Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, Sofi8 είπε:

Γεια σας κορίτσια! Χάρηκα πολύ @Papaki@ που είναι όλα καλά με τις μικρές σου ζουζουνιτσες! 

Κορίτσια εγώ έκανα την καμπυλη σχετικα νωρίς (21η εβδομάδα) και ήταν όλα καλά. Υπάρχει περίπτωση τώρα να χουν αλλάξει τα δεδομένα; Πολύ ανησυχώ 

Περασε αρκετος καιρος ειναι η αληθεια αλλα λογικα κι εκει θα φαινοταν καποια ταση.

Οπως επισης στο βαρος του μωρου και το αμνιακο.


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Joka είπε:

Περασε αρκετος καιρος ειναι η αληθεια αλλα λογικα κι εκει θα φαινοταν καποια ταση.

Οπως επισης στο βαρος του μωρου και το αμνιακο.

μακάρι! Θα το συζητήσω κ με τον γιατρό στις 23/11 που έχω υπέρηχο. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 είπε:

Εγώ εδώ και λίγο καιρό ξέρω. Δεν έχουν αλλάξει θέση στους τελευταιους υπερηχους. Το αγοράκι είναι αριστερά και το κορίτσι δεξιά .. όποτε ξέρω ποιος με κλωτσάει κάθε φορά :) 

Εμένα ο άντρας μου λέει ότι το κοριτσάκι ειναι αριστερά και το αγόρι δεξιά!!! Εγώ μπερδευομαι!!

  • Μου αρέσει 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, mommytobe είπε:

Εμένα ο γιατρός μου είπε να με δει ενδοκρινιλογος να μου κάνει μετρήσεις και κάποιες εξετάσεις και να μου δώσει διατροφή... Δεν ξέρω.. Τώρα είμαι εδώ και περιμένω να μπω, να δω τι έχει να μου πει.... Αχ κορίτσια μακάρι να πάνε όλα καλά... Εγω ήμουν σίγουρη ότι θα είχα θέμα.. Δεν γίνεται να πηγαίνουν όλα τόσο τέλεια, κάτι έπρεπε να πάει στραβά.. 

Άντε καλε, δεν είναι τίποτα όλα καλά θα πάνε! Να μας πεις τι θα σου πει ο γιατρός!

  • Μου αρέσει 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Joka είπε:

Το ανεφερα γιατι εμενα η γιατρος μου μου ειχε πει  οτι οταν το μωρο ειναι μικρο ή μεγαλο,η παρακολουθηση ειναι πιο στενή.

ναι μπορεί τώρα αν το δουν να ξεφεύγει σε ανάπτυξη να με παρακολουθούν πιο στενά.για την ώρα ήταν μέσα στο φυσιολογικό.ανώτατο μεν αλλά φυσιολογικό. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 είπε:

Χαχαχαχα καλά ο άντρας σου πως το ξέρει ;;  

Το είπε ο γιατρός λέει! Αλλά εγώ απ' τη χαρά μου ή το άγχος μου κάθε φορά που παω δεν δίνω σημασία σε τέτοια πράγματα!

  • Χαχα 5

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κάτι Ακούγεται και για τους παιδικούς/ βρεφικούς . Αντε να δούμε ! 


@Papaki@ πολύ χάρηκα που όλα είναι καλά .τώρα να σκεφτεσαι μόνο θετικά και ότι πλησιάζουμε ! Καλή κ τελειομηνη εγκυμοσύνη εύχομαι ! εάν θες πες μου την ΠΗΤ σου κ την κλινική που θα γεννήσεις για να σε προσθέσω στο πινακακι μας .
 


S4bRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mariachi είπε:

Κάτι Ακούγεται και για τους παιδικούς/ βρεφικούς . Αντε να δούμε ! 


@Papaki@ πολύ χάρηκα που όλα είναι καλά .τώρα να σκεφτεσαι μόνο θετικά και ότι πλησιάζουμε ! Καλή κ τελειομηνη εγκυμοσύνη εύχομαι ! εάν θες πες μου την ΠΗΤ σου κ την κλινική που θα γεννήσεις για να σε προσθέσω στο πινακακι μας .
 

Ολα κλεινουν.


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Joka είπε:

Εννοειται οτι απευθυνεσαι σε ενδοκρινολογο.Πολλές φορές το να ειναι μεγαλο το μωρό,στα ανώτερα φυσιολογικά, συνδυαζεται με.διαβητη κυησης.

Απαιτειται και πιο συχνη παρακολουθηση αν δεν κανω λαθος απο το γυναικολόγο?Η τον ενδομητρικό?

