Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, Paris.33 είπε:

Τελεια η μπουμπουκιτσα!! Εμεις εχουμε το απόγευμα υπερηχο μετα απο 3 εβδομάδες κ περιμένω με αγωνια!! 

Καλημέρα κορίτσια!!! Καλά αποτελέσματα στις εξετάσεις σας και με το καλό να δείτε τα μωράκια σας!!! Εμείς γιατρό ακόμα όχι! Θα κάνω πρώτα την καμπύλη και μετά!

  • Μου αρέσει 3

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, mommytobe είπε:

Εντάξει είχες περιθώριο αυτά τα 3 κιλά χαχαχα.. Ότι χάνεις είναι καλό, σου μένει μετά για να το βάλεις χαχαχα.. Εγώ τώρα με την διατροφή λόγω του διαβήτη να δω τι θα κάνω χαχαχα γιατί δεν κάνει να πάρω αλλα κιλά.. 15 φτάνουν!! 

Αντε με το καλό να σας έρθει και το δεντράκι να μπούμε όλες σε mood Χριστουγέννων νωρίς νωρίς.. Όσο πιο νωρίς μπούμε, τόσο πιο γρήγορα θα έρθουν τα Χριστούγεννα και τόσο πιο γρήγορα θα έρθει και η μέρα να γεννήσουμε χαχαχα αυτή την λογική ακολουθώ χαχαχα

μαρεσει το σκεπτικό σου! χαχα ..εσυ σιγουρα θα είσαι καλύτερα με την διατροφή θα δεις!

Just now, Paris.33 είπε:

Τελεια η μπουμπουκιτσα!! Εμεις εχουμε το απόγευμα υπερηχο μετα απο 3 εβδομάδες κ περιμένω με αγωνια!! 

Ευχαριστώ! περιμένουμε κ δικα σου νεα λοιπον!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ani!! είπε:

μαρεσει το σκεπτικό σου! χαχα ..εσυ σιγουρα θα είσαι καλύτερα με την διατροφή θα δεις!

Ευχαριστώ! περιμένουμε κ δικα σου νεα λοιπον!

Και εγώ πιστεύω ότι θα με βοηθήσει η διατροφή.. Ήδη σήμερα οι μετρησεις μου είναι καλύτερα από τις προηγούμενες μέρες... 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, mommytobe είπε:

Και εγώ πιστεύω ότι θα με βοηθήσει η διατροφή.. Ήδη σήμερα οι μετρησεις μου είναι καλύτερα από τις προηγούμενες μέρες... 

ε βεβαια γιατι αλλιως τρωμε δίχως αυριο!!

Link to comment
Share on other sites

Οι μανουλες που εχουν ηδη γεννησει, οντως τα κιλα μπαινουν προς το τελος;;  εμενα ο γιατρος μου,  μου ειπε οτι μπαίνουν απο τη στιγμή που ανοιγω το στομα μου χαχαχχα αλλα πραγματικά, υπαρχουν γυναικες που παιρνουν μονο 10 κιλα?????!!!!!!  Ή ειναι ενας μυθος;; :-P

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Paris.33 είπε:

Οι μανουλες που εχουν ηδη γεννησει, οντως τα κιλα μπαινουν προς το τελος;;  εμενα ο γιατρος μου,  μου ειπε οτι μπαίνουν απο τη στιγμή που ανοιγω το στομα μου χαχαχχα αλλα πραγματικά, υπαρχουν γυναικες που παιρνουν μονο 10 κιλα?????!!!!!!  Ή ειναι ενας μυθος;; :-P

εμένα μου έχουν ζητήσει ,επειδή είμαι ήδη υπέρβαρη να μην βάλω παραπάνω από 7-8 κιλά τοπ. οπότε δν είναι καθόλου μύθος. άσε που το έχω δει κ στην πράξη από φίλες κ γνωστές. κοπέλες παίρνουν 4-5 κιλά κ όταν γεννάνε είναι πιο αδύνατες από πριν

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mighty είπε:

εμένα μου έχουν ζητήσει ,επειδή είμαι ήδη υπέρβαρη να μην βάλω παραπάνω από 7-8 κιλά τοπ. οπότε δν είναι καθόλου μύθος. άσε που το έχω δει κ στην πράξη από φίλες κ γνωστές. κοπέλες παίρνουν 4-5 κιλά κ όταν γεννάνε είναι πιο αδύνατες από πριν

