Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , dec-e είπε:

      Συγχαρητήρια! Στην προηγούμενη σου εγκυμοσύνη πόση χοριακή είχες.?

      Ευχαριστώ πολύ!Είχα υψηλή,γιατί ήταν διδυμα,νομίζω 300+. Και δεν θυμάμαι αν την έκανα εννιά μέρες μετά την εμβρυομεταφορά όπως τώρα η λίγο πιο μετά..

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

Just now, giwta_86 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!! Καλό μήνα!! Έχω μέρες να σας γράψω αλλά σας παρακολουθώ :razz:.. 15+4 εγώ σήμερα, κ εγώ κσποιες φορές κάτι έχω νοιωσει αλλά δε ξέρω αν είναι το μπεμπέ.. Πονακια έχετε καθόλου? Εγώ ναι, οχι περιόδου, σα τραβήγματα, μαγκωματα. Επίσης αυτή τη βδομάδα έχω κ αρκετά υγρά... Ο συνδυασμός τους με κάνει να πηγαίνω τουαλέτα να δω αν έχω τίποτα... Νομίζω οτι δε θα ξεπεράσω  αυτό το φόβο... 

:shock::confused:

Κορίτσι μου γλυκό καλό μήνα!! Νομίζω είναι λίγο νωρίς ακόμα. Τραβήγματα και τέτοια και γω τα έχω.. Επισης με τα υγρά μια απ τα ίδια... Τα κατεβάζω συνέχεια μην δω τίποτα αιμα.. :shock:Είναι φυσιολογικό τα υγρά στην εγκυμοσύνη 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια να σας κάνω μια ερώτηση?γενικα έχετε ανακοινώσει την εγκυμοσύνη σας? Εγώ πέρα από τους πολύ κοντούς δεν τον έχω πει κάπου αλλού... Φοβάμαι είχα και ατυχίες στο παρελθόν και το χειρότερο μου ήταν να εξηγώ στον καθένα τι πήγε στραβά.... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, basw2 είπε:

Κορίτσια να σας κάνω μια ερώτηση?γενικα έχετε ανακοινώσει την εγκυμοσύνη σας? Εγώ πέρα από τους πολύ κοντούς δεν τον έχω πει κάπου αλλού... Φοβάμαι είχα και ατυχίες στο παρελθόν και το χειρότερο μου ήταν να εξηγώ στον καθένα τι πήγε στραβά.... 

Εμενα απ την αρχή θέλοντας και μη το έμαθε όλος ο κοσμος;-)Το είπα στο γιο μου και έκανε ανακοίνωση σε όλο το σχολείο απ τη χαρά του..!! :xΜε παίρναν οι μαμαδες και με ρώταγαν.. Χιχι.. Αναγκαστικά το είπα και σε όλο το συγγενολοι γιατί θα το μάθαιναν απ αλλού. Αν δεν ήξεραν τίποτα νομίζω ότι τώρα θα το χα ανακοινώσει.. Φαίνεται και η κοιλιά. Όπως αισθάνεσαι εσύ πάντως και οπωτε θέλεις να το ανακοινώσεις.. 

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, basw2 είπε:

Κορίτσια να σας κάνω μια ερώτηση?γενικα έχετε ανακοινώσει την εγκυμοσύνη σας? Εγώ πέρα από τους πολύ κοντούς δεν τον έχω πει κάπου αλλού... Φοβάμαι είχα και ατυχίες στο παρελθόν και το χειρότερο μου ήταν να εξηγώ στον καθένα τι πήγε στραβά.... 

