Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Δε κατάλαβα πως υπολόγισε τις  βδομάδες....πως υπολογίζονται??? Η γιατρός τι σας είπε?πόσες μέρες να μείνει σπίτι??? Ότι πει η γιατρός!!!!! Αααα 30/5 ξανά!!!! Αντε με το καλό!!! Τι ωραία!!! Εσύ μπορείς να πάρεις ηρεμιστικά τυχερέ...εμείς απαγορεύεται 😄😄

      Από ότι κατάλαβα το πρόβλημα είναι η οδηγηση που ειναι 1 πήγαινε 1 έλα και έχει λακουβες. Όλη η Ελλάδα μια λακουβα!!!

      Ευτυχώς!!! Στις ηλεκτρονικές αγορές μπορείς να το κάνεις. Λογικό να μην ξέρεις ποιες να πάρεις...προσπαθείς για το καλύτερο...πόσα να γνωρίζουμε πχια!😁

      Καλά ναι, έχουμε μερικούς δρόμους στις λακούβες μας γενικά στην Ελλάδα..

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, Sofi8 είπε:

Καλημέρα και καλή Κυριακή!!! 

Εμένα όχι ακόμη... Είδα κ στον ύπνο μου ότι έκανε κολοτουμπα στην κοιλιά μου η οποία ήταν διαφανής και είδα τα χεράκια της ! 

Αχ, κορίτσια ανυπομονειτε κι εσείς να δείτε τα μωράκια σας; 

 

Η ανυπομονησία στα κοκκινα!!! Αλλα νομιζω εχει κολλησει ο καιρος! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Paris.33 είπε:

Η ανυπομονησία στα κοκκινα!!! Αλλα νομιζω εχει κολλησει ο καιρος! 

Εμένα μου φαίνεται ότι περνάει γρήγορα. Έχω αρχίσει να γίνομαι και δυσκίνητη... Εσείς κορίτσια;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofi8 είπε:

Εμένα μου φαίνεται ότι περνάει γρήγορα. Έχω αρχίσει να γίνομαι και δυσκίνητη... Εσείς κορίτσια;

Αν εξαιρεσεις που..... βρισκει η κοιλια καμια φορα οταν ανοιγω ψυγειο ή ντουλαπια, το χειρίζομαι προς το παρον:-P

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κ απο μενα! Πως εισαστε κοριτσια μου; εγω πειναω συνεχεια....δεν ξερω τι να κανω! Και η μικρη κλωτσαει συνεχεια!!χαχαχα @Hope.2019 πηγες στο ΙΚΑ να ρωτησεις για τα χαρτια για την αδεια μητροτητας;;

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

On 13/11/2020 at 1:55 ΜΜ, Hope.2019 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου.

Με κάποια κοπέλα μίλαγα για το ΙΚΑ αλλά δεν θυμάμαι. Πήγα σήμερα με ραντεβού να ρωτήσω και μου δώσανε κάτι έντυπα. Λοιπόν θέλει βεβαίωση γιατρού συμβεβλημένο με τον ΕΟΠΥΥ εγώ θα πάρω από το κέντρο υγείας της περιοχής μου, βεβαίωση εργοδότη και υπεύθυνη δήλωση δικιά μου είναι ένα έντυπο που μου το έδωσαν εκεί. Επίσης αν έχεις μπει σε αναστολή ζητάς συμπληρωματικά από τον εργοδότη μια βεβαίωση ότι είσαι σε αναστολή από τότε έως τότε επίσης και IBAN. Για την λοχεία μετά τον τοκετό θέλουν ληξιαρχική πράξη γέννησης , βεβαίωση εργοδότη που μου την έδωσαν στο ΙΚΑ σήμερα, μια βεβαίωση που σου δίνουν στο μαιευτήριο και το χαρτί που λέει την ασφάλιση του παιδιού ,πρέπει δηλαδή να το ασφαλίσεις το παιδί πρώτα στο μητρώο...

@Geo Jo καλησπέρα κορίτσι μου! Ναι κορίτσι μου, σου παραθέτω ξανά τι έγραψα την Παρασκευή που πήγα!

  • Μου αρέσει 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Hope.2019 είπε:

@Geo Jo καλησπέρα κορίτσι μου! Ναι κορίτσι μου, σου παραθέτω ξανά τι έγραψα την Παρασκευή που πήγα!