Ωχ 4-5;;;;; ου ο ου!! Εγω ειχα στοχο τα 10 11 αλλα εχω ηδη παρει 6 κ υπολογίζω αλλα 6;;; έχουμε καιρο μπροστά μας,  χωρις να πω ότι τρωω κ κατι το παραπάνω..  Ισως φταιει κ η ακινησία..  Αν ειναι καλη η μέτρηση τραχηλου σήμερα θα ρωτήσω τον γιατρό αν μ επιτρέπει 15 λεπτά εστω περπάτημα... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

Ωχ 4-5;;;;; ου ο ου!! Εγω ειχα στοχο τα 10 11 αλλα εχω ηδη παρει 6 κ υπολογίζω αλλα 6;;; έχουμε καιρο μπροστά μας,  χωρις να πω ότι τρωω κ κατι το παραπάνω..  Ισως φταιει κ η ακινησία..  Αν ειναι καλη η μέτρηση τραχηλου σήμερα θα ρωτήσω τον γιατρό αν μ επιτρέπει 15 λεπτά εστω περπάτημα... 

εντάξει αν είχες φυσιολογικό bmi πριν την εγκυμοσύνη κ βάλεις 10-12 κιλά είσαι οκ φαντάζομαι. άλλες βάζουν κ 25. καμπύλη ζαχάρου ήταν οκ έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mighty είπε:

εντάξει αν είχες φυσιολογικό bmi πριν την εγκυμοσύνη κ βάλεις 10-12 κιλά είσαι οκ φαντάζομαι. άλλες βάζουν κ 25. καμπύλη ζαχάρου ήταν οκ έτσι;

Με 1,70 κ 64 αρχικα, νομιζω καλα ειναι.. Καμπυλη δεν θα κανω,  το σακχαρο μου ειναι στο 69 και εκανα κ μέτρηση γλυκοζιλιωμενης, ηταν στο 5 με κατώτατο οριο 4,5, οπότε γιατρος κ μικροβιολογος μου ειπαν δεν χρειάζεται...  Απλα αλήθεια μπαινουν νερακι τα κιλα!!! 

Εγω παντως εχω να πω ενα μπραβο μεγαλο στα κορίτσια που στην εγκυμοσυνη προσεχουν διπλά κιλα κ διατροφή γιατι ειναι δυσκολο! Μπράβο για την προσπάθεια και υπομονή! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!! Τι κάνετε???

Κορίτσια δεν ξέρω... Εγώ έχω βαρύνει.. καταρχάς νυστάζω λες και είμαι στο 1ο τρίμηνο. Γενικά κουράζομαι εύκολα. Από την άλλη υπάρχουν στιγμές που δεν καταλαβαίνω καν ότι είμαι έγκυος. 

Βασικά έχω βγάλει μια γραμμή κόκκινη στο μηρό εσωτερικά που καταλήγει σε μια στρογγυλή κοκκινίλα. Εκεί που είναι στρογγυλό έχει 2-3 μικρά σπυράκια. Γενικά δεν φαγουριζει εκτός αν το ξύσω εγώ. Έστειλα φωτό στη γιατρό και της μοιάζει με ραγάδα που καταλήγει σε σπασμένο αγγείο. Το παρακολούθησα 5 μέρες αλλά φαίνεται να μην έχει υποχωρήσει. Έστειλα ξανά φωτό. Πάλι μου είπε ότι της φαίνεται για ραγάδα αλλά αν θέλω να δω δερματολόγο. Τώρα τι να πούμε και από φωτογραφίες. 

 

Έκλεισα ραντεβού. Δεν με νοιάζει να είναι ραγάδα απλά μην είναι τίποτα που να επιρρεασει την εγκυμοσύνη. Εντάξει μάλλον λίγο ακραία σκέφτομαι αλλά τι να κάνω !!!!

 

 

 

Είχε καμία σας τίποτα παρόμοιο γενικά? Επίσης οι ραγάδες έχουν φαγούρα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, dpilo είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!! Τι κάνετε???

Κορίτσια δεν ξέρω... Εγώ έχω βαρύνει.. καταρχάς νυστάζω λες και είμαι στο 1ο τρίμηνο. Γενικά κουράζομαι εύκολα. Από την άλλη υπάρχουν στιγμές που δεν καταλαβαίνω καν ότι είμαι έγκυος. 