Εμεις το ειπαμε σε κοντινους κ τωρα το ψιλολεμε πιο πολυ, που διανυω την 15η. Στο γιο μου ομως που ειναι 5,5 δεν το χω πει ακομη γιατι περιμένω να περασει κ η nipt κ β επιπεδου ωστε μετα να το πω πιο ανετα. Δε θελω να συμβεί κάτι κ να του κλεψω τη χαρα... Βλέπει βέβαια κ την κοιλιτσα μου που εχει αλλαξει αλλα ειναι μικρος ακομη ωστε να καταλάβει κ μαλλον δε δινει πολλη σημασια. Αααα, ΔΕΝ εχουμε πει, σε εκεινους που μας γλωσσοτρωγαν κ μας κουτσομπολευαν, το φυλο. Ναι υπάρχουν κ αυτοι που αν αποκτησεις παιδι του φυλου που επιθυμουσαν κ δεν τους εκατσε σε γλωσσοτρωνε.. Εν έτι 2020 υπάρχει κ αυτο.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mareva είπε:

Εμεις το ειπαμε σε κοντινους κ τωρα το ψιλολεμε πιο πολυ, που διανυω την 15η. Στο γιο μου ομως που ειναι 5,5 δεν το χω πει ακομη γιατι περιμένω να περασει κ η nipt κ β επιπεδου ωστε μετα να το πω πιο ανετα. Δε θελω να συμβεί κάτι κ να του κλεψω τη χαρα... Βλέπει βέβαια κ την κοιλιτσα μου που εχει αλλαξει αλλα ειναι μικρος ακομη ωστε να καταλάβει κ μαλλον δε δινει πολλη σημασια. Αααα, ΔΕΝ εχουμε πει, σε εκεινους που μας γλωσσοτρωγαν κ μας κουτσομπολευαν, το φυλο. Ναι υπάρχουν κ αυτοι που αν αποκτησεις παιδι του φυλου που επιθυμουσαν κ δεν τους εκατσε σε γλωσσοτρωνε.. Εν έτι 2020 υπάρχει κ αυτο.. 

Κοπέλα μου τι κάνεις; Σε σκεφτόμουν. Την έκανες την νιπτ; 

Δυστηχως υπάρχουν και αυτοί οι άνθρωποι.. Και ακόμα χειρότεροι που όχι μόνο γλωσσοτρωνε αλλά καταριούνται κιολας!! :angry:

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Oμορφιες μου, εγώ τίποτα δεν εχω νιώσει ακομη.. 15 και 4 είμαι αλλά μονο το βράδυ φαίνεται λίγο η κοιλίτσα και ούτε υγρά έχω ούτε τίποτα! Σε κάθε γυναίκα είναι διαφορετικά τελικά.. Εγω το εχω ανακοινώσει σε κοντινούς ανθρώπους και φίλους αλλά στη δουλειά και σε άτομα που ξέρω ότι θα δώσουν ψεύτικα συγχαρητήρια δεν εχω πει τπτ. 

  • Μου αρέσει 2

LJRHp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , basw2 είπε:

Κορίτσια να σας κάνω μια ερώτηση?γενικα έχετε ανακοινώσει την εγκυμοσύνη σας? Εγώ πέρα από τους πολύ κοντούς δεν τον έχω πει κάπου αλλού... Φοβάμαι είχα και ατυχίες στο παρελθόν και το χειρότερο μου ήταν να εξηγώ στον καθένα τι πήγε στραβά.... 

Εμείς το έχουμε ανακοινώσει παντού πλέον... Απ την πολλή αρχή το ήξεραν οι γονείς μας, οι κοντινοί μας φίλοι κλπ κ μετά την αυχενική όλοι. Το καταλαβαίνω αυτό το συναίσθημα που περιγράφεις και νομίζω ειδικά στην αρχή όλοι έχουμε το φοβο... Εγώ τώρα είμαι πολύ ήρεμη, δεν σκέφτομαι αρνητικά καθόλου, γιατί θέλω να ζω τη στιγμή.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ....κι απο εμας  ♡♡ 

16 κ 1 σημερα νομιζω οτι κατι εχω καταλάβει κυρίως το βράδυ οπως επίσης και συσπαση της μητρας 2-3 φορες .. δεν ξερω αν ειναι καλο βέβαια.. εγω πραγματικα εχω κοιλια λες και διανύω τον 6ο δε σας κανω πλακα .. ντρέπομαι να λεω ποσο ειμαι:ph34r:

Τσιμπήματα που και που αλλα σε γενικές γραμμές δεν καταλαβαινω εγκυμοσύνη.. και τέλος το εχουμε πει σε πολύ λίγο κόσμο και απλα οποιον συναντάμε που φαίνομαι καραμπαμ κανω οπότε δεν κρύβεται. 

