Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 57 λεπτά , Τουτουνι είπε:

Μου πήρε ο άντρας μου αποξηραμένα δαμάσκηνα και τρώω, ελπίζω σαν τη χθεσινή μέρα να μην έρθει ξανα

Και εγώ εύχομαι το ίδιο..φοβάμαι να πάω τουαλέτα. 

πρίν από 12 λεπτά , natassaki2006 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ....Δεν έχω ιδέα μήπως να με φωτισετε εσεις ρε κοριτσια?εγω αδιαθετησα 31/5 κ ετ εκανα 19/6 ποσο ειμσι??

Άσε δεν στο υπολογίζω γιατί και τα δικα μου τελικά λάθος τα είχα κάνει!


5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 είπε:

Φυσικά και ξέρουμε ;) 

Χθες που ήμουν στο γιατρό μου λέει να ζυγιστώ και να μου πάρουν πίεση και του λέω οκ αλλά με συγκεκριμένη σειρά ... πρώτα ο υπέρηχος να ηρεμήσω γιατί η καρδιά πάει να σπάσει και μετά η πίεση γιατί αν ζυγιστώ πρώτα το σίγουρο είναι ότι με αυτό που θα δω στη ζυγαριά θα ανεβάσω πίεση ... αφού τελειώσαμε τον υπέρηχο και υποτίθεται ειχα ηρεμήσει ήθελε να ακούσει την καρδιά μου και μου λέει «ακόμα χτυπάει πολύ δυνατά!»... ειχα τόση αγωνία από το απόγευμα και μετά που νόμιζα θα πάθω τίποτα ...

Κι εμενα που μου πηρε μετα τον υπερηχο ήταν ακομη στα υψη και μου την ξαναμετρησαν πριν φυγω για να δειξει σωστα.Χαμηλη,οπως παντα.11 με 6.Πολυ καλο για την κυηση μου ειπαν.Τωρα αλλο αγχος,περιμενω αποτελεσματα των εξετασεων.


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Efinikolaou είπε:

Και εγώ εύχομαι το ίδιο..φοβάμαι να πάω τουαλέτα. 

Άσε δεν στο υπολογίζω γιατί και τα δικα μου τελικά λάθος τα είχα κάνει!

Χαχαχ αστο τότε!!!!

Just now, Joka είπε:

Κι εμενα που μου πηρε μετα τον υπερηχο ήταν ακομη στα υψη και μου την ξαναμετρησαν πριν φυγω για να δειξει σωστα.Χαμηλη,οπως παντα.11 με 6.Πολυ καλο για την κυηση μου ειπαν.Τωρα αλλο αγχος,περιμενω αποτελεσματα των εξετασεων.

Λογικο...φευγει το ενα αγχος ερχεται το επόμενο...σε δουλειά ν βρισκόμαστε δλδ..

Just now, Τουτουνι είπε:

Αχ!! Αμήν Παναγία μου!!!! Δεν ξέρετε βρε κορίτσια πως το περιμένω!!!!!

Μπορούμε να φανταστούμε πως νιώθεις.ειναι όντως πολύ συγκλονιστική η στιγμή κ αξέχαστη!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka said:

Κι εμενα που μου πηρε μετα τον υπερηχο ήταν ακομη στα υψη και μου την ξαναμετρησαν πριν φυγω για να δειξει σωστα.Χαμηλη,οπως παντα.11 με 6.Πολυ καλο για την κυηση μου ειπαν.Τωρα αλλο αγχος,περιμενω αποτελεσματα των εξετασεων.

Και εμένα σχετικά καλή ήταν 13/8. Συνήθως είναι 12/7 αλλά στην πρώτη εγκυμοσύνη κάθε φορά μου μέτραγε κάτι 15αρια και 16αρια και του γύριζε το μάτι. Με είχε στείλει και σε καρδιολόγο αλλά τελικά ήταν το σύνδρομο της άσπρης μπλούζας γιατί εκτός ιατρείου η πίεση ήταν μια χαρά. 
Για το λεύκωμα που μου βγήκε στις εξετάσεις δε φάνηκε να ανησυχεί τελικά αλλά μου έδωσε επαναληπτική γενική ούρων με καλλιέργεια για να το ξαναδούμε.. 

