Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 13 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Να πω ότι δεν σε καταλαβαίνω; Σε καταλαβαίνω… παρε το χρόνο σου να ανακτήσεις δυνάμεις και ελπίδα! Εγω εκανα υστεροσκοπηση και βρέθηκε ήπια φλεγμονή και κατά τη φάση της διέγερσης (μακρύ πρωτόκολλο) πήρα ένα κοκτέιλ αντιβιώσεων για ένα μήνα. Σου πρότεινε κάποιο πρωτόκολλο; 
       

      Καλημέρα!!! Όχι δεν μιλήσαμε για τπτ άλλο...με το που είδε τις προηγούμενες προσπάθειες Μ είπε μόνο αυτό... υπάρχει περίπτωση να γίνει ζημιά με τη λαμπαροσκοπιση; Αυτό μόνο φοβάμαι μήπως πειράξουμε κάτι που δεν πρέπει....κ μετα από το χειρουργείο πως είναι η περίοδος μας; Κανονική; Η θέλει χρόνο να επανελθει;

      13 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Το ανέβασα κορίτσια. Clear blue έκανα τελικά! Νομίζω θετικό άχνη γραμμή βέβαια! Τι λέτε; Είχα κατουρήσει πριν μισή ώρα να το πω κ αυτό.. θα κάνω κ άλλο το πρωί 

      Συγχαρητήρια!!!! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια 💗

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

Just now, valentina23 είπε:

Επιτέλους τα κατάφερα και έβαλα τικερ!!! Μια μέρα προσπαθώ... :P:PΦαίνεται σε σας ή εγώ μόνο το βλέπω;;; και τσάμπα χαίρομαι. 

Μια χαρα φαίνεται!! Τέλειο το έκανες! 

  • Ευχαριστώ 1

LJRHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια μου ψες τη νύχτα δεν κατάφερα να κοιμηθώ. Φαίνεται με πείραξε το φαγητό. Πρήστηκε η κοιλιά μου πολύ. Ίσως φταίνε και τα 4 ρόδια που έφαγα. Δεν μπορούσα να αναπνεύσω και αγχώθηκα. Σηκώθηκα και γύριζα μέσα στο σπίτι γιατί ξαπλωμένη υπέφερα. Δεν κοιμήθηκα παρά μόνο 2 ώρες. Ελπίζω να μη συμβεί το ίδιο και απόψε. Προσπαθώ να κοιμάμαι και στο αριστερό πλάι και αγχώνομαι και γι' αυτό γιατί δεν τα καταφέρνω. 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, elpida2019 είπε:

Κορίτσια μου ψες τη νύχτα δεν κατάφερα να κοιμηθώ. Φαίνεται με πείραξε το φαγητό. Πρήστηκε η κοιλιά μου πολύ. Ίσως φταίνε και τα 4 ρόδια που έφαγα. Δεν μπορούσα να αναπνεύσω και αγχώθηκα. Σηκώθηκα και γύριζα μέσα στο σπίτι γιατί ξαπλωμένη υπέφερα. Δεν κοιμήθηκα παρά μόνο 2 ώρες. Ελπίζω να μη συμβεί το ίδιο και απόψε. Προσπαθώ να κοιμάμαι και στο αριστερό πλάι και αγχώνομαι και γι' αυτό γιατί δεν τα καταφέρνω. 

Κοριτσι μου δεν ξέρω αν ισχύει αλλα μου ειπε η μαμα μου οτι δεν κανει να πινουμε φρέσκο χυμό ροδι πανω από 2 δαχτυλα τη μερα. Οποτε φανταζομαι το ιδιο ισχύει κ με το φρούτο. Ρωτα κ το γιατρο σ ομως για να είσαι σίγουρη. Αν θες ροδι (κ εγω πινω) μπορεις ν παρεις απτο μαρκετ αραιωμένο με αλλα φρουτα μεσα κ ετσι μπορεις να πίνεις κανονικα οσο θες. Τωρα για το ιδιο το φρούτο δεν ξερω να σ πω την αλήθεια αλλα φαντάζομαι ότι μέχρι 1 ειναι καλα. 


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 said:

Κοριτσι μου δεν ξέρω αν ισχύει αλλα μου ειπε η μαμα μου οτι δεν κανει να πινουμε φρέσκο χυμό ροδι πανω από 2 δαχτυλα τη μερα. Οποτε φανταζομαι το ιδιο ισχύει κ με το φρούτο. Ρωτα κ το γιατρο σ ομως για να είσαι σίγουρη. Αν θες ροδι (κ εγω πινω) μπορεις ν παρεις απτο μαρκετ αραιωμένο με αλλα φρουτα μεσα κ ετσι μπορεις να πίνεις κανονικα οσο θες. Τωρα για το ιδιο το φρούτο δεν ξερω να σ πω την αλήθεια αλλα φαντάζομαι ότι μέχρι 1 ειναι καλα. 

