Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια. Εγώ χθες είδα κάτι ροζ(6 μέρες πριν τον πρώτο πρώτο υπέρηχο) κ έχει πάει η ψυχή μου στην κουλουρη. Σήμερα βγάζω κάτι πάρα πολύ αχνά καφέ 2 τελιτσες ας πούμε κάθε φορά που πάω τουαλέτα. Έχει συμβεί κ σε άλλη κοπέλα?είμαι ακριβως σύμφωνα με μια εφαρμογή που κατέβασα στο 5w. Αυτό το σημαίνει ότι μπαινω στην έκτη εβδομάδα η στην 5η; Έχω μπερδευτει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Stavroula25 είπε:

@Ani!!Καλημέρα γλυκιά μου... Ναι τώρα κατάλαβα... Όλα αυτά που έκανες είναι φυσιολογικά αποτελέσματα σωστής εγκυμοσύνης.. Λογικό το 0 λογικό το 104 λίγες μέρες πριν την περίοδο... Όλα θα πάνε τέλεια στη σημερινή χοριακη σου αγάπη μου!! Ναι θα κανω αύριο για να είμαι σίγουρη αλλά έχω χάσει κάθε ελπίδα μου!! Έχω πόνους χαμηλά και στη μέση!! Σαν πόνους περιόδου. Θα δείξει.. Περιμένουμε νέα σου με τη χοριακη τη σημερινή!! 

 

Εντάξει καταλαβαινω τι λες! Παρόλα αυτά ας περιμένουμε αυριο κ τα δικα σου αποτελεσματα ποτε δεν ξέρεις!  Σε ευχαριστώ πολύ πολυ!!,

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mighty είπε:

Γεια σας κορίτσια. Εγώ χθες είδα κάτι ροζ(6 μέρες πριν τον πρώτο πρώτο υπέρηχο) κ έχει πάει η ψυχή μου στην κουλουρη. Σήμερα βγάζω κάτι πάρα πολύ αχνά καφέ 2 τελιτσες ας πούμε κάθε φορά που πάω τουαλέτα. Έχει συμβεί κ σε άλλη κοπέλα?είμαι ακριβως σύμφωνα με μια εφαρμογή που κατέβασα στο 5w. Αυτό το σημαίνει ότι μπαινω στην έκτη εβδομάδα η στην 5η; Έχω μπερδευτει.

Καλημέρα κορίτσι μου.. Μην αγχώνεσαι καθόλου. Είναι απολύτως φυσιολογικό.. Αν δεις και σε παλαιότερες σημοσιευσεις κορίτσια με πολύ περισσότερη ροή ροζ καφέ ή ακόμα και κόκκινο αιματακι φοβήθηκαν πολύ και τελικά δεν ήταν τίποτα... Είναι από παλιό αίμα η επειδή μεγαλώνει η μήτρα και ίσως σπάει κάποιο αγγειακι...μπορεις να μιλήσεις και με τον γιατρό σου αν συνεχίσει ίσως σου κόψει κάποιο χάπι... Αλλά απ ότι είδα σήμερα είναι πολύ αχνό.. Οπότε χαλάρωσε και χαϊδευε την κοιλίτσα σου. Όλα πάνε σούπερ ❤️


Ecjtp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katzei1982 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου.. Μην αγχώνεσαι καθόλου. Είναι απολύτως φυσιολογικό.. Αν δεις και σε παλαιότερες σημοσιευσεις κορίτσια με πολύ περισσότερη ροή ροζ καφέ ή ακόμα και κόκκινο αιματακι φοβήθηκαν πολύ και τελικά δεν ήταν τίποτα... Είναι από παλιό αίμα η επειδή μεγαλώνει η μήτρα και ίσως σπάει κάποιο αγγειακι...μπορεις να μιλήσεις και με τον γιατρό σου αν συνεχίσει ίσως σου κόψει κάποιο χάπι... Αλλά απ ότι είδα σήμερα είναι πολύ αχνό.. Οπότε χαλάρωσε και χαϊδευε την κοιλίτσα σου. Όλα πάνε σούπερ ❤️

Ναι μίλησα μου αύξησαν λίγο την βραδινή προγεστερόνη δεν μου παν κάτι να κάνω σήμερα μόνο να τους τηλεφωνήσω αν αυξηθεί η ροή. Δεν παίρνω σαλοσπιρ. Μόνο ουλτρο κ σικλακουρ. Σε ευχαριστώ για την απάντηση.:-)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ani!! είπε:

