Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, Τουτουνι είπε:

Αχ Εύη μου είχα κι εγώ μια παρόμοια εμπειρία με σένα χθες το βράδυ, αλλά επειδή είχα διαβάσει την περιπέτεια σου προσπάθεια να μη σφιχτω πολύ!! Κι ευτυχώς δεν είδα ούτε ροζ ούτε αίμα...πραγματικά κάποια στιγμή απ' το ζορισμα νομιζα ότι θα λιποθυμήσω...

Σήμερα πήγε πρωί πρωί ο άντρας μου και μου πήρε Δαμάσκηνα

Επίσης βοηθάει πολύ το γιαουρτακι activia με το ακτινίδιο.. Και τα δαμάσκηνα σίγουρα... Ααααααα και η φακή Χάχαχα γενικά τα λαδερα


Ecjtp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Mighty είπε:

Γεια σας κορίτσια. Εγώ χθες είδα κάτι ροζ(6 μέρες πριν τον πρώτο πρώτο υπέρηχο) κ έχει πάει η ψυχή μου στην κουλουρη. Σήμερα βγάζω κάτι πάρα πολύ αχνά καφέ 2 τελιτσες ας πούμε κάθε φορά που πάω τουαλέτα. Έχει συμβεί κ σε άλλη κοπέλα?είμαι ακριβως σύμφωνα με μια εφαρμογή που κατέβασα στο 5w. Αυτό το σημαίνει ότι μπαινω στην έκτη εβδομάδα η στην 5η; Έχω μπερδευτει.

Κορίτσι μου μην ανησυχείς! Λίγο πίσω να πας θα δεις ότι οι μισές κοπέλες από εμάς είχαν και καφέ και ροζ και κόκκινο μαζί με πόνους! Και όλες είναι μια χαρά! 

  • Μου αρέσει 1

MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Efinikolaou είπε:

Άσε με γιατί παρήγγειλα το σιρόπι αυτό στο φαρμακείο εδώ απέναντι και μου είπε 40 ευρώ και έμεινα κόκκαλο! Όταν λες πράσινο γιαούρτι, είναι όντως πράσινο?

Αν λέμε για το ίδιο σιρόπι. Εγώ κατοχύρωσαν την παραγγελία ηλεκτρονικά με 28,90€ και πήγα και το πήρα μετά από μια ώρα από το φαρμακείο


1jUcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Geo Jo είπε:

Όχι πράσινο στο χρώμα....έχει πράσινη ετικέτα! θα τα δεις στα ψυγεία στο super market! Ατομικά σε μικρά πήλινα με πράσινη ετικέτα, που σημαίνει ΄το έχουν πιο λίγα λιπαρά! ΓΙΑΟΥΡΤΙ ΑΓΕΛΑΔΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 3,5% αυτό παίρνω!

Σε ευχαριστώ πολύ!!!

Just now, @ngelina81 είπε:

Ναι οπωσδήποτε πρέπει να εισαι!!

Κορίτσι μου στον ίδιο γιατρό νομίζω πάμε...λογικά θα σου είπε για το HyFiber κι εγώ δεν το είχα πάρει και άρχισα να δυσκολεύομαι με την τουαλέτα και είδα το αίμα. Να το πάρεις... Είναι λίγο τσιμπημενο βέβαια αλλά κάνει δουλίτσα.

Ναι ναι για αυτό ακριβώς μου είπε... εδώ η φαρμακοποιός μ είπε 40... τώρα πάει το παρήγγειλα δεν πειράζει..κάνει αμέσως δουλίτσα? Στον παντο είμαι εγώ!

Just now, @ngelina81 είπε:

Αν λέμε για το ίδιο σιρόπι. Εγώ κατοχύρωσαν την παραγγελία ηλεκτρονικά με 28,90€ και πήγα και το πήρα μετά από μια ώρα από το φαρμακείο

Εγώ 40:roll:


5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ani!! είπε:

Μίλησα με μικροβιολόγος κ λεει πως δεν πειραζει..ετσι ενημερωτικα το λεω

Ο ενδοκρινολόγος μου πάντως είναι απόλυτος σε αυτό , οπωσδήποτε νηστική. Ε, τι έγινε να φάμε και μισή ώρα μετά.... Ότι θες κάνε κορίτσι μου πάντως..


1jUcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Τουτουνι είπε:

Αχ Εύη μου είχα κι εγώ μια παρόμοια εμπειρία με σένα χθες το βράδυ, αλλά επειδή είχα διαβάσει την περιπέτεια σου προσπάθεια να μη σφιχτω πολύ!! Κι ευτυχώς δεν είδα ούτε ροζ ούτε αίμα...πραγματικά κάποια στιγμή απ' το ζορισμα νομιζα ότι θα λιποθυμήσω...

Σήμερα πήγε πρωί πρωί ο άντρας μου και μου πήρε Δαμάσκηνα

Σε έπιασε και εσένα κολικος ????


5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Efinikolaou είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ!!!

Ναι ναι για αυτό ακριβώς μου είπε... εδώ η φαρμακοποιός μ είπε 40... τώρα πάει το παρήγγειλα δεν πειράζει..κάνει αμέσως δουλίτσα? Στον παντο είμαι εγώ!

Εγώ 40:roll:

Στην αρχή που το πήρα όπως μου είπαν δουλεψε καλά...ε μην περιμένεις να πας τρέχοντας στην τουαλέτα...είναι σαν νερό πολύ ελαφρύ...και περιέχει φυτικές ίνες...μετά είπα να το παίρνω 1 φορά την ημέρα απλά για βοήθεια...με 1 φορά την ημέρα δεν δουλεύει..θέλει να το παίρνεις κανονικά


1jUcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Efinikolaou είπε:

Καλε κορίτσια σήμερα είδα απαντήσεις τις οποίες χθες δεν είχα δει ! 