Αλήθεια?? δεν το γνώριζα αυτό. Πάντως όπως και να χει τα τέσσερα είναι υπερβολή. Πρέπει να τα περιορίσω. Θα το ψάξω πάντως. Είμαι γενικά της υπερβολής

Link to comment
Share on other sites

Just now, elpida2019 είπε:

Αλήθεια?? δεν το γνώριζα αυτό. Πάντως όπως και να χει τα τέσσερα είναι υπερβολή. Πρέπει να τα περιορίσω. Θα το ψάξω πάντως. Είμαι γενικά της υπερβολής

Κ εγω ειμαι της υπερβολής! Σήμερα εφαγα μια γαβάθα μακαρονια με σαλτσα κ τα εκανα εμετο. Επρεπε να φαω λιγότερα. Οπότε σε καταλαβαίνω. 

  • Μου αρέσει 1

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

13 ώρες πρίν, Vaso11.4.11 είπε:

Κ εγω ειμαι της υπερβολής! Σήμερα εφαγα μια γαβάθα μακαρονια με σαλτσα κ τα εκανα εμετο. Επρεπε να φαω λιγότερα. Οπότε σε καταλαβαίνω. 

Αχ θέλει προσοχή γενικά.. Πάνε αυτά που ξέραμε, θέλει λίγο φαγητάκι σε δόσεις!! 

Θα ηθελα να ρωτήσω εάν έχει κάποια θέμα με τον σίδηρο. Παίρνω πρωί βράδυ αλλά το βράδυ ειδικά υποφέρει το στομαχι μου..Επισης νομίζω από τότε που ξεκίνησα τον σίδηρο ότι μυρίζω σαν σκουριασμενη(ιδρώτας, ουρα)... Εχει καμία ανάλογη εμπειρία? Είναι λογικό? 


LJRHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσαρες!! Τι κάνετε; Πως είστε; Ακούω από χτες στην τηλεόραση για το εμβόλιο της γρίπης. Θα το κάνετε εσείς; Έχετε μιλήσει με το γυναικολόγο; 

Just now, Rina-Katerina είπε:

Αχ θέλει προσοχή γενικά.. Πάνε αυτά που ξέραμε, θέλει λίγο φαγητάκι σε δόσεις!! 

Θα ηθελα να ρωτήσω εάν έχει κάποια θέμα με τον σίδηρο. Παίρνω πρωί βράδυ αλλά το βράδυ ειδικά υποφέρει το στομαχι μου..Επισης νομίζω από τότε που ξεκίνησα τον σίδηρο ότι μυρίζω σαν σκουριασμενη(ιδρώτας, ουρα)... Εχει καμία ανάλογη εμπειρία? Είναι λογικό? 

Γειά σου κορίτσι!! Ξέρω ότι ο σίδηρος είναι βαρύς οπωτε μπορεί να σε πειράξει στο στομάχι γι αυτό νομίζω ότι το δίνουν και στο δεύτερο τρίμηνο συνήθως. Για την μυρωδιά δεν έχω παρατηρήσει κάτι εκτός από τα κ...... Που είναι καταμαυρα:huh:Χίλια συγνώμη πρωί πρωί... :oops:

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ααα :P

16 εβδομάδα σημερα .. δεν παίρνω κανένα συμπλήρωμα ακομα εκτός από το folidex .. μου κάνει εντύπωση αλλα ok . 

Εχω αρχίσει και μετραω αντίστροφα να παω να δω τον μπεμπακο μου την Δευτέρα.. 

Περίεργα ονειρα και για μενα αυτες τις μερες .. και κάθε φορά ξυπναω και λεω ωωωχ κατι κακο θα γίνει και φυσικά μου χαλάνε την μερα !!

