Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 11 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Ούτε που τις είχα σκεφτεί τις υπόλοιπες ορμόνες.. πριν την ωοληψια πρέπει να κάνω FSH & E2? Εσύ τις είχες ρυθμισμένες αυτές τις ορμόνες?

      μα έτσι κ αλλιώς θα σ κάνουν ανά κάποιες μέρες ! εγώ μόνο e2 lh και προγεστερονη εκανα  με την fsh δεν ασχολήθηκε ποτέ ο γιατρός ! κ δεν ξέρω κ τι κάνει να σ πω την αλήθεια 

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

Just now, basw2 said:

Κορίτσια μου γεια σας. Σας διαβάζω πολύ καιρό και σήμερα ήρθε η σειρά μου να σας γράψω...ειμαι και εγώ μια από εσάς..μετά από πολλά δυσάρεστα σήμερα είχα και εγώ ευχάριστα νέα.η αυχενικη μου πήγε μια χαρά και επιτέλους μπόρεσα να αναπνεύσω...μάλλον κοριτσάκι... Η χαρά μου δεν περιγράφεται...καλώς σας βρήκα γλυκούλες μου να έχουμε καλό υπόλοιπο...

Καλώς μας ήρθες εσύ και η μπεμπούλα σου!! Επιτέλους έχουμε ξεμείνει απο νύφες σε αυτή την ομάδα! :-P Εύχομαι μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη με λιγότερο άγχος από δω και πέρα!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, giwta_86 είπε:

Καλώς μας ήρθες εσύ και η μπεμπούλα σου!! Επιτέλους έχουμε ξεμείνει απο νύφες σε αυτή την ομάδα! :-P Εύχομαι μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη με λιγότερο άγχος από δω και πέρα!! 

Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου...όλες μας να έχουμε ήρεμες και ανεφελες εγκυμοσύνες με υγιή μωράκια πάνω από ολα. Έχω ταλαιπωρηθεί πολύ από συμπτωματα όλο το πρώτο τρίμηνο αλλά χαλάλι. Μακαρι να μου περάσουν και οι εμετοί να μπορέσω και εγώ να ηρεμήσω λίγο. Όσες το περνούν με καταλαβαίνουν.

Link to comment
Share on other sites

Just now, basw2 είπε:

Κορίτσια μου γεια σας. Σας διαβάζω πολύ καιρό και σήμερα ήρθε η σειρά μου να σας γράψω...ειμαι και εγώ μια από εσάς..μετά από πολλά δυσάρεστα σήμερα είχα και εγώ ευχάριστα νέα.η αυχενικη μου πήγε μια χαρά και επιτέλους μπόρεσα να αναπνεύσω...μάλλον κοριτσάκι... Η χαρά μου δεν περιγράφεται...καλώς σας βρήκα γλυκούλες μου να έχουμε καλό υπόλοιπο...

Καλως ήρθες καλη μου!! Ευχομαι απο δω και πέρα να εχεις λιγότερη ταλαιπωρία και να μπορέσεις να απολαύσεις την εγκυμοσύνη σου. Με το καλο η μπεμπούλα σου!! Εμενα δεν μου είπαν φυλο ακομη, σε κανα μηνα θα το μαθω...!

  • Μου αρέσει 1

LJRHp2.png

Link to comment
Share on other sites

@basw2 καλοσωρισες στη παρέα μας!! Συγχαρητήρια για την αυχενική σου και με το καλό η μπέμπα σου!! Και γω κοριτσάκι έχω.. Είμαστε η μειοψηφία εδω:PΌσο για τα συμπτώματα υπομονή στο δεύτερο τρίμηνο θα σαι καλύτερα. Πόσο εβδομάδων είσαι; το πρώτο σου παιδάκι; 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλησπέρα. Μόλις επέστρεψα από το γιατρό. Όλα καλά μου είπε. Μάθαμε και το φύλο σίγουρα. Είναι αγοράκι. Το μόνο που με ανησύχησε είναι ότι είδε στον υπέρηχο κάτι σαν υπολείμματα και με ρώτησε αν είχα αίμα. Δεν είχα όμως. Μου είπε να μην ανησυχώ και είναι παλιό αίμα. Αλλά εγώ από την αρχή δεν είχα αίμα.  Δεν ξέρω τι να υποθέσω. Εντωμεταξύ σήμερα από το μεσημέρι και μετά έχω έντονα τσιμπήματα συχνά. Δεν ξανά είχα σε τέτοια ένταση και τόσα πολλά και σε συνδυασμό με αυτό που είδε στον υπέρηχο ανησυχώ. Το έχω αυτό το κακό και αγχώνομαι ευθύς αμέσως.  

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, valentina23 είπε:

@basw2 καλοσωρισες στη παρέα μας!! Συγχαρητήρια για την αυχενική σου και με το καλό η μπέμπα σου!! Και γω κοριτσάκι έχω.. Είμαστε η μειοψηφία εδω:PΌσο για τα συμπτώματα υπομονή στο δεύτερο τρίμηνο θα σαι καλύτερα. Πόσο εβδομάδων είσαι; το πρώτο σου παιδάκι; 

Καλώς σε βρήκα καλή μου. Είμαι 12+2 σήμερα. Μετά από δύο παλλινδρομες τα τελευταία δύο χρόνια πολλές εξετάσεις και πολύ κλάμα επιτέλους περιμένω την μπέμπα μου...ακομα δεν το έχω πιστέψει. Σας διάβαζα τοσο καιρό αλλά επειδή πάντα έφτανα στην πηγή και νερό δεν έπινα είπα όταν κάνω την αυχενικη να σας γράψω...