Σας ευχαριστώ όλες για το ενδιαφέρον! 

Είδα ότι αναφερατε το θέμα δυσκοιλιότητα...Εμένα έτσι ξεκίνησε προχθές η περιπέτεια μου . Πονούσα πολύ σαν κολικος, πάω τουαλέτα ,σφιχτηκα και τσουπ το πρώτο ροζ που μετά έγινε καφέ..μετά πονούσα πάρα πολύ και τσουπ κόκκινο αίμα...στο τέλος της βραδιάς μετά από πολύ πόνο, ενέσεις κλπ ,μου είπε η μαία μου να βάλω υποθετο βολταρεν για να μου σταματήσει ο πόνος μιας Κ Υπέφερα.. Ε λοιπόν μόλις έβαλα το υποθετο, έτρεξα τουαλέτα με διάρροια... από τότε δεν έχει  ξανά πάει και φοβάμαι πολύ να πάω να σας πω την αλήθεια. Ρώτησα την μαία τι να πάρω και μου είπε ένα φυτικό σιρόπι από χυμούς φρούτων 2κσ πρωί και βράδυ... δεν το έχω πάρει ακόμα να σας πω την αλήθεια..

Κορίτσι μου όσον αφορά την δυσκοιλιότητα εγώ επειδή έχω γενικότερα, έχω ρωτήσει τον γιατρό και μου είπε ότι δεν πρέπει να ζοριζόμαστε στην τουαλέτα! Να μην σφίγγεσαι δηλαδή για να πας! τα δαμάσκηνα είναι σίγουρα βοηθητικά δοκίμασε να τρως το πρωί μερικά! Επίσης έχω παρατηρήσει τελευταία ότι όταν πιω φυσικό χυμό το πρωί πηγαίνω πιο εύκολα τουαλέτα!

Link to comment
Share on other sites

Just now, @ngelina81 είπε:

Στην αρχή που το πήρα όπως μου είπαν δουλεψε καλά...ε μην περιμένεις να πας τρέχοντας στην τουαλέτα...είναι σαν νερό πολύ ελαφρύ...και περιέχει φυτικές ίνες...μετά είπα να το παίρνω 1 φορά την ημέρα απλά για βοήθεια...με 1 φορά την ημέρα δεν δουλεύει..θέλει να το παίρνεις κανονικά

Μου είπε να πίνω 2κσ πρωί και βράδυ!!! Θα τρώω και δαμάσκηνα, θα τρώω και τα πράσινα γιαούρτια και χαμός θα γίνει!

Just now, Evouska είπε:

Κορίτσι μου όσον αφορά την δυσκοιλιότητα εγώ επειδή έχω γενικότερα, έχω ρωτήσει τον γιατρό και μου είπε ότι δεν πρέπει να ζοριζόμαστε στην τουαλέτα! Να μην σφίγγεσαι δηλαδή για να πας! τα δαμάσκηνα είναι σίγουρα βοηθητικά δοκίμασε να τρως το πρωί μερικά! Επίσης έχω παρατηρήσει τελευταία ότι όταν πιω φυσικό χυμό το πρωί πηγαίνω πιο εύκολα τουαλέτα!

Θα ξεκινήσω να τα τρώω οοοολα μαζί και να δω ποιος θα με κρατάει μετά!!! Αν και μετά την περιπέτεια μου ,φοβάμαι ακόμα και τσισα μου που κάνω..

  • Μου αρέσει 1

5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Efinikolaou είπε:

Σε έπιασε και εσένα κολικος ????

Όχι οίνος δεν με έπιασε αλλά ένιωθα σαν κάποιος να μου έχει βάλει τάπα και δεν μπορούσα να κάνω τίποτα! Αλλά είχα πόνους και ζάλη...


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Τουτουνι είπε:

Όχι οίνος δεν με έπιασε αλλά ένιωθα σαν κάποιος να μου έχει βάλει τάπα και δεν μπορούσα να κάνω τίποτα! Αλλά είχα πόνους και ζάλη...

Τα κατάφερες?


5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, @ngelina81 είπε:

Ο ενδοκρινολόγος μου πάντως είναι απόλυτος σε αυτό , οπωσδήποτε νηστική. Ε, τι έγινε να φάμε και μισή ώρα μετά.... Ότι θες κάνε κορίτσι μου πάντως..

Αληθεια;;; Δεν το γνώριζα..τελος παντων μια μπουκιά εφαγα κ λίγο καφε..τωρα την εκανα γιατι τη συνδύασα με τη 2η χοριακη και τωρα μπορουσα να αφήσω τον μικρό μου στη γιαγια,, θα το εχω υπόψη μ παντως για επομενη φορα.. Ευχαριστώ! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ani!! είπε:

Κοριτσια ξέρετε για εξέταση TSH  πρεπει να ειμαι νηστική ή δεν πειραζει;;

Δε χρειαζεται να εισαι νηστική!!εχω κανει αρκετες φορες.ουτε στις ορμονες μονο στις αιματος βιοχημικες Πχ γεμικες ,σακχαρο κλπ και ουρων 

Just now, Nephelie είπε:

Δε χρειαζεται να εισαι νηστική!!εχω κανει αρκετες φορες.ουτε στις ορμονες μονο στις αιματος βιοχημικες Πχ γεμικες ,σακχαρο κλπ και ουρων 

Απλα εχε υποψιν σου η tsh σκετη δεν αξιολογειτε θελει παντα και την ft4 μαζι αλλιως δεν εχει νοημα @Ani!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...