Σημερα πηγές εσυ ; Αυτά βγαίνουν γρήγορα συνήθως, εμένα μου τα έστειλαν την επόμενη που τις έκανα  

36 minutes ago, natassaki2006 said:

Σε ευχαριστώ πολύ....Δεν έχω ιδέα μήπως να με φωτισετε εσεις ρε κοριτσια?εγω αδιαθετησα 31/5 κ ετ εκανα 19/6 ποσο ειμσι??

Λοιπόν η 1η μέρα περιόδου σου θεωρείται η 31/5 που αδιαθέτησες. Από την εμβρυομεταφορα βγάζεις 5 και μετά 14 μέρες... τυχαίως συμπίπτει με την πραγματική σου όποτε οποιαδήποτε εφαρμογή δεις θα το λέει σωστά. Αν το κάνω σωστά είσαι 5και4 

Just now, chris79 said:

Και εμένα σχετικά καλή ήταν 13/8. Συνήθως είναι 12/7 αλλά στην πρώτη εγκυμοσύνη κάθε φορά μου μέτραγε κάτι 15αρια και 16αρια και του γύριζε το μάτι. Με είχε στείλει και σε καρδιολόγο αλλά τελικά ήταν το σύνδρομο της άσπρης μπλούζας γιατί εκτός ιατρείου η πίεση ήταν μια χαρά. 
Για το λεύκωμα που μου βγήκε στις εξετάσεις δε φάνηκε να ανησυχεί τελικά αλλά μου έδωσε επαναληπτική γενική ούρων με καλλιέργεια για να το ξαναδούμε.. 

Σημερα πηγές εσυ ; Αυτά βγαίνουν γρήγορα συνήθως, εμένα μου τα έστειλαν την επόμενη που τις έκανα  

Λοιπόν η 1η μέρα περιόδου σου θεωρείται η 31/5 που αδιαθέτησες. Από την εμβρυομεταφορα βγάζεις 5 και μετά 14 μέρες... τυχαίως συμπίπτει με την πραγματική σου όποτε οποιαδήποτε εφαρμογή δεις θα το λέει σωστά. Αν το κάνω σωστά είσαι 5και4 

Όλα αυτά βάσει αυτών που μου είπε ο δικός μου γιατρός γιατί και εδώ οι απόψεις διίστανται 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, chris79 είπε:

Και εμένα σχετικά καλή ήταν 13/8. Συνήθως είναι 12/7 αλλά στην πρώτη εγκυμοσύνη κάθε φορά μου μέτραγε κάτι 15αρια και 16αρια και του γύριζε το μάτι. Με είχε στείλει και σε καρδιολόγο αλλά τελικά ήταν το σύνδρομο της άσπρης μπλούζας γιατί εκτός ιατρείου η πίεση ήταν μια χαρά. 
Για το λεύκωμα που μου βγήκε στις εξετάσεις δε φάνηκε να ανησυχεί τελικά αλλά μου έδωσε επαναληπτική γενική ούρων με καλλιέργεια για να το ξαναδούμε.. 

Σημερα πηγές εσυ ; Αυτά βγαίνουν γρήγορα συνήθως, εμένα μου τα έστειλαν την επόμενη που τις έκανα  

Λοιπόν η 1η μέρα περιόδου σου θεωρείται η 31/5 που αδιαθέτησες. Από την εμβρυομεταφορα βγάζεις 5 και μετά 14 μέρες... τυχαίως συμπίπτει με την πραγματική σου όποτε οποιαδήποτε εφαρμογή δεις θα το λέει σωστά. Αν το κάνω σωστά είσαι 5και4 

Όλα αυτά βάσει αυτών που μου είπε ο δικός μου γιατρός γιατί και εδώ οι απόψεις διίστανται 

Σε ευχαριστώ πολύ γλυκούλα...!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Efinikolaou είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ!!!

Ναι ναι για αυτό ακριβώς μου είπε... εδώ η φαρμακοποιός μ είπε 40... τώρα πάει το παρήγγειλα δεν πειράζει..κάνει αμέσως δουλίτσα? Στον παντο είμαι εγώ!

Εγώ 40:roll:

Σιρόπι Duphalac.. μου το συστησε Γαστρεντερολόγος. Κάνει θαύματα!!

1 κουταλιά της σούπας 2-3 φορές τημ μέρα κ σου ρυθμίζει το έντερο.. κ δεν είναι ακριβό!!

1 hour ago, Τουτουνι είπε:

Σίγουρα θα έχουν κάνει δουλίτσα!!!!!! Θα ακούσεις σήμερα τον πιο όμορφο ήχο του κόσμου!!! Εσύ έχεις συμπτώματα ή είσαι απ' τις τυχερές;

Τυχερές!!!!