Κοριτσια ξέρετε για εξέταση TSH  πρεπει να ειμαι νηστική ή δεν πειραζει;;

Αν δεν κάνω λάθος πρέπει να σαι νηστική... Αλλά και πάλι στο λέω με επιφύλαξη γιατί όταν την έκανα έκανα και ορμονολογικες μαζί... Πάρε ενα τηλεφωνο στο μικροβιολογικό καλυτερα να σαι σίγουρη :)

Just now, Mighty είπε:

Ναι μίλησα μου αύξησαν λίγο την βραδινή προγεστερόνη δεν μου παν κάτι να κάνω σήμερα μόνο να τους τηλεφωνήσω αν αυξηθεί η ροή. Δεν παίρνω σαλοσπιρ. Μόνο ουλτρο κ σικλακουρ. Σε ευχαριστώ για την απάντηση.:-)

Τίποτα αγάπη όλα είναι μια χαρά μην αγχώνεσαι καθόλου :)

  • Μου αρέσει 1

Ecjtp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Evouska είπε:

Γεια σας κι από εμένα κορίτσια! 

Με επιφύλαξη γράφω πρώτη φορά στην ομάδα σας! Αν όλα πάνε καλά θα γεννήσω κ εγώ γύρω στις 15 Φεβρουαριου! :)Ειμαι 29, πρώτη φορά μαμά από φυσιολογική σύλληψη! Σύμφωνα με την τελευταία μου περίοδο είμαι 7w1d. Δυστυχώς έχω και μια μικρή αποκόλληση :-(. Έχω πάει 2 φορές για υπέρηχο, την πρώτη όταν ήμουν 5w1d και ακόμα μια όταν ήμουν 6w2d αλλά δεν ακούσαμε καρδουλα! Ο γιατρός μου είπε ότι παρόλο που ήμουν 6+2 το μωρό φαινόταν μικρότερο δηλαδή σαν να είναι μια εβδομάδα πίσω ! Και είχα στεναχωρηθεί πάρα πολύ που δεν την ακούσαμε! Τωρα έχουμε ξανά ραντεβού την Παρασκευή! Ελπίζω να το ακούσουμε το μωράκι μας και να είμαι κ εγώ στις μανούλες Φεβρουαρίου!:x:x

Καληερα κοριτσι μας! Περιμένουμε λοιπόν νεοτερα σου! Εύχομαι ότι καλύτερο από καρδιάς! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, chris79 είπε:

Κορίτσια μου όλα καλά ! Τα μωράκια μας είναι 1,6cm το καθένα και ακούσαμε και καρδούλες !! Όμορφη μέρα !! Μεγάλη χαρά !! Διπλή !! :) :) 

Αχ μπράβο! Αχ πολύ χάρηκα! Ευτυχισμένη διπλά!!! 

5 ώρες πρίν, Evouska είπε:

Γεια σας κι από εμένα κορίτσια! 

Με επιφύλαξη γράφω πρώτη φορά στην ομάδα σας! Αν όλα πάνε καλά θα γεννήσω κ εγώ γύρω στις 15 Φεβρουαριου! :)Ειμαι 29, πρώτη φορά μαμά από φυσιολογική σύλληψη! Σύμφωνα με την τελευταία μου περίοδο είμαι 7w1d. Δυστυχώς έχω και μια μικρή αποκόλληση :-(. Έχω πάει 2 φορές για υπέρηχο, την πρώτη όταν ήμουν 5w1d και ακόμα μια όταν ήμουν 6w2d αλλά δεν ακούσαμε καρδουλα! Ο γιατρός μου είπε ότι παρόλο που ήμουν 6+2 το μωρό φαινόταν μικρότερο δηλαδή σαν να είναι μια εβδομάδα πίσω ! Και είχα στεναχωρηθεί πάρα πολύ που δεν την ακούσαμε! Τωρα έχουμε ξανά ραντεβού την Παρασκευή! Ελπίζω να το ακούσουμε το μωράκι μας και να είμαι κ εγώ στις μανούλες Φεβρουαρίου!:x:x

Καλώς μας ήρθες! Μην ανησυχείς εγώ πήγα 3 φορές για να το ακούσω τελικά την 7η! Όλα καλά θα είναι!!!

  • Μου αρέσει 1

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλε κορίτσια σήμερα είδα απαντήσεις τις οποίες χθες δεν είχα δει ! 

Σας ευχαριστώ όλες για το ενδιαφέρον! 