Link to comment
Share on other sites

Just now, elpida2019 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα. Μόλις επέστρεψα από το γιατρό. Όλα καλά μου είπε. Μάθαμε και το φύλο σίγουρα. Είναι αγοράκι. Το μόνο που με ανησύχησε είναι ότι είδε στον υπέρηχο κάτι σαν υπολείμματα και με ρώτησε αν είχα αίμα. Δεν είχα όμως. Μου είπε να μην ανησυχώ και είναι παλιό αίμα. Αλλά εγώ από την αρχή δεν είχα αίμα.  Δεν ξέρω τι να υποθέσω. Εντωμεταξύ σήμερα από το μεσημέρι και μετά έχω έντονα τσιμπήματα συχνά. Δεν ξανά είχα σε τέτοια ένταση και τόσα πολλά και σε συνδυασμό με αυτό που είδε στον υπέρηχο ανησυχώ. Το έχω αυτό το κακό και αγχώνομαι ευθύς αμέσως.  

@elpida2019 και εγώ επειδή είχα πάθει μια μικρή αποκόλληση στις 8 εβδ. χωρίς όμως να δω αίμα είχε μείνει εκεί παλαιό αίμα έτσι μου το πε ο γιατρός και μου είχε δώσει και vasclor πριν 2 βδομάδες που είχα πάει στον γυναικολόγο μου είπε ότι έχει κλείσει η αποκόλληση και έχει μείνει πολύ λίγο υπόλειμμα από παλιό αίμα...εγω δεν είδα ποτέ αίμα ούτε με την κολπική κρέμα που έβαζα το κατάλαβα να κατεβαίνει...προφανως κάπως θα έφυγε και με τα πυρά πολύ αραιό και δεν το κατάλαβα καθόλου...μηπως είναι κάτι τέτοιο και σε εσένα...


aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Basiliki92 said:

@elpida2019 και εγώ επειδή είχα πάθει μια μικρή αποκόλληση στις 8 εβδ. χωρίς όμως να δω αίμα είχε μείνει εκεί παλαιό αίμα έτσι μου το πε ο γιατρός και μου είχε δώσει και vasclor πριν 2 βδομάδες που είχα πάει στον γυναικολόγο μου είπε ότι έχει κλείσει η αποκόλληση και έχει μείνει πολύ λίγο υπόλειμμα από παλιό αίμα...εγω δεν είδα ποτέ αίμα ούτε με την κολπική κρέμα που έβαζα το κατάλαβα να κατεβαίνει...προφανως κάπως θα έφυγε και με τα πυρά πολύ αραιό και δεν το κατάλαβα καθόλου...μηπως είναι κάτι τέτοιο και σε εσένα...

Αυτό σκέφτηκα κι εγώ. Πρέπει να προσέχω με τις δουλειές στο σπίτι. Κουράζομαι και στη δουλειά και μετά επιστρέφω και αμέσως ξεκινώ μαγείρεμα καθάρισμα κ.ο.κ. εύχομαι να μην είναι τίποτα 

Link to comment
Share on other sites

Just now, elpida2019 είπε:

Αυτό σκέφτηκα κι εγώ. Πρέπει να προσέχω με τις δουλειές στο σπίτι. Κουράζομαι και στη δουλειά και μετά επιστρέφω και αμέσως ξεκινώ μαγείρεμα καθάρισμα κ.ο.κ. εύχομαι να μην είναι τίποτα 

Σου έδωσε κάτι όμως ο γιατρός? Χάπι ή κάποια κολπική κρέμα να σε βοηθήσει λίγο? Εμένα τότε μου χε πει να μην κάνω καθόλου δουλειές ...οχι να είναι ξάπλα όλη μέρα να σηκώνομαι να κινούμαι απλά όχι δουλειές...


aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Basiliki92 said:

Σου έδωσε κάτι όμως ο γιατρός? Χάπι ή κάποια κολπική κρέμα να σε βοηθήσει λίγο? Εμένα τότε μου χε πει να μην κάνω καθόλου δουλειές ...οχι να είναι ξάπλα όλη μέρα να σηκώνομαι να κινούμαι απλά όχι δουλειές...

Όχι δε μου έδωσε τίποτα. Δε μου είπε καν για αποκόλληση. Μου είπε όταν είδε ότι ανησύχησα ότι είναι όλα οκ και δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας. Δεν ξέρω πραγματικα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 30 λεπτά , elpida2019 είπε:

Όχι δε μου έδωσε τίποτα. Δε μου είπε καν για αποκόλληση. Μου είπε όταν είδε ότι ανησύχησα ότι είναι όλα οκ και δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας. Δεν ξέρω πραγματικα. 

@elpida2019για να σου το είπε έτσι θα είναι μην αγχώνεσαι και στεναχωριέσαι!!


aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...