Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 minutes ago, Blue Velvet said:

      Ξέρεις τι σκέφτηκα? Στην επόμενη προσπάθεια δεν θα κάνω κανένα τεστ και θα πάω μόνο για χοριακη.Επισης,αν δεν πιάσει ούτε το επόμενο,πιστεύω πως όλο και κάποιο υγιές θα έχουμε από την επόμενη ωοληψια.Ευτυχως έχω σούπερ γιατρό,τον εμπιστεύομαι 100%

      Εσύ τι έκανες για να μηδενιστεί η χοριακη? 

      Εμένα ήταν στα ύψη η χοριακη 3 μέρες καθυστέρηση 4000 μετά έφτασε 10000 ημπγν Ελλάδα εδώ στηβ Αγγλία όταν γύρισα δεν μετρήσαμε χοριακη προχωρησαμε σε απόξεση μάλιστα  2 εβδομάδες μετά …Όοτε σκέψου τώρα τι τράβηξα στην αναμονή μέχρι τιν απόξεση … με αιμορραγίες φοβερές άστο ...  πρώτη εγκυμοσύνη μετά από τόσο καιρό και μ βγήκε από τη μύτη … το μετά δεν στο περιγράφω που είχα συμπτώματα έως και τρεις μήνες μετά .. έπειτα επιτέλους μας δέχτηκαν για εξωσωματική λόγω μεγάλης αναμονής και εκεί που συζητήσουμε ακόμα και για δωρεα ωαρίων γιατί δεν βλέπαμε πολλά ωάρια με αρξετα χαμηλή αμη έφτασα σε ένα καλό σημείο να μετράω 5 βλαστοκυστες … 4 τις βάλαμε κατάψυξη … τώρα τι να πω δεν σφιζω και από τύχη στο θέμα μητρότητα αλλά δεν χάνω τη πίστη μου … αλλά αισιόδοξη δ είμαι .. κάτι τρέλα μου κάνει π οργανισμός μου . Μια ξυπνάω με πόνους στήθος την άλλη τίποτα, μια είναι πρησμενο μια όχι … σήμερα δ έχω τίποτα δηλαδή . Το τεστ αχνο χθες  σήμερα η γραμμή ανάθεμα κ εάν ήταν εκεί .. και από τα βίντεο που βλέπω στο εξωτερικό οι γραμμές είναι εκεί κ μετά από ένα μήνα .. κάτι δηλαδή δ μ κολλάει .. όποτε ότι είναι να γίνει ας γίνει πραγματικά κουράστηκα …

      • Ευχή 1

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Evoulini24 είπε:

Το κακάο που ανέφερε μια κοπέλα παραπάνω έχει καφεινη; Μπορούμε να το πίνουμε άφοβα;

Εγω το ανέφερα. Πινω καθε μερα. Με τους εμετους ήταν το μόνο που δεν με πείραζε

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Εγω το ανέφερα. Πινω καθε μερα. Με τους εμετους ήταν το μόνο που δεν με πείραζε κ απο τοτε το πίνω πρωι βραδυ. Παντως οι εξετασεις μ βγηκαν καλες. Κ ο γιατρος μ από οτι καταλαβα με αφήνει να πινω απλα μαλλον πρέπει να το ελάττωσω λιγο κ φυσικα να εντάξω στη διατροφή μ φρουτα κ λαχανικά που μέχρι τώρα δεν μπορουσα να φαω με τις αναγουλες. 

 

  • Μου αρέσει 1

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Vaso11.4.11 είπε:

Εγω με το καλο θα γεννησω στο Μητερα. Θα ρωτησω τον γιατρο μου αν επιτρέπεται να μπει εκεί. Αν κ ο δικος μ τρομάζει κ μόνο στην ιδέα. Οπότε μου εχει πει ότι δεν ξέρει αν θα αντέξει να μπει μέσα γιατι υπάρχει τεράστια πιθανότητα να λιποθυμήσει. Τοσο απλα :P

 Κορίτσι μου εγώ γεννάω σε λίγες μέρες στο μητέρα.... Ο άντρας επιτρέπεται λίγο να μπαίνει μόνο για να με βλέπει αν ο τοκετός διαρκέσει πολυ ώρα..... Σε καμία περιπτωση δεν τον αφήνουν όλη την ώρα μέσα..... Και ο δικός Μ σαν τον δικό σου.... Το λέει από την αρχή ότι δεν αντέχει να μπει μεσα..... Και το εχω αποδεχτεί και δεν με ενοχλεί καθόλου..... Όποτε η όλη κατάσταση μας ήρθε και μια χαρά.....Δεν νομιΩ ότι θα έχει αλλάξει και πολυ η κατάσταση μέχρι να γεννήσεις εσυ...... 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Irinoula86 είπε:

 Κορίτσι μου εγώ γεννάω σε λίγες μέρες στο μητέρα.... Ο άντρας επιτρέπεται λίγο να μπαίνει μόνο για να με βλέπει αν ο τοκετός διαρκέσει πολυ ώρα..... Σε καμία περιπτωση δεν τον αφήνουν όλη την ώρα μέσα..... Και ο δικός Μ σαν τον δικό σου.... Το λέει από την αρχή ότι δεν αντέχει να μπει μεσα..... Και το εχω αποδεχτεί και δεν με ενοχλεί καθόλου..... Όποτε η όλη κατάσταση μας ήρθε και μια χαρά.....Δεν νομιΩ ότι θα έχει αλλάξει και πολυ η κατάσταση μέχρι να γεννήσεις εσυ...... 

