Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Eflenew είπε:

      Εγώ νόμιζα το εξωμητριο δίνει πολύ υψηλές τιμές στη χοριακη. Αλλά ο γιατρός ξερει καλύτερα. Μακάρι να μηδενιστεί άμεσα...

      Εγώ πάλι δεν έχω ιδέα από εξωμητρια κύηση και λόγω του ότι έχω κλειστές σάλπιγγες, πιστευα πως είναι αδύνατον να μου συμβεί.Ο γιατρός είπε πως το έμβρυο κινείται και προσπαθεί να κολλήσει κάπου,οπότε υπάρχει πιθανότητα να πάει στη σάλπιγγα..Αν συμβαίνει κάτι τέτοιο,μιλάμε για την υπέρτατη γκαντεμια

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

Just now, Aria konsta είπε:

Εγω δεν παίρνω τιποτα ακομα ..λες να φταίει αυτό;; 

Σημερα το απόγευμα ειχα ενοχλήσεις η αλήθεια είναι 

@Aria konstaΝαι πιστεύω αυτό θα είναι γιατί εγώ εξ αρχής είχα ενοχλήσεις και σαν συσπάσεις μήτρας (με αφορμή αυτό έκανα β χοριακη κ έμαθα ότι ειμαι έγκυος κόντευα 6 βδ.) παιρνώ εξ αρχής μαγνήσιο και τώρα που μου το αύξησε 4 μέρες δεν καταλαβαίνω τίποτα!!!Αυτό με τα πονακια χαμηλά με έχει προβληματίσει κ εμένα...

  • Μου αρέσει 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια!! Εμένα δεν μου χει δώσει μαγνήσιο. Στη πρώτη εγκυμοσυνη αν θυμάμαι καλά μου χε δώσει προς το τέλος 7ο μήνα νομίζω. Με πιάνουν τραβήγματα και σπάνια καμία σούβλα αριστερά δεξιά αλλά πρέπει να ναι η μήτρα που μεγαλώνει.. Οι συσπάσεις δεν έχω καταλάβει πως ακριβώς είναι... :roll:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, valentina23 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Εμένα δεν μου χει δώσει μαγνήσιο. Στη πρώτη εγκυμοσυνη αν θυμάμαι καλά μου χε δώσει προς το τέλος 7ο μήνα νομίζω. Με πιάνουν τραβήγματα και σπάνια καμία σούβλα αριστερά δεξιά αλλά πρέπει να ναι η μήτρα που μεγαλώνει.. Οι συσπάσεις δεν έχω καταλάβει πως ακριβώς είναι... :roll:

@valentina23 Καλημερα!!!Εμένα μου έδωσε εξ αρχής το πρώτο που μου είχε πει ήταν μαγνήσιο...η αλήθεια είναι ότι δεν μπορώ καθόλου με τα τόσα χάπια ειδικά εγώ που δεν έπαιρνα ούτε ντεπόν...παίρνω μαγνησιο -φυλλικο-d3(γιατί είχε αρχίσει να πέφτει)και σίδηρο 2 φορές την μέρα...Επίσης να σας ρωτήσω κάτι άλλο εσάς σας είπε αν θα κάνετε και το εμβόλιο του κοκκύτη  αργότερα? 


aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Basiliki92 said:

@valentina23 Καλημερα!!!Εμένα μου έδωσε εξ αρχής το πρώτο που μου είχε πει ήταν μαγνήσιο...η αλήθεια είναι ότι δεν μπορώ καθόλου με τα τόσα χάπια ειδικά εγώ που δεν έπαιρνα ούτε ντεπόν...παίρνω μαγνησιο -φυλλικο-d3(γιατί είχε αρχίσει να πέφτει)και σίδηρο 2 φορές την μέρα...Επίσης να σας ρωτήσω κάτι άλλο εσάς σας είπε αν θα κάνετε και το εμβόλιο του κοκκύτη  αργότερα? 

Καλημέρα! Κι εγώ αυτά παίρνω, αλλά και ασβέστιο! Ασβέστιο δεν σου έδωσε;


rqbzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Basiliki92 είπε:

@valentina23 Καλημερα!!!Εμένα μου έδωσε εξ αρχής το πρώτο που μου είχε πει ήταν μαγνήσιο...η αλήθεια είναι ότι δεν μπορώ καθόλου με τα τόσα χάπια ειδικά εγώ που δεν έπαιρνα ούτε ντεπόν...παίρνω μαγνησιο -φυλλικο-d3(γιατί είχε αρχίσει να πέφτει)και σίδηρο 2 φορές την μέρα...Επίσης να σας ρωτήσω κάτι άλλο εσάς σας είπε αν θα κάνετε και το εμβόλιο του κοκκύτη  αργότερα? 