Είδα ότι αναφερατε το θέμα δυσκοιλιότητα...Εμένα έτσι ξεκίνησε προχθές η περιπέτεια μου . Πονούσα πολύ σαν κολικος, πάω τουαλέτα ,σφιχτηκα και τσουπ το πρώτο ροζ που μετά έγινε καφέ..μετά πονούσα πάρα πολύ και τσουπ κόκκινο αίμα...στο τέλος της βραδιάς μετά από πολύ πόνο, ενέσεις κλπ ,μου είπε η μαία μου να βάλω υποθετο βολταρεν για να μου σταματήσει ο πόνος μιας Κ Υπέφερα.. Ε λοιπόν μόλις έβαλα το υποθετο, έτρεξα τουαλέτα με διάρροια... από τότε δεν έχει  ξανά πάει και φοβάμαι πολύ να πάω να σας πω την αλήθεια. Ρώτησα την μαία τι να πάρω και μου είπε ένα φυτικό σιρόπι από χυμούς φρούτων 2κσ πρωί και βράδυ... δεν το έχω πάρει ακόμα να σας πω την αλήθεια..


5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Efinikolaou είπε:

Καλε κορίτσια σήμερα είδα απαντήσεις τις οποίες χθες δεν είχα δει ! 

Σας ευχαριστώ όλες για το ενδιαφέρον! 

Είδα ότι αναφερατε το θέμα δυσκοιλιότητα...Εμένα έτσι ξεκίνησε προχθές η περιπέτεια μου . Πονούσα πολύ σαν κολικος, πάω τουαλέτα ,σφιχτηκα και τσουπ το πρώτο ροζ που μετά έγινε καφέ..μετά πονούσα πάρα πολύ και τσουπ κόκκινο αίμα...στο τέλος της βραδιάς μετά από πολύ πόνο, ενέσεις κλπ ,μου είπε η μαία μου να βάλω υποθετο βολταρεν για να μου σταματήσει ο πόνος μιας Κ Υπέφερα.. Ε λοιπόν μόλις έβαλα το υποθετο, έτρεξα τουαλέτα με διάρροια... από τότε δεν έχει  ξανά πάει και φοβάμαι πολύ να πάω να σας πω την αλήθεια. Ρώτησα την μαία τι να πάρω και μου είπε ένα φυτικό σιρόπι από χυμούς φρούτων 2κσ πρωί και βράδυ... δεν το έχω πάρει ακόμα να σας πω την αλήθεια..

Καλημέρα κορίτσι μου! Δοκίμασες να φας ακτινίδια ή αποξηραμένα δαμάσκηνα?Εμένα αυτά με βοηθάνε πολύ, αφού είχα ανέκαθεν θέμα δυσκοιλιότητας. Επίσης με έχει βοηθήσει πολύ το πράσινο γιαούρτι με πέτσα στο πήλινο. Μου το σύστησε και ο γιατρός. Δοκίμασε το και θα με θυμηθείς! Ένα γιαουρτάκι την ημέρα μαζί με ακτινίδιο ή δαμάσκηνα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Geo Jo είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου! Δοκίμασες να φας ακτινίδια ή αποξηραμένα δαμάσκηνα?Εμένα αυτά με βοηθάνε πολύ, αφού είχα ανέκαθεν θέμα δυσκοιλιότητας. Επίσης με έχει βοηθήσει πολύ το πράσινο γιαούρτι με πέτσα στο πήλινο. Μου το σύστησε και ο γιατρός. Δοκίμασε το και θα με θυμηθείς! Ένα γιαουρτάκι την ημέρα μαζί με ακτινίδιο ή δαμάσκηνα!

Άσε με γιατί παρήγγειλα το σιρόπι αυτό στο φαρμακείο εδώ απέναντι και μου είπε 40 ευρώ και έμεινα κόκκαλο! Όταν λες πράσινο γιαούρτι, είναι όντως πράσινο?


5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Efinikolaou είπε:

Άσε με γιατί παρήγγειλα το σιρόπι αυτό στο φαρμακείο εδώ απέναντι και μου είπε 40 ευρώ και έμεινα κόκκαλο! Όταν λες πράσινο γιαούρτι, είναι όντως πράσινο?

Όχι πράσινο στο χρώμα....έχει πράσινη ετικέτα! θα τα δεις στα ψυγεία στο super market! Ατομικά σε μικρά πήλινα με πράσινη ετικέτα, που σημαίνει ΄το έχουν πιο λίγα λιπαρά! ΓΙΑΟΥΡΤΙ ΑΓΕΛΑΔΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 3,5% αυτό παίρνω!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ani!! είπε:

Κοριτσια ξέρετε για εξέταση TSH  πρεπει να ειμαι νηστική ή δεν πειραζει;;

Ναι οπωσδήποτε πρέπει να εισαι!!

