Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Sisheido είπε:

      Κορίτσι μου λυπάμαι για την εξέλιξη... Πάντα έλεγα καλύτερα να μη πιάσω πάρα να χαθεί στη πορεία το όνειρο! 

      Αγκάλιασε το παιδάκι σου και συνέχισε όσο αντέχεις! Έχω κι εγώ ένα γιο 4ων από την 3η εμβρυομεταφορα και παλέψαμε για τα αδελφάκια... στο τέλος τα καταφέραμε με τροποποιημενο φυσικό κύκλο και γίναμε τριτεκνοι!

      Εύχομαι η βλαστοκυστουλα σας την επόμενη φορά να σας γεμίσει την αγκαλιά!!!!

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου.Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      • Καλή τύχη! 1

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

Just now, Popaki2011 said:

Εμένα ο γυναικολόγος μου είπε ότι θα το κάνω,αλλά όχι Ακόμα...Πιο μετά,θα μου πει αυτός γιατί Ακόμα δεν έχει ξεκινήσει η γρίπη και το εμβόλιο σε καλύπτει για 3 μήνες.οποτε αν το κάνω τώρα τον Φεβρουάριο που θα είναι σε έξαρση δεν θα είμαι καλυμμένη. 

Θα το κάνουμε όλοι στην οικογένεια,Ακόμα και η μάνα μου γιατί έχω παιδιά που πάνε σχολείο και θα ερχόμαστε όλοι σε επαφή με το μωρό.

Σε μένα ο γιατρός είχε πει ότι εφόσον δεν προστατεύει 100% δεν το προτείνει αλλά να κάνω ότι θέλω εγώ


rqbzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Kassandras είπε:

Σε μένα ο γιατρός είχε πει ότι εφόσον δεν προστατεύει 100% δεν το προτείνει αλλά να κάνω ότι θέλω εγώ

Κάτω απ άλλες συνθήκες δεν θα το έκανα.Τωρα όμως φοβάμαι.τα παιδιά μου πέρασαν πέρισυ γρίπη Β.προπερσι η μεγάλη μου κόρη (3 χρόνων τότε) είχε νοσηλευτεί με Η1ν1. Δεν τους έχω κάνει ποτέ το εμβόλιο της γρίπης.Φετος θα το κάνουμε ομως όλοι γιατί φοβάμαι.


NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Vaso11.4.11 στο Ελενα έχω αφήσει το τηλέφωνο μου και περιμένω να με καλέσουν. Όλες οι συναντήσεις γίνονται με ραντεβού, περιορισμένα, οπότε είπα να προλάβω.. Στην Φαιναρετη πήρα χθες τηλ, αφησα τα στοιχεία μου και πρέπει να συμπληρώσω κάτι χαρτιά ώστε να με αναλάβουν από τον 7ο και μετα. Προς τα παρόν όλα τα σεμινάρια θα γίνονται online μου είπαν. Αμα θες πάρε κι εσύ τηλ να ενημερωθεις!

Οσο για το εμβόλιο ίσως το έκανα κι εγώ αμα ειχα μικρά παιδιά στο σπίτι κορίτσια , αλλά δεν μου έχει πει και κατι ο γιατρός μου όποτε λεω να μην το κάνω. 

  • Μου αρέσει 1

LJRHp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , Kassandras είπε:

Γεια σας κορίτσια! Έχω καιρό να σας γράψω αλλά κάθε μέρα σας παρακολουθω.

Θα κάνετε μαθήματα ανώδυνου τοκετού; μου είπε μια γνωστημου ότι τη βοήθησαν πολυ

Εγω ειχα παρακολουθησει μαζι με τον αντρα μου στην προηγουμενη εγκυμοσυνη στο μαιευτηριο Ελενα. 

Ηταν πραγματι πολυ βοηθητικα! Η μαια που μας εκανε το μαθημα φοβερη!

Τωρα λογω covid δεν ξερω αν γινονται απο κοντα...

2 ώρες πρίν, valentina23 είπε:

Καλημέρα κοριτσαρες!! Τι κάνετε; Πως είστε; Ακούω από χτες στην τηλεόραση για το εμβόλιο της γρίπης. Θα το κάνετε εσείς; Έχετε μιλήσει με το γυναικολόγο; 

Γειά σου κορίτσι!! Ξέρω ότι ο σίδηρος είναι βαρύς οπωτε μπορεί να σε πειράξει στο στομάχι γι αυτό νομίζω ότι το δίνουν και στο δεύτερο τρίμηνο συνήθως. Για την μυρωδιά δεν έχω παρατηρήσει κάτι εκτός από τα κ...... Που είναι καταμαυρα:huh:Χίλια συγνώμη πρωί πρωί... :oops:

Κοριτσι εμεις αποφασισαμε να το κανει ο μικρος μας και ο αντρας μου κι ετσι εμμεσα να προστατευτω κι εγω.

Εμενα η υγυναικολογος μου δεν το συστηνει.