Λοιπόν εμένα μου έδωσε ο ενδοκρινιλογος μια διατροφή κορίτσια που είπε να ακολουθήσω.. Στην ουσία μου κόβει όλα τα γλυκά, και αυξάνουμε προτεινη.. Ελαττώνουμε και ψωμιά, μακαρόνια κτλπ και μου είπε να μετράω 4 φορές την μέρα...ο γιατρός μου είπε θα δούμε πως θα πάνε αυτές οι 3 βδομάδες που θα ακολουθήσω αυτό το πρόγραμμα και πως θα είναι οι μετρήσεις και μετά ανάλογα η θα έχουμε πιο στενή παρακολούθηση η θα τ αφήσουμε στο μηνιαίο... Και όλα αυτά μέσα στην καραντίνα που έχω άφθονο χρόνο να περάσω στην κουζίνα χαχαχα... Στην αρχή στεναχωρεθηκα μπορώ να πω κορίτσια, αλλά τώρα είμαι καλά,... Το πήρα πολύ χαλαρά και ξέρω ότι δεν είμαι μόνη.. Τοσες γυναίκες και όλες έχουν φέρει στον κόσμο υγιέστατα μωρά.. Λίγο προσοχή και όλα καλά.. Η μαμά μου έχει από τα 5 της τύπου 1 και αυτό είναι πραγματικά ζόρι, όχι αυτό που παθαίνουμε εμείς για λίγες εβδομάδες... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka said:

Ολα κλεινουν.

Άσε και είμαι στα όρια του πανικού ... έχουν φάει τέτοιο ζόρι τα παιδιά πέρυσι με αυτό το πράγμα και τώρα πάλι τα ίδια ; Και για εμένα φυσικά που τώρα θα έχω και τηλεργασια και μαθήματα εξ αποστάσεως και όλα τα ψυχολογικά που έχω ;
Το χειρότερο σενάριο ... και βοήθεια στο σπίτι δεν έχω πια γιατί μια γυναίκα που βοηθούσε 2 φορές το μήνα μενει μακριά και δε μπορεί να έρχεται τώρα με την καραντίνα  ... στα όρια σου λέω ... 

Αναπνοες και πάλι αναπνοές ....

  • Λυπημένη/-ος 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 είπε:

Άσε και είμαι στα όρια του πανικού ... έχουν φάει τέτοιο ζόρι τα παιδιά πέρυσι με αυτό το πράγμα και τώρα πάλι τα ίδια ; Και για εμένα φυσικά που τώρα θα έχω και τηλεργασια και μαθήματα εξ αποστάσεως και όλα τα ψυχολογικά που έχω ;
Το χειρότερο σενάριο ... και βοήθεια στο σπίτι δεν έχω πια γιατί μια γυναίκα που βοηθούσε 2 φορές το μήνα μενει μακριά και δε μπορεί να έρχεται τώρα με την καραντίνα  ... στα όρια σου λέω ... 

Αναπνοες και πάλι αναπνοές ....

Βαθιές ανάσες κορίτσι μου... Εισπνοή εκπνοή.... Πραγματικά τα πράγματα πάνε κάθε μέρα από το κακό στο χειρότερο... Τι να πω.. Υπομονή.. Εύχομαι να βρεις τις ισορροπίες σου με όλα αυτά στο σπίτι.. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Στο ίδιο έργο θεατές....ξανά αιμορραγία στα ξαφνικά....χωρίς να κάνω τίποτα, είχα πονάκια από το μεσημέρι και τώρα πήγα τουαλέτα να τσεκάρω και τσουπ να το αιματάκι.....τι να πω ρε γαμώτο.....:(

πήρα μαία, είπε να πάρω 2 utrogestan Π-Μ-Β, ξάπλα και θα ξαναμιλήσουμε αργότερα να δούμε πως πάει η αιμορραγία....

 

  • Λυπημένη/-ος 3

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renaki80 said:

Στο ίδιο έργο θεατές....ξανά αιμορραγία στα ξαφνικά....χωρίς να κάνω τίποτα, είχα πονάκια από το μεσημέρι και τώρα πήγα τουαλέτα να τσεκάρω και τσουπ να το αιματάκι.....τι να πω ρε γαμώτο.....:(

πήρα μαία, είπε να πάρω 2 utrogestan Π-Μ-Β, ξάπλα και θα ξαναμιλήσουμε αργότερα να δούμε πως πάει η αιμορραγία....

 

Όχι ρε παιδί μου πάλι ... καμία αποκολλήσουλα λες ; Κουράστηκες καθόλου αυτές τις μέρες  ; 
 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...