Τη γλωσσοφαγια την φοβαμαι και εγω πολυ .

Επίσης εχω γεμίσει σπυθουρακια στο πρόσωπο που δεν ειχα ποτέ θεμα .. τι γίνεται;

  • Μου αρέσει 2

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, valentina23 είπε:

Κοπέλα μου τι κάνεις; Σε σκεφτόμουν. Την έκανες την νιπτ; 

Δυστηχως υπάρχουν και αυτοί οι άνθρωποι.. Και ακόμα χειρότεροι που όχι μόνο γλωσσοτρωνε αλλά καταριούνται κιολας!! :angry:

Κουκλα μου λογω του δεύτερου εμβρυου πρεπει να περασουν 8 βδομάδες απο την αποβολη, οποτε θα την κανω στην 17η βδομάδα. Ομως το χω παρει χαλαρα, πιστευω οτι ολα θα πανε καλα. Εσυ τι κανεις; πως εισαι; οσο για τους προαναφερθεντες... Φτου φτου μακριά μας!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Aria konsta είπε:

Καλησπερα ....κι απο εμας  ♡♡ 

16 κ 1 σημερα νομιζω οτι κατι εχω καταλάβει κυρίως το βράδυ οπως επίσης και συσπαση της μητρας 2-3 φορες .. δεν ξερω αν ειναι καλο βέβαια.. εγω πραγματικα εχω κοιλια λες και διανύω τον 6ο δε σας κανω πλακα .. ντρέπομαι να λεω ποσο ειμαι:ph34r:

Τσιμπήματα που και που αλλα σε γενικές γραμμές δεν καταλαβαινω εγκυμοσύνη.. και τέλος το εχουμε πει σε πολύ λίγο κόσμο και απλα οποιον συναντάμε που φαίνομαι καραμπαμ κανω οπότε δεν κρύβεται. 

Τη γλωσσοφαγια την φοβαμαι και εγω πολυ .

Επίσης εχω γεμίσει σπυθουρακια στο πρόσωπο που δεν ειχα ποτέ θεμα .. τι γίνεται;

Καλε τι ντρέπεσαι, εγω περιμένω πως και πως να εχω κοιλιά..!! Βέβαια παίζει ρόλο λένε και η εγκυμοσύνη, στην πρώτη δε φαίνεται άμεσα, σε επόμενες πιο νωρίς ξεπεταγεται η κοιλίτσα! 

Εγω παλι από εκεί που είχα φουλ σπυριά τώρα δεν έχω τίποτα.. Τι σου είναι αυτές οι ορμόνες.. Πρέπει να ρωτήσεις το γιατρό σου αμα κάνει να βάζεις τίποτα πάνω τους για να φύγουν.. Αλλα λογικα με το που γεννήσεις θα φύγουν κι αυτα. 

  • Μου αρέσει 2

LJRHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μπράβο που το χεις πάρει χαλαρά!! Πραγματικά στο λέω! Όλα θα πάνε καλά είμαι σίγουρη!! Και γω καλά είμαι ανυπομονώ για β επιπεδου σε 25 μέρες... Καλό μήνα να έχουμε κιόλας!!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rina-Katerina είπε:

Καλε τι ντρέπεσαι, εγω περιμένω πως και πως να εχω κοιλιά..!! Βέβαια παίζει ρόλο λένε και η εγκυμοσύνη, στην πρώτη δε φαίνεται άμεσα, σε επόμενες πιο νωρίς ξεπεταγεται η κοιλίτσα! 