πρίν από 16 λεπτά , Popaki2011 είπε:

Εμένα ο γυναικολόγος μου είπε ότι θα το κάνω,αλλά όχι Ακόμα...Πιο μετά,θα μου πει αυτός γιατί Ακόμα δεν έχει ξεκινήσει η γρίπη και το εμβόλιο σε καλύπτει για 3 μήνες.οποτε αν το κάνω τώρα τον Φεβρουάριο που θα είναι σε έξαρση δεν θα είμαι καλυμμένη. 

 Θα το κάνουμε όλοι στην οικογένεια,Ακόμα και η μάνα μου γιατί έχω παιδιά που πάνε σχολείο και θα ερχόμαστε όλοι σε επαφή με το μωρό.

απ οσο ξερω εχει διαρκεια 5 μηνες, για αυτο ξεκινουν οι εμβολιασμοι απ τον οκτωβρη, για να ναι καλυμμενοι μεχρι τον Μαρτη.

Εσενα σου ειπαν 3;

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Οκ κοριτσι μου σε ευχαριστώ! Θα το ψάξω κ αν βρω κάτι θα ενημερώσω κ τις άλλες κοπέλες! 

Α τι ωραια! Σούπερ! Πρέπει να δηλώσουμε από τωρα συμμετοχη; οχι ε; 

οχι απο τωρα...γινονται συνεχεια κυκλοι μαθηματων και εχουν και θεωρητικο και πρακτικο κομματι με αναπνοες κλπ. Γυρω στον 5ο να κανετε ενα τηλ!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rina-Katerina είπε:

@Vaso11.4.11 στο Ελενα έχω αφήσει το τηλέφωνο μου και περιμένω να με καλέσουν. Όλες οι συναντήσεις γίνονται με ραντεβού, περιορισμένα, οπότε είπα να προλάβω.. Στην Φαιναρετη πήρα χθες τηλ, αφησα τα στοιχεία μου και πρέπει να συμπληρώσω κάτι χαρτιά ώστε να με αναλάβουν από τον 7ο και μετα. Προς τα παρόν όλα τα σεμινάρια θα γίνονται online μου είπαν. Αμα θες πάρε κι εσύ τηλ να ενημερωθεις!

Οσο για το εμβόλιο ίσως το έκανα κι εγώ αμα ειχα μικρά παιδιά στο σπίτι κορίτσια , αλλά δεν μου έχει πει και κατι ο γιατρός μου όποτε λεω να μην το κάνω. 

Α οκ σε ευχαριστώ πολυ πολυ! Θα πάρω τηλ ναι! Συμμετέχουν κ οι μπαμπαδες;

Just now, vivi.nik. είπε:

Εγω ειχα παρακολουθησει μαζι με τον αντρα μου στην προηγουμενη εγκυμοσυνη στο μαιευτηριο Ελενα. 

Ηταν πραγματι πολυ βοηθητικα! Η μαια που μας εκανε το μαθημα φοβερη!

Τωρα λογω covid δεν ξερω αν γινονται απο κοντα...

Κοριτσι εμεις αποφασισαμε να το κανει ο μικρος μας και ο αντρας μου κι ετσι εμμεσα να προστατευτω κι εγω.

Εμενα η υγυναικολογος μου δεν το συστηνει.

απ οσο ξερω εχει διαρκεια 5 μηνες, για αυτο ξεκινουν οι εμβολιασμοι απ τον οκτωβρη, για να ναι καλυμμενοι μεχρι τον Μαρτη.

Εσενα σου ειπαν 3;

οχι απο τωρα...γινονται συνεχεια κυκλοι μαθηματων και εχουν και θεωρητικο και πρακτικο κομματι με αναπνοες κλπ. Γυρω στον 5ο να κανετε ενα τηλ!

Σε ευχαριστώ πολυ Βιβή μου! Θα το ψάξω λίγο πρωτα κ καποια στιγμη αργότερα θα παρω τηλ να ενημερωθώ! ❤

  • Μου αρέσει 1

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Α οκ σε ευχαριστώ πολυ πολυ! Θα πάρω τηλ ναι! Συμμετέχουν κ οι μπαμπαδες;

Σε ευχαριστώ πολυ Βιβή μου! Θα το ψάξω λίγο πρωτα κ καποια στιγμη αργότερα θα παρω τηλ να ενημερωθώ! ❤

Nαι και οι μπαμπάδες και μάλιστα παίρνουν και βεβαίωση και μονο με αυτήν μπορούν να είναι παρόντες σε φυσιολογικό τοκετό! 

  • Μου αρέσει 2

LJRHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, vivi.nik. είπε:

Αυτό ακριβώς! Αν κ ισχύει για το συγκεκριμένο μαιευτήριο μόνο. 