Σ ευχαριστω πολυ κοριτσι μου! Βεβαια εγω σταματαω 21/12 αλλα καλο θα ηταν να γνωριζω απο τωρα καποια δικαιολογητικα. Επισης αυτο που μου ειπε ο λογιστης ειναι οτι αν η καλοκαιρινη αδεια πεφτει μεσα στο διαστημα που θα καθομαι λογω τοκετου, πρεπει να την κολλησω πριν μπω στο 6μηνο του οαεδ και την πληρωνομαι κανονικα απ τον εργοδοτη

Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

Αν εξαιρεσεις που..... βρισκει η κοιλια καμια φορα οταν ανοιγω ψυγειο ή ντουλαπια, το χειρίζομαι προς το παρον:-P

Καλησπέρα, θα σου πω το καλύτερο (όσον αφορά εμένα) 1) να ξεπλύνεις με νερό τα δόντια σου μετά το βούρτσισμα...(δεν φτάνω την βρύση) 2) να βάλεις κάλτσες ή παπούτσια!!!

:D

Just now, Geo Jo είπε:

Καλησπερα κ απο μενα! Πως εισαστε κοριτσια μου; εγω πειναω συνεχεια....δεν ξερω τι να κανω! Και η μικρη κλωτσαει συνεχεια!!χαχαχα @Hope.2019 πηγες στο ΙΚΑ να ρωτησεις για τα χαρτια για την αδεια μητροτητας;;

Καλώς ήρθες στο κλάμπ των παμφάγων :P

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 4

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εμενα πάλι μου φαινεται ότι.εχουμε αρκετο καιρο ακομα.Σημερα παλι πηρα τους δρομους,περπατησα κανενα μισαωρο τουλαχιστον.Καφεδάκι και βολτα στον ηλιο.

Απο χθες ξεκινησα να στολίζω και το σπιτι Χριστουγεννιατικα.

Απο αγορές θα περιμενω να ληξει η καραντινα μηπως καταφέρω να παω σε ενα Λητω να ριξω μια ματια.Και τελος μετα οι επιτοπιες επισκεψεις.Επιτοπου μονο τα απαραίτητα αλλιως απο ιντερνετ.

Απο κιλά.5 σύνολο ως τωρα.

  • Μου αρέσει 4

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Geo Jo είπε:

Σ ευχαριστω πολυ κοριτσι μου! Βεβαια εγω σταματαω 21/12 αλλα καλο θα ηταν να γνωριζω απο τωρα καποια δικαιολογητικα. Επισης αυτο που μου ειπε ο λογιστης ειναι οτι αν η καλοκαιρινη αδεια πεφτει μεσα στο διαστημα που θα καθομαι λογω τοκετου, πρεπει να την κολλησω πριν μπω στο 6μηνο του οαεδ και την πληρωνομαι κανονικα απ τον εργοδοτη

Ναι κι εγώ 22/12 βγαίνω αλλά καλό είναι να ξέρουμε από τώρα ,μην τρέχουμε γιατί όλα γίνονται με ραντεβού προς το παρόν! Την άδεια του 2021 δεν γνωρίζω να σου πω την αλήθεια. Νόμιζα έπρεπε να το πάω σερί. Δηλαδή ΙΚΑ και μετά ΟΑΕΔ. Αλλά αφού γίνεται έτσι μια χαρά!

Μετά που θα πρέπει να ασφαλίσουμε το μωρό για να πάρουμε και το επίδομα λοχείας από το ΙΚΑ πρέπει να ρωτήσω τι χρειάζεται στο μητρώο.

Επίσης κάτι γνωστοί μας που γέννησαν πρόσφατα μας είπαν ότι όλα γίνονται πια αυτόματα με μια αίτηση στο μαιευτήριο, δηλαδή ληξιαρχική πράξη γέννησης, αμκα του παιδιού!

 

ΥΓ εγώ την αδεια σκέφτομαι να την πάρω αφού γυρίσω δηλαδή περίπου Οκτωβρη και να την παίρνω καποιες μέρες κάθε εβδομάδα , τρεις να πηγαίνω δύο ν κάθομαι μέχρι να τελειώσει για να είμαι με το μωρό. Ο εργοδότης μου σίγουρα δεν νομίζω να έχει πρόβλημα.