Βασικά έχω βγάλει μια γραμμή κόκκινη στο μηρό εσωτερικά που καταλήγει σε μια στρογγυλή κοκκινίλα. Εκεί που είναι στρογγυλό έχει 2-3 μικρά σπυράκια. Γενικά δεν φαγουριζει εκτός αν το ξύσω εγώ. Έστειλα φωτό στη γιατρό και της μοιάζει με ραγάδα που καταλήγει σε σπασμένο αγγείο. Το παρακολούθησα 5 μέρες αλλά φαίνεται να μην έχει υποχωρήσει. Έστειλα ξανά φωτό. Πάλι μου είπε ότι της φαίνεται για ραγάδα αλλά αν θέλω να δω δερματολόγο. Τώρα τι να πούμε και από φωτογραφίες. 

 

Έκλεισα ραντεβού. Δεν με νοιάζει να είναι ραγάδα απλά μην είναι τίποτα που να επιρρεασει την εγκυμοσύνη. Εντάξει μάλλον λίγο ακραία σκέφτομαι αλλά τι να κάνω !!!!

 

 

 

Είχε καμία σας τίποτα παρόμοιο γενικά? Επίσης οι ραγάδες έχουν φαγούρα?

Νομιζω πως ναι,  πιθανο να εχουν φαγουρα εφοσον το δερμα τσιτωνει κ αφυδατωνεται.. Πάντως και εμενα για ραγαδα μου κανει,  αμα βαλεις Κρεμουλα ή λαδακι δεν σε ανακουφιζει; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

Οι μανουλες που εχουν ηδη γεννησει, οντως τα κιλα μπαινουν προς το τελος;;  εμενα ο γιατρος μου,  μου ειπε οτι μπαίνουν απο τη στιγμή που ανοιγω το στομα μου χαχαχχα αλλα πραγματικά, υπαρχουν γυναικες που παιρνουν μονο 10 κιλα?????!!!!!!  Ή ειναι ενας μυθος;; :-P

Εγω εχω πολλες φιλες και γνωστες που πηραν συνολο 7 κιλα εως 11.

Εγω ως τωρα στον 7ο που μπηκα  εχω παρει 5 κιλα συνολο κι ελπιζω να μην παρω πολλα ακομα.

Δεν κανουν.σε τιποτα καλο τα κιλα.

Η πιεση σας ποσο ειναι κοριτσια?

Μιας.και απο το 3ο τριμηνο αυξανεται κι αρχίζουν τα ωραια κι εκει?

Ποσο.ειναι το μεγιστο που πρεπει να μας.ανησυχησει?9 με.14?


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Εγω εχω πολλες φιλες και γνωστες που πηραν συνολο 7 κιλα εως 11.

Εγω ως τωρα στον 7ο που μπηκα  εχω παρει 5 κιλα συνολο κι ελπιζω να μην παρω πολλα ακομα.

Δεν κανουν.σε τιποτα καλο τα κιλα.

Η πιεση σας ποσο ειναι κοριτσια?

Μιας.και απο το 3ο τριμηνο αυξανεται κι αρχίζουν τα ωραια κι εκει?

Ποσο.ειναι το μεγιστο που πρεπει να μας.ανησυχησει?9 με.14?

Με 5 6 κιλα ηδη και αλλους 2 2,5μηνες μπροστά μας, το 10 που ειχα στοχο αρχιζει να μ μοιαζει ονειρο.. 

Εγω μεχρι προχθες ημουν σε χαμηλα επίπεδα με το ζορι πλησιαζω το 10 στη μεγάλη.. 14 λες για μεγάλη εσυ;  νομίζω ειναι αρκετουτσικη βέβαια παιζει ρολο κ η ωρα που θα μετρηθείς αν ειναι μετα απο φαγητο κλπ 

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι κι εγω ελπιζω μεχρι καπου εκει.

Αν και ολοι μου λενε οτι απο δω και περα μπαινουν πιο ευκολα τα κιλα.

Κι εγω υποτασικη ειμαι αλλα στο 3ο τριμηνο,ανεβαινει και θελει πιο στενη παρακολουθηση.

 


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Ε ναι κι εγω ελπιζω μεχρι καπου εκει.

Αν και ολοι μου λενε οτι απο δω και περα μπαινουν πιο ευκολα τα κιλα.

Κι εγω υποτασικη ειμαι αλλα στο 3ο τριμηνο,ανεβαινει και θελει πιο στενη παρακολουθηση.

 

τι να σας πω  ρε κοριτσια εγω οποτε παω στο γιατρό ειμαι σταθερα +2,5 κιλά καθε φορα! Μόνο μια φίλη μου πήρε 9 κιλά σύνολο που είχε πολυ άσχημη ψυχολογία και δεν έτρωγε τιποτα επειδή είχε πρόβλημα το μωράκι της

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...