Εγω με το καλο θα γεννησω στο Μητερα. Θα ρωτησω τον γιατρο μου αν επιτρέπεται να μπει εκεί. Αν κ ο δικος μ τρομάζει κ μόνο στην ιδέα. Οπότε μου εχει πει ότι δεν ξέρει αν θα αντέξει να μπει μέσα γιατι υπάρχει τεράστια πιθανότητα να λιποθυμήσει. Τοσο απλα :P

  • Χαχα 2

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Εγω με το καλο θα γεννησω στο Μητερα. Θα ρωτησω τον γιατρο μου αν επιτρέπεται να μπει εκεί. Αν κ ο δικος μ τρομάζει κ μόνο στην ιδέα. Οπότε μου εχει πει ότι δεν ξέρει αν θα αντέξει να μπει μέσα γιατι υπάρχει τεράστια πιθανότητα να λιποθυμήσει. Τοσο απλα :P

Αχ τι να πούμε κι εμείς δλδ!! Εγώ του έχω πει, αμα γεννήσω φυσιολογικά θα μπεις μέσα να δεις τι τραβάμε!!!!! Εικόνισμα θα με κάνεις μετά..! 


LJRHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν εγώ δεν υπάρχει περίπτωση να γεννήσω χωρίς τον άντρα μου!!!!!!Τον χρειάζομαι για παρέα και συμπαράσταση.σε όλες τις γέννες ήταν μέσα, δεν βλέπει κάτι αφού κάθεται ακριβώς δίπλα στο κεφαλι μου και μπροστά βάζουν σεντόνι όταν έρθει η ώρα των εξωθησεων. Είναι απίστευτα ψύχραιμος και μου δίνει δύναμη.

  • Μου αρέσει 4

NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Rina-Katerina είπε:

Αχ τι να πούμε κι εμείς δλδ!! Εγώ του έχω πει, αμα γεννήσω φυσιολογικά θα μπεις μέσα να δεις τι τραβάμε!!!!! Εικόνισμα θα με κάνεις μετά..! 

Χαχαχα πραγματικα! Αλλα αν δεν αντέχει τι να κανω. Οι αντρες σε αυτα ειναι περισσοτερο ευαίσθητοι χαχα. Στεναχωριεμαι βεβαια που φοβάται να μπει αλλα το προτιμώ απτο να τον εχω στο νου μ μη λιποθυμήσει κ αν ειναι καλα. Εκεινη την ωρα θα πρέπει να ειμαι συγκεντρώμενη κ ηρεμη πάνω από ολα. Αν δεν μπορεί εκείνος θα πω στην μαμα μ. Καταρχήν κατσε να δουμε αν θα επιτρέπεται να εχω κάποιον πρωτα κ βλέπουμε. 

Just now, Popaki2011 είπε:

Καταρχήν εγώ δεν υπάρχει περίπτωση να γεννήσω χωρίς τον άντρα μου!!!!!!Τον χρειάζομαι για παρέα και συμπαράσταση.σε όλες τις γέννες ήταν μέσα, δεν βλέπει κάτι αφού κάθεται ακριβώς δίπλα στο κεφαλι μου και μπροστά βάζουν σεντόνι όταν έρθει η ώρα των εξωθησεων. Είναι απίστευτα ψύχραιμος και μου δίνει δύναμη.

Είσαι τυχερή! Ελπιζω κ ο δικος μ μέχρι τοτε να αλλάξει γνώμη. 


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, καλησπέρα! Εμένα ο γιατρός μου συνέστησε να το κάνω το εμβόλιο! Οποτε τέλη Οκτωβρίου θα το κάνω κι εγώ κι ο άντρας μου!! Τα μαθήματα ανώδυνου τοκετού βοηθούν πολύ!! Τα έχει κάνει μια φίλη μου!! Δε θυμάμαι αν περιλαμβάνονται και μαθήματα θηλασμού σε αυτά.. μακάρι!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Εγω με το καλο θα γεννησω στο Μητερα. Θα ρωτησω τον γιατρο μου αν επιτρέπεται να μπει εκεί. Αν κ ο δικος μ τρομάζει κ μόνο στην ιδέα. Οπότε μου εχει πει ότι δεν ξέρει αν θα αντέξει να μπει μέσα γιατι υπάρχει τεράστια πιθανότητα να λιποθυμήσει. Τοσο απλα :P

Σίγουρα επιτρέπεται, αλλά είναι θέμα ανθρώπου το κατά πόσο αντέχει! Ο δικός μου δεν είχε κανένα θέμα και δεν το αλλάζω με τίποτα που το ζήσαμε μαζί. Θα στεναχωτηθω πολύ, αν δεν επιτρέπεται λόγω covid. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, vivi.nik. είπε:

Σίγουρα επιτρέπεται, αλλά είναι θέμα ανθρώπου το κατά πόσο αντέχει! Ο δικός μου δεν είχε κανένα θέμα και δεν το αλλάζω με τίποτα που το ζήσαμε μαζί. Θα στεναχωτηθω πολύ, αν δεν επιτρέπεται λόγω covid. 

Μακαρι να αλλάξει γνώμη κ ο δικος μ μέχρι τοτε. Αν όχι, τι να κάνουμε. Ειναι στον άνθρωπο όπως είπες. Κάποιοι ειναι πιο "ευαισθητοι" σε αυτό το θεαμα, κάποιοι πιο δυναμικοι. 


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εμενα η γιατρος μου δε μου το συστηνει για να μη μου ριξει το ανοσοποιητικο...απ τη στιγμη που ειμαι και στο σπιτι και δεν κυκλοφορω μου ειπε καλυτερα να μην το κανω το εμβολιο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...