Καλημερα κοπελα μου και με το καλο το μωρακι σας! Σε ευχαριστω παρα πολυ για την ενημέρωση! Ναι κ εγω θελω να το αποδεχτώ αλλα "ζηλευω" λιγο άλλες μαμάδες που λένε ότι θα έχουν κοντα τους μπαμπάδες. Από την αλλη παλι δεν καθορίζει αυτο το ποσο θα μας αγαπάει και θα μας φροντίζει. Κ προκειμένου να μπει κ να λιποθυμήσει ή να του μεινει σαν τραυματική εμπειρία, γιατί συμβαίνει κ αυτο, το έψαξα, προτιμώ να δει μετά το μωρο που θα είμαστε όλοι καλά κ να μην με δει να ουρλιαζω κ να υποφερω. Γιατι εκτός οτι δεν μπορεί τα αίματα κ ολα αυτα, δεν μπορεί κ να με βλεπει να ποναω κ να "υποφερω". Τελοσπαντων! Με το καλο να έρθουν τα μωρακια μας κ ολα τα άλλα έρχονται μετά. Μπορείς σε παρακαλώ όταν γεννησεις με το καλο να μου στείλεις εμπειρίες για το μητερα; βασικά σου στέλνω και μνμ.

  • Μου αρέσει 1

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Vaso11.4.11 είπε:

Εγω το ανέφερα. Πινω καθε μερα. Με τους εμετους ήταν το μόνο που δεν με πείραζε

 

Κι εγώ πίνω, αλλά όχι κάθε μέρα. Έχει μαγνήσιο και απο το να πίνω καφέδες η σοκολάτα, είναι η πιο καλή επιλογή πιστεύω. Το κάνω με νερακι, σκέτο αλλιώς μπορείς και με γάλα να το βράσεις. 

  • Μου αρέσει 1

LJRHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Rina-Katerina είπε:

Κι εγώ πίνω, αλλά όχι κάθε μέρα. Έχει μαγνήσιο και απο το να πίνω καφέδες η σοκολάτα, είναι η πιο καλή επιλογή πιστεύω. Το κάνω με νερακι, σκέτο αλλιώς μπορείς και με γάλα να το βράσεις. 

Ναι εγω με γαλα κ δημητριακά το πινω. Απο τοτε με τους εμετους δεν εχω δοκιμάσει σκετο γαλα. Μονο με κακαο. Θα το δοκιμάσω ομως τωρα που νιωθω καλυτερα σιγα σιγα για να ελάττωσω κ το πολυ κακαο 


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!! Καλό μήνα να έχουμε!! Να έχουμε όλες ευχάριστα νέα!! 

Αχ αυτό το γάλα.. Εγώ έπινα με  hemo η με δημητριακά αλλά επειδή πίνω σιδηρο 2 φορές τη μέρα και λένε πριν και μετά καθόλου γαλακτομικα το έκοψα γιατί δεν βολεύει πια:(Παίρνω ασβέστιο όμως με βιταμίνη d. Το κακάο έχει κι αυτό τη καφεΐνη του νομίζω.. 

Έχετε καταλάβει καθόλου το μωράκι;; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, valentina23 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Καλό μήνα να έχουμε!! Να έχουμε όλες ευχάριστα νέα!! 

Αχ αυτό το γάλα.. Εγώ έπινα με  hemo η με δημητριακά αλλά επειδή πίνω σιδηρο 2 φορές τη μέρα και λένε πριν και μετά καθόλου γαλακτομικα το έκοψα γιατί δεν βολεύει πια:(Παίρνω ασβέστιο όμως με βιταμίνη d. Το κακάο έχει κι αυτό τη καφεΐνη του νομίζω.. 

Έχετε καταλάβει καθόλου το μωράκι;; 

Καλό μήνα!! Εγώ νιώθω διάφορα χτυπηματακια αλλά δεν ξέρω αν είναι το μωράκι ρε κορίτσια...

17+3 σήμερα!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Evoulini24 είπε:

Το κακάο που ανέφερε μια κοπέλα παραπάνω έχει καφεινη; Μπορούμε να το πίνουμε άφοβα;

Κ εγώ πίνω κακαο. Έχει καφεΐνη, αλλά πολύ λιγότερη σε σχέση με τον καφέ. Και ακόμα κ καφές επιτρέπεται με μέτρο. 

Just now, valentina23 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Καλό μήνα να έχουμε!! Να έχουμε όλες ευχάριστα νέα!! 