Εγω παλι από εκεί που είχα φουλ σπυριά τώρα δεν έχω τίποτα.. Τι σου είναι αυτές οι ορμόνες.. Πρέπει να ρωτήσεις το γιατρό σου αμα κάνει να βάζεις τίποτα πάνω τους για να φύγουν.. Αλλα λογικα με το που γεννήσεις θα φύγουν κι αυτα. 

Και στην πρωτη έτσι ειχα πολύ κοιλια ενταξει λεω στο 4ο και νιωθω τεράστια χαχαχχα 

Δεν ειναι σπυριά ακριβως πολλα σπυθουρακια το δέρμα δηλαδη φαίνεται άγριο.. θα τον ρωτήσω τη Δευτέρα που επιτέλους εδω υπέρηχο 

  • Μου αρέσει 1

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Aria konsta είπε:

Καλησπερα ....κι απο εμας  ♡♡ 

16 κ 1 σημερα νομιζω οτι κατι εχω καταλάβει κυρίως το βράδυ οπως επίσης και συσπαση της μητρας 2-3 φορες .. δεν ξερω αν ειναι καλο βέβαια.. εγω πραγματικα εχω κοιλια λες και διανύω τον 6ο δε σας κανω πλακα .. ντρέπομαι να λεω ποσο ειμαι:ph34r:

Τσιμπήματα που και που αλλα σε γενικές γραμμές δεν καταλαβαινω εγκυμοσύνη.. και τέλος το εχουμε πει σε πολύ λίγο κόσμο και απλα οποιον συναντάμε που φαίνομαι καραμπαμ κανω οπότε δεν κρύβεται. 

Τη γλωσσοφαγια την φοβαμαι και εγω πολυ .

Επίσης εχω γεμίσει σπυθουρακια στο πρόσωπο που δεν ειχα ποτέ θεμα .. τι γίνεται;

@Aria konsta Εγώ που είχα χαζοπονακια και τσιμπήματα μου αύξηση το μαγνήσιο παίρνω  3 φορές την μέρα στην αρχή μου κακοφανηκε αλλά πραγματικά τώρα δεν καταλαβαίνω τίποτα απολύτως είναι για να χαλαρώνει η μήτρα από ότι μου είπε ο γιατρός...καλα από σπυράκια άστο εγώ έχω τρελαθεί δεν είχα ποτέ και τώρα έχω γεμίσει...δεν ξέρω τι να κανωωωω... Έχει αλλάξει το πρόσωπο μου αρκετά...

  • Μου αρέσει 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια κι εγώ έχω κάνει κοιλίτσα...και έχουμε ανακοινώσει σε όλους τα ευχάριστα..αν και τη φοβάμαι κι εγώ τη γλωσσοφαγιά!! Υγρά δεν έχω πάρα πολλά αλλά τραβηγματακια αισθάνομαι πού και πού...

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Basiliki92 είπε:

@Aria konsta Εγώ που είχα χαζοπονακια και τσιμπήματα μου αύξηση το μαγνήσιο παίρνω  3 φορές την μέρα στην αρχή μου κακοφανηκε αλλά πραγματικά τώρα δεν καταλαβαίνω τίποτα απολύτως είναι για να χαλαρώνει η μήτρα από ότι μου είπε ο γιατρός...καλα από σπυράκια άστο εγώ έχω τρελαθεί δεν είχα ποτέ και τώρα έχω γεμίσει...δεν ξέρω τι να κανωωωω... Έχει αλλάξει το πρόσωπο μου αρκετά...

Εγω δεν παίρνω τιποτα ακομα ..λες να φταίει αυτό;; 

Σημερα το απόγευμα ειχα ενοχλήσεις η αλήθεια είναι 


 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...