα γιατί θα τρελαθώ στο τέλος) 

Εχεις δικιο,  η απόλυτη ξαπλα σου τρελαινει το μυαλο,  τα πέρασα πέρυσι τετοια εποχη..  Κ εγω ρωτούσα τον γιατρό μα γιατι αφου δεν κουνηθηκα,  γιατί ξανά, αλλα απλα συμβαίνει! Εμεις ειμαστε εδω να σου κάνουμε παρέα και η μπουμπουκιτσα σου να σου δινει δυναμη απο την κοιλια! Εεελλααα και παμε σιγα σιγα προς το τελος!! ❤️ 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renaki80 είπε:

Βρε κορίτσια ειλικρινά έχω σαπίσει στον καναπέ! Μόνο δουλειά στον υπολογιστή έκανα με την τηλεεργασία και αυτή όχι συνέχεια, λούφαρα πολύ! σήμερα βγήκα και σε άδεια....ειλικρινά στο τέλος θα γίνω άγαλμα....ευτυχώς δεν έχω την πλημμύρα που είχα και ακούω και την μικρούλα και έτσι παραμένω ήρεμη....ααα μην ξεχνάμε Παρασκευή και 13 σήμερα... (κάνω και λίγο πλάκα γιατί θα τρελαθώ στο τέλος) 

Εννοείται να παραμείνεις ήρεμη! Τίποτα δεν είναι, απλά μάλλον αργεί να κλείσει..  εμένα η μάνα μου είχε πάθει αποκόλληση Στον τρίτο μήνα και ήταν τρεις μήνες κρεβάτι και είχε αίμα συνέχεια ! Δόξα το Θεό η αδερφή μου είναι 31 σήμερα! 

ευτυχώς που βγήκες και σε άδεια! Όσο να πεις και η καθιστική θέση συνέχεια κουραστική βρε παιδί μου! 

Ξάπλωσε χαλάρωσε, χάιδεψε κοιλίτσα μίλησε στο μωράκι σου και όλα καλά θα είναι σίγουρα! Λίγο υπομονή και κοντεύουμε!

  • Μου αρέσει 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


11 ώρες πρίν, Papaki@ είπε:

Καλημέρα σε όλες διάβασα λίγες σελίδες γιατι εχω πάνω από 3 μήνες να μπω, ζητώ συγνώμη που παράτησα την ωραία μας παρέα αλλα δεν μπορούσα να το διαχειριστώ, αν θυμάστε ειχα βγει θετική στο CMV έναν ιό που προκαλεί βλάβες στα έμβρυα στην 9η εβδομάδα από εκεί ξεκίνησε ο Γολγοθάς μας, εξετάσεις κόντρα στις εξετάσεις τα αποτελέσματα ολο ασαφής να μην ξέρουν τι να μου πουν...θεραπείες με αντισώματα στο νοσοκομείο, να μην μπορούμε να χαρούμε την εγκυμοσύνη που μας ήρθε μετά από 5 χρονια προσπαθειας, εξωσωματικές και τέλος τα καταφέραμε με δανεικά,

περιμέναμε ως την 21η εβδομάδα όπου κάναμε αμνιοπαρακεντηση και στα 2 μωράκια ευτυχώς ευχαριστώ πολύ την Παναγία τα αποτελέσματα βγήκαν αρνητικά και στα 2 όπου είναι κοριτσάκια! 

Ήθελα να σας πω τα νέα μου πολλά φιλιά σε όλες 

Μπράβο ρε παπάκι σε ειχα συχνα συχνα στο νου μου! Επιτέλους ακούσαμε κ κάτι τόσο ευχάριστο αυτες τις μερες!

πρίν από 23 λεπτά , Renaki80 είπε:

Βρε κορίτσια ειλικρινά έχω σαπίσει στον καναπέ! Μόνο δουλειά στον υπολογιστή έκανα με την τηλεεργασία και αυτή όχι συνέχεια, λούφαρα πολύ! σήμερα βγήκα και σε άδεια....ειλικρινά στο τέλος θα γίνω άγαλμα....ευτυχώς δεν έχω την πλημμύρα που είχα και ακούω και την μικρούλα και έτσι παραμένω ήρεμη....ααα μην ξεχνάμε Παρασκευή και 13 σήμερα... (κάνω και λίγο πλάκα γιατί θα τρελαθώ στο τέλος) 

Αν δεν είχα το μικρο μου είμαι σιγουρη πως ο καναπές μου θα είχε κάνει λακουβα και θα ήξερε ολα τα μυστικά μου χαχαα.... κουράγιο και χιούμορ δεν ξέρω τι άλλο να σου πω.. φαντάζομαι σε βοηθάει λιγο η τηλεεργασια

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια.... πως τα πάτε με πίεση και ταχυκαρδίες ??? εγώ μετρήθηκα σήμερα 13.7 με 8.3 και 123 παλμοι ο γιατρός μου λέει ότι η πίεση δεν είναι ανεβασμένη...υπάρχει κάποια που να είχε συμπτώματα υπέρτασης στην εγκυμοσύνη και παίρνει σαλοσπιρ? είχατε πχ πάρα πάνω από 14-15?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, ευτυχώς το αίμα σταμάτησε, έχω μόνο λίγα καφέ! μου είπε να μείνω ξαπλωμένη, να πάρω τα φάρμακα μου, να δω πως θα πάει το βράδυ και οτι χρειαστώ ανά πάσα ώρα και στιγμή να τον πάρω τηλέφωνο. προς το παρόν είμαι καλά, δεν πονάω, ελπίζω να πέρασε κι αυτή η δοκιμασία! 
Σας ευχαριστώ όλες για το ενδιαφέρον σας! εύχομαι να πάνε όλα καλά! καλό βράδυ αγαπημένες μου!!!

  • Μου αρέσει 7

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renaki80 είπε:

Λοιπόν, ευτυχώς το αίμα σταμάτησε, έχω μόνο λίγα καφέ! μου είπε να μείνω ξαπλωμένη, να πάρω τα φάρμακα μου, να δω πως θα πάει το βράδυ και οτι χρειαστώ ανά πάσα ώρα και στιγμή να τον πάρω τηλέφωνο. προς το παρόν είμαι καλά, δεν πονάω, ελπίζω να πέρασε κι αυτή η δοκιμασία! 
Σας ευχαριστώ όλες για το ενδιαφέρον σας! εύχομαι να πάνε όλα καλά! καλό βράδυ αγαπημένες μου!!!

Καλη ξεκούραση, σωματική και ψυχική το εχεις αναγκη!! Φιλακια στο μπεμπακι!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renaki80 είπε:

Λοιπόν, ευτυχώς το αίμα σταμάτησε, έχω μόνο λίγα καφέ! μου είπε να μείνω ξαπλωμένη, να πάρω τα φάρμακα μου, να δω πως θα πάει το βράδυ και οτι χρειαστώ ανά πάσα ώρα και στιγμή να τον πάρω τηλέφωνο. προς το παρόν είμαι καλά, δεν πονάω, ελπίζω να πέρασε κι αυτή η δοκιμασία! 
Σας ευχαριστώ όλες για το ενδιαφέρον σας! εύχομαι να πάνε όλα καλά! καλό βράδυ αγαπημένες μου!!!

Καλό σου βράδυ υπομονη και περαστικα σου! ολα καλα θα πανε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...