Αχ αυτό το γάλα.. Εγώ έπινα με  hemo η με δημητριακά αλλά επειδή πίνω σιδηρο 2 φορές τη μέρα και λένε πριν και μετά καθόλου γαλακτομικα το έκοψα γιατί δεν βολεύει πια:(Παίρνω ασβέστιο όμως με βιταμίνη d. Το κακάο έχει κι αυτό τη καφεΐνη του νομίζω.. 

Έχετε καταλάβει καθόλου το μωράκι;; 

Καλημέρα κορίτσι μου! Εγώ δεν το έχω νιώσει ακόμη, παρ ότι δεύτερο... Ειναι κ νωρίς όμως. 15 και 1 για μένα σήμερα. Εσύ; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, valentina23 said:

Καλημέρα κορίτσια!! Καλό μήνα να έχουμε!! Να έχουμε όλες ευχάριστα νέα!! 

Αχ αυτό το γάλα.. Εγώ έπινα με  hemo η με δημητριακά αλλά επειδή πίνω σιδηρο 2 φορές τη μέρα και λένε πριν και μετά καθόλου γαλακτομικα το έκοψα γιατί δεν βολεύει πια:(Παίρνω ασβέστιο όμως με βιταμίνη d. Το κακάο έχει κι αυτό τη καφεΐνη του νομίζω.. 

Έχετε καταλάβει καθόλου το μωράκι;; 

Καλημέρα, καλό μήνα! Εγώ χθες ένιωσα κάτι σαν γουργουρητό σε εκείνο το σημείο χαμηλά, δεν ξέρω αν ήταν αυτό βέβαια:wub:


rqbzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Χαχαχα κορίτσια μια απ τα ίδια αισθάνομαι διαφορά και αναρωτιεμαι λες να ναι το μωρό; Πάντως ςγω νομίζω ότι το έχω καταλάβει δεν είναι το έντερο απλά όχι συνέχεια.. Είμαι και μανούλα ήδη.. Αλλά που να θυμάμαι μετά από 12 χρόνια.. :razz:18+3σημερα..σαν τους φαντάρους μετραμε:-P

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Καλό μήνα κορίτσια μου σε όλες μας. Εγώ τπτ ακόμα και κοιλιά πολύ μικρή μόνο το βράδυ πετάγεται πιο πολύ... Είναι νωρίς ακόμα μετά 18 με 20 εβδομάδες μου είπε ο γιατρός... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!! Καλό μήνα!! Έχω μέρες να σας γράψω αλλά σας παρακολουθώ :razz:.. 15+4 εγώ σήμερα, κ εγώ καποιες φορές κάτι έχω νοιωσει αλλά δε ξέρω αν είναι το μπεμπέ.. Πονακια έχετε καθόλου? Εγώ ναι, οχι περιόδου, σα τραβήγματα, μαγκωματα. Κάνω ακόμα εμετούς, 2-3 φορές τη βδομάδα.. Επίσης αυτή τη βδομάδα έχω κ αρκετά υγρά... Ο συνδυασμός τους με κάνει να πηγαίνω τουαλέτα να δω αν έχω τίποτα... Νομίζω οτι δε θα ξεπεράσω  αυτό το φόβο... Αα βγήκε και η κυστικη, όλα καλά, πάει κ αυτή η εξέταση... 

:shock::confused:

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, basw2 είπε:

Καλό μήνα κορίτσια μου σε όλες μας. Εγώ τπτ ακόμα και κοιλιά πολύ μικρή μόνο το βράδυ πετάγεται πιο πολύ... Είναι νωρίς ακόμα μετά 18 με 20 εβδομάδες μου είπε ο γιατρός... 

Καλό μήνα και σε σένα κορίτσι.. Λοιπόν αυτό με τη κοιλιά άλλο πράγμα.. Το πρωί που ξυπνάω είναι λίγο φουσκωμένη ίσα ίσα που φαίνεται δηλαδή... Και όσο περνάει η μέρα φουσκώνει με αποκορύφωμα το βράδυ που τεντωνει κιόλας :roll:Τι φαινόμενο είναι αυτό;;; Το χετε παρατηρήσει κι εσείς ή μονο εγω;;; :confused:

Link to comment
Share on other sites

Just now, valentina23 είπε:

Καλό μήνα και σε σένα κορίτσι.. Λοιπόν αυτό με τη κοιλιά άλλο πράγμα.. Το πρωί που ξυπνάω είναι λίγο φουσκωμένη ίσα ίσα που φαίνεται δηλαδή... Και όσο περνάει η μέρα φουσκώνει με αποκορύφωμα το βράδυ που τεντωνει κιόλας :roll:Τι φαινόμενο είναι αυτό;;; Το χετε παρατηρήσει κι εσείς ή μονο εγω;;; :confused:

Και εγώ ακριβώς το ίδιο. Το πρωί κορμαρα το βράδυ γκαστρωμενη!!!! 

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...