Just now, Efinikolaou είπε:

Καλε κορίτσια σήμερα είδα απαντήσεις τις οποίες χθες δεν είχα δει ! 

Σας ευχαριστώ όλες για το ενδιαφέρον! 

Είδα ότι αναφερατε το θέμα δυσκοιλιότητα...Εμένα έτσι ξεκίνησε προχθές η περιπέτεια μου . Πονούσα πολύ σαν κολικος, πάω τουαλέτα ,σφιχτηκα και τσουπ το πρώτο ροζ που μετά έγινε καφέ..μετά πονούσα πάρα πολύ και τσουπ κόκκινο αίμα...στο τέλος της βραδιάς μετά από πολύ πόνο, ενέσεις κλπ ,μου είπε η μαία μου να βάλω υποθετο βολταρεν για να μου σταματήσει ο πόνος μιας Κ Υπέφερα.. Ε λοιπόν μόλις έβαλα το υποθετο, έτρεξα τουαλέτα με διάρροια... από τότε δεν έχει  ξανά πάει και φοβάμαι πολύ να πάω να σας πω την αλήθεια. Ρώτησα την μαία τι να πάρω και μου είπε ένα φυτικό σιρόπι από χυμούς φρούτων 2κσ πρωί και βράδυ... δεν το έχω πάρει ακόμα να σας πω την αλήθεια..

Κορίτσι μου στον ίδιο γιατρό νομίζω πάμε...λογικά θα σου είπε για το HyFiber κι εγώ δεν το είχα πάρει και άρχισα να δυσκολεύομαι με την τουαλέτα και είδα το αίμα. Να το πάρεις... Είναι λίγο τσιμπημενο βέβαια αλλά κάνει δουλίτσα.

  • Μου αρέσει 1

1jUcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katzei1982 είπε:

Αν δεν κάνω λάθος πρέπει να σαι νηστική... Αλλά και πάλι στο λέω με επιφύλαξη γιατί όταν την έκανα έκανα και ορμονολογικες μαζί... Πάρε ενα τηλεφωνο στο μικροβιολογικό καλυτερα να σαι σίγουρη :)

Τίποτα αγάπη όλα είναι μια χαρά μην αγχώνεσαι καθόλου :)

Μίλησα με μικροβιολόγος κ λεει πως δεν πειραζει..ετσι ενημερωτικα το λεω

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Efinikolaou είπε:

Καλε κορίτσια σήμερα είδα απαντήσεις τις οποίες χθες δεν είχα δει ! 

Σας ευχαριστώ όλες για το ενδιαφέρον! 

Είδα ότι αναφερατε το θέμα δυσκοιλιότητα...Εμένα έτσι ξεκίνησε προχθές η περιπέτεια μου . Πονούσα πολύ σαν κολικος, πάω τουαλέτα ,σφιχτηκα και τσουπ το πρώτο ροζ που μετά έγινε καφέ..μετά πονούσα πάρα πολύ και τσουπ κόκκινο αίμα...στο τέλος της βραδιάς μετά από πολύ πόνο, ενέσεις κλπ ,μου είπε η μαία μου να βάλω υποθετο βολταρεν για να μου σταματήσει ο πόνος μιας Κ Υπέφερα.. Ε λοιπόν μόλις έβαλα το υποθετο, έτρεξα τουαλέτα με διάρροια... από τότε δεν έχει  ξανά πάει και φοβάμαι πολύ να πάω να σας πω την αλήθεια. Ρώτησα την μαία τι να πάρω και μου είπε ένα φυτικό σιρόπι από χυμούς φρούτων 2κσ πρωί και βράδυ... δεν το έχω πάρει ακόμα να σας πω την αλήθεια..

Αχ Εύη μου είχα κι εγώ μια παρόμοια εμπειρία με σένα χθες το βράδυ, αλλά επειδή είχα διαβάσει την περιπέτεια σου προσπάθεια να μη σφιχτω πολύ!! Κι ευτυχώς δεν είδα ούτε ροζ ούτε αίμα...πραγματικά κάποια στιγμή απ' το ζορισμα νομιζα ότι θα λιποθυμήσω...

Σήμερα πήγε πρωί πρωί ο άντρας μου και μου πήρε Δαμάσκηνα


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...