  • Μου αρέσει 3

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, valentina23 είπε:

Καλημέρα κοριτσαρες!! Τι κάνετε; Πως είστε; Ακούω από χτες στην τηλεόραση για το εμβόλιο της γρίπης. Θα το κάνετε εσείς; Έχετε μιλήσει με το γυναικολόγο; 

Γειά σου κορίτσι!! Ξέρω ότι ο σίδηρος είναι βαρύς οπωτε μπορεί να σε πειράξει στο στομάχι γι αυτό νομίζω ότι το δίνουν και στο δεύτερο τρίμηνο συνήθως. Για την μυρωδιά δεν έχω παρατηρήσει κάτι εκτός από τα κ...... Που είναι καταμαυρα:huh:Χίλια συγνώμη πρωί πρωί... :oops:

Ναι στο 2ο τρίμηνο τον ξεκίνησα.. Θα μιλήσω και με τον γιατρό μήπως γίνεται να τον παίρνω μόνο πρωί.. Όσο για τις μαύρες κενώσεις, ναι όντως έτσι είναι το παρατήρησα κι αυτο.. Χιχιχιχι.

@Aria konsta τελικά όλα είναι θέμα γιατρού.. Αλλοι δίνουν από νωρίς, άλλοι προς το τέλος τα συμπληρώματα.. Όσο για τα όνειρα  εντάξει, στην αρχή της εγκυμοσύνης έβλεπα πολλά κουλά και ξυπνούσα αποτομα, τωρα εχω ηρεμισει λιγακι.. Αλλα ειναι ολα μεσα στο παιχνίδι! 


LJRHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! Έχω καιρό να σας γράψω αλλά κάθε μέρα σας παρακολουθω.

Θα κάνετε μαθήματα ανώδυνου τοκετού; μου είπε μια γνωστημου ότι τη βοήθησαν πολυ

  • Μου αρέσει 1

rqbzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, valentina23 είπε:

Καλημέρα κοριτσαρες!! Τι κάνετε; Πως είστε; Ακούω από χτες στην τηλεόραση για το εμβόλιο της γρίπης. Θα το κάνετε εσείς; Έχετε μιλήσει με το γυναικολόγο; 

Γειά σου κορίτσι!! Ξέρω ότι ο σίδηρος είναι βαρύς οπωτε μπορεί να σε πειράξει στο στομάχι γι αυτό νομίζω ότι το δίνουν και στο δεύτερο τρίμηνο συνήθως. Για την μυρωδιά δεν έχω παρατηρήσει κάτι εκτός από τα κ...... Που είναι καταμαυρα:huh:Χίλια συγνώμη πρωί πρωί... :oops:

Καλησπερα Βαλεντινα μου! Αυτό με τα μαύρα κ... το έχω κ εγω. Αλλα εγω δεν παιρνω ακομα σιδηρο. Το έχει κάποια κοπέλα που να μην παίρνει σιδηρο; για να καταλάβω αν είναι συμπτωμα εγκυμοσυνης κ όχι απτο σιδηρο. Βεβαια δεν ξερω σε μενα αν παίζει ρόλο το πολυ κακαο που πινω. Πινω 2 φορες τη μερα μπορει κ 3 καθε μερα. 

Επίσης να πω οτι εγω το εμβολιο της γρίπης θα το κανω όπως μου σύστησε ο γιατρος μ. Μου ειπε οτι συστήνεται απτον παγκόσμιο οργανισμό υγείας για τις εγκύους.

Οσο για τα ονειρα που ειπαν καποιες κοπελες βλεπω απτην αρχη της εγκυμοσυνης πολλά θριλερ κ επιστημονικης φαντασιας. Χαχα. Πολλά πολλά όνειρα κ περιεργα! 

Just now, Kassandras είπε:

Γεια σας κορίτσια! Έχω καιρό να σας γράψω αλλά κάθε μέρα σας παρακολουθω.

Θα κάνετε μαθήματα ανώδυνου τοκετού; μου είπε μια γνωστημου ότι τη βοήθησαν πολυ

Κασσάνδρα μου καλησπέρα! Ενδιαφέρομαι κ εγω για μαθήματα ανώδυνου τοκετου. Ξέρεις από ποιο μηνα ενδείκνυται να ξεκινησουμε τα μαθηματα; επισης γνωρίζεις καποιο κέντρο που να το προσφέρει δωρεαν; 

  • Μου αρέσει 1

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 said:

Κασσάνδρα μου καλησπέρα! Ενδιαφέρομαι κ εγω για μαθήματα ανώδυνου τοκετου. Ξέρεις από ποιο μηνα ενδείκνυται να ξεκινησουμε τα μαθηματα; επισης γνωρίζεις καποιο κέντρο που να το προσφέρει δωρεαν; 

Στην πόλη που μένω έκαναν δωρεάν μαθήματα στο νοσοκομείο αλλά με τον κορονοιο έχουν σταματησει. Στην Αθήνα δεν γνωρίζω...κάτι θα υπάρχει λογικά! Ούτε από ποιο μήνα ξέρω:unsure:


rqbzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Καλησπερα Βαλεντινα μου! Αυτό με τα μαύρα κ... το έχω κ εγω. Αλλα εγω δεν παιρνω ακομα σιδηρο. Το έχει κάποια κοπέλα που να μην παίρνει σιδηρο; για να καταλάβω αν είναι συμπτωμα εγκυμοσυνης κ όχι απτο σιδηρο. Βεβαια δεν ξερω σε μενα αν παίζει ρόλο το πολυ κακαο που πινω. Πινω 2 φορες τη μερα μπορει κ 3 καθε μερα. 