  • Μου αρέσει 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Renaki80 είπε:

Καλησπέρα, θα σου πω το καλύτερο (όσον αφορά εμένα) 1) να ξεπλύνεις με νερό τα δόντια σου μετά το βούρτσισμα...(δεν φτάνω την βρύση) 2) να βάλεις κάλτσες ή παπούτσια!!!

:D

Καλώς ήρθες στο κλάμπ των παμφάγων :P

Αχ και εγώ κορίτσια κρατιέμαι όσο μπορώ αλλά πεινάω κατά πολύ! Νοιώθω συνέχεια πεινασμένη! Ευτυχώς ακόμα εγώ δεν έχω μεγάλη κοιλίτσα αλλά ήδη δυσκολεύομαι και νοιώθω βαριά, που να είχα και μεγαλύτερη!

Just now, Joka είπε:

Εμενα πάλι μου φαινεται ότι.εχουμε αρκετο καιρο ακομα.Σημερα παλι πηρα τους δρομους,περπατησα κανενα μισαωρο τουλαχιστον.Καφεδάκι και βολτα στον ηλιο.

Απο χθες ξεκινησα να στολίζω και το σπιτι Χριστουγεννιατικα.

Απο αγορές θα περιμενω να ληξει η καραντινα μηπως καταφέρω να παω σε ενα Λητω να ριξω μια ματια.Και τελος μετα οι επιτοπιες επισκεψεις.Επιτοπου μονο τα απαραίτητα αλλιως απο ιντερνετ.

Απο κιλά.5 σύνολο ως τωρα.

Καλά κάνεις, ότι καλύτερο είναι να περπατάς! Και γυμνάζεσαι και ψυχολογικά σε βοηθά πολύ!

  • Μου αρέσει 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, vivi24 είπε:

Κορίτσια έχει ψωνίσει κάποια συρταριερα-αλλαξιερα να μας προτείνει καταστήματα ? 

σιφονιερα nord απο το καταστημα ήρα.εχει και ωραια στο casababy.gr στο Ίλιον)και στα λητω.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Εμενα πάλι μου φαινεται ότι.εχουμε αρκετο καιρο ακομα.Σημερα παλι πηρα τους δρομους,περπατησα κανενα μισαωρο τουλαχιστον.Καφεδάκι και βολτα στον ηλιο.

Απο χθες ξεκινησα να στολίζω και το σπιτι Χριστουγεννιατικα.

Απο αγορές θα περιμενω να ληξει η καραντινα μηπως καταφέρω να παω σε ενα Λητω να ριξω μια ματια.Και τελος μετα οι επιτοπιες επισκεψεις.Επιτοπου μονο τα απαραίτητα αλλιως απο ιντερνετ.

Απο κιλά.5 σύνολο ως τωρα.

Εντάξει ζήλεψα το περπάτημα σου κ το καφε στον ήλιο! τι ωραια!! περιμένουμε κ εμεις να μας έρθει το καινούργιο μας δεντρο να στολίσουμε! απο κιλά φυσικα δεν έχεις πάρει τιποτα!

Link to comment
Share on other sites

Just now, vivi24 είπε:

Κορίτσια έχει ψωνίσει κάποια συρταριερα-αλλαξιερα να μας προτείνει καταστήματα ? 

Βιβη μου,  γενικα μια ερευνα που εκανα ηλεκτρονική στα βρεφικα οι συρταριερες μου φάνηκαν ακριβες για αυτο κατεληξα στο γνωστό ikea:P αγορασαμε μια λευκη με 3 συρταρια, αν παρατηρήσεις τις προτεινόμενες απο τα βρεφικα εχουν υψους καπου 87cm προφανώς αυτο θα ειναι το ιδανικο για να βαλεις αλλαξιερα κ να αλλαζεις  το μωρο, αυτη ηταν στα 77cm, αλλα η αλλαξιερα που πηρα ειναι φουσκωτη,  οποτε, αν κ ειμαι στην κατηγορία τπυ 1,70 η ιδια πιστεύω θα με βολεψει! Να κοιταξεις τις διαστάσεις πλάτος βάθος να χωραει αλλαξιερα απο πανω  και σίγουρα υψος,  αναλογα με το δικο σου! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...