Εγώ ακόμα ούτε καν υπέρηχο κ μπήκα στην 6η....


urI6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renula είπε:

Σιρόπι Duphalac.. μου το συστησε Γαστρεντερολόγος. Κάνει θαύματα!!

1 κουταλιά της σούπας 2-3 φορές τημ μέρα κ σου ρυθμίζει το έντερο.. κ δεν είναι ακριβό!!

Τυχερές!!!!

Εγώ ακόμα ούτε καν υπέρηχο κ μπήκα στην 6η....

Δεν θα μου το έλεγε η μαία άραγε? Τι με έβαλε και πήρα αυτό το πανάκριβο γαμωτο?

Τεεεελοςπαντων... Εγώ φοβάμαι να πάω τουαλέτα τώρα και δεν ξέρω πως να το διαχειριστώ 


5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites

@chris79 που εννοεις οτι διίστανται?

Χθες τις εκανα και περιμενω τωρα...εν τω μεταξυ δοξα τω Θεω γενικα ειμαι μια χαρα αλλα καποιες μερες οπως χθες και σημερα νιωθω απιστευτη κουραση.Με το ζορι στεκομαι ορθια.

Εσυ πως την παλευεις με δουλεια?


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τι κάνετε??? Σας έπιασε η πάρλα σήμερα! Τα μηνύματα τα πέρασα στα γρήγορα! Κάπου πήρε το μάτι μου τη σούυυυπερ χοριακή της @natassaki2006..!! Τι χοριακάρα είναι αυτή, φτου φτου!! Μπράβο φίλη μου!!! 

@Nephelie Νεφελάκι μου καλώς όρισες στην ομάδα  καλή μου ❤️❤️❤️

Επίσης περιμένουμε και νέα από υπερήχους, ε??? 

Συζήτηση περί εντέρων σήμερα..  Εμένα πάλι με έπιασε το ρημαδι το δόντι και πήγα εκτάκτως οδοντίατρο. Επίσης αποφάσισα να μη ξανακατεβω μόνη μου κέντρο με τόση ζέστη. Δύο φορές πήγα να λυποθυμησω. Τα χρειάστηκα. Α έκανα και εξετάσεις σήμερα, άντε να δω τα χαΐρια μου αύριο..

  • Μου αρέσει 2

MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Joka said:

@chris79 που εννοεις οτι διίστανται?

Χθες τις εκανα και περιμενω τωρα...εν τω μεταξυ δοξα τω Θεω γενικα ειμαι μια χαρα αλλα καποιες μερες οπως χθες και σημερα νιωθω απιστευτη κουραση.Με το ζορι στεκομαι ορθια.

Εσυ πως την παλευεις με δουλεια?

Αυτό το έγραψα στην @natassaki2006 για τον υπολογισμό της τελευταίας περιόδου (κάποιοι μετράνε -12 και κάποιοι -14 μέρες από την εμβρυομεταφορα και αφού αφαιρεθεί η ηλικία των εμβρύων ) 

Απο συμπτώματα πάνε κι έρχονται συνέχεια ... τη μια στιγμή είμαι έτοιμη να κάνω εμετό και βογγάω και την άλλη μια χαρά ... προσπαθώ να μη με καταλάβουν στη δουλειά αλλά ώρες ώρες είμαι χάλια ... υπομονή !! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Balloo είπε:

Κορίτσια τι κάνετε??? Σας έπιασε η πάρλα σήμερα! Τα μηνύματα τα πέρασα στα γρήγορα! Κάπου πήρε το μάτι μου τη σούυυυπερ χοριακή της @natassaki2006..!! Τι χοριακάρα είναι αυτή, φτου φτου!! Μπράβο φίλη μου!!! 

@Nephelie Νεφελάκι μου καλώς όρισες στην ομάδα  καλή μου ❤️❤️❤️

Επίσης περιμένουμε και νέα από υπερήχους, ε??? 

Συζήτηση περί εντέρων σήμερα..  Εμένα πάλι με έπιασε το ρημαδι το δόντι και πήγα εκτάκτως οδοντίατρο. Επίσης αποφάσισα να μη ξανακατεβω μόνη μου κέντρο με τόση ζέστη. Δύο φορές πήγα να λυποθυμησω. Τα χρειάστηκα. Α έκανα και εξετάσεις σήμερα, άντε να δω τα χαΐρια μου αύριο..