Εγώ παίρνω τ4,σίδηρο και ασβέστιο.Μαγνησιο και εμένα μου είχε δώσει κάπου στον 7ο.Το εμβόλιο του κοκκύτη θα το κάνω μου είπε,αλλά όχι τώρα λίγο πριν γεννήσω για να έχει έτσι και το μωρό αντισώματα. Σήμερα πήγα για τις μηνιαίες εξετάσεις κ μου έγραψαν και το εμβόλιο της γρίπης 

  • Μου αρέσει 1

NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Popaki2011 είπε:

Εγώ παίρνω τ4,σίδηρο και ασβέστιο.Μαγνησιο και εμένα μου είχε δώσει κάπου στον 7ο.Το εμβόλιο του κοκκύτη θα το κάνω μου είπε,αλλά όχι τώρα λίγο πριν γεννήσω για να έχει έτσι και το μωρό αντισώματα. Σήμερα πήγα για τις μηνιαίες εξετάσεις κ μου έγραψαν και το εμβόλιο της γρίπης 

@Kassandras @Popaki2011Α ξέχασα και εγώ το Τ4 όχι ασβέστιο δεν μου χει δώσει ακόμα..και το εμβόλιο της γρίπης θα το κάνω μου είπαν.. Ναι τον κοκκύτη αργότερα πριν γεννησουμε καμία από τον κύκλο μου βέβαια δεν το είχε κάνει κ προβληματίστηκα...αλλα αφού μου λέτε κ εσείς..  


aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω παιρνω μουρουνελαιο σε χαπι, σιδηρο και φυλικο 2 φορες τη μερα, βιταμινη d, μαγνησιο 240mg τη μερα. Ασβεστιο δεν παιρνω οσο ειναι καλες οι εξετασεις γιατι θα μου κοψει απ την απορροφηση ολων των αλλων βιταμινων...τρωω και πολυ τυρι και γιαουρτι εγω βεβαια καθε μερα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παίρνω φυλλικό οξύ, σίδηρο δύο φορές την ημέρα, ασβέστιο και salospir! Έκανα και τις μηνιαίες εξετάσεις και ο αιματοκρίτης μου ήταν 33,7...όχι και πολύ καλός νομίζω.. βέβαια έχω γενικά χαμηλό αιματοκρίτη, ίσως λόγω της φεριτινης μου που είναι χαμηλή..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Basiliki92 είπε:

@Eirini89 @Evoulini24 από ότι καταλαβαίνω όλα είναι κ λίγο θέμα γιατρού ο κάθε γιατρός έχει τα δικά του...εσεις εμβόλια γρίπης κ αργότερα κοκκύτη θα κάνετε?

Σίδηρο μου έδωσε δύο φορές την ημέρα γιατί του είχα πει ότι είχα τριχόπτωση! Το εμβόλιο της γρίπης θα το κάνω ναι..κι ο άντρας μου!!  Για του κοκκυτη δε μου έχει πει κάτι...τώρα πρέπει να γίνει κι αυτό;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Evoulini24 @Kassandras @valentina23 για τις γρίπης στην αρχή το σκεφτόμουν δεν το έχω κάνει ποτέ Επίσης γνωρίζω ότι αν το κάνεις μια φορά θέλει κάθε χρόνο γιατί ρίχνει το ανοσοποιητικό αναγκαστικά το κάνω φέτος λόγω εγκυμ. για τον άντρα μου δεν μου πε κάτι και δεν ξέρω τ να κάνω γιατί έχει επαφές με πολύ κόσμο και παιδιά λέω να μην τον βάλω σε αυτή την διαδικασία...οσο για τον κοκκύτη θα το κάνω λίγο πριν γεννήσω όχι ακόμα είναι για να έχει το μωρό αντισώματα...:roll:

  • Μου αρέσει 2

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Όσον Αφορά το εμβόλιο της γρίπης στην εγκυμονουσα περνάει και στο έμβρυο; εννοώ προφυλάσσει κι αυτό όταν γεννηθεί; Αν όχι νομίζω ότι πρέπει να το κάνει όλη η οικογένεια.. Τι νόημα έχει να το κάνω εγώ που είμαι κι όλη μέρα σπίτι κι ο άντρας μου και το παιδί μου πάνε σχολείο οχι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, valentina23 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Εμένα δεν μου χει δώσει μαγνήσιο. Στη πρώτη εγκυμοσυνη αν θυμάμαι καλά μου χε δώσει προς το τέλος 7ο μήνα νομίζω. Με πιάνουν τραβήγματα και σπάνια καμία σούβλα αριστερά δεξιά αλλά πρέπει να ναι η μήτρα που μεγαλώνει.. Οι συσπάσεις δεν έχω καταλάβει πως ακριβώς είναι... :roll:

Καλησπερα ..♡

Οι συσπασεις ειναι όταν νιωθεις ξαφνικά να πετρωνει η μητρα .. 

Εγω αυτο το παθαίνω και με το ζεστό νερό στο μπανιο που πλέον προσπαθω να μη βαζω πολυ ζεστό αλλα και σε άκυρες στιγμές κυρίως απόγευμα. 

 

Εγω ακομα παίρνω οτι έπαιρνα στην αρχή.. salospir ,utrogestan και folidex. Λογικά λεεεεω τωρα την Δευτερα θα με ντοπαρει είδη κατεβάζω 1 λίτρο γαλα την ημέρα ξαφνικα κατι μου λέει αυτο .. και επίσης νιώθω άσχημα το στόμα μου τελευταία. Για εμβόλια δεν μου εχει αναφέρει τίποτα θα τον ρωτησω ομως γτ σκοπεύω να γυρίσω στη δουλειά. 

  • Μου αρέσει 1

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...