Επίσης να πω οτι εγω το εμβολιο της γρίπης θα το κανω όπως μου σύστησε ο γιατρος μ. Μου ειπε οτι συστήνεται απτον παγκόσμιο οργανισμό υγείας για τις εγκύους.

Οσο για τα ονειρα που ειπαν καποιες κοπελες βλεπω απτην αρχη της εγκυμοσυνης πολλά θριλερ κ επιστημονικης φαντασιας. Χαχα. Πολλά πολλά όνειρα κ περιεργα! 

Κασσάνδρα μου καλησπέρα! Ενδιαφέρομαι κ εγω για μαθήματα ανώδυνου τοκετου. Ξέρεις από ποιο μηνα ενδείκνυται να ξεκινησουμε τα μαθηματα; επισης γνωρίζεις καποιο κέντρο που να το προσφέρει δωρεαν; 

Κορίτσια εννοειται θα παρακολουθήσω.. Στο Ελενα αλλά και στην Φαιναρετη στη Νέα Σμύρνη. Από τον 7ο μήνα και μετά ξεκινουν! Είναι δωρεάν και στα δύο 

Just now, Rina-Katerina είπε:

Κορίτσια εννοειται θα παρακολουθήσω.. Στο Ελενα αλλά και στην Φαιναρετη στη Νέα Σμύρνη. Από τον 7ο μήνα και μετά ξεκινουν! Είναι δωρεάν και στα δύο 

@Vaso11.4.11 δεν εχω ιδεα εάν παίζει ρόλο το κακάο...!

  • Μου αρέσει 1

LJRHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, valentina23 είπε:

Καλημέρα κοριτσαρες!! Τι κάνετε; Πως είστε; Ακούω από χτες στην τηλεόραση για το εμβόλιο της γρίπης. Θα το κάνετε εσείς; Έχετε μιλήσει με το γυναικολόγο; 

Γειά σου κορίτσι!! Ξέρω ότι ο σίδηρος είναι βαρύς οπωτε μπορεί να σε πειράξει στο στομάχι γι αυτό νομίζω ότι το δίνουν και στο δεύτερο τρίμηνο συνήθως. Για την μυρωδιά δεν έχω παρατηρήσει κάτι εκτός από τα κ...... Που είναι καταμαυρα:huh:Χίλια συγνώμη πρωί πρωί... :oops:

Εμένα ο γυναικολόγος μου είπε ότι θα το κάνω,αλλά όχι Ακόμα...Πιο μετά,θα μου πει αυτός γιατί Ακόμα δεν έχει ξεκινήσει η γρίπη και το εμβόλιο σε καλύπτει για 3 μήνες.οποτε αν το κάνω τώρα τον Φεβρουάριο που θα είναι σε έξαρση δεν θα είμαι καλυμμένη. 

Θα το κάνουμε όλοι στην οικογένεια,Ακόμα και η μάνα μου γιατί έχω παιδιά που πάνε σχολείο και θα ερχόμαστε όλοι σε επαφή με το μωρό.


NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kassandras είπε:

Στην πόλη που μένω έκαναν δωρεάν μαθήματα στο νοσοκομείο αλλά με τον κορονοιο έχουν σταματησει. Στην Αθήνα δεν γνωρίζω...κάτι θα υπάρχει λογικά! Ούτε από ποιο μήνα ξέρω:unsure:

Οκ κοριτσι μου σε ευχαριστώ! Θα το ψάξω κ αν βρω κάτι θα ενημερώσω κ τις άλλες κοπέλες! 

Just now, Rina-Katerina είπε:

Κορίτσια εννοειται θα παρακολουθήσω.. Στο Ελενα αλλά και στην Φαιναρετη στη Νέα Σμύρνη. Από τον 7ο μήνα και μετά ξεκινουν! Είναι δωρεάν και στα δύο 

@Vaso11.4.11 δεν εχω ιδεα εάν παίζει ρόλο το κακάο...!

Α τι ωραια! Σούπερ! Πρέπει να δηλώσουμε από τωρα συμμετοχη; οχι ε; 


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...