Καλως σας βρηκα κοριτσακια μου.!παλι; Πω ρε συ τι τραβας !! Παντα με συνοδο κοριτσια ,δεν ειμαστε για τετοια.. αν συμβει χτυπα ξυλο κατι..κανει και ζεστη ναι.εκανες  για τοξοπλασματα ιλαρα και γενικες και ουρων ;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Balloo είπε:

Κορίτσια τι κάνετε??? Σας έπιασε η πάρλα σήμερα! Τα μηνύματα τα πέρασα στα γρήγορα! Κάπου πήρε το μάτι μου τη σούυυυπερ χοριακή της @natassaki2006..!! Τι χοριακάρα είναι αυτή, φτου φτου!! Μπράβο φίλη μου!!! 

@Nephelie Νεφελάκι μου καλώς όρισες στην ομάδα  καλή μου ❤️❤️❤️

Επίσης περιμένουμε και νέα από υπερήχους, ε??? 

Συζήτηση περί εντέρων σήμερα..  Εμένα πάλι με έπιασε το ρημαδι το δόντι και πήγα εκτάκτως οδοντίατρο. Επίσης αποφάσισα να μη ξανακατεβω μόνη μου κέντρο με τόση ζέστη. Δύο φορές πήγα να λυποθυμησω. Τα χρειάστηκα. Α έκανα και εξετάσεις σήμερα, άντε να δω τα χαΐρια μου αύριο..

Αχ μακάρι να με έπιανε το δόντι πάρα όλο αυτό που ζω με την τουαλέτα!


5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Balloo είπε:

Κορίτσια τι κάνετε??? Σας έπιασε η πάρλα σήμερα! Τα μηνύματα τα πέρασα στα γρήγορα! Κάπου πήρε το μάτι μου τη σούυυυπερ χοριακή της @natassaki2006..!! Τι χοριακάρα είναι αυτή, φτου φτου!! Μπράβο φίλη μου!!! 

@Nephelie Νεφελάκι μου καλώς όρισες στην ομάδα  καλή μου ❤️❤️❤️

Επίσης περιμένουμε και νέα από υπερήχους, ε??? 

Συζήτηση περί εντέρων σήμερα..  Εμένα πάλι με έπιασε το ρημαδι το δόντι και πήγα εκτάκτως οδοντίατρο. Επίσης αποφάσισα να μη ξανακατεβω μόνη μου κέντρο με τόση ζέστη. Δύο φορές πήγα να λυποθυμησω. Τα χρειάστηκα. Α έκανα και εξετάσεις σήμερα, άντε να δω τα χαΐρια μου αύριο..

Σε ευχαριστώ γλυκό μου!!!Καλή επιτυχία στις εξετάσεις σου  ..!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια πηρα απαντηση απο μικροβιολόγο.

1η χοριακη: 104

2η χοριακη: 242  μεσα σε 48 ωρες περίπου.

(3 μερες πριν την περίοδο σημερα να υπενθυμίσω.)  Καλα ειμαστε ε;;;

Just now, Balloo είπε:

Κορίτσια τι κάνετε??? Σας έπιασε η πάρλα σήμερα! Τα μηνύματα τα πέρασα στα γρήγορα! Κάπου πήρε το μάτι μου τη σούυυυπερ χοριακή της @natassaki2006..!! Τι χοριακάρα είναι αυτή, φτου φτου!! Μπράβο φίλη μου!!! 

@Nephelie Νεφελάκι μου καλώς όρισες στην ομάδα  καλή μου ❤️❤️❤️

Επίσης περιμένουμε και νέα από υπερήχους, ε??? 

Συζήτηση περί εντέρων σήμερα..  Εμένα πάλι με έπιασε το ρημαδι το δόντι και πήγα εκτάκτως οδοντίατρο. Επίσης αποφάσισα να μη ξανακατεβω μόνη μου κέντρο με τόση ζέστη. Δύο φορές πήγα να λυποθυμησω. Τα χρειάστηκα. Α έκανα και εξετάσεις σήμερα, άντε να δω τα χαΐρια μου αύριο..

Πραγματι εχει φοβερη ζεστη να προσέχεις!! Περιμένουμε τα νεα σου αυριο!! Παλι καλα που το εφτιαξες αμεσα επισης το δοντι σου!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...